Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Teremtő Isten helyett ti miben hisztek? fórum

A Teremtő Isten helyett ti miben hisztek? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. márc. 29. 08:30
Benne aki azt mondta magáról vagyok aki vagyok:))))))) és ő az aki...
2010. márc. 24. 17:10
Ha Japánban, Koreában, Kínában születtünk volna meg, Buddha, Siva lenne mindenhol. Ha közel-távol keleten, valószínűleg iszlám, vagy zsidó kultúrában nőttünk volna fel. Ha Afrikában, talál esőtáncot járnának körülöttünk. A 10 parancsolat ettől még érvényes.
2010. febr. 13. 11:33

Köszönöm mindenkinek a válaszát, ennyi lett volna az érdeklődésem. Azért egy-két dolog kiderült.

Szia mindenki, jó hétvégét nektek. G70

2010. febr. 12. 17:11
Miben?magamban!Egyedül csak magamra számíthatok!
27. 62980793fa (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2010. febr. 12. 16:46

Teljesen igazad van, a zen nézet a kevesebb miszticizmusával valóban emberközelibb és én is azt az 'elfogadásmódot' preferálom.

Egy a lényeg - és erre utalok a címben és az első hozzászólásomban is -: legyen olyan 'lélekerősítő' mindenkinek a 'kezében', hogy kezelni tudja az őt érő stressz-helyzeteket a mindennapokban. Sajnos Magyarországon most fokozottan szükség van erre.

2010. febr. 12. 13:15
Most olvastam egy könyvet,miszerint a zsidókat a UFO-k menekítették ki Egyiptomból:).Nagyon vicces.Tehát nincs Isten,hanem a földönkívüliek egyengetik az utunkat:).
25. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - 62980793fa)
2010. febr. 12. 12:58

ezt én értem, én a magam kis ateista cuccával is elfogadok sok mindent, de ne feledd, hogy ezen és a taoizmuson kívül kevés olyan vallás/nézet van, melynek követői ne éreznének késztetést (kényszert?), hogy a maguk igéjét 'hirdessék'. te is topikot nyitottál.


nekem ez a terjesztés - akár felvilágosítás, akár segítés címen - kevéssé szimpatikus, és még mindig ezért inkább a zen típusú hozzállással szimpatizálok, mint mondjuk a kereszténységgel.


de igazából hála az égnek demokrácia van, úgyhogy mindenki azt csinál, amit akar, amíg nekem nem kötelező ! :D

24. 62980793fa (válaszként erre: 23. - 07c4794583)
2010. febr. 12. 12:52

Butternut, erre két véleményt is mondok.

A "zsáktutcát" csupán arra értettem, hogy az ember a köztudat szerinti 'anyagban' keresi az életet, ill. annak forrását. Minden természettudományos haladás támogatandó és jó(!), ha az nem az ellenségeskedés és az önzés kiszolgálója.

A lelkek megnyugtatása nem öncélú. Ha én eljutottam már oda, így vagy úgy, hogy nyugodt vagyok az élet 'nagy' kérdéseit illetően, elfogadom a betegségeket, tragédiákat is, mint az élet természetes velejáróját, és sosem problémát, csak feladatot látok, akkor igen is köteles vagyok azt megosztani másokkal, legalábbis információs szinten.

Ez messze nem térítést jelent!! Ha találkozom olyan emberrel, aki lelkileg összetört, lent van (leegyszerűsítve), akkor mindig keresek és találok hozzá utat, hogy megosszam vele világnézetemet és ha valamilyen szinten is vevő rá és megmozdul benne valami 'fölfelé', akkor már nem volt hiába az igyekezetem.

23. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - Jozsi.38)
2010. febr. 12. 11:46
aha. viszont az olyan emberek, mint én, meg tudják építeni a repülőket, autókat meg mosógépeket meg részecskegyorsítókat, és meg tudnak gyógyítani embereket, kikísérletezték a napelemeket, tehát legalább a "zsákutca" elméleteink alapján mégis működik az, amit csinálunk... nem hiszem, hogy le kellene becsülni a természettudományos elméleteket, pusztán azért, mert nem feltétlenül sugallja azt, hogy halhatatlanok vagyunk vagy valaki "odafent" gondoskodik rólunk, ezáltal is megnyugtatva a lelket.
2010. febr. 12. 11:25
Én abban hiszek, hogy a " felhők fölött mindig kék az ég","egyszer fennt-egyszer lennt",és hogy a rosszdolgok után előbb -utóbb mindig eljönnek a jó dolgok is.És ,hogy minden rossz végetér egyszer....
2010. febr. 12. 09:38

Többen említettétek, hogy magatokban hisztek. Ez egy derék dolog, de ezzel, számomra legalább is, azt mondjátok, hogy Istenben hisztek, hiszen Te és Isten egy vagytok, csak más formában és más dimenzióban. Isten nélkül nem lennél Te és Te nélküled Isten nem lenne jelen a Te formádban a Te megjelenítésedben.

Ha ennek, amit fent említettem, tudatában vagy, akkor erőd sokszorozódik.

20. jozsi.38 (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2010. febr. 12. 09:37
én egy teremtő istenbeben hiszek,egyébként katolikus cagyok, de nem fogadok el mindent. de ha belegondolsz, az orvostudomány ismeri az emberi szervezetet, de molekulákból nem tudnak embert reprodukálni
2010. febr. 12. 09:31
Hogy miben? Nem ez a fontos, ha nem az hogy legyen hite az embernek! Az lehet Isten vagy akármi! Az segiti sok-sok mindenben jó és rosszban egyaránt! Elsősorban az embernek magában kell hinni és akkor nem lehetnek gondok! Szokta mondani az ember hiszem és remélem! Ezek viszik előre az életet!
2010. febr. 12. 09:28
abban hogy a problémák nem oldódnak meg maguktól, tenni kell értük! :)
2010. febr. 12. 08:13
Önmagamban és angyalaimban!
2010. febr. 12. 03:55
hogy minden helyzetet tul lehet elni
2010. febr. 12. 02:09
En abban hiszek, hogy minden eredoje ugyanaz az energia, ami mindent atjar. Nem tulajdonitok neki nagyobb jelentoseget, sem a sprsban, sem egy felsobb intelligenciaban nem hiszek, csak magaban az individum erejeben. Valamint az egyseg alkotta eroben. leginkabb az Avatarbol megismert "vallas" all kozel hozzam, hothu ateista - naturalista leven. Pedig katolikus hivo csaladban nottem fel, ahol - pont mint a tema nyitanyaban - sok dologra kaptam ures valaszt, es engem akkor sem hagyott nyugodni az ok-okozati viszonyok felterkepezetlensege.
14. 62980793fa (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2010. febr. 12. 01:42

Az általad említett teória, teóriák még ott tartanak, hogy az anyagban keresik az Életet.

Ez zsákutca, sajnos. És nem csak idáig volt zsákutca! Ez kb. olyan, mintha kezdenének szétszedni egy TV-t, hogy hol vannak a 'kis emberkék benne?'. Ugye, hogy nem adnánk nekik sok esélyt, hogy megtalálják?:)

Az ember csak hordozója az életenergiának, mint minden sejtje. Az élet kívülről áramlik folyamatosan belénk a sírig.

13. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2010. febr. 12. 01:22
természetesen tisztában vagyok vele, hogy dawkins igen kontroverz munkásságát olyan szempontból (is) lehetne vitatni, hogy ez tulajdonképpen hit-e vagy tudomány
12. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - 62980793fa)
2010. febr. 12. 01:19

"Központi Univerzális Rendező Elme" - hát ez marha jó, pont úgy hangzik, mint Eddie, a Fedélzeti Computer a Galaxis Útikalaúz Stopposoknakból :DDD Ha céget alapítok, tuti így fogják hívni a központi szerevemet, utólagos engedelmeddel :)


egyébként én semmilyen elmélkedésbe nem szeretnék itten belefolyni, de a statisztikai denzitás megőrzése érdekében jelentem, szkeptikus ateista vagyok, és a dawkins-féle génközpontú evolúciós teóriákat favorizálom. hogy egy ilyen is legyen a gyűjteményben.

2010. febr. 12. 00:59

Két könyv, ami megváltoztatta az életemet nagyon jó irányba:

'Jézus Krisztus és Sathya Sai Baba tanításaiból' és Kenneth S. Leong: 'Jézus zen tanításai'.

Gyakorlatilag minden kérdésemre választ kaptam, amikre addig nem tláltam.

Ezek a könyvek, mint a címük is mutatja, a Világ egységéről, az Universum 'együttlélegzéséről' szólnak.

Minden ember testvér mert egyetlen közös létforrásuk van, mely által megteremtődtek és életben tartatnak. Én ilyen hittant tanítanék.

10. 62980793fa (válaszként erre: 7. - Minerva223)
2010. febr. 12. 00:46

Ez nagyon jó, köszönöm. De tényleg!

Rendkívül hasonlít az én hitrendszeremhez.

Sai Baba pedig a 'gyengém':). Talán ma Ő képviseli a 'leguniverzálisabb' nézetet.

S.B. hisz Istenben, hisz a finomanyagi dimenziókban és hisz a reinkarnációban.

9. 62980793fa (válaszként erre: 6. - Náíma)
2010. febr. 12. 00:41
Igazán örülök, hogy sikerült támaszt találnod és kinyújtottad a kezed Isten felé. Ő minden kinyújtott kezet megfog és ennél 'biztosabb fogás' nem létezik.
8. 62980793fa (válaszként erre: 5. - 62980793fa)
2010. febr. 12. 00:38

Úgy vettem észre, hogy az emberek nagyrésze idejük és energiájuk nem kis hányadát az 'Isten-pótlék' keresésnek szentelik, és érdekesmód nagyon kevesen találják meg a tényleg 'hatékony' világnézetet.

Hatékonynak nevezem azt a hitet vagy világnézetet, mely fix pontot ad az életedben a mindennapjaid forgatagának elfogadásához anélkül, hogy kibillentene az a lelki egyensúlyodból. Főleg a személyes kritikus időszakokban.

Tipikus ilyen eset egy szerettünk halála, illetve annak 'emberi' feldolgozása. De, millió ilyen szitu van, csak egy tipikusat említettem, mely mindnyájunkkal előfordul és a legkeményebben teszi próbára az ember lelki egyensúlyát.

2010. febr. 12. 00:37
Az Ősrobbanásban, az Univerzumban, Sai babában, a saját erőmben.
2010. febr. 12. 00:32
Én katolikus vagyok!Valamikor rég,még fiatal lánykoromban nem hittem semmiben!Amióta ide kerültem,ahol most vagyok már 20éve,csak a jó ISTENNEK köszönhetem,hogy erőt adott,és kitartást,hogy kibírjam ,ilyen messze a családomtól és a hazámtól!!Néha nehéz itt az élet a szeretteim nélkül,de Ő megtanított ,hogy hogyan éljem át a szomorúbb napokat!És ezért hálás vagyok neki!Köszönöm Istenem!
5. 62980793fa (válaszként erre: 4. - 256bd2a7f0)
2010. febr. 12. 00:25

Én is így kezdtem:)). Miután azonban huszonéves koromban, mint legtöbbünknek, gyarapodtak az ismereteim, én nem elégedtem meg azzal a válasszal, hogy 'Ez a mi hitünk nagy titka.', amikor olyat kérdeztem, amire az Egyház képviselői nem tudták a (logikus) választ.

Ezután kellet vagy 10 év, hogy 'értelmet adjak a Bibliának' saját magam számára.

2010. febr. 12. 00:15
Én is katolikus vagyok, de nem mindent hiszek el. Isten létezését igen.
2010. febr. 12. 00:14

Szia Gob70!


Van aki bevallja van aki tagadja, de szerintem mindenki hisz valamiben. Ez akkor jön le igazán, ha baj történik valahol. Szinte nincs ember aki ne mondaná ki, ha csak magában is.- Istenem segíts!

2010. febr. 12. 00:11
En katolikus hit szerint nevelkedtem.En hiszek az Istenben.Minden vallas maskent nevezi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook