Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
602. Bonti74 (válaszként erre: 601. - De4b589afa)
2011. aug. 30. 17:02

De a kecsketej egészséges mivoltából kiindulva, meg abból, hogy az mennyire nem allergizál, szóval szerintem tuti. Mondjuk samponnak nekem sem jött be. Viszont a bőrünk isteni lett, pedig mi is küszködtünk (én és a nagylányom) az ekcémával... régebben.

Samponra várnék valami jó ötletet, mert most Alverdét használok, de ezekből sem mindegyik tiszta?!

601. de4b589afa (válaszként erre: 598. - Edo13)
2011. aug. 30. 14:16

Sajnos nem jön be mindenkinek ugyan az. Én próbáltam samponnak is egy szappant, amiről nagyon írtak, hogy remek a hajnak, az enyém teljesen összeállt tőle, és samponnal is alig bírtam kimosni.

Mindenkinek más a bőre, nem lehetséges az, hogy egy bizonyos szappan vagy bármi mindenkinek jó.

Most én is kipróbáltam újabbakat magamnak és Majámnak is, és mindkettő nagyon szuper!

De ezzel is vannak kísérletek, majd azt is leírom, ha beválik:-)))


Egyébként nagyon utána olvastam mindennek, napokon, heteken keresztül keresgéltem, kérdezősködtem, és persze a saját tapasztalat is sokat segített.


Edo! Azért a mosógépet nagyon takarítsd át, mert semmit nem ér a mosódió és társai, ha a mosószer és öblítő maradványok továbbra is kiáznak a gépből.

Lehet, nem is a mosószerrel van baja Norbika bőrének, hanem a régen beleszáradt trutyitól, penésztől:-(((

600. Bonti74 (válaszként erre: 598. - Edo13)
2011. aug. 30. 14:05

Kecsektej szappanból a Sövénykúti a legjobb, kb. 740ft, sokáig elég ha csak a kisfiad fürdeted vele.

Ez tiszta termék.

599. Edo13
2011. aug. 30. 13:43

KisGabica!


Remélem jól telt az utolsó munkanapod!

Mostmár jöhet a jól kiérdemelt pihenés!Használd ki,mert ha meglesz a bébi,akkor jön a 24 órás ügyelet!:P

598. Edo13
2011. aug. 30. 13:08

Sziasztok!


Picianya,Bonti,köszi az infókat!

Először én is simán beraktam a dobba a m.szódát.:P

Szerencsére nem lett baj!

Picianya,te aztán nagyon fel vagy világosulva!:)Még a csomagolásra sincsenek ráítva ezek a dolgok amiket írtál!:P

Én ált-ban 40 fokon szoktam mosni a színeseket...Nem lesz baj,ha most 50-el fogom?

A próbacsomagot igazából csak azért vettem,mert a hatékonyságát akarom tesztelni.Ha bejön,akkor veszek többet,és utána meglátjuk mi lesz Norbec bőrével.

Hát a mosógépünk elég szarul néz ki,de míg nem költözünk,addig marad.:S Azért nem olyan egyszerű ez a környezetbarát élet!:)


Bonti!

Hamarosan meglátogatok egy bioboltot és veszek szappant és shea vajat!

Megmondom őszintén én már rendeltem egy másik cégtől 3 féle szappant,és sajnos egyik sem segített,úgyhogy kicsit alábhagyott a lelkesedésem.:( Pedig arról is ódát zengtek!...

597. de4b589afa (válaszként erre: 594. - Bonti74)
2011. aug. 30. 12:41
Ez nekem sem jött be ilyen módon, eleve idegesített, hogy nincs az a megszokott habzás. Nekem ez kell :-S
2011. aug. 30. 12:40

Edo! Ide is írom, hátha előbb olvasod, mint a leveleket.



A legfontosabbat elfelejtettük leírni.

Mielőtt használnád a mosódiót, nagyon alaposan ki kell takarítani a mosógépet. Amennyi mosószer és öblítő maradványt csak lehet, ki kell mosni,és legalább 3szor 90 fokon át kell mosni jó sok ecettel.

Ez nagyon fontos, mert különben semmit nem ér az egész, a mosószer ugyan úgy oldódik tovább a gépben..:-(((


Remélem, nem szóltam későn!!!

Vagy ha esetleg mosógép vásárlás előtt álltok, akkor érdemes már a mosódióval az új gépig várni.

2011. aug. 30. 12:32

Sziasztok!


Én most a mosószódát használom eddig bevált bár nem oldottam fel de ezek után meg fogom tenni. :)

594. Bonti74
2011. aug. 30. 11:33

Én pl. kísérleteztem mosódió kifőzésével mosogatószernek, de opálosak lettek a poharak...:(

Elég lúgos és a kezemnek sem tett jót.

Mosogatógépbe meg nem merem tenni... a bio mosogató tabletták meg írtó drágák!

593. Bonti74 (válaszként erre: 592. - De4b589afa)
2011. aug. 30. 11:32
Várjuk, várjuk!:)
592. de4b589afa (válaszként erre: 591. - Bonti74)
2011. aug. 30. 11:30

Én is használtam már több féle diót, de nekem mindegyik büdi volt, főleg vizesen :-)


Lehet, hogy tényleg az volt a baj, hogy nem oldottad fel előzőleg. Én mindenhez teszek mosószódát is. És minden fehér illetve világos adaghoz Na-perkarbonátot is. Még egyetlen fehér ruha sem szürkült be egy kicsit sem.

Most kísérletezek még valamivel, ha beválik, megírom nektek is:-)))

591. Bonti74 (válaszként erre: 590. - De4b589afa)
2011. aug. 30. 11:14

Aha, akkor ezek szerint nekem a sötét ruhák ezért lettek foltosak...:(

Azóta én csak törölközők, konyharuhák mosására használom 60-90fokon. Azon feloldódik, azért is teszem a dob aljába, hogy mikor szivattyúzik már oldódik is.

Egyébként én szinte csak mosódiót használok, mert nekem nagyon bevált és nekem nem büdös, megszagoltam de olyan csokira emlékeztető illata van. Bár volt más minőségűvel is dolgom...:(

590. de4b589afa (válaszként erre: 586. - Edo13)
2011. aug. 30. 10:13

Sziasztok!


Edo!

A mosószódát nem szabad csak úgy betenni a mosógép dobjába! Azt mindig fel kel oldani előzőleg meleg vízben!!! Ellenkező esetben tényleg kiszedheti egyes ruhák színét, vagy foltosak is lehetnek!

Én úgy szoktam, hogy egy 2 decis műanyag pohárba teszek 2 tápszeres kanálkával, és a poharat teleengedem jó meleg vízzel. A mosószóda minimum 50 fokon oldódik, és fejti ki hatását, így ez alatti hőmérsékleten ne moss!


A mosódiót nem szabad zsák nélkül használni, de ahogy írták előttem is, egy pamut zokni is megteszi, amit jól bezársz! Én még a zsákból is láttam kiszökni darabokat, így egyszer megkötöm, majd a kötőket még egyszer körbe tekerem a zsák nyakán, és úgy még egyszer megkötöm. Ha kiszökik a diódarab, az nem jó, mert iszonyúan bebüdösödhet a mosógéped!!!!!

Mielőtt berakom a gépbe a mosódiót, én azt is beáztatom egy kicsit, így könnyebben oldódik a saponin belőle. Amíg a ruhákat pakolod a gépbe, addig a mosószóda, és a mosódió is szépen beázik. Jah, és még ezek előtt taposd meg egy kicsit a mdiót, hogy megtörjenek!


Szerintem ezzel csak jót teszel Norbinak, de egy próbacsomaggal 3naál többször nem tudsz mosni,és ez nem biztos, hogy elég lesz ahhoz, hogy látható eredményt érjetek el. Általában egy hónap kell, míg a szervezet kiürül a mosószer okozta ekcémából. :-(

2011. aug. 30. 09:14

Sziasztok!


Gabica jó utolsó napot, utána pedig jó pihenést Neked! :)


Kimba szurkolok, és biztos vagyok benne, hogy minden oké. Sajnos az afp egy elavult hülye vizsgálat, amit a környező országokban már nem is csinálnak, mert semmi értelme nincs... állítólag 16+0 és 16+4 között kell elvégezni és akkor is sokszor hibás eredményt ad... kár, hogy ez kötelező és államilag finanszírozott, nem pedig a fontos genetikai uh-k.

2011. aug. 30. 07:56

Sziasztok!!!!


Hogy vagytok?

Nekem ma van az utolsó napom a munkahelyen... Egyik szemem sír, a másik nevet :(

587. Bonti74 (válaszként erre: 586. - Edo13)
2011. aug. 30. 07:37

Elvileg elég ha simán csak mosószódával mosol. Keveset tegyél a dob aljába, hogy fel tudjon oldódni. Én feketékhez nem teszek, mert volt, hogy meglátszott rajtuk. Ismerek olyat, aki csak mosószódával mos már évek óta...

A mosódiót teheted zokniba is, nem kell a héját lehúzni, mert ez csak héj... általában, aztán lehet ez egész dió, de én olyat még nem láttam, akkor tényleg csak a héja kell.

Viszont össze kell tépkedni, hogy ne felesbe ragd be, hanem kisebb darabokban.

Én nem használok illóolajat, már megszoktuk, hogy nincs illatuk a ruháinknak. Kint száradnak a napon, simán tiszta illatuk van.

Biztos vagyok benne hogy helyre jön a bőre, ne használj fürdetőt sem, vegyél kecsketej szappant, az nagyon jó.

Ha ekcémás, akkor én a helyedben vennék sheavajat és azzal kenném, az egy olyan növény, aminek az összetétele majdnem 100%-ban megegyezik az emberi bőrrel. Lehet bioboltokban is venni, de én a jomtom oldaláról rendeltem, elég kevés is, mert nagyon-nagyon tömény.

586. Edo13
2011. aug. 29. 22:17

Sziasztok!


Kimba!

Sajnos nekem is volt részem ilyen ijesztegetésben,sőt a tesómnak is!Innentől hiába mondják neked,hogy minden rendben van,mindíg ott fog motoszkálni a fejedben ez a dolog!

Amúgy tényleg hülye és felesleges vizsgálat ez az AFP!Különben a tesómat úgy ijesztegették,hogy az AFP-je csillagos 5-ös lett!Ő is elment 4D-re és kiderült,h nincs semmi gond!Az a baj,hogy a kórházakban általában elavultak a gépek,ezért sokszor félrenézik a dolgokat.:(


Bonti,Picianya!

Vettem mosószódát és egy próbazacsi mosódiót.:)

Ehhez a mosódióhoz nincs zsák...Lesz valami baja a ruháknak ha csak simán berakom közéjük?A pénztáros vmi olyasmit mondott,hogy a héját kell lehúzni...

A mosószóda is elvileg környezetbarát,ugye?Tehát azzal jót teszek Norbinak ha azzal mosok és nem mosószerrel?Még ecetet és teafaoljat vagy illóolajat be kell szereznem.Kíváncsi vagyok,hogy Norbinak helyre jön e a kis bőre!


Kolli!

Nagyon együttérzek!Norbinak most bújt ki a 15-16. foga.Én már visszaszámolok!:)Még 4 van hátra.:S

585. Kolli1987 (válaszként erre: 581. - 92a7eaf480)
2011. aug. 29. 10:58

Szia!


Hát igen mert nagyon sok dolgom van. Elhatároztam, hogy tovább szeretnék tanulni de ahhoz matekból újra kell érettségiznem, és készülnöm kell+ háztartás+ Csengét ellátni ja és elkezdtem tornázni is.

De igyekszem mindent elintézni. De kezdek belejönni. :)

Bár a matek néha megfog. :S

Ja meg nem igazán volt jó a hétvégénk.

Szombatra virradó éjszaka Csenge nem aludt. :(

Szerintem a meleg is zavarhatta de ami a legnagyobb baj volt, hogy kibújt a második fogacskája is. :D

Aztán úgy tiszta kómán párom főnöke felhívta őt, hogy miért nem ment be dolgozni mert ő úgy tudta, hogy szabad. Igaz én is erre emlékszem, hogy szabad lett volna mert mentünk volna csavarogni de valószínűleg elbeszéltek egymás mellett. :(

584. Bonti74 (válaszként erre: 583. - Kimba1)
2011. aug. 29. 08:18
Még ha csupán csak mozizni mennétek az uh-os orvosnak akkor is el kell végezni a kötelező méréseket, amelyekkel ki lehet szűrni a kül. betegségeket. Feltétlen vidd a leletedet és mutasd meg neki. Kíváncsi vagyok ő mit mond rá.
583. kimba1
2011. aug. 29. 08:03

Jó reggelt mindenkinek.

Nagyon várom már a holnap estét,láthassam a kis manónkat...és bízom benne,hogy minden rendben lesz.

Elméletileg ez a hely ahova megyünk direkt a genetikai vizsgálatra fekteti a hangsúlyt.

De holnap majd kiderül,remélem nem csupán marketing:)

582. Bonti74 (válaszként erre: 580. - Kimba1)
2011. aug. 29. 07:45

Na látod. Igen nagyon is számít a kg!

A 4D uh nagyon jó.

2011. aug. 28. 19:48

Sziasztok!


Mi újság kismamik, anyukák? Ez a hétvége is nagyon gyorsan eltelt :(


Már csak 2 nap és végre vége a malomkeréknek, itthon csinosíthatom a kis zugunkat :P :)


Kimba! Jó az AFP-eredményed, de elárulom, hogy ez teljesen elavult vizsgálat, mert már néhány napos tévedés is rosszabb eredményt mutat... Szóval, szerintem is beszélj más orvossal.

És a 4D-s ultrahang is mindent megmutat :)



Hogy telt a hétvégétek?

Kolli!!! Hiányollak ám, nagyon eltűntél az utóbbi időben :(((

580. kimba1
2011. aug. 28. 18:15

Sziasztok,

tegnap úgy d9nt9ttünk,hogy elmegyünk 4D genetikai ultrahangra.Kaptam is időpontot kedd este 6-ra.

És akkor legalább megnyugszunk.Mert mindenki azt mondja,hogy jó az eredményem.Az UH semmi gondot nem mutat,sőt.Csak a vér eredmény nem tetszik a dokiknak.De pl. amikor levették a vérem senki nem kérdezte meg hogy hány kiló vagyok,sehova nem volt ráirtva,ebben biztos vagyok.És ha jól tudom,akkor ez egy nagyon fontos szempont.

Bízom benne,hogy jól döntöttünk.

579. Kolli1987 (válaszként erre: 577. - Kimba1)
2011. aug. 28. 13:14

Szia!


Nyugi szerintem is jók az eredményeid. :)

Magzatvíz vizsgálatot mint ápolónő javaslom gondold át nagyon. Nem csak a vetélés de fertőzések kockázata is nagyon nagy.

Keress még más orvost és beszéld meg vele úgy, hogy viszed a leleted is.

Teljesen elavult ez az vizsgálat, már nem egy orvostól, hallottam, hogy nem lehet erről semmire sem következtetni.:(

578. Bonti74 (válaszként erre: 577. - Kimba1)
2011. aug. 26. 14:27
Igen!:)
577. kimba1 (válaszként erre: 576. - Bonti74)
2011. aug. 26. 13:43

Köszönöm szépen,mindenképp jelentkezem még.

Nekem is volt egy korai vetélésem,nem szeretném ha bármi baja lenne a babámnak.Akkor biztos nem állnék jót magamért:(

De minden rendben lesz.

576. Bonti74 (válaszként erre: 575. - Kimba1)
2011. aug. 26. 13:29

Pedig szerintem ez van, hogy potyára ijeszgetett! Majd meglátjuk mit mond a másik orvos, az biztos, hogy saját bebiztosításuk miatt is mondják, hogy menj el. Persze az a biztos az tuti, de nagy a kockázata is.

Jaj én is tudnék mesélni az első vetélésem és az utána köv. terhességeim és szüléseim kapcsán milyen orvosokkal találkoztam és beszólásokkal. De kit érdekel ez ma már...

Ja és vannak azért jó és lelkiismeretes orvosok is. Próbálj ilyenekkel is beszélni erről!

575. kimba1
2011. aug. 26. 13:24

Ma a beutalót nem a saját orvosmtól kapom(ő szabin van,a kollegája fogja adni),és mindenképp rákérdezek.

A doki(a genetikus) irtó bunkó volt,semmit nem mondott...nem magyarázott,a saját dokimnak csak az értéket mondtam be telefonon és ő azt mondta,hogy megnyugtatás miatt csináljam meg.

De reggel óta böngészem a netet,amit a leletre írtak az minden nagyon jó.Tehát nem értem én sem.

És utalom azokat az orvosokat akik ijesztgetik fölöslegesen a kismamákat.

574. Bonti74 (válaszként erre: 573. - Kimba1)
2011. aug. 26. 13:16

Te tudod, ha megnyugtat inkább menj el, minthogy a terhességed hátra lévő részét végig izguld.

Engem a korom miatt akartak elküldeni, mert éppen betötöttem a 35-öt mikor terhes lettem a harmadikkal. Nekem meg sem fordult a fejemben hogy elmenjek. Persze hozzáteszem nekem minden értékem jó volt. De a tiéd is az, azért van a referencia tartomány, hogy azon belül jók az értékek!

Azért én a helyedben beszélnék más orvosokkal is, lehet azok meg megnyugtatnának! Azzal semmit nem veszítesz.

573. kimba1 (válaszként erre: 572. - Bonti74)
2011. aug. 26. 13:09

Én is úgy tudom,hogy jó a 2,13.

Sajnos megijesztetek..vagyis úgy vagyok vele,hogy megcsinálom,mert ha kiderül hogy esetleg valami gond van a babánál azt sose bocsájtanám meg magamnak.

A barátnőmnek is ez volt tavaly,megcsinálta..kicsit fájt..de a lényeg hogy egészséges a babája.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook