Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... ❯❯
4313. boróka12
2011. júl. 25. 13:21

Szia!


Szőkülni szeretnék, de nem nagyon megy. A történetem a következő: Sötétbarnára volt sokáig (évekig festve a hajam), ezt color removeddel sikerült is leszedni, megint gesztenyebarna lettem valamennyi (kb. 5-10ősz hajszállal. Pár nap múlva a tesóm befestette a Palette Naturals legvilágosabb árnyalaltával (ebben szőkítőpor is van), ekkor 3 színű lett a hajam: szőke (töveknél), sárgás és sötétvörös (nagyrészt). Aztán vettem fodrászkellékestől hamvasszőkét 2 db 12 %-os oxival, és fodrásszal bekenettem. Ettől még vörösebb-sárgább lettem. Mivel már elegem volt a sárgából és fodrász is ajánlotta, barnára festette az egészet. És azt mondta, hogy a szőke alap miatt fog kopni ebből a színből. De most hogyan tovább? Hogyan lesz ebből szőke? Lehet,hogy nem lehet befesteni a hajam szőkére? Egyébként a fodrász szerint (is) elég erős, vastagszálú a hajam, lehet, hogy nem fog ki rajta semmi szőkítő? Egyébként nem akarok nagyon-nagyon világos szőkét, inkább egy közép árnyalatot.

4312. Anda39 (válaszként erre: 4310. - Agica81)
2011. júl. 24. 06:59

A szép hamvasszőke festése elég nehéz, mert általában az szokott történni, hogy sárgás lesz azonnal, vagy pár hét múlva.

Hajtól is függ, lehet-e hamvasra festeni anélkül, hogy a szőkítés károsítaná a hajat.

Nem tudom, neked rendszeresen volt-e eddig szőkére festve, vagy most volt az első? Eddig sikerült szépen a szőkítés, vagy sosem?

Van olyan vendégem, aki évekig járt egyik fodrásztól a másikig, mire rám talált, és amivel én dolgozom, az lett jó az ő hajának. Kb. 6 hetente jön festésre, a tövét szőkítem, a hajvéget színezem, és akkor nem sárgul be sosem.

Mindenkinek más márka jön be, biztosan neked is van, ami szép, csak rá kell találni. :)

A melírról: szőke hajban nehezen marad meg más szín, mert ledobja - olyan majdnem, mint az ősz haj, nem marad meg benne a pigment. Főleg a divatszínek ilyenek. De lehet trükközni az ősz hajra való festékekkel, mert ezek jóval több a pigment, tehát tartósabbak.

Én nem ajánlom az otthoni javítgatást, mert egyáltalán nem biztos, hogy jól sül el, és sokkal nehezebb helyrehozni egy agyonkezelt hajat, ráadásul jóval többe is kerül.

4311. t.Ili (válaszként erre: 4310. - Agica81)
2011. júl. 23. 21:28

a régi barna melíroktól is lehet sárgás a mostani festés. A szemünk,ugyan már nem látja,de a mélyebb rétegekben van még bőven a vöröses pigmentekből,és ha oxidációs festékkel találkozik,akkor érvényesül is.

Ha a melírt cikk cakkban szedte fel,akkor mindenképp úgy hat,mintha máris lenövés lenne.

A feketével szőkébe nagyon kell vigyázni,nehogy összefogja az alapszínt,ezért is kezdhette távolabb a fejbőrtől.

Minél többet mosod,annál sárgább lesz az alapszín,mert azt a kevés hamvas mixtont is kimosod belőle,amit beletett:)

Tudnod kell,hogy festék,festéket nem világosít!

Tehát,ha Te világosabbat szerettél volna az előző festéstől,akkor valszeg blansolni kellett volna a hajad az új szín előtt :)

Szerintem nem ér annyit! A frizkód sokkal többe került volna,és a hajad bánná,ami így sem leht hej,de jó,ha mindig szőkítetek,és még melíroztatok is!

A feketét is hiába mosod,nem fog világosabb lenni,és kevesebb se,max fakóbb lesz,száraz a vége :(

Azt mondom békülj meg vele.A fekete legalább megmarad melírként,és nem dobja le,mint a barnát.

Ha rákened a hamvasszőkét,már annyi pigment lesz a hajadban,hogy lehet narancsos lesz:(

Amúgy is érdemes várni egy hetet legalább,mert már olyan megviselt lehet a fejbőröd ( Tegnap a fodrász szőkét festett,melírozott,lemosta,azóta kétszer is megmostad!!!)Lehet fel is maródna!!!

4310. agica81
2011. júl. 23. 21:02

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?Tegnap voltam fodrásznál. Szőkébe szoktunk barna melírt tenni, de a barna mindíg kikopik, bár semilyen szines festék nem marad meg a hajamon. Fekete melírt kentünk rá, mondtam a fodrásznak kb. 8-at tegyen bele, ebből lett legalább 13 db :-(, a szőkére mondtam, hogy inkább világosabb legyen, ne olyan sárgás, persze azt mondta tesz bele hamvasítót, hogy ne legyen sárga. Valami miatt mégis az lett, a melírt pedig olyan gázul rakta fel, mintha már legalább 1 cm-re le lenne nőve. Ma már megmostam 2x, valamit kopott a fekete. Biztonság kedvéért vettem hamvas szőke festéket, de nem merem rákenni, mert nem tudom milyen szine lenne a feketének. Lehet kék . Van valami ötletetek?Egyébként annyira nem gáz, de valahogy mégsem tetszik.

4309. Anda39 (válaszként erre: 4307. - Lekid)
2011. júl. 23. 19:54

Nem mondanám normálisnak. Egy jó minőségű hajfesték nem fog.

A minőségen kívül a haj állapota lehet az oka a színkopásnak: ha a hajad károsodott, száraz, fénytelen, a külső része hiányos, kipotyognak belőle a pigmentek.

4308. Iodine (válaszként erre: 4306. - Anda39)
2011. júl. 23. 19:53

Mikor megcsinalta nem figyeltem annyira,hatul epp hogy megfordulva megneztem.1 eve jarok hozza es eddig mindig jol megcsinalta,eszembe se jutott,hogy jobban atnezzem a hajam.Itthon egy mosas utan tunt fel hogy sargas,meg a parom szolt hogy hatul be se fogta,akkor neztem meg tukorrel.Felhivtam a fodraszt es csak 2 het mulva tudta volna megcsinalni,mert elutaztak.

Azt hittem en hulye,hogy ha ramegyek egy vilagosabb szokevel,akkor vilagosit az alap szinen,a melir meg megmarad,mar ahol volt egyaltalan,de nem igy lett.Most voroses szoke vagyok es kb 2-3 melir csik latszik.


A hajszin maga nem lett rossz,csak rajtam nem nez ki jol.Kicsit olyan Liptai Claudias lett,amilyen most a hajszine,csak engem nagyon sappaszt.


Sotetebbel mar nem merek ramenni,mert kitudja milyen lenne,lehet megrosszabb:(

Koszonom a tanacsot!

4307. Lekid
2011. júl. 23. 18:54

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

A fodrászom vörösre festi a hajam.

Nagyon tetszik ez a szín,nem is ez a baj.

A problémám az,hogy minden hajmosáskor piros víz jön a hajamból.Amikor fürdök és alul kicsit vizes lesz a hajam,törölközésnél összefogja a törölközőt.:(

Ez normális dolog vörösre festett hajnál?

Előre is köszönöm a segítséget!:))

4306. Anda39 (válaszként erre: 4304. - Iodine)
2011. júl. 23. 18:21

Olcsóbban kijöttél volna belőle, ha rögtön szólsz a fodrászodnak, nem vagy megelégedve, nem ezt kérted, tehát ki kellett volna javítania a melírt. Miért gondoltad, hogy otthon te fogod helyrehozni?

Mást nem tudok tanácsolni, hogy ha nagyon nem tetszik a mostani állapot, sötétebbre fesd, nehogy tönkretedd a hajad.

4305. Anda39 (válaszként erre: 4301. - Nyunyóka84)
2011. júl. 23. 18:18
Nem ezzel dolgozom, de hallottam róla. Jó minőségűnek mondják.
4304. Iodine
2011. júl. 23. 06:12

Sziasztok!


Egy kis segitsegre lenne szuksegem.1 hete melirozta a fodraszom a hajam szokere,de nem hagyta rajta eleg ideig a szokitot es sagras lett,hatul ki se szivta.Bob fazonu a hajam,igy eleg szembe tuno volt,hogy elol szoke voltam hatul sotetszoke,majdnem barna.Irto hulyen nezett ki,ezert atfestettem itthon magamnak Loreal Ex.. 10-es szinevel,es voroses szoke lettem.Most meg hulyebben nezek ki:)

Nagy elteres nincs a tove meg a vege kozt,de engem az is zavar.Vettem hamvasito sampont,de nem sok valtozast latok tole.


Legyszi segitsetek,hogy most mit csinaljak a hajammal?Rakassak bele sotetszoke csikokat,vagy hagyjam pihenni?

Feher borom van,ettol a hajszintol meg meg sappadtabb lettem:(

A sirhatnek kerulget.

2011. júl. 22. 23:48
Hűűű, erről a hajújraépítőről mesélnétek?:)
4302. sysy66 (válaszként erre: 4301. - Nyunyóka84)
2011. júl. 22. 21:38
igen én használom is nagyon jok hidd el igaz drága se sokáig elég.
4301. Nyunyóka84 (válaszként erre: 4296. - Anda39)
2011. júl. 22. 19:48

Bealkottam a hajam! A tövét meg ahol egészségesebb ott befogta, de sötétebb lett mint a dobozon. Ahol nagyon szőkített a hajam ott világosabb maradt.

Bnőm ajánlotta a Joico hajújraépítő termékeit. Azt fogom kipróbálni, hátha rendbe hozza a hajam. Te ismered ezt a márkát?

4300. Anda39 (válaszként erre: 4299. - Farah)
2011. júl. 22. 13:24
Jól tudod, így működik. Csak azért használnak mégis mindenféle erősségű oxit a fodrászok, amelyett, hogy higítanák az erőset, mert amúgy ezek tele vannak mindenféle ápolóval. Vagyis annak a mennyisége is csökken.
4299. farah (válaszként erre: 4296. - Anda39)
2011. júl. 22. 08:44
Kedves Anda ! hogy is van ez az oxi dolog ? Ha vízzel keverjük gyengül ? Pl, ha 6-os oxihoz ugyanannyi vizet teszünk 3-as erősségű lesz belőle ? Ha baromságot írok bocsi, csak mintha olvastam volna valahol...
4298. farah (válaszként erre: 4294. - Anda39)
2011. júl. 22. 08:42
Ezt jó lenne, ha más fodrászok is figyelembe vennék, mert az enyém ezzel szárította ki teljesen a hajam, hogy jól ráhúzta a már leszőkített részre is újra a melírt, legalább 5 centire.
4297. agica81
2011. júl. 21. 18:45

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?Tegnap voltam fodrásznál.Szőkébe szoktunk barna melírt tenni,de a barna mindíg kikopik,bár semilyen szines festék nem marad meg a hajamon.Fekete melírt kentünk rá,mondtam a fodrásznak kb.8-at tegyen bele,ebből lett legalább 13 db :-(,a szőkére mondtam,hogy inkább világosabb legyen,ne olyan sárgás,persze azt mondta tesz bele hamvasítót,hogy ne legyen sárga.Valami miatt mégis az lett,a melírt pedig olyan gázul rakta fel,mintha már legalább 1 cm-re le lenne nőve.Ma már megmostam 2x,valamit kopott a fekete.Biztonság kedvéért vettem hamvas szőke festéket,de nem merem rákenni,mert nemtudom milye nszine lenne a feketének.Lehet kék .Van valami ötletetek?Egyébként annyira nem gáz,de valahogy mégsem tetszik.

4296. Anda39 (válaszként erre: 4294. - Nyunyóka84)
2011. júl. 21. 08:23
Persze, az oxi erősségét úgy variálhatod, ahogy szükséges.
4295. Nyunyóka84 (válaszként erre: 4290. - T.Ili)
2011. júl. 20. 21:34

Köszönöm a tanácsot! Gondolkdtam a próbatincsen, de a hajam nagyon rövid, hátul felnyírt így ez nem nagyon kivitelezhető úgy h ne látszódjon.

Meg az oxi benne zacsis és azt nem tudom visszazárni. :(

4294. Nyunyóka84 (válaszként erre: 4291. - Anda39)
2011. júl. 20. 21:30

Köszönöm! Erre voltam kíváncsi, hogy a tövére ahol lenövés van tehetek e erősebb oxit h olyanra fogja mint a végeit. A végeire eszembe sincs 3%-osnál erősebbet tenni :)

Csak szeretném ha egységesre fogná a hajamat a festék.

A palete color&gloss 6-6oshoz tehetek 9% oxit a hajtő festésére?

4293. e-vike
2011. júl. 20. 16:48

Sziasztok!

Valaki ismeri a Berywell hajfestékeket? Német márka. Most festettem vele,nagyon természetes szine lett,de a neten nem sok infót találtam róla!

4292. e-vike (válaszként erre: 4280. - Bebe83)
2011. júl. 20. 16:46
Szia! Nekem is pont ilyen volt a hajam. A természetes szine volt melirozva. Már 3x festettem,de nekem is volt benne vöröses árnyalat. Most bementem egy fodrászkellékesbe és ott kaptam egy német hajfestéket. Berywell a márka neve. 7.1-es árnyalat. Nagyon szép természetes szine lett. Nem vöröses!!! Végre! Festés után mentem másnap fodrászhoz és azt hitte ez a természetes szinem. Árban is nagyon elfogadható.
4291. Anda39 (válaszként erre: 4289. - Nyunyóka84)
2011. júl. 19. 12:16

A jól kiszőkített hajadra nehogy rákenj erős oxit! Pontosan elég a 3%-os, akár világos, akár sötét színt használsz.

A hajtő már más tészta, ott egészséges, kezeletlen a haj, tehát ha olyat akarsz, mint a hajvéged, akkor mehet rá a 9-es oxi.

4290. t.Ili (válaszként erre: 4289. - Nyunyóka84)
2011. júl. 19. 10:59

Nagyon is befogja! Sőt,lehet,nagyon sötét lesz!

Viszont hamar kivilágosodik!A lenövésedhez,ha van,azzal semmit nem csinál.Mert a színező nem világosít.Tanácsolom,nyomj ki egy kicsit,arányosan az előhívóval,és csinálj próbatincset

2011. júl. 19. 10:41
Sziasztok! Az alapszinem elég sötötszínű, de most extra világosszőkére van festve a hajam. Szeretnék váltani mivel a hajamra ráférne a regenerálás, arra gondoltam, hogy befesteném a palette color & gloss 6-6ossal. Ez szín nagyon tetszik. Csupán attól tartok, hogy nem fogja megfogni a hajam, mivel ez szinező és 3%-os előhívó van benne. Esetleg célszerű lenne 6 vagy 9es előhívőt venni hozzá.... sztetek? Van aki már próbálta?
4288. kukla
2011. júl. 17. 00:23
Sziasztok! Nagy változás volt az életemben és egy radikális frizura változtatással szeretnék "új lappal" nyitni...de fogalmam sincsen mi állna jól, ha feltöltök képet tudnátok segíti??Előre is mindenkinek köszönöm:):)
4287. Anda83
2011. júl. 14. 18:56
Palette színezőről mi a véleményetek??
2011. júl. 14. 13:34

Sziasztok!

Én a határ mentén (Ausztria) keresnék olyan fodrászt aki ügyesen vág. Borsodban nagyon jó fodrászom volt, csak sajna ritkán jutok el, így újat keresek. Hegyeshalom-Mosonmagyaróvár-Sopron környékén. Tudnátok ajánlani valakit?

4285. Bebe83
2011. júl. 14. 13:13

Igen erre szamitottam.


Megegyszer nagyon koszi a valaszokat!!

4284. Anda39 (válaszként erre: 4282. - Bebe83)
2011. júl. 14. 13:09

Nekem a bolti festékek közül a Palette vált be a leginkább, de ez természetesen egyénfüggő.

Arra számíts, hogy a melírcsíkok látszódni fognak még egy darabig, főleg, amikor kopik ki belőle a festék.

Azt azonban tudd, hogy ha telibe fogod festeni a hajad ugyanolyanra (vagy legalábbis nagyon olyanra), mint az eredeti hajszíned, azért a festett rész mindig más lesz, mint a lenövés a vegyszerek hatása miatt.

❮❮ ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook