Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? fórum

Flavorwave Turbo Főzőrendszer - van valakinek? Érdemes megvenni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
441. Vadalma12 (válaszként erre: 440. - Vadalma12)
2011. aug. 16. 23:27
És most találtam még egy lehetséges magyarázatot: az ehhez a típushoz tartozó kezelési útmutató (FlavorWaveTurbo.pdf)9. oldala tartalmaz egy összeszerelési rajzot (Part Assembly Diagram) arról, hogyan kell a műanyag tartó vázba behelyezni a körlapot, vagyis magát a műanyag "tálca" fenéklapját, amelyik az üvegtálat tartja. Ez biztosítja, hogy a forró üvegtálból sugárzó hő ne károsítsa a konyhabútort.
440. Vadalma12 (válaszként erre: 439. - **Rita**)
2011. aug. 16. 22:27

Kedves Rita,

valamelyik ezek közül? Pl. pizzatálca?

Másold be a keresősorba ezt a linket:


[link]


Balról jobbra első sor: pároló tálca, grillező tálca

Második sor: reggeliző kosár (tojástartókkal), pizzatálca.

439. **Rita** (válaszként erre: 438. - Vadalma12)
2011. aug. 16. 18:50
flavorwawe oven turbo platinum
438. Vadalma12 (válaszként erre: 437. - **Rita**)
2011. aug. 15. 22:23
Típus?
437. **Rita** (válaszként erre: 436. - Vadalma12)
2011. aug. 15. 17:45

köszi

természetesen néztem, de nincs a feltüntetett tartozékok között

436. Vadalma12 (válaszként erre: 435. - **Rita**)
2011. aug. 15. 16:24
Kedves Rita, így nehéz megmondani (persze lehet, hogy a grill-tálca...), de ha a sütő pontos típusát beírod a neten a keresőbe, elképzelhető, hogy a tartozékok között fog szerepelni. Addig is nézd meg a használati utasításban (vagy a dobozon, hátha... :)
2011. aug. 13. 19:57

Szevasztok

Ma vettünk egy ilyen csodamasinát, és tartozéknak van benne egy kör alakú nagyon vékony fémlap aminek a szélén van négy lyuk.Tudja valamelyikőtök hogy ez mire való?

434. Vadalma12 (válaszként erre: 431. - Anemone9)
2011. aug. 12. 17:37
Kedves Anemone9, a fedő bizony elég forró tud lenni, kivéve persze a fogóját. Nekem ugyan van fedőtartóm, de sosem használom. Inkább lábasalátétre (parafa) teszem a fedőt, amikor leveszem a sütőről. Szóval nem létszükséglet a fedőtartó.
433. Lyna53 (válaszként erre: 432. - Anemone9)
2011. aug. 12. 15:02

Anemone9!

A fedő: nekem tartozékként van a készülékemhez. Bizony sütéskor igen felmelegszik, szabad kézzel ne próbáld ki, hogy mennyire :(

Amiért jó ez a fedőtartó, hogy nem éget meg semmit és gyorsabban hül le. Egy kis ötlettel biztosan e nélkül is megoldható ez a probléma. Kreativitás kérdése csak.

A forgatást először én is érdekesnek tartottam, mert azt hittem, hogy a légkeveréstől is sül a husi, de szerintem a tetőből jövő hőtől (halogén, légkeverés???). A légkeveréses tűzhelyek sütőjében, egységesen alul felül süt, mint ahogy a hagyományos villanytűzhely sütője is, ha olyan a működése, hogy ezt tudja, vagy be kell állítani. Ennél a sütőnél alulról nem igen sül meg jól semmi, ezért forgatjuk. Én pl. mirelit tepertős pogit már többször sütöttem benne alsó rácson, igaz nem égett meg a teteje, de az alja is sült volt, pedig ezt ugye nem forgatjuk meg :))

A husikat forgatom, még a halat is.

Remélem valamit sikerült segítenem :-DDDDD

432. Anemone9 (válaszként erre: 430. - Vadalma12)
2011. aug. 12. 00:20
Azért vagyok bizakodó a kenyérsütéssel kapcsolatban, mert ugye a használati útmutató szerint a készülék épp úgy működik ahogy egy normál légkeveréses sütő, abban pedig tökéletesen lehet kenyeret sütni. Mindenesetre kíváncsi vagyok az eredményre. Bár ha belegondolok, azt is furcsállom, épp ebből kifolyólag, hogy minden mást is meg kell fordítani, mert nem sül át, miközben a reklámvideókban nem teszik, és normál sütőben sem kell.... nah, majd beszámolok.
2011. aug. 12. 00:13

Sziasztok! Végigolvastam a topikot, mielőtt megvettem a gépet, köszönet a sok infóért, ha Ti nem lennétek itt, nem hiszem hogy rászántam volna magam, de a pozitív vélemények meggyőztek.

Két kérdésem lenne elsőre:

Van akinek sikerült úgy sütnie kenyeret, hogy nem kellett megfordítani? Mert az értem, hogy az alsó rácson az alja nem sül meg, de és gázsütőben is úgy sütöm, hogy egyrészt középen van, másrészt kicsivel több mint félidőig le van fedve, és mivel kis kenyérről van szó, nem gondolom hogy a felső rácson megégne, és úgy alul is több hő érné.

A másik, hogy a fedő mennyire forró, amikor sütés közben leveszem? Tudom hogy kikapcsol, de mégis... Feleslegesnek láttam emiatt megvenni a fedőtartót, és valaki írta, hogy két tányér egymásba rakva tökéletesen jól funkcionált erre a célra, de ugye egy tányér nem akkora mint a fedő. Bocs a hülye kérdésért, csak nem akarok megégetni semmit a fedővel.

A kenyeret mindenképp kipróbálom felső rácson, ha más még nem tette volna, de örülnék a tanácsnak.

430. Vadalma12 (válaszként erre: 418. - Mistvan2)
2011. aug. 8. 18:58
mistvan2, ez a sütő nem elsősorban kenyérsütésre való, persze meg lehet benne sütni, csak félidőben meg kell fordítani. Keress egy szimpatikus kenyérreceptet, olyat, amelyikben a hozzávalók nem túl nagy méretű kenyér készítéséhez valók (szerintem max 50-60 dekás kenyérhez) és a recept szerint dagaszd és keleszd meg. Sütni már sütheted a halogén sütőben, de ismétlem: félidőben fordítsd meg, hogy mindenütt átsüljön.
429. zafirov (válaszként erre: 428. - Belkata)
2011. aug. 8. 18:08
Szerintem nincs, mert akkor nem csinálnának a top shopban olyan akciót mint ami most is van. Szerintem teljesen egyformák, csak abbéli különbség lehet, hogy melyik cég milyen kiegészítőket, illetve tartozékokat ad hozzá.
428. belkata
2011. aug. 8. 15:41

Sziasztok! Van minőségi különbség az üzletekben kapható pld orion sütő és a top-shop-os termék között amiért érdemes inkább a drágábbat venni?


Köszi

427. mistvan2 (válaszként erre: 422. - Mistvan2)
2011. aug. 8. 11:44
senki az én kérdésemre?
426. bikfic777 (válaszként erre: 425. - Lyna53)
2011. aug. 4. 16:34
köszönöm szépen sokat segitettél))
425. Lyna53
2011. aug. 4. 15:29

Jaj és még egy!!! Nekem is van hozzá 4 db fém nyárstű, ezt is a rácsra kell helyezni, ha saslikot sütsz. Én ma készítettem fa pálcikákra fűzve rablóhusit (pulyka, cukkini, gomba, hagyma) alsó rácson 250 fokon 2x15 perc -mivel megfordítottam mint minden mást sütéskor :)

Lyna53

424. Lyna53 (válaszként erre: 423. - Bikfic777)
2011. aug. 4. 15:24

szia! Lapozz itt a fórumban, sok érdekes receptet találsz, sütési ötleteket is. A tvshop-os oldalon van bemutató video az eszközök használatához is :-)

Különben a "kislétra" azzal lehet a rácsokat kiemelni a forró edényből, hogy ne égesd meg magad:)

A lukacsos "izé" az párolásra való. Ezt is és minden mást (amit a tűzhely sütője is kibír) csak rácsra szabad tenni, mivel a légkeverés másként nem érvényesül. Ezért van, hogy nem szabad, hogy az edény faláig érjen valami, hanem maradjon 1-2 cm szabadon a légkeverésnek. Megjegyzem én mielőtt megvettem ezt az edényt, előtte elolvastam néhány fórumot stb. hogy megállapítsam, tényleg érdemes megvenni. (sokszor a tv reklámja két esélyes nekem)

Fontos, hogy a rácsokat és a pároló kis lyukacsos "tálcát" használat előtt kend be olajjal, mert ráragad a sütni/párolni való. Nekem tartozékként csak a két rács, pároló tálca, rácskiemelő (kislétra:))) és magasító gyűrű, és fedőtartó. Ez utóbbi arra szolgál, hogy a forró fedőt legyen hová tenni, ha forgatni kell a sültet, vagy már el is készült az étel. S még egy fontos a használatkor: először az edény tetejét kell rárakni, aztán a tetőbe dugni a vezetéket, bedugni a konnektorba, beállítani hőfokot és időt. CSAK EZEK UTÁN KELL LENYOMNI A FÜLET, hogy elindulhasson a sütés. Leállításkor visszafelé, azaz a FÜLLEL megszakítjuk a sütést (az óra ketyeg, míg le nem jár a beállított idő, s kikapcsol).

Remélem hasznos voltam. Nekem van használati utasításom (Clatronic).

Üdv. Lyna53

423. bikfic777 (válaszként erre: 422. - Mistvan2)
2011. aug. 4. 14:44

sziasztok!

vettem én is egy orion főzőedényt, sakna a leírás nem bő ezért gondom akadt a hozzáadott ketyerék alkalmazásával.

Alsó felső rács az tiszta))

De van egy létrához hasonlo csipeszszerűség, az mire jó? Illetve kaptam húsvillákat, azokat ha feltűzdelitek a rávalót akkor hova rakjátok a felső rácsra?

Illetve kaptam egy sok tálcaszerűséget amin sok lyuk van, ez mire jó? Meg van egy teflonos tepsi, ti abban mit süttök? valamint az utolso kettőt ti az üveg aljára rakjátok vagy ezeket is valamelyk rácsra?

Bocs a láma kérdésekért de nem vagyok nagy szakácsművész..

Szóval help))

422. mistvan2 (válaszként erre: 418. - Mistvan2)
2011. júl. 26. 11:28

Mármint hogy készítsek kenyeret :)

Miből menyi rakjak bele.

421. Endura
2011. júl. 13. 14:53
Sziasztok!Nekem egy hónapja van egy Orion tipusú halogén sütőm.Nagyon meg vagyok elégedve vele,szinte minden kaját ebben készítek.Amit még nem írtatok,rántott húst is lehet benne készíteni.A szokásos módon kell a húst panírozni,ezután gyorsan kevés olajban megforgatni és a felső rácsra tenni,ha alatta krumplit akarsz sütni,vagy az alsóra is lehet tenni.180-200c fokon kell sütni,majd megfordítani és a másik oldalát is sütni,amíg kész nem lesz.Az alsó rácson hasábburgonyát lehet sütni,a fagyasztott krumplit kevés olajban megforgatni,esetleg füszerezni lehet és így sütni.Amikor fenn kész a hús,a rácsot eltávolítva a krumpli még tovább süthető.Teljesen más íze van a húsnak és a krumplinak is,mintha olajban sütnénk.Nagyon finom!
420. finci67 (válaszként erre: 419. - Zafirov)
2011. júl. 6. 20:29

szia! Milyen típúsú edényt vettél?

Írd le kérlek pontosan a csöves kukoricát, hogy csin áltad. hány fokon hány percig?


köszi

419. zafirov
2011. júl. 3. 18:01
Ma vettem egy ilyen szupi edényt. Ki is próbáltam, na semmi komoly csak egy főtt kukorica, de a férjem szerint egész más mintha vízben főtt volna. Ja persze egy kis víz azért volt a rács alatt és betakartam a levelével, félidőben fordítottam.
2011. jún. 28. 17:13

Hali


Hu de rég voltam itt, szeretnék csinálni házi kenyeret.

2011. jún. 28. 12:25

Nézzétek, mit találtam nektek:


Sült alma:


Sütési idő: 25-35 perc


Hozzávalók 4 személy részére:


4 db alma

2 teáskanál barna cukor

1/2 csésze víz

tejszínhab vagy vanília ízesítésű joghurt


Elkészítés:


Az almát a magháza felett vágja ki, s a magházát vájja ki.

Egy tálban keverje össze az aszalt gyümölcsöket a barna cukorral, majd töltse meg vele az almákat. Helyezze egy tűzálló edénybe az almákat.

Öntsön vizet az edénybe.

Állítsa a Flavorwave Oven-t 220 C0 – ra, tegye a hőálló edényt a rácsra és süsse 25 - 35 percen keresztül.

Tálalja tejszínhabbal vagy vanília joghurttal.

416. Vadalma12 (válaszként erre: 412. - Finci67)
2011. jún. 16. 19:32
Finci67, a használati útmutató szerint jónak kell lennie a 200 foknak, alsó rács, 10 perc. Vedd rövidebbre, talán segít. Ha nem, akkor nincs több libám :D
2011. jún. 16. 14:43

Sziasztok!

Van különbség hogy a főzőedény csak halogénes és nem infrás?

2011. jún. 16. 09:32

Ja, meg elfelejtettem, a cornflakes csirkecom is szuper volt benne.


A combokról leszedem a bőrt, fokhagymás joghurtba (vagy tejfölbe) mártom és natúr, ízesítetlen cornflakes-be forgatom. Az alacsony sütőrácsra teszem, megcsurgatom egy kevés olajjal és olyan 170°körül megsütöm. azért nem tudok pontos időt és fokot írni, mert mindig attól függ, mekkorák a húsok. kb 1 óra alatt kész vannak.

2011. jún. 16. 09:28

Sziasztok. Mostanában elég keveset voltam fórumozni, összejöttek a dolgaim, bocsánat, hogy nem válaszoltam. :-(


"Tényleges receptkönyvem" nekem sincsen, csak a kikísérletezett saját recepteket tudom elmondani, leírni nektek.

A sültek tökéletesen sikerülnek benne, de készítettem már benne grillezett dolgokat is.

A sült krumpli az "enyéimnek" nagyon száraz volt, jobban szeretik a hagyományosat.

Ami eddig mindenkinek bejött, az a sült csirkecomb, a grillpipi, a tarja, sült oldalas, a grillezett gombafejek(juhtúróval töltve), sült kolbi és társai, de nagyon finom volt benne a milánói spagetti összesütve.

A hőfokokat ki kell tapasztalni, inkább kicsit még ráadok időt, mint hogy valami kiszáradva legyen kész. Egyébként meg ha látom, hogy "szemre jó", akkor kikapcsolom és kész.

412. finci67
2011. jún. 15. 20:03
Köszönöm hozzászólásod. Meg szoktam szurkálni sütés előtt. Még a hőfok lehet a gond, nem lehet hogy magas a 200 fok körüli hőfok?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook