Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. fórum

Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


105. senico (válaszként erre: 104. - Norberto1980)
2008. jún. 10. 19:43
Bevallom, csorog a nyálam, megyek is mindjárt vacsizni. Mára végeztem az edzéssel, csak a futás volt meg, az erősítést inkább átrakom holnapra, bár pihenőnapot terveztem, de nagyon nincs erőm.Jó, hogy írtad ezt az 50% szénhidrátot, mert visszanéztem és elég kevés volt ma az összetett ch, valszeg. ezért nem volt elég energiám az edzésre.Ma már a vacsinál nem akarom kijavítani az arányokat, holnaptól megpróbálok erre is figyelni.Te milyen gyakran edzzel,és hogy osztod el aerob meg az erősítő edzéseket?Mostanában sokat olvastam, hogy az intervall edzések a leghatékonyabbak. Készülök rá, hogy majd kipróbálom, csak úgy voltam vele, hogy először egy kicsit lendüljek bele a dolgokba, legyen egy kis állóképességem.
104. Norberto1980 (válaszként erre: 103. - Senico)
2008. jún. 10. 16:29

A Pénteki, szombati névnapi ételorgiáról tudok max következtetéseket levonni :) egyébként alakul a dolog, annyi biztos ha a zsír minimális, és annyi szénhidrátot eszek amennyit elhasználok minden rendben van. Ha edzek azon a napon többet eszek ch-t és nem ragad rám. Másik dolog amit észrevettem a bűnözés kapcsán, hogy a ch-k sok vizet kötnek meg, és már másnap löttyedtebb az ember bőre tőle. Én is megijedtem hogy biztos sokat zabáltam, de pár nap alatt rendeződik. Egy biztos a hízáshoz több napon keresztül tartó plussz felesleges kalóriabevitel kell. Azért leírom mi volt a menü :)))))

Péntek vacsora:

-Grillezett marha hátszín

-Sütőben sült csónak burgonya (olaj nélkül) metélőhagymás, fokhagymás fejfölös öntettel

-Saláta

-és a ráadás: rákóczi túrós, francia krémes, olasz krémes


Szombat ebéd:

-Grillezett csirkemmel

-Barna rizs + vegyes zöldségköret

-ubisali édesítővel

-ráadás: gyümölcsvarázs torta (eper, ananász, kivi, alma) legalább 2 nagy szelet :)))


remélem senkit nem csábítottam ezzel a bűnbeesésbe :)

103. senico (válaszként erre: 99. - Norberto1980)
2008. jún. 10. 15:07
Szia Norberto, köszi a választ!Veled mi újság? Van már valami tapasztalatod a 2000 kcal étrendeddel, vagy még korai lenne következtetéseket levonni?
102. senico (válaszként erre: 98. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 10. 15:05

Szia Zsófi!


Szerintem túlságosan ne izgasd magad a +1 kg miatt, valószínű, hogy a nagy része víz. A nőknél az 1 kg ingadozás simán belefér, én már rég nem foglalkozom ezzel, mondjuk, elég rossz a mérlegem és nem is tudom nyomon követni az ilyen kis változásokat.Neked digitális van?Igazából a testzsírszázalék a mérvadó, bár nem hiszek benne, hogy ezek a mérlegek ebből a szempontbon pontosak, a legjobb a mechanikus méricske, bár én nem szoktam ilyet.

2008. jún. 10. 12:32
kösz Norberto, arra gondoltam hogy vacsira már csak zöldség, husi, vagy natúr joghurt. csak be kellene tartani:-)
100. Norberto1980 (válaszként erre: 98. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 10. 12:07
Szerintem estére a zöldségfélék, saláták (öntet nélkül) nyugodtan megehetőek. Legalábbis én estére köretként ilyeneket eszek.
99. Norberto1980 (válaszként erre: 97. - Senico)
2008. jún. 10. 12:04
Hali Szerintem ez mindenkinek ki kell tapasztalni, pl egy hétig beállsz egy bizonyos kalóriabevitelre, és figyeled mi történik. Szerintem a te alapanyagcseréd 1430 kcal, a fizikai aktivitás miatt 2230 kcal. Ahoz hogy fogyj 1600 kcal maximum. Bár ez az én becslésem. Az arányokra figyelj oda, a kcal bevitel 50% max szénhidrát és lehetőleg csak komplex, de ennyi kell is hogy ne álljon le a zsírbontás.
2008. jún. 10. 09:41
Senico hajrá, és örülök hogy jobban vagy. nekem meg be kellene vezetni hogy mondjuk 4 óra után már semmi ch, mert 1 kg-t visszaszedtem:-)
97. senico
2008. jún. 9. 19:34

sziasztok

hurrá, úgy érzem kimásztam a gödörből, elmúlt a depim, és már hullafáradt sem vagyok. Már végeztem a mai tornával meg futással, végre jól érzem magam a bőrömben, bekentem magam előtte, paprikás masszázsolajjal+ fólia még mindig úgy éget mint a fene, ha a zsírégetésben nincs is túl sok szerepe, remélem legalább a bőrömnek jót tesz.:) Norberto én is elhatároztam magam, hogy egy darabig írogatom, hogy miket eszem, mert egy hónapja nem mozdult a súlyom, biztos vagyok benne, hogy izmosodtam, de azért egy 2 kg-ot szeretnék leadni. Szóval valahol egy kicsit becsapom magam a kajákkal, nem kell nagy ész hozzá, hogy rájöjjek, hogy általában esténként csúszok el.:(Így legalább látom majd, hogy mennyi az annyi. Szerinted kb mennyi kcal-ra kellene beállnom, hogy kb. 1 hónap alatt lemenjen az a 2 kilócska, mostanáig nem nagyon számolgattam, csak érzésből ettem.Én 1800-ra gondoltam, vagy az túl sok? (176 cm vagyok 63 kg, )egész nap talpon, és heti 3-4X kocogok 45 percet

2008. jún. 9. 06:05

sziasztok

Norberto örülök hogy jól sikerült a buli:-)

tetszik a hozzáállásod:-) hát nekem a múlt hetem kaja téren elég gázos volt, de igyekszem nem bánkódni rajta, majd mától jobban odafigyelek, ennyi:-)

95. Norberto1980 (válaszként erre: 94. - Senico)
2008. jún. 8. 17:40
Sziasztok! Hát igen elég jól sikrült :)))) Azt már le sem merem írni miket ettem :) de tényleg jó volt. Írtad lentebb hogy néha úgy érzed hogy ez az egész eluralja az életed vagy kicsit sok. Szerintem mindenki eljut erre a pontra, csak nem mindegy melyik úton haladsz tovább. Én is éreztem így hogy túl sokat foglalkozok a témával. Tovább kell ezen lépni, és bele kell törődni hogy nem tudod mindig 100% kézben tartani az étkezést, sportot. Vannak olyan helyzetek amikor nincs választási lehetőséged, mint nekem pl a névnap. Megettem a sütit is, meg a tortát is meg mindent amit elém raktak, de csak mértékkel, és nem zabáltam. Ha bűntudatot csinálnák az ilyen helyzetekből akkor sosem lennénk boldogak. Megpróbálom a szürke hétköznapokat arra kihasználni hogy egészségesen éljek, de nem hagyok ki semmi jót az életemből. Ha az ember nem áll meg ezen a ponton és már túl sokat foglalkozik csak a diétával vagy a súlyával, észre sem veszi de minden más nem lesz annyira fontos pl család barátok, munka. Nem szabad hogy teljesen eluraljon, mert szerintem annak egyenes következménye az anorexia, egyedüllét depresszió stb. Egy a lényeg hogy sose legyen bűntudatunk, ha nem úgy sikerül ahogyan mi akarjuk. Mindig van lehetőség hogy kompenzáld, helyrehozd ha valamit elrontottál.
94. senico
2008. jún. 8. 16:57

sziasztok

Norbertonak, úgy látom nagyon jól sikerült a névnapozás...Én elég gyakran benézek, csak most nem nagyon tudok mit írni, a helyzet változatlan nálunk. Remélem, ma este nem fog esni az eső és el tudok menni futni végre. Egy kicsit hátha felfrissülök, mert ülve el tudnék aludni.

2008. jún. 8. 08:05

sziasztok

ma nem leszek, megyünk anyóshoz kórházba meg szüleimhez. remélem hétközben többet fogtok írni!

92. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 91. - Senico)
2008. jún. 7. 17:24

szia Sencio,

hát néha én is ezt érzem, pl. délután sógórnőm hozott sütit és már már lelkiismeretfurdalásom van hogy ettem belőle, pedig tudom hogy ez hülyeség:-(

91. senico (válaszként erre: 89. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 7. 16:09
Sziasztok!Gondoltam benézek egy kicsit. Étteremben voltunk, de olyan nyűgösek voltak a kicsik, hogy nem tudtam nyugodtan enni, csak a brokkolis csirkét kapkodtam be gyorsan, a köretet meg sem ettem. Így most van egy kis hiányérzetem , ami a kulináris élvezeteket illeti.A férjemről annyit, hogy azt mondja, hogy csak azért viselkedik így , mert már teljesen elhatalmasodott rajtam ez az őrület, és ilyenkor sokkal gyakrabban vagyok depis, meg ingerült. Meg csak azt veszi észre rajtam, hogy egyre elégedetlenebb vagyok.Van benne valami, de igazán nem értem, hogy miért vagyok idegesebb, egyáltalán nem eszem keveset, sőt...Ti nem érzitek néha, hogy ez egy kicsit sok, és már ez uralja az életeteket?
2008. jún. 7. 13:56

sziasztok

sehol senki?:-(

2008. jún. 6. 16:54

hát Senico nem irigyellek ami férjedet illeti. bár én is megkaptam am agamét hogy azért van rajtam az ehetnék mert előtte nem ettem rendesen. szerintem meg nemiigaz mert nem éheztem. én szeretném inkább a kistesóra fogni a dolgot:-)

de a reggelin kívül ma egy almát + tejbezabit csináltam, és a hűtőben van a salátám:-)

88. senico (válaszként erre: 85. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 6. 16:46
Én is magam alatt vagyok egy pár napja, úgy kell seggbe rúgdosni magam, hogy nekiálljak a tornának,meg a futásnak, mondjuk utána jó érzés, hogy mégis megcsináltam. A kajálás sem az igazi, kicsit elvagyok kenődve...A férjem meg igazi ellendrukker, amikor esténként bejelentem, hogy megyek futni, úgy néz rám, mintha ez valami újdonság lenne. Szerintem alig várja, hogy belebukjak a dologba, nem érti mire ez a cécó.
2008. jún. 6. 14:37
Úgy döntöttem mára teszem az e heti bűnözőnapomat, ma úgy is névnapozás lesz, így kapróra jön :) juppiéééé
2008. jún. 6. 10:25
és ma már sétáltunk egy nagyot is:-)
2008. jún. 6. 10:25

kezdek javulni, most reggelizek, tk. kenyér, csirkelmellsonka, sajt, ubi, meg persze a kora reggeli édesítős tejeskávém:-)

épp a konyhát alakítjuk át, így most jópárnapig kiszorulok, nemigen tudok főzni:-(

84. Norberto1980 (válaszként erre: 83. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 6. 09:51
Köszönöm szépen! :)
2008. jún. 6. 07:52
szia Norbi: Boldog névnapot:-)
2008. jún. 5. 21:17
Egy idő után rutinná válik a számolgatás, olyan mint a reggeli toalett. Hála az excel-nek meg hogy megjegyzed egy pillanat alatt miben mennyi kalória van. Mivel eszed a fehérjét ha nem szénhidráttal? Nekem az a tapasztalatom hogy a zsírt kell minimálisra leredukálni max az össz kalóriabevitel 10% legyen és ha szénhidrátból sem eszel 4 g/tsk nál többet akkor nem fogsz hízni. Ha eszel olyat amiben van szénhidrát +zsír is akkor van energia a szénhidrátból és a zsírt tuti elrakja a szervezet. Én a fehérjér csak szénhidráttal eszem, sovány hús + zöldség, barna rizs, hüvelyesek, savanyú káposzta meg ilyenek. Szénhidrát nélkül meg nincs zsírbontás ezért kell enni ch.-t de csak annyit amennyit elhasználsz, és abból is csak a komplexeket (zöldéség, zab, rozs, tk dolgok). Ezért hízlalnak a sütik, csokik, mert 20-30% zsír mellé van benne cukor.
81. julis11 (válaszként erre: 78. - Norberto1980)
2008. jún. 5. 18:53
Sziasztok! Ez sok idő mig kiszámolgatod mind az 5-6 étkezést, én probálom betartani este hat után max egy répa. Fehérjét nem eszem szénhidráttal, mondjuk én igy fogyok is, még van egy pár kiló hátra. De a kúra befejezése után szeretném ezt megtartani.
80. senico
2008. jún. 5. 18:39
Én szerintem nagyon sokat csipegetek, lehet hogy érdemes lenne egyszer megszámolni, hogy hány kalóriát viszek be csak így.
2008. jún. 5. 05:53

jó reggelt,

Norberto köszi, majd próbálkozok a sütikkel - férjem miatt muszáj sütni:-)

Én régebben írtam fogyi alaatt miket eszek, de lehet hogy pár napig megint kellene mert utóbbi napokban túl sokat eszek (talán kistesó lesz?...).

2008. jún. 4. 17:01

Vezet valaki táplálkozási naplót? Azóta hogy írom hogy mennyi kalórát viszek be, megpróbálok tervezni is, napi 5-6 étkezés 300-400 kcal / alk. Rájöttem hogy nem is olyan egyszerű összehozni a kalóriamennyiséget, amire szükségem van egészéges tápanyagokból. Legalábbis sokkal nagyobbak a mennyiségek mint egy átlagos étkezésű embernél. Ugyebár nincs cukor, olaj, ezek rengeteg kalória. Pl:

egy 3 gömbös fagyi kb 350 kcal

ez megfelel:

10 tojás fehérjének

+10 dkg csirkemell

+25 dkg zöldéség

+20 dkg eper

Érdekes nem? Nem beszélve a McDonald's os Áfonyás muffinról, ami 460kal (1db!) helyette 1,3 Kg!!! epret ehetünk meg.

77. senico
2008. jún. 4. 16:33
Én nagyon imádom a tejfölös túrót, persze 12%-os tejföllel, vagy joghurttal is jó, meg persze édesítőszerrel.
76. Norberto1980 (válaszként erre: 75. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 4. 14:44
Szerintem próbáld meg a finomlisztet 50-50% -ban tk lisztre cserélni, aztán csak kisül belőle valami. Már ez is haladás :) Bár sütni főzni nem tudok, de magamnak megcsinálom ezeket a egészséges kajákat. Norbi-s süti receptek között van ami használható persze nem amibe 2-3dl olaj kell. Egyébként a kedvencem a gyümölcsös zabkása :) Muffint is lehet csinálni gyümiből meg zabpehelyből, ami tápláló és egészséges. A Spar-ban lehet kapni teljes kiörlésű rétestésztát, abból szoktam még almás, túros, mákos rétest csinálni. A palacsinta tk-lisztből kevés olajjal ha pl firss natur gyümölcsöt teszek bele (eper-málna, meggy) valami miatt nem hízal, spec 10 db a minimum amit megszek belőle, és semmi nem történik. lehet hogy a gyümölcs csökkenti a végtermék gl. indexét vagy a franc se tudja. Szintén a Sparban szoktam venni diabetikus lekvárt, 100gr 70kcal., meg az Algida Light jégkrémekben csak 100ml (3 gombóc) 39kcal, nincs benne hozzáadott cukor. Egyébként a dietetikus ismerősöm desszertnek a piskótatekercset ajánlja friss gyümölcsökből készült kenőccsel :))) azt mondja abban kevés a kcal. Majonéz helyet mixelek tejfölből meg mustárból édesítőből valami hasonlót. ha még eszembejut valami írok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook