Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. fórum

Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


135. senico
2008. jún. 17. 16:31

Szia Zsófi!

Részvétem az apósod miatt, hogy viseli a férjed szegény?

2008. jún. 17. 12:51

szia Norberto,

én sütikbe már régóta light margarint teszek, úgyis finom, a grillezésnél még nem próbáltam, de talán ahhoz az íze miatt jobb az olíva:-)

2008. jún. 16. 20:48

Vitára bocsátanám az alábbi kérdést:

Eddig olivaolajat használtam főzéshez, meg süteményekhez. Viszont most találtam egy light margarint 20%-os. Szerintetek lehet ezt használni az oliva helyett sütikben, grillezésnél pl? Csak "energiatakarékosabb" lenne a szervezetemnek, mert:

olivaolaj: 900kcal / 100ml

margarin: 180kcal / 100ml

Szerinteketk?

2008. jún. 16. 20:25
köszi Norberto. ráadásul anyósom épp kórházban van, szegény telefonon kell megtudja a rossz hírt:-(
131. Norberto1980 (válaszként erre: 129. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 16. 20:17
Köszönöm, ma vetteme be az utolsó bogyót, remélem holnaptól már jobb lesz. Egyéként fogadd őszinte részvétem.
2008. jún. 16. 20:13
ja és Norberto jobbulást!!!
2008. jún. 16. 20:13

sziasztok

hát án férjem is mondogatja hogy ne merjek többet fogyni:-)

sajnos nemrég kaptuk a hírt hogy meghalt apósom, nem tudom mikor tudok legközelebb jönni:-(

Sencio: nem vagyok ugyanolyan szigorú mert akkor tovább fogynék:-)

128. Norberto1980 (válaszként erre: 127. - Senico)
2008. jún. 16. 19:59

Hali csajok! Vagyok, csak döglődöm egy pár napja, valami gyulladás van bennem és kaptam rá antibiotikumot ami meg ágynak dönt. Olyan q*rva erős, meg olyan mellékhatásai vannak mint bőrkiütés, viszketés, égés, étvágytalanság, émelygés, alacsony vérnyomás, szédülés. Ja és ez mind elő is jött nálam.

Egyébként ami a női idált illeti, én sem szeretem a nagyon vékony lányokat. Valahogy jobban bejön a teltenbb, de nem zsíros, hanem húsos alkalt :))))

Nem szeretem ha nyom a csontja. A szépségkirálynő választáskor pl egy se jön be.

127. senico (válaszként erre: 126. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 16. 14:57

Szia Zsófi!

Na ez jó hír! Amikor csak megtartani akarod a súlyod, kicsit elengeded a gyeplőt, vagy ugyanolyan szigorú vagy magadhoz?

Én igazából nem is tudom, mit akarok. Nekem is lement egy hét alatt egy kiló, így most 62 vagyok. Én szeretnék 60 körül lenni, de a férjem nem hagyj békén, hogy sokkal jobban áll, mikor teltebb vagyok, én meg azt utálom :( De az a röhej, hogy nem tudom miről beszél, sem a centikben, sem a kilókban nem látni semmi drasztikusat, szerintem, máshol van a kutya elásva. Norberto meg lehet, hogy megunta a csajos társalgásunkat:), végül is túl sokat nem tudtunk hozzátenni a tudományához, már nagyon profi a témában.:)

2008. jún. 16. 06:47

szia Sencio, neked még hány kg minusz is a célod, 2 kg?

ma mérlegeltem, megint visszabillentem 61 kg-ra, na ezt jó lenne tartani.

a fórumindítónk, és egyben egyedüli pasink pedig jól itt hagyott minket:-) és lóg még egy képpel is!

125. senico (válaszként erre: 124. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 15. 19:03

Szia Zsófi!

Kb. én is így vagyok ezzel, a 63 kg-t úgy is elég jól tudom tartani, ha sokat eszem egy darabig, viszont lefele is nagyon nehezen mozdul a súlyom. Tartok tőle, hogy ez amolyan egyensúlyi állapot, és kb. ez az ideális testsúlyunk, így optimális a működés, de hát én is kíváncsi lennék, hogy miért van ez!Én úgy vagyok vele, hogy csak nagyon lassan óvatosan próbálok lefaragni egy kicsit belőle, mert nem szeretném felborítani ezt a dolgot.

2008. jún. 14. 17:35
sziasztok, az lenne a kérédsem egy szakértőtől, hogy van olyan hogy az meber súlya beáll, és lejjebb már nem nagyon megy, és a szervezet számára ez az optimális súly? azért kérdezem mert kb. fél éve 61 és 63 kg között mozgok, de ennél lejjebb nem megy, feljebb meg én nem hagyom menni:-)
123. Norberto1980 (válaszként erre: 121. - Senico)
2008. jún. 13. 20:10
Nincs konkrét cél, csak az hogy tetszen amit látok, normális alakat meg hogy még látszódjanak a kockák a hasamon :))) meg egy picit nagyobb karizom :)))))) de semmiképpen sem a "gyúrunk vazzeg" stílus. Szerintem sem lehetetlen csak sok idő még az ember rájön mennyi az amit megehet és még nem tartalékol el. Az izomnöveléshez pedig kalória kell, az pedig az időzítésen múlik. Nem mindegy hogy edés előtt vagy után eszel, meg mit és mennyit.
122. senico
2008. jún. 13. 20:02
Hogyan csináljátok azt a hamis majonézt, Norberto te is írtad lentebb, hogy szoktál valamit keverni. Én próbáltam ma joghurtból meg mustárból +édesítőből összehozzni valamit, de nem tudtam megenni, brr...:( Bár lehet, hogy csak az édesítő szaladt meg, és az volt a baj.
121. senico (válaszként erre: 119. - Norberto1980)
2008. jún. 13. 19:58
Hú ez tök jó!Csak így tovább!Tehát van remény.Nekem mostanában állandóan mondogatja a férjem, hogy túl sovány vagyok ne fogyózzak, nem is lefogyni akarok, csak egy kicsit a hurkácskákból lefaragni, tehát nem lehetetlen ez sem. Egyébként kb. hány kiló a cél?
120. senico (válaszként erre: 118. - Adriennn20)
2008. jún. 13. 19:50
Szia Adrienn! Gratulálok a szép eredményekhez! Milyen módszerrel fogytál le?
2008. jún. 13. 15:46
Sikerült 3 hét alatt 1kg-ot gyarapodnom, és a testzsírszázalékom is lentebb ment!!! Meg vagyok az eredménnyel elégedve :)))))
2008. jún. 13. 12:32

Szia!Én sikeresen leadtam a megálodott kiloimat,és most nagyon boldog vagyok.

kb 2 hnapja szerencsésen tartom,bár ez nem annyira igaz,mert igyis fogyok 1-2-kgot.n

agyon odafigyelek,hogy mit eszem, javarész zöldségeket.De néha én is bűnbe esem és megeszek édességet,vagy amit nem nagyon kéne.Ugyhogy én jólérzem magam a bőrőmben:)

2008. jún. 13. 12:26

szia Norberto,

azért is írtam hogy alakul a kajállásom mert édesség helyett utóbbi 1-2 napban inkább gyümölcsöt ettem: alma, görögdinnye, őszibarack, cseresznye. ki kell használni hogy most van sok gyümi.

ebédem sült pipicomb + hamis majonézes karfiol lesz:-)

a férjem meg tegnap megjegyezte hogy milyen vékony vagyok:-)

2008. jún. 13. 07:22
Lányok! Ha nagyon bűnözni akartok és édességet kívántok egyetek almát, gyümölcsöt! Édes, laktat és kevés kalória. Ja, és próbáljátok ki a Norbi féle protein lisztet. Én nem hittem benne, de szinte abból bármennyit lehet zabálni. Valamelyik este abból volt palacsinta, minimális olivaolajjal, kakaóporos édesítővel megtöltve. 10 db ettem belőle lefekvés előtt, másnapra még laposabb lett a hasam. (Hard-core teszt volt) ja és utánna sem jött rám plussz kiló. Az egy másik dolog hogy 2x voltam wc-n tőle reggel :) de szerintem működik.
115. Norberto1980 (válaszként erre: 111. - Senico)
2008. jún. 13. 07:18
Hali! Zabpehely tejben forralva 2dl tej + 50gr zabpehely + édesítő. Elég kiadós és laktatós. Szoktam variálni gyümölcsökkel eper, málna, meggy, vagy fajhély+ alma, kakaópor. Szinte mindig ezt reggelizem :)
2008. jún. 12. 20:39

Senico nekem is vannak olyan időszakaim hogy mindig csak édességet ennék:-(

kistesó még nem jött össze de rajta vagyunk. ezért is akarok jobban odafigyelni az étkezésre:-)

nekem az a bajom hogy semmi segítségem, anyumék messze laknak, nemigen tudom kire lepasszolni a kiscsajt, ezért is igyekszem vele sokat sétálni. régebben baba mama tornáztunk de most már túl nehéz emelegetni:-)

113. senico (válaszként erre: 112. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 12. 20:10

Szia! Én nem dumálok, ha jól számolok több, mint egy hétig tartott a bűnözésem, és nem is értem, hogy hogy működik ez, hogy valamikor minden olyan egyszerű, és van amikor csak édességet kívánok.Nálunk a legkisebb gyerkőc 2 éves lesz, és mostanig nem tudtam rávenni magam a tornára csak hébe-hóba, pedig előtte rendszeresen edzettem.Lassan több, mint egy hónapja sikerül többet mozognom, de nagyon félek, hogy most is szalmaláng leszek.

Gazolás az nálunk is megy teljes gőzzel, meg a fűnyírás. Egyébként imádok füvet nyírni, valahogy megnyugtat.

Mi újság a babaproject-tel, említetted, hogy nem bánnád egy kistesó érkezését?:)

112. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 110. - Senico)
2008. jún. 12. 06:33

Senico már javulgatok de nem megy egyik napról a másikra. nekem végülis az a célom hogy ne hízzak tovább, így is 6 kg minuszban vagyok. amit írtál a ruhákról: nem is a kilók számítanak hanem hogy hogy érzed magad a bőrődben:-) én jól csak fáradtan:-) de ma laza nap lesz,mert nincs mára házimunka, így talán a kajálásra is jobban oda tudok figyelni.

sport? régebben tornáztam otthon, de most sajnos nincs rá időm:-( de manóval sokat sétálunk, emelgetem, megyek utána, és mostanában a kertben gazolok, ások, szóval fizikailag eléggé aktív vagyok.

111. senico
2008. jún. 11. 15:44

Szia Norberto!

Megpróbálok beállni a 1600 kcalra,ahogy tanácsoltad, a tegnapi nap is rendben volt nálam kajailag, csak azt a pohár whiskey colát nem kellett volna meginnom este :), sebaj ...A zabkása az ugyanaz, mint a tejbezabi?

110. senico
2008. jún. 11. 15:28

Hali!Szia Zsófi!

van egy szusszanyásni időm, a srácok ép a főtt kukoricával bíbelődnek.Délelőtt nyári ruhát akartam venni, és kicsit el vagyok kenődve, mert igazán nincs túl nagy baj az alakommal, és mégis jó néhányat fel kellett próbálnom, mire sikerült egyet vennem. Volt ott egy kicsit molettebb csaj, és ugyanazt a rucit próbálta fel mint én, és tök jól állt neki, mondtam is az apának, hogy kezdhet gyűjteni az implire, mert az sokat dobna rajtam.Sajna ez csak vicc volt, nem valószínű, hogy valaha lesz ennyi pénzem, ilyen célokra. Egyébként hogy telt a mai napod?Remélem, sikerült felhagynod a bűnözői magatartással egy időre!:)Sportolsz valamit?

2008. jún. 11. 09:36
szia Senico várunk:-) meg a többieket is:-)
108. senico (válaszként erre: 107. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 11. 08:21

sziasztok

csak benéztem, majd jövök délután, át kell engedem a gépet a fiúknak.

2008. jún. 11. 06:58

sziasztok

mától újult erővel csatlakozok hozzátok. tegnap rendesen bűnös napom volt, de vettem barna rizst, natúr joghurtot, dinnyét, barackot és ma még a zöldségest is meglátogatjuk.

106. Norberto1980 (válaszként erre: 105. - Senico)
2008. jún. 10. 21:58

Hétfő: súlyzós

Kedd: futógép

Szerda: súlyzós

Csütörtök: futógép

Péntek: súlyzós


Futni éhgyomorra szoktam, és utánna jól bereggelizek. Muszály enni utánna elegendő ch-t mert egyébként meg vagyok lőve egész nap. Kb 320 kcal-ír ki a gép 45-50 p futás után.

Edzeni is reggel szoktam, utánna zabkását eszek meg vmi fehérjét, ezeken a napokon szoktam délben több ch-t bevinni.

Ja más téma: mostánában hogy rászoktam a gyakori kajálásra, 2 óránként megéhezem mint egy újszülött :))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook