Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
18954. virgilius (válaszként erre: 18953. - Virgilius)
2023. aug. 23. 14:31

Amúgy az informatikai karokon (Corvinus gazdinfo is) tanuló barátok azt mondják, ott manapság is megkapják szépen a fix órarendjüket, és nincs variálás. Meg a sote-ról, állatorvosiról is ezt halljuk.

Nekünk ez nagyon rossz lenne, mert fiam párhuzamosan jár a konziba is, nagy munka olyan órarendet összeállítani, ahol nem ütik egymást az órák (vagy csak minimálisan), de többnyire lehetséges. Ha viszont be lenne osztva egy csoportba, akkor lehetetlen lenne. Meg sokan dolgoznak az egyetem mellett, nekik is nagyon jó, hogy van némi szabadságuk.

Szóval mi ennek nagyon örülünk, még ha stresszesebb is ez a megoldás.

18953. virgilius (válaszként erre: 18952. - Constanzes)
2023. aug. 23. 14:09

Vannak nagyon jó vélemények is. Van, akiről csupa szuperlativusz. Aki gáz, arról meg hadd derüljön ez ki.

Az én kollégáim szeretik olvasgatni a róluk írt véleményeket, általában nagyokat mosolyognak rajta.

És én már nagyon sok moderációt láttam ott teljesen más okból, abszolút nem fenyegetés volt.


Az én időmben, ami kb ugyanaz az idő lehetett, mint a Te időd :))) a bölcsészkaron mi már mozogtunk. Már ahol volt több lehetőség, magyar szakon pl abszolúte. És ez jó volt. Én szerettem ezt a szabadságot már akkor is, még ha néha "verekedni" (értsd, erőteljesen tolakodni) is kellett :)))

18952. constanzes (válaszként erre: 18950. - Virgilius)
2023. aug. 23. 13:57

Na most az én időmben ez úgy volt, hogy egyrészt matekból nem volt szeminárium (vagy nem emlékszem rá), másrészt a szemináriumokra mindenki ELŐRE be volt osztva, tehát nem mozoghattál így, hogy te kihez akarsz kerülni, ahhoz keürltél, akihez beosztottak.


Ez a rendszer, amivel most a lányom kapcsán szembesültem szerintem pocsék.


És. A tanároknak, oktatóknak is vannak jogaik, azért gondolj bele neked milyen lenne ez, vagy ha mondjuk a kormányablak összes dolgozójáról lenne ilyen, meg a Lidl pénztárosokról, stb stb. És oda BÁRKI mindenféle ellenőrzés nélkül, név nélkül írhatna bármit. A tanárnak van mondjuk évente 300 hallgatója, ír róla összesen 10 ember mennyiben releváns az? Jobbára azok fognak írni, akik nagyon elégedetlenek voltak. Hol van a jó hírnévhez való joga a tanárnak? Elolvastam az oldalban, hogy csak azokat törlik, ahol fenyegetések, elsősorban fizikai fenyegetések találhatók, de egyéb módon nyilván senki nem ellenőrzi semmilyen módon a hitelességet, és vajon joga van-e a tanárnak azt mondani, hogy azonnal töröljenek róla minden tartalmat ezen az oldalon?

Nekem ez visszás.

18951. Hattori (válaszként erre: 18950. - Virgilius)
2023. aug. 23. 13:23
Pontosan. Meg van targy, amit egyik oktató komolyan vesz, másik nem.
18950. virgilius (válaszként erre: 18949. - Hattori)
2023. aug. 23. 12:02
Aztán persze van, akit nem lehet elkerülni, mert egyedül tartja a tárgyát, de olyankor is jobb felkészülni, hogy mi várható... Egyébként a külsejükre vonatkozó megjegyzéseket mi nem nagyon láttunk, lehet, hogy kimoderálták. Hacsak nem a szexi ikonra gondolsz Constanzes, de az nem feltétlenül a külsőre vonatkozik. Mondjuk azt én is hanyagolnám, de alapjában véve nagyon hasznos az az oldal. Sokat segített a gyerekeimnek.
18949. Hattori (válaszként erre: 18948. - Virgilius)
2023. aug. 23. 11:58
Pl nem mi degy, hogy gazmatekon mennyire magyarázós a tanár, vagy mennyire vesz alapnak dolgokat. Érdekes, hogy ugyanabból az anyagból egyik tanarnal 90% bukik, másiknál 10. De a nyelvi tanárok felkészültsége sem egyenlő, van, akitől csak visszafejlodsz.
18948. virgilius (válaszként erre: 18947. - Constanzes)
2023. aug. 23. 11:23
Mi is sokat olvasgattuk ezeket, és bizony többnyire stimmeltek...
18947. constanzes (válaszként erre: 18946. - Hattori)
2023. aug. 23. 10:07

Miért hinném el? Elolvasgattam a saját kollégáimról írtakat, jó néhány nagy hülyeség. Az is vicces amikor valaki 4-szer van fent, és négy teljesen különböző átlagot produkál.


Az itteni egyetemen benne vagyok egy szakbizottságban, és ezért minden évben olvasom a diákok értékeléseit, hát egyik másik hmmm érdekes. Nem azt mondom, hogy ne értékeljenek a diákok és nem tud az hasznos visszacsatolás is lenne akár, de, hogy netre felkerüljön, az szerintem túlmegy egy határon.

18946. Hattori (válaszként erre: 18945. - Constanzes)
2023. aug. 23. 00:43
Hidd el, általaban az van, amit írnak. De nem muszáj hinni. Én hasznát vettem.
18945. constanzes (válaszként erre: 18944. - Hattori)
2023. aug. 23. 00:33
Miben? Hogy bárki a netre böföghessen névtelenül bármit? Meg, hogy valaki külsejét lehessen megítélni??
18944. Hattori (válaszként erre: 18943. - Constanzes)
2023. aug. 22. 21:31
Pedig segít.
18943. constanzes (válaszként erre: 18941. - Hattori)
2023. aug. 22. 20:44
Nem szeretem, hülyeségnek tartom. Nem engednék ilyesmiket netre.
18942. Hattori (válaszként erre: 18941. - Hattori)
2023. aug. 22. 18:41

Vicc, vagy nem is...

[link]

18941. Hattori (válaszként erre: 18936. - Constanzes)
2023. aug. 22. 18:36

www.markmyprofessor.hu-t tessél olvasgatni, tanárokról infok.

Néha letiltják

18940. Miett74 (válaszként erre: 18928. - Khi72)
2023. aug. 22. 10:12
Az ELTE IK-n is a TO veszi fel az első féléves tárgyakat, jól is van ez így szerintem, második félévre kigyúrják magukat a gólyák is. :)
18939. Borian (válaszként erre: 18936. - Constanzes)
2023. aug. 22. 05:39
Ez jó hír!
18938. Hattori (válaszként erre: 18936. - Constanzes)
2023. aug. 21. 14:45

No szuper!!!!!

Látod, minden kialakul. Sőt, olyanra is volt már példa, hogy meghosszabbították a beiratkozást, tantárgyfelvételt. Sőt, még utólagos tárgyfelvételre is van lehetőség, nyilván, az már pénzes buli. De a szükség nagy úr.

18937. Chelsey (válaszként erre: 18936. - Constanzes)
2023. aug. 21. 14:09
Szuper! Meg lesz az utolsó tárgy is :)
18936. constanzes
2023. aug. 21. 13:41

Felvették a lányom a koleszba. :) Most azért nagy kő esett le a szívemről...


És közben két kötelező tárgyat már fel tudott venni, már csak egy maradt, amit nem, alakul a dolog...

18935. Chelsey (válaszként erre: 18934. - Borian)
2023. aug. 21. 07:08
Igen, valahogy máshogy kellene ezt csinálni. Csak ha a körülmények nem változnak (vagy még romlanak is), akkor nem igazán várható, hogy az eredmény meg jobb lesz. :(
18934. Borian (válaszként erre: 18933. - Chelsey)
2023. aug. 21. 06:12

Persze. A béremelésnek is volt ára: több oktatás, vizsgáztatás, TDK, szakdolgozat, de azért kutass és publikálj... mikor?

Nálunk is, ha a minisztérium sóhajt egyet, dobjunk össze egy kis tanulmányt (múlt héten kettő ilyen gyönyörűségben volt részem, jó ez az augusztusi uborkaszezon), de kellenek a pénzes munkák, mert abból élünk, jó lenne, ha hoznánk be Horizon projekteket is, és persze publikáljunk...

18933. Chelsey (válaszként erre: 18932. - Borian)
2023. aug. 20. 17:38
Jó, azok éppen most kicsit jobban állnak anyagilag, de a kutatási feltételek nem csak a fizuról szólnak. Ha most azonnal mindent nyugati szintre váltanának (bérek, felszerelés, környezet), még akkor is kellene pár év, mint áthangolódna itt minden. Erre meg volt a lehetőség. Csak éppen zsebre tették a pénzt, ezért aztán sose jutott ezekre rendesen. Így meg még szinten maradni se lehet, nemhogy felzárkózni. Ezt láthatjuk most közelről a közoktatásban. Senkinek ne legyenek kétségei afelől, hogy ez nem fog negatívan hatni a felsőoktatásra és a munkaerőpiacra :(
18932. Borian (válaszként erre: 18931. - Chelsey)
2023. aug. 20. 17:20
A középső résszel maximálisan egyetértek. Bár a "modellváltó" egyetemeken most rendezték a béreket, ezért az nem annyira katasztrofális, de ami a közoktatásban van, az egy vicc sajnos.
18931. Chelsey (válaszként erre: 18930. - Borian)
2023. aug. 20. 16:50

Ja, az számomra is nyilvánvaló, hogy nem azért vagytok "bénák", mert senki nem tudná a hazai kutatók/oktatók közül megütni a nemzetközi szintet. Csak ugye amiket felsoroltál, mind ellene dolgozik annak, hogy behozzák az egyetemek a lemaradásaikat.

Engem nem is az aggaszt igazán, hogy középmezőnyben vannak a magyar egyetemek, mert pici ország vagyunk, kis lehetőségekkel. Inkább az a bajom, hogy az oktatás ijesztő helyzetben van és ha most azonnal mindenki javítani kezdené, akkor se látnánk a munkaerőpiacon lényeges javulást még vagy 15 évig. Ez nagyobb baj, mint az hogy nem a topligában versenyeznek a hazai egyetemek.


Az, hogy konkrétan hogyan kivitelezik az adatgyűjtést, amit aztán elemeznek, nem tudom. Viszont a QS Ranking jelenleg az, amire leginkább hagyatkoznak, ezért feltételezem, hogy csak nem hasra csapással állítják össze a listákat.

18930. Borian (válaszként erre: 18926. - Chelsey)
2023. aug. 20. 16:27

Azért megnézném pontosan, hogyan készülnek ezek a listák... mikor, hogyan kérdezik meg pl. az oktatókat/hallgatókat, hogyan értékelik a fenntarthatóságot?


a magyar egyetemek eleve több évtizedes lemaradásban vannak a külföldi kapcsolatok, együttműködés, külföldi hallgatók terén, ez a szememben az oktatás színvonalát nem rontja, az csak adottság


egy adalék kutatóként (néha) oktatóként a nemzetközi kapcsolatokhoz, publikációkhoz:


OK, hogy nyilván bénák vagyunk, meg nem érünk fel a brit tudósokhoz, de az a nagy helyzet, hogy amíg nem biztosítanak ezekre időt, energiát, mert alulfizetett, túlterhelt oktatók, kutatók dolgoznak, addig nem várhatunk csodákat...

18929. Borian (válaszként erre: 18897. - Virgilius)
2023. aug. 20. 16:20

ex-BGE egyetemi docensként:

nem, a BGE-n az oktató "készen" kapja a hallgatókat, nem kell elfogadnia, engedélyeznie őket, ezeket a TO intézi, azért is írtam, hogy forduljanak oda...

18928. khi72 (válaszként erre: 18922. - Constanzes)
2023. aug. 20. 14:19

Mindenképpen felsőbbéves hallgatóktól kellene tapasztalatot gyűjteni fórumokon, gólyatáborban stb...

Mi a mostani rendszerben csak a BME-t ismerjük, a Corvinussal most ismerkedünk. De abban hasonlóak, hogy a gólyatáborban, gólyahéten volt tájékoztató, kaptak segítséget, tanácsokat a gólyák. A BME-n az első félévben a TO vette fel a tárgyakat mindenkinek egységesen, így ezzel nem volt gondjuk. Viszont a gólyahéten írtak matek és fizika szintfelmérőt, és akinek nem sikerült, annak fel kellett vennie egy gyorstalpaló tárgyat is a szintrehozás miatt. Ebben is kaptak gyakorlati tanácsokat előre a nagyobbaktól.

A további félévekben volt úgynevezett előfelvételi lehetőség, ha jól tudom ehhez értékeléseket kellett leadni a tanárokról. Aki ezt megcsinálta, kapott előzetes időpontot, így viszonylag kényelmesen jelentkezhetett, ha jól emlékszem, tán egy tesi volt amire nem jutott hely egyszer a fiamnak, amit szeretett volna.

Biztos nincs későbbi tantárgy felvételi időpont? Nagyon fura, hogy már nyáron ezzel stresszelik a gólyákat.

18927. Hattori (válaszként erre: 18919. - Virgilius)
2023. aug. 19. 20:52
Ja igen, szoktak lenni hallgatói levelezőcsoportok is. Oda is érdemes feliratkozni.
18926. Chelsey (válaszként erre: 18925. - Hattori)
2023. aug. 19. 20:42

Azért ennél lényegesen összetettebb a sorrend készítése :)

[link]

18925. Hattori (válaszként erre: 18924. - Chelsey)
2023. aug. 19. 20:17
Szeged SZTGY Albert Nobel-díjának köszönhetően akkora fórt szerzett, hogy 100 évig nem veszi el senki.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook