Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
18924. Chelsey
2023. aug. 19. 18:42

Mivel már sokadjára beszélsz magas lóról a MATE kapcsán, kíváncsivá tettél, hogy mi a tanking a saját területükön.

151-200 helyen szerepel az összehasonított 420 agrártudományi kar között. Ehhez képest az ELTE pszichológia 151-200 helyen szerepel 330 között. Nekem ebből úgy tűnik, hogy semmivel sem jobb az ELTE pszichológia helye a világban, mint a MATE agrár. Nincs is miért annyira lenézni őket.


Érdekességképpen, hogy mennyire más a QS Ranking szerint a hazai egyetemek sorrendje:

Szeged

Debrecen

ELTE

BME

Pécs

Corvinus

MATE

Győr

Miskolc

Veszprém

Óbudai Egyetem


[link]

18923. Chelsey (válaszként erre: 18917. - Virgilius)
2023. aug. 19. 18:28

Hogy jön az ide, hogy te tanítottál én meg nem? Attól nem lesz most jobb egyik egyetem külső megítélése sem.

Nem ismerem a világ összes egyetemét, de nem is ezt mondtam. Viszont nem csak itthon jártam egyetemre és évekig éltem különböző országokban. Mivel mindenhol bejártam valamelyik egyetemre, így van képem arról, hogy akkor hol tartottak. Itthon jártam egyetemre előtte és utána is. Most meg éppen európai egyetemek kínálatát nézem. Látom, hogy mit és hogyan kínálnak a hallgatóknak. Tudom, hogy neked ez egy neuralgikus pontod, hogy ha valaki nem gondolja, hogy az ELTE szuper jó, de sajnos tényleg nem igazán jegyzik egy magyar egyetemet sem Európa legjobbjai között - mindegy melyik tanszék. Így aztán annyira mindegy, hogy egy lapon említem a SZIE-vel vagy sem.

Persze, szigorúan a határon belül maradva, az SOTE, ELTE, BME, Corvinus a top, csak ugye ha egyetemekről van szó, akkor muszáj kitekinteni a világba, bármilyen fájó is szembesülni a valósággal...

18922. constanzes (válaszként erre: 18919. - Virgilius)
2023. aug. 19. 18:04

Biztos nem az ő egyedi problémája, mert a TO-n azt mondta a csaj, hogy nem érti ő sem, hogy miért van ez így állandóan. :)

Na és látod ez az, amit én se értek, hogy valami rendszeresen probléma, plusz feladat a hallgatónak az oktatónak, mindenkinek, de nem változtatunk rajta.

18921. constanzes (válaszként erre: 18920. - Hattori)
2023. aug. 19. 17:56

Na de én 46 éves vagyok, nem gimis. :)) És ért már pár sokk meg tragédia, meg próbatétel az életben, pl. temettem el gyerekemet.

És engem sokkal jobban sokkolt, mint a lányomat.

18920. Hattori (válaszként erre: 18908. - Constanzes)
2023. aug. 19. 17:51
Arra célzok, hogy a gimis lét az egyetemhez képest virágkosár-élet. Mindenkinek. Pihe-puha melegség. Intenzív héten szokott lenni egyetemi polgári ismeretek kurzus,
18919. virgilius (válaszként erre: 18918. - Constanzes)
2023. aug. 19. 17:50
Aj, hát akkor már csak abban lehet reménykedni, hogy rájönnek, hogy szűkre szabták, és megemelik a létszámot, de tényleg, írjon be a hallgatói csoportokba. Ez nyilván nem az ő egyedi problémája lesz.
18918. constanzes (válaszként erre: 18916. - Virgilius)
2023. aug. 19. 17:49
Igen, azok, és van olyan második féléves tárgy, ami erre épül, tehát akkor a második félévvel is szív. A mintatantervet követtük...
18917. virgilius (válaszként erre: 18915. - Chelsey)
2023. aug. 19. 17:48
Sztem meg ahhoz sem kell messzire menni, hogy a SZIE-t valaki egy lapon említse az ELTE-vel, már bocsi. :) De tudom, Te a világ összes intézményét ismered, én meg nem. :) Bár azt hiszem, kettőnk közül én tanítottam egyetemen.
18916. virgilius (válaszként erre: 18914. - Virgilius)
2023. aug. 19. 17:46

Ami meg olyan kötelező előadás, hogy nincs megszabva, hogy csak az 1. félévben vehető fel, ott eleve úgy kalkulálnak, hogy a csapat kb fele majd a következő félévben vegye fel.

Ezek első féléves és csak akkor felvehető kötelezők? Az a mintatantervben ott szokott lenni, hogy mikor ajánlatos vagy kell elvégezni az adott tárgyakat.

18915. Chelsey (válaszként erre: 18899. - Virgilius)
2023. aug. 19. 17:46
Lehet, hogy neked dobálózásnak tűnik, de van összehasonlítási alapom. Már akkor látszik a különbség, amikor belépsz egy UK egyetem kapuszára. Vagy nézd meg egy holland egyetem laborját! De nem is kell ilyen messzire menni, az osztrák egyetemek által kínált képzési választék is elég beszédes. Teljesen más feltételek, munkakörülmények, más választék (tantárgyak, nemzetközi szintű előadások, előadók stb.).
18914. virgilius (válaszként erre: 18913. - Constanzes)
2023. aug. 19. 17:41
Nem tudom, lehet, hogy nem ez az ok, de pszin pl van olyan tanár, aki az egész évfolyamot minden évben személyesen levizsgáztatja, pedig ők legalább 250-en vannak, és ez a tanár meg már közelebb van a 80-hoz, mint a 70-hez. :) De mindenkiről szeretne egy személyes benyomást. :)
18913. constanzes (válaszként erre: 18912. - Virgilius)
2023. aug. 19. 17:35
Na de érted, ennyi erővel legyen csak 100 tanuló. :))) Hiába vettek fel 400-at. Ez nem lehet szempont. Anno a Közgázon voltunk vagy 800-an egy évfolyamon, nyilván a kötelező tárgyakon mind tesztesített vizsga volt. Vagy olyan, amit könnyű javítani, meg hát amikor már PhD-s voltam akkor ugye mi voltunk az ingyen munkaerők erre. :))
18912. virgilius (válaszként erre: 18909. - Virgilius)
2023. aug. 19. 17:32
Amúgy azért nem mindegy esetleg, hányan iratkoznak fel előadásra, mert azokat le is kell vizsgáztatni, és vannak tanárok, akik presztízskérdést csinálnak belőle, hogy személyesen vizsgáztassanak le mindenkit, fél óra per kopf (covid időkben is). És hát nekik is csak 24 óra egy nap. Ahol tesztes online vizsga van, ott valóban tök mindegy, persze, gondolom.
18911. virgilius (válaszként erre: 18909. - Virgilius)
2023. aug. 19. 17:27

Mármint a bölcsészkaron marha gyenge volt/van az érdekképviselet, de ez azért is van, mert nem ilyen nagylétszámú csoportok vannak, mint a pszin például. Itt azért ha 200 emberke aláír valamit, az máshogy néz ki, mint ha 20 írja alá...

BGE-t nem tudom, de elvileg többen vannak itt érdekeltek onnan, és nekik tudniuk kellene, milyen a helyzet.

18910. virgilius (válaszként erre: 18903. - Hattori)
2023. aug. 19. 17:24

Nálunk le lehetett iratkozni és átiratkozni másik időpontra.

De a bölcsészkar akkor is és most is sokkal lazább volt, a soté-re járók pl amiket meséltek...

18909. virgilius (válaszként erre: 18906. - Constanzes)
2023. aug. 19. 17:22

Nem tudom, valamiért nem...

A pszichológia szakosoknak amúgy rendkívül erős érdekképviselete van, ők rögtön szólnak, írnak, ha ilyen helyzet adódik, és föl szokták nekik emelni a keretet, egy ésszerű mértékig. A bölcsészkaron ilyen régen se volt és most sincs.

A BGE-n nem tudom, hogy van, de mindenképp érdemes bekerülni mindenféle fb és messenger és nemtommilyen csoportokba, és ott jelezni a problémát.

18908. constanzes (válaszként erre: 18907. - Hattori)
2023. aug. 19. 17:18

Ezzel arra utalsz, hogy én nem a való világban élek, mert eddig azt hittem.:)


Én meg azt gondolom, hogy nem kéne ebbe így beletörődni, és tenni kéne valamit ez ellen. De lehet ezért indítanak a nem tudom milyen heteken olyan kurzust, hogy hogyan kell egyetemi polgárnak lenni. :)))

18907. Hattori (válaszként erre: 18905. - Constanzes)
2023. aug. 19. 17:12
Ez a való világ!!!! LEsz ez még így se!!!!!!:))
18906. constanzes (válaszként erre: 18897. - Virgilius)
2023. aug. 19. 17:09
Én hallottam ilyet az ELTE-ről, de inkább olyan értelemben, hogy adott tanárhoz akar kerülni, vagy valamilyen választható tantárgy, olyan, hogy kötelező tantárgyhoz nincs elég hely, na ilyenről most hallottam először. Egy előadásra? Nem tök mindegy, hogy hányan iratkoznak fel?
18905. constanzes (válaszként erre: 18900. - Hattori)
2023. aug. 19. 16:57
Szerintem a legfontosabb, hogy a KÖTELEZŐ tantárgyakat fel tudja venni, minden más utána jön, mint feladat, vagy lehetőség, és továbbra is az agyam eldobom ezen, hogy egy elsős ezzel küszködjön.
18904. constanzes (válaszként erre: 18899. - Virgilius)
2023. aug. 19. 16:54

Én dolgozom, dolgoztam egyetemen, és nyilván nem tanítok ettől szarabbul, de azért néha nagyon elkeseredek, hogy talán takarítónőként egy multiban jobban járnék...


De az alacsony fizetés, és a szar lehetőségek mind hozzájrulnak ahhoz, hogy olyan az oktatás amilyen. Nem csak a dolgozók kapnak kevés pénzt, hanem minden másra is kevés pénz jut.


Az oktató értékelésében számítanak ilyenek, hogy mekkora volt a lemorzsolódás, így a fizetése is megérzi. Most már külön ki van jelölve ember arra (érted, egyetemen tanító emberke!!), aki hívogatja a hallgatót (!!!), hogy legyen olyan kedves jöjjön el és vizsgázzon le. Egyre nehezebb lesz nem elvégezni egy egyetemet. :)

18903. Hattori (válaszként erre: 18897. - Virgilius)
2023. aug. 19. 16:50
Viszont,régen pl ha feliratkoztál a vizsgára, csak akkor íraTKOZHATTÁl le kb, ha halálos beteg lettél. Ma meg vizsga előtt 24 óráig le lehet adni/felvenni vizsgát.
18902. Chelsey (válaszként erre: 18897. - Virgilius)
2023. aug. 19. 16:48
Emlékszem, erre a sztoridra. Elképesztő. Szerencsére ilyennel nem találkoztam. Nem tudom, melyik tantárgyért lettem volna hajlandó megtépni valakit :D
18901. Chelsey (válaszként erre: 18896. - Constanzes)
2023. aug. 19. 16:46

Csak megjegyeztem, mit tapasztaltam. Nagy elvárásaim nincsenek, tudom, hogy a magyar egyetemek nem a topligában versenyeznek. Az is kész csoda, hogy a nagyon kedvezőtlen feltételek ellenére itt-ott pár karnak sikerül a QS Ranking top 700-ba (a lista első felére felkerülni). Az osztrákoknak a legjobb egyeteme 130., a cseheké 248., lengyeleké 262. Az viszont igaz, hogy a legtöbb környékbeli, keleti ország egyetemei hasonló helyen vannak a listán 600+.


Ha egyes képzéseket nézünk, akkor az egyik legjobb eredmény az ELTE pszichológiáé ők a 330 karból álló listán valahol a 151-200 között vannak. Hasonlóan a BME megítélése, ha jól emlékszem 280. helyen állnak a listán szereplő 550 műszaki képzést folytató intézmény között. A számok kisebbek, de jól látszik, hogy a középmezőnybe tartoznak ezek a karok, ahogy az egyetemi listán az egyetemeink is. Nem rossz, csak attól tartok a jelenlegi gazdasági és politikai folyamatok nem segítik az egyetemek előrelépését.

18900. Hattori (válaszként erre: 18898. - Hattori)
2023. aug. 19. 16:45

ízelítő a tavaly őszi Intenzív hétről

[link]

18899. virgilius (válaszként erre: 18896. - Constanzes)
2023. aug. 19. 16:38

Milyen retorzió? ...

Amúgy nem amiatt nincs nyugati színvonal, ha nincs, mert az oktatók keveset keresnek. Én is kb annyit keresek, mint egy egyetemi adjunktus, de attól még maximális színvonalon próbálom végezni a munkámat, és biztos vagyok benne, hogy ők is.

Nem tudom, milyen hozzáállás kellene, amúgy meg az ELTE és a SZIE maga is ég és föld, szóval eléggé szavakkal dobálózásnak tűnik nekem ez a lemaradás-téma itt most.

18898. Hattori (válaszként erre: 18895. - Constanzes)
2023. aug. 19. 16:38

Aug végétől lehet jelentkezni az intenziv hétre. Ezt is érdemes figyelni. Ilyenkor kiválasztasz egy kurzust, mai 1-2-3 kredites, majd őszi szünetben ottmaradsz 1-2 napot,akkor letolják abból az összes előadást és majd vizsgázol belőle.

Meg mondom: önkénteskedés, TDK. Sok helyről lehet kreditet szerezni. Anno nem volt bologna.

18897. virgilius (válaszként erre: 18895. - Constanzes)
2023. aug. 19. 16:35

Igazából nem a tanulmányi osztálynak kellene szólni, hanem az adott tanszéknek vagy az adott oktatónak írni, mert ez az ő hatáskörük.

De még korai, mert lehet, hogy simán be fog férni az adott órára.

Minálunk anno a bölcsészkaron egyébként a 90-es években is hasonlóan durva volt a helyzet, ezt már többször írtam itt, és senki nem hioszi el, pedig tényleg, volt effektív verekedés is a helyekért egy-egy órára, meg olyan, hogy valaki kihúzta a másik nevét a papíron, ahol föl kellett iratkozni...

Aztán ha mégis megesett rajtad az oktató szíve, akkor beengedett az órájára :)))

Kérvény nem nagyon érdekelt senkit.

18896. constanzes (válaszként erre: 18894. - Chelsey)
2023. aug. 19. 14:39

Tegnap olvastam egy cikkben, hogy az Audiban egy kezdő sori munkás alap fizetése nettó 420 e Ft. Ehhez jön a 13. havi bér, a cafeteria (kb. 650 e Ft), plusz prémium. Elvárás 8 általános.

Egy egyetemi adjunktus nem keres meg ennyit. Nem várhatsz nyugati színvonalat olyanoktól, akik megalázóan keveset keresnek, és egy csomó plusz állást kell vállalniuk, hogy ne halljanak éhen. Közben megy a szivatásuk minden szarral. Azért is nem értem ezt a BGE dolgot, mert komoly retorzió jár annak, akinél nagy a lemorzsolódás, ha nem tud jelentkezni vizsgára a hallgató azzal a tanár saját magát szivatja meg.

18895. constanzes (válaszként erre: 18889. - Hattori)
2023. aug. 19. 14:35

Hát izé "szóltunk". Annyit mondtak, hogy kurzusbővítési kérelmet kell beadni. Hát beadjuk, 21.étől lehet. Milyen "szólásra" gondoltál még?


Én csak simán értetlenül állok ezek előtt, nálunk ilyen nem volt. Beírtam az indexbe a tárgyakat, és azzal fel volt véve. És nem a hallgatóknak kellett "szólni". ha 800 ember vette fel a tantárgyat, akkor annyit tanítottak, nem úgy volt, hogy hirdetünk 600 helyet, a többi meg oldja meg, meg irogasson kérelmeket.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook