Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az elme teremtő ereje fórum

Az elme teremtő ereje (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
130. Mezei Virág (válaszként erre: 129. - Asinel 75)
2019. okt. 25. 15:10

Sajnos - még - nem ismerem ezt a könyvet. Tetszik, már így a leírtak alapján is!

Nagyon érdekes lehet!

129. Asinel 75 (válaszként erre: 128. - Mezei Virág)
2019. okt. 25. 14:46

Igen, elolvastam.

Erről egyébként egy könyv jutott eszembe, amit pár éve olvastam.


Dr. Bruce H. Lipton


Tudat: a belső teremtő-A sejtek mágiája


"Immár bizonyos, hogy gondolataink átprogramozásával

szervezetünkön is változtathatunk!


Aki elolvassa ezt a könyvet, egyszer és mindenkorra megváltoztatja elképzeléseit a gondolkodás természetéről. Megdöbbentő felfedezések arról tanúskodnak, hogy gondolataink szervezetünk valamennyi sejtjére hatással vannak. A szerző – neves sejtbiológus – képekkel és mindennapi példákkal, közérthetően és szellemesen fejti ki mindezt. Eszerint nem a gének és a DNS szabályozzák az életfolyamatokat, hanem sejten kívüli tényezők. Többek között azok az erőterek, amelyeket pozitív és negatív gondolataink gerjesztenek. Ez alapvetően befolyásolja személyes életünket és az emberiség jövőjét.


Nagyszerű, mélyenszántó könyv ez, amelyet gyönyörűség olvasni. Nem kevesebbet közöl, mint a rég keresett "hiányzó láncszemet" anyag és tudat között. Valóságos enciklopédiája a legfrissebb ismereteknek, egyszerre világítóan okos és átláthatóan világos. E kötet lapjain olyan vadonatúj és felforgató világkép bontakozik ki, amely sarkaiból fordíthatja ki a jelenlegi tudományt."

128. Mezei Virág (válaszként erre: 125. - Asinel 75)
2019. okt. 25. 14:15

Betettem a 90. hsz-be egy linket, azt elolvastad?

Érdekesség mennyit jelent a hit, amiben bízunk!

127. Napsugár8 (válaszként erre: 125. - Asinel 75)
2019. okt. 25. 11:52

Nem, csak ez még a tegnapi felvetésemre jött, hogy egy csecsemőnél is megállapították a rákot, pedig ő egész biztosan nem rágódott semmi negatív dolgon.


Szóval ez a százhalombattai eset példa arra, hogy nem kizárólag a gondolatok okozhatnak ilyen súlyos betegséget. Részemről a téma lezárva.

126. ab61752c45 (válaszként erre: 125. - Asinel 75)
2019. okt. 25. 11:50
lehet ott a figyelmem,az energiám,
125. Asinel 75 (válaszként erre: 124. - Napsugár8)
2019. okt. 25. 11:42
Basszus, arról szól ez a fórum, hogy a gondolatainkkal, szavainkkal teremtünk, hogy ahol a figyelmünk ott az energiánk és ti ilyenekről beszélgettek. 😕
124. Napsugár8 (válaszként erre: 123. - Ab61752c45)
2019. okt. 25. 11:38
Szegények. És a szülőknek, családnak ez borzalom.
123. ab61752c45 (válaszként erre: 119. - Napsugár8)
2019. okt. 25. 11:32
elég közel van Százhalombatta,rengeteg kisgyerek halt meg rákban.
122. Asinel 75 (válaszként erre: 121. - Mezei Virág)
2019. okt. 25. 11:29

👍

Igen, persze. Tenni is kell érte, hisz nem repül a sült galamb a szánkba😊

121. Mezei Virág (válaszként erre: 107. - Asinel 75)
2019. okt. 24. 19:00

Az valósul meg leginkább, amin rajta tartjuk a szemünket.

Az elérendő célért minden tőlünk telhetőt megteszünk. Észrevesszük a lehetőségeket, és élünk is vele.

A lelkesedés önmagában kevés, meg is kell tenni mindent, hogy elérjük a céljainkat.

120. Amaunet (válaszként erre: 119. - Napsugár8)
2019. okt. 23. 19:40

Tk. a rákos sejtek a saját sejtjeink, amik egy rossz utasítás következtében "kifordulnak" magukból és burjánzásba kezdenek.

Bejutva a véráramba, nyirokrendszerbe bárhol megbetegedéseket okozhatnak, áttéteket képezhetnek.

A magzat egy vérkeringésen van az anyával, de akár fejlődési rendellenességként is jelentkezhet.


Szóval kicsit szkeptikusan kell olvasni ezeket a többnyire ezotériával foglalkozó oldalak sikertörténeteit.

119. Napsugár8 (válaszként erre: 115. - Guruljka)
2019. okt. 23. 18:16

"Rüdiger Dahlke: A lélek nyelve a betegség" c. könyvében erről azt írja, amikor az ember képtelen feldolgozni egy eseményt, és éveken keresztül "azon rágódik", "eszi magát", akkor jelennek meg a fizikai testben a rákos sejtek, amelyek a test sejtjeit rágják, eszik...

És gyakorlatilag a fenti cikk is ugyanezt mondja, hogy a lélekben, az érzelmekben kell rendbe tenni a dolgokat. Ami fáj, azt nem szabad eltemetni, és őrizgetni magunkban, igenis "el kell sírni" a könnyeinket, "ki kell adni, ki kell sírni" magunkból a fájdalmakat, különben meglehet, hogy ilyen helyzetben találjuk magunkat.


Azóta vannak kétségeim az ilyen tanításokkal szemben, mióta azt olvastam, hogy egy újszülött testében találtak rákos sejteket!!!

118. Amaunet (válaszként erre: 117. - Guruljka)
2019. okt. 23. 18:00

Az egyik út lehet a betegség legyőzésének, de nem szabad elhagyni, lemondani mellette a hagyományos orvosi terápiáról.


Mert pl. ott vannak azok esetek, amelyeknél a megbetegedést az éveken át tartó környezeti szennyezés okoz.

117. Guruljka (válaszként erre: 115. - Guruljka)
2019. okt. 23. 17:53
Rákerestem, akiről a cikk szól, azóta nem túlzottan követendővé vált. Ettől még az elmélete alapja jó lehet.
116. Napsugár8 (válaszként erre: 113. - Amaunet)
2019. okt. 23. 17:15

Nemrégen olvastam, hogy kimutatták, még a maréknyi természetes kődarabnak is van rezgése, kisugárzása, holott mindenki úgy veszi, hogy a kavics, a kő, egy totál élettelen, holt dolog.


És nem véletlen, hogy azt tanítják, saját kisugárzásunkkal befolyásoljuk a környezetünket, és a környezetünkben levő, élő embereket, és ezért felelősséggel tartozunk önmagunkkal, másokkal, a világgal szemben!

Aki állandóan szomorú, szürke, bánatos, örökké csak panaszkodik, elégedetlen, stb. stb. nem csoda, hogy a közelében élők azt érzik, hogy "lehúzza az energiájukat"!

2019. okt. 23. 17:14

Ez a cikk is ezt támasztja alá.


[link]

114. Asinel 75 (válaszként erre: 112. - Napsugár8)
2019. okt. 23. 17:11
Szívesen. Én is így gondolom, ha elég nyitott az ember sokat tanulhatunk egymástól.
113. Amaunet (válaszként erre: 109. - Napsugár8)
2019. okt. 23. 16:39
Lényegében minden (gondolat, anyag) rezgés, frekvencia, hullám.
112. Napsugár8 (válaszként erre: 110. - Asinel 75)
2019. okt. 23. 16:36

Köszi, elolvastam. Eddig ezen nem is gondolkodtam, a csakrákról tanultam, érzékelni is lehet őket, de hogy a szívnek "külön agya van", de miért is ne lehetne igaz. Az biztos, hogy cselekedeteink legnagyobb részének érzelmi töltést adunk, szívből, szeretetből, vagy haragból, dühből, vagy éppen a "józan ész által diktált", érzelem nélküli módon cselekszünk.

Köszi, ezért mondom: tanítunk, miközben mi magunk is tanulunk. Így megy ez, oda-vissza! :)

2019. okt. 23. 16:35
Az Ujkorklub oldalán le is tölthető egy könyv erről.
110. Asinel 75 (válaszként erre: 109. - Napsugár8)
2019. okt. 23. 16:20

[link]


Szerintem érdemes elolvasni😊

109. Napsugár8 (válaszként erre: 107. - Asinel 75)
2019. okt. 23. 15:24

Azt tudom, sőt elég régóta érzékelem is a mások által kibocsátott rezgéseket, de az erőterekről még nem hallottam. Érdekes.

Én eddig csak azt tudtam, gondoltam, hogy az emberi test, mint egyetlen hatalmas élő szervezet bocsátja ki azt a rezgést, ami alapjaiban annak az embernek a létét, az életének minőségét jellemzi.

De hogy van külön rezgése az agynak, és külön a szívnek, még nem gondoltam. Persze lehet benne igazság. Hiszen ami szívből jön, az mindig lágyabb, melegebb, boldogabb érzés, mint ami a "józan észből". :)

108. Asinel 75 (válaszként erre: 105. - Amaunet)
2019. okt. 23. 15:02
👍
107. Asinel 75 (válaszként erre: 104. - Napsugár8)
2019. okt. 23. 15:01

Ezt egyébként racionálisabban is meg szokták fogalmazni, vagyis a tudósbácsik is elismerik, hogy rezgésekből állunk, hogy a gondolataink is rezgéseket, bizonyos frekvenciákat bocsátanak ki és hogy hasonló rezgésű dolgokat, tapasztalásokat vonzunk magunkhoz, mint amit kibocsájtunk.


Itt halkan megjegyezném, hogy a szív jóval nagyobb erőteret hoz létre, mint az agy. Talán nem meglepő, hogy amit szívből, szeretettel akarunk elérni sokkal hamarabb megvalósul.😊

106. Asinel 75 (válaszként erre: 103. - Napsugár8)
2019. okt. 23. 14:49
Köszönöm, hogy folytattad a gondolatmenetemet,nekem már nem volt időm befejezni.😊
105. Amaunet
2019. okt. 23. 14:45

Ezekben a mantrákban és angyalokban nem hiszek.

Azt viszont tudom, hogy megtudja változtatni mindenki a gondolkodását, a saját magáról, a világról, a környezetéről alkotott képet, véleményt.

Ehhez persze az kell, hogy ne csak úgy éljen a világban valaki, hanem meg tudja fogalmazni magában azt a keretrendszert, amiben jól érzi magát.

Tanulni és boldogságra születtünk. Tanulni, hogy hogyan legyünk valóban érett emberek megismerve magunkat és másokat.

2019. okt. 23. 13:48

Olvastam valahol, hogy ugye az angyalok azért vannak, hogy nekünk, földi halandóknak, embereknek segítsenek céljaink megvalósításában. És mivel közös nyelvünk nincs, ezért a gondolatainkból, szavainkból igyekeznek kihámozni, mit is szeretnénk elérni valójában.

Azt mondják, hogy némelyik ember agyában, gondolataiban akkora káosz van, hogy kész művészet kihámozni belőle, mit is szeretne. De minden embernek abban segítenek, amire legtöbbször gondol, amit legtöbbször kimond.

Ezért tartja a közmondás (és állítólag a Bibliában is benne van): vigyázz mit kivánsz másoknak, könnyen megkaphatod!!

Ugyanis, ugyanis ha ők valamit a te gondolataid között olvasnak, azt a valamit hozzád szállítják le!

103. Napsugár8 (válaszként erre: 102. - Asinel 75)
2019. okt. 23. 13:44
És lám! Mert ezt hiszi el igaznak, az élet ezt hozza elébe! És lám, mivel az életében ezt látja bizonyított ténynek, meg sem fordul a fejében, hogy adjon esélyt valami másnak is, talán lehetne másként is! :))
102. Asinel 75 (válaszként erre: 96. - Ab61752c45)
2019. okt. 23. 11:11
Persze, mert közben arra gondolsz, hogy ez egy baromság és úgysem fog működni😊
101. ab61752c45 (válaszként erre: 99. - Napsugár8)
2019. okt. 23. 09:07
a lányom ilyesmivel foglalkozik persze a munkáján túl.rajtam nem tud segíteni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook