Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavállalás! :) fórum

Babavállalás! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
414. Mackóbandi (válaszként erre: 413. - Bubble15)
2015. szept. 30. 06:36
Nekem 4,6 cm volt, szedtem az Esmyát 3 hónapig, aztán dokim kiműtötte a miómát. Azóta próbálkozom baba ügyben. Januárban leszek 41.
2015. szept. 29. 12:57

Sziasztok !


Van itt olyan nő,aki mióma mellett vállalt babát?


Vagy mióma zsugororitó műtét vagy gyógyszer szedés után és mekkora volt a miómája,ami mellett ezt bemerte vállalni?


Elűre is köszönöm a válaszolat!

2015. szept. 29. 12:54

Egyre többen szülnek 40 éves korukban



A szülő nők átlagéletkora Magyarországon 31-32 év, de a Semmelweis Egyetem I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján már tíz százalék körüli a 38 év felett szülő nők aránya – hívja fel a figyelmet a tendenciára Prof. Dr. Rigó János igazgató. Minél később szül egy nő, annál nagyobb a szövődmények aránya, de ha a kitolódott gyermekvállalásra tudatosan készülnek, csökkenthető a kockázat.



Évek óta megfigyelhető, hogy egyre későbbre tervezik a gyermekvállalást, aminek elsősorban társadalmi okai vannak. Nőgyógyászati szempontból ideális lenne, ha 20 és 30 éves koruk között szülnének a nők. Ennél idősebb korban egyre gyakrabban jelentkeznek a különböző kórképek: a mióma, a vetélés, a koraszülés, a méhen kívüli terhesség és a meddőség kialakulásának is nagyobb az esélye. Ezen kívül a kísérőbetegségek kockázata is jelentősen emelkedik, negyven év felett a krónikus magas vérnyomás a terhes nők 10 százalékában, cukorbetegség 10-20 százalékban fordul elő.


Az anyai életkor növekedésével a különböző kóros állapotok kialakulása nemcsak az anyát, hanem a magzatot is veszélyeztetheti. Például a Down-szindróma előfordulása 36 éves korban 1:100, 42 év felett már 1:50 arányban figyelhető meg. Sajnos a magzati fejlődési rendellenességek is gyakrabban fordulnak elő.


A kockázatok csökkentése érdekében a 30-35 év felett szülni készülő nő is sokat tehet, ha tudatosan készül a gyermekvállalásra. Rigó professzor azt tanácsolja, a tervezett fogamzás előtt érdemes átgondolni, és ha kell, változtatni az addigi életmódon. A stresszt ajánlatos kerülni, ha valaki túlsúlyos, tanácsos lefogyni. Ez azért fontos, mert a terhesség alatt kialakuló magas vérnyomás és a cukorbetegség kockázatát ezzel is csökkenhetjük. A krónikus betegségben szenvedő, gyógyszert szedő nőknél már a fogamzás előtt gyakran a gyógyszeres kezelés átállítása is szükségessé válik. (Forrás: Semmelweis Médiasarok)

411. Hunny (válaszként erre: 410. - Melon83)
2015. máj. 6. 10:38

Üdv köztünk Melon!:)

Örülök neki, hogy elhatároztátok, hogy jöhet a baba. A mióma valóban megnehezíti a teherbe esést, de megfelelő kezelés mellett nem okozhat gondot. Érdemes csinálni az Aviva tornát, az rengeteget segít!

Ha gondolod nézz be a 2015-2016-ra babát tervezők klubjába is, ott picit nagyobb az élet.

410. Melon83
2015. ápr. 27. 16:58
sziasztok Babavállalók! Ki hogy van? Szeretnék én is csatlakozni. 31 éves vagyok, és nagyon szeretnék egy babát. Pár hónapja kezdtünk próbálkozni, és még egyenlőre nincs semmi újság, de persze ez még nem hosszú idő. Nálam az a furcsa, hogy eddig valahogy nem gondoltam babára, és csak pár hónapja érzem, hogy nagyon szeretnék, de most meg annyira, hogy szerintem ez sem normális :) Szinte fáj, ha meglátok egy kisgyereket, hogy nekem még nincs, és mikor lesz? Szóval ez kicsit butaság, dehát ez van :) Nekem miómáim is vannak, lehet ez sem fogja megkönnyíteni a dolgot, de azért remélem összejön :)
409. Hunny (válaszként erre: 408. - Skyb)
2015. febr. 13. 08:41
Mondjuk a ma reggel egy kicsit rosszul indítottam, mert lecsúszott egy sajtos croassant, és mellé egy túró rudi. Mondjuk a fehérje bevitel így megvan:D Másrészt reggel még jobban lehet bűnözni, na meg este megyek jógára:)
408. skyb
2015. febr. 12. 23:47

Örülök neki fö a kitartás.Ha minden étkezés mellé megiszol 2 pohár vizet akkor nem leszel olyan gyorsan éhes.Nekem van mikor az 1200 meg sem birom enni,mert sok néha meg kéne még :D

Attól is függ h végzek e tornát vagy sem.

407. Hunny (válaszként erre: 406. - Skyb)
2015. febr. 12. 21:56
Egyébként első körben én is PCOS-re gyanakodtam, de aztán ahogy utána néztem a tüneteim mindkét betegségre igazak. Én is beállítottam a kalóriabázist, aszerint napi 1043Kcal engedélyezett. Hát ez nem túl sok, de igyekszem betartani, jobban mondva inkább azt mondanám, h a napi maximumom 1200Kcal, talán a szervezetnek is ez jobb. Aztán majd alakul:) Érdekes módon most olyanokat teszek, amin magam is meglepődöm. Nem hiányzik az édesség, a nassolás, pedig még uzsizni is elfelejtettem. Este belenyúltam a nutellás üvegbe, de aztán rájöttem h nem kéne. Máskor ilyenkor megettem volna, mondván ha már kivettem... de most visszatettem;) Vacsi után még éhesnek éreztem magamat, de ittam egy kicsit, aztán elmúlt:)
406. skyb
2015. febr. 12. 19:29

ÁÁÁ nem kell irigykedni,csak köves engem :)

könyebb ha más is van aki ezzel küszködik

405. Hunny (válaszként erre: 404. - Skyb)
2015. febr. 12. 14:07
Köszönöm!:) Én pedig irigykedve nézlekmajd, ahogy előttem menetelsz:)
404. skyb (válaszként erre: 403. - Hunny)
2015. febr. 12. 13:35

Szia

Drukolok h sikeres legyen...Csak kitartás az a lényeg

403. Hunny
2015. febr. 12. 12:02

Sziasztok!

Tegnap volta endokrinológusnál, kaptam gyógyszert a pajzsmirigy alulműködésemre. Bár az orvos azt mondta, h kifejezetten nem rossz az érték, de olyan tüneteim vannak mellette, h jobbnak látta. Hozzá teszem h én is, remélem így sikerül majd jobban fogynom. De érdekes a kérdés, h mennyire is rossz ez az érték (a referencia tartomány teteje 4,20, nekem meg 4,25 volt legutóbb, de volt már 5,5 és 3,6 is), mert a babához ennek az értéknek max 1-nek volna szabad lennie.

Hát remélem h a gyógyszer meg egy kis fogyás fog segíteni a dolgokon:)

2015. febr. 5. 16:52
én szerencsére nem érzem meg amikor megjön,viszon fáradékony vagyok,habár mostanában állandóan fáradt vagyok,de mindenképp rá kell vennem magam a tornára ,mert 30 fölött ez kötelező:)
401. Hunny (válaszként erre: 400. - Misskaos)
2015. febr. 4. 12:27

Teljesen ugyan ettől a dologtól szenvedek. Bár az Avivát igyekszem tartani, ami azért megmozgat, de nem olyan mint egy nagyobb edzés. Próbáltam ugyeráállni h minden nap pilates, de nekem most ott megy fuccsba a terv, h férjemnek rengeteg munkája van, és besegítek neki, így sajna időm sincs rá. Hétfőn még volt időm, akkor megcsináltam egy mindent megmozgató pilates blokkot és egy félórás nyújtó programot. Jól esett, és hatásos is lehetett,mert érzek egy kis izomlázat.

Egyébként vasárnap jött meg a mensim, és annyira finoman és fájdalom mentesen, hogy el se akartam hinni! Nekem mindig be kell vennem első nap egy cataflam-ot, hogy túl tudjam élni. Az elmúlt 1-2 alkalommal már csak gondolkoztam, hogy vegyek e be gyógyszert, és amikor vettem is be, akkor is csak algoflexet. Most pedig eszembe se jutott, el se gondolkoztam rajta, hogy szükségem lenne rá:) Egyetlen dolog zavart, hogy előtte már 1 héttel pecsételtem.

400. misskaos (válaszként erre: 399. - Hunny)
2015. febr. 2. 18:53
de egyedül olyan nehéz.meg nem is vagyok valami kitartó,a lányom többet mozog egy nap mint én egy héten ...pf
399. Hunny (válaszként erre: 398. - Misskaos)
2015. febr. 2. 08:19
Akkor hajrá! Ez nekem is nagy gyengém:S
398. misskaos (válaszként erre: 397. - Hunny)
2015. jan. 30. 20:14
húú de jó,sajnos én sem sportolok,de már régóta tervezem ,hogy valamit elkezdek,a háziorvos is most mondta hogy ideje valami sportot elkezdenem
397. Hunny (válaszként erre: 396. - Misskaos)
2015. jan. 30. 15:44
Őszintén szólva engem meg szokott izzasztani. Valóban a helyes végzés a lényeg, így külső szemmel láthatatlan, de megvan h mikor kell r alhasi rászorítani az alhasi izmokra. Így már a 3-4. gyakorlatnál elég rendesen elfáradnak azok az izmok:D Sok ugrálás is van benne, így kardió edzésnek sem utolsó! De azért egy edzetlenebb ember (én se vagyok edzett, egyébként nem tornázom) is meg tudja csinálni. Ebből kifolyólag a többi izmot is nagyon jól formálja, pl comb, fenék.
396. misskaos (válaszként erre: 395. - Hunny)
2015. jan. 30. 14:47
köszi,tegnap megnéztem egy pár videót ,nem tűnik nagyon megerőltető tornának,gondolom a gyakorlatok helyes elvégzése a lényeg
395. Hunny
2015. jan. 30. 10:45
Ha kell, tudok könyvet, és most már zenéket is küldeni avivához:)
394. misskaos (válaszként erre: 390. - Skyb)
2015. jan. 29. 18:58
köszönöm,nagyon kedvesek vagytok
393. misskaos (válaszként erre: 391. - Hunny)
2015. jan. 29. 18:56
hallottam már róla ,de ezen kívül semmit sem tudok..letöltök egy ilyen videót
392. skyb
2015. jan. 29. 15:48
Dehogy unalmas Hunny én szivesen elmenék tanfolyamra h megtanuljam,mert más mikor könyböl kell mint mikor megmutassák
391. Hunny (válaszként erre: 385. - Misskaos)
2015. jan. 29. 14:35

Szia, üdv köztünk!:)

Hallottál már az Aviva tornáról? (tudom, a többieknek már uncsi a téma:D) Nagyon jó kis hormon torna, ami rendbe teszi a dolgokat, képes megszüntetni a petevezető elzáródást, cisztákat eltünteti, és normalizálja a hormon szinteket. Én hónapok óta csinálom, és van változás elég rendesen!

390. skyb (válaszként erre: 389. - Misskaos)
2015. jan. 28. 23:38
Üdv köztünk és mindent bele és csak pozitivan :)
2015. jan. 28. 19:23
igazából már több mint egy éve várjuk ,de 3 hónapja élesben rááltunk az ügyre
388. misskaos (válaszként erre: 387. - Zonne)
2015. jan. 28. 19:22
köszönöm a befogadást :)
387. Zonne (válaszként erre: 385. - Misskaos)
2015. jan. 28. 18:11
Szia :-) üdv itt... hát az a 3 hónap kicsit kevés :-)
386. Hunny (válaszként erre: 384. - Skyb)
2015. jan. 28. 15:51
Tudom mit éreztél, az én kisebb-nagyobb ismeretségi körömben 10 kismama van. (pár hete írtam h kíváncsian várom h ki lesz a 10. és meglett) Mikor rájuk gondolok nagyon rossz, de utána megrázom magam, és azzal bíztatom magam h nem baj, én saját erőmből küzdök meg a babánkért:) (ugye nálunk a lakás hiányzik hozzá, és a kismamák minimum fele kapta a lakást a szülőktől, így nem volt annyira nehéz meghozni a döntést.)
2015. jan. 28. 15:47

sziasztok

még új vagyok itt. a második babát tervezzük,de sajnos nem akar összejönni

és már ez a 3.hónap hogy figyelem az ovulációs ciklusaimat ,de néha röhögök magamon,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook