Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a terhesség alatt végzett conisatio-s (méhnyak) műtétről?( P4-es rákszűrési eredmény miatt) fórum

Mik a tapasztalatok a terhesség alatt végzett conisatio-s (méhnyak) műtétről?( P4-es rákszűrési eredmény miatt) (tudásbázis kérdés)


29. nikkky
2022. dec. 3. 20:01

Sziasztok!

Bár régi a fórum, hátha más is jár hasonló cipőben mostanában.

Sajnos 16 hetes terhesen loop konizációt végeztek rajtam (CIN II, cintec pozitív). A műtétet altatásban végezték, nem maradt meg negatív élményként, 1-et kellett a kórházban aludnom.

A szövettanra várok és nagyon elkezdtem izgulni az eredmény miatt, örülnék sorstársak beszámolóinak.

28. Emi17
2013. márc. 29. 14:31
kislányom lesz ismét, immáron a második :). a dokim szerint nálam is az első, nem könnyű szülésemnél sérülhettek úgy részek, hogy ez indult be később...de ezt már sosem tudjuk meg...szerencsere most nem mutattak ki olyan mértékű deformálást, ami miatt eleve császár kellene, de persze ezt előre nem lehet tudni, mi lesz a vége....valszi most már engem sem fognak olyan bátran kézzel tágítani majd....:). demajd júliusban kiderül...jó lenne egy könnyű 2. szülés :) szerencsére a vetélést elkerültük mindketten ! :) most már tényleg lehet a picire koncentrálni, kis stramm babák lesznek :) neked kisfiad lesz vagy kislányod?
27. tica0121 (válaszként erre: 26. - Emi17)
2013. márc. 29. 08:52

A baba születése után héttel lesz a második műtét, azt mondta az orvosom, hogy addig sajnos nem jön rendbe az a károsodás/sérülés, amit a szülés okoz, szóval nem lenne jól látható, hogy most akkor mi is van. A varratokat sem fogják nekem kiszedni, szóval igazából a szülés sem fog megindulni, legalábbis a agyomásnyos módon. Éppen azért, hogy ne sérüljenek ezek a részek. Emiatt lesz császár, ami félig bánok, mert bizosan csodás dolog úgy összességében megszülni egy gyermeket.

Nekem azért nem adtak ilyet, met mindenben 100%-ra akart menni a dolim, hiszen tudtuk, hogy ha nem jók az eredmények, akkor nem valószínű, hogy lesz másik baba... Meg azért nálam kicsit rezgett a léc, hogy elvetélek, hiába vigyáztak ránk.

És kisfiad lesz vagy kislányod?

26. Emi17
2013. márc. 28. 13:02
Szia! Örülök, hogy nem vagy elkeseredve. Lehet, hogy már régen írtam, de én is babát várok, most vagyok a 25. hétben, ezért is volt furi ez a hüvelytabletta dolog, de közben rákerestem, én nagyon sok embernek volt ilyen kezelése terhesség alatt mindenféle fertőzésnél, szóval most már nem parázom. Hogyhogy tervezett császár lesz? Nekem azt mondtak, hogy ezután a műtét után lehet szülni természetes úton...vagy a 2. műtét miatt? nekem már van egy kislányom, aki természetes úton született, így kb sejtem, hogy mikor kell elindulni otthonról :).
25. tica0121 (válaszként erre: 24. - Emi17)
2013. márc. 28. 09:48

Szerencsére férjem édesanyja ott tud majd lenni, amíg nekem kórházban kell lennem, szóval van segítség. A szüléstől igazából nem félek, mivel programozott császár lesz a műtét miatt, így mindent elmondtak, amit tudnom kell. Nem kell izgulnom, hogy: jajj, most akkor rohanás, meg ez most az-e vagy csak jóslófájás! :)

Igazából már nem vagyok elkeseredve a dolog miatt, megbeszéltük a férjemmel, hogy a jó oldalát nézzük... meg igazság szerint lehetne ennél rosszabb is! :) És ez az egész, ami történt/történik Velünk megerősített abban, hogy a lehető legjobb emberhez mentem hozzá. (nem mintha kétségeim lettek volna). Nagyon jó érzés és sokat segít, hogy mindenhova kísér, ha kell...ha megkérem, akkor nem jön velem, és "viseli" a történtek intim életünkre való kihatását egy zokszó nélkül. Még csak fel sem hozza, hogy neki igényei vannak és engem is csak bíztat, ha már emiatt el vagyok kámpicsorodva.

Nekem nem lehetett ilyen hüvelytablettákat meg ilyesmit használni pont a terhesség miatt... maradt a fertőtlenítős, tejsavas intimtörlő, az viszont eszméletlen mennyiségben. Még hüvelyöblítést sem javasoltak a terhesség miatt...

24. Emi17
2013. márc. 27. 13:42
gondolok majd rád és tényleg fel a fejjel, ez a műtét így utólag pl a szüléshez képest semmiség, szerintem nem is kell majd ilyen sokàig bent lenned a kórházban...varratszedés nálam sem volt, mert még nagyon tartanak, és egyelőre nem nyúltak hozzá...voszint kaptam egy hüvelytablettát fertőzés ellen, két naponta kell felrakni Klion 100....te kaptál ilyet? szép napot Nektek!
23. Emi17
2013. márc. 27. 13:38

Szia!

Sajnàlom, ez tényleg nem a legjobb hír...de nekem két ismerősömnél is meg kellett ismételni a műtétet, és a második után már nem volt gond! Fel a fejjel! (igaz, nekik nem terhesen és szülés után, de a család biztos segít majd neked megoldani a szoptatást stb.)

Nekem is meg lett az eredmény:sikerült épben kivágni a részt, vagyis nem kell még egy műtét, és szerencsére nem találtak mélységében terjedést és deformálódást vagy mi, tehàt maradt a cin2, ami állítólag esetemben a legjobb eredmény, ami csak lehetett...rákos sejtet nálam sem találtak. vagyis most fellélegezhetek, és 3 havonta persze kontroll rákszűrés, de a dokim szerint minden a legjobban alakult...kicsit persze még izgulok a kontrollok miatt én is, de egyelőre úgy néz ki, hogy megúsztam a további beavatkozást....

22. tica0121 (válaszként erre: 20. - Emi17)
2013. márc. 20. 21:35
Mi lett az eredményed?
2013. márc. 18. 22:07

Sziasztok!

Megkaptam a szövettan eredményét, és bár rákos sejteket konkrétan nem találtak, de olyan mértékű deformálódást mutattak ki a sejtekben, hogy emiatt szülés után 6 héttel újabb műtét vár rám... Nem a legjobb hír, de lehetne ennél rosszabb is! :)

20. Emi17
2013. márc. 12. 14:47
Szia! akkor nagyon drukkolok, nekem jövő hét szerdán kell mennem kontrollra meg eredményért. nekem sem minden varrat felszívódó, nekem is kell mennem varratszedésre, de azt mondta a doki, hogy az nem fáj, mert csak valami csomókat vagy miket vágnak le....a többi varrat állítólag felszívódó, azért van enyhe barnás folyás....én sem értettem pontosan, hogy mi is van ezekkel a varratokkal, de jobban meg nem akartam belemenni....remélem azért nem fog fájni...nekem volt méhszájzárás, azt fogják szülés előtt kb 2héttel felszabadítani...brrrr bárcsak már ott tartanánk :)
19. tica0121 (válaszként erre: 17. - Emi17)
2013. márc. 12. 12:18

Örülök, hogy rendben zajlott eddig a dolog! :)

Nekem holnap kell mennem, megnézik a varrataimat, illetve holnapra lesz meg a szövettan eredménye. Érdekes, hogy neked felszívódó varratot tettek be. Nekem majd a 36. héten veszik ki a varratokat, nem szívódnak fel!

18. Emi17
2013. márc. 9. 11:01
Zsoka köszönöm a választ!
17. Emi17
2013. márc. 9. 11:01
Sziasztok! Mi is túlestünk a műtéten kedden, végül tényleg nem volt semmi fájdalmas, összesen 40 percet voltam bódìtva, minden jól ment. Utána kicsit görcsölt a hasam, ezért kaptam 2 x 4 gr magnéziumot infúzión és ennyi. Aztán másnap uh, meg naponta 2 x hallgatták a kicsi szîvét, de minden rendben volt. Ma jöhettem haza, amit utólag nem banok, mert tényleg jól kipihentem magamat. Kb 2 hét múlva lesz meg a szövettan...de most annak örūlök, hogy eddig megvagyunk...nekem 3 hét múlva vissza kell mennem, hogy megnézzék, hogy minden varrat felszívódott-e, mert csináltak méhszájzárást is.
16. zsoka1984 (válaszként erre: 15. - Emi17)
2013. márc. 5. 10:51

Igen, 2006 juniban volt a második műtétem, és 2007 novemberben született a második fiam.

Semmi olyat nem mondtak nekem, hogy nem lehet.

Annyi volt talán, hogy el kellett mennem a szegedi onkológiára, hogy véleményt mondjanak szülhetek e természetesen. A professzor pedig ott azt mondta hogy nem lesz vele gond, de ez még az első babánál volt. A másodiknál ugyan úgy ment minden, mint másoknál.

Annyit mondott az orvosom, hogy ne idegeskedjek, járjak minden évben szűrésre, és semmi bajom nem lesz.

15. Emi17
2013. márc. 4. 21:44
Zsoka lenne még egy kérdésem:te a két conisatio után vállaltál még babàt? Néha azt olvasom, hogy lehet, néhol meg azt jírják, hogy nem ajànlott...
14. Emi17
2013. márc. 4. 21:42

Sziasztok!

Holnap reggel műtét, nagyon izgulok....

Majd megírom, hogy milyen volt....

Az eredményért meg nagyon izgulok tica, azért szerintem mindenképpen jobb a békesség ràkos sejtek nélkül :)

13. zsoka1984 (válaszként erre: 8. - Tica0121)
2013. márc. 4. 15:22

Szia!

Örülök hogy jól sikerült és jól vagytok.

Én teljesen másképp emlékszem, a növérek szerint túl eleven voltam.

Az eredmény miatt ne aggódj, nekem találtak rákos sejteket, de szülés után, 2 hónappal, csináltak még egy ilyen mütétet, és azóta teljesen tünet mentes vagyok, ez 7 éve volt. Ilyenkor sokkal óvatosabbak a terhesség miatt, és lehet nem akkorát vágnak amekkorát kell.

A lényeg ilyenkor, hogy a kivágott rész szélein, találnak e még rákos sejteket, ha nem akkor nincs több mütét, ha igen akkor sajna van.

12. tica0121 (válaszként erre: 11. - Emi17)
2013. febr. 28. 19:40
Sok sikert! És ha van kedved, akkor várom, hogy hogyan sikerült! Kitartás!!!
11. Emi17
2013. febr. 28. 18:03
Hát ma kiderült, hogy kedden lesz a műtét, már szervezem a családi segítséget a férjemnek, mégiscsak két éves még csak a kicsi...én sem örūlök ennek az öt napnak....:( no meg a műtétnek sem...de köszi a bíztatást, remélem nem lesz semmi baj a kicsivel...utána meg az eredményért izgulhatunk....
10. tica0121 (válaszként erre: 9. - Emi17)
2013. febr. 28. 13:58

Fú, 5 napot nem tudom, hogyan szenvedtem volna végig bent. Lehet azért is engedett el az orvosom, mert tudta, hogy ketten vagyunk a férjemmel és kikötötte, hogy nem fogadunk látogatókat. A 8 óra a megfigyelőben nem volt annyira vészes, egészen addig, míg nem kellett elkezdeni felkelni, meg mászkálni...bár azt is csak kibírtam.

A vetélésre nekem azt mondta az orvosom, hogy ilyen műtétnél nagyon ritka, ezzel kapcsolatban mindig csak nyugtatott. Te se aggódj!

2013. febr. 27. 22:50

sziasztok!

Nagyon örülök,, hogy rátaláltam erre a fòrumra, mert pont ma tudtam meg, hogy az ismètelt citologiám is cin 2 hsil lett...eddig az onkoteam, akikkel a doktorom megbeszèlte nem javasolt műtétet, de most valszi ez vár rám 20 hetes terhes vagyok, 2. Babámat várom , és most nagggyon megijedtem, leginkább a műtét utáni vetéléstől félek...szóval jó olvasni, hogy másnàl sem lett baj...tica0121 kicsit irigyellek, hogy már túl vagy rajta :).... Nekem Pesten lesz a műtét, nekem is altatást javasoltak, és 5 napig kell bent lenni, ami horror hosszúnak tűnik...8 òrát megfigyelőben...az sem lehetett semmi...drukolok a jó eredmenyert, szerencsere nekem több ismerősöm is van, akiknek ugyan nem terhesen, de el kellett végezni ezt a műtétet, és kivétel nélkül jó eredményt kaptak vissza...szóval remélem, hogy nálunk sem lesz gond...szép estét!

2013. febr. 27. 18:08

Sziasztok!

Ígértem, hogy megírom, mi volt a műtéten.

Szóval tegnapelőtt volt meg a műtét és ma engedtek haza a kórházból.

Az előző 2 nap menete:

Hétfőn reggel fél hatra kellett bemenni a kórházba (Nyíregyháza), megmutatták a szobámat, kipakoltam. Fertőtlenítős tusfürdővel (ott adták) le kellett tusolnom. Nekem borotválás nem volt (előző este megoldottam magamnak) illetve beöntés vagy hashatás sem (glicerines végbélkúpot kellett előző délután 5-kor és este 9-kor). Bekötöttek egy infúziót és kb fél 8-kor vittek be a műtőbe. Előzetesen altatás volt megbeszélve, de végül epidurális érzéstelenítéssel csinálták meg a műtétet, mert a babának az jobb. Nekem rosszabb volt, mivel végig "tudtam és láttam", hogy mi történik. Maga a műtét kicsit több, mint 1 órás volt, de nem éreztem semmit. Utána 8 óra hosszáig az őrzőben voltam, kb ennyi idő alatt ment ki az érzéstelenítés. Fel kellett volna készülnöm, hogy ha lehet férjem várja meg míg átkerülök oda, hogy tudjon beküldeni Nekem inni, meg valami kekszet. Sajnos mivel pont látogatási tilalom van/volt, ezért ezt nem tehette meg.

Az őrzőből a szobába vittek vissza, itt is kaptam infúziót, meg segítettek a nővérek letusolni. (azt hittem majd menni fog egyedül, de sajnos nem ment) Ameddig bent voltam, többször is nézték a babánkat, szerencsére semmi gond nem volt vele, meg a dokik is azt mondták, hogy ha eddig nem volt gond, akkor ezután sem lesz.

Fájdalmaim vannak, de igazából még az elviselhető határokon belül. Én egyszer kértem fájdalomcsillapítót...könnyebb lett volna, ha többször is kérek, de a baba miatt nem akartam többet. Gondoltam inkább kibírom valahogy. Vérzés van, a dokim szerint még 1-2 hétig számítani kell rá, de csak az első nap volt sok. Tegnap és ma már tisztasági betét elég volt, persze cserélgetni sűrűn kell, főként a fertőzésveszély miatt.

Amit javasolnék annak, aki ilyen előtt áll és nekem nagyon jó volt, az a nedves intimtörlő a WC papír és egyebek helyett, mivel ezt a műtétet hüvelyen keresztül végzik, és tágítanak. Nekem speciel jobban fáj a punim, mint a műtét helye (pedig az sem kutya)...

Én 16 hetes terhes vagyok, az összes orvos, akivel beszéltem, azt mondta, hogy a 15-16. héten a legjobb elvégezni ezt a műtétet, ekkor a legkisebb a baba szempontjából a kockázat. Most egy ideig csak óvatosan lehet mászkálni, inkább a fekvést javasolták.

A szövettan eredménye 2 hét múlva lesz meg, reméljük nem találnak rákos sejteket...

Kellemetlen, fáj, meg egyébként is a legrosszabbkor, de még mindig ez a jobbik eset!! Itt még van esély újabb babára, és arra is, hogy tovább éljem az életemet és felnevelhessem a gyermekemet. Lehet pár hónap múlva egy rákkal erre már nem lenne esély.....

Ha van még kérdés szívesen válaszolok.

Köszönöm szépen a nyugtató/támogató hozzászólásokat!!

7. Avike1 (válaszként erre: 6. - Tica0121)
2013. febr. 17. 19:10
Rendben ez viszi előre a dolgokat ha mások tapasztalataiból tudunk merítkezni,lényeg ne idegesen várd a műtétet,ne féljen a manólád.ölellek.
6. tica0121 (válaszként erre: 5. - Avike1)
2013. febr. 17. 09:33
Köszönöm szépen! Jól esik, hogy így ismeretlenül is jókat kívánsz. Ha túl leszek rajta, akkor megírom, hogy mi volt, lehet másnak is használható lesz!
5. Avike1 (válaszként erre: 4. - Tica0121)
2013. febr. 16. 18:06
Nem lesz baja! És nagyon drukkolok nektek,hogy mielőb túl legyetek,és megnyugodhassatok!
2013. febr. 16. 10:40
Köszönöm szépen! Kicsit már nyugodtabb vagyok. :) Jó tudni, hogy ettől a beavatkozástól nem lesz baja a kicsimnek, meg persze azt is, hogy ki lehet bírni a dolgot! Még egyszer köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! :)
2013. febr. 15. 13:19
Szia 20hetes terhes voltam a fiammal,mikor a műtétet csinálták,méhszáj megrövidült,így bevarrták,és a 36.héten vették ki a varratokat 41hétre született a fiam makk egészségesen.4napot voltam kórházban 3 óránként kaptam injekciót,nehogy görcsöljek,utána 1 hétre dolgozni tudtam,és a 8.hónapig melóztam is:-) Ne aggódj minden rendben lesz!
2. zsoka1984 (válaszként erre: 1. - Tica0121)
2013. febr. 15. 13:03

Szia!

Én 23 hetes terhes voltam, amikor csinálták a műtétet. Semmi probléma nem volt, és a fiam is természetes uton született.

A kórházban úgy vigyáztak rám, mint egy hímes tojásra.

Igazából kicsit én is befordultam, de így visszatekintve nem volt rá okom. 3 vagy 4 napot voltam bent, utánna minden úgy ment, mint másoknál.

Ha esetleg van még kérdésed, szivesen válaszolok.

2013. febr. 15. 12:42
16 hetes terhes leszek, amikor ezt a műtétet el fogják végezni rajtam. Az orvosom szerint nem lesz baja a babának, próbálok is pozitívan állni a dologhoz, de szeretném olyanok "történetét" hallani, akik hasonlóan hozzám, terhességük alatt estek át ezen a méhnyak műtéten!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook