Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavállalás! :) fórum

Babavállalás! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
234. 27b551925e (válaszként erre: 233. - Zonne)
2014. dec. 9. 14:37

Szia!


Örülök, hogy itt vagy! :)

Szerintem még nem "késtetek" el úgymond, nagyon sok nő szül manapság 40 éves kora körül. Mit dolgozol, ha szabad tudni?

Én is akartam új munkahelyet, de 2,5 hónap sikertelenség után most már lemondtam róla :(

233. Zonne (válaszként erre: 232. - Hunny)
2014. dec. 9. 12:07
Köszi :) Attól függ, hogy a 2016-ot mire értitek :) Jövőre tervezzük, mondjuk már ideje lenne, 30 felett vagyunk, csak ugye mindig valami hiányzik, mindig valamire várunk, kb. ugyanúgy mint ti... Nekem mondjuk egy alapfeltétel a munkahelyváltás, mert ide nem akarok visszajönni, a hátam közepére sem kívánom már... tehát valahogyan egyenesbe kellene tenni az életünket, aztán jövő nyár-ősz környékén elkezdenénk a próbálkozást.
232. Hunny (válaszként erre: 230. - Zonne)
2014. dec. 9. 11:43

Üdv köztünk!:) Ti mikorra tervezitek a babát? Te is jössz abba a 2016-os fórumba, vagy beelőzöl?:)

Mesélj magadról!:)

231. Hunny (válaszként erre: 229. - Skyb)
2014. dec. 9. 11:42

Azért azt ne felejtsük el, hogy nálad a túlsúly fő okozója a hormon problémád, vagyis azt is kezelni kell, és akkor fogsz tudni fogyni még jobban! Remélem kitalál rá valamit neked a dokid, és nem intézi el annyival, hogy fogyjál le...

Úgy látom mindhárman benne leszünk a 2016-ban babázók fórumban:D Hacsak Nettike be ne előz...

230. Zonne
2014. dec. 9. 11:12
Szépjónapot :-) Átnéztem ide is a fogyifórumból, gondoltam, csatlakozom a tervezgetéshez :-)
229. skyb
2014. dec. 9. 10:17

Hali

Ilyenek általában a férfiak:)

Ha minden igaz és ilyen tempóban fogyok tovább akk 2016-ban ismét probálkozthatunk a babával:)

Ha ti is akkora tervezitek nem leszek egyedül :D

228. Hunny (válaszként erre: 227. - 27b551925e)
2014. dec. 9. 09:16

1-2 hónapja azt mondta, hogy legkésőbb jövő ősszel gyerek projekt. Én ennek akkor nagyon örültem is, de szerintem ő túlságosan előre tervez. Pl minden héten kiszámolja, hogy a még fel sem vett hitelünket hogy fogjuk fizetni. Gondolom nem kell mondanom, hogy kétszer még nem jött ki ugyan az az eredmény. Kollégáit is kérdezgette, hogy mennyi rezsire kell számítani, és mondta az egyik srác, hogy anno ő is kiszámolta ezeket, és totál nem annyi jött ki. Na meg váratlan dolgok mindig vannak, tegnap is kaptunk egy váratlan csekket a rendőrségtől. Tanulság: nem kell városban 70-nel menni, még ha tötyögnek is előttünk...

Ennek a számolgatásnak az eredménye, hogy nem rég ugye még legkésőbb 2015 ősz volt a baba projekt, most szerintem ez a legkorábbi időpont. Mert ugye ott van a nyaralásunk, ahova nem volna szerencsés kismamaként menni, ráadásul a hétvégén mondta, hogy ő tavasszal Svájcba is akar menni egyik ismerősékhez.

Na meg nagyon azt számolja Zoli, hogy csak 2016 tavaszán költözünk, mert akkor megspórolhatunk egy fűtési időszakot. De beszéltük azt is, ha jövő őszre találunk egy nagyon jó kis lakást amit nem szabad elszalasztani, akkor nem várunk és megvesszük. De 2 nappal később, amikor meg azt mondtam h akkor ha haza jövünk nyaralásból, akkor lehet kezdeni lakást nézegetni, akkor meg nézett rám nagy szemekkel hogy milyen marhaságot beszélek.

Zolinak a feje mindig tele van mindennel, és ezért 1-2 infó meg szokott nála változni. Pl ma kellene kifizetést kapnunk a fundamentától, amihez szerintem be kellett volna nyújtani egy papírt, szerinte meg elég utólag benyújtani. Na majd ha nem kapjuk meg a pénzt, akkor kiderül hogy nem így kellett volna intézni...

Ja a másik, hogy hiába mondja h ő is nagyon szeretne gyereket, azért annyira nem izgatja a dolog mint engem, mint ugye mondta h minek foglalkozok én olyannal, hogy hány ismerősöm terhes...

2014. dec. 8. 23:28

Uhh akkor ezt át kell beszélnetek, hogy ki mit és hogyan gondol, mert időben kicsit eltértek egymástól :D Az én férjem is valamiért ezt a 2016-ot emlegeti egyfolytában, ehhez képest azóta sem védekezünk....aminek az lett a következménye, hogy ma este gondoltam egyet és eldöntöttem, hogy szerdán veszek femibion 800-at. Ha ezt csináljuk, előbb utóbb csak lesz valami a próbálkozásokból, de mivel tudom magamról, hogy nagyon vitaminban szegény ételeket eszem, fel kell töltenem a szervezetem. És mi is 1 hete beszéltük meg, hogy márciusban ablak csere, amint elmúlt a rossz idő, június körül csináltatunk egy gardróbot, augusztusban nyaralás és ha hazajöttünk, akkor bele kezdünk a gyerekbe. Így 2016-ban fog megszületni. De ehhez képest folyton gyereket csinálunk azóta is :DDD


Nekem is van 1-2 szakmám, amiben eddig sosem dolgoztam, de reménykedem azért, hogy nemsokára eljön annak is az ideje :)

226. Hunny (válaszként erre: 224. - 27b551925e)
2014. dec. 8. 09:01
Nekem az eredeti végzettségem informatikus, amiben sohasem dolgoztam egy percig sem, és annyira nem vagyok oda érte. Remélem, hogy ebben fogom meglelni álmaim munkáját:)
225. Hunny (válaszként erre: 223. - 27b551925e)
2014. dec. 8. 08:59

Tegnap este mesélte anyum, hogy a volt ovis társamnak a húga terhes. Ő a 8. a környezetemben. Teljesen kétségbe van esve, hogy most mi lesz, nem számítottak rá. Bár aggódnia nem kellene, évek óta együtt él a vőlegényével, saját éttermet üzemeltetnek, anyagi gondjuk nincs, csak nem számítottak még rá. Kicsit rosszul esett, mikor ezt meséltem Zolinak ma reggel, neki meg az volt a válasza, hogy mit törődök vele, nekünk is lehetne ha akarnánk.

Egyébként a hétvégén megint feljött a lakás kérdés, hogy milyet is kellene, mondta hogy legyen egy új építésű garzon. Ami elsőre nekem is tetszett, de aztán mikor kimondta, hogy akkor 2016 őszén költöznénk, majdnem a falnak mentem. Én terveim szerint 2016 nyarán születne a babánk, szóval ez így nem volna frankó. De aztán ő is rájött, hogy ez több sebből vérzik.

224. 27b551925e (válaszként erre: 222. - Hunny)
2014. dec. 6. 23:33
Nem, valóban nem sok ez az összeg, és érdekes szakma is egyben. Én már nem kezdeném el, mert annyi ilyen képzésem van, és szinte mindegyik totál eltér a másiktól, más terület mind, most inkább azon vagyok, hogy ezekkel kezdjek valamit, ezzel találjak most új munkahelyet.
223. 27b551925e (válaszként erre: 221. - Hunny)
2014. dec. 6. 23:31
Igen, mi is úgy vagyunk vele, hogy ha szülök, akkor mi szeretnénk a gyereket felnevelni, és nem anyám nyakára szülni így konkrétan. Bár mivel elég nehéz boldogulni a mai világban, vagy egyáltalán elindulni valahonnan, az más, ha 2-3 évig a szülőknél lakik az ember, amíg össze nem gyűjti mondjuk a pénzét, hogy tudjanak venni egyáltalán egy lakást, vagy a hitelhez az önerőt, stb. De nekem konkrétan nagyon kevés olyan ismerősöm van, aki így tett, inkább 10-ből 9 még a mai napig gyerekestül, férjestül, feleségestül, mindennel anyukánál laknak. Én ebbe nem tudnék bele nyugodni úgymond, nem tudnék olyan nyugodt lenni, ha így jártam volna. Ezért is törekedtünk mi is arra, hogy legyen saját lakásunk, legyen esküvő, és utána gyerek, hogy meglegyenek ezek a lépcsőfokok.
222. Hunny (válaszként erre: 220. - 27b551925e)
2014. dec. 4. 09:10

Igen, a dúla olyan személy, aki a kismamát és családját főként lelkileg támogatja. Szülés alatt is a támogatás, fájdalom csillapítás és az ideális körülmények megteremtése, az orvos és a szülésznő munkájának a segítése, valamint orvos és a vajúdó nő, család közötti kommunikáció segítője.

Mint mondtam már, nagyon sokaknak mostanság egy borzalmas élmény a szülés, és sok esetben e miatt nem is vállalnak több gyereket az anyák. Ezen a helyzeten is tudnak segíteni a dúlák, átbeszélik a régi rossz szülés élményt, így az anya feldolgozza azt, és nagyon sok esetben megszületik a 2. baba, akinek a születése már szép emlék marad.


Én is néztem a képzést az országos egyesületnél, szerintem nem drága (ebben az összegben a szállás is benne van). Különösen vonzó számomra, hogy a 4 trénerből egyet személyesen is ismerek, ha minden igaz a mi babánk nála fog születni, egy másik tréner pedig egy számomra nagyon kedves honlapnak a tanácsadója:)

221. Hunny (válaszként erre: 219. - 27b551925e)
2014. dec. 4. 08:57

Őszintén sose értettem azokat az embereket akik teherbe estek, és majd lesz valahogy felkiáltással élnek sokszor a szülők nyakán. Most is olvastam a környéken egy családról, akik 10-en laknak egy házban és 130e-ből élnek. A 10 fő úgy jön össze, hogy van a szülő páros, nekik van 7 gyerekük, a legidősebb lány már 25 éves és neki van egy 4 éves fia, ők is ott laknak. Egyáltalán nem értem őket. Egyrészt a szülőket sem, a 4 gyerek is sok, nemhogy a 7 (van köztük ikrek). Az anya siket, az apa rokkant nyugdíjjas, már ebbe a körülménybe vállalták be a 7. gyereket (aki azthiszem kisebb mint az unokájuk). Őket sem értem, de a 25 éves lányt se, hogy hogy képes a szülei nyakán élni, és miért nem megy el dolgozni??? Lenne aki vigyáz a gyerekre amíg ő dolgozik...

Én nem tudnám így, egyik napról a másikra nevelni a gyerekem, hol van a felelősség tudat? Ezekben az emberekben nincsen.


Mint említettem már, májusban volt egy babánk, akit orvosi okokból nem tarthattunk meg. Utólag gondolkoztunk el, hogy mit csináltunk volna akkor, ha teljesen egészséges és minden rendben van. Mi is ugye szülőknél lakunk, de mindent fizetünk rendesen (rezsit, kaját-nem is várjuk el, hogy eltartsanak). Én gyereket saját házba akarok, azt akarom hogy a férjemmel mi ketten neveljük fel, és ne a nagyszülei (persze, biztos lesz olyan hogy segítséget kérünk, hogy vigyázzanak rá pár órát, vagy nagyobb korában aludjon ott). Én a saját kis családommal akarok boldogan élni és mindent megadni a gyereknek.

220. 27b551925e (válaszként erre: 218. - Hunny)
2014. dec. 3. 21:55

Valóban a szülésznő és a védőnő egy halál az egyetemen :D Én ssem kezdeném el, az tuti :D

Viszont találtam egy jó összefoglalót róla: Hogyan támogatja a dúla a vajúdást és a szülést?

A vajúdás és a szülés alatt folyamatos jelenlétével lelki-érzelmi támogatást nyújt az anyának, szükség esetén az apának is. Ezidő alatt folyamatos fizikai segítséget nyújthat az anya kérésére masszírozással, akupresszúrával, fájdalomcsillapító hatású borogatásokkal, aromaterápiával, homeopátiával, javasolhat olyan testhelyzeteket, amelyek csökkenthetik a fájdalmakat.

Szülésznőt válasszak, vagy dúlát?

A kettő nem zárja ki egymást, mert más a szerepe a szülésznőnek, és más a dúlának. A szülésznő szakmai szemmel felügyeli a folyamatokat, vizsgálatokat végez, regisztrálja a történéseket. Ha a szülés a munkaidejében zajlik, akkor lehet, hogy több kismamára is figyelnie kell, így nem tud végig kizárólagos és személyre szabott segítséget nyújtani. A dúla szerepe az anya és partnere folyamatos érzelmi, fizikai és informatív támogatása, megszakítás nélkül a szülő nő mellett van. A szülésznő és a dúla egymás munkáját kiegészítve segíti a szülés folyamatát. Fontos az összhang kettőjük között.


Nekem ebből az jött le, hogy a dúla nem avatkozik bele a szülésbe,(mármint ahogy az orvos és szülésznő)ő csak mondja, hogy mit hogy csinálj, hogy feküdj, hogy állj, hogy ülj, illetve szülés közben is segít a kitolási és vajúdási szakaszban. Szóvakkal támogat. Amúgy utána néztem és is, 4 napos tanfolyam és 70 ezer Ft.

219. 27b551925e (válaszként erre: 217. - Hunny)
2014. dec. 3. 21:45

Ez csak kivételes év, eddig mindig szenvedtem az ajándékokkal :D


Igen sajna, az ész mindig megszólal. Néha elgondolkodom amúgy, hogy jó-e, hogy felelősségteljes vagyok és jó-e, hogy van egy kis eszem és fel tudom fogni, hogy mivel jár egy gyerek. Van jó pár olyan ismerősöm, aki csak hopp terhes lett és akkor na gyerünk, innentől lesz ami lesz. Én nem tudom így felfogni a dolgokat és annyit agyalok ezen a gyerek témán, hogy mikor meg hogy lenne jó. Ilyenkor kívánom, hogy bárcsak ne lenne agyam, én is csak felcs.áltatnám magam azt cső, boldog lennék egy gyerekkel :D

218. Hunny
2014. dec. 3. 19:47

Lányok, tudjátok ti, hogy mi a dúla? Tudjátok mit csinál, mi a feladata? Mi a véleményetek róla? Ti fordulnátok hozzá bizalommal?


Azért kérdezősködöm ennyit, mert pár hete beszélgettünk Zolival, és mondta hogy szívesen támogatna ha szeretnék még tanulni, mert még nem nagyon találtam meg a hivatásomat. Mivel nagyon érdekel a várandósság, szülés, csecsemők témakör, először a védőnőség jutott eszembe, de azt munka mellett lehetetlen kitanulni (pláne h 4 év), a szülésznővel hasonló a gondom, na meg hogy nem mindig értek egyet a kórházi protokollal. Így jött végül a dúlaság, ami beleférhet az időmbe és szívesen is csinálnám:)

217. Hunny (válaszként erre: 216. - 27b551925e)
2014. dec. 3. 12:24

Én is így vagyok vele, hogy nagyon nagyon szeretnénk már, de addig még rengeteg mindent el kell intézni, nagyon sok dolog vár még ránk. Épp ezért az én agyam még nagyon arra van ráállva h nem volna túl jó ha most jönne. Él egy kép a fejemben, amit elképzeltem a babáról és a közös jövőnkről, és bizony ehhez van még nagyon sok dolgunk. De tegnap épp számolgattuk, hogy minden szépen halad:)


Hát így tényleg könnyű az ajándék beszerzés:D

216. 27b551925e (válaszként erre: 215. - Hunny)
2014. dec. 2. 15:43

Lassan meg kell barátkoznom a gondolattal. Ez még csak egy "próba" hónap volt :) Meg ugye az eszem mindig közbe szól, hogy még van 1-2 elintéznivalónk, amire költeni kell, és majd utána jöhet a gyerek.


Mivel a kik-ben dolgozom, minden héten jön új áru, így most nem volt nehéz megvenni az ajándékokat. Mindig amikor jött valami jó dolog, gyorsan elraktam, hogy na ez jó lesz anyósnak, ez jó lesz apósnak, ez a nagymamának, stb.... így szerencsére most nem kellett agyalni, hogy kinek mit vegyek :)

215. Hunny (válaszként erre: 214. - 27b551925e)
2014. dec. 2. 09:48

És attól is fájhatott ennyire, hogy nem akartad h megjöjjön, "bent akartad tartani" de a biológia erősebb volt és csak megjött. És a testeden belül ez a nagy "viszály" okozhatta a nagy fájdalmakat.


Egyébként nagyon ügyes vagy, hogy már ennyire előre beszereztél minden ajándékot! Végülis te csinálod jól!:D Mi most a hétvégén kezdtük el a beszerzést, az ajándékok fele meg is van, a másik felét pedig ezen a hétvégén akarjuk beszerezni.

214. 27b551925e (válaszként erre: 213. - Hunny)
2014. dec. 1. 19:20

Oksi, akkor majd utána nézek, hát ha még is használ valamit :)


Hamar estem kétségbe...igaz, hogy éjszaka, meg ma délelőtt egyáltalán nem volt semmi, most du 3-tól kb visszatért a menstruációm, de szerencsére nem nagy mennyiség, épp hogy csak. Lehet eltévedt :D

Amúgy ahogy telnek a napok, rájöttem, hogy még is csak kicsit csalódott vagyok :( Azért reméltem, hogy nem fog megjönni és baba lesz a dologban...lehet azért is akadozik ennyire, mert sztrájkolok ellene, hogy nem kellett volna megjönnie:DD

213. Hunny (válaszként erre: 212. - 27b551925e)
2014. dec. 1. 19:04
Na de pont az a lényeg az egészben, hogy ha csinálod a tornát, akkor fájni sem fog! Ez tapasztalat! Én is olyan voltam, hogy első napon mindig kellett cataflam, befeküdtem az ágyba, és engem mindenki hagyjon békén. De most már semmi ilyen:)
212. 27b551925e (válaszként erre: 211. - Hunny)
2014. dec. 1. 15:43

Legyek őszinte? Nagyon jól elvagyok a 33-35 napos ciklusaimmal. Isten ments, hogy 28 naponként legyen menszeszem, agyvérzést is kapnék:DD Pont elég 35 naponként ez az iszonyatos görcsölés...


Én a rokonságnak már mindent megvettem. Van, akinek már augusztusban:D Már készen állnak becsomagolva a dolgok hónapok óta:D

Férjem egy laptopot akar magának venni, majd azt fogja kapni, de lehet csak januárban vagy februárban veszi meg, mert eléggé drága. Nem rég dobták piacra, így most még jóval 300 e. fölött van az ára, azért annyit nem szánunk egy laptopra:D Megvárjuk, amíg lejjebb megy kicsit. Én még nem tudom mit kérek/mit kapok...ez majd még alakul addig :D

211. Hunny (válaszként erre: 210. - 27b551925e)
2014. dec. 1. 15:27

Reméljük, hogy ez pozitív irányba változni fog!:)

Ha van rá lehetőséged, tényleg menj el egy Aviva tanfolyamra! Esetleg kérd ezt karácsonyra!:D


Tényleg, ti mit kértek és adtok karácsonyra?:) Hogy áll a bevásárlás?

210. 27b551925e (válaszként erre: 209. - Hunny)
2014. dec. 1. 15:11

Igen, volt olyan doki is, de most már szerencsére megtaláltam az én "emberem"...remélhetőleg :)


Hát nem tudom...semmi belső dolgot nem érzek, ami kihatna a menstruációmra... :) Egyszerűen most ez van.

209. Hunny (válaszként erre: 208. - 27b551925e)
2014. dec. 1. 14:42

Arra mondtam h normális dokit keress, h mesélted h volt szerencséd pár idiótához.

Akkor lehet h valami lelki dolog okozza, nőiességgel kapcsolatban, esetleg valami belső félelem anyává válással kapcsolatban, vagy pont hogy anyukáddal való rossz kapcsolat.

208. 27b551925e (válaszként erre: 207. - Hunny)
2014. dec. 1. 13:41

Most voltam októberben rákszűrésen és csinált uh-t is, azt mondta teljesen tökéletesen egészséges vagyok, egyetlen egy db ciszta sem volt a petefészkembe.

És ez rendes doki, előtte tényleg csak idiótákkal találkoztam :D

207. Hunny (válaszként erre: 205. - 27b551925e)
2014. dec. 1. 13:30
Hát ez így nagyon nem kóser. Főleg ez a fájdalom. Olyan már nekem is volt, h az első napokban nagy mennyiség volt, és ezért a napok lerövidültek. Én a helyedben felkeresnék egy normális dokit (és nem biztos h azt, aki csak a fog gátlót ismeri) és kérnék egy UH-t.
206. 27b551925e (válaszként erre: 205. - 27b551925e)
2014. dec. 1. 12:47
Jajj elírtam a napokat. Szombat és vasárnap akart lenni :)
205. 27b551925e (válaszként erre: 203. - Hunny)
2014. dec. 1. 12:46

Tavaly szeptember óta van ez, hogy úgy néz ki, hogy beállt éés minden hónapban megjön 32-35 nap között. Viszont azóta görcsölök ennyire, előtte soha meg sem éreztem :S


Viszont most megint nem értem, hogy mi van. Tegnap este is elég kevés volt már a vérzés mennyisége, és mára totál elmúlt. Így csak 2 napig volt meg, vasárnap és hétfőn. Na ezt hova rakjam most már???!!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook