Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. júl. 8. 08:54

Sziasztok!


Van egy kb egy éves orion flavorwave-m, utobbi időben nehezen kapcsolt be, ma meg már egyáltalán nem...gondolom azzal a kis pöcökkel van baj hátul amikor a kart ráhajtom...volt másnak is egy ilyen problémája, lehet ezt javittatni szerintetek?

2012. máj. 28. 18:35
A szeletelt marha majat 12 percig 200 fokon egyik majd 12 percig a masik oldalat sutom.A majat felszeletelem sozom es a hutoben kb.24 orat tartom,nem kemeny utana fuszerezzuk ki mivel akarja de a legjobban a muzsdejal fogy/fokhagymaszosz/
469. minna1
2012. máj. 27. 18:14
Csak a szokásosnál alacsonyabb hőfokon, lassabban lehet sütni benne, mert a felületet grillezi és ez megég, mielőtt a hús megpuhulna. Víz, vagy bor hozzáadásával kb. 150 fokon lehet 2 cm.-nél vastagabb húsokat sütni, 1-3 óra alatt.
2012. jan. 14. 20:13
Bocsánat, most látom, hogy itt teljesen más fajta sütőről van szó :-(
2012. jan. 14. 20:04
Érdeklődnék, hogy akiknek villanytűzhelyük van, jártak-e úgy ahogy én? Kb. 10 éves kerámialapos tűzhelyemnél, utóbbi időben azt vettem észre amikor tisztítottam a sütő üvegét belülről, hogy mozog az üveg. Nem tudom, hogy ragasztva, vagy valamilyen tömítő gumival van-e rögzítve a belső üveg, de nekem elvált a kerettől, így a víz befolyt a két üveg közé. Ez nagyon kellemetlen, mert nem tudom kitisztítani, meg hát félő, hogy előbb utóbb teljesen leválik az egész, most két ponton van elválva. Elég sokat használom és így sűrűn kell tisztítanom, mert ha rá ég a kifröccsent zsír az életben nem fogom tudni eltüntetni az üvegről. Persze most csak szinte simogatva merem törölgetni, mégis valahogy bejutott a két üveg közé a víz. Ha valaki ismeri a sütő ajtó tömítését, hogy házilag megjavítható-e vagy szervizbe kell vinni, kérem írja meg nekem. Előre is köszönet! Pelgrim típusú a tűzhely.
2011. dec. 22. 15:40

sziasztok,


Tegnap kaptam egy orion tipusu sütöt,de nincsenek hozzá receptek.Tudnátok segiteni.

Már az oldalon találtakat elmentettem.

465. finci67
2011. dec. 21. 21:11

Gesztenyét sütöttetek már ebben a masinában? Ha jól sikerült írjátok le hogyan csináltátok.


köszi

2011. dec. 11. 18:10
Üdv. Mindenkinek! Látom, halódik a topik, de hátha valaki erre jár! Kérdésem, van valakinek Flavorwave oven express típusú készüléke? Tapasztalat? Nekem úgy tűnik, gyengébb mint a turbós változat:( Nem sül olyan gyorsan meg az étel. Topshop-os és infrás, halogénes, de valahogy többet vártam tőle!
463. Lyna53 (válaszként erre: 462. - Gria78)
2011. okt. 21. 17:48

Gria78!


Az "ilyen szép masinád" halogénes? A lenti vélemények szerint nem mindegy, mert van CSAK légkeveréses változat is. Nekem nem lesz annyira pirult a panírozott étel, mint egy fritőzben, viszont spray segítségével beolajozom a sütés előtti ételt. Én általában pontyszeleteket sütök, amit csak sózok és olajjal spriccelek be, aztán pácolt husikat,(tarja, csirkeszárny,csirkecomb), ezeket szép pirosra lehet sütni -mi legalább is így szeretjük. A "fenyőfás emblémájú" szupermarketben kapható félkész zsemlék pl. 10 perc alatt a rajta lévő utasítás szerint elkészül, és friss ropogós pékárunk lesz. A rántotthusit tűzhely sütőjében, sütőpapíron sütöm, mivel nagyobb mennyiséget szoktam készíteni. A legtöbb ötlet innen a fórumról van nekem is, de van saját tapasztalat amit lejegyzek magamnak. Volt ami másoktól véve nekem nem jött be. Neked is a CTRL-C és CTRL-V megoldást ajánlom átmásolva egy word doksiba. Én ezt tettem. Üdv.:)

462. gria78
2011. okt. 20. 18:05

Sziasztok! Tegnap páromtól kaptam egy ilyen szép masinát, mert szeretek főzni, de nem rég kisbabánk született igy nincs annyi időm. Nagyon jó ötletek és recepteket olvastam, de volna kérdésem.:

ha bepanírozom a karfiolt brokkolit husikát piross lessz a panír hogy ne bő olajban sütöm? A krumpli meg a süti nem szárad ki? lehet hagyoányos krumplit is sütni benne vagy csak a fagyasztottat? Bundáskenyér is barnás lesz? Szalonnát is lehet benne sütni? Nem fogyaszt sokat? Tudom bugyuta kérdések de ha valaki megtenné és írna nekem azt megköszönném

Lyna53 bocsi ha kérdésemel zavarlak de nem tudnál pár receptet elküldeni? Segítségeteket előre is köszönöm. Szaladok mert sír a kicsi. Szép estét mindenkinek

461. klárcsi (válaszként erre: 460. - Lyna53)
2011. okt. 16. 18:51
köszönöm, ezt fogom tenni
460. Lyna53 (válaszként erre: 459. - Klárcsi)
2011. okt. 13. 14:09

Én először itt olvastam a véleményeket-tapasztalatokat, azután vettem a készüléket.

Ami tetszett, CTRL+C és CTRL+V használatával egy word doksiba kimásoltam. Lett egy csomó receptem, ötlettáram. Neked és másoknak is javasolni tudom. Egyszerűbb benne aztán keresni, mint itt a rengeteg hozzászólást :)

459. klárcsi (válaszként erre: 458. - Emimami)
2011. okt. 12. 19:57

Jaj, ez nagyon jó ötlet, én is múlt héten vettem egy ilyen csoda sütőt, előtte olvasgattam oda-vissza a sok-sok tapasztalatot stb-t,csak éppen nem tudja az ember fejben tartani azt a sok mindent.

Külön köszönet Mindenkinek, teljesen belelkesítettek, igyekszem kipróbálni amit csak lehet!

458. emimami
2011. okt. 11. 12:01

Kedves Mindenki! :-)

Múlt héten vettünk egy hasonló főzőrendszert, nem Flavorwave márkájút, hanem Oriont. Megvásárlása óta gyakran használjuk a gépet.

Sok-sok hozzászólásotokat elolvastam a legkorábbitól kezdve, de nem mindet! Szeretném megkérdezni, hogy nem készített-e valaki akár magának, akár publikus összegzést/tanácsokat/megfigyeléseket/recepteket a tapasztalataival kapcsolatban? Amennyiben valakinek van egy ilyen összefoglalója és lenne olyan kedves, hogy megossza azt velünk vagy a világgal, akkor várom üzenetét ide a fórumba, vagy privátban. Előre is nagyon köszönöm! Kellemes főzőcskézést kívánok mindenkinek és további szép napot! Emi

457. Vadalma12 (válaszként erre: 456. - Karamata)
2011. szept. 28. 22:32
Karamata, a lámpa ki-be kapcsolása azért van, mert ha eléri a sütő a beállított hőfokot, akkor kikapcsol, majd amikor a hőfok a beállított érték alá csökken, ismét bekapcsol. Az a fény tulajdonképpen a hőforrás: ővele süt a sütő. Ha bántja a szemed, ne nézz bele :)
2011. szept. 27. 23:27

Sziasztok! Én is Oriont vettem, nagyon tetszik, jó lesz ez.

Ami zavar: a lámpa főzés közben (inkább a végén) többször ki-bekapcsolt. Plusz, amikor mosta magát, akkor meg folyamatosan az elejétől kezdve csinálta ezt a ki-bekapcsolást. Ez most normális?

Meg nektek nem süti ki a szemeteket a fénye?

455. finci67 (válaszként erre: 453. - Bikfic777)
2011. szept. 4. 18:56
A fórumban leírt nyeletlen serpenyőben szoktam sütni rántott dolgokat , megspriccelem olajjal és isteni a rántott gomba és karfiol is. Na és a hús is.
454. zafirov (válaszként erre: 453. - Bikfic777)
2011. aug. 20. 17:35
Használd a knorr rafinéria bundázóit, mindegy, hogy melyiket az ízlés dolga, sajtos vagy zöldfűszeres. Pici olajjal spricceld be a sütni való husit akkor jól ráragad a bunda. Nekem szépen megpirult a bunda és a husi is jól átsült.
2011. aug. 19. 12:04
csináltam rántott dolgokat, hát a zsemlemorzsa az fehér maradt, ize jo volt csak nem volt gusztusos a látvány, talán ezeket picit be kell olajozni
452. bikfic777 (válaszként erre: 448. - Anemone9)
2011. aug. 19. 12:03
6A volt és 25A-t raktak fel ingyen, 32ig ingyenes
451. Vadalma12 (válaszként erre: 450. - **Rita**)
2011. aug. 18. 22:37
Szívesen máskor is :)
450. **Rita** (válaszként erre: 444. - Vadalma12)
2011. aug. 18. 20:26
A segítséget köszönöm, azt hogy kinyomoztad mi a bánat az a fém lap
449. ldundi64 (válaszként erre: 447. - Vadalma12)
2011. aug. 18. 15:45
Nagyon szépen köszönöm, már rájöttem a dolog nyitjára!
448. Anemone9 (válaszként erre: 446. - Bikfic777)
2011. aug. 18. 10:16
Szia! Nálam is az a helyzet, hogy biztosítékot kell cserélni, mert abban a pillanatban levágja ahogy bekapcsolom. Neked hány A-os lett jó? Még nem hívtam szerelőt... Kicsit furcsállottam a dolgot, mert ugyanilyen wattszámú más készüléket eddig simán használtam, de állítólag indításnál pár másodpercig olyan sok áramot vesz fel, hogy nem bírja a biztosíték.
447. Vadalma12 (válaszként erre: 445. - Ldundi64)
2011. aug. 18. 08:26
Szia, persze, hogy kikapcsol, ha nincs dolga :)
2011. aug. 18. 06:56

Na kiprobáltam én is (biztositékot kellett cserélni mert a régi nem bírta).

Pont olyan lett mint amilyenre számítottam, boldogan vigyorogtam miközben faltam a sültkrumlit, a bundás kenyeret és a párolt zöldséget.

Nekem pont bejön hogy kissé szárazabb (bundáskenyérnél reszeltsajtal, a többinél pici olajjal oldottam meg a problémát)


A párolt zöldségnél tálcára tettem, alája pici viz amibe pici citromlé és szodabikarbona került, roppanos maradt, de puha és a színe is szebb volt.

Bár a párolt zöldségeknél majd maradok az eredeti felállásban mert igy is jo volt hogy külön csináltam hozzá mártást, de én összerotyantva szeretem)) én még a tejbegrízt is zutyulom..

2011. aug. 17. 23:24

Sziasztok!SegítseteK!

Boldog új tulajdonosa vagyok egy Flavorwave digitális edénynek.Nektek is kikapcsol a halogénégő, amikor eléri a beállított sütési hőfokot? Nekem állandóan ki-be kapcsol az égő.

Ez normális?

444. Vadalma12 (válaszként erre: 443. - **Rita**)
2011. aug. 17. 22:54
?
443. **Rita** (válaszként erre: 441. - Vadalma12)
2011. aug. 17. 18:25
köszönöm szépen, Te egy tündér vagy :)
442. Vadalma12 (válaszként erre: 439. - **Rita**)
2011. aug. 16. 23:29
Ha adsz egy e-mail címet privát üzenetben, akkor elküldöm a fájlt, ha esetleg nem volt egészen érthető, amit írtam, mert itt ugye nem lehet csatolni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook