Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯
4343. Anda39 (válaszként erre: 4342. - Dorottyagls)
2011. aug. 9. 12:07
Valószínű, hogy a kelleténél jobba ki lett világosítva a hajad, ezért lett száraz és töredezett, és ezért nem marad meg benne a vörös festék. Kellene egy (vagy több, ezt így nem lehet megmondani)jó hajpakolás. Ha nem ragaszkodsz a vöröshöz, akkor meg lehet próbálni az oxy reload-ot, amit kiszedi a hajadból a mesterséges pigmenteket. Persze ezután sem lesz egységes a szín, ezt gondolhatod. Nem ártana elmenni egy fodrászhoz, aki látja a hajad, meg tudja tapizni, mert enélkül felelőtlenség bármit mondani - mivel nem egy egyszerű festésről van szó.
2011. aug. 8. 22:24
Úgy hallottam létezik valami hajfesték ami szőkít, mi a neve/nevük? És többszöri használat esetén ki tudja-e szedni a világos vörös színt a hajamból ami professzionális hajfestékkel lett befestve? Azt tudni kell, hogy februárban 2 szőkítés kellett, hogy a nagyon sok és durva hajamból kiszedjem a sötétbarnát és rézszőkére festettem, most vörös, azt hittem majd jobban beissza magát ez a másik festék, de folyamatosan ledobja a hajam ott ahol szőkítve lett, arról nem is beszélve, hogy kiszáradt, bármennyit vágatom, 2-3 hét után megint töredezett, ami majd többszöri vágás után nem jelent gondot, de az, hogy fél éve nem tudom normálisan befesteni a hajam borzasztóan idegesít. Eredetileg is szőke vagyok és arra gondoltam, hogy ha addig szőke maradok amíg le nem vágatom a kiszőkített részt, utána festhetem megint vörösesre, de még egy porral való szőkítést nem élne túl a hajam, rövid pedig nem lesz többé!
4341. ina87
2011. aug. 8. 22:09
eljegyzésre milyen stilusu frizurát ajálanál?
2011. aug. 8. 20:16

Sziasztok!

Pár hete még világosszőke volt a hajam, de csúnyán károsodott így átfestettem barnára. Palette szinezővel a színnel meg votam elégedve, de 1 árnyalattal sötétebbet szerettem volna, meg is csináltam a szinezővel, de olyan sötétbarna lett, hogy szinte már fekete... csak fényben látszódik h barna. Mi az oka annak, hogy ennyire bekapta a hajamat? Ezelött már 2 alkalommal szineztem barnára a hajam, min a 2x egy hét után ledobta.

2011. aug. 6. 22:26

Sziasztok! Tudom, hogy nem igazán tartozik ide, de hátha tud valaki segíteni..

Szeptembertől Haj-tan suliba fogok járni fodrász képzésre. Azt szeretném megkérdezni, hogy aki ott tanul(t) meg van elégedve vele?? És nem tudja-e valaki, hogy első évben milyen tankönyvek kellenek (címe+szerző), esetleg van-e valaki, aki eladná ezeket a könyveket??

4338. Anda39 (válaszként erre: 4337. - Törpihorpi)
2011. aug. 5. 18:34
Ha nagyon világos volt az alap, tuti, hogy kopik minden mosásnál. Az szokott inkább előfordulni,hogy kijön a melír teljesen a szőke hajból. Úgyhogy türelem, és meglátod, jobb lesz.
2011. aug. 5. 17:18
Évek óta festett egészen világos festett szőke hajam van. Egy kis változatosságra vágytam és gondoltam, hogy tetetek bele barna melír tincseket, hogy ne legyen olyan egyhangú. A sárga dobozos Palette hajszínezőjét választottam, abból is a 221-es középbarna árnyalatot. A tincseim nagyon sötétek, szinte feketék lettek, így nagyon kontrasztos lett a két szín. Azt szeretném kérdezni, hogy valahogy világosíthatok a tincseken? Esetleg ha szőke színezővel bekenem az egészet, vagy citromleves öblítéssel?
4336. Anda39 (válaszként erre: 4335. - Monicc24)
2011. aug. 1. 14:45

A korpásodás elleni samponok színgyilkosok, ha valaki fakó festett hajat akar, ezt ajánlott használni. :)

A te esetedben jó még az oxy reload használata. (nem az Effasor és társai)

4335. Monicc24
2011. aug. 1. 12:46

Hát tűzvörös de már kicsit kopott.

Hogyan tudnám jobban koptatni vagy gyorsabban?

4334. Anda39
2011. aug. 1. 12:36
Nem tudom, milyen most a vörös hajad. (mindenkinek mást jelent ez a szó) Ha nagyon vörös, akkor készülj fel rá, hogy átüt az új szín alól. Ilyenkor a fodrászok le szokták radírozni, hogy eltűnjön a nem kívánt árnyalat.
4333. Monicc24
2011. aug. 1. 11:38

Sya Anda!

Köszönöm a válaszaidat lenne még egy kérdésem.

Ha ilyesmi színű festékkel festem be a vörös hajam akkor mi lesz az eredmény?


[link]

C3%ADn&hl=hu&biw=1280&bih=661&gbv=2&tbm=isch&tbnid=chOSoU0ZnoMyKM:&imgrefurl=

[link]

profilja&docid=xdf5A0KDz2ywOM&w=401&h=600&ei=LnI2TubjBY_F8QPp54Ch

Dg&zoom=1&iact=hc&vpx=799&vpy=57&dur=2746&hovh=275&hovw=183&tx=84&ty=112&page=

6&tbnh

=159&

tbnw=102&start=103&ndsp=22&ved=1t:429,r:19,s:103


Köszi a választ!

4332. picur38
2011. júl. 31. 18:17

Szia Anda!

Kicsit visszaolvastam és, ha jól értelmezem akkor Te vagy a fodrász akitől lehet kérdezni.

Én a lányom miatt vagyok, leszek bajban. Fodrásznak tanul a lelkem. Pontosabban most még csak 2. ba megy és 3.tól fognak igazi szakmát tanulni, de már most félek attól hol fogok neki gyakorlati helyet találni.

Annyi szörnyűséget hallottam már, hogy szörnyű. Van aki azzal riogatott, hogy aki vállal fodrász tanulót az rendesen megkéri az árát. Előre kell 200 ezer forintot lerakni addig nem is állnak szóba velünk. Te erről mit hallottál?

Tudsz esetleg olyan fodrászt aki aránylag megfizethetően és esetleg csak havi előrefizetéssel vállal diákokat?

Válaszodat előre is köszönöm.

Szilvi

4331. Anda39 (válaszként erre: 4330. - Adrienn20)
2011. júl. 31. 17:25

Volt olyan bolti festék, amin sehol nem találtam meg, hogy milyen oxi van benne. Általában 9-es van a világosabb színeken, a sötétekhez 6-os, a szőkítőkhöz plusz port is adnak.

Ezért nem lehet utánfestésre használni normálisan, mert a hajhosszra erősek.

4330. Adrienn20 (válaszként erre: 4329. - Anda39)
2011. júl. 31. 13:01

köszi.

amugy h lehet megállapítani h hanyas van hozzá? rá van vhova írva?

4329. Anda39 (válaszként erre: 4328. - Adrienn20)
2011. júl. 30. 07:25
Lehet, igen.
4328. Adrienn20
2011. júl. 30. 02:03

szia anda!


szerinted lehet olyat csinálni, hogy megveszek egy garnier bolti festéket és nem a hozzá való oxival keverem össze hanem veszek fodr kellékesbe és azzal? abba valszeg 9es van nekem meg elég lenne a 6os!

4327. 4327a8e017 (válaszként erre: 4326. - Anda39)
2011. júl. 29. 16:50
Köszi szépen!
4326. Anda39 (válaszként erre: 4324. - 4327a8e017)
2011. júl. 29. 09:27

Az olló mindenkinek más, teljesen igény szerinti.

Nekem nagy kezem van, tehát nem esik jól kis ollóval dolgozni. A penge hossza attól is függ, milyen vágási technikát alkalmazol éppen. Általában a tompa vágáshoz jobb a hosszú pengéjű, a pontvágáshoz a rövidebb.

Tanuló koromban vettem egy viszonylag olcsó, 10eFt-os ollót, de sajnos nem figyeltem rá, hogy a két penge átlógott egymáson - ezt úgy ellenőrizheted, hogy összecsukott állapotban végigsimítod a kezed az oldalán, és ha vág, akkor az gáz...

4325. boróka12
2011. júl. 28. 23:12
Köszi szépen a választ. Itthon semmiképp se vállalkoznék rá már, sajnos a saját bőrömön tanultam meg.
2011. júl. 28. 22:35

Sziasztok!


Tudnátok abban segíteni, hogy mire figyeljek hajvágó olló vásárlásakor? Elsősorban a saját hajamhoz kéne, tehát nem mindennapos használatra. Mennyire fontos pl az ujjtámasz vagy a penge hossza?

4323. Anda39 (válaszként erre: 4322. - Boróka12)
2011. júl. 28. 16:47

Nagyon nehezet kérdezel, mert látatlanban nem tudok felelősen tanácsot adni. Lehet, hogy te úgy ítéled meg, hogy a hajad bírja a gyűrődést, de a szakember szerint meg nem. Van nekem is olyan vendégem, akit alig tudok lebeszélni bizonyos dolgokról, mert ő nem látja a haját károsodottnak.

Az sem mindegy, milyen a hajad alapból, mert van, akinek sajnos nem lehet szép hamvasszőkét csinálni. Ezek olyan dolgok, amiket akkor lehet megítélni, ha látom a hajadat.

Hogy egy szakember mit tenne, az nem ugyanaz, amit te otthon megpróbálhatsz, hiszen úgysem tudod úgy megcsinálni. (azért ennyire nem egyszerű szakma ez, látszik a sok elrontott hajból...)

A fentiek egyébként mindenkire vonatkoznak, akik komoly beavatkozást szeretnének otthon megvalósítani a frizurájukon.

Hogy mit tennék? Tegyük fel, hogy tényleg nincs semmi baja a hajadnak, és nem annyira sötét az alapszín, hogy esélye sem lenne a hamvas árnyalat elérésének. Először leszedném a barnát, hogy egységes alapot kapjak (oxy reload), majd jöhet a kiválasztott szőke festék. A hajtőre más keverék kell, mint a már vegykezelt hajhosszra, előbbire erősebb, utóbbira gyengébb. Lehet, hogy más teendőkre is szükség lesz, de ez menet közben derül ki.

Nem tudom segítettem-e valamit, de őszintén szólva én nem akarok senkit arra buzdítani, hogy ilyen bonyolult festést csak úgy meg merjen próbálni.

4322. boróka12
2011. júl. 28. 12:23

Anda, pár napja kérdeztem tőled. Most barnára van festve az amúgy szőkített hajam. Most mit lehetne tenni vele, hogy hamvas-szőke legyek (sok-sok pihi és ápolás után)? Egy profi fodrász mit tenne? Oxy reload és aztán szőkítés (oxigentával), vagy csak a lenőtt részeken kell és festés? Hamvasító sampont is beszereztem már, csak ne legyek sárga-vörös megint. Egyébként a mosással látványosan kopik belőle a barna, és át-áttűnik a sárgás árnyalat. Mennyit várjak, mennyi pihentetés elég neki?

Bocsi a sok kérdésérért. Köszi a választ!

4321. sysy66 (válaszként erre: 4320. - Anda39)
2011. júl. 27. 15:38
nekem ilyen van itthon csak nem használtam fel
4320. Anda39
2011. júl. 27. 09:08

Gugliban találtam neked (érdemes ott nézelődni):


Oxy Reload OXIDÁCIÓS HAJFESTÉK ELTÁVOLÍTÓ JELLEMZőK Az önblokkoló formula lehetővé teszi a festett hajból történő kozmetikai pigmentek eltávolítását anélkül, hogy érintené a haj természetes pigment állományát. Az eltávolítás a hajszerkezet serülése nélkül valósul meg. A Selective Professional laboratórium legújabb találmányának kémia alapja az oxidációs folyamatok fordított hatásmechanizmusa, amely során az oxidációs hajfestés fordítottja valósul meg, azaz az oxidáció során kötődött kapillárisok, és molekulák közti kötések, felbontása-redukciója. Az Oxi Reload tehát az oxidációs pigmentek eltávolítását, egyszerű kezelésként, biztonságosan, károsítás nélkül, valósítja meg. Alkalmazása ezért széleskörű: részleges, vagy teljes hajszín korrekció. Használatát javasoljuk első hajfestés esetén a szín kiválasztására és kipróbálására, továbbá drasztikus hajszín megváltoztatására (feketéből – szőke) vagy az eredeti hajszín visszaállítására. Oxy Reload - OXIDÁCIÓS HAJFESTÉK ELTÁVOLÍTÓ TECHNOLÓGIA Az önblokkoló formula lehetővé teszi a biztonságos, kockázatmentes redukciót és az oxidációs pigmentek kivonását. A kationos eredetű anyagok közreműködése, védi és egyensúlyt teremt a vegyileg kezelt hajon. HASZNÁLAT Az Oxy Reload-ot száraz hajra a mellékelt használati útmutató alapján kell felvinni. ELőKÉSZÍTÉS Műanyag tálkában (nem fém), keverje össze: az Oxy Reload 1 redukáló komponenst és az Oxy Reload 2 katalizáló komponenst, egyenlő 1:1 arányban. HATÓIDő A hatóidő 10 perc hő hatása alatt és 20 perc szabad levegőn. KISZERELÉS Szett 2 darab 100 ml-es flakon.

4319. Monicc24
2011. júl. 26. 21:43
Nekem most sötét vörös inkább tűzvörös és hát elég vékonyszálu a hajam,így sem fogja roncsolni ez az oxy?Pontosan hogyan kell használni?
4318. Anda39 (válaszként erre: 4317. - Monicc24)
2011. júl. 26. 20:19

Ezek szőkítőporok. Ha nincs szakszerűen használva, foltos lesz az eredmény, és tönkremehet a hajad. Főleg akkor rizikós otthon nekiállni mindenféle előképzettség nélkül, ha hosszú a hajad, mert úgysem tudod olyan gyorsan és szépen felkenni, hogy egyenletes legyen a kapott szín.

Ha mindenképpen saját magad próbálkozol, inkább válaszd a két összetevőjű oxy reload-ot (ez is több gyártótól van), ez tuti nem teszi tönkre a hajat. Viszont jóval drágább.

4317. Monicc24
2011. júl. 26. 19:30

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni egy termék után hátha tudtok segíteni.

Ismeritek ezt a két terméket,hogy károsodik-e a haj tőle és mennyire jó?


[link]


Előre is köszönöm a választ!

4316. panda230
2011. júl. 26. 18:58

Sziasztok! Ismét a segítségeteket kérném. :) Nagyon rég óta van frufrum, és szeretném kipróbálni a fonott frufrut, ami fokozatosan megy felfelé. Nem tudna valaki linkelni videót, hogy hogyan is kell?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

4315. boróka12
2011. júl. 26. 13:35
Köszi a válaszodat, most elhatároztam, hogy minimum 1 hónapig pihentetem (és ápolom), aztán szeretnék barnás-hamvas szőkét. Hogyan tudom meg, milyen fodrász lenne jó, te mit tennél a hajammal ezek után? Nem sok ismerősöm jár fodrászhoz, azért is kérdezem.
4314. Anda39 (válaszként erre: 4313. - Boróka12)
2011. júl. 25. 19:51

Milyen fodrászhoz jársz, aki így segít rajtad?

Az első rossz lépés az otthoni szőkítés volt. A második az, hogy anélkül lett ráfestve (a mellesleg szerintem túlságosan erős oxidálószerrel kevert)szőke festék, hogy egységessé lett hozva az alap. Ezután befesteni barnára...szóval a hajadban még maradt vörös-sárga pigment, erre még lett belerakva. Ettől megszabadulni jó nehéz lesz, ja meg a hajadat sem árt pihentetni ennyi strapa után.

Azt ajánlom, hogy menj el egy másik fodrászhoz, lehetőleg olyanhoz, akit többen is ajánlanak, és mondd el, mi minden történt eddig a hajaddal, mit szeretnél. Otthon ne próbálkozz szőkítéssel.

❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook