Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek szívbillentyű műtétről tapasztalata? fórum

Van valakinek szívbillentyű műtétről tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 22. 13:43
Sziasztok.Látom régen írtak már,de azért megpróbálom.Szóval anyukám billentyű műtét előtt áll.1 hónapja lett előjegyezve de azt mondták fél éven belül szólnak.Írjatok legyetek szívesek aki esetleg műtét után van,vagy arra vár.Mikor várható,hogy szólnak?! Ez a várakozás a legrosszabb:(
2010. dec. 15. 21:58

Sziasztok!Mivel andrea kérte, így jelentkezek ismét. Sajnos nem jó hírrel. :( Nagymamám a műtétet követő 9. napon, váratlanul elhunyt. Bár Zalaegerszeg kiadta rehabilitációra Füredre, ott már 24 órát sem töltött. :(

Köszönöm Nektek a segítséget!

17. Mira0512 (válaszként erre: 16. - 6208ad5eaa)
2010. nov. 15. 22:49

Köszönöm szépen! Igen, ezt már olvastuk. Esetleg ezeken felül valami jó tanácsod van? Őt hol műtötték?

Remélem jól van már. Valóban teljes életet tud élni? Persze, tudom, hogy rengeteg gyógyszer, de ezt leszámítva...

2010. nov. 15. 21:24

[link]


Az én páromnak is volt 2 éve.

15. Mira0512 (válaszként erre: 14. - Andrea0223)
2010. nov. 15. 21:22
Én is remélem, köszönöm szépen! :*
14. andrea0223 (válaszként erre: 13. - Mira0512)
2010. nov. 14. 14:33
Szia!Remélem a műtét után is kapunk tőled beszámolót és csak csupa jó hírt!
2010. nov. 12. 15:47

Sziasztok!

Nagyon köszönöm az eddigi segítségeteket! Úgy tűnik, ma véglegessé vált az időpont, a góckutatások eredményei végre negatívak. 23-án lesz a műtét. Szerencsére erősödött is azóta sokat. Talán így javultak az esélyek is! Köszönök Nektek mindent!

12. Mira0512 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2010. okt. 15. 21:43

Nagyon köszönöm a válaszodat! Az állapota 1 hónap alatt romlott le nagyon. 12 éve ismert a probléma. 2 éve kivették a méhét, majd komoly lelki trauma érte, ezután romlott valamelyest az állapota, de nem olyan vészesen. Tulajdonképpen egyetlen tünete a gyengeség, és a vizesedés, de ez most nagyon, napi 2 vízhajtóval, és vénásan is kapott már kúraszerűen, illetve a katéterezés előtt. Remélem nincs elkésve, nem lehetett rábeszélni. Most már látja, hogy ez az állapot élhetetlen, ezért egyezett bele. A kardiológus viszont tényleg megmondta neki, miután ő is meglepődött, hogy ilyen hirtelen, ennyit romlott az állapota, hogy ha még mindig nem vállalja, akkor max. fél év. :(

Jó hír, hogy a katéterezés egyértelművé tette, hogy "csak" billentyű (aorta)cserére van szükség, a koszorúere rendben van. És minden más is.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

11. trapiti (válaszként erre: 8. - Mira0512)
2010. okt. 15. 20:40

Szia!

Én vagyok az emlegetett altatóorvos.

Túl sokat így látatlanban, a beteg és a leletek ismerete nélkül nem lehet mondani.

A kérdésedröl: az altatás hossza nem annyira érdekes a kockázat szempontjából, itt inkább az okozhat gondot, hogy az alatt az idö alatt amíg nem egyezett bele Mamád a mütétbe, mennyit romlott az állapota. Gondolom ezt elmondják/elmonták Nektek is. Az altatás persze nem veszélytelen, de azok akik szívsebészeten dolgoznak nap mint nap ilyen betegeket altatnak, nem lesz gond szerintem. A kérdés inkább a mütét utáni felépülés lesz ill. az hogy mennyire van elkésve a mütét, mennyi funkciójavulást sikerül mgé elérni vele. De ezeken kár elöre izgulnod...

2010. okt. 15. 19:49

Értem. Az biztos, hogy ott leszek vele, mikor beviszik, az nem kérdés. Csak, hogy hogyan időzítsek az ott alvásokkal. Rögtön műtét után, vagy inkább rá 1-2 nap. Emellett is biztosan fölmegyünk, csak az nem tud egész napos lenni.

Nagyon köszönök Neked mindent! :)

2010. okt. 15. 19:05

ismerni kellene a mamaát ahhoz,hogy javasoljak valamit a látogatásra.Talán jó lenne,ha valki lenne ott vele mielőtt bemegy a műtőbe,és aztán meg mikor elkezdik a tornát sétálni,erősödni sgithetne neki valaki.De nehéz igy tanácsot adni,van aki szeret lyenkor egyedül lenni

Ha válaszol az ismerősöm akor megirom mit irt.

A légzőtorna biztosan jó,lufi száját összekötni,és bele egy cső azt fujja,erősiti a légzőizmot és megelőzi a tüdőgyulladást

2010. okt. 15. 18:53

Még az altatóorvosnak meg kell vizsgálnia. az a helyzet nála, hogy ha nem műtik meg, max. fél éve van. Tehát sok választási lehetőség nincs. Eddig nem egyezett bele a műtétbe, pedig már régóta ismert a probléma. De most hirtelen nagyon sokat romlott az állapota, így nagy nehezen rászánta magát.

Bár a megfogalmazás valóban nyers, de nagyon jól rávilágít a magyar valóságra, és arra, hogy ezek szerint valóban nem vaktában lövöldöznek vele, ebben az esetben sem javasolták volna a műtétet, ha nem látna reális esélyt a gyógyulásra. És bár, nyers, erről az oldalról nézve megnyugtató.


Megköszönöm, ha megkérdezed az ismerősöd, hogy tudjuk, mire számítsunk, mivel tudunk neki a legtöbbet segíteni utána.


Azt még szeretném megkérdezni, hogy a látogatását, hogyan javasolod. 120 km-re vagyunk Egerszegtől, minden napot nem hiszem, hogy meg tudunk oldani. Én tervezek pár napot fent aludni, csak azt nem tudom, hogy ez mikor lenne a legjobb.


Nagyon köszönöm a segítségedet!

2010. okt. 15. 18:37

ma már mennek a szívsebészetről egyenest a betegek Füredre,tudod a finanszitozás miatt,de ez is a gyógyulástól függ

Te is tudod,hogy idősebb korban minden nehezebben gyógyul,ami nem azt jelenti,hogy ő-mármint a nagyid rosszul gyógyulna

Ezt mérlegellte az az orvos aki javassolta a műtétet

Ha nem látná esélyét a jó gyógyulásnak nem ajánlotta volna fel-drága a műtét,és a rossz gyógyulás rontja a statisztikátBocs ha kicsit nyers voltam

Ha nem lehetne altatni nincs olyan altatóorvos aki vállja a műtétet,a sok per miatt

igaziból a hosszú altatás ilyen következményieit nem ismerem,de van itt egy alatóorvos ismerősőm ha gondolod megkérdezem,

megműteni ugyis megműtik ha nem ad pénzt,de gondolom,hogy ha neki megnyugtató akkor úgys ad,szerintem rohadt pénzéhesek a dokik,és azt gondolom aki egy másik egészségügyistől pénzt fogad el az ...szóval nem szép dolog

2010. okt. 15. 18:25

Persze, kár agyalni az esélyeken, ebben igazad van. :( Ő utána Füredre kerül elméletileg. Vagy ez úgy van, hogy a szívsebészeten 1 hét, majd utána belgyógyászat vagy kardiológia, és csak utána a rehabilitáció?

Most volt katéterezésen, és azért nem rutinműtétként nyugtatott minket a doki. :S Bár a biológiai kora nem 81, de azt mondta, azért elég kockázatos. :(


Szerinted van különbség korban? Mármint a gyógyulási esélyeket illetően.


Azt hallottam, hogy az idősebb betegeknek az altatás (az ilyen hosszú) sem tesz túl jót, tehát előfordulhat időleges emlékezetkiesés. Ez igaz?


Arról biztos nem lehet lebeszélni, hogy pénzt adjon, de Te, mint egészségügyis úgy látod nem érdemes? Vagy egészségügyisként nem érdemes?

2010. okt. 15. 18:08

a mütét az rutinműtét ma már,de szerintem kár agyalni rajta,hogy mennyi százalékban végződnek jól.Hiszen minden eset más,és minden beteg másképp gyógyul,nincs 2 egyforma műtéti gyógyulás.

Elvben viszonylag hamar gyógyul,mi kb.egy hét után kaptuk meg a betegeket a szívsebészetről,mert én belgyógyon dolgoztam.

Azt,hogy mennyi pénzt illik adni,azt nem tudom,én nem adtam semmit sem,mikor a kisfiam mütötték.

2010. okt. 15. 18:03

Hát tulajdonképpen minden infónak örülök. Így, hogy Te ott dolgoztál, rákérdeznék, hogy milyen arányban végződnek jól ezek a műtétek?


Mennyi időre számíthatunk, míg jobban lesz a műtét után?

2010. okt. 15. 18:00
mire gondolsz,kardiológián dolgoztam ápolónőként,ha tudok segitek
2010. okt. 15. 18:00

Sziasztok! 81 éves nagymamám szívbillentyű csere előtt áll, ami ugye igen kockázatos, nagy műtét. Szívesen venném, ha valakinek lenne ezzel kapcsolatban tapasztalata, és megosztaná velem, mire számítsunk pontosan. Őt Zalaegerszegen fogják műteni, és ezt eltekintve makk egészséges mind fizikailag, mind szellemileg.


Megköszönném azt is, ha leírnátok, hogy szerintetek mennyi pénzt illik adni az altatóorvosnak, és a műtétet végző főorvosnak.


Köszönöm a segítségeteket!

2010. okt. 15. 17:57
Szívbillentyű műtét- van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook