Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. fórum

Élet a fogyás után. Súlytartás, tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. jún. 24. 12:12
a legnagyobb fogyásom bizony én is akkor értem el amikor elkezdtem rendeszeresen mozogni..jah és amikor szerelembe estem...no, akkor leszalat 10-12 hirtelen :-)))
224. Blue Moon (válaszként erre: 3. - Norberto1980)
2008. jún. 24. 11:58
ok...norbi, megvan a válasz, hát persze...nem is néztem ki és miért indította a topic-ot...ok..:-))))
223. Norberto1980 (válaszként erre: 218. - Blue Moon)
2008. jún. 24. 11:57
Majdnem sikerült orvosira mennem, de érdekel a dietetika.
222. Blue Moon (válaszként erre: 220. - Dettinek)
2008. jún. 24. 11:53
2-3 hónap alatt hogy ment le a 10 kg????
221. Blue Moon (válaszként erre: 220. - Dettinek)
2008. jún. 24. 11:52
168 vagyok én is... a pontosság kedvéért...
220. dettinek (válaszként erre: 218. - Blue Moon)
2008. jún. 24. 11:50

Szia Blue Moon!

Hát szerintem se akarj gyorsan sokat fogyni, nem olyan jó az...én is hasonló, 168 cm vagyok, és 68,5 kg-al kezdtem a fogyit, de nem néztem ki rosszul akkor sem, eloszlott a súlyom, mindenhol egy pici. Aztán 2-3 hónap alatt lement egy 10-es, viszont pici már vissza is jött, de nem bánom, csak több ne legyen. :)))

És nem akarlak megbántani, de ez a gyomorlabda vagy mi a szösz szerintem is nagy hü...butaság, pár kilót simán le lehet adni, ha nem is egy hét alatt.

219. dettinek (válaszként erre: 210. - Norberto1980)
2008. jún. 24. 11:44

Huuu kedves Norberto köszi, ez most bátorító volt, tényleg, én is azt hittem volna így naívan hogy akkor keveseb kaja, több edzés, de jól megmagyaráztad hoigy miért ne.

Mostmár tényleg, ráveszem magam a minőségi kajákra, konzervek meg ilyen sz*okat nem eszem, majdnem hogy csak tényleg nyers és teljesen natúr dolgokat, meg amit én csinálok.


Köszi mégegyszer a bíztatást, jól esett nagyon :DDD

2008. jún. 24. 11:35

persze, hogy nem egy hónapra de legalább egy hónap alatt :-))))na jó tudom ez lehetetlen:-)

ami téged illet, furcsa, hogy egy férfi ilyen témában otthonosan érzi magát...van ennek valami oka?

217. Norberto1980 (válaszként erre: 216. - Blue Moon)
2008. jún. 24. 11:30

Hali! Mielőtt bármibe is belekezdesz jól járd végig a témát, nehogy kárt okozz magadnak. A "fogyókúra" eredménye hízás is lehet!!!! A folyadékon élés csak a szervezet kiéhezéséhez vezet.

Szerintem:

- fokozatosan kezdj el mozogni, pl.: séta futás

- mellőzd a cukros, zsíros dolgokat, ezeket cseréld le teljes kiörléső, zabos, meg edesítős dolgokra

- reggelizz bőségesen, delre kevesebbet, estére mindenféleképpen kevés sovány húst zöldséggel

- heti 1/2 kg n ál több fogyás, az ellenkező (hízás) folyamatát indítja majd be.


A legfontosabb: A koplalás mindig hízáshoz és zabarohamokhoz vezet, a legjobb diéta az amikor közben jól is érzed magad. Ha megfogadod a tanácsokat, nem lesz pár nap/ hét alatt látványos eredmény, de hosszútávon meg hozza a gyümölcsét. gondolom nem egy hónapra akarsz lefogyni, aztán vissza :)

2008. jún. 24. 11:21

Sziasztok, nagy izgalmamban köszönni is elfelejtettem:-))

Magam is szenvedek a súlyomtól, szeretnék ledobni max 12 kg-ot de minimum 8-at...170 cm vagyok és 65 kg...rengeteg...borzasztóan érzem magam. Sajnos ülős minkám van így keveset mozgok...most azt találtam ki, hogy csak folyadékon élek :-) kakaó, tej, tea levesek,...hát nem tudom :-)))....

215. d606bc0fd7 (válaszként erre: 204. - Norberto1980)
2008. jún. 24. 11:17

Szia!


Ó, ez szuper! Ki fogom próbálni én is :):)


Különben gratulálok a fogyásodhoz :)

214. Norberto1980 (válaszként erre: 212. - Blue Moon)
2008. jún. 24. 11:15
Szerintem ez csak az étvágyat veszi el. Helyette inkább önkontroll. Mivel nem eszel semmit, mert jóllakottnak érzed magad, így a szervezeted éhezik, ami egy ideig okoz fogyást, egy idő után meg hízni fogsz. Vélemlényem szerint, semmiféleképpen sem egészséges.
213. Norberto1980 (válaszként erre: 209. - Dettinek)
2008. jún. 24. 11:13
Még egy dolog, legfontosabb a minőségi táplálkozás. Egyél komplex szénhidrátokat, nézz utánna mit lehet, pl: teljes kiörlésű dolgok, nehezen emészthető rostok, zöldségek. Egyél zsírszegény húsokat, pl: csirke, pulyka, néha sovány marha. Kerülj minden emberi kéz alkotta marhaságot, mint pl: konzervek. Viszont ezekből a minőségi tápanyagokból meg kell enned a mennyiséget ami kell, így nem lesz hiánybetegséged, és mindig jól leszel lakva.:)
2008. jún. 24. 11:12
esto slimball a neve...tapasztalat, valakinek???
2008. jún. 24. 11:12
kinek mi a véleménye a gyomorlabdáró??? növényi rostos anyagból készült...le kell nyelni, az megtölti a gyomrot és nem leszel éhes, naponta kb 1 kg-ot lehet fogyni vele...
210. Norberto1980 (válaszként erre: 209. - Dettinek)
2008. jún. 24. 11:09
Ne ess kétségbe, ezen szerintem mindenki átmegy miután lefogyott. Csak azt tudom mondani hogy legfontosabb az önuralom és a mértékletesség. Semmiről nem kell lemondani, csak kevesebbet és ritkábban. A legnagyobb hiba amibe mindenki beleesik egy diéta/életmód váltás után/közben hogy ha elkezd egy picit visszajönni a kg, akkor csökentik a kaját, és növelik a testmozgást. Én is többször beleestem ebbe a hibába. Neked kell kitapasztalni mennyi kalóri elég a súlyod megtartásáshoz. Ja még egy dolog: Igen szükség van zabálásokra! vagyis "csaló" napokra, ezáltal nem fog lelassulni az anyagcsréd. De! ez nem azt jeleni hogy bármiből bármennyit. Tapasztalatom szerint egy diéta után központi kérdéssé válik az evés, és ezért vagyunk hajlamosak "ezt-azt" megenni, mivel eddig ezt nem tehettük. Ne a kaja legyen a középpontban! Egyébként ez az egész fogyi, súlytartás kérdés pusztán biológia, érdemes belemélyülni az anyagcsere rejtelemibe. Ha megértjük a saját szervezetünket hogy miért hízunk ill. fogyunk, sokkal könnyebben tudjuk majd magunk kordában tartani. Pl.: miért káros a cukor, fehérkenyér stb. meg az inzulinkérdés is... ha cukrot eszel, hirtelen megnő az inzulinszinted, ami a sejtjeidet arra ösztönzi hogy felszívják a vérből a cukrot. Az izom és a zsírsejtjeid egyaránt. Ha annyit eszel amennyit el is használsz, kisebb a valószínűsége hogy rajtad ragad. Ha keveset eszel, csökken a leptin nevű hormon szintje és ez indítja be a vészreakciót a szervezetben, tehát hiába a diéta hízás lesz a vége. Nagyon bonyolult de én is azon dolgozok hogy megértsem a testem és felállítsak néhány szabályt amit ha betartok működik minden.
2008. jún. 24. 10:41

No sziasztok hogy eltűnt mindenki...remélem jól haladtok a súlytartással :))) Nehezebb mint gondoltam!

Én mondjuk megfogadtam még a hétvége előtt, hogy a héten nem állok mérlegre, de aztán mégsem bírtam ki, ráálltam...de nem lett jobb :((((

És még mindig tart a "zabálási roham" nálam, már nem tudom itt olvastam e (elnézést tőletek ha igen és nem emlékszem) hogy mások is a diéta befejezése után kb. 1-2 héttel kezdtek el "zabálni", csúnyán fogalmazva. Nálam ez a remélem a kevésbé káros gyümölcsevésben merül ki, de sokszor már visszafelé jönne...:((( Maga az evés hiányzik.

Amúgy sztem ez nálam/lehet hogy nálatok is, akit érint - azért lehet, mert kb. 2 hete voltam csapatépítőn, ahol bizony lecsúszott az aranygaluskától kezdve a csokis baklaván át a bajor krémes csokoládéig, minden!!! És milyen jó volt :D (emellett persze csak husi és zölsgég, sali köret - nem mintha számított volna :)). A másik hogy sztem azért bele lehet fáradni így 3 hónap kemény (nekem az volt) diétába. Igaza van Norberto-nak, tényleg visszajött egy pici, de igyekszem most már ezt megtartani. Csak ugye a múltkori után is rájöttem, hogy annyira jó és szeretek enni, hogy nem akarom ezt tovább csinálni (mármint a diétát), inkább elkezdtem mozogni :DDD Remélem ér valamit. A szervezetem is jelez, többet és jobban kéne enni, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá.

Már komolyan kezdek aggódni, hogy valami bajom lesz...hajhullás meg ilyenek. Minőségileg rosszul táplálkozom, adjatok légyszi valami tanácsot, nincs e valami jó táplálékkiegészítő, ha valaki pl. nem eszik rizst, krumplit, tésztát, lisztet, nagyon cukrot sem, (mondhatnánk egyoldalúan eszik) de azért ne alakuljon ki hiánybetegsége? Vagy ilyen esetekben fel lehet keresni egy dietetikust, ő tud segíteni?


Előre is köszi a válaszokat!

2008. jún. 23. 12:59

sziasztok

nemrég jöttünk haza anyuméktól, hát a tegnapi nap kaja szempontából olyan vasárnapias volt, sőt még szülinapot is ünnepeltünk:-)

Norberto én is erre törekszenm, hogy hétközben jobban odafigyelni, és áltlaában hétvégén engeden el magam, mivel sokszor akkor van ünneplés, családlátogatás stb.

Senico, Detti: magamra ismertem a leírásotokból, nekem is azt mondogatják hogy ne fogyj többet, stb. de ha egy vékony lányt látok...

207. dettinek (válaszként erre: 205. - Senico)
2008. jún. 22. 11:53

Kedves Senico, na igen, azt hiszem akkor ebben hasonlóak vagyunk. Amikor most ledobtam egy 10-est, azt mondták, jobb volt előtte, nőiesebb voltam, kerek volt a fenekem, a mellem is nagyobb volt (hát igen...:((( )meg hogy már ne fogyjak többet. És megmondom őszintén én sem láttam magam valami nőiesnek. Az a 10 kiló tényleg sokta alakít az emberen, és nekem is az a gondom, hogy nagyon nehéz a középutat eltalálnom, illetve ezt szerintem inkáb az ember szervezete alakítja.

Igazuk van az okosoknak, ha a szervezeted pl. 170 cm-hez 60 kilót lőtt be mint ideális testsúly és/vagy összetétel, akkor szerintem hadakozhatunk ellene, hogy "én 52 kiló akarok lenni", de az első adandó alkalommal, ha elszalad valakivel a ló, vagy picit eltér a szokásos szigorú étrendtől,a többszörösét fogja elraktározni a szervezet, mert ő tudja, hova mennyi kell, és elvileg - ezt is az okosok mondták - ha az ember ésszel táplálkozik, akkor nem alakul ki jojó effektus és beáll az adott, optimális testsúlyra. Amúgy én is erre várok :)))) Csak ez az ésszel táplálkozás nehéz picit...fagyi, goffri stb. mellett. Na meg ugye az "ő miért ehet annyit és miért nem hízik tőle egy grammot sem???" és hasonló gondolatok.


(Persze ez nem jelenti azt, hogy együk magunkat degeszre mindenből, mert a szervezetünk majd úgyis tudja, mennyit aka félre tenni, a többit meg "elpárolog")

206. senico
2008. jún. 22. 11:00
Na sziasztok, további jó súlytartást a jövő hétre!
205. senico (válaszként erre: 202. - Dettinek)
2008. jún. 22. 10:58

Szia Detti!


Én nagyjából a súlyomnál vagyok,de néha ha meglátok egy csini vékony lányt, azért rámjön a mánia, hogy vékonyabb szeretnék lenni.Sajnos olyan alkatom van, hogy vagy csontváz vagyok, vagy trampli, a kettő között -nagyon nehéz eltalálni. Igazából a leghasznosabb most egy alakformálós súlyzós kondizás lenne számomra, szerintem. A Balcsiról annyit, hogy palacsintát meg lángost lehet, hogy nem fogok enni, mert nem különösebben izgatnak, így nem lesz nehéz lemondani róla, de egy pizzázás, meg egy-egy gombóc fagyi be van tervezve.:)Egyébként nem nagyon vásároltam be, így nem hiszem, hogy nagyon diétásakat fogok ebédelni, de a vacsira azért vigyázok, meg a mértékre, ha tudok :).

2008. jún. 21. 21:43

Lányok! Tuti ötlet diétás pudingra: A ma esti kakaóm nagyon unalmasnak tűnt, így tettem bele zselatint, és lett belőle puding!!! ezerszer finomabb mint egy sima főzős puding, és le se merem írni mennyi kcal.

- 200ml 0,1 % tej

- cukormentes zsírszegény kakaópor

- édesítőszer

- zselatin


Számításaim szerint 20 kcal / 100ml, 4gr ch :)))))

203. Norberto1980 (válaszként erre: 202. - Dettinek)
2008. jún. 21. 21:38
Hali! Nálam a súlytartás annyit jelent, hogy hétköznap tartom magam a diétás jellegű kajákhoz, 1800 kcal kb naponta, no cukor no zsír. Ennyi kell hogy ne fogyjak, és ne hízzak. De! Már nem mondok nemet ha olyan alkalom van, semmire sem. Süti kolbász, grillparty, minden jöhet, csak módjával eszem. Utánna meg pár napig jobban megnyomom a testmozgást. Nekem ez vált be. Ha többet mondjuk 1000 kalóriával vasárnap, az kb + 3x 45p futás a szokásoson felül.
2008. jún. 21. 20:38

Hello, újra itt vagyok grillparty és dinnye után :)))

Hadd kérdezzek valamit, mert sajnos nincs most időm elolvasni a Fórumot elejétől a végéig, de kiváncsi vagyok, hogy itt mindenki fogyás után van, tehát elértétek az álomsúlyt, és most csak szintet tartás van?


Mert látom pl. hogy Senico is megy a Balcsira, de nem akar lángost meg palit enni (én tuti nem bírném ki :((( ), és akkor most ez azt jelenti, hogy súlytartásnál már nin cs pali meg lángos? Vagy lehet, csak tk liszt, édesítő? Csak azért kérdezem hogy álljak hozzá én is ha tartani akarom a súlyt (egy pici visszajött ám rám is sajnos, de még jól érzem magam a bőrömben)

201. senico (válaszként erre: 200. - Norberto1980)
2008. jún. 21. 18:01
Tuti kipróbálom! Úgyis valószínűleg csak palacsintát, meg piskótát fogok sütni belőle, ahhoz meg nem kell olyan sok liszt.:)
2008. jún. 21. 17:46
Azt elfelejtettem írni hogy 2-3 muffin után úgy érzed mintha egy tepsivel ettél volna, úgy eltelít. Abszolut ki lehet váltani a lisztet vele. Nem lesz light-os feeleng-ed tőle :)))
199. Norberto1980 (válaszként erre: 195. - Senico)
2008. jún. 21. 17:44
Hali! Spec. liszt van benne, meg polidextróz (térfogatnövelő) 100gr 200 kcal de ebből elméletileg csak 20gr ami lassan felszívódó ch, 20 gr * 4 kcal az 80 kcal/100gr. Drága, de mindent meg lehet belőle sütni. Multkor kipróbáltam vércukormérővel, hogy 5 palacsinta után 0,2-et emelkedett a vércukorszintem. Szerintem jó, és finom is. Ha csak ezt ennéd, lehet hogy jól lennél lakva, de közben éhenhalna a szervezeted...
198. senico
2008. jún. 21. 16:20

hali!

Lemondták az ausztriai utunkat, helyette Balcsira megyünk holnap, egy hétig nem leszek. Éljen a palacsinta meg a lángos!!!Na csak vicceltem, valószínűleg ilyeneket nem fogok enni.Most sült ki a kakaós meggyes piskótám, graham liszttel, meg édesítővel készült, elég jó lett. Nekem is jól jönne egy pár fincsi recept, azt veszem észre, hogy kezdem mindig ugyanazokat a dolgokat enni, mert lusta vagyok mást kipróbálni.Na mondjuk, azzal is mindig gondban vagyok, hogy a családnak mit főzzek.

2008. jún. 21. 10:37

Sziasztok, mindenkinek jó reggelt!:)))

Zsófi, ez jó ötlet, próbáltam is már több kevesebb sikerrel...viszont Norberto ötlete nagyon tetszik az oldal sok sok light-os kajával :DDD

Ma megyek anyumékhoz grill partyra, elvileg grillezet husiból, zöldségből lehet enni, ugye? Meg utána egy kis görögdinnye...nyami :)))

196. senico
2008. jún. 21. 10:29
sziasztok lányok!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook