Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
19044. Chelsey (válaszként erre: 19042. - Constanzes)
2023. szept. 6. 12:11

A közép szintű tényleg nem nehéz - bár minden könnyű annak, aki jól tudja az adott anyagot :)

Nézd, ez volt a mostani érettségi (szövegszerkesztés, vektorgrafikus szerkesztő használata, táblázatkezelés, adatbázis-kezelés és algoritmikus programozás): [link]

19043. Borian (válaszként erre: 19034. - Virgilius)
2023. szept. 6. 12:05

Ühüm. Most komolyan elgondolkodott az igazi orovosságon is.

Az én tippem, hogy a biológiát egyszerűen nem jól tanították neki, most, hogy érti pl. a genetikai számításos feladatokat, nem tűnik olyan borzasztónak az emelt feladatsor, kevesebb a protest-beszéd, kezdi elhinni, hogy bekerülhet és el tudja majd végezni


persze, szívesen veszem, ha írsz

19042. constanzes (válaszként erre: 19035. - Virgilius)
2023. szept. 6. 11:56

Nem kell emelt. És ő már 17 éves lesz. :)

Azért, mert a lányomnál láttam, hogy utolsó pillanatos változtatások nem működnek, mert más tárgyból kell érettségizni.

Tényleg könnyű az info érettségi??

19041. Chelsey (válaszként erre: 19040. - Virgilius)
2023. szept. 6. 11:51

Hogy mi a felesleges, az nagyon egyéni. Van akinek konkrét elképzelése van, más meg szereti látni az összes verziót és az segíti a döntésben.


Több információt kapni nem felesleges, akit az zavarna, az továbbra is egy egyetemre szűkítené a keresését. De sokan vannak olyanok, akik még mindig nem rendelkeznek konkrét elképzeléssel. Azt viszont tudják, hogy melyik az a két tárgy, ami érdekli őket, de legalábbis használható eredményt tudnak produkálni. Nekik szerintem sokat segítene, ha látnák, hogy melyik képzés jöhet szóba az ő paramétereikkel és ott tavaly mi volt a ponthatár (bár most a ponthatár nem annyira mérvadó, de ha nem változtatgatják a rendszert folyamatosan, akkor pár év múlva megint több jelentősége lehet).

19040. virgilius (válaszként erre: 19039. - Virgilius)
2023. szept. 6. 11:38

Marmint nem o irja ki a listát, hanem beirsz magadrol mindent, oktv stb ig bezarolag, es rakeresel egyenkent, hogy ez melyik helyen mennyit erne. Es nagyon erdekes, mert eddig sem ugyanannyit ert mindenhol. A kalkulator a legkedvezobbet számolja ki az összes adatbol, ha van emelt es kozep is vmibol, akkor azt veszi, ami adott helyen kedvezobb.

A lista az felesleges rengeteg adat lenne, nem?

19039. virgilius (válaszként erre: 19038. - Chelsey)
2023. szept. 6. 11:34
Igen pont forditva, ez utobbi szerint működött eddig is.
19038. Chelsey (válaszként erre: 19033. - Virgilius)
2023. szept. 6. 11:25

Azért hozzá kell ahhoz nyúlni szerintem rendesen, mert nem csak a pontszámban lesznek különbségek. De valószínűleg igazad van, meg fogják oldani, csak egyelőre nincs mit mutatni nekik, mert még gyűjtik az információt.


Mondjuk nem nagyon böngésztem, talán egyszer irkáltam bele adatokat, de mintha azt tudta volna számolni csak, ha konkrét helyre kell pontszámot számolni. Vagy olyat is tud, hogy beírok mindenféle adatot magamról, ami csak létezik, aztán kapok egy listát az összes egyetemről (kar, szak, tagozat), ahol az általam megjelölt képzést meghirdették és kiírja, hogy hány pontom van ezeknél szóbeli nélkül?

19037. Chelsey (válaszként erre: 19032. - Constanzes)
2023. szept. 6. 11:18

Az info érettségi is az új nekik a NAT2020 miatt (a fiam is tizedikes, digitális kultúra lesz, vagyis már idén is az volt az érettségizőknek, akik nem korábban kezdtek).


Az interdiszciplináris tudásra egyre inkább szükség van/lesz, legalábbis mindenhonnan ezt lehet hallani és tapasztalni is. Én a Duális képzéseket nézegetem, hogy képben legyek. Szerintem van benne fantázia, csak utána kell járni, hogy mennyi az én képzeletem szüleménye és mi a valóság...


Nem tudom, hogy hol tartanak az egyetemek, régen tényleg volt műszaki rajz és híresen szivatós volt még a fősulikon is. Szerintem a kézi rajznál a CAD és egyéb tervező programokban ha valaki jártas, az sokkal használhatóbb az életben, amikor állást keres, illetve dolgozik valaki.


Valóban nem döntő az alacsony ponthatár, mert azért vannak ott is vizsgák bőven, amikre készülni kell ahhoz, hogy ne potyogjanak ki menet közben.

19036. virgilius (válaszként erre: 19034. - Virgilius)
2023. szept. 6. 11:12
Site helyett sote t
19035. virgilius (válaszként erre: 19032. - Constanzes)
2023. szept. 6. 11:12
Miért kell eldontenie ev végéig? Nalunk gyerekeim is es anno en magam us 12. félévkor dontottek, nalam elotte az urany us teljesen mas volt. Nagyon kicsi meg egy 16 éves, hogy dontson az eleterol. Persze vannak kivetelek meg van a korai zárás :) meg a másik oldalon az identitasdiffuzio. De ha legalabb a mernoki irany mar negvan, akkor boven raer meg azon belul donteni kesobb is. Az info erettsegi konnyu, azt tegye le nyugodtan. Vagy emelt kell az sze-n is? Csak nem.
19034. virgilius (válaszként erre: 19026. - Borian)
2023. szept. 6. 11:08
Meg lehet az is, hogy nem kutato orvos? Priviben szivesen megírom, lanyom miért engedte el a site t ha erdekel es ha amugy meg nem talaltad ki :)))
19033. virgilius (válaszként erre: 19025. - Chelsey)
2023. szept. 6. 11:05
Akkor lesz frissitve, ha kijonnek mindenhol a tajekoztatok. Nyilvan nem akkora truvaj betaplalni az uj kovetelmenyeket, ezt te nalam sokkal jobban tudod :) jelenleg sem volt azonos a pontszamitas az egyes helyeken, es ezt a kalkulator tudta. Csak ennyit mondtam.
19032. constanzes (válaszként erre: 19029. - Chelsey)
2023. szept. 6. 10:56

A nagyfiamról lenne szó, aki 10.-es, egyelőre teljes homály neki a dolog, kb havonta változott a dolog. :)) Mondtam neki, hogy idén év végéig el kell dönteni, hogy mit szeretne. Felmerül már gépészmérnök, az informatika, illetve én ajánlgattam neki a biomérnöki szakot is Veszprémben. Amúgy biológiát imádja, földrajzot is, matek jól ment neki, de fizikából négyes volt. Egy középfokúja már van. De ő átlagosabb képességű gyerek, nem olyan, mint a lányom, eleve BTMN-s, olvasás-írási problémákkal, neki azért a magyar érettségi is komoly kihívás lesz, főleg a mostani változtatásokkal (sokkal jobban fog számítani a helyesírás, ami nála nagyon gyenge). De jól tanult amúgy, két négyese volt év végén, nyelvtan és fizika. Én szívem szerint a biomérnököt támogatnám, érzésem szerint ezek a határterületek felfutóban vannak, lesznek. De nyilván neki kell választania majd, és bármit támogatok ami reális, csak nem tud dönteni. És most néztem, hogy mondjuk ha infora akar menni akkor oda kell informatika érettségi (bár ők már digitális kultúrát tanulnak, akkor azt kérik majd??), a többi mérnök szakra jó a biológia is. Neki a BME túl sok, túl nehéz lenne, ezért gondolkodunk inkább a SZE-n.

Nála az is bejön a képbe, hogy nagyon nagy benne a megfelelni vágyás, nem csak nekem (bár én nem nyomom semmire), hanem az apjának is, aki gépészmérnök, és nem tudom ilyenkor eldönteni, hogy csak azért mondta ezt, vagy tényleg érdeklik. Az új páromnak is van gépészmérnöki diplomája és ő azt mondta, hogy nekik rengeteg rajzolós feladatuk volt, na ettől azért félnék. Persze nem rajzol semmit kézzel azóta sem, de az egyetemen akkor is kérték.

Ezekben a pályákban nem vagyok ugye eleve otthon, szóval nem tudom mit mondjak neki. Nem az a nehéz, hogy bekerüljön, a SZE-n a legtöbb szakon idén is 280 pont körül volt a határ, hanem azért el is kéne tudni végezni.

19031. Chelsey (válaszként erre: 19030. - Borian)
2023. szept. 6. 10:54
A jó tanár kincs, érthető, hogy nem akartok változtatni.
19030. Borian (válaszként erre: 19027. - Chelsey)
2023. szept. 6. 10:49

Van biosz és kémia tanárunk (jók, nem akarjuk leváltani őket), valszeg lesz tanulótárs is, akit tavaly nem vettek fel és itt lakik az utcánkban, meg most épp nyelvvizsgázni készül, meg táncolnak, stb... ez most elég lesz neki.

De nyílt napra elmegy majd.

19029. Chelsey (válaszként erre: 19028. - Constanzes)
2023. szept. 6. 10:41
A napokban a duális képzésekben résztvevő cégek listáját nézegettem. Az SZE az Audival is szerződésben áll. Ott mi érdekel benneteket?
19028. constanzes (válaszként erre: 19025. - Chelsey)
2023. szept. 6. 10:38
Én még meg sem találtam a 2024-es pontszámítást pl. a SZE-n, ha rákattintok akkor csak egy ilyen általános tájékoztatóra dob, nincs leírva, hogy náluk mire lesz majd adva a 100 pont.
19027. Chelsey (válaszként erre: 19026. - Borian)
2023. szept. 6. 10:37
Ki fogja az forrni magát. Nem opció nálatok a SOTE előkészítő legalább valamelyik tárgyból? Az adna esetleg egy kis ízelítőt, ami akár segítheti a döntésben.
19026. Borian (válaszként erre: 19024. - Virgilius)
2023. szept. 6. 10:08
...az is egy opció, de még ő is bizonytalan, mi szeretne lenni...
19025. Chelsey (válaszként erre: 19020. - Virgilius)
2023. szept. 6. 10:07
Azt tudom, hogy művészetit eddig se számolt, de frissítve lett a különböző új plusz pontok terén a régi kalkulátor? Olyanokra, hogy a BME az emelt szintűre 20 vagy 60 pontot ad a százaléktól függően és máshol meg 50 jár egységesen, megint máshol meg semmi?
19024. virgilius (válaszként erre: 19019. - Borian)
2023. szept. 6. 10:06
Mivel fiad kutató szeretne lenni, én komolyan ajánlanám alternatívaként az emberségesebb, jóval rugalmasabb és átláthatóbb elte bioligus szakot. Ismerős fiú hasonló célokkal és habitussal mist csinálja ott a phd-t és imádja.
19023. Chelsey (válaszként erre: 19021. - Borian)
2023. szept. 6. 10:05

Ja, nem vettem figyelembe, hogy csak az emelt érettségi eredményét nézik, nem pedig az összes pontot, amivel a szóbeli előtt rendelkezik.

Így valóban lehet több pontja valakinek valamivel rosszabb emelt szintű érettségi mellett is.

19022. Borian (válaszként erre: 19021. - Borian)
2023. szept. 6. 10:01
...de nincs semmilyen plusz pontja (nincs nyelvvizsga, oktv, sporteredmény...)
19021. Borian (válaszként erre: 19018. - Chelsey)
2023. szept. 6. 10:00
Egyébként ki tudja... Matematikailag lehetséges, hogy több összpontszáma van annak, akinek a vitt pontjai, egyéb érettségije jobban sikerül, és van vitt 50 pontja nyelvvizsgából, ebből-abból, még akkor is, ha a másik jobb emeltet ír és max 50 pontot kap a stóbelin.
19020. virgilius (válaszként erre: 19016. - Chelsey)
2023. szept. 6. 10:00
A jelenlegi felvi kalkulator is tudja ezt. Muveszetit meg eddig se szamolt.
19019. Borian (válaszként erre: 19018. - Chelsey)
2023. szept. 6. 09:58
Nem, általában az orvosi-gyógyszerészi-fogorvosi karokét.
19018. Chelsey (válaszként erre: 19017. - Borian)
2023. szept. 6. 09:27

Akit be se hívnak, az már biztosan nem kerül be, mivel alapból kevesebb a pontszáma, mint a többieknek és azok még valószínűleg tovább növelik az előnyüket a szóbelin kapott pontokkal.


Melyik egyetem szóbelijének a részleteit kaptátok meg, SOTE?

19017. Borian (válaszként erre: 19016. - Chelsey)
2023. szept. 6. 09:06

Hát igen, nagy lutri az orvosikon bevezetett 50 pont szóbeli, amiről tegnap küldött az ofőnk részleteteket:


nem is mindenhol csak szóbeli, van, ahol teszt+szóbeli (vagyis a delikvens írásbelizik biológiából, kémiából, majd szóbelizik biológiából, kémiából, végül újra írásbelizik és szóbelizik - e kettőből? ...ez még talány)


nem mindenkit hívnak be szóbelizni, csak aki elér egy bizonyos pontszámot az emelt érettségin, a többieknek automatikusan 0 pont az 50-ből.

19016. Chelsey (válaszként erre: 19015. - Borian)
2023. szept. 6. 07:34
Persze, teljesen random, hogy melyik egyetem, melyik szakán, mit számítanak be és mennyi pontot adnak érte pluszban. Ami egyébként lehet, hogy nem is akkora baj, csak kellene valamiféle kalkulátor, amibe mindent felvihet az ember és a megadott információk és kritériumok alapján kiszámolja, hogy az általa produkált jegyekkel és egyebekkel, melyik egyetem, milyen szakára tud felvételizni és oda mennyi pontot kap az előre kiszámolható részből. Mert ugye a legtöbb helyen lehet tudni, hogy mennyi lesz az összpontszáma az illetőnek, de vannak olyan egyetemek, ahol szóbeliztetnek is vagy éppen van valami gyakorlati rész (pl. művészek), aminek nem lehet tudni előre a pontszámát.
19015. Borian (válaszként erre: 19009. - Chelsey)
2023. szept. 6. 06:55

Igen, írtam is.

De még ez sem egységes.

Vidéken 28 pont járt egy B2-es nyelvvizsgáért, ezért két ilyennel kimaxolhatod az 50 pontot. (Az orvosin, ugye, lesz a homályos tartalmú helyi felvételi, azzal lehet max 50 pontot szerezni), míg a SOTE-n csak 8-10 pontot ér egy B2-es, ezért ha max pontot szeretnél vinni, kell a C1 is.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook