Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
685. Csaba-2
2020. júl. 11. 06:48

Erről már írtam korábban. Egy aminosav kombináció. Valakinek ki kéne próbálnia, majd megosztania itt az eredményeket.


Úgy emlékszem, egy kúra forintosítva százezres nagyságrendű.


Ami nekem gyanús, az az egyik páciens esete, aki meggyógyult, majd kísérletképpen újrafertőzte magát. Utána újra rendbejött a kezelés hatására.


Ha engem meggyógyítanának, még véletlenül sem tennék ilyet...

2020. júl. 10. 19:16
[link] Erről egyébként mi a véleményetek?
683. Panna5
2020. júl. 7. 08:48

Köszi Csaba, a sóval kapcsolatos kiigazítást. Sómentességet írtam, /Max Gerson/ de a nem túlzásba vitt só bevitelre gondoltam. Elnézést!

Azért azt a több száz éves előrejelzést kivárom. :-)Hátha összejön. :-)


Szép napot mindenkinek!

682. Csaba-2
2020. júl. 7. 07:45

Pannának köszönöm/köszönjük az utánaolvasást és az újabb infókat.


Annyit tennék hozzá, hogy - mint Panna is tette - mindig kellő kritikával kell átgondolnunk a beérkező információkat. A számunkra hasznosítható, értelmes dolgokat így ki tudjuk szűrni.


Én úgy gondolom, nem feltétlenül kell orvosnak lenni ahhoz, hogy valaki gyógyítani tudjon és értelmes tanácsokat adjon. Vannak jó orvosok és rossz természetgyógyászok, de vannak rossz orvosok és jó természetgyógyászok is.


A sómentes táplálkozás pl. nagyon veszélyes és elhibázott elmélet. Az egész emberi test sós oldatban él, és az infúzió (ami életet menthet) szintén sós oldat.


Ha valaki böjtöl, és nem pótolja a nátriumot, magas lesz a pulzusszáma valamint szívritmus zavarai lesznek a felszaporodó káliumtól. A nátrium kb. hatszor gyorsabban ürül ki, mint a kálium.


Tehát kell sózni, naponta átlag 5 gramm javasolt tiszta nátriumsóból. (Bioboltokban kapható).


Érdekes, hogy a szívműtétek során intravénás káliummal állítják meg a szívet. (Lásd dr. Papp Lajos). Ezért is veszélyes, ha túl sok van belőle.


Én nagyra értékelem a Gerson kúrát, kivéve a sómentes elméletet. Ráadásul Gerson ill. a lánya (Charlotte Gerson), aki nemrég halt meg kilencven valahány éves korában, még plusz káliumot is adagolt a méregtelenítés során. Komoly és veszélyes hiba.


A több száz éves kor, amiről többek között Bicsérdy is ír) ma még tényleg megmosolyogtató, aki viszont ismeri a legújabb kutatásokat, az nem biztos, hogy lehetetlennek tartja a közeljövőben. A "Church of Perpetual Life" honlapján bárki tájékozódhat a részletekről.

681. Panna5
2020. júl. 6. 13:57

Sziasztok!


Megnéztem a Tia által említett három nevet, Dr. Leonard Coldwellről a saját weblapján kívül nem sokat találtam, állítólag nem is orvos. Nem tudom. A neten megjelenő irdatlan információhalmazt sokszor nehéz megszűrni, mi az ami megfelel a valóságnak, és mi a mellébeszélés.

Egy valamit idéznék tőle:" Az asztali só nagyon gyakran egyharmad üveget, egyharmad homokot és egyharmad sót tartalmaz. Az üveg és a homok karcolja az artériákat, amelyek így vérezni kezdenek. Így aztán a koleszterin odamegy, hogy elállítsa a vérzést" /idézet bezárva/. Na, ezt rakja nekem össze valaki.

Dr. Sebi, Alfredo Bowmann, róla sem találtam sokat, annyit, hogy Bicsérdyhez hasonlóan ő is önjelölt gyógyító. Persze attól még mondhat értelmes dolgokat.

Aki figyelemre méltó véleményem szerint az a harmadik név, Dr. Max Gerson, aki valódi orvos, ő is a friss bio gyümölcs és zöldségleveket ajánlja, salátát, zabkását, héjában sült krumplit stb. Vegyszermenteset. A sómentes táplálkozást említi még, és sok egyebet.

Bicsérdyről is olvastam, bizonyosan vannak dolgok amik megszívlelendőek, sok zöldség és gyümölcs, sok mozgás stb., de mikor olvastam, hogy az általa hirdetett életvitellel több száz év életkor garantált, felnőtt korban visszanövő elvesztett fogak és aktív élet mellett napi 2 óra alvás, na ott picit elmosolyodtam.

Sokan dicsérik, és semmi bajom a vegákkal,én sem vagyok húsimádó, csak ahogy Csaba is írta, bizonyos józan meglátással kell ezeket és az ehhez hasonló könyveket, cikkeket értelmezni.

Tia, vagy bárki más, ha találtok több infót a fenn említett nevekkel kapcsolatban, osszátok meg velünk.

Jobbulást mindenkinek!

680. Csaba-2
2020. júl. 6. 05:39
Még annyit tennék hozzá, hogy a propolisz baktérium, vírus- és gombaölő hatóanyagokat tartalmaz.
679. Csaba-2
2020. júl. 6. 05:34

Gratulálok, Kedves Sarolta! Ez nagyszerű! Együtt örülünk a sikerednek, és köszönjük, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat.


A propolisz a méhek egyik mellékterméke, amit a kaptár szigetelésére használnak. Ezzel konzerválják a betolakodó, általuk megölt élősködőket (pl. egereket) is.


Viaszszerű, illatos anyag, amit általában alkoholban oldanak fel, majd pl. mézbe kevernek. Én magam is ismerem, és időnként alkalmazom. Nálam ekkora eredményt nem produkált, de - mint már korábban is írtam - mindnyájan mások vagyunk. Egyiknél ez hat, a másiknál az.


Mindenesetre bárkinek javaslom Sarolta protokolljának a kipróbálását.

2020. júl. 5. 18:37
Sziasztok! Olvasgatlak titeket egy ideje,mivel több mint két éve szenvedek ettől én is. De annyira,hogy 2-3 napnál tovább nem voltam jól,máris kijött újra,vagy el sem múlt,és már jött is a következő. Azért írok most,mert sok próbálkozás (lizin,c-vitamin,aloe,cink,telviran,meg még egy rakás teljesen hatástalan cucc) után most felcsillant a reménysugár. Elkezdtem reggel-este 1-1 kiskanál propoliszos mézet enni. 35 napja tartom ezt be szigorúan,és azóta nem jött elő! Az előzményeket tekintve ez maga a csoda! Mást nem változtattam,tehát az nem lehet kérdés,hogy vajon melyik éppen szedett szer lehet hatásos... 35 nap még nem a világ-mondhatjátok,de 2 év szinte állandó jelenlét után ez számomra már az! Szerettem volna ezt megosztani veletek,hátha másnak is beválik (én már azzal is elégedett lennék,ha csak évi 1x ütné fel a fejét).
677. Csaba-2
2020. júl. 3. 06:20

Sziasztok! Már vártam, hogy legyen némi "mozgás" az oldalon, mert régóta nem írt senki semmit. Természetesen nem örülök, hogy van miről értekezni, hiszen az lenne jó, ha ez a betegség egyáltalán nem létezne.


A lényegre térve, én is Bicsérdy Bélát szeretném megemlíteni - hasonlóan Istvánhoz. Talán ő a legjobb példa arra, miként lehet egy fertőző nemi betegségből a természetes életmód segítségével teljesen meggyógyulni.


Ha valakit érdekel az élete, javaslom a Wikipédiát, de található a neten egy 68 oldalas jegyzet is róla, amit le lehet tölteni. Egy történész hallgató (Áprily Zoltán, ELTE) írta, és itt [link] találjátok meg.


Én kiolvastam a "Halál legyőzése" című könyvét. Van ugyan benne néhány tévedés, de összességében nagyon hasznos. Szerintem meg kell érteni benne az értelmes, jó dolgokat és leválasztani a nyilvánvaló botorságoktól.


Szerintem a kevésbé elfogadható elemek inkább filozófiai jellegűek. (Félrecsavart Biblia-magyarázatok, az evolúció keverése a teremtéssel stb.). De ettől függetlenül az életvezetési részben vannak nagyon jó dolgok. Itt leginkább a "szárazböjt" és a kizárólagos gyümölcstáplálkozás az, amivel nem tudok egyetérteni. Ha ugyanis böjtöl valaki, sok folyadékot kell fogyasztani, hogy ne száradjon ki, ne boruljon fel a kálium-nátrium egyensúly és minél előbb távozzanak a salakanyagok.

A gyümölcsök jók, én is megeszem kb. napi fél kilót, de azért másra is szükség van.


Ennyit Bicsérdyről. Az újrafertőződésben én sem hiszek, bár nincsenek idevágó tapasztalataim. Ha valakiben bent van a vírus, akkor már teljesen mindegy, hogy kap-e újabbakat vagy sem. Sőt, talán még serkenti is vele az immunrendszerét.


Az viszont igaz, hogy kerülni kell más régiók befertőzését. Ha pl. a partnernőmnek csak a hüvelyében lenne probléma, akkor kiújulásnál (óvszer nélkül) nem hatolnék be a végbelébe. Vagy nem spriccelnék a szemébe orális szex végén. (Bocs', ha kicsit durva a szöveg, de felnőttek vagyunk).


Egyébként én magam is természetgyógyász (is) vagyok, több államilag elismert oklevelet összegyűjtöttem. Van egy részletes, 40 oldalas útmutatóm, ami kb. 20 év tapasztalatát tartalmazza. Ha érdekel valakit, írjon nekem, és elküldöm neki ingyen. Ebben olyan teakeverék is szerepel, ami egy óra alatt a 4-5-ös ph-t nyolcasra változtatja, azaz erőteljesen lúgosít.

2020. júl. 1. 21:18
Szia.mindenki.En csak annyit fuznek hozza hogy nekem a negativ erzelmek hozzak ki mar rajottem. Kb 1.5 evig ki sem jott aztan jott egy erzelmi hullam es kipirosodott ugyan ott. Amugy kozel se volt olyan durva mikor megkaptam. Valoszinu az immunrendszer egybol lereagalja. Amugy amit irtal hogy a lugositas stb. Csaba2 korabban irta hogy bicserdi bela kigyogyult a szifiliszbol zoldseg es gyumolcs altal es megtérés altal. Hat elgondolkodtato! Tiaaa akkor hajrá!
675. Panna5
2020. júl. 1. 21:13

Nem gondolom,hogy akinek mindig más helyen jön elő, annak gyakrabban vannak tünetei. Ha jól értem, hogy mit szeretnél tudni.

Nálam pl. előjött egy helyen, akkor utána egy darabig mindig ugyanott jött elő. Aztán gondolt egyet, és előjött máshol. Onnantól kezdve, ezen a másik helyen tört elő. Aztán megint váltott. Tehát nem felváltva, hol itt, aztán ott, hanem mindig az éppen aktuális részen. Legalább is nálam így alakult.

Szerintem ha éppen aktív a vírus az egyik félnél, vagyis vannak tünetek nem tanácsos együtt lenni, ha a partner is fertőzött, akkor sem. Attól ugye nem kell tartani, hogy megfertőzzük egymást mert már bennünk van a vírus, de ha a partnernek éppen tünetei vannak, akkor könnyen belobbanhat a dolog a másik félnél is. Mint ahogy Te is írtad.

674. Tiaaa
2020. júl. 1. 20:27

Kedves Panna!

Értem amit írtál, igen ahogy kifejeztem magam az úgy nem helyes. Nem úgy gondoltam hogy minden alkalommal újra elkaptam a vírust. Hanem hogy tapasztalatom szerint gyakrabban kiújult a herpesz, így hogy mindkettőnknek volt. Plusz talán tovább terjedt más helyekre. Ugyanúgy ahogy elvileg nem szabad ilyenkor a szemet megvakarni mert így tovább vihetem a vírust. Gondolom ugyan ezen az alapon ha egy személlyel vagy, aki szintén fertőzött, más új "helyeket" is megfertőzhet.


Különben az érdekelne, hogy akinek több helyen szokott előjönni, annak gyakrabban előjön?

Megpróbálom érthetően leírni mire gondolok:

Tehát ha adott egy személy B. akinek egy helyen jön ki a herpesze, mindig ugyan ott.

És adott ugyanez a személy B. akinek több helyen is kiszökött jönni, egyszer mondjuk a szeméremdombján, következő kitörésnél a gátnál.

Akkor személy B-nek mindegyik esetben ugyan olyan gyakorisággal alakul ki, vagy a személy akinek mindig más helyen jön ki gyakrabban?

Remélem érhetően írtam le hogy mire gondolok.

Köszönöm a választ :)

673. Panna5
2020. júl. 1. 09:02

Kedves Tia!


Sajnálatos, hogy Te is ezt a tábort gyarapítod. Elolvastam amit írtál ebben a témában, és nem vonom kétségbe a tapasztalataidat, de ez az újrafertőződés nekem nem áll össze. Úgy gondolom, hogy az fertőződhet újra valamivel aki már egyszer kigyógyult valamiből. Mivel a HSV-ből nem lehet kigyógyulni / a tudomány mai állása szerint/, ezért szerintem ping-pong effektusról sem beszélhetünk.

Úgy tudom, hogy bárhol kijöhet a vírus, deréktől fölfelé a HSV-1, deréktől lefelé a HSV-2. Az orális szex elterjedésével nyilván változik a kép, vagyis keveredik a két fajtája a vírusnak. Én személy szerint kerülöm az együttlétet ha éppen tüneteim vannak. Ha durvák azok a tünetek, akkor legszívesebben kifutnék a világból, nemhogy szexeljek. Még óvszerrel sem. De ez az én egyéni meglátásom.

Utána fogok nézni a szakirodalomnak amit említettél, biztos lesz benne sok hasznos infó.

A Medicpoliklinika már többször volt téma itt a fórumon és úgy okoskodom, ha hatásos lenne nem lennénk itt ennyien. Mondom ezt úgy, hogy még nem próbáltam ki :-) Ha túl vagy a kezelésen megtennéd, hogy megosztod velünk a tapasztalataidat? Szerintem mindenkit érdekelne a beszámolód. Remélem sikerrel jársz.

Jobbulást neked és mindenki másnak.

672. Tiaaa
2020. jún. 30. 20:12

Sziasztok!


Vissza olvastam mind a 23 oldalnyi hozzászólást, köztük találtam érdekes tapasztalatokat és új hasznos tanácsokat. (bocsánat ha nem minden érthető amit írok, nem vagyok teljesen magyar)


Lassan 3 éve élek HSV-2 vel. Szeretném leírni a véleményem és a tapasztalatom, arról hogy sokatok írta hogy herpeszes herpesszessel ismerkedjen, "annak nem kell félnie hogy tovább adja a betegséget."

Volt egy másfél éves kapcsolatom, ettől a férfitól kaptam el fél év után a herpeszt. Sokáig nem is mentem orvoshoz pedig 2 hetente kiújult. Amire kiakarok lyukadni az az, hogy az alatt az 1 év alatt míg még együtt voltunk, folyamatosan újra-újra fertőződtünk. Véleményem szerint ez azért lehetett mert "ping-pong" szerűen újrafertőztük egymást. Ebből alakult szerintem ki, hogy több helyre is tovább vándorolt a vírus, köztük a foginamhoz is. (Pedig mikor valakinek tünete volt, óvszert használtunk.) Mióta nem vagyunk együtt azóta a 2 hetes fázisaim lecsökkentek 1-2 hónapra. Úgyhogy én személyszerint nem tartom jó ötletnek ha két herpeszes védekezés nélkül összejön. Lehet hogy ez tudományosan nem indokolt, de ezek az én tapasztalataim.


Második napirend pont: Úgy döntöttem hogy bele ásom magam a témába, miután végeztem a tanulmányaimmal. Úgyhogy most itt vagyok. Hiszek abban hogy ha másoknál ritkán vagy szinte soha nem jön ki a herpesz, akkor azt kell megtalálnom ami nálam előhívja, és azt kiiktatnom. Főleg a Természetgyógyászat- Életmód váltás- Terápia irányba fogom beleásni magam, mivel hiszek benne ha megadom a testemnek a kellő tápanyagokat, akkor meggyógyítja önmagát. Erről már olvastam angolul siker sztorikat még 2 éve, (érdekes ezeket nem találtam meg újra. )

Jelenleg még nagyon az elején járok az egésznek, de egyenlőre fontos embereket akiket találtam ebben a témában azok: Dr. Leonald Coldwall, Dr. Sebi és Dr. Max Gerson, sajnos utóbbi kettő már elhunyt.

Ezen emberek nyilatkozataiban többször szerepel az hogy lúgos szervezetben egy gomba, baktérium és vírus sem tud megélni. Esetleg tud valaki hasznos könyveket ilyen irányzatban?


Gondoltam bele ásom magamat jobban a témába, gondoltam össze írom mindenhonnan a hasznosat, és csinálom ezt a teljes életmódváltást legalább 1 évig. Ezekről majd szívesen beszámolok vagy kikérem a véleményeteket.

Ahogy többen is írtátok a hozzászólásokban, egyszerre több mindent kell kipróbálni. Na hát én valami ilyesmit tervezek.


Csaba nagyszerű dolgokat írtál, köszönöm. A fórum legelején még gyakrabban említetted ezt az úgy nevezett "5 csillagos védelmet", ebben továbbra is hiszel?

Illetve úgy gondolod a Zipper lámpába érdemes lehet befektetni, vagy mivel neked nem hozott szerencsét, annyi pénzt nem ér meg?

Többek között sokat segítettél nekem az acycrovilos készítményekkel való fontos információk megismertetésében, köszönöm!


Az érdekelne hogy valaki ha az évek alatt bele ásta magát a témába, és össze írta össze ezeket a fontos információkat egy dokumentumba, könyvbe, akárhová akkor megosztaná ezeket velem privát? Nagyon sokat segítenétek :)


+Korábban belinkelte valaki a medicpoliklinika weboldalát. Bejelentkeztem, 1 hónap múlva van időpontom, majd megosztom a tapasztalataimat. Még egyszer a link: [link]

671. Csaba-2
2020. jún. 14. 07:11

Szia Lizi!


Írtam neked levelet.

2020. jún. 13. 12:47

Sziasztok!


Örülök,(meg nem is) hogy aktív ez a fórum. Korábban már olvasgattam hozzászólásokat itt, de most vettem rá magam, hogy regisztráljak és tanácsot kérjek.

Nekem 2,5 éve jött ki először genitális herpesz a nemiszervemen, igazából nem tudom kitől, hogyan fertőződtem meg, és ami mégfurább, hogy az akkor bevizsgált, a sebek felszínéről vett minta az Herpes Simplex Vírus 1-es típusát mutatta ki. A számon soha nem is volt, és most sincs herpesz, kizárólag a végbélnyílás környékén és a nemiszervem külső részein jelennek meg.

Szerintem sűrűn jön elő, 2-3 havont egyszer legalább, de ha van hogy 3 hét sem telik el, és újra jelentkezik egy-egy kisebb hólyag. Bízom benne, hogy az idő előrehaladtával ez mérséklődni fog. Tavaly egy fellángolásnál fel is kerestem egy nemigyógyászt a témával, kikérve a véleményét a hosszútávú gyógyszeres terápiáról, de eléggé elodázta a dolgot. Ma már én sem értenék egyet pl egy egy évig tartó folyamatos gyógyszerezéssel (Telviran), hiszen ez nagyon durva lenne a szervezetnek. Manapság mikor érzem, hogy elöjött egy hólyag azonnal, elkezdem szedni a 800 mg-os Telvirant, plusz használom a kenőcsöt, és nagyjából 4 nap alatt vissza is húzódik a seb, egy héten belül tünetmentes leszek. Nem is ezzel van a baj, (nyilván ezzel is, de mindegy...) hanem ilyenkor lelkileg nagyon padlóra tudok kerülni, nagyon el tudok kesredni, és azon filózom, hogy ez milyen kihatással lesz a jövőben az életemben...

Nem szeretnék a herpesztől rettegni és emiatt boldogtalan lenni, így hát szeretném visszaszorítani, amennyire csak lehet. Már hosszú ideje nagyon jó és komplex vitaminkészítményt szedek, szedek Lizint és a napokban elkezdtem az Epavir kúraszerű alkalmazását, remélem beválik. Emellett arra is gondoltam, hogy valamilyen alternatív gyógymódot is eszközölni kellenne. Van itt esetleg valakinek tapasztalata természetgyógyásszal, esetleg terapeutával ebben a témában? Illetve immunerősítés céljából szedte valaki közületek az Isoprinesint, és tapasztalt pozitív változást? :)

Én már annak is örülnék, ha csak félévente egyszer kellene szembenéznem ezzel a rémséggel, és nyílván a hosszútávú terv az lenne, hogy évekig ne is jöjjön elő. Hiszem, hogy kordában lehet ezt tartani, csak sok-sok tapasztalás kell hozzá, kinek mi válik be...

669. Csaba-2
2020. máj. 30. 06:20

A túl sok semmiből sem jó, de a zöldség és gyümölcs veszélytelen. Legfeljebb többször megy az ember vécére. Persze ez sem baj, mert legalább kitisztul a bélrendszere.


Emellett nagyon jó napi 2 pohár frissen kipréselt/kicentrifugázott bio zöldség és/vagy gyümölcslé.

668. Fabiib (válaszként erre: 667. - Csaba-2)
2020. máj. 29. 20:20

Köszönöm szépen, ez biztató. Csak a nagy mértékű fogyása aggaszt.

Reménykedjünk, hogy segít, mert az immunrendszere biztos erős, mert nagyon ritka és enyhe tünetei vannak.

667. Csaba-2
2020. máj. 29. 10:11

A sok zöldség és gyümölcs nagyon egészséges.


Tapasztalatilag bizonyított, hogy a természetes módon táplálkozó emberek és népcsoportok (Hunzák, vilcabambaiak, okinavaiak, abházok, adventisták) hosszú, egészséges életet élnek. Ismeretlen náluk a legtöbb civilizációs betegség még idős korban is.


Náluk a táplálék nagy része friss, nyers gyümölcs, zöldség, gabonaféle, és csak kb 10% a fehérje. A hús sajnos nem egészséges több okból sem, de most ezt nem taglalom részletesen.


A lényeg, hogy a fenti táplálkozás erősíti az immunrendszert, ami egyes esetekben odáig mehet, hogy az illetőnek a saját immunrendszere irtja ki vagy képes folyamatosan semlegesíteni a parazitákat. Jó példa erre Bicsérdy Béla egykori természetgyógyász esete, aki a szifiliszből gyógyult ki böjtökkel és vegetáriánus táplálkozással.


Tehát érdemes megpróbálni (akár a lenyúlós készítmények nélkül), mert sokat jelenthet.

2020. máj. 28. 17:06

Sziasztok.

Kicsit kivagyok...

Nemrég írtam, hogy nálunk is felcsapta fejét a herpesz. Azelőtt nem volt. Múlthét csütörtökön jelenkezett. Azóta a tünetek enyhültek. Már azt hittem végre vége. De még el sem tűnt, varras megint viszket, és fáj. Tehát kezdődik előröl. Ez egy ördögi kőrforgás.

665. Fabiib
2020. máj. 27. 23:01

Sziasztok!

Lehet, buta kérdés, de itt sajnos "szakértők" vannak, akik régóta küzdenek ezzel a problémával és tudnak véleményt mondani.

Korábban írtam egy külföldi barátomról. Sikerült valamennyire megnyugtatni, de most újra lelkileg nagyon megviseli a betegség és talán butaságot csinál. A netet bújja és ott olvasta, hogy diétával el lehet pusztítani a vírusokat. Több mint egy hónapja csak zöldséget és gyümölcsöt eszik, sajnos le is fogyott 12 kilót. A kérdésem: tudom hogy ezzel a vírusokat nem lehet megölni, de befolyásolja-e az étkezés a vírusok viselkedését, esetleg szerepet játszik-e a tünetek gyakoriságában és súlyosságában? Én a vegyes táplálkozás híve vagyok, mert szerintem a szervezetnek szüksége van nem csak a rostokra és a vitaminokra.

Van fenn a neten valami videó, ahol egy férfi javasolja ezt a csak zöldség-gyümölcs evést és "orvosi papírokkal" igazolja, hogy ő így gyógyult meg, elpusztultak a vírusok. Sajnos a barátom mindezt elhiszi. :( Most megígérte, hogy még egy hétig csinálja /így lesz meg az ajánlott 40 nap/ és utána csináltat egy újabb tesztet és ha még mindig pozitív, akkor visszatér a régi életmódjához. Biztos, hogy semmi nem változott, de legalább megbizonyosodik, hogy ez nem megoldás. Megígértem neki, hogy megkérdezem a véleményeteket.

Ha ez megoldás lenne és ilyen egyszerű lenne, nem lenne ennyi fertőzött, de tudom, mindenki próbál az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodni.

Ja, a zöldség-gyümölcs kúra csak több ezer dolláros valami vitaminkészítménnyel /csodaszerrel/ együtt hatásos......szóval a beteg emberek becsapása, lehúzása. :(

Ezt a véleményemet neki is kifejtettem, valahol ő is tudja, hogy ez butaság és csak pénz lehúzás, de talán mások véleménye jobban megerősíti ebben.

Persze mondhatnám neki, hogy kérdeztelek titeket és ez a véleményetek nektek is, de talán abban van tapasztalatotok, hogy befolyásolja-e az étkezés a vírus viselkedését.

664. Falco (válaszként erre: 663. - Csaba-2)
2020. máj. 27. 14:51
Köszönöm. :)
663. Csaba-2
2020. máj. 27. 08:14

Szia Falco!


Örülök, hogy azóta sem voltak tüneteid.


Kérdésedre válaszolva, az oltóanyag neve "Vitagerpavac", és egy orosz cég gyártja. Itt [link] találod meg.


Azért nem tartom ezt a készítményt a legszerencsésebbnak, mert még nagyon hagyományos koncepció szerint hat: gyengített vírusokat juttat a szervezetbe. Ez nagyon jó azoknak, akiket még nem ferőzött meg a herpesz, de akik már érintettek, azoknak nem igazán erre van szükségük, hiszen a vírus már bent van a szervezetükben.


A DNS alapú vakcinák másként működnek. Az immunrendszert manipulálják úgy, hogy az idejében felismerje a vírust, és már a legelső kópiát elpusztítsa. Így a betegség eleve nem tud kialakulni. Ezek képesek arra, hogy már megfertőzött embereket teljesen tünetmentesítsenek. (Sajnos az alvó vírusok itt is megmaradnak, de tünetet, betegséget nem tudnak már okozni).


Az ilyen típusú oltóanyagokból jelenleg hat különböző van preklinikai fázisban, azaz már embereken tesztelik őket.


A másik biotechnológiai megközelítés a vírus teljes kiirtása pl. Crispr cas technológiával. Ez az ún. génolló, ami a vírus genetikai állományát kivágja a sejtek DNS-éből. Erről itt találsz információt: [link]


Talán néhány év múlva ebből is lesz valami, bár érdekes módon pl. az AIDS vírus kiirtásához már közelebb állnak, mint a herpeszéhez.

662. Falco (válaszként erre: 660. - Csaba-2)
2020. máj. 26. 19:49

Szia! Kb. másfél hónapja beszéltünk, azóta sem történt meg a vizsgálat, mivel hál'Istennek azóta nem jelentkezett a dög.

Hát, nem irigyellek a 22 évért és a gyakori tünetekért.:(

Reménykeltő amit írtál a jövőbeni lehetőségekről. Mi a neve a forgalomban lévő oltóanyagnak? Te már próbáltad, vagy itthon nem elérhető? És mit jelent, hogy nem a legjobb fajta.....nem elég hatékony.....mellékhatásai vannak?

A DNS-alapú vakcinák közül is reméljük valóban forgalomba kerül valamelyik hamarosan.

661. Panna5
2020. máj. 24. 09:45

Jó reggelt!


Ezt az aminósavas "reklámot" én is láttam, és valóban több mint gyanús.

Abban én is egyetértek, hogy mindent ki kell próbálni ami nem veszélyes.

Eleinte nekem is durva tüneteim voltak, de idővel alább hagyott, és ez a fórum is sokat segített. Különösen Csaba hasznos hozzászólásai.

Úgy gondolom, folytatom a lizin és l-glutamin kombinációt plusz ugyanúgy a vitaminokat, mert határozottan olyan érzésem van, hogy használ. Anyagilag nem túl megterhelő, messze nincs 150 ezer. Persze mellette mindarra odafigyelve amiről itt a fórumon már többször is szó esett.

Amúgy újból jól vagyok és optimista, a tünet ami egy kis piros folt volt, másnapra elmúlt :-)


Jobbulást mindenkinek!

660. Csaba-2
2020. máj. 24. 07:03

Már én is vártam, hogy legyen itt némi mozgás, bár az lenne jó, ha egyáltalán nem lenne szükség a fórumra.


A lányok (Panna és Norirka) tapasztalatait én is átéltem "férfi változatban", sőt, nekem még ennél is sokkal rosszabb volt. Kb. 1998-tól van genitális herpeszem, ami azóta sohasem "váratott magára" egy hónapnál tovább.


Ez annyit jelent, hogy 22 éve átlagosan három hetente előjön. Eleinte három hetente újult ki, utána szétterjedt, majd évekig hetente-kéthetente jött elő. Csupa seb és pirosság volt minden, és kénytelen voltam én is aciklovirt szedni. Ez viszont csak annyit eredményezett, hogy a vírusok teljesen ellenállóvá váltak a hatóanyaggal szemben, és mellékhatásként a homlokomon megritkult a haj. Emiatt hajbeültetésen is voltam.


Most jutottam el odáig, hogy kb. havonta vannak minimális tüneteim. Egy kis pirosság és kész. Ilyenkor hőstiftet használok, vagy kombinálom egy nagyon kevés ezüstkolloid injekcióval pár milliméterre az érintett területtől. Ennél hatékonyabb módszer számomra nem létezik, bár a C-vitamin injekció is jó szokott lenni, amit a bokámba injektálok, mert nekem ott vannak megbújva a vírusok.


A lizint kipróbáltam én is, de teljesen hatástalan volt, pedig a szó szoros értelmében nagykanállal ettem.


Sajnos ez a betegség ilyen, de egyre több "a fény az alagút végén". Már létezik forgalomban levő oltóanyag (bár nem a legjobb fajta), és jelenleg hat különböző "intelligens (DNS-alapú) vakcina" került klinikai fázisba, amitől már csak egy lépés a forgalomba kerülés.


Az aminosavak kombinációját egy külföldi cég is ajánlja átszámítva kb. 150 ezer forintért. Egy férfi a cég fórumán azt írja, neki kiirtotta a szer a szervezetéből a vírust. Utána állítólag tett egy kísérletet. Újrafertőzte magát, majd megint szedni kezdte, és újra eltűntek a szervezetéből a vírusok. Nekem ez a történet kicsit gyanús, mert ha nekem kiirtanák a vírusokat, biztosan a közelébe sem mennék még egyszer hasonló veszélynek.


Egy neves mikrobiológus, aki komoly eredményeket ért el, keményen kritizálta az említett céget.


Én csak azt tudom mondani, hogy ki kell mindent próbálni, ami nem veszélyes. Ki tudja?

2020. máj. 24. 06:52

Sziasztok. Új vagyok a hoxán.

Vasárnap együtt voltunk a férjemmel. Majd szerdán mind a ketten egész nap szédültünk, fájt a fejünk. Csütörtökön folyamatosan viszkettem (azon a területen) a böröm roppant érzéken lett és fájt érintésre is, még a combom hátsó része is. Még aznap este kijött pár apró hólyag, (nem közvetlenül egymás mellett) ami másnap még nagyobb lett. Folyamatosan viszket, és fáj. Fáj hahozzáérek. Ez megy már 4 napja. A férjemnél ugyan ez a helyzet csak neki a hólyagok 1 nappal később jöttek ki. Vajon ez lenne a herpesz? Nincs láz, se nyirokcsomó megnagyobbodás.

658. Panna5
2020. máj. 22. 09:15

Nos, megdőlni látszik a teóriám mert ma enyhe tünetek jelentkeztek. Végtelenül szomorú vagyok.

Pedig nagyon jól alakultak a dolgok. Sajnos most a lizin fogyott el, lehet, hogy ez az oka a tüneteknek?

Elképzelhető, hogy csak együtt, komplexen hatnak a vitaminok és aminósavak? Külön-külön nem tudják úgy kifejteni a hatásukat ahogy kellene?

Nem tudom, most tanácstalan vagyok. Az örök optimizmusom is cserben hagyott.

657. Panna5
2020. máj. 21. 14:11

Kedves Norirka!


Örülök, hogy hallunk felőled, bár én sem voltam itt már jó ideje. Mi már beszéltünk és én megosztottam veled a lizinnel kapcsolatos tapasztalataimat, de lehet hogy mások hasznosabb tanácsokkal látnak el.

Sajnálom, hogy továbbra sem javul az állapotod, és arra ne is gondolj, hogy selejtes vagy.

Az elején nekem is gyakrabban volt, és azt hiszem a protokoll szerint is ahogy telik az idő, úgy lesz egyre "elviselhetőbb". Kitartás, és legyünk jó reménnyel, hogy feltalálják végre az ellenszert.


Nekem is lenne kérdésem. Próbálta valaki az L-glutamin nevű aminósavat?

Ezt rendszerint sportolók szedik, zsírégetésre, izomépítésre, illetve a szervezet is termeli.

Viszont más kedvező élettani hatásai is vannak, ezért ajánlják az átlagos életet élő embereknek is.

Csak kiragadok néhányat: egészséges bélflóra egyik fontos tényezője, /gyomor, bélrendszer/, serkenti az agy működését, ami ránk nézve kedvező, az, hogy fokozza az immunitást és vírusos fertőzésekre is hat.

Szóval, én elkezdtem szedni és lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, hogy ez nekem nagyon jó, de határozottan jobban érzem magam, és ami fontos nem volt tünetem. Mivel rendeléssel jutottam hozzá, mikor elfogyott, akkor a koronavírus miatt csak két hét késéssel érkezett meg, ezért volt kihagyás, és egyből lettek is tüneteim. Igaz továbbra is enyhék, de voltak. Tehát, elképzelhető, hogy ez az aminósav odahat ahová kell?

Van valakinek véleménye erről? Csaba?

Üdv. mindenkinek

656. Norirka
2020. máj. 20. 15:01

Sziasztok!


Hosszú idő után újra el fogom olvasni a fúrum összes hozzászólásait, hogy a lemaradásomat bepótoljam. Sajnos az én helyzetem azóta sem javult. Nyáron lesz 3 éve hogy minden egyes hónapban kiújul a herpeszem. Talán elmondhatom, hogy 1-2 olyan hónap volt amikor nem jelentkezett. Immunrendszeremmel nem gondolnám, hogy összefüggésben van, hiszen a téli időszak alatt még egy apró náthám sem volt. Jelenleg Lizint szedek amitől észrevettem, hogy hamarabb gyógyulok, illetve mintha visszaszorítaná a herpesz makacsabb megjelenését. Szeretném megkérdezni, hogy aki már ezt szedte, mi tanácsos vele kapcsolatban? Minden nap vegyek be belőle 2 darabot, de ezt mennyi ideig tanácsos szedni, vagy mikor kell szünetet tartani ha egyáltalán kell, és a szünet ideje mennyi kell hogy legyen?

Telviran krémet szoktam még használni.

Telviran tablettát akkor szedtem amikor legelsőként jelentkezett, akkor 800 mg írtak föl. Talán el kellene kezdenem Telviran gyógyszer kúrát? Sajnos a nőgyógyászom elbageterizálja a dolgot. Hamarosan új nőgyógyászhoz fogok menni, csak a járvány időszak miatt eddig nem volt lehetőségem. Van akinek ennyi éven át ilyen gyakorisággal jelentkezik, vagy én vagyok csak ilyen selejtes :(

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook