Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. fórum

Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
45. senico (válaszként erre: 43. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 2. 14:59
Komolyan mondom, nem könnyíti meg a helyzetet, hogy nem nagyon akarok fogyni, valahogy kicsit könnyebb elcsábulni mindenfele, de hát valahol erről szól a fórum.
44. senico (válaszként erre: 41. - Norberto1980)
2008. jún. 2. 14:56
Húú,nem könnyű feladat elé állítod magad,persze ezt te is tudod, nem véletlenül vagy ennyire körültekintő. Nem tudom mennyire lehetséges izmosodni, a testzsírszázalék megtartása mellett, a testépítők is, amennyire olvasgatom, hol tömegnövelnek, és ilyenkor óhatatlanul feljön egy kis zsír is, hol szálkásítínak. Persze lehet, hogy kicsiben azért működik, amikor az ember nem az egyik napról a másikra akar megizmosodni.Én drukkolok neked!Egyik hsz-edből azt szűrtem le, hogy nem vagy túl jó véleménnyel a táplálékkiegészítőkről, jól értettem?
2008. jún. 2. 14:53
szia Sencio. szerintem az a lányeg hogy felismerted a hibát , és próbálsz változtatni. én is igyekszem nem bánkódni a hétvége miatt:-)
42. senico (válaszként erre: 40. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 2. 14:41

Szia Zsófi!


Most én is megborultam kicsit, és az egész azzal kezdődött, hogy ideges voltam és nem ebédeltem rendesen, és persze este jött a zaba.Persze tudhattam volna előre...Nem baj, este megyek futni, és megpróbálom visszafogni magam a vacsinál.

41. Norberto1980 (válaszként erre: 38. - Senico)
2008. jún. 2. 11:45

Hali! Igen elég kevésnek tünik, "gyárilag" vagyok ilyen vékony, 22 éves koromig ennél sosem volt több, csak aztán jött a zaba. Most hogy elégett a felesleg és olyan vagyok mint amilyen genetikailag kellene, átalakult a célkitűzés is. Szeretnék izmosítani a testzsírszázalék megtartása mellett. Fokozatosan növelem a kalóriabevitelt a normálisra, figyelem hogy mi történik, nem szertném ha a szervezetem azonnal elkezdjen raktározni. Ezt persze megpróbálom egészséges tápanyagokkal elérni, ami nem is olyan egyszerű mivel a "jó" kaják kevés kalória. Naponta 6x eszem, zabpehely, csirkemell, barnarizs, sok zöldség, gyümölcs. Meg van azért tudatosan beillesztett "bűnözés" is :))) Pl tegnap bűnöztem, 10 palacsinta persze édesítős kakaóval, meg friss gyümölcsökkel a belsejében, de így sem értem értem még el a napi 2000 kcal-t.

Szóval most tudatosan próbálok vastagodni, de lehetőleg zsírmentesen. Majd töltök fel teljes alakos képet is, azon látszanak az eredmények.

2008. jún. 2. 06:37

jó reggelt:-)

tegnap is rajtam volt az ehetnék sajnos, és egyik nap a csemegeuborkát kívántam - férjem már nevet hogy csak nem jön a kistesó?:-)

de azért mától tényleg visszafogom az adagokat, muszáj lesz...

39. Dizzz (válaszként erre: 37. - Senico)
2008. jún. 1. 21:53

lehet olcsón kapni, de azért meg kell nézni, hogy mit tud.

Én 6000-ért vettem, annál olcsóbb nem hiszem, hogy van, és nem is lenne érdemes megvenni.

38. senico (válaszként erre: 9. - Norberto1980)
2008. jún. 1. 20:31

Szia Norberto!

Megnéztem a mérlegelődet, és az adatok alapján nagyon vékonynak tűnsz, ne hogy félreértsd nem bántásból mondom!Bár a hozzászólásaidat is elolvastam, és látszik, hogy tudod mit csinálsz.Tudom, csalóka nagyon a magasság és súly alapján megítélni a testalkatot, csak azt tudom, hogy én 58 kilósan már csontváz vagyok és egyforma magasak vagyunk, bár az is igaz, hogy én egy jó erős csontozatú leányzó vagyok.Ezt a súlyt szeretnéd tartani, vagy nem bánnád, ha hízol egy kicsit, csak te szeretnéd kontroll alatt tartani az egészet? Csak kíváncsiságból kérdezem!

37. senico (válaszként erre: 29. - Dizzz)
2008. jún. 1. 17:48

Szia!

Nincs pulzusmérő órám, de talán majd beszerzek egyet, ha kiderül, hogy ami most van nem csak hirtelen fellángolás nálam!Kb. mennyibe kerül?

36. senico (válaszként erre: 35. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 1. 17:39
Hát ez velem is elő szokott fordulni...
2008. jún. 1. 08:24

sziasztok

háát jövök nektek egy vallomással, tegnap eléggé össze vissza ettem ami meg is látszott éjjel, hülyeségeket álmodtam. szóval mától megint jobban odafigyelek:-) de legalább tegnap sokat gazoltam a kertben, testmozgás gyanánt...

34. Dizzz (válaszként erre: 33. - Senico)
2008. máj. 31. 20:39
okés!
33. senico (válaszként erre: 31. - Dizzz)
2008. máj. 31. 20:38

Köszi, hogy ilyen gyorsan reagáltál, holnap írok még, de most mennem kell fürdetni a srácokat.

szia

32. senico (válaszként erre: 28. - Krisztinka1)
2008. máj. 31. 20:34

Szia Krisztinka!

Tök jó, hogy már rend van a fejedben!Engem néha még elkap a fogyókúraláz, de szerencsére hamar észhez térek.Egyébként úgy látom, túl sokat nem tudok hozzátenni a fórumhoz, mert mindenki nagyon profi a témában.

31. Dizzz (válaszként erre: 30. - Senico)
2008. máj. 31. 20:33

Először is a kérdésem:

van pulzusmérő órád?

mert az fontos lenne, márpedig azért, mert annak segítségével azon pulzustartományban tudnál maradni, ami zsírt éget, nem pedig edzettséget fejleszt.

Ha van, használd, ha nincs, próbálj szerezni egyet, megéri.

A futásnak van egy fontos lényege: ne muszájból cináld, hanem érezd és élvezd.

Nem kell gyorsan futni ahhoz, hogy lefogyj, épp ellenkezőleg, lassan kell, beállva egy bizonyos pulzustartományban.

Az erősítő edzéseid jók, csak arra figyelj, legyen elég időd pihenni, ha mindent gyorsan akarsz, nem lesz ideje regenerálódni a szervezeted. Javaslom a heti 3*-i edzésnapot.

Az jó, ha futás után csinálod a gyakorlatokat.

30. senico
2008. máj. 31. 20:21

Szia Dizz!


Köszi, hogy felajánlottad, hogy segítesz!A futást, vagy hívjuk inkább kocogásnak, most már minden másnap művelem több, mint egy hónapja. Először negyed órával kezdtem, most már 50 percnél tartok, de tényleg csak kocogok, bár úgy érzem, hogy ebben a tempóban a világból is ki tudnék futni. azt tervezem, hogy először egy kicsit a gyorsaságon erősítek, majd később talán beleviszek egy kis játékot a tempóval. Szerinted jó elgondolás?Egyébként a futások után kicsit hasazni szoktam , meg a derekamon próbálok karcsúsítani. A nem futós napokon meg fenékre meg combra edzek, mert ott szeretnék egy kicsit erősödni.Nagyon gratulálok a félmaratonhoz! Én is szoktam ilyesmiről álmodozni!

29. Dizzz (válaszként erre: 26. - Senico)
2008. máj. 30. 21:26

Sziasztok!

Helló Kriszta barátném!


Senico!

ha eddig nem volt aktív a futás az életedben, javaslom, először kezd el az edzéseid tempós gyaloglással. Ha gondolod, összállítok neked egy tervet(már van benne rutinom).

Ha már futottál, de újrakezdő vagy, abban is tudok segíteni.

A futás tényleg jó, elindulni nehéz.

A ferromonoknak köszönhetően a végére olyan érzés lesz úrrá rajtad, hogy azt is elhiszed, más nem lehet jobb nálad.

Én idén futottam le a félmaratont, de tovább tartom az edzéseimet, mert szükségem van rá.

28. Krisztinka1 (válaszként erre: 26. - Senico)
2008. máj. 30. 19:06

Pontosan így étkezem én is. Fehér kenyeret eszek de csak módjával, a lisztet keményítőre cseréltem, a cukrot édesítőre. Minden nap eszek gyümölcsöt, zöldséget, ha érzem hogy lelassult az anyagcserém jöhet a joghurt, kefír.


Tulajdonképpen egy életmódváltással értem el az álomsúlyt és ezt folytatva sikerül is megtartani azt.

27. Krisztinka1 (válaszként erre: 25. - Senico)
2008. máj. 30. 18:51

Szia Senico!


Most nálam is a feszesítés a cél, Rubint Réka gyakorlataira mozgunk egy páran már lassan egy hónapja és vannak szép eredmények. Én már érzem hogy feszesedett a combom, a hasam, a karom erősödött. A narancsbőr nálam is probléma, az anorexia engem is elért. Én 165 cm magas vagyok és 16 éves koromban 44 kilóra fogytam.. Mindig is vékony alkat voltam, 60 kg fölé nemigen mentem, csak buta tini koromban kitaláltam hogy nekem nagyon nagy a hasam és ennek ez a 44 kiló lett az eredménye.


A környezetem hiába mondta hogy nagyon vékony vagyok, nem hittem el, testképzavarral küszködtem. Mára már (25 éves vagyok) visszatértem a normális súlyomba és normálisan étkezem, sokat mozgok és így jól érzem magam.


A minap előkerült egy kis szoknya 16 éves koromból. Hát elszomorító és alig akarom elhinni hogy akkoriban azt a vékonyságot gondoltam szépnek:(


Most már minden oké, csupán egy kis narancsbőr maradt meg következményként, de a tornának köszönhetően az is szépen halványul:)

26. senico
2008. máj. 30. 18:44
Az másik oldal meg a mozgás, mert valahogy abban is nehéz megtalálni az arany középutat. Például kitaláltam, hogy minden nap futok, és már ideges vagyok, ha valahogy úgy alakul a napom, hogy nem jön össze.Célszerűbb lett volna mondjuk a heti 3-4- szeri futást beütemezni, ez talán még akkor is tartható ha rossz idő lesz.Egyébként, nagyjából hasonlóan eszem, mint ti,ha valakit érdekel szívesen leírom az elveimet.Amiket persze nem tartok be véresen komolyan, csak általában, pl. ha véletlenül elfogy a teljeskiőrlésű kenyér, simán megeszem a fehér zsömlét is reggelire, ha pizzázni megy a család nagy ritkán, én is eszem ,de módjával, szoktam édességet is enni néha-néha stb. Ami szerintem nagyon fontos, és sokan belebuknak, hogy nem az egyik napról a másikra kell életmódot váltani. Én szép apránként fogtam bele, először csak a cukrot cserétem le édesítőszerre, aztán a pékárúkat teljeskiőrlésűre, meg hamletre.kellett egy kis idő hozzá, hogy megszokjam. Mostanában már a barna rizst is ízletesen meg tudom csinálni, és még egy csomó mindent készülök kipróbálni, és ami bejön bejön, ami nem azt meg nem erőltetem. Ti hogy csináltátok?
25. senico
2008. máj. 30. 18:09

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok,elmesélem a történetemet, bár az enyém nem kimondottan sikersztori, ami a lefogyott kilók számát illeti de sztem tanulságos.Mióta az eszemet tudom fogyóztam, már tíz évesen megkaptam, hogy nagydarab vagyok stb., a legeszementebb módszerekkel, amiknek a legtöbbször az volt a lényege, hogy sokkal kevesebbet ettem,mint mások és mégis mindig trampli voltam. Nem volt a környezetemben olyan felnőtt, aki igazán segíteni tudott volna, ők is teljesen tévúton jártak akkoriban.16 évesen anorexiás lettem, lefogytam 47 kilóra a 176 cm-es magasságomhoz.Kb egy évig tartott, majd két hónapi kezelés után kezdtem átesni a ló túloldalára és lassan felhíztam 81 kilóra.Igazából akkor jöttem nagyjából rendbe, amikor terhes lettem az első gyerekkel, már a terhesség alatt is alig híztam, valahogy a helyére kerültek a dolgok.Azóta nagyjából 60-65 között ingadozok, lassan tíz éve, magánéleti szituktól, munkahely, életmód stb. függően.Néha kicsit elhagyom magam kevesebbet mozgok,kicsit lityi-lötyi leszek, néha meg felszívom magam és bekeményítek. Igazából szerintem ez nem olyan vészes tekintve az előzményeket. Most, hogy itt a nyár megint szeretnék egy-két kilót leadni, (igazából lehet, hogy nem kéne)vagy legalább feszesedni, megijedtem egy kicsit a narancsbőrtől.:) Nekem is a súlyom megtartása jelentett mindig a legnagyobb gondot, valahogy marha nehéz belőni, hogy mennyit is kéne enni, főleg,hogy nekem arra is vigyáznom kell, hogy ez az egész ne hatalmasodjon el az életemen.

2008. máj. 30. 17:29

Sziasztok! Helló Dizzz:)


Nekem nem kellett sokat fogynom, 5-6 kilót csak de az nagyon zavart. Tavaly novemberben elkezdtem a Weight Watchers módszerrel diétázni és két hónap alatt sikerült a felesleget leadni. Az álomsúly elérése után sem hagytam abba a WW-t és ennek köszönhetően sikerült megtartani a súlyomat.


Mindennap vezetem a pontokat és már olyan szinten megszoktam hogy hiányérzetem lenne ha egy nap kimaradna.


Így ehetek bármit, csak mértékkel és könnyen ellenőrizni tudom hogy hol a határ. Persze van néha egy-egy nap kilengés, de ez még a diéta során is engedélyezett olykor.

2008. máj. 30. 17:15
még valami eszembe jutott a legelső hozzászólás kapcsán: nagyon ritkán eszek olajban sült dolgot, és az meg külön szerencse hogy nem szeretem a kifejezetten magyaros kajákat pl. rántott hús, töltött káposzta és társai. nemrég anyuéknál voltunk ebédelni, én a rántott hal helyett grillezett halat "rendeltem" anyutól...
22. Dizzz (válaszként erre: 21. - 9c5ea9abb5)
2008. máj. 30. 17:12
én is remélem, és kiváncsi leszek!:D
2008. máj. 30. 15:29
kösz Dizz remélem ebben a fórumban minél több ilyen ember összejön.-)
20. Dizzz (válaszként erre: 19. - 9c5ea9abb5)
2008. máj. 30. 14:50
sajnos még most is kevés az ilyen ember, aki tudatosan próbál élni. Nagyon jól csinálod, csak így tovább!!
2008. máj. 30. 11:15

igyekszem odafigyelni kislányom étrendjére is, csak sajnos elég válogatós. bár az jóhír hogy a gyümölcsöket és egy két zöldséget szeret, de talán ha nagyobb lesz majd többmindent megeszik.

köszi Dizz, én a lassú fogyás híve vagyok, ami gyorsan lemegy az gyorsan is visszajön.

cukros üditőket kb. 6 éve nem is iszok, vagyis nagyon nagyon ritkán, ha gyümilére vágyok akkor már inkább a 100%-os.

mi kertes házban lakunk, van pár gyümölcsfánk, meg ültettünk zöldségeket, ezekről legalább tudjuk hogy bio lesz:-)

délelőtt sétáltunk egy jó nagyot, kislányom jövő héten lesz 1 éves, ajándékot néztem neki:-)

18. Norberto1980 (válaszként erre: 16. - 9c5ea9abb5)
2008. máj. 30. 09:45
Nagyon jó hogy odafigyelsz a kislányodra, mert mindenhol azt olvastam hogy a zsírsejtek csak gyerekkorban alakulnak ki, tehát ha gyerekként normál alkata van valakinek az biztos siker hogy felnőttként ne legyen elhízott. Más téma: Nagyon elkeserítő hogy ha vásárolni megy az ember és ha odafigyel hogy miben mi van, mehet ki üres kosárral az üzletből. Ma reggel néztem meg a natúr joghurtom összetevőit: kukoricakeményítő, zselatin, növényi olaj...... akkor ez most mi? De az a legdurvább hogy abba is cukrot tesznek amibe nem kellene, szinte 98%-ban minden termékbe. Én inkább próbálok természetes alapanyagokból főzni amit tudom hogy nem mesterségesen állítottak elő, magamnak csinálom a joghurtot friss gyümölcsből, zabkorpából, csirkemell, friss zöldségek, barna rizs. Ezzel csak az a gond hogy eléggé megviseli az ember pénztárcáját.
17. Dizzz (válaszként erre: 16. - 9c5ea9abb5)
2008. máj. 30. 08:51

Szia Zsófi!

Láttam a képeidet, nagyon sokat fogytál, gratulálok hozzá!

Biztos vagyok benne, hogy nem a drasztikus fogyókúra tette ezt veled, hanem a kedvezőbb szemléletváltás.

Igen, a kenyér, cukrok, szénsavas dolgok elhagyása nagyon sokat segít a dolgon, szinte ez az alapköve.

A többi dolog pedig erre épül.

2008. máj. 30. 07:00

sziasztok

Dizz én az utóbbi hónapokban szoktam le a kenyérről, leglaábbis igyekszem.

egyébként kár hogy így elvagyunk rontva, kislányomon látom hogy ő még jól választ: pl. cseresznyét a keksz helyett, karfiollevest a palacsinta helyett:-)

nekem most kétszeresen is oda kell figyelnem, szeretném ha kislányomnak nem kellene felnőtt korában azzal küzdenie amivel nekem:-(

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook