Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
19074. constanzes (válaszként erre: 19072. - Chelsey)
2023. szept. 7. 18:02
És a SOTE-n kívül a többi helyen adnak majd plusz pontot is az emelt szintűért? Mert mondjuk korábban egy 100%-os emeltszintű az volt 150 pont, egy 100%-os középszintű 100 pont. Ha továbbra is 50 plusz pontot ér az emelt, akkor megéri inkább arra menni, mert akkora lesz a különbség. Ha nem adnak rá plusz pontot vagy csak keveset, akkor már már a taktikai helyzet.
19073. constanzes (válaszként erre: 19071. - Khi72)
2023. szept. 7. 18:00

Mi vidéken élünk, őt nem küldeném el Bp-re ha nem muszáj, neki teljesen jó lenne a helyi egyetem is. Szerintem neki nem lenne jó az informatika, én nem láttam benne ilyen érdeklődést eddig különösebben, de most nem is jött ez elő, még tavaly év elején mondogatta párszor.


Most legyek csúnya? :)) A volt férjem gépészmérnökit végzett a miskolci egyetemen, és hát neki még ált. suliban is voltak masszívan hármasai, nem volt különösebben jó se matekból, se fizikából, igaz műszaki szakközepet végzett, tehát a szakmai tárgyak legalább ismertek voltak számára. Azért én elég sok embert ismerek, akik nem kiemelkedő képességűek, totál átlagosak, és elvégeztek valamilyen mérnök szakot. (Amúgy az én tesóm is BME-n végzett mérnök-infon, de az fel sem merült bennem, hogy a gyerek a BME-re menjen, mert mondjuk a tesóm a zseni kategória. Filozófia OKTV_n volt második.:) A fiam amúgy sok tekintetben egy teljesen átlagos képességű gyerek, és baromira azon múlik nála mit szeret éppen, hogy ki tanítja. (Nekem nem számított, kevésbé szeretett tanárnál is ötös voltam. De nála masszívan számít.)

És azt is tudni kell róla, hogy ő azért korlátozottan terhelhető, nem fog tudni biosz, fizika, informatika, matekból mind emeltre készülni. :) A sulija nem a városban van, ahol élünk, tehát azért sok ideje megy az utazgatással is. Most a bioszra ráálltak már a tanárnővel, matekra már tavaly is járt folyamatosan külön, és még heti egy németre is jár online, plusz van heti 38 órája a suliban, asszem elég. :)

Most tényleg az lenne fontos, hogy kitalálja mi tetszik neki, ne terheljük fölöslegesen, mert ő nem az a típus.

19072. Chelsey (válaszként erre: 19071. - Khi72)
2023. szept. 7. 16:20
Az biztos, hogy azoknak könnyebb dolguk lesz, akik ezeket a tárgyakat emelt szinten tanulták, még ha nem is érettségiznek végül emelt szinten. Korábban mondjuk lehetett jó taktika a közép szintű érettségi, plusz nyelvvizsga. Most azért árnyalja a képet, hogy 67%-ot adnak a max. 100% helyett a közép szintűre.
19071. khi72 (válaszként erre: 19032. - Constanzes)
2023. szept. 7. 13:55

Fiam BME mérnök infot végzett, a gimiben matek-fizika-info tagozatra járt. Ebből a 3 tárgyból emelt szintű érettségire készítették őket, más kérdés ki miből vállalta be végül. De elmondása szerint az emelt szintű tudás kell az egyetemhez. Vannak osztálytársak akik Óbudaira mentek, a tanterv döntően nem különbözik, az alapozás az első évben hasonlóan kemény. Van BME gépészmérnök is, oda nyilván az info kevésbé kerül előtérbe, de a fizika annál inkább.

Érdemes utánanézni a szakok órahálójának, ahogy korábban a gimiknél is. Abból azért látszik mire lehet számítani, minél több kredit annál fontosabb nyilván.

Ha nem is írják elő az emelt érettségit és a ponthatár megugorható anélkül is, azért ajánlott letenni a szakmához kapcsolódó tárgyból, a tudás úgyis kelleni fog. Meg kiderül, tényleg érdekli-e az a pálya.

A nyílt napok jó ötlet, mind a szak, mind az egyetem kiválasztásával kapcsolatban.

19070. Chelsey (válaszként erre: 19069. - Khi72)
2023. szept. 7. 12:36

Szerintem is kell a jó eredményhez a gyakorlat. Hogy az most konkrétan a felvételi feladatok gyakorlása vagy a gyakorlatot egyéb elfoglaltság részeként gyűjti valaki, az már mindegy, csak tudja.

Ha olyanok lesznek a középszintűn a programozási feladatok, mint ami most volt, akkor az azért nem igényel nagy tudást. De azért készülés nélkül ez se megy bárkinek (főleg, nem 100% közelire).


Egyébként ha valakinek a kötelezőkből számítódik a felvételi pontszáma, akkor tényleg érdemes lehet bevállalni a közép szintű digitális kultúrát, mert öt feladatból három valószínűleg készülés nélkül megy, a másik kettővel kell pár órát foglalkozni, csak azért, hogy tényleg meglegyen az érettségi. Nyilván ez megoldás azoknak nem pálya, akik szín ötös bizonyítványhoz vannak szokva :)

19069. khi72 (válaszként erre: 19068. - Constanzes)
2023. szept. 7. 12:09

Mérnök informatikus szak esetében nagyon erős fizika, matek és informatika tudás kell, utóbbiból főleg a programozás részből. Nem a bejutás a nehéz, hanem bent maradni.

Info érettségin eddig csak az emelten volt programozás, ez is változott, már kell a középhez is. Fiaim még a régit csinálták emelten, átmenni nem nehéz, de ha az eredmény is fontos, azért jó eredményhez itt is készülni kell rendesen.

19068. constanzes (válaszként erre: 19064. - Macskaringo)
2023. szept. 6. 20:13

Ok.

Persze vele bőven van még időnk. :) Csak mivel ő nem olyan kiemelkedő, mint a lányom, nála szerintem szükségünk is van erre a több időre. Plusz néha annyira nem hisz magában. Ma az autóban mondogatta nekem, hogy ő matekból béna. Mondom akkor hogy voltál ötös belőle? Erre ő: A jegyeim nem tükrözik a valós tudásomat. De mondom a külön tanár is dicsért. Az sem számít. Szóval először el kéne hinnie, hogy képes rá. Csak neki tök nehéz az, hogy két nagyon okos tesó között kvázi középső gyerek (a kicsi sokkal kisebb náluk). Szerintem ezért is jó döntés volt őt nem kivenni innen az alapítványi suliból, ott teljesen tönkre vágnák.

19067. Chelsey (válaszként erre: 19065. - Hattori)
2023. szept. 6. 20:12
Ez nagyon jó, ha valakit érdekel a terület, de nem kifejezetten fogdoki akar lenni, mert pl. nem akar közvetlenül betegekkel foglalkozni.
19066. constanzes (válaszként erre: 19063. - Chelsey)
2023. szept. 6. 20:10

Amúgy nekem is tökre tetszik. :)))


De a gyerek ma úgy jött haza, hogy kapott egy csomó plusz feladatot biológiából, mert én tavaly év végén beszéltem a tanárral, és ő mondta, hogy már idéntől van szakkör azoknak, akik érettségizni akarnak, és akkor a fiamra is figyel ilyen tekintetben. És amúgy nagyon dicsérte. A gyerek azért kicsit megijedt a feladatok nehézségén (ezek emelt szintűek), de mondtam neki, hogy nem kell, még három éve van erre, és amúgy is még bármit választhat. Mondtam, hogy bármit támogatok, csak találja ki. :) A biológiának a biokémia részétől fél, de ezt is mondtam, hogy persze az érettségin az is van, de az "életben" nem kell azzal a részével foglalkozni, ha nem akar.

19065. Hattori (válaszként erre: 19061. - Hattori)
2023. szept. 6. 18:54

Én erről nemrég hallottam

[link]

19064. Macskaringo (válaszként erre: 19028. - Constanzes)
2023. szept. 6. 17:36
Arra, hogy a 2024-es pontszámítás bekerüljön a felvibe, még biztosan kell várni, mert előbb még a keresztféléves jelentkezések lesznek. Csak akkor állítják át a 2024-esre, ha ezek lementek.
19063. Chelsey (válaszként erre: 19062. - Virgilius)
2023. szept. 6. 15:30
Pedig annyira jó, csak ugye nem mi választunk :D
19062. virgilius (válaszként erre: 19052. - Chelsey)
2023. szept. 6. 14:48
Jaja, ezt én is ajánlgattam a gyerekeimnek, de egyiknél a biosz nem stimmelt, másiknál a mérnök irány :)))
19061. Hattori (válaszként erre: 19060. - Virgilius)
2023. szept. 6. 14:48
Mindenhova, sőt, a fogorvosnak is. Milyen megdöbbentő, de egyre fontosabb az informatika a fogorvoslásban.
19060. virgilius (válaszként erre: 19047. - Constanzes)
2023. szept. 6. 14:47
Ja, de sztem egy akármilyen mérnöknek is szüksége van ilyen szintű informatikai ismeretekre, sőt egy orvosnak, pszichológusnak vagy bölcsésznek is, manapság. Szóval ártani biztos nem árt az infó (vagyis digitális kultúra?) érettségi.
19059. Chelsey (válaszként erre: 19057. - Constanzes)
2023. szept. 6. 14:42
Repterek építésével, működtetésével foglalkozó cégek, vasutak, nemzeti parkok, mezőgazdaságban a gazdálkodással, termesztéssel foglalkozó nagy cégek, nagy építőipari cégek, hivatalok pl. szabályozás, törvényhozás, város-, vidékfejlesztés és a felsorolt területtel kapcsolatban álló tanácsadó cégek. Szóval nem olyan kevés az, mint elsőre tűnik és biztosan nem soroltam fel mindent.
19058. Chelsey (válaszként erre: 19055. - Constanzes)
2023. szept. 6. 14:33

Biztosan nem az én fiamról irkálsz itt? :D

Az enyém éppen most igazgatta a képeit, amit a múlt hétvégén csinált Szlovákiában a Nemzetközi Repülő Napokon. Apa-fia napot tartottak. Nagyon élvezte, beszélgetett a pilótákkal is. A férjem mondta, hogy némelyik kérdésére már odahívták a mérnök kollégát is a fiúk, mert hirtelen nem tudták megválaszolni, hogy mit miért úgy rögzítenek például. Lőtt vagy 1500 képet aznap.

Programozni nem szokott, de azért a beállításoknak utána néz, meg ha nagyon muszáj, akkor kis progikba belenyúl, szóval mégiscsak érti, hogy mire valók, mert ha nem úgy működik, akkor átírja a paramétereket, hogy neki megfeleljen. De magától nem kezd el nulláról írni.

19057. constanzes (válaszként erre: 19056. - Chelsey)
2023. szept. 6. 14:28

Ja nem a biomérnökire gondoltam, mert azt én is kinéztem. :)))


Hanem a természetvédelmi mérnökre, arról nem hallottam.

19056. Chelsey (válaszként erre: 19053. - Constanzes)
2023. szept. 6. 14:26

Gyógyszergyárak, gyógyászati robotokat fejlesztő cégek, bitprotézisek , implantátumok, képalkotó berendezések tervezése, gyártása, működtetése stb. terén.


Érdekes, hogy az előbb kérdeztem a fiamat, hogy tudja-e mi ez és rögtön rávágta, hogy persze, a múltkor nézett valami anyagot ezzel kapcsolatban és kiderült, hogy abszolút képben van, nem csak le akart rázni. Még érdekelné is, "ha nem kellene hozzá beseggelni a gimis biológiát". Viszont most új tanárt kaptak biológiából és kémiából. Beszélgettem vele, hogy bármit is választ szinte biztosan lesz nem szeretem része, amin túl kell lenni, hogy az csinálhassa, amit szeret.

Az a baj, hogy igazából egyik tantárgyból sem muzsikált tavaly kifejezetten jól, mivel ő kimazsolázta mindből, ami neki érdekes, a többivel meg nemes egyszerűséggel nem vagy csak az utolsó pillanatban kapkodva foglalkozott. De egy jó felvételi eredményhez azért ennél lényegesen több kell. Gyanítom, hogy érnie kell még. Azért bízom benne, hogy még viszonylag időben beérik :D

19055. constanzes
2023. szept. 6. 14:07

Amúgy is ő rendkívül érdeklődős gyerek, mondtam korábban, hogy a fegyverek, főleg tankok mennyire érdeklik.

De pl. apukám komolyan fotózik, és elvitte őt is, megkapta egy régi gépét, és fényképezgettek (apukám természetfotós, díjat is nyert már jópár képe, pedig amúgy ugye orvos.:)), egész jó kis képeket csinált. De pl. vettünk távcsövet és a csillagokat, Holdat nézni is imádja.

Viszont programozni soha nem láttam, csak játszani a gépen. :))

19054. constanzes (válaszként erre: 19050. - Hattori)
2023. szept. 6. 14:03

Igen, a biomérnököt én is néztem.


A gyerek kicsit megijed ezektől, pedig szerintem az informatika nehezebb.


Ezt az évet nagyon erre akarom szánni, hogy nézegessünk, akár menjen el nyílt napra is, sajnos se az apja, se az én párom munkahelye nem olyan, ahová be lehet menni, pedig milyen jó lenne kicsit megnézni mit csinálnak...

19053. constanzes (válaszként erre: 19049. - Chelsey)
2023. szept. 6. 14:01

Ilyenről még nem hallottam. :)

De ezzel vajon el lehet helyezkedni?


Ha nem Mo-n élnénk akár tanárnak is mehetne, nyáron az oviban töltötte a közösségi szolgálatot, és az óvónénik agyon dicsérték mennyire jól bánt a gyerekekkel, mennyire szerették. (Az óvodában eszméletlenül örültek, hogy fiú megy hozzájuk. :)

19052. Chelsey (válaszként erre: 19050. - Hattori)
2023. szept. 6. 14:01
Ezek is nagyon érdekesek. A molekuláris bionikán már nekem is megakadt a szemem tavaly, de az én gyerekem - ellentétben az említett csemetékkel - egyáltalán nem lelkesedik a biológia iránt. Próbáltam megérteni, hogy miért, de eddig még nem sikerült. Talán a tanagyag olyan, hogy nem kelti fel az érdeklődését és a dolgozatok meg inkább a szivatás kategóriába estek tavaly.
19051. Hattori (válaszként erre: 19050. - Hattori)
2023. szept. 6. 13:56
19050. Hattori (válaszként erre: 19049. - Chelsey)
2023. szept. 6. 13:55

Biomérnök

[link]

19049. Chelsey (válaszként erre: 19047. - Constanzes)
2023. szept. 6. 13:31
A természetvédelmi mérnök képzést néztétek már vagy az ilyesmi nem érdekli?
19048. Chelsey (válaszként erre: 19047. - Constanzes)
2023. szept. 6. 13:24
Ha van két olyan tárgya, amit nagyon szeret, és azokra tudtok alapozni valamit, akkor szerintem nem szabad eltéríteni. Majd az info úgyis kell felhasználói szinten. Bár, ha valakinek az jól sikerül és beszámítható a pontszámba, akkor lehet, hogy amolyan biztonsági tartaléknak jó (pl. ha egy benézett nehezebb feladat miatt kevesebb pontot szerez a kedvenc tárgyak egyikéből). De nem különösebben foglalkoznék vele, ha a gyereknek túl sok idejét veszi fel vagy nem is érdekli különösebben.
19047. constanzes (válaszként erre: 19045. - Virgilius)
2023. szept. 6. 12:31

Köszi, ok. Akkor ez megfontolandó, ha egyáltalán kitalálja az irányt. :)

Megmondom őszintén én nem látom benne a leendő informatikust. :)))

Viszont biológia-földrajzért totál odavan. És ez már ált. suliban is így volt, ezért menekítettem ki az alapítványi suliba egy technikum helyett.

19046. virgilius (válaszként erre: 19041. - Chelsey)
2023. szept. 6. 12:16
Szerintem ilyen nem lesz, mert tenyleg szamolatlan kepzes johetne szoba mindenkinel es masra jell az eroforras. Teljesen jol hasznalhato ugy is, ha raszursz bármire magadnak. Azert minden letezo varos minden letezo szakja nem opcio senkinek :)
19045. virgilius (válaszként erre: 19042. - Constanzes)
2023. szept. 6. 12:14
Szerintem nagyon. Pszihora ment fiamnak asszem 92% lett, pedig nem az ő műfaja. En is meg tudnam írni :)
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook