Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
19576. khi72 (válaszként erre: 19575. - Borian)
tegnapelőtt 14:20
Persze mindig vannak kivételek. Nagyobb fiam ugyanez, 476 ponttal ment mérnök infora, mindig is ez érdekelte, ma már végzős msc-n. Ezért erre a szakra van rálátásom, akkor 403 volt a ponthatár, így is kb a fele nem kapott diplomát. Elmondása szerint egy részének a képessége, tudása sincs meg, másik része szimplán lusta.
19575. Borian (válaszként erre: 19573. - Khi72)
tegnapelőtt 13:49
Hogy mindjárt cáfoljam is magam: a fiam legokosabb osztálytársa matek-kémia faktra járt, ezekből emeltezett és BME vegyészmérnökire vették fel. Bármi lehetett volna az adottságival, szorgalom, jegyek is voltak, de őt ez érdekli.
19574. Borian (válaszként erre: 19573. - Khi72)
tegnapelőtt 13:47

Hát ezért a múltkor nagyon kikaptam, de én már írtam (vagy itt, vagy face-en), hogy még a BME is amolyan mentő helynek kezd számítani.

Nem elvégezni, de bekerülni...

Sok ismerős, kolléga gyereke, a tipikus, okos (vagy legalábbis magukat annak gondoló), de lusta, vagy elvből nem stréber :-) fiúgyerekek mentő helye, akik néha kettesekkel viszik végig a gimit, azután a szülők meglepetésére mégis bekerülnek. Egy részük persze később felnő és még tanulni is hajlandó, sőt, nyilván kerülnek be érdeklődésből szorgalmasak is, de nem tehetek róla, ilyet már többször láttam...

19573. khi72 (válaszként erre: 19572. - Borian)
tegnapelőtt 12:41

Persze sok minden lehet, mindig is csak egy emelt volt kötelező, meg persze a magyarra is gondoltam én is, na de 40-60 pont szakonként az nagyon sok. 430-440 pontos építész szaknak szerintem eddig is a többség 2 emelttel vágott neki. Most ez is 400 alatti.

Amúgy tényleg sok intézményi pontot lehetett gyűjteni, még középszintű nyelvi és info érettségiért is. Állítólag a többség 90 pont felett kapott, így még furább az alacsony ponthatár.

Egyre inkább igaz lesz, hogy nem a bejutás, hanem a bentmaradás, elvégzés lesz nehéz.

19572. Borian (válaszként erre: 19571. - Khi72)
tegnapelőtt 12:13

Nem követem a műszaki képzéseket, de az nem lehet, hogy oda eleve nem kellett két emelt és mivel a közép csak 67%-ban számít, az vitte lejjebb a pontokat?


A másik: bár az csak az érettségi átlagot befolyásolja, de míg régen a magyar mindenkinek ízi-bízi érettségi volt, ami felfelé húzta a pontokat, az idei új érettségi sokaknak nagy koppanást jelentett.

19571. khi72
tegnapelőtt 10:51

Számomra a BME a döbbenet. Hatalmasat zuhantak a pontok, a mérnök info majd 60-at, pedig nagyon sok intézményi pontot lehetett gyűjteni. Én simán arra tippeltem volna, hogy még emelkedhet is. Még az lehet, hogy növelték a keretszámot, ez most még nem látható a felvin.

Ezzel együtt azt nyilatkozta az egyetem, hogy az átlagpontszám bőven 400 felett van, van ahol 430. Azért ez nehezen hihető 320-340- es VIK-es ponthatárral. A 430 gondolom a GTK. Volt idő, amikor a mechatronika volt az országban a legmagasabb, ma 400 alatt van az is…

19570. Chelsey (válaszként erre: 19543. - Mamija74)
tegnapelőtt 09:56

Elképesztő, hogy csak egy pontocskát ment lejjebb :(

Sajnálom, hogy nem sikerült az állami!


Mi a terv? Beiratkozik az önköltségesre és majd újrafelvételivel folytatja államin a harmadik félévtől?

19569. Borian (válaszként erre: 19543. - Mamija74)
tegnapelőtt 06:57
476 lett.... :-( Nagyon sajnálom.
19568. Chelsey (válaszként erre: 19567. - Mamija74)
júl. 22. 21:44
Szerintem ez is amolyan egyetemfüggő lehet. Persze, az a kedvezőbb anyagilag, ha eleve állami ösztöndíjra vesznek fel valakit.
19567. Mamija74 (válaszként erre: 19560. - Khi72)
júl. 22. 21:35
Köszi szépen! Már csak két nap és kiderül :-) Lányoméknál az állatorvosin át lehet amúgy kerülni pedig az is osztatlan. Pont egyik barátosnéjának sikerült is.
19566. Chelsey (válaszként erre: 19565. - Asztanaviszta)
júl. 21. 13:55
Amennyiben mindent beszámítanak neki, az így tényleg kedvező megoldás. Már ha egyáltalán bekerül.
19565. asztanaviszta (válaszként erre: 19564. - Chelsey)
júl. 21. 10:02
A "tartozást" annyi időre írja alá, ameddig elvégzi a támogatott képzést. Ha 2 év (4 szemeszter) alatt - mivel egy csomó vizsgát már beszámíttatott,- akkor csak 2 évre.
19564. Chelsey (válaszként erre: 19562. - Borian)
júl. 21. 09:32
Ez egy jó "trükk", vajon félévenként fogadják el neki vagy mindet egyszerre? Mármint tudja 7. félévtől folytatni azonnal? Meg persze így aláírja a tartozást 10 félévre, holott hatot már kifizetett belőle. Kvázi duplán fizet az első három évért. De megértem, hogy próbálja legalább az utolsó két évet megúszni.
19563. Chelsey (válaszként erre: 19561. - Khi72)
júl. 21. 09:27

Szuper :(

Ezeknek baromira utána kell(ene) járni jelentkezés előtt, mert teljesen megváltoztathatja a stratégiát és a gyerek hozzáállását is a dolgokhoz.

De ahogy elnézem a felvételizők egy része olyan szinten tud tájékozatlan lenni, mintha nem is az róluk lenne szó.

19562. Borian (válaszként erre: 19561. - Khi72)
júl. 21. 05:43

Ez így van, pont most futottam bele egy cikkbe az eduline-on, ami erről szól, egy diák már 3 éve próbál újra felvételizni, hátha bejut ösztöndíjasra és akkor elismertetné a tárgyait.


Viszont jó hír: állítólag az új szabályok szerint most vmi 9-10 ponttal kevesebb jön ki neki. Tehát elvileg lehetséges, hogy lejjebb fognak menni a pontok.

19561. khi72 (válaszként erre: 19557. - Chelsey)
júl. 20. 23:51
Sajnos én úgy hallottam, hogy az ELTE jogon nem lehet önköltségesről átkerülni a támogatottra jó tanulmányi átlaggal se, ahogy kikerülni sem, mert osztatlan képzés. Azt hallottam, hogy többen inkább újra érettségiznek, felvételiznek és elfogadtatják a letett vizsgákat első év után, ha sikerül több pontot elérni.
19560. khi72 (válaszként erre: 19551. - Mamija74)
júl. 20. 23:45

Tavaly mi is így voltunk a Corvinus esetében. Csak az egy kicsit húzósabb. Nekik még 550, de idén már 700. Végül magasan meglett, kívánom nektek is a legjobbakat!

A Corvinus ilyen szempontból szívás, mert évente újraosszák az ösztöndíjas helyeket a 2 félév átlaga alapján.

19559. Chelsey (válaszként erre: 19558. - Asztanaviszta)
júl. 20. 15:31
Az jó, mert nekem úgy rémlik, hogy amikor egy önköltségesre jártam, akkor az változott szépen az inflációval. De az az évezred elején volt valamikor. :D
19558. asztanaviszta (válaszként erre: 19557. - Chelsey)
júl. 20. 14:17

Végig ugyanannyit fizetsz, mint amikor kezdéskor megkötöd a szerződést.

Eddig legalábbis így van/volt.

19557. Chelsey (válaszként erre: 19556. - Mamija74)
júl. 20. 12:57
Csak nem kell. Meg az azért nem annyi, mert folyamatosan emelkedik. Legalábbis tudtommal nem fix, hogy 10 féléven át ennyi marad. De ha önköltségesen kezdené el, akkor biztosan teperne a tanulással, hogy áttegyék államira. Szóval még úgyis megéri elkezdeni annak, aki be tudja vállalni legalább az elejét önköltségen és nagyon oda akar menni év veszteség nélkül. Azért az ilyen öt éves + még szakosító típusú képzéseken jobb, ha nem vesztegeti az ember az idejét, mert még úgyis messze a vége. De bízzunk benne, hogy ezen nektek egyáltalán nem kell majd morfondíroznotok! :)
19556. Mamija74 (válaszként erre: 19554. - Chelsey)
júl. 20. 12:17
En sem lennek boldog, ha ennyi ponttal vegul fizetni kene. 350ezer/szemeszter. Ezt meg tudjuk egyebkent oldani. A lanyom allatorvosis 1 500 000 Ft/szemeszter azert mar bevallalhatatlan lett volna. Elten talaltam vmi felezo osztondijat, de ezt majd akkor tanulmanyozom, ha tenyleg kell.
19555. Chelsey (válaszként erre: 19552. - Mamija74)
júl. 20. 11:30
Igen, nem nagyon jön ki máshogy jóval négyszáz fölé a pontszám, ha nincs két emeltje valakinek. (Most tekintsünk el a katonáskodásért járó extra 64 ponttól, mert szerintem azt nem igazán használják ki, nem kell tartani tőle, hogy azok viszik el a helyeket).
19554. Chelsey (válaszként erre: 19551. - Mamija74)
júl. 20. 11:27
Egyik szülője tanár, aki ráadásul tartós beteg és van még egy alsós tesója is. Így aztán szóba se jöhetett az önköltséges vagy akár vidéki képzés (a maga extra költségével). Meg ahogy mondta, neki az ELTE jog lett volna a választása, ezért nem írt be más jogi képzést.
19553. Chelsey (válaszként erre: 19550. - Khi72)
júl. 20. 11:24
BGE-re jár. Életében először volt sikerélménye matekból. Szuper jól sikerültek a vizsgái, legalábbis a félévi vizsgák - azóta nem beszéltünk suliról. Nagyon lelkesen tanult és érdekesnek találta. Jogi diplomát szerezhet később akár munka mellett is. Közgazdászként meg tudja majd finanszírozni a jogi diplomát - ha később még mindig érdekelni. A szülei egyébként nem akarták lebeszélni a jogról, csak ahhoz ragaszkodtak, hogy legyen a listán olyan képzés is, amivel viszonylag könnyen el tud helyezkedni és akár normális fizetése is lehet.
19552. Mamija74 (válaszként erre: 19547. - Borian)
júl. 20. 11:15
Annyi, hogy toribol kotelezo emeltezni. De szerintem, akiknek ilyen magas volt, azok eddig is kettobl emelteztek. Egy nyelv. A masik meg szerintem vagy tori volt vagy magyar, ami kvazi mindegy :) Szoval, max. az fogja emelni vagy csokkenteni a pontokat, hogy milyen volt iden az emelt. Mivel fiam angolul irta a torit, igy nem tudunk semmit a magyarul irt emelt tori eredmenyekrol. Szoval, marad a varakozas.
19551. Mamija74 (válaszként erre: 19548. - Chelsey)
júl. 20. 11:11
Fiamnak az onkoltseges jog van masodik helyen, szoval en csak a penztarcam miatt izgulok. Jo, nem :)
19550. khi72 (válaszként erre: 19548. - Chelsey)
júl. 20. 09:53

Jaj, ezt olvasni is rossz volt! Amúgy is bosszantó, ha valaki 1 ponttal marad le, de így különösen! Mi is fellebbeztünk pontokat, de eddig rosszabbul nem jártunk szerencsére.

Valamiért nagyon nem akarták, hogy a jogra járjon… amúgy jól érzi magát a másodikra beírt helyen?

19549. Chelsey (válaszként erre: 19548. - Chelsey)
júl. 20. 09:01
Pontosítok. Magyarból volt OKTV 8. Töriből pedig abban a suliban volt a legjobb a dolgozata, ahol ír.
19548. Chelsey (válaszként erre: 19546. - Mamija74)
júl. 20. 09:00
OKTV 8. volt a lány. A legjobb történelem dolgozat volt az övé, ezért be kellett küldeni felülbíráltra, ahol levontak 2 pontot a pontszámából. De ha ez nem lett volna elég, a magyartanára rábeszélte, hogy fellebbezze meg a magyar érettségijének a javítását, mert volt két vitatott pontja. Az eredmény az lett, hogy nem adták meg a két pontot, hanem levontak belőle még egyet. Gyakorlatilag kisöpörték a lába alól a lehetőséget, hogy most az ELTE jogra bekerüljön, más jogi kart pedig nem jelölt meg, második helyre beírta, amit a szülei javasoltak. Nem is érdekelte, hiszen olyan sok pontja volt, hogy meg se fordult a fejében, hogy egyáltalán szóba fog jönni a második hely (harmadikat ezért be se írt). De mindennek megvan a maga oka. Úgy tűnik, hogy jól jár ezzel. :)
19547. Borian (válaszként erre: 19546. - Mamija74)
júl. 20. 05:09
Ott nem variáltak az intézményi pontokon?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook