Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
422. HegPet (válaszként erre: 417. - D50605704e)
2011. aug. 9. 04:18

szia, szerintem kérdezd meg a dokidat, ő biztosan meg tudja mondani ...

vagy ha tudod hogy mikorra vagy kiírva, akkor keress a fórumon olyan kismamákat, akik akkor szülnek, mint te...

421. 6b006fc769 (válaszként erre: 417. - D50605704e)
2011. aug. 8. 22:19
Szia! Szerintem nyugodj meg, mindig az utolsó menstruáció alapján számolnak. Ha február 4-én fogant volna, akkor nagyobbnak mutatta volna magát a baba, mint egy 7 hetes, akkor 10 hetesnek kellett volna látszani (mert az első két hét az "üresjárat")
420. Edo13 (válaszként erre: 417. - D50605704e)
2011. aug. 8. 22:08

Szia!


Sajnos ebbe a matekozásba én sem vagyok túl jó...Sosem néztem utána mikor fogant Norbi.:P Ha jól emlékszem a menstruáció alapján számolják ki a szülés idejét.Nekem elég jól megsaccolták,21-re voltam kiírva és 18-án született.

419. HegPet (válaszként erre: 418. - Kolli1987)
2011. aug. 8. 20:16

De édes ez a Csenge, Kolli! :-D Hogy milyen ügyes ez a nagylány!

És mi volt még a tanácsadáson? Ilyenkor mit néznek, tanácsolnak?


Én ma császkáltam ebben a kissé zavaros időben, ahol esett is, meg nem is.

Képzeljétek, olyan szép rucik vannak a CandA-ban, nem is olyan rossz áron!

Elmentem megrendelni bútorlapokat és kiváltottam a Felicitas kuponomat.

Kolli, te mit javasolsz kendő ügyben, de most komolyan? Érdemes inkáb akkor venni, amikor meglesz a pici?


Gabica, hogy bírod bent a munkát? Nem fáradsz már nagyon?

2011. aug. 8. 14:45

Sziasztok lányok!


KisGabica: Nyugodtan gyere :D igaz már nincs de ha bejelentkezel nagyon szívesen csinálok. :D

Hegpet: A naplómba van felötlve egy kép a krémesről.


Ma voltunk tanácsadáson. Utálom a mérlegeket. Egyszerűen nem akar a lányom alatt megmozdulni.

De minden más rendben van vele. 68cm hosszú. :)

2011. aug. 8. 14:39

Sziasztok lányok most regisztráltam magam és szeretnék csatlakozni hozzátok!kicsit magamrol:

24 éves vagyok elsö babámat várom és 26 hetes vagyok!!Jah és kisfiam lessz!!Én érdeklödnék közületek valaki aki 26 hét körül van??mert én nagyon nem értem a terhességi heteket!!Még az elején jol jött ki középidöbe a fogantatás de mostmár pont a mensire jön ki!!Sokan mondták hogy az elsö UH a mérvado!!Nekem ez nagyon fontos lenne mert ha mensi elött fogant akkor az még a volt páromtol van és azt nem szeretném!!Február 5én volt meg utoljára és 4én voltunk együtt a volt párommal!!!%én megjött és utána 11én voltunk együtt a jelenlegi párommal!28-29 napos ciklusaim voltak!!március 21én voltam dokinál ott mondta 5 hetes vagyok és rá egy hétre voltam 28án ott meg már majd 7 hetes azt mondta!!valaki tudna segiteni mikor lehettet a fogantatás?????egy 26 hetes kismama

416. Nana22
2011. aug. 8. 13:51
Ki lehet találni h mi sül ép a lernibe!...:D
2011. aug. 8. 11:17

Sziasztok!!!!


KOLLI! Vigyázz, mit mondasz, mert azt fogod észrevenni, hogy egyszercsak ott kopogtatok az ajtódon egy tányérral a kezemben :D



EDO! : nagyon szépen köszönöm, örülök, hogy tetszett, szerintem is szépek az idézetek benne :) Persze, "lopd csak el" nyugodtan :))))

Szép nagy már a kisHerceged :))



NANA! : fogok feltenni, most lesz két szabadnapom, és akkor felteszem a pocifotót :)))


Na, szóval :D Ma megint dolgozok, de nem baj, már csak 12 nap és vége!!!! :D Ezt már fél lábbal is kibírjuk :P

Én nagyon jót alszom, mióta szombaton betettük a kiságyat a hálóba, azóta végigalszom az éjszakát :D


Már nem is irigylem a krémeseteket, én Somlóit Eszek :P


Mizujs, hogy aludtatok?

Mi a tervetek mára?

Mi finit főztök?

Na, délután leszek :) puszi :)

414. HegPet
2011. aug. 8. 11:07

sziasztok lányok, én is megjöttem!


Jó sokat írtatok azóta...


Kolli, Csenge ezek szerint nagyon megérezte a frontot, szegény!

A krémes biztos isteni lett, irigyellek érte, hogy ilyet is tudsz készíteni, de hol vannak róla a képek? :-D


Gabica,

én is olvastam a naplódat, nagyon aranyosakat írtál! :-)


Mi még mindig nem vásároltunk semmi rucit, habár nézegettem a tes.oban, nagyon jók vannak és nem is olyan rossz áron. Igaz, barátnőmtől holnap kapok egy csomó babarucit, babkocsit meg babaülést is, már alig győzöm kivárni, hogy láthassam azokat. :-D

Csak az a baj, hogy ezért megint utaznom kell vidékre és már nagyon fárasztanak az utazások.

A felújítás lassan halad, szegény párom sokat dolgozik, pedig van mit csinálni: ajtók ajtófélfák csiszolása, festése, zárak cseréje, radiátorok festése, járólapozás, lámpák szerelése, kapcsolók cseréje, konyha festése, fürdő és a wc festése ... brrr. De a beépített szekrény még sehol és leültetni sem tudjuk a vendégeket sem.Mikor lesz ennek vége???


Jah, ami a babaőrt vagy mit illeti, mi kölcsönbe kaptuk, engem megnyugtat, ha hallom a picit, ami nálam ijesztő is lesz, hiszen készülék van a fülemben és ha alszom, sajnos nem hallok semmit, mert akkor nincs bent.:-( Szóval, nekem alap dolog a pici miatt.


Edo,

na majd ha Norbi elkezd beszélni, akkor aztán foghatod a fejed! :-D


Picianya,

és neked mi a véleményed a Je Porte Mon Bebe rugalmas kendőkről?

Iszonyat drága, de nekem hasznos lenne ez a fajta!

Szerintem... nem tudom, csak beszéltem egy friss anyukával a villamoson, aki pont ilyet hordott.

a mei-tai-jal az a bajom, meg a többivel, hogy csak úgy "lóg" a pici keze-lába ...


A vitaminokról meg annyit, én Grav.dát szedek, és végig kell szednem. Ez az orvosom tanácsa. Nyilván pénz is van benne, de az én terhességem nem volt könnyű, ezért nem kockáztatok, hogy nem szedem.

Ennyi.

413. Kolli1987 (válaszként erre: 411. - Edo13)
2011. aug. 8. 08:02

Ne is mond. Most igen rossz éjszakánk volt.

Csenge sokszor fel fel sírt de nem kelt fel de nekem elég volt, hogy felébredjek és füleljek. Aztán 5 kor kelt fel. Már elaludni is nagyon nehezen aludt el talán napközben tegnap aludt 2 órát. :(

Éjszakára fél 10 körül.

412. Edo13
2011. aug. 7. 18:55

Gabica!

Nagyon tetszik a naplód!Lophatom belőle "az újszülött gondolatait"?

411. Edo13 (válaszként erre: 405. - 92a7eaf480)
2011. aug. 7. 18:37

Vettem neki lábbal hajthatós kismotort,mert a bébitaxit nem nagyon tudja hajtani...Nagyon oda van mindenért,aminek kereke van!A játszón is mindíg megbütyköli a gyerekek járműveit.:)

Mostmár 86-os rucikat hord Norbi,de van amiből 92-es kell.Mondjuk én általában a Tescoban veszem,és az hónap szerint van számozva,úgyhogy abból 12-18-as kell.Egy picit nagy lesz,de pikk-pakk belenő.

Norbec nagyon nyűglődik éjjelente!:( Vagy a fogzás indult meg nála megint,de már arra is gyanakodtam,hogy esetleg a pocakja fáj...Már nagyon várom,hogy meg tudja mondani,hogy mi baja!:(

410. Nana22 (válaszként erre: 408. - 92a7eaf480)
2011. aug. 7. 18:04

Köszönöm szépen...

Szerintem cs a plusz 10kg teszi vagy nem tudom...

Te nem teszel fel pocis képet?

409. Kolli1987 (válaszként erre: 408. - 92a7eaf480)
2011. aug. 7. 17:04
Kisgabica tudod mit gyere el hozzánk és adok neked krémest! :D
408. 92a7eaf480 (válaszként erre: 407. - Nana22)
2011. aug. 7. 16:14

Jajj, én meg dolgozom :(((

Ne kísértsetek!!!! Én is akarok krémest enni :D


Nana! Gyönyörű a pocid :) És mennyivel másabb az arcod most, hogy kismama vagy :) Nagyon szép kismami vagy :)

407. Nana22
2011. aug. 7. 14:51
Basszus holnap én is csinálok krémest...:p
406. 92a7eaf480 (válaszként erre: 404. - Kolli1987)
2011. aug. 7. 14:18

Ah... Nem vagyok kívános, hál' Istennek, de a krémesed kísértésbe visz :DDD

Mit vásároltok?

405. 92a7eaf480 (válaszként erre: 403. - Edo13)
2011. aug. 7. 14:17

Na, és milyen játékokat vettetek?

Nektek mekkora rugi+body kell?

És miért aludtatok szarul? :O

404. Kolli1987 (válaszként erre: 403. - Edo13)
2011. aug. 7. 13:46

Mi most fogunk menni vásárolni. :D

Oké nem izgatlak titeket. :D

403. Edo13 (válaszként erre: 398. - Kolli1987)
2011. aug. 7. 13:11

Mi szokás szerint sz@rul aludtunk.:(

Hm,krémes...biztos fini,de mostmár légyszi ne izgass!:P

Mi most voltunk vásárolni Norbinak bodykat,meg rugit,ill. játékokat!:)

402. Edo13 (válaszként erre: 397. - 92a7eaf480)
2011. aug. 7. 13:09

Sziasztok!


Igen,a gumifáslira gondoltam...:)

Osztom a véleményed a mesterséges vitaminokkal és gyógyszerekkel kapcsolatban...Az én orvosom sem ajánlotta ill.rámbízta,hogy akarok -e szedni,de gondolom ezt is orvosa válogatja.Ki lelkiismeretesebb,ki pénzéhesebb...ennyi!

401. 92a7eaf480 (válaszként erre: 400. - Kolli1987)
2011. aug. 7. 11:49

Szent Jánosban.


Ott dolgozik az orvosom és nagyon meg vagyok vele elégedve, és mint kiderült, területileg is idetartozunk :D

400. Kolli1987 (válaszként erre: 399. - 92a7eaf480)
2011. aug. 7. 11:01
Hol fogsz szülni?
399. 92a7eaf480 (válaszként erre: 398. - Kolli1987)
2011. aug. 7. 10:36

Pihenek a leendő szabadidőmbe, akkorra iktatom be a fogászatot,mert bár voltam gyökérkezelésen, több időm lesz majd azzal foglalkozni. Kellene mennem szülésfelkészítő tanfolyamra is és vannak még átalakítandó dolgok a lakásban. :)

Nem fogok unatkozni, hamar telnek ám a napok :)

A gyerekek általában élvezik a szökőkutakat és persze az sem mindegy, hogy végre süt a nap :)


Ha most otthon lennék, kifeküdnék a kertbe egy könyvvel és pihennék egész nap :)

Holnap ismét dolgozom, de kedd-szerda szabad :P :D

398. Kolli1987 (válaszként erre: 397. - 92a7eaf480)
2011. aug. 7. 10:19

Sziasztok Anyukák és Kismamák!


Hogy aludtatok?

Mi egész jól, csak a szomszédok hajnalba nekiálltak kiabálni, úgy hogy az egész utca hallotta. ( ház szomszéd nem közvetlenül mellettünk)Kint voltak az utcán. :(

Mázli, hogy nem ébredt fel a lányom.

Ma ugyan az lesz mint tegnap.

Husi leves, rántott husi rizzsel és tartárral, és krémes. :D

Tettem fel képet a krémesemről. :D

Olyan büszke vagyok rá, hogy sikerült. :D

Még a tésztáját is én csináltam. :D

Oké nem fényezem most már tovább.

Páromnak nagyon ízlett az ebéd.

Vagyis a vacsora.

Képzeljétek tegnap kimentünk Csengével párom munkahelyére és visszafele megnéztünk egy szökőkutat. :D

Lányomnak nagyon tetszett ott sikítozott és nevetett. :)

Főleg amikor erősen folyt a víz belőle. :D


Kisgabica már gondolom, hogy várod, hogy leteljen az augusztus. Nem is nagyon értem miért hosszúzól ennyit miért nem lehet 8 órában dolgoznod. :(

Mit tervezel majd a sok szabadidőddel?


Hát igen a személyes tapasztalat tényleg fontos, mert ha nekem valami nem jött be azt nem igen fogom másnak ajánlani, legalábbis elmondom, hogy nekem nem vált be és miért. De senkit nem akarok megbántani. :)


Mi a tervetek mára? :)

2011. aug. 7. 08:34

Sziasztok Kismamik, Anyukák! :)


Picianya: nem megsérteni akartalak, elmondtam a véleményem :) A másik dolog, hogy a terhességgel, gyógyszerekkel kapcsolatban a net sosem mérvadó. Én mint ápolónő állítottam valamit és itt az eü.-ben nagyon sokat egyet értenek velem :) Ezért írtam le a véleményem. Az elevit-ben nemcsak vitamin, de kül. nyomelemek, ill. adalékok vannak, amelyek könnyítik a zsírlerakódást. Pont. :)

Részemről ennyi, nem szeretnék az elevit-en vitatkozni, mert lehet, másnak bejön, vagy másnak ajánlja az orvosa. Itt nem ránk kell hallgatnia egy kismamának sem, hanem az orvosára. Ha Ő azt javasolja, hogy szedje, akkor tegye azt, he nem javasolja, akkor ne szedje. Ilyen egyszerű :)

Mi elmondjuk a tapasztalatainkat, megosztjuk az "élményeinket, észrevételeinket", de beleszólni nincs jogunk :)

Szóval treildi: ha úgy érzed, nem megfelelő a vitamin-beviteled, akkor szedd, vagy, ha az orvosod ajánlja :)


Edo: Köszi a tanácsot, valószínúleg kipróbálom a fáslit, azt úgyis tudok hazavinni a munkahelyemről :) Van gumisfásli, sztem az lesz a legjobb, nem? :)


Kolli! Mizújs, Csenge kipihente magát? Igen, mindegyik más színű, majd meglátjuk, mikor melyiket van kedvem viselni :) Mi finit főzöl ma? :)


Kingi! Én személy szerint csak a véleményemet mondom el, amit tényleg nem kell megfogadni, mert minden kismama szervezete más és más :) És igen, a saját tapasztalat, vagy az orvos véleménye a mérvadó :) Attól, mert egyik dolog nekem nem jön be, Neked, lehet, 100%-ig beválik :)


Na, nekem mennem kell, ma megint dolgozom és várnak a betegek.

Ja, és aug. végétől tényleg elmegyek betegállományba, már így is félidőnél járok, elég is lesz ennyi munka, én úgy gondolom, eddig is jól bírtam a 12 órákat :)


Puszi Nektek, sok-sok mosolygós-napsütéses percet Nektek :)

396. kingi7
2011. aug. 6. 22:26
Hát ahogy olvasgatom, mindenki teljesen máshogy látja a dolgokat és mást tart jónak...elég nehéz jó tanácsot fogadni :) inkább mindenkinek a saját tapasztalata a mérvadó.
395. Edo13 (válaszként erre: 392. - 92a7eaf480)
2011. aug. 6. 22:24

Szerintem haskötő helyett megteszi a fásli is!Körbetekered magad,és kész is!Igaz kicsit macerásabb,de biztos gazdaságosabb!:P

(Én leginkább alváshoz hordtam:Pnem tudtam,h nem lehet...)


Gratula,jó sok mindent vettél!:)Ügyi vagy!

2011. aug. 6. 21:39

[link]


[link]


Ebben:


Előfordulnak olyan önmegfigyelések, hogy a rendszeresen szedett multivitaminok fokozzák az étvágyat. Ilyenkor felmerül a gondolat, hogy esetleg van-e a multivitaminoknak hízlaló hatásuk? Bár a vitamin- és ásványianyag-hiányok megszüntetése rendezi az anyagcserét, javíthatja a közérzetet, ami megnyilvánulhat abban is, hogy megszűnik az étvágytalanság, a krónikus fáradtságérzet, a kedvetlenség, az eddigi tudományos vizsgálatok nem jelezték, hogy egészséges (nem súlyosan alultáplált, illetve nem súlyosan beteg) emberek esetében a multivitaminok étvágyjavító vagy hizlaló hatásúak lennének.


Tehát a vitamin NEM hizlalhat! Esetleg jobb lehet az étvágy, a fáradékonyság megszűnik, ez is javítja a közérzetet, ami jobb étvágyhoz vezet. Szerintem jobb a vitaminra fogni a hízást sokaknak (tisztelet a kivételnek!).

Vitamin szedése mellett oda kell figyelni arra, mit és mennyit eszünk, és máris meg van oldva:-)

393. Kolli1987 (válaszként erre: 392. - 92a7eaf480)
2011. aug. 6. 19:52

Jó sok kendőd lesz. :D

Aztán majd válogattattok, hogy melyiket szeretnétek használni. :)

Mind különböző színű?

Mert akkor a ruhádhoz is tudod majd igazítani a kendőket. :D

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook