Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtétről tapasztalatok? fórum

Epekő műtétről tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


70. Lujza28 (válaszként erre: 68. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 14. 22:59
Örülök hogy azóta nem volt gond!!:)
69. Lujza28 (válaszként erre: 68. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 14. 22:58

jaj ne is mondd!!!! Én is annyi mindent megennék...:)

De a rántott húst nekem ma azt mondták felejtsem el egy darabig! Pedig úgy szeretem!

De lassan egyre több mindent ehetek, már ez is valami az eddigiekhez képest!

De a párizsit nem ajánlom... Inkább egyél csirkemell sonkát vagy ilyesmit, de ne párizsit! Legalább is nekem ezt mondták a kórházba!

68. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 67. - Lujza28)
2009. júl. 14. 22:43

szombat óta nem: KOPP KOPP KOPP


dehát alig eszek, ma reggel 1 zsömi, délután 1 zsömi, este 1 zsömi. light sajttal meg párizsi.

De már úgy ennék egy jó rántottát, vagy ne adj isten rántott húst, nyami.....

67. Lujza28 (válaszként erre: 65. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 14. 22:34

Passz, ez a szokás vagy mi... Megvoltak a vizsgálatok pénteken az altatás miatt, gondolom azért! Aztán mivel hétfőig úgysem csinálnak semmit, aláírtam hogy haza megyek! Szerintem neked se lesz több nap, laparoszkópiával biztos nem!

Most jól vagy ugye? Nem volt azóta több görcs?

66. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 64. - Lujza28)
2009. júl. 14. 22:07
Ennek nagyon örülök:))))
65. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 63. - Lujza28)
2009. júl. 14. 22:07

És miért vettek fel pénteken, ha aztán hazaengedtek?

Hát remélem nekem se lesz több nap...

2009. júl. 14. 18:33
Megvan az eredmény! Szerencsére minden rendben van! A dokim telefonon megkérdezte mert nem volt bent, holnap megnézi a saját szemével ha bármi érték eltérne hívni fog, de azt mondta minden oké, csak a saját szemével is látni akarja!:) Úgy örülök neki!!:))
63. Lujza28 (válaszként erre: 55. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 14. 12:43

Köszi a drukkot, szerencsésen túl vagyok a varratszedésen! Nem volt vészes egyáltalán!:) Jobban féltem tőle, pedig nem kellett volna!:)

Az eredmény délutánra lesz meg, akkor hívom a dokimat, nagyon kíváncsi vagyok, de biztos rendben lesz minden! Már a szemem is szinte teljesen fehér, alig látszik valami sárga rajta!!

Kórházról annyit, hogy tényleg 2-3 nap! Engem felvettek pénteken, de eltávozást kaptam hétvégére, vasárnap este befeküdtem hétfőn megműtöttek, szerda délelőtt 10 után már ki is jöhettem!

62. Lujza28 (válaszként erre: 57. - Zarahell)
2009. júl. 14. 12:40

Nekem is megy a hasam, de csak 2-3 naponként! Akkor aztán kipucolódok...:)

Most majd lassan elkezdek eszegetni próbálok zsírmentesen egy ideig, aztán meglátjuk mit bírok!

Neked mikor volt a műtét? Azóta hasmenésed van? Húú:((

61. Lujza28 (válaszként erre: 58. - Zarahell)
2009. júl. 14. 12:37
Nekem is felvázolták még az e.r.c.p. után mikor este begörcsöltem pár korty víztől és pár falat keksztől, hogy milyen a hasnyálmirigy gyulladás, mivel jár, és van hogy egy hét alatt jobban lett az illető, de volt aki 6 hónapig bent volt.. Na akkor aztán kész voltam!
60. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 57. - Zarahell)
2009. júl. 14. 10:05

Nekem most is az van, vagy görcs, vagy hasmars...

Én se igy képzeltem a fogyást...

59. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 56. - Giorcub)
2009. júl. 14. 10:04

Nekem mindenki 3-4-5 napot mond:( de én megpróbálom majd a dokit jobb belátásra birni:)

én se akarok semmi problémát, szövödményt, de nem tudom van e gyerköcöd, pláne picike.Itt nem ugy van,hogy fogom és na jó holnaptól eltünök pár napra.

Apának mindent átkell adnom, elméletbe-gyakorlatba.:)

Ügyes, de én igy is frászba leszek,hogy minden oké e itthon.

2009. júl. 14. 09:29

Engem akkor ijesztett meg az egyik doki, mikor megálltunk az őrző mellett, és mondta, hogy nézzek be.

Ott feküdt egy huszonéves csaj, 1 hete szondán át táplálták. Na az rémisztő volt... Szegény csaj, remélem azóta jól van.

57. Zarahell (válaszként erre: 56. - Giorcub)
2009. júl. 14. 09:24

..hozzáfűzök:

Én sem ijesztgetek, de kórházi szobatársam kb 1 hónapot wellnessezett epekő okozta hasnyálmirigy gyuszival kórházban (úgy, hogy babát várt) Kemény menet volt, de happy end lett. :)


Mellesleg nekem mióta nincs epehólyagom, szinte folyamatosan hasmars van... Igazi jó kis fogyókúra. :( Azóta soha nem fájt végülis, de ez sem túl jó.

56. giorcub (válaszként erre: 55. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 13. 23:35
osszesen 2 nap az egesz. nem jo de annyit ki lehet birni csemete mellett (jobb mint hasnyalmirigy gyuszival 1 hetet fetrengeni a fajdalomtol korhazban, es nem ijesztegeteskepp mondom:( )
55. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 54. - Lujza28)
2009. júl. 13. 22:38

Az én dokim is akart, de én leállítottam, hisz 6 hetes volt a babám, én nem is tudtam elképzelni,hogy valaha is itt tudom hagyni ennyi napra,pláne hogy még szoptattam!!!Ami persze már elmúlt, hisz az első görcsöm után azonnal elment a tejci, egy csepp se volt!!!

Szorítok neked holnap nagyon,hogy jó legyen az eredmény!!!


Drukk-drukk-drukk:)))

54. Lujza28 (válaszként erre: 53. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 13. 21:21

Sajnos nekem is elmondták ezeket, elég nagy galibát tud okozni az epekő, én is megijedtem rendesen! Sőt, anyukám akinek vagy 16 éve köve van, most ő is nagyon elgondolkodott hogy kiveteti!

A hasnyálmirigy gyulladástól félek-féltem én is a legjobban, sőt miután a bilirubinom még magas, remélem holnap már nem a kontrollon, így még nem vagyok nyugodt egyáltalán...

Egyébként az én háziorvosom ahogy kiderült a kő, rögtön intézkedett az ismerőseinél hogy minél előbb a meglegyen a műtét!

53. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 52. - Giorcub)
2009. júl. 13. 20:19

Hát köszi a nyugtatást:) :(

A háziorvosom mondta,hogy minél előbb mütessem meg magam, ő csak azt mondta,hogy mivel pici babám van, /és akkor még szoptattam/, próbáljam meg még egy kicsit húzni!!

Azért remélem nem jutok el a hasnyálmirigy gyulladásig, a halálról ne is beszéljek!!!

52. giorcub (válaszként erre: 49. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 13. 20:05
azt minel inkabb hajtsd hogy kivegyek, mig gond nem lesz belole. legjobb ha szerzel valami epeorvos ismerost es mar konkertan kerj egy beutalot a szakrendelesere es ott beszeld meg a dokival hogy irjanak ki mutetere (az is meg min 1 honap mire sorra kerulsz). a haziorvosban ne higyj csak huzzak halasztjak, de ez nem trefa dolog (konkretan hasnyalmirigy gyulladas veszely ami nagy szazalekban sulyos szovodmenyes vagy halalos, telleg nem trefa).
51. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 50. - Lujza28)
2009. júl. 13. 14:30

Igen én is pont neki akartam állni fógyozni, amikor is jött az első görcs.Azóta lement 6 kiló.De szülés óta összeségében én is -16 kg-nál vagyok, de nekem még rengeteget kell fogynom.Én se ilyen áron akartam fogyni.

Oké majd irok.

50. Lujza28 (válaszként erre: 49. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 13. 14:09

Majd írd meg mit mondott a doki! Drukkolok hogy hamar túl legyél az egészen!

Én is fogytam, igaz én január vége óta fogyóztam is, de a betegség óta lement még 3-4 kiló, így most 16 kiló minusznál tarok!:) Bár ne ilyen áron menjenek le a kilók...

49. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 48. - Lujza28)
2009. júl. 13. 13:18

Igen nekem is azt mondta a doki,hogy ez a veszélyesebb ha sok kicsi van, mert bármikor belecsúszhat 1 az epevezetékbe:(

Legutóbb szombaton volt görcsöm, 2 órás volt gyógyszerekkel:(((

Ma még csak egy kis levest ettem:(, mondjuk a jó a rosszban, hogy fogyok, van miből:)

Szerdán megyek a háziorvoshoz konzultálni vele, hogy akkor mi legyen.

48. Lujza28 (válaszként erre: 47. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 13. 12:35

Húha.. az nem jó! Nekem azt mondta a doki hogy ha nagyok az jobb mert nem tud kiszabadulni és elzárni az epevezetéket! A kicsikkel kell vigyázni!

MOst hogy vagy? Volt azóta görcsöd?


Köszönöm a bókot!:) Hát bizony nem könnyű itthon négy pasival, de imádom őket!!:)

47. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 46. - Lujza28)
2009. júl. 13. 09:40

Szép kiskrapekjaid vannak, és hát 3 is, nem semmi:)


számtalan sok 3-4 mm-es.Ezt mondta a dokinő ez van a papiron is.

Mikor elkezdett uh-ni, felszisszent rögtön és mondta,hogy huuu rengeteg, nagyon sok pici kő:(

46. Lujza28 (válaszként erre: 44. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 12. 22:47
Egyébként mit mondtak kb mennyi köved van és mekkorák az uh szerint?
45. Lujza28 (válaszként erre: 44. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 12. 22:46

Hú ez sajnos ismerős nekem is! Alig mertem enni, a végén már csak szinte főtt krumplit, párolt csirke mellel fűszer nélkül, meg leginkább szénhidrátot mert a tükrözés után a kórházban is csak azt kaptam. Ennek ellenére görcsöltem.

Nem adtam a dokinak semmit, kedden megyek hozzá addig még meglátom, pénzt biztos nem, de ajándékcsomagot elképzelhető hogy viszek...

Közben meglestem a képeket, nagyon szépek a gyerekek!!:)

Elhiszem hogy nem könnyű otthon hagyni őket, de inkább 3 nap most mint később nagyobb baj, és esetleg sokkal több idő a kórházban...

Elhiheted hogy én is nagyon féltem az egésztől! És tényleg nem volt olyan vészes most így utólag azt mondom! Persze fájt, és volt pár nem kellemes dolog, de inkább a műtét mint még egy olyan görcs!!

44. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 43. - Lujza28)
2009. júl. 12. 19:34

Szia


Igen diéta mellett is igy görcsölök mostmár, sőt már inkább alig eszek, hogy ne legyen görcs:(

Te adtál zsozsit a dokinak?Mennyit szoktak?

Majd irok, ha eljutok a dokimhoz, jővőhéten szeretnék már.

Kedden lesz 10 hetes a csöppöm :)))

43. Lujza28 (válaszként erre: 42. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 12. 19:30

Szia!:)

Remélem neked sokkal könnyebb lesz ez az egész!

Szerintem amíg nem gyulladt és nincs elzáródás addig sebészeti dolog, ha már gáz van akkor belgyógyászat, vagy gasztroenterológia. De azt inkább hagyd ki!:)

Ha már ilyen erős görcseid vannak, ne nagyon halasztgasd... Diéta mellett ilyen erősek??

Nekem is a háziorvos adta a beutalókat, néha sürgősséggel telefonon intézte hol egy uh-os ismerős orvossal, hol egy ismerős sebésszel...

Ha a kórházba már látott sebész, ő adja az időpontot a műtétre, és csak a műtét előtt lesznek az altatási vizsgálatok!

Majd írd ám meg mit mondott a doki ha eljutsz hozzá!

Vigyázz magadra!!

Most mennyi idős a picikéd?

42. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 40. - Lujza28)
2009. júl. 12. 09:27

szia


köszi,hogy irtál

De a háziorvosom csinálta az UH és mondta,hogy ha nincsenek görcsök, vagy "birom" őket, akkor még kicsit tolhatom a műtétet, merthogy pici a baba, akkor volt 6 hetes.

De ő is mondta,hogy ha belemegy a kő a vezetékbe, akkor sárgulás, és olyan görcsök amire már nem használ az algopyrin és nospa.

Hát a tegnapi görcsöm 2 órát tartott gyógyszerekkel:(

Most már én is látom,hogy nem lehet húzni tovább, ugyhogy jővőhéten visszamegyek a dokimhoz,hogy akkor mi a következő lépés, gondolom ad beutalót a kórházba, de majd a kórházi doki küld el vizsgálatokra ugye?

Egyébként azt se tudom,hogy ez hova tartozik, belgyógyászat, vagy sebészet?

Hát te szegény nagyon megszenvedtél, remélem nem gyullad be nekem és az epevezetékes követ is kihagynám...



köszi a biztatást

41. Lujza28 (válaszként erre: 40. - Lujza28)
2009. júl. 11. 22:33

Utolsó mondatot így akartam:

Egyébként a doki nem javasolta a minél előbbi műtétet?

Mert nekem az első görcs után, ahogy az uh igazolta, azonnal javasolta, csak az E.R.C.P. miatt kellett várni egy hónapot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook