Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3843. akinomuj (válaszként erre: 3842. - Levia)
tegnapelőtt 10:58

Hát igen. Az biztos, hogy eszükbe se jutnak.

Ehhez képets a Theresianumból hetente jön több levél a szülőknek, hogy tudják, nehéz a helyzet, hogy vannak, miben tudnak segíteni. Hogy tudják, nincs mindenhol annyi szgép. Hogy nehéz a felügyeletet megoldani. Hogy a legfontosabb az egészség.

De Angliából is a harmadik jött már. OK, hasonló tartalommal, de akkor is. Tekintettel vannak arra, hogy létezünk!!

3842. levia (válaszként erre: 3841. - Karott)
tegnapelőtt 10:26
Sajnos én is ezt érzem. Illetve, hogy sokad rangú dolog most az intézendők közt elrendezni a néhány ezer -remélhetőleg egészséges -végzős dolgát.
3841. Karott (válaszként erre: 3839. - Akinomuj)
tegnapelőtt 07:40
Szerintem nem ennyire "előrelázóak", hanem ugyanúgy mint nyelvvizsga és pontszamítás estetében nincs, aki fel meri vállalni a döntést.
3840. Chelsey (válaszként erre: 3839. - Akinomuj)
márc. 26. 22:06
Látod, erre nem is gondoltam! :D
3839. akinomuj (válaszként erre: 3838. - Chelsey)
márc. 26. 21:52

Persze, mert ha azt mondják most, hogy elmarad és netalán megadják az év végi jegyeket (van, ahol ez a terv), akkor a beste fiataljai már nem tanulnának.

Így viszont nem mernek lazítani.

Úgyhogy ez az álláspont pont annyira van kőbe vésve, mint az a bizonyos alaptörvény.

3838. Chelsey
márc. 26. 21:01

"Jelenleg nincs akadálya annak, hogy az érettségit rendben megtartanák – jelezték a Kormányinfón."

[link]

Öööööö, érdekes.

3837. Chelsey (válaszként erre: 3834. - Levia)
márc. 26. 15:26

Szorítok, hogy a végén minden úgy legyen, ahogy a lányodnak a legjobb!

Valahogy ne gondoljatok most erre a vizsgára, persze ezt mondani sokkal könnyebb! Majd alakulnak a dolgok. Azt gyanítom két hét múlva, nem az elnapolt vizsgák lesznek a legaggasztóbbak, de ne legyen igazam!

3836. levia (válaszként erre: 3835. - Virgilius)
márc. 26. 15:02
Kb. 5 éve.
3835. virgilius (válaszként erre: 3834. - Levia)
márc. 26. 14:45
Hát ja... Meg hogy miért is ment nyekre. Szegény, most gondolom, visszaforgatná az időt ez ügyben.
3834. levia (válaszként erre: 3833. - Virgilius)
márc. 26. 14:42

Abban bízom, hogy talán jó lehet nekik kivételesen egy három éves osztrák C1 is, amíg a németek nem kezdenek újra dolgozni. Majd ír a lány az egyetemnek. Hátha megenyhülnek. És akkor az érettségiről meg a felvételi vizsgáról még senki semmit se tud.

Ezt az évet sokáig fogjuk emlegetni.

3833. virgilius (válaszként erre: 3829. - Levia)
márc. 26. 14:37

Jaj. :(((

De tudod, írtam, hogy nekünk a sima CAE eredménye is június után szept végén lett meg. Mondjuk legalább nem volt feltétele semminek. :(

De talán ott is tolódnak majd a határidők, ahol a továbbtanuláshoz szükséges dolgokat kérik be, reméljük...

3832. levia (válaszként erre: 3831. - Akinomuj)
márc. 26. 14:18
Nem tudom. Fogalmam sincs. De lassan afelé haladunk, hogy már az se fog menni, ami normálisan semmi gondot nem jelentene. Az ember lassan elveszti a józanságát.
3831. akinomuj (válaszként erre: 3829. - Levia)
márc. 26. 14:14
Hát ez tényleg dühítő. teljesen érthetetlen, mit kell csinálni egy digitálisan levett anyagon, mi az, amit nem lehet megoldani a kiértékelésen!!
3830. levia (válaszként erre: 3829. - Levia)
márc. 26. 13:22
Ez az álom továbbtanulás feltétele...
3829. levia (válaszként erre: 3821. - Levia)
márc. 26. 13:21

A nyomor fokozódik. :-(((((

A 6 hete full diditálisan (a szóbelit is) letett nyelvizsga eredményét mára vártuk. Helyette ez jött: május 15 előtt ne is érdeklődjünk, addig nem dolgoznak... A rohadt vírus!!!

3828. Chelsey (válaszként erre: 3826. - Akinomuj)
márc. 26. 11:07
Pontosan, az nagyon meghatározó, ki van a piramis tetején! Sajnos egyre több helyen olyanok kerülnek a csúcsra, akiket egy nagy befolyással bíró pozíció közelébe se szabadna engedni.
3827. Chelsey (válaszként erre: 3825. - Karott)
márc. 26. 11:04

Hihetetlen az egész!

Először azt hittem, hogy megbolondultak egy páran, amikor a test házi feladattal jöttek elő, meg dokumentálja a futást a gyerek telefonnal járvány idején és hasonlók! Eleve, hogy lehet ilyen feladatot adni, hogy kiküldje a gyereket futni ilyenkor egy szülő. Erre írtam, hogy biztosan rákötném a kutyára a telót és dokumentálná, amint rohangál a kertben. Volt aki ezen felháborodott :D

3826. akinomuj (válaszként erre: 3825. - Karott)
márc. 26. 11:04

Így igaz.

Fejétől bűzlik a hal.

3825. Karott (válaszként erre: 3824. - Chelsey)
márc. 26. 10:40
A szolga módon továbblőcsölés nemcsak a tanár személyiségétől függ, hanem az iskolavezetéstől is, mennyire várja el azt az intézményvezető, hogy mindent betartsanak. Ráadásul van Klik meg iskolacentrum, amelyik lényegében embernek sem nézi a pedagógusokat, képzelheted, milyen hangulat van egy ilyen tagiskolájában. S ha nem akarják, akkor is leszűrődik a gyerekekhez. Tudnék mesélni, mit akartak csinálni anyukámmal.
3824. Chelsey (válaszként erre: 3823. - Akinomuj)
márc. 26. 09:19

Nem tudom, hogy mennyi az igazság, mert sose láttam közelről az állami sulit belső szemszögből. De állandóan a felső utasításokra és ellenőrzésekre hivatkoznak, utalgatnak.

Hogy a tájékozódást még jobban megzavarják, a tanárok egy része állítja, hogy nem kell azért mindent szolga módon megcsinálni és ha mégis elkerülhetetlen a hülyeség teljesítése, akkor meg van módja, hogy ne lőcsöljék rá a gyerekekre - és a szülőkre. Hajlok az utóbbiaknak hinni, de azt tudom, hogy a feladatok továbbadása az egyszerűbb.

Ráadásul eddig a szülők is jobban partnerek voltak ebben. Legalábbis én nagyon sokszor találkozom a "Ha mi kibírtuk, ők is ki fogják!" hozzáállású szülőkhöz, akik kvázi helyeslik, hogy szívatják a gyerekeket. Tisztára, mint régen a leszerelés előtt álló katonák jelentős része, ki nem hagyták volna az újoncok alázását, ha már nekik volt bennük részük. :(

3823. akinomuj (válaszként erre: 3821. - Levia)
márc. 26. 00:00

PONTOSAN.

Senkinek semmi baja nem lesz, ha most a kiszabott tananyag harmadát nem tanítják meg.

Eleve feledésre ítéltetett a nagy része, ezt mi már jól tudjuk ennyi év távlatából.

Persze, lehet visszapattanó hatása is a dolognak: a gyerekek megutálják a képernyőt.

3822. virgilius (válaszként erre: 3821. - Levia)
márc. 25. 22:04
Igen, nagyon sok ez így. :(((
3821. levia (válaszként erre: 3820. - Virgilius)
márc. 25. 21:32

Hát, meglátjuk mi vár még ránk.

A távtanítással ill. a távszámonkéréssel tele a hócipő. Nem normális ennyit monitor előtt ülni. Ja és holnap online felelés lesz...

3820. virgilius (válaszként erre: 3818. - Levia)
márc. 25. 21:03
Igen, én is be kartam írni, csak nagyon akadozott a honlap ma. Jaj. :(((
3819. Chelsey (válaszként erre: 3818. - Levia)
márc. 25. 14:43
Éppen ezt a cikket "közvetíti" itt nekem a férjem a nappali másik végéből. :( Valahogy belefutott a hírek böngészése közben.
3818. levia
márc. 25. 11:34

Most értesítettek, hogy a múlt héten esedékes volt CAE vizsga teljes összegét visszatérítik. És nem tudják, mikor tarthatnak újabb vizsgákat, de mindent megtesznek, hogy valamikor, talán ősszel...

Mindeközben: "A Kreml így ebrudalta ki a British Councilt" [link]

3817. Chelsey
márc. 25. 09:43
Hollandia eltörli az érettségit idén - május 7-én lett volna.
3816. akinomuj (válaszként erre: 3815. - Levia)
márc. 24. 18:20

Megértem.

Nagyon régen volt, mikor sok hétig külön voltam az éppen aktuális barátomtól.

Bár most már nem a levél és a telefon a kapcsolattartás eszköze, a fizikai közelséget semmi nem pótolja.

3815. levia (válaszként erre: 3814. - Akinomuj)
márc. 24. 17:03
Az nekünk nem adatott meg. Igen, hiányzik a társaság és hiányzik egy, vagy inkább A barát... :-)
3814. akinomuj (válaszként erre: 3811. - Levia)
márc. 24. 16:50
Na, erre jó a nagycsalád. Bár mi pont itthon is dolgozunk, de nálunk AZ nem probléma, hogy nincs gyerektársaság. Sőt, inkább az a probléma, hogy túl sok is van. :-D
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook