Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6647. Chelsey (válaszként erre: 6642. - Virgilius)
tegnap 22:00
Jó pár jog és pszichológia vizsgát le kellett tennem tanulmányaim során, pedig nem jártam se jogra, se pszichológiára. Számos szakon a képzés magában foglalja a szak területéhez kapcsolódó jogi és pszichológiai alapismeretek elsajátítását. Úgyhogy nem kell ahhoz pszichológusnak készülni, hogy pszichológiát is tanuljon az ember.
6646. levia (válaszként erre: 6643. - Franciska76)
tegnap 21:06

Lehet, vad ötlet. És az infóim szerint nem is ilyesmit kerestek. De hátha (valaki másnak akár) érdekes lehet.

Bécsben, a WU-n (közgáz egyetem) van egy tandíjmentes angol nyelvű alapképzés: BBE (Business and Economics), amiben lehet specializálódni gazdaságszociológiára is akár, amit viszont közel érzek az urbanizáció témaköréhez. [link]

Németül nem is kell tudni hozzá. És tökmindegy hány pontos a magyar érettségi. Külön felvételi van.

6645. Franciska76 (válaszként erre: 6642. - Virgilius)
tegnap 20:51
Ezzel is egyetértek.
6644. Franciska76 (válaszként erre: 6641. - Chelsey)
tegnap 20:46
Egyetértek.
6643. Franciska76 (válaszként erre: 6640. - Virgilius)
tegnap 20:44
ELTE tavaly 458 pont volt, talán. Nem hiszem, hogy lesz ennyi pontja, csak ha mindenből nagyon jól jön ki a lépés. Úgyhogy mindenképp kell B terv is. Pláne, hogy nem is feltétlenül ez a szak legjobb választás.
6642. virgilius (válaszként erre: 6641. - Chelsey)
tegnap 18:31
Ja hát szociológiára is lehetne menni, de azért ez a nemzetközi kapcsolatok használhatóbb papírt ad. Pszire meg nem annyiraaazért mennek, hogy utána tök mást kezdjenek vele, legalábbis ahhoz elég brutál az ottani tananyag, hogy megérje végigküzdeni, ha nem muszáj.
6641. Chelsey (válaszként erre: 6640. - Virgilius)
tegnap 16:37
Szerintem a nemzetközi kapcsolatok más irány. Az sokkal inkább határokon átívelő intézményekről, politikai, gazdasági folyamatokról szól. Míg az urbanisztika társadalmi oldalról való megközelítése részben szociológiai, gazdaságszociológiai, társadalompszichológiai stb. kérdés. Szerintem.
6640. virgilius (válaszként erre: 6636. - Franciska76)
tegnap 16:08
Ez nagyon érdekesen hangzik! a BGE ilyesmi alapszaknak tökéletes sztem,az ELTE meg pláne, utóbbin a nemzetközi kapcsolatokhoz elég sok pont kell asszem, de megéri :)
6639. virgilius (válaszként erre: 6635. - Levia)
tegnap 15:56
ja ott mi sem. Fazekasos ez az ismerős, mondanom sem kell.
6638. virgilius (válaszként erre: 6634. - Akinomuj)
tegnap 15:55
Nem lennétek, mert a fiad nem magyar egyetemen tanul tovább. De ha magyar egyetemen tanulna, akkor is csaak akkor kezdpődne a folyósítás, ha beiratkozik első évre. Egyébként ebben az évben.
6637. Chelsey (válaszként erre: 6636. - Franciska76)
tegnap 13:49
Bizony, az urbanisztikát társadalmi szükségletek oldaláról is lehet tanulmányozni - és kell is -, nem csak műszaki szemszögből. Sőt logikusan megközelítve sok szempontból az előbbi hívja létre az utóbbit. Bár, fordítva is beindulhat egy-egy folyamat, de kétségtelen, hogy önmagában a műszaki megközelítés kevés.
6636. Franciska76 (válaszként erre: 6613. - Virgilius)
tegnap 13:39
Töri, nyelvek a fő vonal. Urbanisztikát szeretne tanulni, de nem a műszaki oldalról közelítené. Itthon ilyen nincs. Külföldön van mesterképzés, ahhoz keresünk alapszakot, úgy, hogy akkor is menjen vele valamire, ha változik közben az elképzelése. És ki tudja, mi lesz addig a külföldi lehetőségekkel.
6635. levia (válaszként erre: 6634. - Akinomuj)
tegnap 10:43
Nálunk a suliban erről semmit sem hallottunk. Mondjuk nem is versenyistálló. ;-)
6634. akinomuj (válaszként erre: 6633. - Virgilius)
tegnap 10:20
Most már kezd érdekelni, melyik évben és hol nyomták a kezébe. Merthogy nálunk biztosan nem volt ilyen, pedig akkor pár százezerrel gazdagabbak lennénk. :-D
6633. virgilius (válaszként erre: 6632. - Chelsey)
tegnap 08:55

Olyan is akad, aki nem "jár" OKTV-re, de történetesen mégis sikerül neki valamiből. ;) Fiaméknál némely tárgyból aaa fél osztály megírta aaz első fordulót, de közben fogalmuk sem volt arról, hogy mi a tét, mert az esélytelenek nyugalmával indultak. Ennek ellenére volt rá példa, hogy valaki első 10-be került, sőt.

De ez az ismerősünk egy nagy versenyjáró történetesen valóban, és így is teljesen meglepődtek, mikor a kezébe nyomták ezt a 100 ezres biankó utalványt. :)

6632. Chelsey (válaszként erre: 6630. - Akinomuj)
tegnap 08:46
Gondolom, akinek nem jár OKTV-re a gyereke, annak ez úgyis csak érdekesség. Az érintetteket meg csak informálják valamilyen úton. Mondjuk ennek nem a Mamakör kellene a hivatalos forrása legyen. De jó hallani, hogy legalább néhol összetartanak az emberek és megosztják az információt!
6631. akinomuj (válaszként erre: 6622. - Levia)
tegnapelőtt 23:39
XI. kerületi ösztöndíj: idén nem volt érdekelt gyerekem, szóval nem tudom. Csak 6. osztálytól fölfelé volt 2 éve. De utána tudok kérdezni, van most 7. osztályos ismerős, aki 6.-ban elnyerte.
6630. akinomuj (válaszként erre: 6626. - Levia)
tegnapelőtt 22:14

Nekem ismerős küldte át a lehetőséget (mamakörből ismerem, neki egyetemi ismerőse küldte át), de a fiam osztályából is többen pályáztak, szóval nem úgy tűnt, hogy erről ne tudnának mások.

Most én is mondtam másnak, akiről gondoltam, hogy érdekelheti és van is esélye.

6629. logarithmia (válaszként erre: 6628. - Levia)
tegnapelőtt 21:04
Tényleg nincs ott.
6628. levia (válaszként erre: 6627. - Logarithmia)
tegnapelőtt 20:58

Igen, mindkettőnek Újbudainak kell lenni. Nekünk a címen bukott el minden évben a dolog, akkor még nem voltunk budaiak.

De úgy vettem észre, idén ki se írták az ösztöndíjat. Vagy csak már nem ott van/más a neve, mint korábban?

6627. logarithmia (válaszként erre: 6622. - Levia)
tegnapelőtt 20:45

A XI.kerületi nem csak akkor jár, ha a lakcím és az iskola IS kerületi?

Áltsuliban mi is kaptuk, aztán az I.kerületi gimi miatt telón a beadástól is eltántorítottak.

6626. levia (válaszként erre: 6625. - Akinomuj)
tegnapelőtt 19:58
Ti, szülők vagytok ilyen tájékozottak, menedzselitek saját kútfőből ennyire a fiúkat? Vagy a suli/intézet besegít a lehetőségek feltérképezésével? Mert nyilván a srácok az eredményeikkel érdemlik ki a támogatást, viszont erről a lehetőségről kb. Anormál földi halandó kb. nem értesül.
6625. akinomuj (válaszként erre: 6624. - Levia)
tegnapelőtt 17:20

Így van, ezen tavaly nekem is nyert 2 gyerekem. Nem kértünk sokat, egy 200 körüli laptopot nekik.

Nem is sejtettük, milyen jól fog jönni márciustól...

6624. levia (válaszként erre: 6623. - Virgilius)
tegnapelőtt 15:55

Szerintem kell(ett) pályázni a pénzért. Amúgy nagyon remek, hogy támogatnak. És már 8 éves kortól ám! Nem csak OKTV-seket.

A pályázat kódja: NTP-NFTÖ-20

[link]

Benyújtási határidő: 2020. június 30.

6623. virgilius (válaszként erre: 6620. - Akinomuj)
tegnapelőtt 15:33
Most is kaptak pedig. Azt nem tudom, be kell-e adni, ők úgy értelmezik, hogy ha magyar egyetemre megy, akkor ezt az összeget megkapja havonta.
6622. levia (válaszként erre: 6620. - Akinomuj)
tegnapelőtt 15:27
BTW ösztöndíj. Talán tudod. A XI. kerületi tanulmányi ösztöndíj megszűnt már?
6621. akinomuj (válaszként erre: 6616. - Logarithmia)
tegnapelőtt 15:22
Van, amire jut pénz ezekben a vérzivataros időkben. No nem a klasszik (felső)oktatás, hanem a mamelukképzés (ami lehet nagyon magas színvonalú is persze).
6620. akinomuj (válaszként erre: 6603. - Levia)
tegnapelőtt 15:20

Tavaly adtak ún. Tehetségútlevelet az OKTV-díjkiosztón (idén ugye ez elmaradt).

De az én gyerekem számlákjára nem jön ilyen pénz, ahhoz azért be kell adni a pályázatot, plusz itthon tanulni egyetemen.

6619. akinomuj (válaszként erre: 6593. - Virgilius)
tegnapelőtt 15:18
Szerintem jól kiválasztott részekkel igenis föl lehet csigázni az ember érdeklődését.
6618. Chelsey (válaszként erre: 6616. - Logarithmia)
tegnapelőtt 14:43

Van egy csomó intézmény Brüsszelben és szerte az EU-ban, ahol érdemes tapasztalatot szerezni.

Pl. itt is hirdetnek folyamatosan számos álláslehetőséget:

[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook