Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
757. Csaba-2
2020. nov. 1. 08:00

Szia Viki!


Ez attól függ, hol van a betegség helyileg. Ha pl. mindkettőtöknek a nemi szervén, akkor tényleg nem kaphatjátok el (már) egymástól. Viszont ha neked "lent", neki pedig "fent" van ugyanaz a vírus, akkor vigyázni kell, mert átvándorolhat. Ugyanígy történik az önfertőzés, amikor valaki megdörzsöli a hólyagokat, utána pedig megérinti a nemi szervét vagy a szemét.


A HSV mindig helyhez kötött, azaz a száj, a nemi szervek vagy a szem közelében szállásolja el magát. A száj esetében a fül mögötti idegdúcokban, a nemi szerveknél pedig a gerincvelőben vagy a lábban.


Összefoglalva: ha a párod ajakherpeszes, Te pedig nemi herpeszes vagy ugyanazzal a vírussal, és ő csinál neked orált, akkor nincs baj. Ha Te cumizol neki (és nincs ajakherpeszed), akkor sincs baj. Amennyiben viszont neki nincs nemi herpesze és hüvelyi közösülés van, akkor megfertőzheted.

2020. okt. 31. 19:24

Sziasztok!


Egy orvos azt mondta nekem hogy mivel nekem 1es típusú nemi herpeszem van, a páromnak pedig volt már ajakherpesze, így tőlem nemi herpesz formájában már nem tudja megkapni. Elvileg a herpeszt egyetlen egyszer lehet elkapni és mivel mindketten hordozzuk az 1es típusú vírust, függetlenül attól hogy hol, és hol szokott kiújulni, nem tudjuk ismét elkapni egymástól.


Ez mennyire lehet igaz?

755. Alina1234 (válaszként erre: 754. - Csaba-2)
2020. okt. 25. 07:36
Csaba én írtam neked!
754. Csaba-2
2020. okt. 24. 10:12

Először talán Kinga hozzászólására reagálnék. Használt száraz ruha semmiképpen sem közvetítheti a vírust. Ez érvényes a törölközőre és bármiféle fehérneműre is. Csakis akkor jöhet létre fertőzés, ha mondjuk friss ondó, hüvelyváladék vagy vér van a gatyán/bugyin, utána pedig felveszed és hozzádörzsölöd a nyálkahártyához. Úgyhogy szerintem (ettől) nem kell félned.


Alinának azt üzenem, hogy nem kell adni egyes orvosok megjegyzéseire. Néhányan közülük semmit sem értenek a természetgyógyászathoz, a legújabb kutatásokról nem is beszélve. Aki nem ért hozzá, az nem szóljon hozzá, pláne ne minősítsen. Sokan lusták eljárni továbbképzésekre vagy utánanézni a legújabb dolgoknak, és még mindig azt papolják, amit 30 év előtt tanultak. Úgyhogy menj csak el nyugodtan arra a klinikára.


A homeopátia is sokat segíthet, érdemes kipróbálni. Én G-J. doktornőt javaslom, ő az egyik legjobb. Ha valaki kíváncsi a nevére, írjon nekem.

753. Alina1234 (válaszként erre: 752. - Lilla025)
2020. okt. 24. 09:11

Szia Lilla!

Én kb másfél éve voltam a medic poliklinikában. Sajnos akkor mindenki lehüléyzett.. nőgyógyász, háziorvos, nemibeteg orvos hogy jó, hogy ennyi pénzem van, hogy ilyen hülyeségekre költöm ( szó szerint) de már bánom, hogy abba hagytam a szedését, mert utólag visszagondolva hatásosnak tűnt. Szerintem hamarosan én is újra belekezdek.

2020. okt. 24. 09:00
Sziasztok! Valakinek homeopátiás kezeléssel van tapasztalata.? Van akinek bevalt vagy használt?
751. Peti911
2020. okt. 23. 18:21
Szia, ez elég nehezen képzelhető el. Talán gomba lesz az, vagy bármi más. Hacsak nem előtted vette le valaki azt a fehérneműt...másképp hogyan? Turkáltad valahol? Fehérnemű?
2020. okt. 23. 11:37
Sziasztok! Nagy valószínűséggel én is elkapatam a nemi herpeszt fertözött ruha vásárlással.:(( Tudtok jó megfizethető orvost ajánlani? Köszönöm előre is.
749. Panna5 (válaszként erre: 748. - Viki9798)
2020. okt. 13. 10:39
Ha jól emlékszem ez az orosz fejlesztésű vakcina ami ott már piacon van. Beszéltünk itt róla, ha utána olvasol, többet meg tudsz. Csaba írt róla részletesebben.
2020. okt. 12. 22:52
Sziasztok! Hallottatok már a Vitagerpavak vakcináról? Ha igen mi a véleményetek róla, hol tudom beszerezni esetleg van e valakinek tapasztalat?
747. Peti911
2020. okt. 9. 20:12
Üdv mindenkinek, járt már valaki Dr Balaicza Erikánál sajátvér terápián vagy herpesz elleni infúziós kezelésen?
746. Peti911 (válaszként erre: 744. - Lindablondy)
2020. okt. 9. 20:08

Szervusz Linda!


Bármit kérdezhetsz, szívesen válaszolok neked, de először hadd kérdezzem meg: merre laksz?

Ne haragudj a kérdésért csak reménykedem hogy a közelben találok valakit villámcsapás szerűen.

szia

745. Panna5
2020. okt. 9. 14:05

Szép napot mindenkinek!


Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy fantasztikusak vagytok!

Ennyi pozitív hozzászólás egyszerre, már rég volt ezen a fórumon.

Jó volt olvasni. Köszönöm.

744. Lindablondy (válaszként erre: 742. - Peti911)
2020. okt. 8. 17:33

Kedves Peti!

Köszi a pozitív gondolatokat, nagyon jól esik! Igen, vannak férfiak is, csak arra gondoltam, hogy a való életben vajon mekkora esélye lehet annak, hogy két herpeszes ismerkedik össze teljesen “véletlenül”, de lehet az is, hogy még előnyömre fog válni az, ami most hátránynak tűnik. ;) Hiszen semmi sincs igazán véletlen.

Ha van kedved, írhatsz nekem is. Mindenkinek eredményes társkeresést kívánok!

743. Lindablondy (válaszként erre: 739. - Alina1234)
2020. okt. 8. 17:26

Kedves Alina!


Ezen a fórumon egyik ámulatból esek a másikba! :) Tényleg nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad a történetedet. Sokat gondolok rá, hogy vajon hogyan fog kialakulni így egy új kapcsolat, főképpen ha a másik nem érintett a herpeszben, de nagyon megnyugtató, amit írtál, hogy létezhet az az eset, amikor ez nem fog számítani. Örülök, hogy Neked ez már sikerült! Kívánom, hogy legyetek nagyon boldogok együtt! Erre mondják, hogy a “szerelem nem ismer határokat”. ;)

742. Peti911 (válaszként erre: 733. - Lindablondy)
2020. okt. 8. 16:40
Szervusz Linda! Ha sötéten látod a világot gondolj bele férfiak is vannak ilyen problémával! Talán faramucin hangzik de lehet gy találod meg az igazit!
741. Peti911
2020. okt. 8. 16:38
Kedves hölgyek! Sajnos több éve sorstárs vagyok, nagyon hiányzik egy hölgy az életemből, kérem írjatok és ismerkedjünk!
740. Peti911 (válaszként erre: 719. - VM75)
2020. okt. 8. 16:26
Szia Melinda írj nekem! Egy cipőben járunk, adjuk meg magunknak az esélyt!
739. Alina1234 (válaszként erre: 733. - Lindablondy)
2020. okt. 8. 15:21

Szia Linda!

Kitartás... tudom, hogy nagyon rossz és nehéz, de hidd el, idővel jobb lesz.

Én is túl mentem egy nagyon kemény fél éven, miután először lett herpeszem. Sajnos én nem egy hosszú távú kapcsolatban kaptam el.

Viszont fél évvel később megismerkedtem valakivel, aki vissza hozta az önbizalmam és a kedvem az élethez :) Már lassan 2 éve, hogy együtt vagyunk. Neki nincs herpesze.( igen, védekezünk és ehhez én ragaszkodom nagyon)

Nagyon szerelmesek vagyunk és boldogok... pedig... örülök, ha 2 hónapot kihúzok herpesz nélkül ( de szerencsére manapság már nagyon szuper "játékszerek" vannak, amivel kihúzzuk ezeket a napokat. )

Sokszor sírtam, és a párom nyitotta fel a szemem, hogy igazából mindenkinek vannak problémái, és ez csak egy bőrbetegség, néha kijön egy-két pici hólyag és ha kezelve van pár nap alatt el is múlik... Örüljünk hogy csak Herpesz, és nem halálos betegségünk van.

Szóval igazából csak azt akartam mondani, hogy hidd el meg fogod találni azt a valakit, akit nem fog érdekelni, hogy herpeszed van és szeretni fog Önmagadért.

Ámen :D

738. Alina1234 (válaszként erre: 728. - Lilla025)
2020. okt. 8. 14:54

Szia Lilla025!

Nekem a borotvával nincs gondom, utána bőrnyugatónak 100%-os aloe vera gélt, vagy ami még jobb kókuszolajat használok.

737. Szellő (válaszként erre: 722. - Annamari.)
2020. okt. 7. 23:41
Így történt velem is..
736. Csaba-2 (válaszként erre: 733. - Lindablondy)
2020. okt. 7. 12:01

Kedves Linda!


Örülnék, ha írnál nekem, mert én is társat keresek. Előttem nem kell titkolóznod vagy félned, hiszen mi (már) nem fertőzhetjük meg egymást.


Komoly szándékaim vannak, nem alkalmi kapcsolatot keresek.

735. Lindablondy (válaszként erre: 734. - Lilla025)
2020. okt. 3. 07:58

Kedves Lilla!

Nagyon szépen köszönöm ezt az értékes hozzászólást. Ezek a tartalmas gondolatok nekem nagyon sokat segítettek! Valóban én is elgondolkoztam rajta, így már egész biztos, hogy el fognak kerülni a kapcsolatszédelgők. Megpróbálom a legjobbat kihozni a történtekből és máshogy tekinteni erre a problémára. :)

734. Lilla025 (válaszként erre: 733. - Lindablondy)
2020. okt. 2. 20:17
Megértem a problémádat én us sokáig így álltam hozzá, hogy aggódalommal töltött el ez a dolog. Viszont mosta már az elmúlt pár évben eljutottam oda hogy a saját lelki világom a saját érdekrendem sokkal többet ér mint, hogy ezzel foglalkozzak hogy van ez a problémám. Én jó ideig bent voltam egy semmijen kapcsolatba azért mert örültem h a problémám nem zavarta az akkori párom de amúgy nem működött a dolog és elengedtük egymást.En nekem az utána lévő időszak tett jót abba hogy magammal tudtam foglalkozni és rendbe tenni a problémához való hozzáálláso..Azt gondolom ha magadba helyre tudod rakni a dolgot és elfogadod saját magadat és levetközöd ezeket a gátlásokat amik a kapcsolat miatt vannak benned rád fog találni az aki ezzel együtt elfogad úgy ahogy vagy.. Lehet hosszú ez az út.. de én azt vallom h nem élem bele magam semmibe próbálok egyedül is boldog lenni és a sok rossz ellenére is meglátni az élet szépségeit ami körülöttünk van.. A legfontosabb h saját magunkkal legyünk tisztába és ne folyton ezen vagy ilyen dolgokon kattogjunk, mert ezzel nem segítünk magunkon. Egy normális egészség ember számára se egyszerű egy normális kapcsolatot kialakitani.. úgy hogy szerintem ha valakinek igazán számítani fogsz és téged akar nem hiszem h ebből akkora probléma lehet... Ha igen akkor meg nem őt rendelte melléd a sors... Vedd lazán és kicsit engedd el a szorongásaidat talán nem is úti fel akkor annyira gyakran a fejét a vírus se.
2020. okt. 2. 19:01
Van itt valaki olyan, aki megismerkedett egy potenciális jelölttel, aki nem volt herpeszben érintett és elmondta neki a problémáját, ennek ellenére mégis folytatódott a kapcsolat? Új vagyok még ebben a témában és nagyon bánt ez a dolog. Én közel 1 év után tudtam meg, hogy a társamnak herpesze van, amikor neki előjött, de én nem hagytam el ezért, sőt szemrehányást sem tettem, viszont menet közben én is megfertőződtem. A kapcsolatnak vége lett közel 4 év után és most teljesen tanácstalan vagyok, hogyan fogok így párt találni a továbbiakban. Írjatok valami biztatót légyszi, ha tudtok!
732. Lindablondy (válaszként erre: 731. - Csaba-2)
2020. okt. 2. 18:35

Kedves Csaba!

Köszönöm a választ, akkor legalább “szabad a csók”!:)

731. Csaba-2 (válaszként erre: 729. - Lindablondy)
2020. okt. 2. 15:23
A csókolózástól nem lehet genitális herpeszt kapni, mert csak a szájak érintkeznek. Orálisat is csak akkor, ha aktív a betegség.
730. Panna5 (válaszként erre: 728. - Lilla025)
2020. okt. 1. 21:23
Vannak olyan szőrtelenítő készítmények, melyek direkt az intim területre lettek kifejlesztve. Nem gyulladnak be a szőrtüszők utána. Nekem bevált, de én csak a bikinivonalra használom.
2020. okt. 1. 20:44
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert ahogy látom itt mindenki “ugyanolyan”, mint én. Tisztában vagyok a genitalis herpesszel kapcsolatos információkkal, viszont lenne egy kérdésem. Véleményetek szerint mekkora az esély arra, ha valaki, aki hordozza a betegséget és mondjuk nincs aktív nemi herpesze, de csókolózik egy olyan személlyel, aki nem herpeszes, átadja a betegséget?
2020. szept. 30. 12:12
Sziasztok! Első sorban nőkhöz fordulnék, a szőrtelenítés eljárások után érdeklődök, hogy kinek mi vált be.? Esetleg valaki alkalmazott végleges szőrtelenítést az intim területen? Tapasztalataitokról ha van valami osszátok.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook