Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2204. kiskedd (válaszként erre: 2201. - Levia)
ma 16:14

Az írásbeli 100 pontot, a szóbeli 50 pontot ér.

(Így a 96 pontos írásbeli + 50 szóbeli = 97%. Nagyon szép.)

2203. virgilius (válaszként erre: 2201. - Levia)
ma 14:23
Aha, elvileg igen, persze. Hát úgy legyen.
2202. virgilius (válaszként erre: 2200. - Akinomuj)
ma 14:22

Két esszé van amúgy, a főelemzés, meg van egy olyasmi, mint a felvételinél az utolsó feladat. Jelen évben ez a filmek szinkronizálásáról szólt pro és kontra.

De lehet, hogy máson is veszített. Nem lehet még megnézni.

2201. levia (válaszként erre: 2199. - Virgilius)
ma 14:03

És ezen az űreredményen szóbelin tud még javítani? Ha mondjuk az ott hibátlan lesz?

Felfelé kerekítenek akkor?

2200. akinomuj (válaszként erre: 2199. - Virgilius)
ma 13:49

Akkor azt már tudjuk, hogy az esszé címe 3%-ot ér. :-D

Eyébként persze hatalmas gratula!!!

2199. virgilius (válaszként erre: 2195. - Rozalinda)
ma 13:29
Úgy, hogy nem írt az esszéhez címet. Különben 99 lenne. :P
2198. virgilius (válaszként erre: 2196. - Rozalinda)
ma 13:28
Hát Nektek biztos nem könnyebb, mint a német, de nagy könnyebbség, hogy nem kell beszélni latinul, szóval az ilyen introvertáltaknak, mint az én családom, alapból jobban fekszik. Sok benne a nyelvtan és a kultúrtörténet, és van fordítás. Kis filoszoknak nyerő. Persze csak ha amúgy is érdekli a latin.
2197. akinomuj (válaszként erre: 2196. - Rozalinda)
ma 08:15
Más, mint egy élő nyelves vizsga, az biztos: [link]
2196. rozalinda (válaszként erre: 2158. - Virgilius)
ma 01:16
A latin mennyire nehéz? Könnyebb latinból egy C1et összehozni mint németből ? Sajnos nem tanultam latint, így nem ismerem :-(
2195. rozalinda (válaszként erre: 2147. - Virgilius)
ma 01:12
Gratula a magyarhoz ! Hogyan lehet 96%ot írni???
2194. akinomuj (válaszként erre: 2193. - Dora68)
tegnap 12:42

Az, az. :-)

Az ekreta rendszer hiányosságaitól jutottunk el a jegyekhez.

2193. dora68
tegnap 11:50
Ez most az érettségis fórum?
2192. eleonóra123 (válaszként erre: 2170. - Sütanapocska)
tegnap 08:23

Két karót kapott ugyanazon az órán ugyanazért? Ha ez történt akkor én se nyelném be. Mire jó ez? Örök emlékül általános iskoládtól csak mert hisztis napja volt a matektanárodnak?

Majd mesélj, hogy mit sikerült intézni!

2191. akinomuj (válaszként erre: 2190. - Levia)
tegnapelőtt 23:36
Ha csak úgy nem...
2190. levia (válaszként erre: 2189. - Akinomuj)
tegnapelőtt 22:26
Majd időben korrigálnak. Jegylezárás előtt sok-sok új bejegyzés szokott bekerülni. Jó esetben ötösök, meg igazolások.
2189. akinomuj (válaszként erre: 2188. - Karott)
tegnapelőtt 22:16

Ne is mondjátok- Ált. suliban most a 2. félévtől vezették be élesben a krétát.

Én rendszeresen referálok az ofőnek a hiányzásokról, viszi a gyerek az igazolást (illetve szólok a versenyek miatt).

Ehhez képest a krétában még az őszi, gimi által igazolt nyílt napos hiányzás is igazolatlan.

El nem tudom képzelni, hogy lesz ebből bizonyítvány. Katasztrófa ez a kréta. De persze ez az egyetlen 'választható'.

2188. Karott (válaszként erre: 2187. - Levia)
tegnapelőtt 22:06
A fiamnál az egyik csoportban mindenkinek a félévi jegy került be igazolatlan hiányzásért perc formájában a félév előtt. S nem sikerült kijavítani. :)
2187. levia (válaszként erre: 2185. - Karott)
tegnapelőtt 22:02
Ó, elírás! Nálunk a nulladikos bizit rontotta el az ofő. Amikor rájött, hogy tévedett, akkor javított. De nem azt a rublikát, amit kellett volna, hanem a fölötte levőt. Annyiban hagytuk. Hogy nézne ki a hivatalos javítás hivatalos javítása. Oda se férne. :-)
2186. levia (válaszként erre: 2183. - Virgilius)
tegnapelőtt 21:54
Nálunk a németesek anno nyolcadikban írtak egy szintfelmérő tesztet, de akkor sem küldték tovább. Azóta meg nem írnak (se hatodikban se a végén) csak a normálosok. Jó esetben az A2 szintnek ekkorra már könnyen kell(ene) menni, igen.
2185. Karott (válaszként erre: 2182. - Levia)
tegnapelőtt 21:49
Ideális esetben ez nem jut el a osztályozó értekezletig. Az ofő figyeli, s szükség esetén beszél a tanárral. Hisz simán lehet egy elírás is, gyerekem osztályában volt ilyen.
2184. dora68
tegnapelőtt 21:48
Ha esetleg van olyan, akinek a gyerekét felvették az E5 hatosba, b osztályba (Varga S.) az írjon priviben nekem.
2183. virgilius (válaszként erre: 2178. - Levia)
tegnapelőtt 21:44
Nálunk mindenki írt anno, azt hittem, általános már egy ideje. Angolt és németet is. Könnyű volt, igen.
2182. levia (válaszként erre: 2180. - Sütanapocska)
tegnapelőtt 21:43

Pffff....

Vsz. az ilyen helyzetet/ hirtelen szintromlást (?) egy osztályzókonferencián sem lehet szó nélkül hagyni. Csak szemet szúr nem?!

2181. levia (válaszként erre: 2179. - Sütanapocska)
tegnapelőtt 21:41
Rokonka sulijában csak az angolosok írtak, az utóbbi 2 évben, a németesek nem. Talán mert ők nemzetiségisek?
2180. Sütanapocska (válaszként erre: 2176. - Virgilius)
tegnapelőtt 21:36
Próbáltam telefonon időpontot kérni tőle. Mert hozzá nem lehet csak úgy besétálni. Nem kaptam. “Rendkívül elfoglalt.”
2179. Sütanapocska (válaszként erre: 2178. - Levia)
tegnapelőtt 21:35
Nálunk volt. De a fiam szerint kismiska volt Api szintfelmérőjéhez képest.
2178. levia (válaszként erre: 2177. - Akinomuj)
tegnapelőtt 21:28
A nyelvi komp. mérés általánossá vált, vagy még mindig csak kiválasztott sulik írják?
2177. akinomuj (válaszként erre: 2174. - Sütanapocska)
tegnapelőtt 21:24

Sajnos az sem működik, hogy fügetlen bizottsg előtt levizsgázzon, mert ennek a határideje pár napja járt le.

Viszont az infós háttérrel kapcsolatban jogos az észrevétel. Ezzel együtt, én az igazgatóval való beszélgetésben is bíznék.Hátha ő tud hatni rá. Mert ez szemmel látható szemétkedés, és számomra is érthetetlen a tanárnő viselkedése.

Nálunk van gyökér tanár, de az mindig gyökér (a gyereken áll bosszút, ha a szülő vitatja a módszereit). A ti tanárnőtök meg ezek szerint most rágott be és áll méltatlan bosszút.

És van emberi pedagógus is, pl. az angoltanár nálunk, aki azt mondta, ne kérjek vizsgahalasztást az angol kompetencia miatt a zeneiskolánál. Sajnálja, hogy nem lesz ott, mert jó lenne az iskolának, de nem lehet ennyi bőrt lehúzni egy gyerekről.

2176. virgilius (válaszként erre: 2173. - Sütanapocska)
tegnapelőtt 20:54
Te beszéltél amúgy vele? Mármint a tanárnővel. Először vele kéne, gondolom, jóban voltatok, kérdezd meg, mégis mi akar ez lenni itt a végén, hátha van valami oka a viselkedésének, amire nem gondoltatok.
2175. Karott (válaszként erre: 2174. - Sütanapocska)
tegnapelőtt 19:19

Sajnálom, ez szörnyű.

Ha valamit a pedagógiai programtól eltérően csinál, akkor tudod azt megtámadni.

De abból sem érheti hátrány, ha nem megfelelő az otthoni informatikai hátteretek. Biztosítottak a ppt megírásához iskolában erőforrást? Azaz hozzáfér az ottani gépekhez? Ha nem, akkor ebben az esetben nem adhat egyest, hisz egyrészt kész volt, másrészt nem a ti hibátok, hogy nem megfelelő a formátum. De körbenézek erre is. Olvasd el a házirendet és a pedagógiai programot, ezek valamelyikében szabályozni kellene.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook