Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2011. aug. 23. 15:31
Hogyan szoktátok mérni, hogy mekkora adag ruhához mennyit szoktatok tenni?
2011. aug. 23. 14:53
Na, felébredt a Kisasszony:-)))
540. HegPet (válaszként erre: 535. - Kolli1987)
2011. aug. 23. 14:50

20 %-osat használok, és nem lesz szaga sem.

Félévente szoktam a mosógépemet ecettel kitisztítani 90 fokon, mert nálunk nagyon kemény a víz. És mintha kicserélték volna utána! :-)

2011. aug. 23. 14:47
Egyébként a legártalmasabb mosószer a mosóPOR! Ebben van a legtöbb fémszármazék. Egy fokkal jobb a folyékny mosószer.
538. de4b589afa (válaszként erre: 535. - Kolli1987)
2011. aug. 23. 14:45

Mi sem vagyunk büdösek:-)))

Nem, nem lesz ecet szaga a ruhának, száradás után semmilyen illata sem lesz, csak frissen mosott ruha illata.


Ha illatot szeretnél, illóolajat ajánlok, vagy esetleg nagyon jók a mosóparfümök is.

537. Bonti74 (válaszként erre: 535. - Kolli1987)
2011. aug. 23. 14:44

Nem egyáltalán nem. Olyan friss illata lesz, üde. Nem illatos, de friss.

A mosógépnek is jót tesz és a színeknek is.

És igen sima boltban kapható ecetet használok, 20%-osat.

Ja és persze fertőtleníti is a ruhákat nem is kicsit!

536. de4b589afa (válaszként erre: 532. - HegPet)
2011. aug. 23. 14:44

Mikor terhesen megkérdeztem a védőnőt, hogy nem baj e, hogy festem a hajam, azt mondta, hogy nem, hiszen néhány közkedvelt testápolóban több a méreg, mint némelyik hajfestékben.


Szóval testápolók kűzve, mosószerek kiűzve.

Én sem lettem totál bio, meg ökocsaj, de a legkisebb változtatás is nagyo sokat jelent.


Ha valaki pl. nagyon imádja a mosószerét, hát használja, az sem kevés, ha az öblítő helyett ecetet használ, az illatról sem kell lemondani, vannak illóolajok. (Azokból is csak a 100%-at szabad használni!)

Már ezzel is sokat tesz az egészségért, és a környezetért is.


Az ecet is vízlágyító, mint az öblítő, az ecet is "antisztatizál", mint az öblítő, és még a mosószer maradványokat is kitűnően eltávolítja. Kevesebbe is kerül.

2011. aug. 23. 14:38

Lányok ez lehet buta kérdés. De nem lesz nagyon ecet szagú a ruha?

Olyan ecetet használtok amit a boltba és lehet használni és étkezésre?

534. Bonti74 (válaszként erre: 532. - HegPet)
2011. aug. 23. 14:35

Én is azóta látom másként a dolgokat mióta gyerekeim vannak.

Mi is megnézzük mi van az élelmiszer csomagolására írva, mert bizony nagyon át tudják verni az embert. Egyrészt anyagilag sem mindegy másrészt az adalékanyagok miatt sem.

Nem vagyon totál bio meg ilyenek, de azért ami nem nagy fáradtság arra adok.

Azért is nagyon könnyen átálltam, mert anyagilag is sokkal de sokkal kevesebbe kerül az ecet és társai...:) Tetézve mindezt azzal hogy még az egészségünket sem károsítom tovább.

533. HegPet
2011. aug. 23. 14:32
Mondjuk ecetet használok én is mindenre. Mert az tényleg jobb! És szelektíven használjuk a hulladékot is!
532. HegPet
2011. aug. 23. 14:29

Ne ítéljetek el azért, mert csak a terhességem alatt gondolkodtam el jobban ezeken a dolgokon...

Sok dolgot kezdünk másképp látni, amikor diétáznom kellett, akkor sok mindent néznünk kellett a csomagoláson és rájöttünk, hogy pl. nem minden barna kenyér. margarin, vaj, joghurt stb. egészséges annyira, vagy vannak olyan testápolók, tusfürdők stb. amik tele vannak mérgező anyagokkal. Meg az a sok E, amitől ki tudok akadni ...

531. Bonti74 (válaszként erre: 522. - HegPet)
2011. aug. 23. 14:13
Ez nagyon jó érzés, mikor fogékony emberekre találunk!:)
530. Bonti74 (válaszként erre: 527. - De4b589afa)
2011. aug. 23. 14:12

Igen, régebben azzal napoztam, nagyon tuti.

Én is 20%-os ecetet használok, kádra, wcre, öblítésre, tűzhelyre, felmosásra, ablaktisztításra mindenre jó.

Azért kismamák erre nagyon oda kell ám figyelni pl. az ablaktisztító az egyik legkárosabb vegyszer!

És azért ezek benne maradnak a lakás levegőjében.

Az ecet u.olyan jó. Sőt.

529. HegPet (válaszként erre: 523. - De4b589afa)
2011. aug. 23. 14:11
ezt nagyon megköszönöm :-)
528. de4b589afa (válaszként erre: 525. - Abarta)
2011. aug. 23. 14:07
Igen, 20 %-os sima, boltban kapható ecetet.
527. de4b589afa (válaszként erre: 524. - Bonti74)
2011. aug. 23. 14:06
Na, ebben is egyezünk! Shea vajat használunk mi is. Én kókuszvajjal vegyítettem, az is nagyon jó:-)))
526. Bonti74 (válaszként erre: 522. - HegPet)
2011. aug. 23. 14:05

Én is netről rendelek tisztababa.hu-ról a mosódiót, én még annál olcsóbbat nem találtam.

Mosószódát és fehérítőt egy helybéli anyukától veszek (mosható pelusokat is varr).

Kecsketejszappant és teafaolajat meg bioboltban.

Sheavajat szintén netről rendeltem jomtom.

Ja neki is van mosódiója pl. törmelék formájában, na az még nagyon olcsó. Ki szeretném próbálni, mert így is úgy is össze kell tépkedni mielőtt a mosógépbe teszem...

525. abarta
2011. aug. 23. 14:04
Ecetbol milyet hasznaltok? Azt hallottam hogy a 20%os kemiai es nem bio erjeszteses eredetu...
524. Bonti74 (válaszként erre: 520. - Edo13)
2011. aug. 23. 14:01

Nekem nincs bajom a foltokkal. Az igaz, hogy a kaki és a gyümölcs foltokat át szoktam sikálni marhaepe szappannal, mint ahogy az előttem szóló is írta. A DM-es Denkmit szappan is ilyen.

De én is használok néha nátrium-perkarbonátot, azaz fehérítőt, de tényleg csak ritkán.

Ecetből kb. egy felest töltök bele a tartályba, ha nagyon koszos dolgokat mosok pl. konyharuhákat akkor teszek bele valamivel többet.

A teafaolajat én is használom, pl. felmosáskor mióta mászik a Luca.

Mosható pelusozok és ahhoz vettem először, aztán már nagyon sok mindenre használtam, mert rendkívül erős baktériumölő. Nagyon jó pl. télen párologtatni.

Szerintem is elég a víz a babák fürdetésére, de azért én használtam a kecsketej szappant mert itt elég kemény a víz és sokat lágyított rajta, még hajmosásra is azt használtam.

Ja és ha mégis be kellett valamelyik lányomnak kenni a bőrét pl. télen a kezét akkor sheavajat használtam, használok. Kikevertem olivaolajjal és levendulaolajjal és kitűnő popsikenőcsnek is.

2011. aug. 23. 13:52

HegPet!

Bio, Öko boltokban, én személy szerint a netről rendelem, egyszerűbb:-) Ha gondolod, priviben tudok küldeni néhány oldalt, ahonnan én is beszerzem ezeket.

522. HegPet
2011. aug. 23. 13:35

Na egyre jobb ötleteket adtok, de ezeket hol tudom beszerezni? mosódiót, teafaolajat, mosószódát, kecsketejes szappant ... bioboltban? vagy hol?

marhaepe szappanról még nem is hallottam ...

521. de4b589afa (válaszként erre: 519. - Bonti74)
2011. aug. 23. 13:29

Teljesen egy véleményen vagyunk! Mint lejjebb írtam, én is mosódiót használok már elég rég óta, és ecettel öblítek. Ha jobban fertőtleníteni akarok, akkor az ecethez teszek teafa olajat, vagy/és levendula illóolajat, így még jó illatuk is lesz a ruháknak.

Makacs foltokra próbáltad már a marhaepe szappant? Nekem annyira nem jött be, mint vártam, viszont a sima egyszerű fehér fürdőszappan (natúr kozmetikum) szinte mindent kihoz fehérből, és színtartó színesekből is.

Fehérítésre a Na-perkarbonát is nagyon jó. A mosószóda (Na-karbonát) vízlágyító is, és zsíros foltokra is remek.


Újszülött babákat nem is kell semmivel fürdetni, nekik bőven elég a sima meleg víz, hiszen nem piszkosak. De azért már csak a megszokás miatt is (szerintem) ajánlatos minden nap fürdetni őket, így elválasztható könnyebben a nappal és az este.

Meg hát nekünk is jól esik minden este letusolni, nem? :-))


Mi is szappannal fürdünk, néha kecsketejessel, néha sima natúr szappannal, nekem nagyon bevált, és Manónak is.

520. Edo13 (válaszként erre: 519. - Bonti74)
2011. aug. 23. 13:03

Én is akartam venni ilyen mosódiót,de azt írták,hogy a makacs foltokat nem szedi ki...és hát ugye nem kell ecsetelnem,hogy egy gyerek milyen koszos tud lenni.:)

Neked mi a tapasztalatod?

Honnan rendeled amúgy?Az ecetből mennyit töltessz?Ugyanúgy tele rakod a tartályt?Higítod vagy úgy töményen?

519. Bonti74
2011. aug. 23. 12:07

Én nagyon lesúlytó véleménnyel vagyok mindenfajta mosószerrel, öblítővel, mosogatószerrel, testápolóval, tusfürdővel és még sorolhatnám...

Az tette be a kaput, mikor elolvastam a kisbabáknak ajánlott gyógyszertári fürdető összetevőit. Második helyen paraffinum áll. Ami nem más mint kőolaj származék.

Szóval én bizony nem fürdettem minden este a gyerekeimet újszülött korban csak egy héten kb. 3x. Kecsketej szappant használtam.

Mosódióval mosok (2850ft/kg) kb. 9 hónapig elég az 5 fős családomnak. Öblítőnek ecet.

A kakis foltokra DM-es Denkmit szappant.

A kádat, tűzhelyet stb. mosószódával súrolom, fehérítésre is jó.

518. Edo13 (válaszként erre: 513. - HegPet)
2011. aug. 22. 21:50
Vanish szappanod legyen!:)Azzal nagyon jól ki tudtam dörgölni a kakit a ruhából!
517. Edo13 (válaszként erre: 508. - HegPet)
2011. aug. 22. 21:46

Sziasztok!


A vasalás fertőtlenít,ezért ajánlják a piciknél.Én kb 6 hónapig lelkesen vasaltam,aztán feladtam.:P Ha rám hallgatsz,akkor ne sima öblítőt használj,hanem babáknak valót(pl.Gabit),mert még elég kis érzékeny a bőrük.A ruhákra rá van írva,hogy hány fokon lehet mosni,én általában 40 fokon mosok!A pelusokat lehet 90-en is,hagy fertőtlenítődjön!Szerintem egyenlőre bőven elég a 6 pelenka,mert közel sem biztos,hogy bukós lesz,de akkor is jó ha van pár db.Nálunk a védőnő is kérte,a mérésnél abba bugyolálta be Norbit.


Nekem a kézzel fejés nem ment.:S Nade csak pozitívan!Annyi tejcsid lesz,hogycsak na!:)


Furcsa,h elvárják a pólyát a kórházban!Nekünk adtak.Szerintem az inkább csak azért kellhet,mert úgy könnyebben tudják őket fogni...


Ne aggódj!Szerintem ez az az időszak,mikor már mindenki bepánikol egy kicsit,hiszen közeleg az idő!De még várd csak ki azt a bő 7 hetet!:)


Szerintem nem árt ha van kéznél egy hősugárzó,mert ha még nem lesz fűtés,akkor a fürdetéshez már lehet,hogy kell!Amúgy tényleg nem kell őket a nagyon meleghez szoktatni...


Nem akarlak elkeseríteni,de ha már van striád,annak már mindegy!:( Amúgy sokan esküsznek a sima olíva olajra.


Nálunk megy a klíma,csak így bírjuk!:)Amúgy lenne vagy 35 fok a panelba.:S

2011. aug. 22. 20:32

Én a lányomnak a ruháit 6 hetes koráig külön mostam utána együtt a miénkkel.

Kevés mosószerrel mostam és a fehér ruháit és a lepedőt meg a pelenkákat mind a mai a napig kiszoktam főzni. Ja és vasalom a ruháit.

2011. aug. 22. 20:21
Gumilepedő: nekünk kellett Maja alá. Első nap, ahogy hazavittük a kórházból, szinte azonnal kifolyt a kakis pisi a pelusból, átázott a lepedőn, és a matrac és szép sárga foltos lett. Ekkor küldtem apáját Ikeába :-)))
2011. aug. 22. 20:20

Sziasztok!

Én míg folyékony mosószerrel mostam és öblítőt (sensitive)is használtam, addig vasaltam is a babaruhákat. Egyébként a vasalás remek fertőtlenítő is, én ezért is csináltam. Amúgy utálok vasalni :-)

Manó kb. 8 hónapos korától rátaláltam a mosódióra, ecettel öblítek, és teszek bele kis teafa olajat, ami kiváló fertőtlenítő, azóta nem is vasaltam.

Na, ezt most nagyon értelmesen írtam le:-))) Remélem, érthető azért:-)


Kézzel csak a nagyon kényes darabokat mostam mindig is, de mivel babaruhában direkt nem vettünk ilyeneket -nem is nagyon vannak- így ezzel sem volt gond. Én elejétől fogva együtt mosom a mi ruháinkkal az övéit is, hiszen azok úgyis vasalva is voltak. 60 fokon mosok mindent, de mint már írtam, a fertőtlenítést megoldom teafával.

513. HegPet (válaszként erre: 510. - Moki-kopi)
2011. aug. 22. 19:17

a vasalást csak azért kérdeztem, mert sokan, nem is vasalják, mondván minek? én speciel a magunk ruháját vasalom, gondoltam rákérdezek.

a mosásnál főleg a fokra voltam kíváncsi, meg van, aki kézzel mos dolgokat, ezért volt a kérdés ... meg persze a mosópor sem mindegy ilyen kicsinek ...

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook