Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtétről tapasztalatok? fórum

Epekő műtétről tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


160. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 159. - Lujza28)
2009. szept. 23. 21:01

Köszönöm aranyos vagy:)


Jók a hajaid :)

159. Lujza28
2009. szept. 23. 20:16

Sziasztok!


Iza, Nikol örülök hogy nincs panaszotok a műtét óta!

Nikol, nekem is van néha gyomorsavam bár én savlekötőt nem kaptam műtét után.. Nem mondta senki hogy kéne szedni! Bizonyos kaják után nagyon jön fel a savam de nem szerencsére nem sűrűn fordul elő!

Én is csak ajánlani tudom a műtétet, százszor inkább mint még egy epegörcs!:)


Iza, nagyon ügyes vagy, gratulálok a leadott kilókhoz!:)) Néztem a képedet ám, nagyon látványos!:) Én 20-nál tartok, de műtét után nekem is 6 kiló ugrott le.

2009. szept. 23. 19:05

sziasztok.

mint írtam én is tök jól vok és a gyomor problémáim is nagyon minimálisak lettek.


savkötőt is alig kell márszednem. ezzel a műtéttel csomó gondom megszűnt.

csk ajánlani tudom nem kell félni tőle.


amúgy nem akarok ízléstelen lenni de műtét után nem sokkal szexeltünk otthon és hát lenyeltem...

na hát lett 40perc után olyan hányingerem és hasmenésem...........eddig semmi bajom nem volt de a műtét után két héttel......

hát gondolom akkor még nem esett jó a belsőségemnek...;)

bocs de le kellett írnom és megpróbáltam szalonképesen :)

157. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 152. - Lujza28)
2009. szept. 23. 08:33

Szia


Én jól vagyok, köszi.

1 napig ha figyeltem a kajára, aztán bátor lettem,hogy nincs bajom tölük, és én már pár napra rá pl. brassóit ettem, meg fagyit, stb..:)

Néha nekem is van hasmars, de ennyi!!!


Ja és nyomom tovább a fogyit, mütét óta még fogytam 6 kilót, összesen 25 kg-nál járok május óta!:)


Remélem nálatok is oké minden, aki pedig még előtte van, az spurizzon gyorsan, mert komolyabb dolgok is lehetnek belöle!!!

156. Lujza28 (válaszként erre: 155. - 00346cf747)
2009. szept. 22. 21:42

Igen azt írtad hogy mivel nem a körzethez tartozol így a doki nem vállalt el!

Akkor ez a kérdés nem oldódott még meg?!:( Naná hogy a laparoszkópost választanád, ez egyértelmű:) Érdekes hogy nem csinálnak ott felétek laparoszkópos műtétet! Pedig több mint a fele idő a kórházi tartózkodás és a lábadozás... nem is értem őket, hogy miért nem jó ez?

155. 00346cf747 (válaszként erre: 154. - Lujza28)
2009. szept. 22. 21:28

12 mm-es volt a kő tavasszal.

Nem tudom, hogy írtam-e, egy kiválasztottal felvettem a kapcsolatot, de területen kívüliség indokával elutasított. Úgy tudom, nálunk nincsen laparoszkópos lehetőség, szeppukut meg nem akarnék... :D

154. Lujza28 (válaszként erre: 153. - 00346cf747)
2009. szept. 22. 21:25

Húú akkor kitartást neked, de azért vigyázz magadra! A pici kő veszélyes!

Egyébként sikerült találni orvost-kórházat szükség esetére?

153. 00346cf747 (válaszként erre: 152. - Lujza28)
2009. szept. 22. 21:19
Szia, néha érzek csipkedést, ilyenkor diétázom egyet. Talán még aszalom egy kicsit, és jövőre megnézetem újra a méretét. Remélem, hogy nem növekszik...
152. Lujza28
2009. szept. 22. 21:10

Sziasztok!

Naki jól vagy? Látom még nem döntöttél!:) Nem szokott fájni?


Iza veled mi újság van? Minden rendben van már? Eszel már rendesen? Nem okozott semmi gondot a műtét után?


Én jól vagyok, néha még a hasmars megvan bizonyos kaják után de már nem vagyok szigorú diétán, igaz a zsíros és túl fűszeres dolgokat próbálom kerülni!

2009. szept. 22. 20:06
Én már túl vagyok rajta....:-)
2009. szept. 22. 16:32
Én még mindig agyalok... :DDD
2009. szept. 22. 16:19
azóta is jól vok, eszek mindent!!!!!!!!!!
2009. aug. 13. 20:10

nekem jók a tapasztalatok vannak eddig.

a műtét után pegig másnap fel kell kelni és nem is okozott problémát.

műtöttek szombaton és hétfő reggel levették a kötést és délután már otthon vtam.

azóta jól vok...

147. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 146. - Lujza28)
2009. aug. 6. 09:45

Megjöttem, nem volt vészes, az egyik fájt.

Amelyik kinyilt azt bekötötte, holnap már zuhanyozhatok!!!

146. Lujza28 (válaszként erre: 145. - 3c26fd28d5)
2009. aug. 5. 15:27

Tényleg ne félj a varratszedéstől, én semmit nem éreztem, jobban fájt az amikor utána lefertőtlenítette mert az csípett egy picit!

Amikor mondta hogy kész, még meg is lepődtem!:) Szerintem a gátmetszés utáni kellemetlenebb volt, legalábbis nekem!:)

Gondolok rád!:D

145. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 144. - Lujza28)
2009. aug. 5. 15:11

Nem semmi, szerencsére!!!

Remélem nem lesz holnap vészes a varrat szedés.

Bár ha 2-szer már túléltem a szülés utáni gátvarrat szedést....:)akkor ez sem lesz vészes, ráadásul ez csak 6 varrat...

Azt én is fogok, eddig még nem jutottam oda, de fogok venni, vagy fagyit:)

144. Lujza28 (válaszként erre: 142. - 3c26fd28d5)
2009. aug. 5. 13:33

Holnap majd gondolok rád!

Nem volt gond a mekis kajátol? Hmm de ennék én is egyet!:D Meg egy kis főtt kukoricát csak azt nem merek... De jégkrémet már ettem, igaz csak egy kicsit! Nagyon jól esett!!

143. Lujza28 (válaszként erre: 141. - Giorcub)
2009. aug. 5. 13:31
Igen, eszegetek már többféle zöldséget is, sőt egyre bátrabban merek már. Eddig szerencsére nem volt gond, persze a tojást tejfölt káposztát mega jó magyaros ételeket kerülöm!:)
142. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 140. - Lujza28)
2009. aug. 4. 19:13

Szia


köszi jól, jobban.

Csütörtökön reggel megyek a varratszedésre.

Hát ma már többet emelgettem Zotyát, szerintem se attól nyilt ki, hanem inkább, hogy beizzadtam a tapasz alatt és a nedvességtől.

De mondták, hogy legalább tud még ürülni a seb.

Reggel baconos toastot ettem 2-őt a mekibe!!!:)

141. giorcub (válaszként erre: 138. - Lujza28)
2009. aug. 4. 17:54
a szenhidrat=>zsir, inkabb egyel zoldeket helyette. ha megvolt a mutet akkor par hettel utana mar eleg jol lehet kajalni mindenfelet (no persze nem tejfolt tojassal de azert sok mindent).
140. Lujza28
2009. aug. 4. 16:26

Iza, Naki hogy vagytok?

Minden oké?

Olvastam Iza hogy kicsit szétnyílt a sebed! Nekem is egy kicsit nyitva volt az amibe a cső volt, mikor mentem a varratszedésre, így tett rá a doki egy sebösszehúzó kis ragasztót és ennyi.

Szerintem nem a babó emelésétől lehetett, az én kisfiam 10 kiló felett volt, néha picit megszeretgettem én is de nem hinném hogy emiatt nyílt ki. Lassan kiszedik neked is a varratokat ugye?

139. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 138. - Lujza28)
2009. aug. 1. 18:24

Ügyes vagy.

Nekem is kb. ennyi ment le, de nekem május 5 óta, mióta szültem.

Van még miből menjen...

138. Lujza28 (válaszként erre: 137. - 3c26fd28d5)
2009. aug. 1. 17:58

Hú a kajával én is így vagyok, már lassan ott tartok hogy az emberek szájából enném ki a falatot!:))

Most kezdtem el lassanként bővíteni a dolgokat, eddig szigorúan betartottam, leginkább szénhidrátokat ettem, sovány hússal, amit pároltam, vagy sütőzacsiba sütöttem.

Már ettem tejterméket is, tejberízst, tejbedarát, sőt egy bevásárlóközpontba a barátnőmmel már pizzát is ettem, sonkásat de nem volt gond!

Lassan már bátrabb vagyok, de azért próbálom tartani a zsírszegény és kevés fűszer diétát.

Sokszor eszek én is keveset, nem is bírok egyszerre sokat enni mert én is fogyózok már január vége óta.

Ez a betegség annyiba jött jól hogy épp kezdett megállni a súlyom, most azóta viszont megint fogyok. Eddig 18,5 kiló ment le!:)

137. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 136. - Lujza28)
2009. aug. 1. 16:28

Nincs, most normál szerencsére:)

És te, hogy vagy, diétailag miket eszel?

Én annyira nem rágodom, azt eszem ami van, csak persze kevesebbet.Én mindig is úgy ettem, hogy napi 2-3-szor és egyszerre sokat.

Na ez most nehéz, de próbálom betartani.

Most ebédre ragu levest ettem, icipicit csipős volt, de nem volt vészes, de tényleg picit ettem.

Uzsira grizes tésztát fogok.

Egyébként ma értem el oda,hogy farkas éhes vagyok, kivagyok éhezve mindenre!!!Legszivesebben jól bezabálnék :), de persze nem fogok, nem szabad, meg persze fógyozok is:)

136. Lujza28 (válaszként erre: 135. - 3c26fd28d5)
2009. aug. 1. 16:25

Nekem is ez volt a legnagyobb bajom hogy nem tudok háton aludni! Nekem vagy egy hétbe került amíg bármelyik oldalamra tudtam fordulni, addig nem mert az fájt. Úgyhogy elég pocsék éjszakáim voltak addig!

Te akkor nagyon ügyes voltál, én alig bírtam felülni a kórházba, nem hogy lehajolni!:) Az első felkelés alkalmával a fürdőbe leejtettem a fogkrémet! Na azt látni kellett volna mit kínlódtam hogy fel tudjam venni!:)

Hasmenés van?

135. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 134. - Lujza28)
2009. aug. 1. 13:24

Aludni nagyon nehezen, sose birtam háton aludni, terhesség alatt is szenvedtem.

A kórházban a sok szuri miatt sikerült szerintem.

Tegnap éjjel már a bal oldalomon egész jól tudtam, jobb oldalon nem!

Felülés nagyon jól, már a kórházban dicsértek, sőt mikor le potyogtak a dolgaim, simán hajoltam értük, csak néztek :)

Csütörtök reggel kell mennem varratszedésre, megfogom kérdezni,hogy miért vágta át a köldököm alsó részét, erre kiváncsi vagyok :)

134. Lujza28 (válaszként erre: 133. - 3c26fd28d5)
2009. aug. 1. 12:29

Örülök hogy jobban vagy!:) Napról napra könnyebb lesz!

Nekem a köldököm felett van, vagyis a köldök felső részén.

Mikor lesz varrat szedés? Aludni tudsz? Felülés hogy megy? Nekem az volt a legnehezebb.

133. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 132. - Lujza28)
2009. aug. 1. 08:43

Köszi :), hát igen volt pár kövem:) frányaságok.

Sikerült beadni, na de nem 5 cm-re a köldöktől, ott azért érzékeny, oldalabbra egy kicsit.

Nekem is a vállamba adták és olyan ügyesen, hogy nem is éreztem soha semmit.

Jobban vagyok köszi, jönnek le állandóan a ragtapaszok, vettünk párat mindig cserélgetem.És akkor szurtam ki, hogy nekem a köldököm alsó része van át vágva, ott van a varrat, neked hol volt?Mert a doki mikor mutatta,hogy hol lesz vágva, akkor nekem kimondottan emlékszem, hogy felette mutatta.

132. Lujza28
2009. júl. 31. 23:16

Iza, nagyon ügyes voltál!! Elolvastam én is a naplódat. Húú hirtelen újra éltem az egészet!:)

Nem semmi mennyi köved volt!! Leesett az állam.. Nem csoda hogy ennyit kínlódtál!:(

Sikerült beadni a szurikat? Hogy megy? Én nagyon paráztam az elején, aztán simán belejöttem a végére!:) Én köldök mellé kb 5 cm-re adtam, egyik nap egyik oldalra másnap meg a másikra, vállba nem tudtam volna! A kórházba oda kaptam, még mindig kék a helye!

Most hogy vagy? Így hogy túl vagy rajta mit mondasz, mennyire volt szörnyű az egész?:)

131. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 130. - 00346cf747)
2009. júl. 31. 20:53

na várjál és azt még ki is hagytam, hogy 10 db véghigitó injekciót vettem, és ugye bent 3-at beadtak a többit magamnak kellene.

Oké, hogy egészségügyibe is jártam, sőt dolgoztam is benne, na de magamnak???

hát nem is sikerült tegnap, valamiért, szerintem nem merőlegesen adtam a vállamba, merthogy hasba a legkönnyebb ha az ember magának adja, de ugye a hasam most elég érzékeny, mindjárt szólok apának adja be, neki tavaly volt műtétje, ő simán beadta magának.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook