Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. fórum

Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2008. jún. 4. 12:49

és amit még változtattam: vegeta, leveskocka helyett vegamix, sült krumplit, me gveszek boltit és sütöben sütöm ki így minimális az olajtartalma.

egyébként ha van valakinek ötlete, hogy mit mire lehetne lecserélni, hogy kevésbé egészségtelen, hízlaló legyen akkor várom a további ötleteket:-)

2008. jún. 4. 12:38

Norberto én már régóta 1,5%-ös tejet használok, de pl. férjem megveszi magának a 2.8%-asat. mivel én főzök minimális olajat használok, ha egyáltalán használok, olajban sült dolgok ritkán vannak,sokszor van savanyúság, saláta az ebédhez, meg mostanában krémlevesek liszt és olaj nélkül és a kislánynak is igyekszem édesség helyett gyümölcsöt adni. szóval amit lehet azt megteszek /na csak párom meg nem tudja miket eszik...:-)

a cukor a nagy gond, mert ilyen picinek édesítőt nem lehet adni, de most már szerencsére eheti a mézet.

sütöget valaki sütiket tk. lisztből és fruktózból? van ilyen tapasztalat?

73. Norberto1980 (válaszként erre: 72. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 4. 11:47
Ebben a témában nincs nagy tapasztalatom mivel nincsenek még gyerekeim, de szerintem nem lehetetlen a családi étkezéseket is egy kicsit megreformálni. Lehet észrevétlenül kicserélni az alapanyagokat, alapvető élelmiszereket, sütikbe cukor helyett édesítőt mézet vagy gyümölcscukrot, 1,5-es vagy 0,5 tej és kevesebb olajjal főzni. Ezeket nem biztos hogy észreveszik a családtagok, és már is kevesebb kalóriát ettek meg. A keresztlányomon már most észre lehet venni a ragaszkodást a cukrokhoz... :((( mulkor mikor nem kapott édességet, elkotorta a fiókból a kristálycukrot, és mire észrevettük leküldött pár maréknyit, ja és még csak 3 éves! A szüleimet legalább annyire sikerült átnevelnem hogy már nem esznek olajos sültkrumplit, van helyette barna rizs és zöldség, teljes kiörlésű liszt, nincs zsíros kenyér és tepertő, ha nem felejtik el akkor használják a édesítőszereket. Mondjuk 50 felett ez is haladás, amikor ezelőtt szinte egyáltalán nem foglalkoztak azzal hogy most egészséges a kaja vagy nem.
2008. jún. 4. 05:42
Sencio hasonló a helyzet nálunk is, nem egyszerű. tiltani én se tiltok semmit, de pl. a zöldségkrémlevesket apa és lánya is szereti, úgyhogy sokat főzök belőle. most hogy már ehet a kislányt mézt, gyümijoghurt gyanánt gyümi, natúr joghurt, méz -szóval nálunk is ilyen apróságokban mérhető a siker:-)
71. senico (válaszként erre: 62. - Angyal63)
2008. jún. 3. 17:06
amire nincs magyarázat...Nem tudom, hogy szerencsére vagy nem szerencsére, de elég vacak a mérlegem, sztem. meg van lazulva már a rugója, ezért nem tudom nyomon követni a kisebb kilengéseget, csak a nagyobb tendenciákat.Én azt figyeltem meg, hogy valahogy teljesen beálltam erre a súlyomra, egész télen rengeteget zabáltam, amíg tartott a gyerekek mikulás csoki gyűjteménye, a mérleg mégsem mozdult meg felfelé, és ugyanúgy lefele is nagyon nehezen akar elindulni.Ezért nem viszem túlzásba a diétát nem akarom elrontani ezt az egyensúlyt, persze a mozgás már nagyon kellett.
70. senico (válaszként erre: 68. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 3. 16:49

szia Zsófi!

Én feladtam a harcot a gyerekek egészséges étkezését illetően, vagy fogalmazzunk úgy, hogy visszavonultam egy időre. Sajnos a férjemmel nem teljesen értünk egyet.Szerinte gyerekkorában ő is azt ehetett amit akart, mégsem volt soha semmi gondja a súlyával, ellentétben velem, akire mindig rászóltak, hogy mit egyen. Valahol neki is igaza van, én sem akarok a srácoktól semmit eltiltani, csak egy kicsit az egészségesebb ételek felé terelgetni őket.Próbálok nem beleesni a tipikus hibákba, de elég nehéz, pl. hányszor nyúl az ember automatikusan a cumisüvegért, ha nyűgösködik a baba?Nálunk most az van itthon, hogy sokat kísérletezem, mi az amit hajlandóak megenni,pl. sokszor készítek magamnak gusztusos salátákat, és általában ők is megkóstolják, a kislányom nasinak elfogadja a hamletet, próbálkozunk a tejbezabival is több-kevesebb sikerrel, de emellett sajna imádják az édességet is.

69. angyal63 (válaszként erre: 61. - Senico)
2008. jún. 3. 10:37
Látod, lassú a fórum. Kilépek, de vagyok a Gyakori kérdések a 90 naposról, meg a sokkiló blog Norbi-n is, meg priviben. Sok sikert mindenkinek:DDD
2008. jún. 3. 06:46

sziasztok

sógórnőm 6 éves lánya azzal állt elő anyukájának hogy hú anya ez a szoknya nem áll jól nekem, mekkora hasam:-( na ilyenkor én is csak remélem sikerül a gyerekbe egy egészséges önképet"nevelni"...

pár napja rajtam van az ehetnék sajnos, több oka is lehet de majd kiderül:-)

megyek megiszom a reggeli tejeskávémat hátha felébredek:-)

2008. jún. 2. 22:25
Itt nagy a csönd, én is megyek ágyikómba:DDD
66. angyal63 (válaszként erre: 61. - Senico)
2008. jún. 2. 21:43
Köszönöm az invitálást, nagyon jól esett:DD
65. angyal63 (válaszként erre: 63. - Norberto1980)
2008. jún. 2. 21:41
Hát, én a borvacsorán nem válogattam:)Me más jelesebb eseményen sem... Persze vannak esetek, amikor próbálok szelektálni, de nem küzdök nagyon:DDD Én így élem meg a diétámat és nem véletlenül nem írok fogyókúrát. Én átalakítom mindet a magam igényeire és ez nekem eddig bejött. (Fotók a tanúk:DD)
64. angyal63 (válaszként erre: 61. - Senico)
2008. jún. 2. 21:30
:DD Jövök, ha mozgalmas a fórum:DD Ha haldoklik, vagyok priviben bárkinek:DD
63. Norberto1980 (válaszként erre: 62. - Angyal63)
2008. jún. 2. 20:48
Ezzel nincs semmi gond, nem élhetünk azkéta módjára mindenki életében van olyan amit nem lehet kihagyni. Én ilyenkor próbálok mértéket tartani vagy úgy válogatni a menüt hogy jó legyen. Beérem egy szelet tortával vagy nem eszek a húshoz krumplit csak savanyúságot. Így eszek is az alalmi ételből, meg nem is. :)))) Aki meg jót akar nekem, tudja hogy ha hivatalos vagyok én is akkor mindig van csirke vagy valami hasonló.
62. angyal63 (válaszként erre: 60. - Senico)
2008. jún. 2. 18:37
Rövid bűnöző/szabadúszó történetem: péntek reggel: 56,9 kg, este borvacsora minden földi jóval és tiltott dologgal. Szombat este kerti parti teljesen szabad vacsora, sok tiltott dolog. Ma reggel 56,7 kg voltam:DD Hát azt mondom, éljen a bűnözés! :DDDD
61. senico
2008. jún. 2. 18:37

Eleget bölcselkedtem mára ideje utána nézni a házi munkának!

sziasztok!

angyal remélem, jössz máskor is!

60. senico
2008. jún. 2. 18:33
Ami a hétvégét illeti én is elég sokat bűnöztem, mindjárt megyek is és jóvá teszem.
59. angyal63 (válaszként erre: 58. - Senico)
2008. jún. 2. 18:25
A legnagyobb hülyeség a 600 Kcal étrend!! Sajnos a tinik elé torz pédaképeket állít a média. A diétákat egész életemben saját igényeimre szabtam, de nálam ezért hatásos és kellemes. Nekem pédául nagyon bejött - talán ezért nem stagnálok soha - a bűnöző nap. Nem tervezem meg, de ha kerti parti van, vagy egy vacsora, akkor felrúgok minden szabályt. Másnap folytatom, mintha mi sem történt volna. Bent vagyok a 90 napos fórumban is, ott már úgy ismernek, mint a "profi bűnöző":DDDDD
58. senico (válaszként erre: 57. - Angyal63)
2008. jún. 2. 18:16
Ha személyre van szabva, és ésszel csinálja az ember, akkor nincs baj. Én is azért olvasgatom a diétás rovatokat állandóan, mert mindenhonnan lopkodom az ötleteket, és amit úgy érzem, hogy van érteleme és be tudom tartani, azt átveszem, belegyúrom a saját étrendembe. Én nem azért ágálok itt, mert bárkire ráakarom erőltetni a saját elképzeléseimet, csak én annyi hülyeséget csináltam életemben a diéta terén, hogy próbálok mindenkit óvatosságra inteni.Főleg a tini lányokat féltem, akik egyáltalán nem kövérek, és napi 600 kcal étrendekkel teszik tönkre magukat.Meg előre félek, hogy mi lesz a saját lányommal, remélem én tudok majd neki segíteni, nem úgy mint az én szüleim, meg környezetem nekem anno.
57. angyal63 (válaszként erre: 56. - Senico)
2008. jún. 2. 18:00
4 évvel ezelőtt az apám azt mondta (orvos)vedd el/csökkentsd a szénhidrátot és fogyni fogsz. Elmentünk Norbihoz (nem olcsó) és láss csodát, u.a. mondta. Nekem akkor nagyon bejött kettejük véleménye. 4 év alatt 8-9 kg jött vissza, de tudom, hogy rajtam múlt. Az idén úgy kezdtem az update-be, hogy a "csoda termékeket" ettem és nálam besült. Na, ez már csak pénz csinálásról szól. Ekkor döntöttem a 90 napos mellet, de én a magam módján csinálom, nem vonok meg semmit 100%-ban a tiltó napokon sem és bűnözgetek rendesen. A kávét pl. egész nap tejjel iszom:DD A tudományos oldalát nem ismerem de nekem bejött ez is és nem vagyok elvakult, felmérem hogy az adagokon csökkentettem. Lehet hogy ettől működik? Mindegy, még 3 hétig csinálom, utána szinten tartás:DDD
56. senico (válaszként erre: 52. - Angyal63)
2008. jún. 2. 17:49
Én azt mondom, hogy mindenkinek más jön be, és más módszer szimpatikus, nálam az olyan eleve ki van zárva, amiben nem lehet minden reggel egy jó kis tejeskávéval indítani.:)Én is hallottam már, hogy az elválasztós módszer működik, ilyen a testkontroll ill. a szóban forgó diéta is, bár tudományosan nincs alátámasztva a hatásmechanizmusa.(Egyébként a keményítő, és a gyümölcsben lévő fruktóz is szénhidrát.)Norbival semmi problémám, sőt tisztelem, mert megdolgozott a sikerért,és szerintem teljesen jó, és hasznos üzenetet közvetít, csak arról nem kell megfeledkezni, hogy ez egy üzlet, bár valszeg. kis hazánkban korántsem olyan jó üzlet, mint Amerikában pl. az Atkins, vagy a South Beach diéta volt. Ez sem szól sokkal többről, mint hogy kerüljük a cukros, fehér lisztes, nagyon zsíros dolgokat, és együnk sok gyümölcsöt, zöldséget, teljeskiőrlésű gabonát, és sovány húst, és igyunk sok vizet. Meg a glikémiás indexről, hogy mi mennyire gyorsan emeli meg a vércukor szintet. Koronként váltakozva, hol a zsírt, hol a szénhidrátot kiáltják ki az elhízásért felelős főbűnösnek.
55. angyal63 (válaszként erre: 54. - Norberto1980)
2008. jún. 2. 17:42
Anno az update módszerrel mindent ettem, de elsősorban zöldségféléket és fehérjét. Jól éreztem magam. A 90 napost nem húzom le, mert én bűnözgetve csinálom, tehát fehérje és egy kevés t.k. kenyér minden nap szerepel a menümben. Gyümölcsöt csak délig eszem és "ésszel", salátát minden nap. Nem kell szó szerint betartani a diétát ahhoz hogy működjön. Nem görcsöltem soha, mert csak úgy lehet csinálni a diétát, ha jól esik. A második hónap végén ezt is befejezem utána óvatos szinten tartás következi. :DD
54. Norberto1980 (válaszként erre: 52. - Angyal63)
2008. jún. 2. 17:30
Tudom, olvasgattam róla hogy csak egy szénhidrát nap van, de a burgonya, a hüvelyesek, és a gyümölcsökben lévő fruktóz is tulajdonképpen szénhidrát. Meg van aki eszetlenül csinálja és össze vissza kever mindent. Tisztelet a kivételnek. Én sem véletlenül állok ki az egészéges táplálkozás mellet mert sokmindent próbáltam de tapasztalatból mondom hogy megéri váltani. Ja és az egészséges életmód nem jár SZENVEDÉSSEL, LEMONDÁSOKKAL, csak vannak biológiai és élettani szabályok amiket be kell tartani. Nem is feltétlenül drága, a "teckó" ban pár százért veszel egy kiló mirelit zöldésgköretet a sültkrumpli helyett pl. Én is megeszem a kalóriabomba rákóczi túrósomat, de csak egy héten egyszer, és másnap legalább 45 percet kardiózok. Dága csokik meg chipszek helyett inkább eszek almát, epret. ez eddig bevált.
53. Norberto1980 (válaszként erre: 51. - Senico)
2008. jún. 2. 17:20
Arra mindenféleképpen jó hogy elinduljon egy folyamat, ami esetleg az egészséges útra visz. Az orvos barátom kifejezetten tiltja a betegeinek a 90 napos diétát. Szerinte több kárt okoz mint hasznot. Sajnos aki fogyni akar, az általában minél többet a legrövidebb idő alatt, ha lehetne akár egy hét alatt... :) pedig heti 0,5 kg nál több fogyás az már izomból megy. Az életmódváltás ugybár használ de csak hosszú távon, és nem hoz 2 hét alatt több kilós eredményeket, ezért olyan népszerűek a divatdiéták. Én ha tehetem mindenkit lebeszélek róla, legyen inkább türelmes és akkor lehet tartós eredményeket elérni.
52. angyal63 (válaszként erre: 50. - Norberto1980)
2008. jún. 2. 16:50
Én is ezt csinálom, de érdekes módon nekem 1 ch napom van 4 naponta. Ugyan csoki tortát nem eszem, de más süteményt igen. 6 hét alatt 6 kg ment le és már csak 3-4 kg-t szeretnék leadni. :DD Az update diétával 4 éve 17 kg-t adtam le és 4 év alatt jött vissza ez a mostani + 8-9 kg. Lehetne kevesebb is, ha kicsit jobban vigyázok.
51. senico
2008. jún. 2. 16:33
Lehet, hogy használ, de az biztos, hogy nem egészséges, és az ember nem tanulja meg, hogyan kell kiegyensúlyozottan étkezni.Csak olyasmibe érdemes belekezdeni, amit az ember hosszútávon is tartani tud, akár egész életében.
50. Norberto1980 (válaszként erre: 49. - Senico)
2008. jún. 2. 16:21
Igen... egyik kedves barátom egy most nagyon kedvelt diétát csinál 3 hónapig, mindenki tudja melyikről van szó... Hétfőn húst eszik, kedden krumplit, szerdán tészátát tésztával meg süteményt majd gyümölcsöt... Ez eddig 3 nap ami csak a szénhidrátokról szól. Nem értem, lehet hogy valakinek segít, de olyat nem láttam még aki csokitortától fogyott volna.
49. senico (válaszként erre: 47. - Norberto1980)
2008. jún. 2. 16:13
Na ezekről nekem is meg van a véleményem. Amikor olvasom az újságban, hogy mennyit fogytak a hírességek ilyen és ilyen módszerekkel, mindig az jut először eszembe, hogy hogy fognak vajon egy év múlva kinézni? Mennyit fognak visszahízni? (A környezetemben is van rengeteg példa erre, na meg el ne felejtsem én is eljátszottam már ezt párszor.(Bár akinek nagy súlyfeleslege van, megértem, hogy türelmetlen.)Teljesen egyet értek veled ami az életmódváltást illeti, bár kicsit lerágott csontnak tűnik, mégis gyakran égnek áll a hajam, amikor a lángos-, csoki-, sör-,stb diétáról olvasok.
48. senico (válaszként erre: 46. - Norberto1980)
2008. jún. 2. 15:58
Én saját fejem alaján, meg amit összeolvasgattam, valami hasonlót okoskodtam ki magamnak. Nekem az a problémám, hogy tulajdonképpen vékony vagyok és egy átlag csajhoz képest izmos is, de mégis zsíros itt-ott.(Nekem ez paradoxon.) Leginkább az úszógumi zavar, de eddig még soha nem sikerült úgy lefaragnom belőle, hogy ne legyen olyan fenekem tőle, mint egy 11 éves fiúnak.:)Szóval ezért gondoltam, hogy kb. minden másnap futok meg hasazok, zsírégetés gyanánt,és mondjuk Dizzz tanácsára heti 3x erősítek, főleg combra, meg fenékre, mert mint mondtam ez a gyengepontom. Azon tűnődtem, lehet hogy jól jönne erősítés utánra egy fehérjeturmix, ezért kérdeztem, amit kérdeztem.
47. Norberto1980 (válaszként erre: 44. - Senico)
2008. jún. 2. 15:37
Még egy dolog amit szerettem volna írni, hogy nem nagyon értek egyet a legtöbb módszerrel ami pl időhöz kötött és x hét alatt garantál eredményt. Bár mindenki mással fogyott le kinek mi a jó, ki mit vállal be. Szerintem csak a megváltozott életmód ami segít, de ez nem azt jelenti hogy mostantól semmit sem szabad, de tudni kell mértéket tartani, ha meg nem sikerül, akkor többet futni/mozogni, stb.
46. Norberto1980 (válaszként erre: 44. - Senico)
2008. jún. 2. 15:31
Háááát mit mondjak? Sokmindent kipróbáltam az évek alatt, persze semmi sem segített hatékonyan csak a testmozgás+diéta. A zsírégető néven futó termékeket kifejezetten nem ajánlom mert nagyon gáz mellékhatásai vannak, és feleslegesen terhelik a szervezetet. Szerintem csak rablás az egész. A fehérjeporomról is lemondtam pedig az elméletileg kifejezetten jó, és mellékhatásmentes (tiszta tejsavó fehérje, cukor mentes), mert nagyon növelte az egyébként sem kicsi étvágyam és azt vettem észre hogy vizesedek tőle. Ha meg nem eszel hozzá szénhidrátot, leesik a vércukor és akkor meg olyan vagyok mint egy holdkóros. Inkább eszek helyette egy grillezett csirkemellet :) Más dolgokat is próbáltam de semminek semmi hatása sem volt. A "divat" diéták meg csak átmeneti és kis súlycsökkenést okoztak, azt is az izomzatból, ami helyett dupla annyi zsír jött vissza. Így nem maradt más csak az életmódváltás, ezzel sikerült helyreállni. Visszatérve a témára, tényleg nem könnyű feladat tömeget növelni a testzsírszázalék megtartásával, de mondjuk én nem is akarok lenni 120kg-os kigyúrt állat, ha 10 kg növekedés egy év alatt az is jó lenne :) Most azt olvastam hogy a legjobb erre a cikk-cakk modszer, miszerint azokon a napokon amikor edzek növelem a kalóriabevitelt, másnap pedig kicsit csökkentem. Így talán elkerülhető a zsírosodás.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook