Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtétről tapasztalatok? fórum

Epekő műtétről tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


40. Lujza28 (válaszként erre: 39. - 3c26fd28d5)
2009. júl. 11. 22:31

Nálam is hasonlóan alig több mint egy hónapja kezdődött, de azóta diéta mellett is rengeteg görcsöm volt, elzáródott az epevezeték, besárgultam, kórházba kerültem egy gyomortükrözéses beavatkozásra..stb. Szóval rengeteg bajt tud okozni az epekő, pláne ha be is gyullad, aminek súlyos szövődményei is lehetnek! Szerintem ne halogasd te sem, nehogy baj legyen!

Tudom, én már könnyebben beszélek, tényleg jó hogy túl vagyok rajta, de hiába féltem a műtéttől túl akartam már lenni mert az a fájdalom amit a kövek okoztak, az iszonyatos volt! A műtét utáni fájdalom komolyan, szinte semmi ahoz képest!

Tudom hogy nehéz a gyerekeket itthon hagyni, nekem is nehéz volt, de tényleg csak 3 nap a kórház ha laparoszkópos műtéted lesz, de ha közben begyullad vagy elzáródik akkor sokkal tovább bent maradhatsz...

Nekem is sok bajt okoztak, de azt hiszem még időben műtöttek meg!

Neked is minden jót kívánok, remélem te is hamar túl leszel rajta!

Egyébként a doki nem javasolta a műtétet?

39. 3c26fd28d5 (válaszként erre: 38. - Lujza28)
2009. júl. 11. 20:52

Szia


én is mütét előtt állok:(

próbáltam, próbálom húzni az időt, mert pici babám van, meg persze egy nagylányom is és olyan nehezen hagynám itt őket még pár napra is:(

de egyre sürgetőbb, mostmár szinte minden nap vannak görcseim, pedig alig eszek és amit eszek az se nem zsiros,se nem füszeres, se nem rostos.

Nekem 5 hete volt az első görcsöm /picikém akkor volt 5 hetes/, először azt se tudtam mi bajom, halálfélelmem volt, az egész hátam fájt, a gyomorszájam kiakart szakadni, alig kaptam levegőt, először a doki is másra gondolt, aztán rá 1 hét múlva megint, akkor kihivtuk a dokit aki már beutalóval jött.

Következő héten UH, diagnózis:számtalan 3-4 mm-es epekő.

Azóta figyelek, hogy mit eszek és utána nem is volt 3-4 hétig görcs, de most már 1 hét alatt ez a 3.

Sajna most már rá kell szánnom magam.

Olvasom a naplódban,hogy túl vagy rajta, irigyellek:)


Jó egészséget nektek:)

2009. júl. 11. 20:12

Sziasztok!

Itthon vagyok szerdán haza engedtek! Nem nagyon ültem a géphez, sokáig nem tudtam még ücsörögni, de már egyre jobb!

Örülök hogy túl vagyok rajta, nem volt valami kellemes, a műtét után meg valamiért nagyon fájt egészen estig, akkor 2 infúziós fájdalomcsillapító hatására kezdett jobb lenni! Az nagyon fájdalmas volt, de utána már kibírható. Most meg tényleg napról napra könnyebb, de még nagyon húzódik, és elkezdett viszketni is!

Kedden varratszedés lesz, meg kontroll labor, mert a bilirubin szintem még mindig magas, remélem nem maradt bent kő ami elzárta megint....

Ja, 7 darab picike követ kaptam ajándékba!

2009. júl. 10. 09:45
ajj, de reggel van... komlikásió=komplikáció XD
36. Zarahell (válaszként erre: 28. - Kisfüles)
2009. júl. 10. 09:43
De hát miért vittek az őrzőbe? Valami komlikásió volt? Mert epeműtét után nem szokták őrzőbe vinni az embereket.
2009. júl. 10. 09:41

Sziasztok! Én is csatlakozom hozzátok, nekem sincs már epehólyagom, tavaly októberben műtöttek, nekem sajna nem ment laparoszkóppal, mert összenövéseim voltak, előtte én is voltam sárgalány, ehhez képest Pesten mindenhol "elzavartak", hogy biztos pánikbeteg vagyok, és attól van gyomorgörcsöm. Persze senki nem vizsgált meg, én meg a falat kapartam a fájdalomtól.

Nekem egy 10 centis vágás van, műtét után nem kaptam fájdalomcsillapítót, mert nem tudták, mire vagyok allergiás.. Szóval jól megszenvedtem, de azóta nem görcsöltem szerencsére. :)


Ja, és Lujzát meg már meg is műtötték szerintem azóta.. Lujza, jelentkezz, hogy mi újság! :)

34. giorcub (válaszként erre: 29. - 81002da781)
2009. júl. 9. 23:08

laporoszkoppal sztem barmilyen meretet kivesznek, mivel ugysem no feltegla mereture.

ha egyben van az a jo mert akkor nem tud eltomodni az epeveztek. de persze ezt ok sem latjak annyira, mert uh-n nem lehet reszletesen latni. ha nem gorcsol vagy gorcs elmulik viszonylag hamar akkor el lehet elni vele egy eletet is, csak kellemetlen.

33. viktóriaanyu (válaszként erre: 29. - 81002da781)
2009. júl. 9. 21:31
Én nem adtam semmit.Nem vagyok ennek a híve.Utólag meg úgyis felesleges hiszen már elvégezte a dolgát,javítani nem tud.
2009. júl. 9. 09:18
Anyut kb két hónapja műtötték, kivették az epehólyagját.Minden rendben is volt,mindent tudott enni, de csak pár hétig. Egyszerűen nem hajlandó betartani a diétát és folyton hasmenése van.Baj lehet ebből,vagy ennél nagyobb már nem?Minden meghajtja, de mégsem tudja betartani a diétát........
2009. júl. 6. 14:18
nehezen, ez kimaradt
2009. júl. 6. 13:47
Kicsit azért is szánom rá maga, mert van egy 2 éves gyerkőcöm, segíteségem meg nuku, a Férjem van, de hát nem valami gyerekközpontú...
29. 81002da781 (válaszként erre: 27. - Vercsaszy)
2009. júl. 6. 13:47

Nekem azt mondta a háziorvosom, hogy nem muszáj kivetetnem, mert egyben van, nem apró darabokban.

De meddig növekszik?

És mi az a max. méret, amit még laporoszkóppal kivesznek?


Amúgy mennyit adtatok a dokinak "hálapénzként"?

2009. júl. 5. 17:50

Szia

Nekem 7 éve volt epekő műtétem,laparoszkóppal csinálták,a műtét során "feltöltenek levegővel"(legalábbis nekem úgy csinálták)nos,mikor felébredsz,utána még jó ideig fogsz,erős fájdalmat érezni az oldaladon,és ezt sajnos nem lehet semmivel csillapítani,de mikor visszavisznek a helyedre,már semmi bajod nem lesz.Azonnal jöhetsz-mehetsz.(ugyanis engem legalábbis 1 napra az őrzőbe vittek)

27. Vercsaszy (válaszként erre: 25. - 81002da781)
2009. júl. 1. 21:48
Én kivetetném,nekem csak nagyon-nagyon apró "köveim" voltak,mégis amikor begörcsöltem,az nagyon fájt ám!!!
26. Vercsaszy (válaszként erre: 24. - Lujza28)
2009. júl. 1. 21:47

Nem,azóta nincs semmi bajom,mindent meg tudok enni!


Én túl hamar ébredtem fel a műtét után,és egy jó darabig nem adtak,állítólag nem adhattak....(fájdalomcsillapítót)

Ez érdekes,mert amikor a cicijeimet csináltattam,magánklinikán,akkor a 2,5 órás műtét után állandóan kérdezgették,és mondogatták,hogy szóljak nyugodtan,ha csak kicsit fáj,akkor is,és adnak fájdalomcsillit!Azt mondták,és milyen igaz,hogy a kis fájdalmat könnyebb csillapítani,mint a nagyot....

2009. júl. 1. 20:41

Sziasztok,

Én is sorstárs vagyok. :(

Én egy 2cm-es követ "dédeletek" cirka 4 éve.

lekopogom görcseim nincsenek, de van pár bajom az epés étkekkel. :(

Ti kivetetnétek a követ ilyenkor?

24. Lujza28 (válaszként erre: 23. - Vercsaszy)
2009. jún. 30. 20:50

Húú, szegényke! Azóta viszont semmi gondod ugye? mindent meg tudsz enni, vagy okoz valami problémát?

Hát gondolom hogy nem lesz kellemes, valamennyire biztos fájni fog, de lehet kérni gondolom fájdalom csillapítót!?

Végül is, ha esetleg úgy járnék mint te, akkor is inkább kibírom, mint még egy tükrözést, és ilyen kemény diétát évekig...:) Azt nem szeretném!

Akkor jön a párom, végül is nem egy hosszú műtét!

Ha haza engedtek jelentkezem mindenképp!:)

2009. jún. 30. 18:49

A műtét kb. 15-20 percet vesz igénybe.

Én egy ellenpéldával élnék,de nem ijesztgetni akarlak.Nekem ébredéskor nagyon-nagyon fájt!

Szültem már kétszer,egy császár,egy spontán,de az a fájdalom,ami akkor jelentkezett a kis vágásnál,hát azt nem akarom még egyszer érezni!

Nem vagyok egy nyavíkrozi,de nem tudtam megállni,hogy ne sírjak,pedig a gyermekeim is bent voltak a kórteremben,és Őket nem akartam megijeszteni!De egyszerűen nagyon fájt!!!

Utána is sokáig lábadoztam,már pontosan nem emlékszem meddig,de 2 hétig tutira fájt,és pl nem tudtam gyúrni...(Anyósom megkért,hogy süssek omlós sütit,és nem bírtam meggyúrni a tésztáját)

Fájt!


De!Azóta sincs semmi bajom,végül is a műtét jól sikerült,mai napig nem tudom viszont,hogy nekem mitől fájt annyira borzasztóan!(mert a szobába senki másnak nem fájt:)

Úgyhogy fel a fejjel,majd írj!

A párod meg természetesen menjen csak Veled!

22. Lujza28 (válaszként erre: 21. - Viktóriaanyu)
2009. jún. 30. 18:32

Köszi a választ!

Azért kérdeztem mert érdemes e bejönni a páromnak? Biztos ideges lesz, de hogy ott üljön egész nap amíg kómázok..:) Vagy legföljebb addig bent lesz amíg kihoznak, aztán hazamegy ha tudja hogy túl vagyok rajta.

2009. jún. 30. 18:08
De.10-kor műtöttek és este 7 körül már felkeltem.Persze húzódott de sikerült.Nem tudom meddig tartott,de arra emlékeztem hogy átraktak az ágyba de utána még aludtam pár órát.
2009. jún. 30. 17:50

Lenne egy két kérdésem még!:)

Műtét után mikor kelhetek fel? Mikor lehet először enni? (Persze diétásra gondolok) Másnap? Nagyjából mennyi ideig tart a műtét? Mire kihoznak, valamennyire magamnál leszek már az altatásból?

19. viktóriaanyu (válaszként erre: 13. - Lujza28)
2009. jún. 29. 23:29
Én már másnap nagymosást csináltam.Akkor volt a picilányom 8 hónapos kb.10 kg,őt is emelgettem.Igaz húzódott meg picit fájt a seb,de nem volt vészes.
18. Lujza28 (válaszként erre: 17. - Kokorka)
2009. jún. 29. 22:55

Nagyon szépen köszönöm!!

Örülök hogy sokan elmondtátok, és elmondjátok a tapasztalataitokat, így már kevésbé félelmetes, hogy tudom mire számíthatok!

2009. jún. 29. 22:53

Két éve estem át laparoszkópiás epeműtéten.

-75 évesen ! - másnap már teljesen önállóan fürödtem,következő nap hazajöhettem. Itthon teljesen egyedül elláttam magam. Az előírt diétát szigorúan betartottam. Mindent ehetek korlátlanul, semmi panaszom nincs.Régen elfelejtettem az egészet.

Ne izgulj! Fel a fejjel! Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok: R.

16. Lujza28 (válaszként erre: 15. - Szokriszti)
2009. jún. 29. 22:37

Ez azért jobban hangzik mint a 6 hónap!:)

Akkor azért az első héten nem emelgetek, de aztán fokozatosan el láthatom a családot ugye?

15. szokriszti (válaszként erre: 13. - Lujza28)
2009. jún. 29. 22:34

Szia!

Nekem márciusban volt ilyen műtétem, nekem is kisbabám van, a kijövetel utáni 2. héten már muszáj volt emelgetnem. Igaz, óvatosabb voltam. Én nem nagyon diétáztam, talán egy hónapig fűszer-, és zsírmentes koszton voltam. A dokim azt mondta, hogy bármit ehetek, de mértékkel. Nem is volt utána semmi gondom.

14. Lujza28 (válaszként erre: 12. - Ibszi)
2009. jún. 29. 22:16

Szia Ibszi!

Nekem is kiveszik a hólyagot, csak nem lesz akkora vágás. Nem mondod hogy 6 hónapig diétázni kell?? Én egy hónapja szinte csak szénhidrátot ehetek, kevés száraz husival, erős fűszerektől mentesen, néhány zöldséggel,és gyümölccsel, de más naggggyon elegem van!

Most hogy tiltott annyi mindent ennék...:))

13. Lujza28 (válaszként erre: 10. - Viktóriaanyu)
2009. jún. 29. 22:13
És mennyi idő után tudtad otthon a napi dolgaidat végezni? csak azért kérdezem mert 3 gyerekem van, apa és anyukám segít az elején, de aztán menniük kell dolgozni. Gondolok arra hogy mikor emelhetek? Pl fürdésnél a legkisebbet, ilyesmi...
12. ibszi (válaszként erre: 2. - Lujza28)
2009. jún. 29. 22:11

Szia Lujza!

Bátorság! Engem 20 évvel ezelőtt műtöttek(még vágtak) szép hosszú hegem van kb a mellemtől a köldökig. Én csak a műtét után sárgultam be. Nekem eltávolították az egész epehólyagot. Ennek az az egy előnye van hogy a 6 hónapos szigorú diéta letelte után szinte mindent tudtam enni.

Ez a mai napig így van. Viszont az a 6 hónap elég szegényes volt étkezés szempontjából. semmilyen zsírral készült ételt, tejterméket nem ehettem. Szinte csak gyümölcsön és zöldségen éltem. Azóta viszont semmi gondom vele.

Kívánok Neked erőt és kitartást valamint a továbbiakban jó egészséget!!

11. Lujza28 (válaszként erre: 3. - Era741211)
2009. jún. 29. 22:10

Én se gondoltam hogy ilyen nagy gondokat tud okozni!

Anyukámnak 16-17 éve van köve, nem műtötték, néha érzi hogy görcsölget, gyógyszerre elmúlik, de ezen kívül nem okoz neki panaszt!

Én meg görcsölök két napot, elmegyek dokihoz, aztán onnan kórház, tükrözés, sárgaság, stb...:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook