Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
7451. Chelsey (válaszként erre: 7449. - Levia)
tegnapelőtt 09:24

A Semmelweis tudósai biztonsági laborban hevítették a covid-19-et 10 percen át 90 fokon és csak néhány tüskéje sérült. Nagyon strapabíró :(

Írásbeli érettségire nem is értem, hogy jöhet szóba bármilyen elvárás a megfelelő íróeszközökön és a maszkon kívül. Azt gondolom, hogy bárki, bármiben mehet, ami nem ront az "idegállapotán". Ha valakinek a három részes öltöny adja meg a kényelmet és önbizalmat, akkor abban, ha meg lazább öltözet, akkor abban.

7450. Chelsey (válaszként erre: 7448. - Virgilius)
tegnapelőtt 09:17
Annyit lehet tudni, hogy az iskolák tanítási szünetet rendelhetnek saját hatáskörben, ha úgy tudják biztonságosan lefolytatni az őszi érettségit (tegnap reggeli hírekben hallottam útban a suli felé).
7449. levia (válaszként erre: 7447. - Bogi11)
tegnapelőtt 06:50

Az írásbelire nem kellett. Kérték is, hogy ne. Mert tartottak tőle, hogy a fertőtlenítő szer kárt tesz benne. És akkor még az volt az eljárásrend, hogy a vírus a felületeken 2 napig virgonckodik, így a másnapi vizsgára másik ruhát kellett felvenni (vagy mosni, szárítani, vasalni az előző napit). Plusz a maszk, meg tavasszal még a szintén kötelező kesztyű összességében amúgy is sokat ront az ünnepélyes összhatáson.

A gyerekek az emelt vizsgára azért igyekeztek csinosan felöltözni, kb. úgy, mint anno a központira. A szóbelire érzésem szerint azért nagyobb számban előkerültek volna az öltönyök. Face to face, még ha maszk is takarja, nem kockáztat az ember fia egy apró pontocskát sem a vélt/valós "félreöltözéssel"...

7448. virgilius (válaszként erre: 7447. - Bogi11)
szept. 24. 23:50
De szerintem az nem biztos, hogy most is úgy lesz, mint a tavaszinál. akkor a sulik zárva voltak, most nincsenek, stb... Normál előrehozott esetében ugyanúgy van, mint a sima érettséginél, ugyanúgy ünneplő kell, és az írásbeli meg a szóbeli külön napon van. De semmit se tudunk, hogy idén hogy lesz. Szerintem lesz szóbeli, az az érzésem.
7447. Bogi11 (válaszként erre: 7443. - Levia)
szept. 24. 23:23
Neked van rálátásod a tavaszira...ezek szerint nem kell? Még azt nem tudjuk, hogy lesz-e szóbeli. Ha lesz, akkor oda azért biztosan illene. Nem? Egyáltalán vajon hogy zajlik egy előrehozottnál az írásbeli, szóbeli? A régi szép időkben , a tavaszi érettséginél a szóbelik nem egy napon vannak az írásbelivel. Most vajon hogy lesz? Semmilyen konkrét információt nem kaptunk eddig.
7446. virgilius (válaszként erre: 7445. - Chelsey)
szept. 24. 23:08
A maszk biztos, az nem is kérdés.
7445. Chelsey (válaszként erre: 7444. - Virgilius)
szept. 24. 23:06
Tavasszal sem volt kötelező az ünneplő ruha. Most sokkal rosszabb a helyzet járványügyileg, szerintem öltöny helyett inkább a maszk lesz kötelező.
7444. virgilius (válaszként erre: 7443. - Levia)
szept. 24. 22:59
Biztos? Szerintem kell...
7443. levia (válaszként erre: 7442. - Bogi11)
szept. 24. 18:18
Nem kell öltöny.
7442. Bogi11
szept. 24. 18:08
Most jutott eszembe, hogy hamarosan itt az őszi érettségi. Az írásbelire is illik öltönybe menni? Mert akkor sürgősen be kell szerezni egyet.
7441. Bogi11
szept. 24. 17:50
7440. levia (válaszként erre: 7439. - Frozi)
szept. 24. 08:34
Átküldtem. :-)
7439. frozi (válaszként erre: 7438. - Levia)
szept. 24. 08:14
Átküldöd? Előbb-utóbb kelleni fog. Köszi! :)
7438. levia
szept. 23. 23:40

Lehet már késő, lehet már elindult...

Kiscsoportos gyorstalpaló emelt biosz érettségire szükséges számításokból felkészítő ajánlatba futottam most bele. Szuper (mienk volt) tanár tartja.

7437. Nyunyek (válaszként erre: 7426. - Letti99)
szept. 22. 08:25
Az én lányom idén két nyelvből érettségizett.
7436. Bogi11 (válaszként erre: 7434. - Levia)
szept. 17. 22:50
Jajj !!! :( Még ez is???
7435. Chelsey (válaszként erre: 7432. - Levia)
szept. 17. 19:13
Ez csodálatos! :(
7434. levia (válaszként erre: 7433. - Levia)
szept. 17. 17:36
Szemétség. Pont úgy bizonytalanságban tartják az idei végzősöket, mit a tavalyiakat. Akkor is ilyenkorra lett világos, hogy semmi sem úgy lesz, mint amire készültünk még a végzős tanév elején is. És még a vírus fel sem ütötte a fejét.
7433. levia (válaszként erre: 7432. - Levia)
szept. 17. 17:32

November 30-i hatállyal az eddigi érettségi követelményekről szóló rendelet már nem érvényes, a rendszer megváltozik. A baj az, hogy jelenleg semmit nem tudunk arról, hogy ez az érettségi követelmény pontosan hogyan fog kinézni, kikre és mikortól érvényes.

[link]

7432. levia
szept. 17. 17:29
A tanév kezdete előtt egy nappal hatályon kívül helyezte az Emmi az érettségi részletes követelményéről szóló rendeletet. Bár az őszi érettségizőket még nem érinti a változás, a májussal vizsgázókat már érheti meglepetés.
7431. Franciska76 (válaszként erre: 7426. - Letti99)
szept. 16. 17:09

Az én fiam is két nyelvből érettségizik.

Milyen területre/szakra szeretne jelentkezni a lányod?

7430. levia
szept. 16. 17:01

Tavaly beszélgettünk a fordítóversenyekről.

A

2019-ben ilyentájt írták ki a pályázatot. És nem igazán hosszó sem nehéz a fordítandó szöveg.

[link]

Érdemes időnként ránézni az ELTE Origó Nyelvi Centrum honlapjára, hátha idén a víruskáosz ellenére mégis megrendezik.

B

A KÖKÉL kémiai szakfordítóverseny kiírására kb. 2 hetet kell várni. A korábbi tapasztalatok alapján az angol verzió 4 fordítandó szöveget tartalmaz/tanév, a német viszont csak kettőt. Németen idén alig három komolyabb induló akadt, szóvel könnyen terem a babér.

Nevezzen (ingyenes) aki nem ijed meg egy kis ismeretterjesztés komolyságú kémiától. :-)

7429. Chelsey (válaszként erre: 7427. - Levia)
szept. 16. 16:59
Ja, míg én a teámmal vacakoltam, te közben megválaszoltad, csak nem néztem meg, mielőtt elküldtem az enyémet :D
7428. Chelsey (válaszként erre: 7426. - Letti99)
szept. 16. 16:58
Szerintem, ha tanult másik nyelvet a suliban, van jegye belőle a bizonyítványában, akkor csak a felvételi miatt lehet probléma, ha választott érettségi tárgynak is nyelvből érettségizik.
7427. levia (válaszként erre: 7426. - Letti99)
szept. 16. 16:52

A célzott szaktól is függ, mik a követelmények. ld. 7425. hsz-ban található doksi. Ez egy nagyon fontos összeállítás, érdemes nézegetni.

Lányom és kb 10-11 osztálytársának a választott tárgya szintén a nyelv volt, azaz két nyelvből érettségiztek a kötelező matek, magyar, törin kívül.

7426. Letti99
szept. 16. 16:44
Kedves Szülőtársak! Lányom azzal jött haza a középiskolából, hogy nem lehet az érettségin a választott tantárgya is nyelv. Ez tényleg így van? Miért ne lehetne? Köszönöm előre is!
7425. levia
szept. 16. 16:21

A 2021 egyetemi továbbtanuláshoz az OH frissített egy fontos doksit:

A képzési terület, illetve szak szerinti felvételi követelményeket ebben a dokumentumban nézhetitek meg. [link]

7424. akinomuj (válaszként erre: 7420. - Chelsey)
szept. 15. 20:40
Igen, igen, sajnos vannak olyan iskolák, ahol a szülő csak zavaró tényező, és végképp nem partner.
7423. Chelsey (válaszként erre: 7417. - Hermione G.)
szept. 15. 19:54
Az nagyon jó jel lenne, ha sikerülne megtartani, mert azt jelentené, hogy viszonylag jól alakulnak a dolgok (járvány szempontból).
7422. levia (válaszként erre: 7419. - Bogi11)
szept. 15. 19:52

oké, a rendes időszakban "tömegesen" megy egy osztály emeltezni nyelvből, így nem biztos, hogy most is hasonló lesz a helyzet.

De a mi esetünkben (1 osztály) minden emelt németező - 4 vagy 5 diák - egy helyszínre kellett menjen (Hunfalvy) a sokkal nagyobb számú (23 vagy 24) angol emeltezőket pedig két helyen várták, egy gimiben és a VIK szépészeti szakgimiben.

Nem lakhely szerint a legközelebbi suliba voltak beosztva, viszont tömbosítve mentek. Talán amiatt, hogy azok, akik amúgy is több időt töltenek együtt kevésbé keveredjenek más iskolák diákjaival?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook