Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
572. Bonti74 (válaszként erre: 571. - Kimba1)
2011. aug. 26. 13:05

A normál tartomány nem 0,7-2,5 közötti???

Mert akkor a 2,13 még jó nem?

Én most kikerestem neked az én középső lányom AFP-jét és 2,0 volt. Én is meglepődtem kicsit magasnak tartottam, de teljesen jó volt.

Egyébként is baromság az AFP, sok országban már régen nem is csinálják.

Én nagyon meggondolnám a magzatvíz vizsgálatot, inkább beszélj még több orvossal erről. A magzatvíz vizsgálatnak 1% a vetélési kockázata! Az nem kicsi!

Az hogy az AFP önmagában milyen értéket mutat az rengeteg mindentől függhet. Pl. nem jó lőtték be a terhességi hetet, attól is függ hogy valaki mennyire magas, barna bőrű-e, kövér vagy sovány, szóval egy kalap.... sem ér.

571. kimba1
2011. aug. 26. 12:56

Sziasztok,

nagyon rég nem írtam. . .

Tegnap voltam a II. genetikán.

Az AFP-t előtte nem is láttam, tegnap mondta a doki(aki nagyon nagyon undok, igazi bunkó), hogy magas az AFP-m. 2, 13 az értékem.

A saját dokimmal beszéltem és azt mondta, hogy menjek el magzatvíz vizsgálatra, az a megbízható.

Így ma megyek beutalóért, remélem hamarosan túl leszek és csak fölöslegesen cukkolnak az orvosok.

Amúgy a lelet szerint a babánk teljesen jól van.

Volt valaki hasonló helyzetben?

2011. aug. 25. 12:55

:D


Nos, igen egyértelmű, hogy FÉRFI lesz belőle :D


Most én is szívesen lefeküdnék csucsuzni úgy 1 órácskát :D

Én sem foglalkoznék sokat a hízás témával, max. kitartóbban kell letornázni szoptatás után, és majd akkor lehet diétázni...

Ha a cukrod rendben van, nincs para, talán még az oedemákkal vigyázz :)

569. Edo13
2011. aug. 25. 12:43

Sziasztok!


Gabica!

Nagyon jók lettek a képek!Azthiszem mostár elég egyértelmű,hogy fiú!:)


Nana!

Hülye ez a doki!Miért kerülnél kórházba?Ne foglalkoz vele,érezd jól magad!Engem is cseszegettek a hízás miatt,de azthiszem a terhesség az az állapot,amikor az ember megengedheti magának,hogy azt eszik,ami jól esik!Persze nehezebben fog lemenni...


Abarta!

Még korai lenne ezen aggódni!Állítólag az utolsó pillanatig befordulhatnak...


na megyek aludni,míg Norbi engedi:P

568. HegPet (válaszként erre: 566. - 92a7eaf480)
2011. aug. 25. 12:35
Naná!! :-D Édes nagyon a kis kukis! :-D
567. Bonti74 (válaszként erre: 566. - 92a7eaf480)
2011. aug. 25. 12:26

Az a "gondolkodós" nagyon jó!

Édes kis formás feje és arcocskája van.

Nekem akkor volt nagyon érdekes ez mikor már megszülettek és láttam, hogy tényleg mennyire hasonlítanak ezekre az uh-os képekre...

Még jó, mi?:)

2011. aug. 25. 12:11

Jajj, de meleg van :S


Meglestétek Ákosomat? :P

565. abarta
2011. aug. 25. 11:59
Hat irtak meg valami hyperecho szivizmot. De arrol azt olvastam a neten hogy sokaknak vagy es nem altalanosan utalhat csak gondra, valamint kesobb eltunik. Jo kis sztks dokinal voltam, semmit sem mondott... :-( Minek is van az ilyen?
564. HegPet (válaszként erre: 563. - Abarta)
2011. aug. 25. 11:39

szia,


naná, biztosan, még nagyon az elején vagytok... :-D amúgy minden oké?

563. abarta
2011. aug. 25. 11:29
Sziasztok, Tegnap voltam 18 hetes ultrahangon. Harant-fekvesben vagyunk. Mi a velemenyetek ez meg valtozhat? Udv, Adri
562. abarta (válaszként erre: 539. - De4b589afa)
2011. aug. 25. 11:28
Femszarmazek a mosoporban? En eddig csak ugy lattam hogy vizlagyito+kopor+illatositok vannak benne...
561. Nana22
2011. aug. 25. 09:42
Baromfia=baromfi...:D
560. Nana22 (válaszként erre: 558. - HegPet)
2011. aug. 25. 09:41

hát igyis-úgyis,m a terhesség eleján nem hiztam semmit szóval egy 54kg-ről indultam,érzem én is a súlyt és persze h mozgok,nem tudom meséltem-e h kertes házba élünk a férjemmel van egy rakás kis-nagy baromfia állományom azokat mindennap nap én rendezem plusz itthoniak ugye mindennap főzés takaritás,szerintem elég szépen mozgok,sőt még mindig biciklizgetek a faluba v boltba...

Én mindig úgy néztem h szélsőségesen étkezzem,szóval nem cs hús,v nem cs vega kaját,kenyeret sokat eszek az igaz,meg mostanába a reggeli szinte muszáj de az is egy szendvics.


Nem is érdekel az egész,aki 80-100kg-vel kezdi a terhességet azt nem baszogatják az ak tényleg ne egyen egy dekát sem m a baba bafullad?meg ilyesmi...


Hát fogom a csipiszt h rendbe legyetek a pulzus tényleg egy kicsit sok,de szerintem ez a meleg is belesegit,igyál sok folyadékot...:D

2011. aug. 25. 09:37

Jóó reggelt!!!!


Ismét elúsztam a kép felrakással, mert délután Apával fürödtünk a medencében és lenn voltunk egész estig :)


Felraktam a Kedvenc képeinket a bébikénkről :)

Mondanom sem kell, hogy szem nem maradt szárazon, én azóta is állandóan bőgök, ha megnézem a képeket... És állandóan az Édes Kisfiam-at hallgatom...

Annyi sz@ron mentem keresztül, nem is gondoltam, hogy ilyen fantasztikus élményben lesz részem.

Apa is állandóan a képeket és a babamozit nézegeti, el van tőle ájulva :)


Picianya! Nem tudtuk eddig biztosan, mi lesz, de a doktornő is meglepődött, milyen premier plánban beterpesztett :)



Nana! Nem szabad aggódni, minden a legnagyobb renben lesz, ne félj! Polcold sokat a lábaid, vagy legalább legyenek vízszintesben. Nem biztos, hogy híztál, lehet, az oedema-któl tűnik soknak a súlyod. Mostmár én is 5 kilónál tartok, a védőnő leszedi a fejem.


Én még nem vizesedek, de ami késik, nem múlik...


Elegem van a munkából, haza akarok menni!!!! Na, nem hisztizek, még 3 napom van, azt fél lábbal is kibírom :)


Ti hogy vagytok? Bírjátok ezt a kánikulát? Tessék világos ruhát felvenni és szalmakalapot tenni, ha kimentek az udcára! (Szerintem amúgy is olyan nagyon jók a szalmakalpok, tök olcsón lehet divatosakat kapni :P )


Megyek, dolgozom egy picit, aztán jövök :)


Puszik!!!!!!

558. HegPet (válaszként erre: 557. - Nana22)
2011. aug. 25. 08:07

szia, te szegény, ijesztegetnek rendesen ...mondd csak, június óta plusz 13 kg, vagy összesen annyit híztál?

Nekem 31 hetesen a pici 1900 g volt, a többi adatot nem tudom. Az tény, hogy a terhesség vége felé vigyázni kell, mert ha vizesedik az ember lánya, az jól megdobja a súlyt! No cukor, édesség és üdítő, sok gyümölcs, zöldség, víz! és barna kenyér, napi 5ször kis adagokban egyél és akkor nem lesz baj. Mit eszel otthon egyáltalán? Mitől hízol ennyit? Mozogsz is azért?

Nekem a lábam nem vizesedik, én polcolom, ahogy csak lehet és sokat mozgok kint (mindig mennem kell valahova).

Nekem most a szívemmel kell menni ekg-re és kardiológiára, mert a pulzusom 117 körül mozog. A vérnyomásom meg a béka feneke alatt van.

Csak ne aggódj, mert a baba azt is megérzi és az nem jó! Hidd el, ha jobban odafigyelsz magadra, akkor nem lesz baj! Tessék polcolni a lábakat! Ha tv-zel, ha lepihensz egy picit, és igyál sok folyadékot!

557. Nana22
2011. aug. 25. 07:51

Sziasztok!

Én kedden voltam kontrollon,31hetesek vagyunk 2200g a kisfiam súlya BPD:86mm,Femur:59mm,THQ:81mm


Kikaptam m Június óta felszedtem 13kg,most vagyok 68kg és szigorú diétára fogtak azt mondták ez nagyon sok,jövőhéten megint,vér-vizelet vizsgára küldenek ahol megnézik majd a máj-vese funkciókat is,dagadtak a lábaim is azt mondta a dr.nő ha nem tartom be a szabályokat v kórházba küld v elvetélhetek...


Jövőhéten még a fogdoki is vár mert kiesett egy régi tömésem,kezd elegem lenni ezekből a rengeteg vizsgákból meg kezeléselből.


A cukrom és a vérnyomásom rendbe van vérszegény sem vagyok,nem tudom mi lesz,de nem szeretnék idő előtt menni a kórházba...

556. de4b589afa (válaszként erre: 555. - Kolli1987)
2011. aug. 24. 20:29
Sima bolti 20%-os ecetet szoktam félig, vagy egy kicsit kevesebbet önteni az öblítős rekeszbe (felültöltős gép). Ebbe csepegtetek 4-5 csepp teafa olajat, néha levendula illóolajat is.
2011. aug. 24. 17:12
És az ecetet hogyan szoktátok adagolni?
554. de4b589afa (válaszként erre: 542. - Kolli1987)
2011. aug. 24. 15:06
Én mindent 60 fokon mosok, és nem igazán számolom, mennyit teszek a zsákba. Talán úgy 6 fél darabot. Beletúrok a diók közé, és amennyi a kezemben van, annyit rakok bele. Minden zsákot 2-szer használok, max 3-szor, de csak ha a harmadik adag ruha nem piszkos inkább csak viseltes.
553. de4b589afa (válaszként erre: 548. - Moki-kopi)
2011. aug. 24. 15:03
Igaz, tényleg nagyon büdös maga a dió. Mosás után, mikor szárad, akkor meg még büdösebb. De érdekes, hogy ez a ruhákon egyáltalán nem érződik.
552. de4b589afa (válaszként erre: 549. - 92a7eaf480)
2011. aug. 24. 15:01

Gabi! Csodálatos lehetett látni a kis babócát. Fiút vártatok? Biztosan volt valami elképzelés, nem?

Ahogy olvastam a soraidat, nekem is eszembe jutottak a 4D emlékek (is), milyen fantasztikus meglesni azt, aki odabenn lakik a pocinkban.


ÚÚÚgy várom én is, hogy újra átélhessem ezt!!!!

551. Bonti74 (válaszként erre: 542. - Kolli1987)
2011. aug. 24. 11:43
Ha a mosódióra gondolsz akkor attól függ hány fokon mosok. Ha 60-90fokon akkor teszek bele kettő darabot, azaz 4-5 felet, ha csak 40-50fokon akkor 3felet. Ezek félben vannak és úgy kell őket összetépkedni, vászonzsákba rakni (amit adnak hozzá). És kb. 3x lehet vele mosni, aztán cserélni. Baromi takarékos.
2011. aug. 24. 11:22

Sziasztok!


Hogy vagytok?

Mi nagyon nehezen viseljük ezt a nagy meleget. :(

Nem is lehet sehova sem elmenni ilyen melegben


Kisgabicsa gondolom, hogy milyen jó érzés volt, hogy láttad a babádat. :)

Jaj ezek voltak a legjobbak a terhesség alatt amikor láthattuk a babámat. :) :)

2011. aug. 24. 08:51

Jó reggelt Kismamik, Anyukák!


Képzeljétek, tegnap voltunk a 4D-s ultrahangon :D

Gyönyörű KISFIUNK lesz, ma délután rakok fel képet :) 56 db képet kaptunk, egytől-egyig mindegyiken gyönyörű, ráadásul "premier-plánban" is megmutatta a férfiasságát! :D

518 grammosak vagyunk :)


Most megyek az orvoshoz, majd mesélek Nektek délután :))))


Jaj, annyira boldog vagyok, hogy meg sem kérdeztem, Veletek, mi újság? Gyerkőcök? Mindenki jól van? Bírjátok ezt a szörnyű meleget?


Millió-millió puszi Mindenkinek :)

2011. aug. 24. 07:05

mosódióról és társairól már nagyon sokat olvastam, szerettem volna kipróbálni, dm-ben vettem is egy próbazacsit, de olyan kellemetlen kutyaszagú volt, hogy nem mertem vele mosni..na de akkor ha ennyien elégedettek vagytok vele, kipróbálom majd :)



Gabica írj, hogy mi volt a 4D-n, biztos szuper élmény volt :)

2011. aug. 24. 06:57
Sziasztok! Egy kis segítség az első babát váróknak...bútorok, ruhák, babakocsik, ajándékok stb... amire egy újszülöttnek szüksége lehet. Nem szeretnék reklámozni, ha érdekel valaki a többit priviben. :)
546. moki-kopi (válaszként erre: 513. - HegPet)
2011. aug. 24. 06:42

HegPet még a mosáshoz: ha valami nagyon kényes ruha azt úgyis kézzel fogod, de hidd el, annyi szennyese lesz a picinek, hogy még a gép is alig győzi majd :D volt, hogy naponta 4-6 alkalommal is öltöztettem, mert hol lebukta, hogy kifolyt a pisi-kaki stb.

Lehet kapni direkt babáknak való mosóport és öblítőt.. előbbi neve azt hiszem Norbit (vagy valami ilyesmi..) barna lötty és büdös :D:D szóval mi ezt kihagytuk, meg vannak méregdrágán a bio és egyéb mosószerek.. Öblítőből a Gabit használtam neki, olyan jó illata van, most meg már a sima Sensitive öblítőket.

Ecettel óvatosan, tönkreteszi a gépet :(

545. moki-kopi (válaszként erre: 512. - Kingi7)
2011. aug. 24. 06:39

Jó reggelt!


Kingi nyugi! csak a tapasztalataimat írtam le (mint mások is), azt hittem azért vagyunk itt....

2011. aug. 23. 19:52

Szia KisGabica!


Köszönjük jól vagyunk és már ki is bújt az első foga. :)

Ma jöttünk reggel haza nem tegnap este mert olyan meleg volt. :S

Ti hogy viselitek ezt a meleget?

Milyen volt a 4D?

Ráadásul nagyon nagy fába vágom a fejszémet.

Matekból leakarok újból érettségizni, hogy jövőre lehessen felvételizni.

Ja és mától tornázgatni is akarok.

Bár ez szerintem csak hetente egy két alkalom lesz.

2011. aug. 23. 15:35

Sziasztok Lányok, Édesanyák, Kismamák!


Jól eltűntem, elnézést kérek érte, de Apa hétvégén kettesben akart lenni, telefon-net kikapcs :) :D

Nagyon jó volt :)Voltunk a dorogi strandon+csavarogtunk, romantikáztunk sokat.


Ma megyek este fél 8-ra 4D-s ultrahangra, már annyira várom, hogy nem tudom elmondani. Egyébként természetesen dolgozom(miért is ne), de már csak 4 nap és vége...

Förtelmes melegünk van, itt a kórházban amúgy is és nincs klíma...(magyar eü.)

Nem vagyok amúgy hisztis vagy ilyesmi, csak kissé elegem van néhány dologból és várom már, hogy végre ne kelljen a munkahelyi baromságokkal foglalkozni...


Látom, nagyon környezet- és babatudatos anyukák vannak ám itt :))))


Mindenki jól van?

Pocakok?

Babácskák?


Csengék és Norbikák? :)


Puszi mindenkinek!


Ja, képzeljétek, valamiért kiléptettek a 2011 decemberi babák fórumból... Nem igazán értem, ez milyen alapon működik, de egye fene, akikkel "jól érzem magam" és jól elbeszélgetek, azok úgyis itt vannak :P


Puszik! :)))

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook