Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elménk teremtő ereje - avagy "álmodd" magad karcsúra... fórum

Elménk teremtő ereje - avagy "álmodd" magad karcsúra... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elménk teremtő ereje - avagy "álmodd" magad karcsúra...

46. fef600b7b6 (válaszként erre: 45. - Fef600b7b6)
2009. szept. 18. 08:05
Az első mondatban a kérdőjel helyett felkiáltó jelet akartam írni:) bocsi
45. fef600b7b6 (válaszként erre: 44. - 40163fd81d)
2009. szept. 18. 08:05
Ez egy nagyon nagy igazság? Én már pontosan nyomon tudom követni, hogy miért? Erre Brandon Bays: Belső utazás c. könyve alapján jöttem rá. Ugyanis azt tanácsolja, hogy csukjuk be a szemünket, lazítsunk és gondoljunk vissz a legutóbbi evészetre és próbáljunk meg vissza emlékezni arra, hogy közvetlen előtt mi történt? Milyen érzelem volt? Mi váltotta ki a zabálást? Ez nagyon érdekes és valóban nyomon követhető.
44. 40163fd81d (válaszként erre: 43. - 40163fd81d)
2009. szept. 18. 07:59

Még valami!:))

Minden ember ,alapjába véve normál testalkatú.

A lelki egyensúly megbomlásának félreérthetetlen jelzései kívül nagyon is látszanak,még ha csak annyival is intézzük el,hogy sokat ettem ,meghíztam,fogyizom ,lefogyok.Tovább kellene lépni ,és arra rájönni ,hogy vajon MIÉRT eszem sokat?

2009. szept. 18. 07:49

Szerintem az az igazi titka ennek az egésznek,hogy amikor kicsit önmagadba mélyülsz,és elkezded szépnek látni önmagad,kivűl ,belül,akkor megszűnik, a görcsös vágy arra ,hogy másmilyen legyél,mert egyszer csak hinni kezdesz abban,hogy majd idővel az a kép fog szembenézni veled,amiben hiszel,hogy olyan vagy.

És ha jól csinálja,akkor amikor eléri az ember ezt a nyugalmi szintet,onnantól valahogy máshogy áll hozzá mindenhez,az ételekhez,és más örömforrásokhoz,hisz már nem igazán lesz szüksége rá.Akkor fog enni amikor éhes,de az ételek nasik nem lesznek részei úgy az életének ,mint addig.


Természetesen a jutalom a változás.

Először belül,aztán majd kívül is:))

2009. szept. 18. 07:33
Ja, abban, hogy igazából, fizikálisan éhes vagyok-e - és nem csak érzelmileg vagyok-e éhes - ezt az izomkontroll segítségével szoktam megállapítani. És bizony működik, soha nem csap be.
41. fef600b7b6 (válaszként erre: 40. - Giorcub)
2009. szept. 18. 07:29
Akkor kell enni amikor fizikálisan, tényleg éhesek vagyunk és éppen csak annyit, hogy érezzük a KELLEMES jólakottság érzését. Ha valaki 4-5 óránként eszik, bizonyára ő akkor éhezik meg, hiszen valószínű betáplálta az agyába, úgymond beprogramozta. Ebben a fórumban szerintem egyáltalán felesleges megemlíteni a kalóriákat, ez a fajta súlycsökkentés másról szól. Carolyn Deal amerikai agykontroll oktató példáját követve pl. sokan programozzák maguknak, hogy bizonyos - egyébként kalória dús ételektől, pl. csokitortától, fagylattól - nem híznak. Vagy pl. beprogramozzák maguknak, hogy 6 óra után kerülik az ételt, csak isznak és így tovább. És bizony működik. Tehát ez az egész nem a kalóriaszámolgatásról szól, minden agyban dől el, és az agy programozható, irányítható.
40. giorcub (válaszként erre: 30. - 69331cc16f)
2009. szept. 17. 23:56
nem jo 5 oras szunetet tartani. amiket irsz az meg santit. a bevitt kaloriat kell nezni es az elhasznaltat, fogyashoz ennek minuszban kell lennie. a kajaszunetrol meg annyit hogy megehezel, megindul az epe kepzodes. aztan nem eszel. az epe meg elkezd megbomlani es kicsapodni, kristalyosodni, azaz kezd kialakulni az epeko (aztan majd a gorcs es hasnyalmirigy gyulladas...). nem veletlen javasoljak mindenutt a szepen elosztott napi 5-6 etkezest. en ezt csinaltam es teljesen okes, a regen mindennapos gyomorgondjaim is mind elmultak (a fogyas mellett).
2009. szept. 17. 23:27
szerintem páran furán néznének rám, ha ezt megírnám... :) mármint biztos elitélnének. :)
38. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 37. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 17. 22:35
mármint fehér mágia...
37. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 36. - Wickucy)
2009. szept. 17. 22:35

ne hagyj Engem kétségek között :))))))

mesélj! :)

csak nem átmentél fehétmágiába??? ;)

2009. szept. 17. 22:14
megmondom őszitnén, nem is merem elmondani mire használtam, ami bejött... :D de nagyon érdekes és persze ez táplálja bennem, hogy jobban higyjek benne. :)
2009. szept. 17. 21:08
Engem az is érdekelne hogy eddig ki mire használta az AK?? milyen eredménnyel? Nem csak fogyival kapcsolatban.....
34. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 29. - Margitnéni)
2009. szept. 17. 21:07

Igen, gondolkodtam rajta azóta, igazad van... csak ez volt az első benyomásom. Meg tudlak érteni, mert Nekem meg épp az ellenkezőjén kell dolgoznom... sokat fogytam, ám kövérnek látom magam. Ugyanaz mint Nálad... reggel felkelek és pl. rám jön egy 40-es ruha (eddig sokáig 44-t hordtam) és rájövök, nincs nagy baj az alakommal. ám fejben a frusztrált, duci, tunya nő vagyok...

(agykontrollosan, most az jön, hogy "töröl, töröl":)) szóval, van min dolgoznom még Nekem is :)

2009. szept. 17. 20:52
Ja, és ha fél órával hamarabb kajálsz, persze akkor sincs semmi gáz.Nem kell ezt annyira véresen komolyan venni.Mai korunknak az a nagy baja, hogy túlesszük magunkat tök feleslegesen. Mai életmódunkhoz semmi szükség az egész napi evészetre.
32. 69331cc16f (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2009. szept. 17. 20:47
Igen. Én pl. fél 7 körül reggelizem, 3/4 kettő körül ebédelek, vacsi fél 7 körül. Közben persze iszom is.
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - 69331cc16f)
2009. szept. 17. 20:45
Tehát pontosítva: eszek reggel 8-kor, akkor legközelebb csak 5 óra múlva 13-kor egyek és így tovább.
30. 69331cc16f (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2009. szept. 17. 20:38
Hát ez a lényege a dolognak. Hogy egész nap folyamatosan össze-vissza zabálunk mindent és a gyomor állandóan kapja az utánpótlást és emiatt az energiánkhoz nem a tartalékokból jutunk, hanem a folyamatos utánpótlásból.Amiből persze jut a raktárkészletünkbe is. Nagyon egyszerűen így írhatnám ezt le a saját szavaimmal. Ha a gyomrod nem tuszmákolod állandóan kajával, hozzányúl a szervezet az energiaraktárhoz és onnan fogyaszt szó szerint. Ehhez van szükség az öt órás kajaszünetekre. Én nyár óta napi 3x kajálok, de akkor mindent, sose vagyok éhes, tele vagyok energiával és szépen fogyogatok ezzel a módszerrel.
29. Margitnéni (válaszként erre: 22. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 17. 20:27

Szia! Nem struccpolitika ez, szerintem csak arról van szó, hogy a testem meghízott, az agyam meg úgymaradt.

Alfában én soha nem látom magam kövérnek, álmomban úgy mozgok, mint egy zerge, és amikor felébredek, akkor döbbenek rá, hogy milyen szörnyű a valóság.

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - 69331cc16f)
2009. szept. 17. 20:18
Milyen 5 órás kaja szünetekről beszélsz?
2009. szept. 17. 19:58

Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy más is rájött, hogy az agykontrollal (is) lehet fogyni. A Fogyás mobillal és cd-vel kiadványt miután elolvastam, meghallgattam, magamévá tettem a vezérgondolatát és szépen elkezdtek rólam leolvadni a kilók. 3 hét alatt 3 kg-mal lettem kevesebb, aztán nem figyeltem annyira oda,és lassabban ment a dolog, de azóta is folyamatosan fogyok. Ja, a lényeg, hogy nem diétázom, nem fogyózok, mindent eszek válogatás nélkül. Csak betartom az 5 órás kajaszüneteket (már, ha sikerül), többnyire maximálisan sikerül. És valóban, az ember központi része a feje!

26. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 25. - Dbd26552ee)
2009. szept. 17. 19:47
nah, van egy rész a filmben, ami arról szól, hogy kicsit időeltolódással manifesztálódnak a gondolataink.... és úgy szemléltetik, hogy egy férfi ül a fotelban és egyszercsak ott van mellette egy oroszlán.. az úgy tetszik és már sokszor belegondoltam mi lenne ha minden egyből megvalósulna :)))))))
25. dbd26552ee (válaszként erre: 23. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 17. 19:14
Igen, láttam a titok filmet, könyvet is olvastam és ahogy ma délelőtt is írtam már, ebben a témában több könyvet is elolvastam már, viszont az agykontroll módszerét nem ismerem... Én hiszek, illetve hinni akarok a gondolat teremtő erejében, bár hősiesen bevallom, nem mindig jön össze :-(((
24. 7717d911a9 (válaszként erre: 21. - Wickucy)
2009. szept. 17. 19:13
Ez jó vicc!!! :)))))) :/
23. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 17. - Fef600b7b6)
2009. szept. 17. 17:52

igen, ez nagyon igaz. csomó energiát adsz annak, hogy megerősíted magad abban hogy kövér vagy!


a filmet (The Secret) egyébként látta valaki?

22. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 15. - Margitnéni)
2009. szept. 17. 17:50

Szia. Remélem nem baj, a tegező hangnem, gondoltam itt a fórumon megengedett :)

Remélem nem sértelek meg azzal amit írok, segítő szándékkal teszem. Azt hiszem amit Te csinálsz, az már egy kicsit elrugaszkodott módja annak amit az AK mond. Ez kicsit Nekem struccpolitikának és Önámításnak tűnik. Hazudsz magadnak, és Te is tudod. Az hogy szépnek látod magad, az egy nagyon jó dolog, mert segít hogy harmóniában élhess Önmagaddal és ezért szívből irigyellek, Én is ezen dolgozom. DE, ha fogyni szeretnél, akkor keress motivációt. Az első lépés, hogy felismerted baj van a súlyoddal, megtetted, lépj tovább. Gondolj bele, hogy az egészséged szempontjából fontos lenne lefogynod. Ha nincsen szervi oka (pl. hormonális, pajzsmirigy) a túlsúlynak, akkor szinte biztos lelki van, amit pedig pl. belső utazással fel tudnál oldani. Az AK azért csodálatos mert Mindenkienk, minden problémára akad megoldás, csak válogatni kell és gyakorolni :)

Remélem ez a fórum alkalmassá válik arra, hogy ezek után ebben segítsük egymást :)

21. Wickucy (válaszként erre: 5. - 7717d911a9)
2009. szept. 17. 13:31
sikerült, de nem ettől. :D alőtte hagyott el a barátom, amibe bele is betegedtem, tehát le is fogytam. most már teljesen jól vagyok és a leadott súly megtartásához használom az agykontrollt. :)
2009. szept. 17. 13:30

Tényleg kövér vagyok, a 150 kg-s mérleg már nem mér meg, remélem azért nem sokkal vagyok fölötte, és mindehhez 170 cm.

Nem tudom, mi működik bennem rosszul! Mindig úgy gondoltam pl.,hogy az én karom vékony, aztán egyszer valaki rádöbbentett, hogy igazából jó vastag, de én nem látom.

Később jövök, még folytatom!

19. Wickucy (válaszként erre: 6. - Fef600b7b6)
2009. szept. 17. 13:28

bocsánat, nagyon általánosítottam. én nem tanultam volna meg könyvekből és más ismerősöm sem, ahogy a cikk írója is mondta, engem is hülyének néznek az emberek, mikor próbálom "megtéríteni" őket. :) feladtam, akinek tetszik amikor szóba hozom menjen el és csinálja, de én nem győzök meg senkit az igazamról. örülök, hogy neked így is remekül sikerült elsajátítanod ezt a dolgot.

ami ebben nehéz szerintem, hogy elhidd, felfogd, hogy ezekre tényleg képes az elméd. én ezért mondtam, hogy kell a tanfolyam, mert engem csak az tudott meggyőzni, máshogy nem ment volna. :)

18. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - Margitnéni)
2009. szept. 17. 12:28

"bár nagyon-nagyon kövér vagyok,"


"Minden este látom magam meztelenül és tetszem magamnak."


" Sajnos én pont emiatt nem tudok talán igazán fogyni, "



Margitnéni:))


Ez így elég kusza .

Most kövér vagy,vagy épp jól érzed magad a bőrödbe,de ha jól érzed magad így ,akkor miért kellene fogyókúráznod,vagy fogynod,ami elmondásod szerint nem sikerül?:))

17. fef600b7b6 (válaszként erre: 15. - Margitnéni)
2009. szept. 17. 12:28
Szerintem te kövérnek gondolod magad, legalább is ezt hiteted el a tudatalattiddal. Pl. ezt írod: "bár én nagyon-nagyon kövér vagyok...." Tehát szerintem a hiba abban van, hogy ha te úgy érzed valóban, hogy nem gondolod magad kövérnek akkor soha ne is beszélj magadról még ilyen helyzetben sem úgy, mintha kövér lennél. Szerintem azzal is elrontod ezt az egészet, hogy írod: "én azt hiszem valamit nagyon elrontok!. Az agy Béta állapotban, 1 perc alatt 30x megy át pillanatokra alfa állapotba, tehát ezért fontos, hogy teljesen éber állapotban is figyelni kell arra, hogy mit mondunk, hisz akkor is programozzuk az agyunkat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook