Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
512. kingi7 (válaszként erre: 509. - Moki-kopi)
2011. aug. 22. 19:00
Télen sem volt neki több rugija, mert amikor a kisebb jó volt még a nagyobbat is rá lehetett adni, az a baj, ha sokat veszel,nagyon hamar kinövik. Én mindig mindenből nagyobbat vettem. Bocsi, gumis lepedőre gondoltam :) Télen meleg van a lakásba, én ha este kimostam, reggelre, vagy délutánra megszáradt, ami meg fontos volt, azt a radiátorra tettem, még jó is volt, mert párásított :)
511. Kolli1987 (válaszként erre: 508. - HegPet)
2011. aug. 22. 18:24

Szia!


Nekem az a véleményem, hogy arra a hőmérsékletre érdemes szoktatni a babát, amire az egész családnak jó. Nem kell 40 fokot csinálni de egy olyan 25-28 fok szerintem az ideális. De nem tudom pontosan, mert én eléggé fázós voltam és sokat voltam csak pizsamába ahol úgy nem fáztam ott a babám sem, mert ugye ő jobban fel van öltöztetve: bady+ rugi.

A hősugárzó szerintem csak az első pár napban amíg nem jöttök haza akkor érdemes.

Logikusan nem lehet hosszú távon bírni anyagilag ha nagyon felfűtünk illetve nem is egészséges, ha viszitek sétálni a kicsit.

Én amit javasolni tudnék, hogy ne az ablak illetve fűtőtest közelébe legyen az ágya.


Szoptatással kapcsolatban nekem kellett a mell szívó de az a legjobb ha igény szerint tudod szoptatni és addig ameddig ő szeretne.

Ha jól teszed a melledre akkor az sem fáj, persze a legelején kellemetlen.

Még egy tanács ha bimbó kiemelőt kaptok akkor azt minél hamarabb el kell hagyni, mert Csenge attól nagyon hasfájós volt. Azt hiszem olyan egy hónapos volt amikor sikerült elhagyni, és ráadásul nekem iszonyatosan fájt a bimbóm mert érzékennyé tette és semmi nem érhetett hozzá.

De ha nem tudsz fejni nem kell megijedni, mert nem mindenkinek van olyankor tej leadó reflexe.

2011. aug. 22. 16:55

HegPet én a saját ruháinkat is vasalom, a gyerekre se adtam soha vasalatlan ruhát, nem is fogok.


Mosáson jót mosolyogtam, a foltmentes ruhákat akár kézzel is kimoshatod, de majd meglátod, ha melléfolyik a pisi-kaki, még géppel is nehéz lesz kimosni, nemhogy kézzel ;)

ráadásul géppel sokkal jobban ki lehet öblíteni :) a lepedőket, kifogókat, textilpelusokat, ilyesmiket először 95 fokon mostam, utána már csak 60 fokon. A ruhákat pedig 40 fokon. Első időkben külön mostam a babaruhákat és babamosóporral, babaöblítővel, most már simán bevágom a mi ruháinkkal együtt :)

509. moki-kopi (válaszként erre: 507. - Kingi7)
2011. aug. 22. 16:53

Sziasztok!


Kingi jó, most nyáron elég a kevesebb ruha is mert gyorsan szárad ha kimosod, de azért télen teljesen más a helyzet... és valaki kérdezte, hogy januári babának mennyi ruha kell, ezért is írtam le. Nem gumilepedő, hanem gumiS lepedő, aminek a széle körben gumis, azt csak rá kell húzni a matracra és nem mozog el a baba alatt (de az anyaga sima lepedő anyag). textilpelus nekünk marhára nem volt elég a 15 darab, de hát mindenki a saját tapasztalatot írja le.

508. HegPet
2011. aug. 22. 15:19

Sziasztok,


gratula a picihez kingi7-nek, remélem ezután csak jó történik veletek! Tegyél fel majd képet a babádról! :-) És mesélj, mi van most veletek?


Nem tudom, ki írta, de minek kell vasalni a pici ruhákat? Én még nem mostam őket, habár amit kaptam, ki vannak mosva, de nincsenek kivasalva és nem gyűrődtek meg. Amiket meg vettünk tescoban, azokat még csak zacsiban tartom, szeptemberben ezekkel fogok foglalkozni.

Buta kérdés még, hogy hogyan mossátok a pici ruhákat, kézzel vagy géppel, ha géppel, akkor hányas fokon?

Mi most vagyunk 32 és fél hetesek és lassan csak ezekre fogok már koncentrálni.

Csak 6 db textilpelenkát vettünk, de Kolliék szerint még kelleni fog jó pár ...

Én mellszívót nem veszek, mert lehet, nem is kell, aztán később úgyis tudunk venni, addig marad a kézzel fejés, ha nem megy mégsem a szoptatás.

Angol pólya ügyében marha tanácstalan vagyok, mert ilyet kérnek a kórházban, én meg nem akarom ilyenben otthon tartani, meg nem tudom, milyet vegyek. Ráadásul elég drága lenne nekem csak a kórházba.

3,5 hét múlva megtudom, hogy császározni fognak-e a szemem miatt. Eléggé kezdek kicsit parázni, most fogom összekészíteni a kórházi cuccokat, érzem, lassan tényleg szülni fogok és úgy érzem, hogy még sehol nem vagyunk. Még mindig ... :-S


Kolli, neked Csenge novemberi, ti vettetek hősugárzót? Nekünk azt kéri a védőnő, de nem tudom, nem lesz attól túl meleg? Mert az sem jó a babának és tényleg kérdéses, hogy mire kibújik Joachim, beindítják-e a fűtést itthon.Még egy darabig szerintem elég meleg lesz.


Lányok, hogy bírjátok ezt a meleget? Én ki sem bújok a lakásból, jól le is sötétítettem, így egész jó idő van bent.


Tud valaki striákra valami okos dolgot mondani, hogy mivel kenjem? mert a testápoló semmit nem ér, sajnos nekem ki is sebesedett a hasamnál, annyira érzékeny a bőröm!


Meséljetek!

507. kingi7
2011. aug. 22. 14:54

abarta: Hát nem egyszerű... jó sok gond. Nekem a 12.-ik héten csináltak terhelést, mert az elsőnél is inzulinon voltam.Én a 14.ik héttől voltam inzulinon, már hála nem kell :) múltkor találkoztam egy ismerőssel és ő is tablettás cukorbeteg volt, majd inzulin... ahogy megszült, megszűnt a cukorbetegsége.


moki-kopi: Miért kell sok ruha? 56-os ruháa és 1-es pelusba nem is érdemes belefogni, csak nagyon kisméretű babáknál. Nekünk van most 4 rugink, 5 body, 2 rövidnadrágos body és bőven elég...meg egy nagyobb méretű hálózsák, 2 sima lepedő. A gumist nem tudom miért írtátok, én a lányomnál sem használtam, pedig iszik rendesen éjszaka. Takaróból van egy nagyon vékony, egy polár és egy szőrös vastagabb, bőven elég. A textilpelusból 15 db is elég bőven, feje alá, babakocsiba, ha meg törléshez kell, jó a textilzsepi, vagy egy textilpelust, 4 felé elvágni, beszegni, jó használat. :)


Edo13: Sokat eszik, ma volt a doki és diétára fogta :)húsgombócom elérte a 4200 grammot. Az éjszakákkal van még gond, egész éjjel bulizik, eszik,iszik,büfizik, kakál, majd létszámellenőrzés...

506. Edo13 (válaszként erre: 495. - Kingi7)
2011. aug. 22. 12:47

Sziasztok!


Oh,szépsúlyú lett a bébi!:)Sajnálom,hogy már az elején ennyi gondoltok volt!:S

És milyen a csöppség?Sokat alszik,eszik...?

2011. aug. 22. 09:03

Sziasztok!


Igen én például pelenkát használok előkének is. :)

Mert az még a lányomon marad a többi előkét meg percek alatt lekapja. :)

Nekem nagyon sok textil pelusom van pont ez miatt.

Naponta olyan 3-4 biztosan elhasználok, ha szoptatok és folyik a tejem ezt szoktam a mellem elé is tenni.

2011. aug. 22. 08:33

Jó reggelt!


ruhára csak annyit tudok írni, hogy az elején marha sok kell, és nagyon gyorsan kinövik :d 56-os méretűt kb. egy hétig volt jó, csakúgy mint az 1-es pelus :D kising, meg hátul gombolós cuccok nagyon nem praktikusak, elől gombos, vagy vállnál és popsinál gombos rugik nagyon jók. Tescoban jó áron (bár tavaly még sokkal olcsóbb volt..) és jó minőségű babaruhák vannak, meg én nagyon sokat turiztam/turizok. Első méretekből gyakorlatilag újakat lehet fillérekért kifogni.

Hálózsákot vettünk kettőt is, de oda is adtam egy barátnőmnek, mert nekünk nagyon nem vált be, ő meg szerette.


Ágyneműre sokáig nem lesz szükség, hiszen párnát nem hogy nem tanácsos, de egyenes nem szabad a kicsi feje alá tenni.

Viszont lepedőből kell legalább négy! pláne télen, amikor lassabban száradnak a ruhák. Takaróból szintén kell a sétához legalább egy vastag és otthonra is vékonyabb-vastagabb minimum két darab, attól függően, hogy hány fok van a lakásban. és azért minimum kettő, mert bizony sok baleset előfordulhat és ha kimossuk reggel a takarót, nem biztos, hogy estére megszárad télen...

Textilpelenka is szükséges vagy 30 darab, mindig érdemes a pici feje alá tenni belőle, hogy ha bukik, akkor ne kelljen az egész lepedőt cserélni.

Nagyon sok textilpelenkát használtunk/használunk a mai napig, bár egy idő után vettem az ikeában 40 Ft-os konyharuhát, az is tökéletes...

és igen, az ikeában nagyon jó árakon van lepedő, előke, meg mindenféle :)

2011. aug. 22. 08:22
Jó reggelt!
502. abarta (válaszként erre: 498. - Kingi7)
2011. aug. 21. 17:30
Nem PCOs voltam kesobb 2-es gyogyszeres diabeteszes is es gyogyszerszedes helyett kell mar most a 15. hettol inzulinoznom. Normal esetben csak a 24. hettol vegeznek OGTT-t, cukorterhelest, csak igy en mar a kezdetektol jarhatok diabetologiara hetente :-S.
2011. aug. 21. 11:34

Szép jó napot mindenkinek!

:D

2011. aug. 20. 14:08

Sziasztok!!


Ruhából szerintem mindenképpen vegyetek hosszú és rövid ujjú bodyt, és rugit is. Vannak a felül pántos rugik is, azokhoz jó a hosszú ujjú body és szerintem ezek nagyon csinosak is. Ha hűvösebb van, akkor lehet a h. ujjú alá adni egy rövid bodyt is.

Elsőre elég, ha minden ruhadarabból olyan 6-7-8 darabot vesztek, mert azért fogy az, főleg, ha napi többször kifolyik a kaka:-) Hálózsákból ne vegyetek kettőnél többet, max. 3-at, mert nem biztos, hogy a Pici szeretni fogja.

Ágyneműt felesleges. Ikeában lehet venni olcsón gumilepedőt, gumis lepedőt, és fejvédőt is a rácshoz. Párnát ilyen Piciknek nem kel betenni, nem is ajánlatos. Takaróból érdemes a sétához külön venni, hogy ne az ágyas takarót használjátok levegőztetéskor, vagy babakocsiban.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ezek az én tapasztalataim, bár Maja április végi baba, de akkoriban nagyon szar idő volt, a kórházban nagyban ment a fűtés is.

2011. aug. 20. 08:21

Jó reggelt mindenkinek!


Hogyan telt az éjszakátok?

Hát nálunk volt rövid és hosszú ujjú bady is. De nálunk nagyon sokat kaptunk.

Én is alváshoz használom a rugikat.

Lányom novemberben született.

Szerintem egy pár darabot érdemes venni olyan 10dbot, hogy ne keljen napi szinten mosni.

Inkább vastagabb cuccokat vegyél és ne fűts be nagyon a szobáját mert azt hosszú távon nem lehet bírni.

498. kingi7 (válaszként erre: 496. - Abarta)
2011. aug. 19. 22:03

Ez nem előírás, a lányomnál nem volt semmi gond.

Ne izgulj :) egy napig infúzión -cukros vizen-volt, meg itatták cukros vízzel, majd amikor 24 óra letelt, akkor kaphatott tápszert, így az rendbe hozta. 4,4 lett a végén :) ez cukrosoknál előfordul, de nem kell megijedni.

Csak a terhesség alatt vagy inzulinon? Vagy amúgy is cukros vagy? Én már kb 3 hete nem szúrom magam, hála az égnek :) a 36.-ik héttől kb egyre kevesebb kellett...

497. Nyuszika03 (válaszként erre: 491. - Bonti74)
2011. aug. 19. 19:07
Bonti! Te melyik bogyot szedted? Hol lehet kapni ezeket? Mennyibe kerulnek? Mikortol kell szedni?
496. abarta
2011. aug. 19. 15:55
Hoppa, en is inzulinon vagyok, mit csinaltak Andrassal hogy rendbehozzak? :-S
495. kingi7
2011. aug. 19. 14:52

A legényt Andrásnak hívják 4180gr és 55 cm-el született a 38.-ik héten(08.09) császár volt ismét, sok probléma miatt,de most megtapasztaltam,hogy milyen a magzatvíz és a fájások :).

Voltak vele problémák, mivel inzulinon voltam a terhesség alatt, így "függő" lett nagyon alacsony cukorral született (1, 27) ezt kellet rendbe rakni, majd szolizott, a szeme begyulladt a magzatvíz miatt( elindult az emésztése,még bent a pociban) nagy babaként elég vaskosra sikerült a köldöke, így begyulladt... szóval voltak gondok, de már alakulunk :)


KisGabica: léghajó effektus :DDD én speciál a mamut verzióval találkoztam :) hát nem egy pehelysúlyú vagyok, eleve túlsúllyal indultam :S

Hát ha a rennie nem jó, akkor nem tudok segíteni :(

Doki mit mondott a refluxra? Mármint az ezzel járó gyomorégésre... nekem volt, hogy éjjel visszajött a sav.


rugik: szerintem érdemes megvárni a 30-35.ik heti uh-t ott már kalkulálnak "nagyságot" az 56-os rugit 1-2 hét alatt kinövik én mind a kettőnél 62-el indultam, de 4 kiló feletti babák. Mi most 5 62-es és 4 68-as rugival indultunk, bőven elég, hamar kinövik.

Én a rugikat nagyon szeretem, de csak ami fordított Y-on alakban patentos, könnyű a kezelése, nekem a tescosok bejöttek.kisingünk nincs, rövid ujjú body a rugi alá jó, vagy, ha téli-függ milyen idő van a lakásban-érdemes plüst is venni.Szerintem...

494. Edo13 (válaszként erre: 488. - Abarta)
2011. aug. 19. 13:15

Szia!

Én csak hosszúkat vennék mindenből.A picikéknek még kell a meleg!

A 68-as még biztosan nagy lenne!Én elsőre 56 és 62-es rucikat vettem,de csak pár db-ot,mert mindenki azt mondta,hogy hamar kinövi.

Mondjuk mi speciális esetek voltunk,mert a fiam 59 cm-el született,és min.3 hónapig nem nőtt 1 mm-et sem,úgyhogy az 62-es ruháit viszonylag sokáig hordta.Sőt,szerintem még az 56-osokat is!Csak vigyázni kell,mert némelyik ruha olyan hülyén van méretezve!

Én a rugikat nem szerettem,nekem az mindíg olyan macerás volt a pelenkázásnál,viszont alváshoz a mai napig azt használjuk.Inkább külön megvettem a bodykat,és hozzá talpas nadrágokat.

Kisingünk egyáltalán nem is volt!:)

Szerintem eleinte olyan 5-7 db elég.

493. Nyuszika03 (válaszként erre: 491. - Bonti74)
2011. aug. 19. 13:11
Nekesm sajna csak team van,mert Londonban elek es itt valoszinu nincsenek bogyok. :( De remelem eleg lesz a tea. :)
492. Edo13 (válaszként erre: 484. - Kingi7)
2011. aug. 19. 13:02

Oh,gratulálok!És hogy ment a szülés?:)

Irigylésre méltó,hogy így fogy.Nekem másfél év alatt nem sikerült visszafogynom!:(

491. Bonti74 (válaszként erre: 490. - Nyuszika03)
2011. aug. 19. 12:58
Én szedtem a tea mellett homós bogyókat és nekem nagyon sokat segítettek!
490. Nyuszika03 (válaszként erre: 475. - Edo13)
2011. aug. 19. 12:50
Szisztok. :) Nem vagyok uj,csak reg voltam. En 36 hetes leszek egy par nap mulva. Egy tipp,majd igyatok a malna level teat. :D Erdekes,most kezdtem egy par napja es most volt tegnap az elso fajasos mehosszehuzodasom. Vannak olyanok akiknek nem hat,de en nagyon remenykedem benne.. :) Minden kismaminak szep napot!
2011. aug. 19. 11:07

Szia!

Nekem decemberben születik a cseppem, én vegyeen vettem hosszú és rövidujjú body-t. Eleinte érdemes hosszú rugikat venni.

Egyelőre ne vegyél rugikat, majd mondani fogják, ha már mérik a méreteit, hogy mekkorára számíts.

Én sok rucit kaptam, így azt nem kellett vennem, azokban van 56-62-68-as is :)

488. abarta
2011. aug. 19. 10:32
Sziasztok, Teli kicsinek (2012 januar vegi szuletes) milyen ruhakat vennetek? Csak a hosszu ujju body jo? Vagy mehet a rovid ujju body + hosszu ujju rugi? Vagy forditva hosszu ujju body + rovid rugi? Erdemes 56os mereteket venni vagy 62tol kezdeni? En nem sok kulonbseget lattam a 62-68 kozott sem... Hany pulcsit es gatyot erdemes venni? Mi ertelme van a kisingnek (rekli)? Koszi elore is, Adri
2011. aug. 19. 08:37

Sziasztok!


Kingi gratulálok a kisfiad érkezéséhez! és a leadott 17 kilóhoz is :)


Gabica sajnálom, hogy ennyi savad van :( nekem is refluxom volt, és sokat égett a gyomrom a terhesség alatt.. mindig mondta a szomszéd néni, hogy sok haja van a babának attól ég :D:D

hideg tejivás sem jó?


Edo ez nagyon szomorú :(

2011. aug. 19. 08:05

Jó reggelt Anyukák Kismamák!


Hogyan telt az éjszaka?

2011. aug. 19. 07:18

Sziasztok!!!! Jó reggelt!


Kingi! Gratulálok Nektek! :) Mekkora súllyal született a picike?

Na, akkor Te már most is csinos vagy :P :)

Én kb: úgy érzem magam, mint egy léghajó, de ez majd elmúlik :)


Próbáltam a rennie-t, de mivel alapból van refluxom, nekem Kb: semmit sem ért. Napi egy dobozzal is el tudnék rágni belőle :)


Kolli! Azt is próbáltam, hogy többször nagyon keveset eszek, de az sem vált be.

Nem baj, majd lesz valahogy :)) Ezt a 4 hónapot kibírom mindenhogy :D


Na, Lányok, mennem kell, dolgozom ma is, de cserébe miénk a hétvége :D


Apának ízlett az összes fogás :D :) :P


Sziasztok, napsütéses, szép napot!

484. kingi7
2011. aug. 18. 22:27

KisGabica: próbáld meg rennie tablettát... nekem bevált, végig égett a gyomrom vagy hányigerem volt.


Én már túl vagyok rajta :) 08.09.-én megszületett a kisfiamfiam :) és egy hét alatt 17 kilót dobtam le. Már -2 be vagyok a teherbeesési súlyomhoz és még mindig van rajtam víz.

483. Kolli1987 (válaszként erre: 482. - 92a7eaf480)
2011. aug. 18. 19:30

KisGabica!


Ez így van Apát is kényeztetni kell. :D


Jajj te szegény, nagyon rossz lehet. :(

Esetleg próbáld meg többször keveset enni kekszet ilyesmiket enni, bár lehet, hogy ezt már próbáltad.

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook