Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. fórum

Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
195. senico (válaszként erre: 191. - Norberto1980)
2008. jún. 21. 10:22

szia

Megnéztem a Norbis lisztek árát, kicsit húzós, de kacérkodom a gondolattal, hogy kipróbálom, főleg sütikhez. Norberto miből készülnek, mi van a tápanyagösszetételen, nem lehet valamivel ki- váltani?

2008. jún. 21. 09:46

sziasztok

Norberto ez jó ötlet. tegnap sikerült nem beennem vacsira, reggelre éhes is voltam, így reggeliztem. ebéd grillezett hal lesz zöldségekkel.

Detti nekem az segít ha elfoglalom magam így nem eszek egyfolytában.

193. Norberto1980 (válaszként erre: 192. - Dettinek)
2008. jún. 21. 08:12
Össze fogok hozni egy oldalt, amin azok a receptek vannak amiket én is eszek, kevés kalóriával. Én is imádok enni, ezekből pedig lehet nagyobb mennyiséget is, finomak is, nem lesz hiányérzeted utánna. Remélem sokmindenkinek fogok tudni így segíteni.
192. dettinek (válaszként erre: 190. - Norberto1980)
2008. jún. 20. 22:33

Hát igen, ez a baj ezzel, hogy annyi más káros dolog van benne, hogy talán jobb, ha sima mogyikrémet veszek, jobban járok. De azt meg ugye nem merek venni.

Amúgy rájöttem mi lehet a bajom: igazából nem is vagyok éhes, csak egyszerűen maga az evés "szertartása" hiányzik, mivel hogy imádok enni. Ezért eszem addig a gyümiket is így este, amig teljesen tele nem vagyok. A fenébe :((((

2008. jún. 20. 22:32
A pozitív kritikát elfelejtem persze: a Norbi-s lisztek tényleg jók, gyakran használom. Kevés kalória, és még az sem szívódik fel. Állagra is OK. Szinte mindent meg lehet belőle csinálni. Valamiféle ballaszanyagra hasonlítanám, amit megeszel és csak "átmegy" rajtad :))))))
190. Norberto1980 (válaszként erre: 188. - Dettinek)
2008. jún. 20. 22:29
Létezik Update 2-es mogyorókrém, sima és fekete-fehér is :))) Vettem egy pár hónapja hogy kipróbáljam, mondjuk nem rossz, de a kukában landolt mikor elolvastam miből van. Kalóriára egy kicsit kevesebb, fruktóz + cukor van benne, és csomó zsír vagyis hidrogénezett növényi olaj. Na az utóbbi az amiatt a kukákban végezte. Már a McDonald's sem használ hidrogénezett olajakat...
189. dettinek (válaszként erre: 185. - Norberto1980)
2008. jún. 20. 21:14

Norberto, teljesen igazad van, a párom kint van Amerikában már vagy 2 hónapja, de már az első héten mondta a tapasztalatokat: itt minden édes, még az is aminek sósnak kéne lennie! Tényleg minden cukros, édes, és ha valaki egészséges kaját akar, azt jól meg kell fizetni, és abból már nem adnak akkora adagot ám...legalább is ott ahol ő van.

Meg persze Baywatchos cicababák sincsenek ám minden utcasarkon, sőt a strandokon sem nagyon, inkább elhízott, nagydarab nők.

Azért mondtam a páromnak is, hogy a juharszirupos, áfonyalekváros amerikai palacsintát megkóstolnám, akármilyen gejjj íze is van, én pont azokat szeretem!!! :DDD

188. dettinek (válaszként erre: 184. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 20. 21:10

no sziasztok, most értem haza kondiból egy 10 perce, azért így a lelkiismeretem is jobb, ma is tettem valamit :D


Köszi Zsófi, tök jó így kipanaszkodni magam (ha nem is igazi panaszkodás :))) és jó tudni hogy nem csak én vágyom ezekre nehéz, tömény bűnökre :)


Hát, a madártejet szeretem, de édesség szempontból nem olyan mérvadó, inkább a mogyorókrém kiskanállal, a jó nehéz, vajas krémek...na, azokra inkább elcsábulok. Ilyen Update 1-es édességről meg ugye még nem hallottam. De ha van, KÉRLEK TITEKET, SZÓLJATOK!!! :DDD

187. senico (válaszként erre: 185. - Norberto1980)
2008. jún. 20. 20:02

Hát, ha az átlag amerikaiakat nézzük elég siralmas a kép.Az én bátyám, amikor pár éve ott járt, arra panaszkodott, hogy mindennek fű íze volt és nem tudott egy jót enni. De már itthon is panaszkodik, lehet , hogy benne van a hiba.:)

Más:A reggeliről jut eszembe, hogy tini koromban én évekig nem reggeliztem rendesen. Ittam egy csésze tejeskávét+ 2db háztartási kekszet és du. háromig nem ettem semmit, és persze csodálkoztam, hogy hogy lehet az,hogy mások sokal többet esznek, és mégis én vagyok a kövér. ( kb. egy tízessel voltam több, mint ma)Ha akkor valaki felvilágosított volna...

2008. jún. 20. 18:50

szia Norberto. erről már én is olvastam, még jó hogy mi nem ott élünk. de azért itt is nagyon sok mindenben cukor van, nem hiába a sok elhízott.

Norberto leírod a csodamuffin receptjét? vagy már leírtad?:-)

2008. jún. 20. 15:23
Hali mindenkinek! Egy barátom most jött haza az Egyesült Államokból, és jól kifaggattam mi van ott a kaják terén. Hát nem semmi dolgokat mondott, 2 nap után savanyúságot rágott mert minden olyan k*rva édes, tele van cukorral!!! Ja és minden legalább 3x akkora mint nálunk, az éttermekben. Az ebéd utáni fagyi amit elé tettek legalább 6-7 dl volt.... Mindent készen vesznek a boltokban, csak belökik a mikróba és kész... azt mondják hogy minek főzni meg sütni ha készen olcsóbb, gyorsabb és finomabb. Ez aztán az üzlet, minden kaja tele van nyomva cukorral, jól elhízlalják a népet, aztán meg marha drágán leszívják róluk a hájat. (ott ez olyan természetes mint ha valaki fodrászhoz menne) mit szóltok ehhez?
2008. jún. 20. 14:51

Detti csak nyugodtan panaszkodd ki magad, mi meghallgatunk. az édesség a gyengém nekem is, a kenyérről sokkal egyszerűbb lemondanom. Detti és az update-s madártej? nem lenne jó?

azért szerintem néha néha kell enni tömény édességet is, ugye Norberto?

2008. jún. 20. 14:45

Én is így vagyok vele, mindig túrót reggelizem úgyhogy egyéb édességbe már én sem kívánom annyira, kicsit már tele vagyok vele (ezért is sajnálom néha, hogy nagyon sok fini update-es édességet ehetnék, túrókrémeket, ilyesmiket, csak már elegem van belőle picit)


Icus, teljesen megértelek :)))) Nekem is a kőkemény, jó szénhidrátdús, csokoládés, krémes, nutellás, habos és valószínütlenül édes, bűnös élvezetek hiányoznak, és néha olyan elgyengült állapotba kerülök, de aztán megerőltetem magam és NEMet mondok, mondván hogy még ehetek eleget. Csak ne kéne mindig figyelni erre!!!!!


Na de nem kesergek annyit, végül is csak Norberto-nak van igaza, vagyis hogy lefogyni - így utólag már persze én is így látom - könnyeb, viszont hogy az ember egy ékleten át kordában tudja tartani magát, háááááát, az már nehezebb.

2008. jún. 20. 12:47

sziasztok

nemrég dinnyéztem így az ebédem csúszik, de olyan meleg van kint hogy nem is kívánom annyira az ételt, inkább a vizet (mondjuk jó lenne nemcsak inni...hanem fürdeni benne...). és a jóhír hogy a sok gyümölcs miatt nem is hiányzik a tömény édesség.

Sencio jó hogy eszembe juttattad a túrót, lehet hogy az lesz a vacsora??:-)

181. Icus (válaszként erre: 180. - Senico)
2008. jún. 20. 12:01
Ezzel sajna én is igy vagyok:( De, nekem ezekből a "túrós-édességek"-ből nagyon elegem van. Én bizony a "rendes" édességet kívánom:(
180. senico (válaszként erre: 179. - Dettinek)
2008. jún. 20. 11:59
Biztos van valami tudományos magyarázata, az ebéd utáni, meg a délutáni édességéhségnek, valahol olvastam, hogy ez főleg a nőkre jellemző.Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ez vasárnap rám fokozottan igaz. Ez már pszichológia vasárnap=édesség.:-)Mostanában mindig túrót eszem vacsira, valamiért nagyon kívánja a szervezetem a tejtermékeket.Kb. 8 dkg túró+ fél doboz natúr joghurt+édesítő+ pár szem eper, málna vagy mazsola.Tök fincsi.
179. dettinek (válaszként erre: 176. - Norberto1980)
2008. jún. 20. 11:10

Norberto én is örülök, hogy jók lettek az eredményeid, én is rendszeresen járok, kb fél évente vérvételre, szeretem tudni hogy miden rendben van e.


Amúgy egyetértek a gondolattal, jó így elképzelni és logikus is, hogy amit reggel eszel a szervezeted abból töltődik és hasznosít egész nap, csak hát az a gond hogy ugye itt van az ebéd utáni nasi, na meg azok az esti, jó hangulatú pizzázások, kerti partik, házi készítésű sütik...és az ember legtöbbször, legalábbis én nem reggel kívánom a csokit, hanem úgy alapból egész nap, de főleg ebéd után. Sajnos :(((

És most hogy volt ez a tegnap esti "ominózus" kaja, értem már miért vagyok vele mindig úgy, hogy akkor vagy eszem valamit, vagy nem, de hogy csak pici adagokat és keveset, na az nem megy, mert ha egyszer elkezdem, utánam a vízözön.

178. dettinek (válaszként erre: 173. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 20. 11:04

No sziasztok kedves súlytartók, olyan jó olvasni Titeket, én is pont ezt akartam mondani zsófi, hogy miket meg nem tud itt meg az ember :)))))

Én tegnap olyat ettem este amit le sem merek írni...sztem most 1-2 hétig nem akarok méreckedni :D

2008. jún. 20. 10:17

Norberto örülök hogy jól vagy. vasam nekem is van otthon de sokszor elfelejtem bevenni, na majd emlékeztetjük egymást.

reggeliztem, igaz csak nemrég, tk. szendvicset, no meg az ébredés uténi tejeskávé is megvolt.

ebédre vettem parajt, meg van itthon dinnye. a többi még kérdéses- Senico sokszor én is így vagyok vele, de ez tényleg hülyeség:-)

2008. jún. 20. 09:29

Ja még egy dolog, minden okos azt mondja hogy úgy reggelizz mint egy király, úgy ebédelj mint egy polgár, és vacsorázz mint egy koldus. Én e szerint élek és szerintem bevált.

Más: Voltam vérvételen, és nagyon szuper lett az eredmény, leszámítva hogy picit vérszegény vagyok :) bár ez nem újdonság ez örökös probléma, csak mindig elfelejtkezek róla hogy pótolni kellene a vasat. Ezek szerint csak megéri egészségesen élni.

175. Norberto1980 (válaszként erre: 174. - Senico)
2008. jún. 20. 09:26
Valami cukorbetegséggel foglalkozó honlapon olvastam hogy sokkal jobb az inzulinreakció a reggeli órákban, így a cukorbeteg ember is reggelire ehet több szénhidrátot. Magyarra fordítva kevésbé megy fel a vércukorszinted a reggeli desszerttől. Meg amit délelőtt eszel szerintem az arra fordítódik hogy ellásson energéval egész napra és nem fog elraktározódni.
174. senico
2008. jún. 20. 08:33

sziasztok

tegnap strandon voltunk, nem jártam erre, de most visszaolvastam!Még anno a fősulin volt táplálkozástan óránk, és ott is azt tanultuk, hogy a desszertet a főétkezés után kell enni.Én, mondjuk reggel a tejeskávémhoz szoktam megenni az édesség adagomat, persze nem minden nap, nem tudom, hogy mennyire jó taktika.Főleg ha előző nap volt valami, ami nagyon izgatta a fantáziámat, félreteszek belőle egy kicsit reggelre.Én egyébként úgy vagyok vele, hogyha a délelőtt folyamán valahol meborul a terv, hajlamos vagyok azt a napot teljesen elrontani, már úgyis mindegy alapon, pedig ez elég hülyeség.

2008. jún. 20. 06:34

sziasztok

hogy miket meg nem tud az ember, most hogy olvasom én is mindig ezt mondom a kislánynakm, ha evett főzeléket, ehet egy kis nasit is:-)

tegnap elég sok tk-s pizzát ettem de úgy látom jó hatással volt, legalábbis a mérleg nem mozdult.

de már megint az volt hogy reggeliztem, de mégis többet ettem utána mintha nem reggeliznék:-(

172. Norberto1980 (válaszként erre: 171. - Dettinek)
2008. jún. 19. 16:19
Igen, most hogy mondod rémlik nekem is hogy gyerekkoromban a nasi, süti csoki mindig kaja után volt :)))
171. dettinek (válaszként erre: 170. - Norberto1980)
2008. jún. 19. 16:10
Áhhááá, akkor ezért mondják mindig a gyerekeknek is, hogy előbb ebéd, aztán nasi :DDD Lehet vissza kéne mennem a szájbarágós szintre...:))))
2008. jún. 19. 15:39
Egyébként a zsírok, és fehérjék lassítják a ch-k felszívódását, ezt elfelejtettem írni :)
169. Norberto1980 (válaszként erre: 168. - Dettinek)
2008. jún. 19. 15:36
Ha normális esetben ha az ebéd pl hús-zöldség akkor ez lassítja a desszert felszívódását is, így nem emeli meg a vércukorszintedet. Jobb mint ha éhgyomorra eszel egy csokit, mert akkor az megdobja a vércukorszintet, utánna meg leesik és egy fél óra mulva éhes leszel.
168. dettinek (válaszként erre: 167. - Norberto1980)
2008. jún. 19. 15:14

Komolyan a desszertet étkezés után kell, és így nem hízlalnak??? Ezt a verziót sem hallottam még, de ha Te mondod, elhiszem :DDD Amúhy ez hogy lehet?

Hát igen, tipikusan én is a begyepesedett tévhitet gondoltam helyesnek, vagyis ha pl. nem ebédelek, de megeszek 2 szelet tortát vagy 1 tábla csokit, akkor az úgy okés (persze azért a fehérje-ch-zsír összetétel különbségekkel tisztában vagyok :))) De akkor is azt gondoltam, jobban hízlal, ha még ehhez ebédelek is.

2008. jún. 19. 15:01
Nem hiszem, inkább a gyümölcs mint a csokitorta :) A desszerteket is mindig étkezés után kell közvetlenül megenni, így nem hízlalnak. Sokszor azért hízlal valami mert étkezés helyett / két étkezés közben eszi meg valaki. Pl éhgyomorra egy csokika az nem jó, még mindig jobb ebéd vacsi után pl.
2008. jún. 19. 13:17
No sziasztok, visszatértem, már az ebédből is.:))) Van megint egy lehet hogy buta kérdésem Hozzátok: Norberto, írtad, hogy lassan térjek vissza a normál, változatos étrendhez, az a kérdésem, hogy ha ebéd után - mintegy desszert imitációjaként pl. csokitorta helyett :D - gyümölcsöt eszem, befolyásol e ez valamit? Pl. a mai csirkecombi savanyúképoszta körettel, után 1 alma. Előre is köszi, és bocsi ha hülyeségekkel fárasztalak Titeket :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook