Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. fórum

Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


165. dettinek (válaszként erre: 164. - Norberto1980)
2008. jún. 19. 09:30

Sziasztok!

Na majd reagálok egy picit később az elhangzottakra, érdekesek, most viszont be kell ugranom egy tárgyalásra, de addig is: engem is nagyon érdekelnek Norberto extra lightos ételei, illetve a 25 kcal-s muffin receptje!!! :DDD

164. Norberto1980 (válaszként erre: 163. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 19. 08:34
Pl a tegnap esti vacsi... grillezett csirkemell, curry-s fűszerekkel 15 dkg, meg párolt kínai kel min 40 dkg/ fő. Csirkemell 150 Kcal, kínai kel 16kcal/100gr!!!, összesen egy főre kb 210 kcal. Utánna kakaós muffin norbis liszből, kb 25 kcal/db. Mennyiségre sem kis adag meg utánna lagalább 3-4 muffin. Degeszre ettem magam, a hasam meg olyan lapos és feszes volt reggel hogy még én is csodálkoztam. Miben van manapság 300 kcal? pl 2 db vajas pogácsában vagy 10 dkg normál sajtban. Ja és 0 cukor minimális zsír volt benne.
2008. jún. 19. 07:53

Norberto és mik ezek az extra lightos kaják, kérjük az ötleteket.

majd igyekszem, csak ahhoz talán nyugodt körülmények kellenének:-(

2008. jún. 19. 07:41
Egyébként én most kezdem úgy érezni hogy rendben van az étkezésem, hogy nincs hiányérzetem és nem vagyok olyan "kívánós". Mondjuk ez nagyban köszönhető a extra light-os kajáknak és hogy ebből többet ehetek, gyakrabban mint másból.
161. Norberto1980 (válaszként erre: 160. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 19. 07:34

Szeintem érdemes megpróbálni, csak önfegyelem kérdése. Ha nagyon nem akar lemenni semmi reggel, akkor próbálj meg valami kis adagot vagy csak egy falatot enni. Aztán lassan mindig picivel többet. Pl. fél szelet tk kenyér. Azért fontos reggelre valami kompex ch-t enni, zabpehely, zabkása, tk kenyér meg ilyenek, mert nem nyomja meg a vércukrot ezért nem leszel éhes 1 óra mulva és feltölti a szervezetet energiával egész napra.

A tejeskávéhoz pl menne 3-4 szelet korpvit keksz meg natur joghurt. Kezdésnek tök jó lenne :)

2008. jún. 19. 07:28

sziasztok

Detti velem is hasonló volt a helyzet, de a szervezetem jelzett nekem is.

tegnap gyümölcsöt + tk. pizzát ettem, szóval egészséges dolgokat. de annyira nem hiányzik most az evés, elég rossz itthon a hangulat:-(

Norberto próbálkoztam én is hogy egyek reggel, de hozzád hasonlóan rosszul vagyok, sőt ha eszek reggel, akkor egész nap többet eszek:-( nem tudom mi lenne a megoldás. most épp több tejet tettem a kávémba.

159. Norberto1980 (válaszként erre: 158. - Dettinek)
2008. jún. 19. 07:24
Az nagyon nagyon kevés kalória, elméletileg csak korházi körülmények között lehetne 700-800 kcal diétát csinálni. Most okosan kellene és nagyon lassan emelni, hogy ne jöjjön vissza. Az anyagcserédet kell helyreállítani, erre jó lenne reggel egy kefír, vagy valami probiotikus cucc, meg napi min. 5x kaja. A kalóriát meg szerintem min. 1-2 hónap alatt kellene feltornázni a normálishoz közel. Nagy kitartást igényel, de meglesz az eredménye. Tulajdonképpen ezért is indult ez a fórum hogy ne essünk hibába, meg szerintem lefogyni könnyebb mint ami utánna van.
158. dettinek (válaszként erre: 157. - Senico)
2008. jún. 18. 21:50

Köszi senicoa kedves üdvözlést, :))), már régóta fenn vagyok a Hoxán, csak eddig olvasgattalak Titeket, most meg úgy gondoltam, tanácsot is kérek mert hasonló cipőben járok.

Hát a diéta első 2-3 hete nem volt leányálom, ideges voltam, ingerült, volt sírás rívás, fáradtságot éreztem és a közérzetem sem volt valami jó. Aztán jobb lett, sztem ahogy a szervezetem hozzászokott a kalóriaszegényebb étrendhez, amúgy a 3 hónap alatt 10 kg ment le (68,5-ről 58,5-re) és hát igen, szerintem is kiéheztettem a szervezetem, és ezért van ez az irtózatos édesség utáni vágy.:(((((( Enni viszont nem merek édességet, így maradnak a gyümik, viszont Norberto válasza megijesztett, úgyhogy ezzel is le kell majd állnom...viszont akkor már tényleg nem tudom miket egyek a husi saláta egy idő után uncsi, és hát az az igazság, hogy imádok enni!!!!!!!!! :)))))) Szóval lassan vissza kell térnem a változatos étrendhez. A napi kalóriafogyasztásom változó, volt, hogy 7-800 kcal volt, de inkább az elején, mostanában sztem olyan 8-900 az alap, + a gyümiktől függ a többi.

157. senico
2008. jún. 18. 17:41
Hú,hogy pörög itt az élet! Szia Detti , üdv a csapatban! Mesélj, hogy viselted a szénhidrátszegény diétát? Nem voltál nagyon feszült? Én is próbálkoztam hasonlóval, de mindig idegbeteg voltam, aztán meg jött a zabaroham.Szerintem az, hogy ennyire ki vagy éhezve, főleg az édes ízekre, az valószínűleg egy intő jel, hogy valamilyen hiányod van, tényleg igaza van Norbertonak, hogy óvatosan vissza kellene állnod a vegyes étrendre. Szerintem, számold ki, hogy kb. mennyi kalóriát ettél meg egy nap, és először próbálj meg hasonló vagy picivel több energiamennyiséget bevinni, csak más tápanyag felosztásban. Norberto tuti vágja ezeket, hogy az össz kalóriamennyiség, hány százaléka legyen összetett ch, fehérje, zsír, rost stb. Adsz magadnak néhány hetet és meglátod, hogy mi történik, ha gáz van, és elkezded visszaszedni a kilókat, bár nem hiszem, gyorsan változtatsz valamit.
156. dettinek (válaszként erre: 154. - Norberto1980)
2008. jún. 18. 12:18
Lehet, bár akkor még nem ettem ennyi gyümit, amikor a fogyás nagy része ment..és érdekes módon a gyümievésem óta még +2 kg lement, bár most visszajött egy pici, kb. fél kg, de az lehet a múlt heti "kilengés" miatt...
155. Norberto1980 (válaszként erre: 153. - Dettinek)
2008. jún. 18. 12:12
Én is így nőttem fel, de aztán a változnak a körülmények, rohanás, munka stb. Jól csinálod ha reggelire valamilyen összetett szénhidrátot eszel (zab, tk kenyér, műzli) meg kis husi, ilyenek. Ezzel feltöltöd magad a nap további részére.
154. Norberto1980 (válaszként erre: 151. - Dettinek)
2008. jún. 18. 12:10
Igen, minden a mértékletességen múlik, szerintem is jó ötlet délelőttre időzíteni. Lehet hogy hamarabb lement volna az a pár kiló ha kevesebb gyümölcsöt eszel, legalábbis én erre következtetek, vagyis arra ha kevesebbet eszel belőle könyebb lesz megtartani a súlyod.
153. dettinek (válaszként erre: 150. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 18. 12:07

Lehet hogy ez a reggeli dolog is csak szokás kérdése, mi kiskorunktól kezdve mindig reggeliztünk otthon, akkor még szendvicset meg péksütiket, én mostanában leginkább zsírszegény túró/joghurt müzlivel...aztán tízórai, ebéd és így tovább.


Ha nem tudok felkelés után rövid időn belül regelizni, ideges is leszek. :)))

152. Norberto1980 (válaszként erre: 150. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 18. 12:06
Mielőtt elkezdtem ezt az életmódot, én sem reggeliztem, soha. Volt olyan nap amikor du 4 kor ettem először. Aztán elkezdtem magam rászokatni a reggelire. Megettem akkor is ha nem kellet, volt úgy hogy szabályosan magambaerőszakoltam, kb 2-3 hétig még hányingerem is volt. Olyanokat kezdtem enni amit egyébként is nagyon szeretek, aztán rászoktam a normális reggelire. Mára már oda jutottam hogy kinyílik a szemem és megyek a hűtőbe :))) Akarni kell, ha van jó bőséges reggeli, beindul hamar az anyagcsere és nem leszel éhes napközben. Próbáld ki!
151. dettinek (válaszként erre: 149. - Norberto1980)
2008. jún. 18. 12:05

Jujj ez most így elég ilyesztően hangzik...akkor azt hiszem le kéne állnom a mértéktelen gyümölcsevéssel, vagy legalábbis valamikorra délelőtt-kora délutánra halasztani, de lehet a legjobb ha estére is pici husi-pici sali, hogy azért az 5-6 étkezés meglegyen. Vagy ha végképp nem bírom marad a csülök :DDD

Most megyek is ebédelni, sült csirkecombi savanyúkáposztával, remélem finom lett, este csináltam:)))

Jó étvágyat Nektek is, ha most ebédeltek!

2008. jún. 18. 12:00

sziasztok

nekem általában a reggelivel van bajom, próbálok reggelizni, de én pont fordítva vagyok mint Detti, hiába kelek fel 5-6 kor akár, nem bírok 9-10-nél előbb kajára nézni:-(

Norberto azért többet szoktam enni, de most felidegesítettem magam. mindjárt kész a tk. pizzám, majd abból eszek:-)

149. Norberto1980 (válaszként erre: 148. - Dettinek)
2008. jún. 18. 11:49

Idézet:


A gyümölcs sajnos nem csak szőlőcukrot (glükóz) tartalmaz hanem gyümölcscukrot is ( fruktóz), és nem is keveset ami fogyókúra szempontjábal nem előnyős...Sőt talán még a csülökkel is előrébb lennél...


Ugyanis:


a szervezet a fruktózt nem szükségszerűen használja fel azonnali energiaforrásként. A gyümölcscukor azonnal zsírrá alakul, ha a máj glikogénraktárai teliettek, ugyanis az izom nemtudja felhasználni – ám meg kell említeni hogy a kis mennyiségű fruktóz, amely gyümölcs vagy méz fogyasztásakor kerül szervezetébe, elhízáshoz vezetne.


Szóval ha mértékkel eszitek a gyümölcsöt akkor semmi gond de a fentieket vegyétek figyelembe...


Sőt:


Normális körülmények között, amikor glükóz, keményítő vagy bármilyen egyéb szénhidráttartalmú ételeket fogyaszt – a szervezet inzulint termel, amely hormon a testsúly szabályozásában igen fontos szerepet játszik. Az inzulin első körben megpróbálja a szénhidrátokat energiafelhasználás céljából a vázizmokba juttatni, míg a májban későbbi felhasználásra alkalmas szénhidrátraktárat tart fenn. Ezek után elnyomja az étvágyat – közölve a szervezettel, hogy tele van, ideje abbahagyni az evést. Végül pedig fokozza egy másik hormon, a leptin termelését. A leptin a zsírszövetben termelődik, és úgy viselkedik, mint egy közlekedési rendőr. Segít a test zsírraktározását rendezni, illetve gyorsítja az anyagcserét, amikor a testsúly karbantartása ezt szükségessé teszi. A gyümölcscukor (fruktóz) nem serkenti az inzulin elválasztását, ezért a leptintermelődés sem növekszik. Ez a legnyomósabb érv a fruktóz ellen, de kiváltképpen a magas gyümölcscukortartalmú gyümölcsök ellen....


Gyümölcs Cukor Fruktóz Glükóz*


Körte (közepes) 16 11 5


Dinnye (szelet) 18 12 6


Alma (közepes) 14 9 5


Sárgadinnye (fél) 22 12 10


Szőlő (csésze) 24 13 11


Eper (két csésze) 14 8 6


Málna (két csésze) 10 6 4



* az értékek grammban vannak megadva.

148. dettinek (válaszként erre: 147. - Norberto1980)
2008. jún. 18. 11:35

Huh kedves Norberto, köszi a bíztató szavakat, most felbátorodtam egy kicsit. :D A reggel éhgyomorra történő edzés...hát elég szörnyen hangzik (lehet hogy csak nekem), mert felkelés után általában 5 percen belül reggelizem, nehezen tudom elképzelni hogy lenne lelkierőm előtte ugrabugrálni, vagy akármit is csinálni.:((( Vagy elég egy tíz perces kis torna is? :)

Erre én is gonodoltam, hogy tuti hogy egy pici súly visszajön, meg az izom amugy is nehezebb mint a zsír...csak legalább feszes legyen ami most nem az.:))) Nem az a baj, hogy nem eszem, hanem hogy rengeteg gyümit!!! Tehát ebéd után, ami általában husi vagy salival vagy zöldséggel, ezután már csak gyümit eszem, legtöbbször almát, de akár 1-1,5 kg-ot is naponta sztem. Az első 2 hónapban még aránylag ment a rendes vacsi is, pici husi, sali, viszont mostanában nagyon eltolódott a gyümi felé, biztos az édesség utáni vágyam kerekedett felül, és inkább almát eszem, mint csokit.

147. Norberto1980 (válaszként erre: 144. - Dettinek)
2008. jún. 18. 10:57

Pedig előbb utóbb valamilyen étrendet meg kell valósítanod, mert nem fogyizhatsz örökre attól félve hogy visszajönnek a kilók. Ne félj! előfordulhat hogy picit jön majd rád, de meg kell nyomatni a testmozgást. Reggel éhgyomorra futás, bicikli stb., az nagyon jó lenne, és fontos hogy csak utánna egyél, de akkor rendesen egyébként erőtlen leszel egész nap.

A változásokat meg hetente mérd, és ne feledd hogy a kilók hazudnak mert lehet hogy a súlyod nem változik és a zsírszázalékod viszont csökken.

Nem akarok okosnak tűnni de ha félsz, az anorexiához is vezethet. Ne feledd hogy a szervezetednek szüksége van energiára, csak nem mindegy miből viszed be. Az alacsony kalóriabevitel pedig az anyagcsere lelassulásához és hízáshoz vezet. Kitartás!

146. Norberto1980 (válaszként erre: 145. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 18. 10:48

Szerintem többet kellene enned :( szerintem ez eddig túl light-os. Én mindig kiadósat reggelizek, aztán ebédre meg kevesebbet, light-osat, vacsira meg pedig csak annyit hogy ne korogjon a gyomrom.


A mai menüm:

-Reggeli:

Tejbezabi (50gr zabpehely+2dl tej+fehérjepor)

-Tízórai:

2 db kakaós muffin

-Ebéd:

Rakott zöldbab (extra alacsony kalóriás, 0 cukor, 0 zsír, elég natúr)

-Uzsonna:

2 Zöldalma, 0-ás joghurt

-Vacsi:

Curry-s csirkemell, párolt kínai kel


A reggeli sajnos ilyen "instant" volt, mert a vérvétel miatt nem ehettem, így hoztam magammal a munkahelyre és nem kellett vele tökölni.

2008. jún. 18. 10:23

köszi Norberto a receptekt. ma igyekszek egy lightos napot tartani, eddig tejeskávé + dinnye volt a menü.

most úgysincs nagyon étvágyam, mert elég nehéz időszak előtt állunk:-(

144. dettinek (válaszként erre: 142. - Norberto1980)
2008. jún. 18. 10:10

Köszi a jó tanácsot :))), tudom hogy vissza kéne állnom, először csak kis adagokkal, viszont nem nagyon merek, félek hogy visszajönnek a leadott kilók. Pedig már edzeni is elkezdtem.

Az alacsony szénhidráttartalmú édességekkel meg az a bajom, hogy a csokit és a krémes-habos sütiket nem tudják pótolni :((( Mondjuk lehet ki fogok próbálni valamilyen zapkorpás tésztát, rá pedig majd alacsony kcal tartalmú tejből, tejszínből, kakaóporból és édesítőből csinálok valamilyen csokis krémet, de azért az nem ugyanaz...

143. Norberto1980 (válaszként erre: 141. - Dettinek)
2008. jún. 18. 10:09

Kedvcsinálónak egy két light-os recept:


Kakaós muffin

Hozzávalók (12 db-hoz): 1 tojás, 2 tk cukormentes kakaó, 1/2 l natúr joghurt, 1 mokkáskanál szalakálé, 200 g zabkorpa, édesítő ízlés szerint

A hozzávalókat egy tálban összekeverjük, muffin formába töltjük, és 200 °C-on 15 perc alatt megsütjük.

Kb 70kcal /db


Joghurtos meggyhab

mirelit meggy 60g, joghurt 30g, zselatin 0,15g , édesítőszer

A zselatint kevés vízzel kikeverjük, és a joghurthoz adagoljuk az édesítőszerrel együtt. Közben a meggyet alaposan lecsepegtetjük, és ezután adjuk a joghurthoz, majd hűtőben hagyjuk össze dermedni.


De pl a natur joghurtba kevert kakaópor+ édesítő is nagyon jó. Én lefekvés előtt kakaót (0,1% tej+kakaópor (cukormentes) +édesítő) szoktam inni, ettől hamar elaszom és jó az izomzatnak is mert éjszaka nem éhezik a tejben lévő fehérjétől.

142. Norberto1980 (válaszként erre: 141. - Dettinek)
2008. jún. 18. 09:58

Szerintem ha elérted amit akartál, vissza kellene állnod kiegyensúlyozott vegyes táplálkozásra. Rendszeres étkezés, komplex szénhidrátok, csak arra vigyázz hogy fokozatosan csináld mert szerintem ilyenkor eléggé le van lassulva az anyagcseréd és nehogy jo-jo legyen a vége. Nagyon sok alacsony kalóriatartalmú édességet lehet csinálni, ezeket fokozatosan be lehet iktatni az étrendbe, így nem lesz hiányérzeted.

Én tavaly próbáltam szénhidrátmentes diétát mikor elkeztem ezt az egészet, de 3 nap után olyan beteg lettem hogy az orvosom tanácsára abba is hagytam.

2008. jún. 18. 09:25
Egy másik fórumon láttam, hogy valaki az édesség utáni vágy elnyomására azt tanácsolta, együnk egyszer rengeteg édességet, és akkor hátha megundorodunk tőle...na ez nálam tuti nem működik, elég hosszú ideig próbáltam :)
2008. jún. 18. 09:24

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, hátha valamelyikőtöknek van/volt hasonló tapasztalata.

Szóval 3 hónapig csináltam a szénhidrátszegény diétát, vagyis jobban mondva még most is csinálom, tehát cukor, liszt, tészta, rizs, krumpli részemről kilőve - és persze édességek. (kivéve egy két csaló alkalom ;)

Rengeteg zöldség, és még több gyümölcs, főleg alma, eper, gránátalma, stb.

Mostanában pedig azt vettem észre, hogy nagyon kívánom az édességet, vagy akármilyen kaját, egyszerűen hasfájásig tudnék enni, és nem érzem azt mint a diéta elején, hogy a kisebb adagoktól is jóllaknék. Mondjuk már nem akarok tovább fogyni, viszont nagyon rossz, hogy folyton a kajára gondolok. Lehet hogy a szervezetemnek elege lett a "nélkülözésből" vagy miért lehet ez?

139. Norberto1980 (válaszként erre: 136. - Senico)
2008. jún. 18. 09:16
Alapból minden reggel kefírrel nyitok ébredés után éhgyomorra, már hónapok óta. Azt mondta az orvosom hogy ez elég, de ha nem bevetem a Normaflore-t :) Egyébként most voltam vérvételen, kíváncsi leszek az eredményekre.
138. senico (válaszként erre: 137. - 9c5ea9abb5)
2008. jún. 18. 08:16
én is csináltam régebben teljeskiőrlésű lisztből pizzatésztát, és fincsi volt
2008. jún. 18. 08:06

köszi Senico. hát szegény még most se akarja elhinni, pedig számítani is lehetett rá hogy ez fog történni.

én is Normaflore-t adok a gyerkőcnek ha kell, Norberto próbáld ki.

tegnapi napom kaja szempontjából gáz volt, de azért igyekszem, van itthon dinnye, cseri, sovány joghurt. és most csinálja a kenyérsütő gép a pizza tésztát graham és tk búzaliszt keverékéből, kiváncsi vagyok milyen lesz:-)

136. senico (válaszként erre: 133. - Norberto1980)
2008. jún. 17. 16:40

hali!

Jobbulást Norberto! Ismered a Normaflore-t?Azt szoktam adni a kicsiknek az antibiotikumkúra közben, de ha sok joghurtot eszel az is jó, az is viszatelepíti a bélbaktériumokat, amit az antibiotikum kinyírt. Egyébként egyetértek Zsófival a margarin ügyében, sütikbe tök jó, de talán a grillezett húsikhoz nem kell annyi zsiradék, és ahhoz mehet az oliva, úgyis azt mondják, hogy még a zsírégetéshez is kellenek a telítetlen zsírsavak, és az olivában sok van.(azt hiszem, a telítetlen a jó, most nem vagyok benne biztos hirtelen)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook