Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtétről tapasztalatok? fórum

Epekő műtétről tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
280. cca887cff8 (válaszként erre: 278. - Bernibej)
2010. jan. 18. 15:20

ha meg kóros epehólyag gyulladás akkor úgysem műtenek meg mert az meg veszélyes ....

ilyenkor ha mész kérdezz nyugodtan!!!!!!!!!

279. cca887cff8 (válaszként erre: 278. - Bernibej)
2010. jan. 18. 15:19

én már magyarra lefordíttatom a dokival mit ír le...

bár nekem már magyarul - hogy a beteg is megértse úgy mondja...vagy mondta..


vagy kérdezz vissza azonnal és beszélgess vele...

nem kell szívbajosnak lenned...!!!!!!!!!!!!!!

2010. jan. 18. 15:16
A papiromra a dokino kronikus epeholyag gyulladast irt (most kerestem ra a latin szora a neten). Viszont nem mondott semmi olyat, hogy akarna valamit csinalni majd a jovoben.
277. cca887cff8 (válaszként erre: 274. - Lujza28)
2010. jan. 18. 14:04

nekem is szerencsém volt a gasztróssal..

csak a műtétre kellett baromi sokat várni...rengetegen vtak előttem és az a bizonyos volumen korlátot emlegették mindig..nem műthetnek csak bizonyos esetet..+ a sürgősségi esetek...

276. cca887cff8 (válaszként erre: 273. - Lujza28)
2010. jan. 18. 14:01

hát nem tudom.. a hasmenés dolgot..

van egy másik epés fórum...

ott 5 év után is hasmenése és hányása is volt..

írtam is neki anno privit , h ennyi idő után is van e még..és azt írta igen...

hihetetlen számomra.de nem vunk egyformák.


káposzta...epésen nem volt semmi bajom tőle most meg keveset ehetek pl töltött káposztából...


nem tom. én a családi hagyományban bízom: mert nálunk már mindenkinek szinte női ágon ki van dobva epéje..és eltelt 15-20 vagy 5-6 év másiknál 11év és semmi baja.

eszik mindent.

max az a baja amit írtam kissé puffadt de semmi fájdalom.

ami másnál is előfordul akinél meg van az epe ha olyan ételt eszeik...

275. Lujza28
2010. jan. 18. 13:59
Elszaladok a srácokért a suliba, aztán jövök még délután!! Sziasztok
274. Lujza28 (válaszként erre: 272. - Cca887cff8)
2010. jan. 18. 13:57

Azt értem, oké is hogy sorban zárjanak ki mindent!

Csak ha olyan gáz a májérték, azért azzal nem kéne várni nem? Persze nem értek hozzá, csak azért fura mert ezek szerint szerencsére hozzám teljesen máshogy állt a dokim!

Azt hiszem szerencsém van vele!:)

273. Lujza28 (válaszként erre: 271. - Cca887cff8)
2010. jan. 18. 13:55

:))))


Hasmenés nekem is volt pár hétig műtét után!

Szerencsére nem hánytam még akkor sem, de az a görcsölés, szorító fájdalom az nagyon durva, soha többet ne jöjjön elő!!:)


Én is ettem már tejfölt, meg szinte mindent azóta, kivéve talán a káposztát, de szerencsére eddig semmi gond nem volt! Talán nem is lesz már!

A hasmars van meg néha, de nem tudom összefügg e valamilyen kajával! Ezt majd meg kell figyelnem még...

272. cca887cff8 (válaszként erre: 270. - Lujza28)
2010. jan. 18. 13:52

de tényleg úgy megy, h szép sorjában kizárnak mindent..

mindennek meg van a protokollja..

ha nem látta még a doki őt akkor megnézi tükörrel, aztán gondolom labor, uh...stb..

271. cca887cff8 (válaszként erre: 269. - Lujza28)
2010. jan. 18. 13:50

ha vmilyen kaját nem bírok: akkor a gyomorszámnál fáj és kissé puffadt vok..de nem fáj csak kellemetlen az érzés.


anno ilyenkor már hánytam, görcsöltem stb...


van egy két étel ami nem megy: tejfölös pl.

de az is csak úgy ha csak kiflivel enném vagy káposztára tennék pl...

tehát nem fáj, csak feszít és kissé puffadt vok a gyomorszájnál...


hasmenés az elején volt pár hát max 3 hét..

de nem vészes...



max műtét után aki az orál szexet kedveli hagyja ki mert KO lesz...ment a hasam mint a lakodalmas kutyának..

bocs....de nem is hinné az ember...

270. Lujza28 (válaszként erre: 268. - Bernibej)
2010. jan. 18. 13:47

Sajna nekem ez nem sokat mond, nem értek hozzá, csak fura ha a doki látja hogy rosszak az értékek akkor miért nem tesz semmit??

Előkeresem az akkori laborpapírjaimat és megnézem hogy nekem ezek az értékek milyenek voltak!

Esetleg nincs valami ismerősöd az egészségügyben? Hátha egy kis protekcióval többre jutnál!

Bár azért ez elég szomorú hogy amúgy meg nem tesznek semmit...

269. Lujza28 (válaszként erre: 264. - Cca887cff8)
2010. jan. 18. 13:43

Na ez az ami érdekel engem is!

Ha nem bírsz valami kaját akkor mit érzel? Ugyanúgy fáj mint műtét előtt? Vagy hasmenés van?

Mert nekem szerencsére eddig semmi nem okozott gondot mióta megműtöttek! De ha igen azt észreveszem pl hogy görcsölök?


Sajnálom ami a szemeddel történt!!:( Nem semmi hogy milyen orvosok vannak!:(

2010. jan. 18. 13:39

Ilyen ertekeim voltak:

GOT:43, GPT:48, GGT:91, ALP(alkalikus foszfat) 426, CRP(C-reaktiv protein):8.2 , Vorosvertest sulyedes: 49

Nem tudom mi a bajom, de mar nagyon unom, hogy ha megprobalok valami emberi kajat enni, pl egy banant akkor megfajdul a hasam, meg bal es jobb oldalon is gorcsszeru fajdalmaim lesznek. Most ha meglesz a gyomortukrozes akkro az is csak arra lesz jo, hogy kizarjak hogy a gyomrommal van a baj.

2010. jan. 18. 13:14

ezt inkább a vizsgálatok tudják igazolni: máj funkció stb...


de másnál vtál tükrözésen nem? tudod minden doki a saját kórházában vizsgáltat ki...

2010. jan. 18. 13:05

De nekem mar volt gyomortukrozesem es akkor se lattak semmit. Minden kok jo volt.


Egyebkent szerintetek lehet ogyan, hogy a ko inkabb a maj fele van?

265. cca887cff8 (válaszként erre: 262. - Bernibej)
2010. jan. 18. 13:02

aha. mondjuk ezzel kezdik..nem baj had nézzenek odabent széjjel...


az nekem is volt régen....


de mos tnem ert egyértelmű tüneteim vtak és uh-n meg is látták már az apró köveket...

264. cca887cff8 (válaszként erre: 261. - Lujza28)
2010. jan. 18. 13:01

rendes a diki..persze..

egy doki már elcseszte egyik szemem világát..

ha ez is elcseszett vna ..ezt már tuti bepereltem vna!!!!


örülök, h túl vok rajta.


már mindent eszek. bár amitől műtét előtt nem vtam beteg pl a hüvelyesek bab, stb..tejfölös..

most képzeld epe műtét után nem nagyon bírom.


tejfölt nagyon keveset, babfőzeléket meg max ha átpasszírozom..úgy tudom megenni...

amúgy mindent eszek :)))

263. Lujza28 (válaszként erre: 259. - Bernibej)
2010. jan. 18. 13:00

Szerintem is menj gasztróra és sürgősen keress másik orvost ha ennyire nem foglalkoznak veled!!...

Most amikor ennyire rossz lett a laborod a dokid nem mondott semmit???

Nekem azonnal intézték a sebészetre az időpontot még aznap délutánra és ott utaltak a gasztróra ERCP-re! Pedig "csak" a bilirubinom volt nagyon magas, sárga volt a szemem, a májértékek még nem is voltak olyan rosszak...

2010. jan. 18. 12:59

Szia,

Igen voltam, de azt mondta dietazzam, igyak kamillateat egy sima gyomortukrozesre menjek vissza.

261. Lujza28 (válaszként erre: 258. - Cca887cff8)
2010. jan. 18. 12:56

Igen, ha gyulladás van, és olyan rosszak a májfunkció értékek, akkor nem is biztos hogy laporoszkóppal meg tudják csinálni! Nekem legalább is ezt mondták akkor!


Szerencséd volt hogy a doki bevitetett!

Jó fej a háziorvosod...:S Akár nagyobb baj is lehetett volna belőle!

Örülünk hogy túl vagyunk az egészen ugye?:))

260. cca887cff8 (válaszként erre: 259. - Bernibej)
2010. jan. 18. 12:51
gasztrón vtál?
2010. jan. 18. 12:41

Sziasztok,

Nekem nagyon rossz maj, es egyebb ertekeim lettek amik mind gyulladasra utalnak, fajdalom jobb e bal oldalon+ sarga a szeklet (bocsi :). Ultrahang nem lat semmit, ja es 6 eve volt mar ugyanez, de akkor a hasnyalmirigyem is begyulladt, most nem. Akkor baromira nerm erdekelte oket a dolg, egy sima ultrahangot csianltak es kesz. Nem szeretnem, ha 5-6 evente ez elojonne. Szerintetek mit tegyek? Probaljam rabeszeln ia dokiit egy ilyen vizsgalatra?

258. cca887cff8 (válaszként erre: 257. - Lujza28)
2010. jan. 18. 12:39

igen, a neved ismerős volt...

akkor majd jelentkezik az illető mert ígérte ír majd,,,

engem 2009 júliusában műtöttek.

19én vittek be éjjel és asszem 25én szombaton már műtöttek is...

nekem is elvolt záródva a vezeték és mint a sár olyan sűrű volt az epe...de hála istennek az ügyeletes orvos bevitetett éjjel a munkahelyemről.


a szemét háziorvosm meg csak tömött tele pénteken szurival és ne hisztizzek nem lesz előbb műtét bírjam még ki...

komolyan ..az volt szerencsém, h vasárnap bementem dolgozni és az otthani ügyeletes más 2x volt nálam ..kikérdezett és este már kihívta a mentőt..éjszaka ill hajnalban kerültem végül be..


én is besárgultam vna stb...ha a házidokira vártam vna...meg kezdtem begyulladni még meg tudtak csinálni és hamar emg is tudtak műteni...

257. Lujza28 (válaszként erre: 256. - Lujza28)
2010. jan. 18. 12:30

Nem!:)

Én indítottam a fórumot június végén, mert júliusban műtöttek és kíváncsi voltam a tapasztalatokra!

De már beszélgettünk itt ha jól emlékszem!:)

256. Lujza28 (válaszként erre: 254. - Cca887cff8)
2010. jan. 18. 12:28

Igen a műtét nekem is megváltás volt!

Igaz amikor megcsinálták az ERCP-t akkor nekem ki kellett várnom egy hónapot hogy műthessenek, addig szigorú diéta volt, alig ehettem mert mindentől görcsöltem.

De féltem mert azért kellett ERCP, mert besárgultam, és azt mondták hogy valószínű elzárta egy kő az epevezetéket, és jó volna kibírni műtétig mert ha megint elzáródik akkor újra ercp.... Na azt nem akartam!:)

Én akkor csütörtökön mentem be, aznap megcsinálták, szombaton eltávra hazamehettem és vasárnap ki is engedtek.

2010. jan. 18. 12:23

Lujzi, nem te vtál január elején műtéten?

vkivel beszélgettem és írta, h idén januárban megy műtétre..levelét már töröltem így nevét nem tudom..


nem te vtál?

254. cca887cff8 (válaszként erre: 253. - Lujza28)
2010. jan. 18. 12:19

lehet a koktéltól is függ...

éreztem én is, h mocorog, csinálnak ott bent vmit, meg fel vagy le mozog a műszer...nem mondom, h nem volt kellemetlen de fájni nem fájt.

mondták nyugodtan sóhajtozzak, nyögjek stb..

én is éreztem, h kellemetlen...


vasárnap ill hétfő hajnalban vittek be..hétfő délután csinálták meg... csütörtökig maradtam bent - addig ill szerdáig infúzió csak...

szombaton meg műtött az orvosom...hála istennek.


8 kilót fogytam pár nap alatt...hű de szar volt..

hulla fehér vtam és gyenge...


de a műtét után vasárnap már sétáltam és kezdett a színem is visszajönni ....

253. Lujza28 (válaszként erre: 252. - Cca887cff8)
2010. jan. 18. 12:12

Biztos függ a dokitól is, meg talán attól a kábítótól is...

Nekem szerintem valami rossz keveréket adhattak, mert ugyan azt mondták előtte hogy nem fáj mert elkábítanak, és inkább csak kellemetlen, ehhez képest én mindent éreztem!:( Annyi volt csak a hatása a "koktélnak" hogy szédültem kicsit és nehéz volt a fejem... De mindent éreztem, gondolom mert gyulladásba is volt ott még érzékenyebb lehetett!

Viszont rendesek voltak velem is a doki és az asszisztens nő is, de azért még egyszer nem szeretném átélni!:)

Te meddig voltál kórházban utána?

252. cca887cff8 (válaszként erre: 251. - Lujza28)
2010. jan. 18. 12:02

én jól..

kaptam jó kis kápszert és eléggé ellazultam...

de azért annyira magamnál vtam, h jó mélyeket lélegezzem és úgy könnyebb volt.


de a személyzettől, orvostól is függ.


én nagyon féltem mert olyan idióta szobatársam volt aki megijesztett és teljes stresszben mentem oda..

kérdezték mi a baj..elmondtam..erre kiakadtak..


de nagyon rendesek vtak...


meg tudod én 3napos görccsel kerültem be sürgősséggel és örültem , h megcsinálják...


de jól viseltem.

251. Lujza28 (válaszként erre: 250. - Cca887cff8)
2010. jan. 18. 11:59

Igen.

Te hogy viselted? Én elég rosszul...:S

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook