Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középiskolai továbbtanulás NEM gimibe készülőknek fórum

Középiskolai továbbtanulás NEM gimibe készülőknek (beszélgetős fórum)


1 2
2021. febr. 2. 11:55
Sziasztok! Nem gimis kérdés, hanem technikum vagy szakképző. Lassabb, de átlagos képességű fiút ti hová küldenétek: inkább olyan iskola, ahol jobb a gyerekanyag, de a szakok nem vonzzák, vagy gyengébb nevű suli, amit pedig szívesen csinálna: félek, hogy "lezüllesztik". Hátha van itt valakinek személyes tapasztalata....
2021. jan. 26. 11:49
Kedves Szülőtársak! Járt-e valaki úgy, hogy gyermeke azért nem tudta megoldani a magyar feladatlapot, mert segítség nélkül IQ-ból nem ugrott be neki, hogy mi a feladat, mire gondoljon, hogy álljon neki? Végtelenül csalódott vagyok, mert sokszor megcsináltuk közösen a korábbi feladatlapokat, de az önálló munka során "nem kapta el" a feladatot, és így leblokkolt...
2020. nov. 12. 12:38
Sziasztok! Esetleg idén vannak itt olyanok, akiknek a gyermeke nem gimibe készül?
2020. márc. 4. 13:56
Szerintetek egy nyolcadikos gyereknél hol van az a "pont", hogy inkább meg se írja a felvételit?
40. Amaunet (válaszként erre: 15. - Letti99)
2020. febr. 22. 20:16

Ha a gyermek tisztában van a képességeivel és bevállalja az öt éves érettségit is adó képzést, akkor hagy tegye. Persze, beszélgess vele a nehézségekről.

Onnan még mindig átkérheti magát kertésznek.

Bízz benne! Hagy próbálja ki az erejét!

2020. febr. 22. 10:18

Az én fiam nem jelentette be előre, de boldogan lakik velem.

Egyszer megkérdeztem, mit csinálna, ha fognám magam, lelépnék valahova és éldegélnék egymagam? - Közölte: Nagyon szépen kérnélek, hogy ne tedd.

Őt is felmentették matekból és idegen nyelvből, és kolis volt a középiskolában, a közelben nem volt ilyen.

38. katus3 (válaszként erre: 37. - Letti99)
2020. febr. 22. 10:03

Igen... nekünk is ez a szerencsénk hogy szorgalmas.

Sajnos a nyelvtan is nehezen megy, így az angoltól sem várok sokat. Szeretném felmentetni ezekből a tárgyakból (pedagógusok egyetértésével).

Ledcsík nálunk is fogyóeszköz. Mint ahogy a fenyőfaégő is nagy kedvenc.

Tavasszal lesz egy kiskutyánk is, pici barátját nemrég veszítette el, nagyon megviselte.

Az a suli amit én kinéztem 15 percnyi buszozásra van. Amúgy is közölte, ő 30 évesen is velünk fog lakni. 😂

37. Letti99 (válaszként erre: 36. - Katus3)
2020. febr. 22. 07:47

Szia Katus! Szó szerint illik ránk,amit most leírtál! A vicc az,hogy a nevtan már a BTMN státuszt is el akarta venni tőle,mert "annyira" nem gyenge szerintük. De amennyit mi itthon tanulunk matekból és angolból,az horror! Még jó,hogy alapszinten szorgalmas és a házikat mindig mindenből megírja - a maga egyszerű módján.

Az én fiam most épp ledcsíkot "barkácsolt" össze a szobájába,de ennek ellenére mégis a mezőgazdaság vonzza. Sőt,néhanapján mentős szeretne lenni...

És majd ti bejárók lesztek vagy koli?

36. katus3
2020. febr. 22. 06:44

Drága Letti. Mintha az én kisfiamról írnál.

Ő is tanulási nehézséggel küzd, most jár 6. osztályba. A matek, angol horror. Napi szinten másfél órát tanulunk mikor hazaérek munkából. Sajnos enélkül nem megy, így tudja a hármas átlagot hozni.

A számítógép nem érdekli, de ha lehet fát vágni, bütykölni, szerelni valamit, pecázni, akkor minden okés. Elemeket köt össze pici autók, drón motorjával, propellerrel, amik működnek utána.

Én úgy gondolom a szomszéd városban lévő suliba íratom be, ahol villanyszerelőnek tanulhat. Nem nagy hírű iskola, sőt... de nem érdekel mások véleménye, neki legyen jó.

Sok sikert kívánok Nektek.

35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Letti99)
2020. febr. 21. 19:53

Azért, már meg ne haragudj, hogy így kérdezem:

Neked mennyi pénzt érne meg, hogy boldognak lásd?

34. Letti99 (válaszként erre: 31. - Szőkelédi)
2020. febr. 21. 18:42
Megyénként változik,hogy mit emelnek ki hiányszakmává. A sors iróniája,hogy pont azokhoz nem vonzódik,ami pénzt hozna...
33. Letti99 (válaszként erre: 32. - Szőkelédi)
2020. febr. 21. 18:40
Nálunk a parképítő a technikum,a kertész a szakmunkás.
32. szőkelédi (válaszként erre: 15. - Letti99)
2020. febr. 21. 15:49
Pedig aztán szép hivatás a parképítő, mellesleg jó pénzt lehet vele keresni ha ügyes a fiú. Mg szerelő esetleg? Bár az már technikum .
31. szőkelédi (válaszként erre: 25. - Letti99)
2020. febr. 21. 15:44

Mindkét fiam kapott ösztöndíjat kisebb szakács 19000 valamennyi volt 3 éve . Minimálbér 18?% pontosan már nem tudom .

Nagyobbik már 6évvel ezelőtt kapott 54ezret. Ő hiányszakmát tanult így kapott még a sima mellé 30 ezret. Tehát nem rossz azért. Nézzétek meg mi áll közel hozzá,mit szeretne tanulni .

30. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - Letti99)
2020. febr. 21. 15:19
Ha parképítő szeretne lenni, menjen csak oda. Érettségit tud utána is szerezni. Meg ha kekl, pályát is tud később változtatni.
29. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Letti99)
2020. febr. 21. 15:16

Van, akinek számít. Meg pl. diplomának is más rangja van egy jónevű, jóhírű egyetemének, mint egy büfészakosnak.


De kétkezi szakmáknál a szakmai rudás az, ami számít. Ha ezt egy kis suli jobban tudja biztosítani, akkor azt kell választani.


A mezőgazdaság kemény meló, de ha az érdekli, ne törődj azzal, hogy mások mit csinálnak. A gyereked szempontjából válaszd a legmegfelelőbbet.


A kolesz olyan szempontból jó, hogy a mindennapos korán kelés, bejárás, későn hazajárás, esetleg utána még tanulás nagyon fárasztó. És koleszban önállósodik is. Viszont némelyik koliban elég durva szivatások mennek, szóval annak nagyon utána kell nézni.


Munkaszerződés azoknak van, akik gyakorlati képzést vállaló munkahelyen teljesítik a szakmai gyakorlati órákat. Ez később beleszámít a szolgálati időbe, pl. nyugdíjnál. Itt azért már a valois munkát látják, tanulják.


Akik tanműhelybe járnak, azok ösztöndíjasok, ha jól tudom. És az nem eredményez szolgálati időt. Ez még hába gyakorlati, de inkább iskolai szintű oktatás, nem úgy, mint egy valódi munkahelyen.

28. Guruljka (válaszként erre: 25. - Letti99)
2020. febr. 21. 15:13
Sajnos ehhez nem értek, de biztos jön valaki, aki otthon van ebben. Az én fiam nem kapott ilyet.
27. Guruljka (válaszként erre: 23. - Letti99)
2020. febr. 21. 15:12
No itt kellene valahogy kifigyelni, melyikben milyen a szaktanár. Mert az lenne a lényeg.
26. Letti99 (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2020. febr. 21. 14:55
Férjem első szakmája asztalos volt, de váltott. Ő nem szerette a zajt, a port és a kemény fizikai munkát. Lakva ismerszik meg - mint mondják. A fa illatába való beleszerelmesedés nem volt elég, hogy kitartson mellette. Maszekban pedig rengeteg géppel kell rendelkeznie (és nagy műhellyel), amihez bizony elég nagy kezdőtőke (vagy hitel) kell. Viszont itthon bármit meg tud csinálni!
2020. febr. 21. 14:50
És még egy kérdés: érdemes arra figyelni, hogy melyik szakma az ösztöndíjjal támogatott? Amúgy nem is igazán értem, hogy vagy munkaszerződés és fizetés vagy ösztöndíj??
24. Letti99 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2020. febr. 21. 14:48
Ezen még elmélázunk, hogy koli vagy bejárás. Otthonról 6.15-kor kell majd indulnia, hogy elérje a vidéki buszt. Tudom, hogy valakinek ez nincs is korán, de a városhoz szocializálódott gyerekek...
2020. febr. 21. 14:41

És szerintetek számít az valamit, hogy egy felkapott (jónevű) vagy "kis" iskolába adom a gyerekem?

Akiket csak ismerek,senkit sem érdekel a mezőgazdaság, hanem csak olyanok mennek oda,akiket máshová már nem vesznek fel......

2020. febr. 21. 14:39
És egyébként is, van abban valami, hogy: Kertész legyen, ki boldogságra vágyik!
21. Guruljka (válaszként erre: 15. - Letti99)
2020. febr. 21. 14:04

Szép szakma, de nehéz is. Télen kisebb a foglalkoztatás, és időjárásfüggő is.

Amíg nem az Esterházy vagy a Kossuth nevet viselitek, a gyerek is mehet noname suliba.

Még az is lehet, hogy később róla híresül el az iskolája!

20. Bözsi néni (válaszként erre: 14. - Letti99)
2020. febr. 21. 14:02

Tudom, sokan lenézik. Aztán éppen ugyanazok sipákolnak, hogy nem találnak jó kőművest, szobafestőt, vízszerelőt, stb. :-)


Ne törődj vele, a gyerek szempontjából nézd, neki hogyan lenne a legjobb. A jó szakembereket úgyis megbecsülik, kézről kézre adják. Én meg senkitől sem kértem érettségi bizonyítványt:-)


Érettségizni ráér utána is szerintem. Addig meg érik, fejlődik a gyerek is, könnyebb lesz neki.

19. vivo44 (válaszként erre: 15. - Letti99)
2020. febr. 21. 14:02
Nem az a lényeg, hogy ki, mit mond az iskoláról, hanem az, hogy a te szíved, a gyermeked szemei mit mondanak!
18. Letti99 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. febr. 21. 14:01
A számítógép őt egyáltalán nem vonzza, ő a fizikai munkák embere. Sütit süt a konyhában, téglát pakol a kertben, virágokat ültet, csak tanulni ne kelljen. (-:
17. Guruljka (válaszként erre: 14. - Letti99)
2020. febr. 21. 14:01

Adott esetben "kiadnád otthonról" a gyereket középiskolai koliba?


A fiam ilyenbe került Budapesten. Csak jó tapasztalatunk van, a negatív dolgoktól elhatárolódott a gyerek magától is néhány hét után.

16. vivo44 (válaszként erre: 14. - Letti99)
2020. febr. 21. 14:01

Ha rám hallgatsz, akkor megfogadod Guruljka tanácsát.

Kiegészíteném azzal, hogy nekem is ismert jelenség a BTMN és SNI, ezért szerintem is inkább kezdjen egy szakmás sulit (mondjanak róla bármit is, hiszen számodra a gyermeked az első, vele együtt a sikerélményei), majd ott lehet ugrásszerűen kinyílik a gyermeked és jöhet a nehezebb fok. (érettségi)

15. Letti99 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. febr. 21. 14:00
A fiam parképítő szeretne lenni. Nagy kerek szemekkel néznek rám, hogy egy "noname" iskolába akarom vinni?? Engem az tántorít vissza, hogy ez a szak érettségis (öt éves), míg a kertész hároméves.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook