Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtétről tapasztalatok? fórum

Epekő műtétről tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


100. Lujza28 (válaszként erre: 88. - Zarahell)
2009. júl. 20. 22:12

Nekem meg se találták a követ az ERCP-nél! És utána már egy hónap múlva megszabadítottak az epehólyagomtól is!

A köveket én sem így képzeltem el, elég buta fejet vágtam mikor a kezembe adták másnap reggel a párnám alól a nővérek!:) Ez a sebész ajándéka a betegnek!:))

99. Lujza28 (válaszként erre: 95. - Zarahell)
2009. júl. 20. 22:08
Teljesen egyetértek!!! Inkább százszor alávetem magam a műtétnek mint még egyszer ezt a fájdalmat elviseljem...
98. Lujza28 (válaszként erre: 89. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 20. 22:06
Akkor holnap megtudod a műtét időpontját? Nagyon felgyorsultak az események!:) Az utolsó szombati görcs óta nem volt több ugye? Húú drukkolok nagyon, majd jelentkezz holnap!!
2009. júl. 20. 22:04

Sziasztok látom gyarapodtunk!


Diétáról nekem először 6 hetet mondtak, aztán a műtét után 2 hét szigorú zsírmentes fűszermentest, aztán a kontrollon már azt hogy ehetek lassan mindent kivéve a jó magyaros zsíros ételeket.

Na akkor én is bezavarodtam, így még tartom a diétát magamtól, de fokozatosan próbálok egyre több mindent. Bevallom azért félek kicsit, ha valami kaja gondot okoz akkor mire számítsak? Hol és hogy fog fájni? Egy listát én is kaptam, de pl a zöldségeknél a legtöbb az olyan amit utálok.. így nem nagyon megy a változatosság!:(

96. Zarahell (válaszként erre: 92. - Kleona)
2009. júl. 20. 20:54

Szia sorstárs! :)


De az elején Téged is csak finoman szoktattak a kajákhoz, nem?


Mi kaptunk ilyen leírást, hogy műtét után ennyi nappal ezt együnk, aztán azt, és hogy pár hét múlva már azért szabad rendesen. :)

95. Zarahell (válaszként erre: 94. - Zarahell)
2009. júl. 20. 20:49
... és persze ha visszagondolok arra az irtózatos fájdalomra, akkor bármit, de többet olyat nem kérek. Fél évig szenvedtem, mert azt mondták, hogy biztos idegi alapon gyomorgörcsölök. :S
94. Zarahell (válaszként erre: 93. - Cicus72)
2009. júl. 20. 20:46

Persze,persze. Tudom. Elmagyarázták, képeket is mutogatott a jóképű sebész doki, és akkor én is arra gondoltam, hogy teljes mértékben igaza van, és meg akarok szabadulni ettől a fránya epehólyagtól.

De most, hogy 3 hónap híján egy éve volt a műtét, és azóta ugye hasmenés van terítéken.. Hááát.. Néha rendesen elgondolkozom, hogy inkább valami alternatív gyógymódot is választhattam volna.


Persze ezt már soha nem fogom megtudni, hogy "mi lett volna ha..". :)

93. cicus72 (válaszként erre: 88. - Zarahell)
2009. júl. 20. 20:18
Ha már nem is volt annyi kő a hólyagban műtétkor, azért még fontos a műtét, mert aki ennyire hajlamos a kőképződésre, annál később megint újra- termelődnének. És ha szövődményt okoznak azok már komolyabb műtéttel vagy hosszabb gyógyulási idővel járnak.
92. Kleona
2009. júl. 20. 20:07

Sziasztok sorstársak.

Engem januárban műtöttek kivették az egész hólyagot és mivel kő volt a vezetékben így műtét után csinálták az ercp ami nekem jobban fájt mint a műtét.Érdekes amit írtok a diétáról mert nekem aztmondta a dokim egyek mindent ami jólesik.Én megfogadtam a tanácsát és jöhet minden és egy hónapban van 1-2 nap amikor hasmenésem van meg néha fájdogál de aztmondták hogy ezt sajnos már életünk végéig érezni fogjuk.De szerintem aki már átélt ilyen görcsöket mint mi annak ez már piskóta.

91. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 90. - Zarahell)
2009. júl. 20. 20:06
Köszönöm előre is...
90. Zarahell (válaszként erre: 89. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 20. 19:48
Sok sikert! :)
89. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 85. - Lujza28)
2009. júl. 20. 13:44

Szia


Telefonáltam a sebészetre, az a jófej nővér vette fel, mondta, hogy hivjam vissza addigra odahivja a dokit.Visszahivtam és mondta,hogy holnap reggel fél 9-re menjek be és a Sz.... főorvos fog megmüteni!!!Múltkor egy másik nevű orvost mondott, de végül is ugyse ismerek senkit.Most aztán izgulok!!!

88. Zarahell (válaszként erre: 87. - Lujza28)
2009. júl. 18. 21:45

Hát, mondjuk itt vannak furcsaságok. Pl ha valakinél már elmegy ERCP után a kő, akkor is kiveszik az epehólyagot "a biztonság kedvéért".. Szerintem ez azért kicsikét túlzás. Nekem is műtétre már csak kb 3 kövem volt, ercp előtt meg az epém harmada tele volt. Azt mondták, van vagy 70 ilyen apró.

Ja, és itt nem adják oda. Pedig úgy megnéztem volna. :(

87. Lujza28 (válaszként erre: 86. - Zarahell)
2009. júl. 18. 14:12

Remélem a hasmars nekem is hamar megszűnik...:)

Érdekes, úgy látszik nálatok akkor ez a szokás! Én az ERCP után is ehettem már este pár szem kekszet meg pár korty vizet, igaz be is görcsöltem tőle, de reggel már nem volt gond, és onnantól ettem is a diétás kosztot! Hát ahány kórház annyi szokás ezek szerint...:)

86. Zarahell (válaszként erre: 78. - Lujza28)
2009. júl. 17. 18:27

Á, nem. Mindenkinél más. A doki mondjuk nekem azt mondta, hogy a legtöbb embernél utána hasmenés van terítéken. :( Viszont hallottam már az ellenkezőjéről is.

Egyébként szobatársamnak is laparoszkópos volt, és őt sem engedték enni. Úgy látszik, itt nálunk ez a divat. :D Mikor az ERCP-t csinálták nekem, akkor is 4-5 napig full-koplaltattak. Aztán kaptam egy pár szem kekszet.. úú, hogy az milyen jól esett!!

85. Lujza28 (válaszként erre: 84. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 16. 23:12

Óóó, szegény picike!:(( Rossz látni nagyon ha valami bajuk van és nem tudsz segíteni, neki meg fáj!:(

Egyszer voltam a nagyobbikkal fülészeten, és mellette van a szemészet is, akkor jött ki egy anyuka a babával szintén könnycsatorna átmosáson voltak! Úgy sajnáltam a picit! Biztos nem volt kellemes!

Neked meg remélem nem lesz több fájdalmad! Azért majd mesélj mi volt a dokinál!

84. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 83. - Lujza28)
2009. júl. 16. 22:58

Remélem, hétfőn többet fogok tudni.Vagy nem!De az biztos!

Ma voltam a kisfiammal szemészeten átmosták neki!!!:(

Kicsit kivagyok, most el is felejtettem az én bajomat!Bár nekem mosták volna át!Rettenetes volt.

83. Lujza28 (válaszként erre: 81. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 16. 22:46

De tényleg itt is így volt hogy a legtöbb doki akit felhívott, szeptember körül vállalt volna, mert most a nyári szabik miatt ők is be vannak táblázva!

De hátha neked is szerencséd lesz, és kifogsz egy előbbi időpontot! Ha diéta mellett is görcsölgetsz, talán tud valaki előbb is vállalni!

82. Lujza28 (válaszként erre: 81. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 16. 22:43

Örülök hogy nem volt azóta!!!

Hát nálam gyors volt az előzmények miatt, ahogy kiengedtek a kórházból a tükrözés után, másnap mennem kellett a zárómmal a sebészetre a dokihoz aki elintézte a tükrözést olyan gyorsan, és ő keresett nekem rögtön egy dokit aki mielőbb tudna műteni. De csak azért vártunk egy hónapot mert az e.r.c.p. után muszáj volt. Különben talán előbb is megoperált volna.

81. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 80. - Lujza28)
2009. júl. 16. 22:37

Azóta nem KOPP KOPP KOPP

Te amikor elmentél dokihoz, akkor mennyi idő múlva adott időpontot?

80. Lujza28 (válaszként erre: 79. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 16. 21:51

Na te szegény! Volt egy felesleges köröd...

Szerintem azért érdeklődj még máshol is, lehet hogy valaki előbb is elvállalna! Messze van még szeptember, addig csak nem kéne szenvedned!!

Hát bizony néhol rémes állapotok vannak... Ezek szerint én szerencsésnek mondhatom magam hogy ilyen hamar és ilyen jó kezekbe kerültem!

Szombat óta volt fájdalmad?

79. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 76. - Lujza28)
2009. júl. 16. 18:24

szia


hát elmentem,hogy legyen honnan hazajönnöm

doki aki ma volt az pont mütött, a nővérrel beszéltem nagyon jó fej volt, mondta,hogy szeptembernél előbb biztos nem tudnak adni időpontot, ő fű alatt azt ajánlja,hogy mikor görcsöm van menjünk be az ambulanciára és akkor ott felvesznek és valószinű,hogy meg is mütenek.

hát ez nekem nem gyere be igy.

Aztán még azt mondta,hogy hétfőn telefonáljak be akkor lesz az a doki akit ő szokott ajánlani, és akkor majd ő behiv valamelyik nap és talán ha neki is elmondom ezeket, hogy két naponta görcsölök, meg a pici babát akkor talán előbb lesz a mütét.

Megvárom még a hétfőt, de ha nem akarnak előbb müteni, akkor kénytelen leszek egy messzebb lévő kórházat kereseni, szeptemberig nem akarok szenvedni.

megértem őket is, mondta hogy rengeteg beteg van, sok rákos őket kell előrevenni, de még náluk is van csúszás szegényeknél, ők meg nem tudnak szabira menni, az a doki mütött ma is aki tegnap reggel óta van.

szörnyű állapotok...

78. Lujza28 (válaszként erre: 77. - Zarahell)
2009. júl. 16. 10:25

Nálunk nem volt ilyen,ehettem már reggel a műtét után, de lehet hogy azért mert laparoszkópos műtét volt nem? Sőt, én vasárnap este mentem be, otthon az idegtől ment a hasam egész nap. Hétfőn nem kellett, kedden sem, de szerdán simán haza engedtek, és itthon csak csüt volt, de akkor hasmars megint.

Azóta nincs minden nap, de ha van az hasmenés... Akkor ezek szerint ez így marad....???

77. Zarahell (válaszként erre: 62. - Lujza28)
2009. júl. 16. 00:30

Nekem múlt év szeptember vége-október eleje volt a műtét. Nekem nem ment laparoszkóppal sajnos.


Nem minden nap van hasmars, és persze nem lehet tudni, hogy mitől is van konkrétan, de csak ezzel tudom összefüggésbe hozni, mert azóta van ez, hogy felborult az egész emésztésem..


Meg nekünk műtét után nem engedtek enni, csak akkor, ha megvolt a nagy wc. Nálatok nem volt ilyen?

76. Lujza28 (válaszként erre: 75. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 15. 22:39

Na legalább a beutaló megvan már! Az is valami!:)

Most már csak a sebészen múlik hogy mikorra tud időpontot adni neked! Nekem akit először ajánlott a háziorvosom, az szabi, külföld stb miatt csak szeptemberben tudott volna vállalni, én meg a szünetben túl akartam lenni rajta, és amúgy is minél előbb kellett! Aztán akit ő ajánlott az is hasonló okok miatt a nyár végén tudott volna, így azt mondta hogy ha bízok benne, keres olyan dokit akire nyugodtan rábízhatom magam, és mihamarabb megoperál!

Így kerültem a dokimhoz, akivel maximálisan meg voltam elégedve minden szempontból!:)

Majd írd meg hogy mit mondott a sebész!!

75. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 74. - Lujza28)
2009. júl. 15. 19:22

Megjöttem a dokitól, nem történt semmi extra, oda adta a beutalót, még azt se tudta megmondani,hogy mikor van a kórházba sebészeti rendelés!!!

Kérdezte,hogy volt e azóta görcsöm, mondtam volt, aztán ennyi!!!

Holnap ha a férjem előbb haza tud jönni a melóból akkor elmegyek a dél-pestibe, megnéztem minden nap 8-16 ig vannak!!!

74. Lujza28 (válaszként erre: 73. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 15. 16:28

Hát a dzsemet nekem lehetett enni, rögtön a tükrözés utáni napon azt kaptam a kórházba, azóta is eszem és nem okozott gondot! Annyit mondtak hogy inkább dzsem legyen és ne legyen aprómagvas mint pl a málna eper... és ne legyen héj benne. Én nagyon sok lekváros kenyeret, lekváros(vagyis dzsemes) tésztát ettem, vagy pároltam csirkemellet egy kis répával krumplival amit felkockáztam, egy picit behabartam, vagy light krémsajttal sűrítettem és ehhez tésztát tarhonyát rízst főztem. vagy spenótos tésztát szintén csirkemellel, vagy natúron megsütöttem, krumplipürével, vagy egy kis zöldséglevest szintén cs.mellel. természetesen szigorúan zsír és (erős)fűszermentesen Ha bármi mást ettem görcsöltem... Nem volt valami változatos.. De most már örülök hogy túl vagyok rajta!

Nagyon drukkolok hogy mit fog mondani a doki! Majd írd ám meg!

73. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 72. - Lujza28)
2009. júl. 15. 08:54

Sonkát nem szereseem, de barack dzsemet lehet enni?Akkor azt fogok, nem tudtam, azt nem irták sehol.2 naponta eszek párizsit meg virslit.

Néha egy kis leves.

Este megyek a dokimhoz, már most izgulok, pedig még felesleges...

72. Lujza28 (válaszként erre: 71. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 15. 08:31

Nekem azt mondták hogy lehet enni de csak ritkán mert jó sok minden van benne....

Minden nap ne egyek! Gondolom most már lehet hogy nincsenek köveim, de a műtétig én nem mertem enni egy szeletet sem!

Csak light sajtot, csirkemell sonkát, barack dzsemes kenyeret, ilyesmiket. Leginkább szénhidrátot. A virslire is ugyanezt mondták. Helyette ajánlották a krinolint, amin meglepődtem mert megnéztem hogy mi van benne, és inkább nem vettem meg... rosszabb mint a virsli meg párizsi!:)

71. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 69. - Lujza28)
2009. júl. 15. 07:43

Ne egyek párizsit?Mit mondtak róla?

Mert én nézegetem a neten a dolgokat és párizsit ajánlottak!Még se? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook