Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
12964. akinomuj (válaszként erre: 12962. - Levia)
dec. 2. 23:00

Köszönöm, nézegettem már.

Azért ha lehet, inkább arra szavazok, hogy a TU-n tanuljon a sarj. Nem tudni, milyen lesz jövőre a helyzet, de valahogy meg kell tanulni együttélni ezzel a betegséggel. Még pár év ebben a rendszerben és ezt tekintik - legalábbis a mostani (kis)gyerekek - normálisnak. :-(

12963. Chelsey (válaszként erre: 12962. - Levia)
dec. 2. 22:51
Pont ez jutott az eszembe, amikor feltetted, mert emlékeztem rá, hogy beszélgettünk erről :)
12962. levia (válaszként erre: 12961. - Levia)
dec. 2. 20:04

Covid előtt fanyalogtunk, hogy ezt csak jobb híján, mégis önálló tanulás, egyetemi élet nélkül, online...

Aztán most mi van? Ugyanaz.

Szóval ez egy jó kis hely, ha úgy szerezne külföldi diplomát, hogy itthon van.

Itt találtok egy kis anyagot és tanulmányi tervet az informatika irányhoz. [link]

12961. levia (válaszként erre: 12960. - Eleonóra123)
dec. 2. 19:51

Komolyan szóba jött volna, akár a BCE mellett is, ha a WU nem sikerült volna elsőre.

Leányzó a központban tanult egy hónapig, ugyanis ez a TestDaf központ is, így minimális tapasztalatunk van. Nagyon kultúrált hely, kiváló német tanárokkal. Szombatonként vannak (ill. a Covid miatti helyzetet nem tudom) ingyenes mentorfoglalkozások, ahol élő szakemberrel lehet átbeszélni a kérdéseket. [link] A vizsgák dátuma és ideje ismert, és a világon bárhol letehető, ahol van német követség.

Amikor először nézegettem, akkor infóból és matekból már középiskolások is beíratkozhattak, és vizsgázhattak. A kreditjeiket meg jóváírták akkor, ha megvolt az érettségijük. Ez már nincs így.

Német nyelvvizsga se kell a beíratkozáshoz, az is elég, ha 4 évig a középsuliban osztályozták németből. Bár nyilván egy felsőfokú nyelvtudás kelleni fog, de extra vizsga nem.

A tanulmányok megkezdhetők párhuzamosan is egy hazai nappali tagozattal. A szakokra felvehető hallgatók száma: korlátlan

12960. eleonóra123 (válaszként erre: 12959. - Levia)
dec. 2. 19:15
Van vele tapasztalatotok? Fiam is nézte, de kb. semmi konkrétat nem tudunk róla.
12959. levia
dec. 2. 17:43

Tegnaptól jan. végéig be lehet íratkozni a Hageni Távegyetem áprilidban induló szemesztereire. A magyar "campus" a Madach téren van. :-)

[link]

Az egyetem öt karon kínál a Bologna-rendszerbe illeszkedő, német nyelvű alap- és mesterképzéseket.

Képzési kínalat:

Kultúra- és Társadalomtudományi Kar

Pszichológiai Kar

Matematikai és Informatikai Kar

Gazdaságtudományi Kar

Jogi Kar

Az egyetemen folytatott tanulmányok a felvett tárgyak számától függően

félévente összesen 139–299 euróba kerülnek.

A tananyagköltségre (80-240Euro) a közép-kelet-európai állampolgársággal, lakcímmel és tartózkodási hellyel rendelkező hallgatók jó tanulmányi eredmény esetén ösztöndíjat pályázhatnak.

12958. levia
dec. 1. 22:32

Emelt kémia érettségi kísérletek videón.

[link]

12957. akinomuj (válaszként erre: 12955. - Levia)
dec. 1. 14:38

Az ÁTVÉTEL UTÁN elveszett. De még nem vettétek át... tudom, ez enm vigasz.

Sok sikert, drukkolok!

12956. virgilius (válaszként erre: 12955. - Levia)
dec. 1. 12:11
Hát szép papíron van, de azért ennyi időt az sem igényelhet.
12955. levia (válaszként erre: 12725. - Virgilius)
dec. 1. 11:59

Felhívtuk a BC-t a júliusi nyelvvizsga CAE miatt. Semmit se tudnak, hol járnak a bizik, Angliában-e még, vagy valahol a magyar posta útvesztőiben. És a legjobb, hogy nem is tűnt fel eddig nekik, hogy már megkezdtük az 5. hónapot a vizsga óta.

Annyit kértek, hogy írjunk egy "reklamáló" emailt, hátha az segít...

Még jó, hogy tulképp nem sürgős.

a honlapon olvasható, hogy "az átvétel után esetlegesen elveszített bizonyítványok újranyomtatására nincs lehetőség" ... mindet egyedileg kalligrafálják, kézzel merített papírra? Ez megmagyarázna pár dolgot az átfutással kapcsolatban.

12954. virgilius (válaszként erre: 12953. - Levia)
nov. 30. 23:41
Egyre kevésbé értem, de azt hiszem, ez nekem lényegében mindegy is :)))
12953. levia (válaszként erre: 12952. - Chelsey)
nov. 30. 23:38
Az érettségi hét kötelező részvizsgából áll: az egyik egy pre-academic szakdolgozat (AHS) vagy diplomamunka (BHS) megírása és bemutatása, valamint három vagy négy központi írásbeli vizsgából (Zentralmatura) és (attól függően, hogy mennyi az írásbeli vizsgák száma) három vagy két szóbeli vizsgából.
12952. Chelsey (válaszként erre: 12951. - Virgilius)
nov. 30. 23:27
3 közép és 3 emelt - így értendő a 3-3. A 4-2 esetében csak tippelek, 4 közép és 2 emelt írás+szóbeli.
12951. virgilius (válaszként erre: 12950. - Akinomuj)
nov. 30. 22:49

Hú, hát nagyon érdekes téma mindenesetre. És hát ki tudja, mit hoz a jövő. :)

És minimum hány vizsgát kell tenni, csak kettőt?

12950. akinomuj (válaszként erre: 12949. - Virgilius)
nov. 30. 22:42

Ő osztrák érettségit tesz, ahol összesen maximum 6 vizsgát tehet (3-3 vagy 4-2 írásbeli/szóbeli). Kötelező németből és matekból minimum az írásbeli.

Matekból szóbelizni is akar, akkor az emeltnek számít, németből nem, mert az irodalomtételek megtanulását jelentené... Idegen nyelvnek az angolt csinálja. Vagy írásbeli és szóbeli, vagy csak írásbeli. És még kémia talán, abból ott csak szóbeli van, és ezért középnek számít.

Kint a szakok többségén nem kell konkrét tárgy (nagyon népszzerű szakok kivételek: orvosi, pszi, ill. művészet), esetleg egy viszonylag általános beugró: motlevél, matekteszt, szövegértésteszt pl. az általa kinézett gazdinfón. De ez független az érettségitől.

Ahogy az érettségi dolgozat tárgya is kb. bármi lehet. (Mondd meg, fog-e valaha is szinkrón dialektológiával/szociolektusokkal foglalkozni... oszt mégis ilyesmi a témája, amit választott)

12949. virgilius (válaszként erre: 12948. - Akinomuj)
nov. 30. 22:22
Kémiából fog menni? És abból közép? Neki ehhez a gazdinfós dologhoz nem kell infó emelt? Vagy nincs is semmi összefüggés az érettségi és a felvételi között sógoréknál?
12948. akinomuj (válaszként erre: 12942. - Virgilius)
nov. 30. 22:18

Etikaaa? Az nem esszés műfaj?

Hát, kinek mi a megúszós. :-D

Most érőfélben lévő gyerekemnnek a nyelv és a kémia az. De fogalmazni, esszét írni nem szeret.

Erre van itt neki az osztrák minimum 40 ezer karakteres érettségi dolgozat a nyakán. :-D

12947. buksi2 (válaszként erre: 12946. - Levia)
nov. 30. 21:52
Jogos🙃
12946. levia (válaszként erre: 12945. - Buksi2)
nov. 30. 21:25
Igen. Abban az esetben is, ha ugyanabból a nyelvből közepezik és nyelvvizsgázik.
12945. buksi2
nov. 30. 21:10
És akkor a másik kérdésem: közép szintű nyelvi érettségi mellett a nyelvvizsgáert adható plusz pont az jár, ugye? ( csak emelt esetében nem jár a 2 felé plusz pont)
12944. virgilius (válaszként erre: 12943. - Levia)
nov. 30. 20:19

Nekem magamnak anno is a két nyelv volt a választottam :)))

Fiamnak az infó közép volt a megúszós, az amúgy sokaknak az.

12943. levia (válaszként erre: 12942. - Virgilius)
nov. 30. 20:17

Nekem fajtanak sajna nem, de a lányaink fajtának tuti.

Amúgy az etika közép, ami simán hozható >95%-ra, sokaknak eszébe se jut.

12942. virgilius (válaszként erre: 12941. - Levia)
nov. 30. 20:13
Legalábbis a magunkfajtáknak. :))) Az igazi megúszós az etika, nem? Meg a hittan, az egyháziakban.
12941. levia (válaszként erre: 12940. - Virgilius)
nov. 30. 20:06
Bizony, szerencsére lehet 2 különböző idegen nyelv is (ez a megúszós változat).
12940. virgilius (válaszként erre: 12939. - Buksi2)
nov. 30. 20:03

Igen az túl egyszerű lenne :)))

Szerencsére a választott érettségi tárgynak nem muszáj tt tárgynak lennie.

12939. buksi2 (válaszként erre: 12938. - Virgilius)
nov. 30. 19:45
Igen, köszi. Ott kavarodtam bele, h a választott érettségi tantárgy év végi eredménye számít oda is.
12938. virgilius (válaszként erre: 12937. - Chelsey)
nov. 30. 18:40
A másik 100 meg az összesített érettségi eredmények, csak azért írom, nehogy vki azt higgye, simán a tanulmányi pontokból jön 200.
12937. Chelsey (válaszként erre: 12935. - Buksi2)
nov. 30. 17:14

Hát ja. Egészen pontosan az Eduline szerint:

"A tanulmányi eredményekkel legfeljebb 200 pontot szerezhettek. Ennek egyik felét a középiskolai osztályzatok adják: a magyar nyelv és irodalom, a történelem, a matematika, egy legalább két évig tanult idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom) és egy, legalább két évig tanult (vagy két, legalább egy évig tanult) természettudományos tantárgy utolsó két év végi jegyeit adják össze, majd szorozzák meg kettővel."

12936. virgilius (válaszként erre: 12935. - Buksi2)
nov. 30. 17:13
Igen, de szerencsére a lehető legjobb verziót veszik figyelembe. És az infó nem számít term tud tárgynak.
12935. buksi2
nov. 30. 17:07
Sziasztok, én most világosodtam meg, de kérlek erősítsétek meg, hogy a felvételi tanulmányi pontok számításánál egy term. tud tantárgy is beleszámít (akkor is ha nem érettségizik belőle)?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook