Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. fórum

Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
15. Dizzz (válaszként erre: 13. - Norberto1980)
2008. máj. 29. 22:48
www.orvosaneten.hu-ez választ ad a problémádra:D
14. Dizzz (válaszként erre: 13. - Norberto1980)
2008. máj. 29. 22:39

véleményem az, hogy sokan a saját csapdájukba esnek, azt hiszik, ha már light-termékről van szó, akkor biztos éjt nappallá téve lehet enni.

Én az esti kajálásokat úgy teszem rendbe, hogy már csak fehérjket eszem, ezt tudja a legkönnyebben lebontani a szervezet. Jóval utána, tehát olyan lefekvés előtt pedig minden este kifacsart citromos, vagy grapefruitos ásványvizet iszom, ez elégeti reggelre azt, amit még este megettem. Igaz, néha fel kell kelnem éjszaka, de nekem megéri.

Én spec. már kenyeret sem nagyon merek a boltban venni, megtudtam, hogy a barnának vélt fajtát is malátával színezik a barna hatás miatt.

Inkább sütöm magam, ami elég egy hétre is, nem bagyok nagy kenyérevő, de vannak bizonyos kaják, amiket csak úgy tudok megenni.

13. Norberto1980 (válaszként erre: 12. - Dizzz)
2008. máj. 29. 22:19
Egyetértek, minek a több hónapi szenvedés ha utánna minden a régi lesz. Én most próbálgatom hogy mennyi a kalóriaigény amitől nem hízok. Írom hogy mit meg mennyit eszek, és figyelem a változásokat, de a "régi dolgokból nem nagyon eszek" vagyis ritkán és keveset. Hát igen az esti nassolás szerintem mindenki problémája. Szerintem erre semmi jó megoldás nincs, mivel lefekvés előtt szerintem 2 órával már nem nagyon érdemes enni. Meg nem nagyon láttam olyan desszertet ami meg nem hílal. Próbáltam Update 1-es sütiket is de azt meg abszolut nem értem hogy miért mondják hogy nem hízlal, spec. kefíres megyes sütit csináltunk, de mikor kiszámoltam hogy mennyi kalória rosszul lettem. Egy szelet belőle (50-60gr) közel 300. Mondjuk gyanús is volt a 2dl olaj az összetevők között...
12. Dizzz
2008. máj. 29. 18:24

Sziasztok!

Örülök, hogy végre alakult egy ilyen fórum is, mert nagyon sokan csapdába esnek a fogyókúrájukkal kapcsolatban.

Sokan azt gondolják, óóóó, én már leadtam x kilót, ezután mehet minden úgy, mint régen.

Csak azt felejtik el, hogy amit a kúra alatt műveltek, az egyfajta életmódváltás volt, és ha visszazökkennek a régibe, az szintén az.

A szervezet reagál, felborul az anyagcsere. Ezek csak alapdolgok, a többi súlyos velejáróról ne is beszéljünk.

Mi a véleményetek?

2008. máj. 29. 18:19

szia Julis, üdv a csapatban:-) majd támogatjuk egymást. nekem is az esti evés a gyengém:-(

Norbert otőlem is kérdezték, főleg anyukám, hogy minek akarok még tovább fogyni, jól vagyok így, stb. de mindenki maga tudja hogy érzi jól magát a saját bőrében, hány kilóval.

2008. máj. 29. 16:51

Sziasztok!

Én is csatlakoznék, hát elég hizós fajta vagyok. Sajnos imádom az olasz konyhát, az egyik gyengém. Kétszer fogytam le egész szép súlyfelesleget, az elsőnél 28 kilót a másodiknál 13 kilót. Most februárba kezdtem bele a harmadik fogyókúrámba már 9 kiló lement, most elhatároztam nem szedem vissza soha. Még szeretnék egy pár kilót fogyni, de az igazi problémát a megtartás jelenti, ahogy Norberto te is irtad. Sajnos ha elengedem magam egyből vissza is szedem. Rájöttem ha este eszek reggel farkas éhesen kelek, ezért megprobálom elhagyni a vacsit, vagy zöldséget rágcsálok. Minden nap mozgok futok vagy tornázok heti 1 pihenőnapot iktatok be.

9. Norberto1980 (válaszként erre: 8. - 9c5ea9abb5)
2008. máj. 29. 15:04
Én az utóbbi 8-10 hónapban fogytam, bár sokan nem értettek meg hogy miért. Mindenki azt kérdezte hogy miért baj az kis has, meg így egészséges az ember, stb... viszont a testzsírszázalék sokat mond, az alapján én el voltam hízva, világ életemben vékony szálkás voltam, minimális zsírral. Az életkorral jött hogy rajtam ragadtak a kilók, a sok süti, tészta, biztos ismerős :) meg hát ki ne szeretne huszonévesen kockás hasat :) A legnagyobb problémám hogy az utóbbi időben annyira megszoktam a rendszeres mozgást, diétát mint életmódot amivel ugye csökken az ember súlya, hogy megtaláljam azt a normális táplálkozást ami egyensúlyba hoz. Nem akarok abba a hibába esni hogy a végén túlzásba viszem az egészet. Most kísérletezek hogy a megfelelő mozgás mellett mennyi az ideális kalóriabevitelem, és mi az amit megengedhetek magamnak az étkezés terén is. Meg szeretném elkerülni azt is hogy most meg vagyok elégedve és elkezdek ellustúlni ami ugye a végén a jo-jo hoz vezet.
8. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 1. - Norberto1980)
2008. máj. 29. 13:47

szia Norbi, most erre is válaszolok, lányom alszik:-)

én pár éve lassan fogytam le 13kg-t, azt egészen - 1-2 kg változással - kislányom megszületéséig tartottam. már jó féléve tartom a súlyom, szerencsére terhesség után nem sok maradt rajtam, 5-6 kg. azt már írtam hogy sokat mozgok, ami megkönnyíti a helyzetet. ami megmaradt az, hogy ritkábban, és akkor is kevesebbet eszek húshoz köretet (krumpli, tészta, rizs), kevesebb kenyeret eszek, illetve igyekszem kevesebb édességet enni, bár ez a legnehezebb. bár most már több a gyümölcs:-)

2008. máj. 29. 12:55

szia Norbi, látom senki sem csatlakozott hozzánk:-(

ma délelőtti séta megvolt, délután meg megyünk a kertbe szaladgálni:-)

2008. máj. 29. 10:12
ezek szerint lesz miről beszélgetnünk:-) majd jövök most megyünk sétálni mert a gyerekkel nem bírni idebent:-)
5. Norberto1980 (válaszként erre: 4. - 9c5ea9abb5)
2008. máj. 29. 10:07
:))))) Én is tejbezabit reggeliztem, imádom.
2008. máj. 29. 10:00
Norberto én is így vagyok vele, mert ilyenkor már könnyebb igent mondani erre-arra. most épp tejbezabit reggelizek, és megyünk kislányommal sétáln. nekem a megtartásban nagyon sokat segít a sok mozgás.
3. Norberto1980 (válaszként erre: 2. - 9c5ea9abb5)
2008. máj. 29. 09:50
Azért is indítottam a témát szerintem sokkal nagyobb megtartóztatás és fegyelmet kíván a súly megtartása mint a fogyás. Volt akaraterőm mindenre nemet mondani, meg edzeni, mozogni, sokkal könnyebb fogyi szerintem mint súlyt tartani.
2008. máj. 29. 09:46

szia Norbi,

először is gratulálok a fogyásodhoz:-) jó hogy indítottad a fórumot, mert már én is lefogytam amit szerettem volna és a célom a megtartás, csatlakozok:-) csak épp kislányom nyaggat, de majd jövök:-)

2008. máj. 29. 09:42
Üdvözlet mindenkinek! Szeretném, ha leírnátok a tapasztalatokat hogy az elért súly után milyen életmódot folytattok illetve ki hogyan tartja a súlyát. Nagyon sokan úgy gondolják ha lefogynak utánna minden mehet a régiben, ami szerintem nem igaz. Kíváncsi vagyok ki mennnyi ideje tudja tartani a kilókat, illetve mennyit hízott esestleg vissza. Milyen életmódbeli változás maradt meg a diétából. Várom a hozzászólásokat! Üdv Norbi
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook