Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válság és babavállalás. Csak engem aggaszt a dolog? fórum

Válság és babavállalás. Csak engem aggaszt a dolog? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. vvicus (válaszként erre: 96. - Kiki8400)
2010. febr. 22. 18:18
Ne is! Az egyik fórumon próbáltak győzködni, hogy ne várjuk 1-2 hónapot se, már most essünk neki a dolognak, mert nagy valószínűséggel nem fog sikerülni elsőre. Szerintem fiatal és egészséges vagyok, éppen annyi az esélye az első alkalommal való sikernek, mint annak, hogy nem így lesz, és erre is fel vagyok készülve, de egyáltalán nem érzem sürgetőnek, hogy márpedig elsőre teherbe kell essek, nem fog egyáltalán frusztrálni, ha nem így lesz. Éppen ezért se nem akarok hőmérőzni, se mikroszkópozni, meg ilyenek, felkészítem magunkat vitaminokkal, egészséges ételekkel, mozgással, akkor bújunk össze, amikor jólesik (na jó, ha sejtem, hogy pé közeleg, akkor is), és majd jön a baba, amikor jönnie kell. :-)
96. kiki8400 (válaszként erre: 95. - Vvicus)
2010. febr. 22. 08:27

Megértelek, én sem nagyon reklámozom, hogy babát szeretnék, csak a párommal szoktunk róla beszélgetni. :)

Majd alakul a dolog, azért még nem vagyunk elkésve, nem akarok nagyon rágörcsölni. :)

95. vvicus (válaszként erre: 94. - Kiki8400)
2010. febr. 21. 12:30

Nekünk tavaly júliusban volt az esküvőnk, én igazából még akkoriban úgy voltam vele, hogy még 2-3 évig nem, de szívem szerint nagyon vágyok már én is egy kisbabára, nem csak a férjem. De azért ott van bennem gyakran a kétely is, hogy majd olyan sok mindent fel kell adjak az életemből. És nem tudom, ezt azért érzem, mert még nem állok készen az anyaságra, vagy minden nőben vannak ilyen érzések.

Nővéremnek és sógornőmnek már vannak gyerekeik, de nem akarok rokonokkal/ismerősökkel erről beszélni, nem akarok senkit beavatni, nem is tudják, hogy hamarosan próbálkozni akarunk. Mert ugyan remélem, hogy hamar összejön majd a baba, de ha mégsem, nem akarok magyarázkodni, meg nem vágyom kérdezősködésre. Így mindenki úgy tudja most, hogy nálam csak a következő 5éves tervben szerepel a baba...:-)

94. kiki8400 (válaszként erre: 93. - Vvicus)
2010. febr. 19. 08:57

Én is úgy hallottam, hogy a gyes alanyi jogon jár, a tgyáshoz és gyedhez kell a munkaviszony.

Hát.. ez van. Mi még várunk kicsit, az esküvőnk úgyis majd csak júniusban lesz. Hátha addig még változik a helyzet, ha nem akkor mi is kb egy év múlva nekilátunk a babaprojektnek :)

93. vvicus (válaszként erre: 92. - Kiki8400)
2010. febr. 18. 18:38

Igen, már 1,5 éve van bejelentett állásom, más kérdés, hogy minimálbérrel vagyok bejelentve és heti 10 órával, szóval GYED-em nem lesz, de férjem mondta, hogy ne várjunk arra, hogy az állam tartsa el a gyerekünket, meg tudjuk azt mi is tenni. Mire lenne olyan munkahelyem, ahol keresek is annyit, hogy maximál gyedet kapjak, a férjem lenne vagy 40 éves, és ő már sokkal régebb óta vágyik a gyerekre, mint én...:-)

Amúgy a gyes nem alanyi jogon jár? Nem csak a gyedhez kell az egyéves munkaviszony?

92. kiki8400 (válaszként erre: 91. - Vvicus)
2010. febr. 18. 15:39

Sok sikert a babásodáshoz!!!

Neked megvan a szükséges 365 biztosítotti nap, ami jelen állapot szerint kell a juttatásokhoz?

91. vvicus (válaszként erre: 89. - Kiki8400)
2010. febr. 18. 14:58

Az önéletrajz küldözgetésen én is túlestem, két helyre hívtak be, az egyiken nem kellettem, a másikhoz nem volt sajnos folyékony angol nyelvtudásom. 4 éve tettem le a felsőfokú nyelvvizsgát, azóta csak általános iskolásokkal foglalkozom, és javítom ki a "He smart" típusú mondataikat...:-)

MA megvettük a szükséges vitaminokat, én Femibiont vettem, férjemnek meg sima multivitamint, pluszba meg E vitamint. És jövő szerdán megyek nőgyógyászhoz, ha minden rendben, akkor másfél hónap múlva belevágunk a dologba. Megbeszéltük, hogy mindig lenne mi miatt várnunk a családalapítással, és ha tavaly tudtunk esküvőt csinálni és arra félretenni, akkor azért annyira nem állunk rosszul. Persze le kell majd mondjak egy-két dologról, pl. ősszel Amerikába szerettem volna utazni, ez sajnos valószínűleg ki fog maradni, de sebaj, majd egyszer...:-)

90. kiki8400 (válaszként erre: 86. - Nagyir)
2010. febr. 18. 08:50

[link]


itt kaphatsz infót a változásokról

89. kiki8400 (válaszként erre: 88. - Vvicus)
2010. febr. 18. 08:47

Szia!

Én is abban bízom, hogy esetleg visszaállítják a régi rendszert. Addig még várunk, pár hónapot kíbirunk, utána pedig meglátjuk, mi lesz.

Most önéletrajzokat küldözgetek, de elég nagy a pangás mostanában...

Igaz a páromnak stabil munkahelye van, nem is keres rosszul plusz az én diákmunkás jövedelmem, de szerrintem megéreznénk, ha én csak gyest kapnék plusz a családi pótlék. Elég nagy szívás ez az új rendszer :(

88. vvicus (válaszként erre: 85. - Kiki8400)
2010. febr. 17. 22:07
Szia! Még én is tanulok, és ugyan be vagyok jelentve, de heti 10 órával, szóval ez után nekem is csak a GYES fog járni, de most döntöttem úgy, hogy nem várunk tovább. Holnap beszerzem a vitaminokat mindkettőnknek, és három hónap múlva jöjjön, aminek jönnie kell. :-) Bele gondoltam, hogy mindig lesz valami, ami miatt halogatni akarom majd a gyerekvállalást, és beláttam, nem olyan rosszak a körülményeink, a többin meg inkább nem töröm a fejem, mert akkor tényleg csak 10 év múlva fogok merni belevágni a dologba. Ja, plusz bízom benne, hogy az új kormány majd változtatni fog a mostani állapotokon.
87. Ella89 (válaszként erre: 86. - Nagyir)
2010. febr. 17. 15:53
Kétszer annyi ideje tartó munkaviszony után kapsz csak GYED-et és lecsökken az ideje is (1 év GYED + 1 év GYES vagy ha nem volt munkád akkor 2 év GYES).
86. Nagyir (válaszként erre: 85. - Kiki8400)
2010. febr. 17. 15:21
Szia! Milyen változások lépnek életbe májusban?
2010. febr. 17. 15:16

Sziasztok!

Kár, hogy mostanában nem jár erre senki.

Hamarosan férjhez megyek és szerettem volna minél előbb babát. De a május 1-től életbe lépő szabályozás miatt el kellett napolnunk a témát, mivel még tanulok és így nem lennék jogosult tgyás-ra és gyed-re. Azt pedig csak a jó ég tudja, hogy mikor lesz munkám....

És sajnos ettől függ minden... :(

2009. ápr. 5. 14:46

Mi is a kistesón gondolkodunk de félek....

ja a gyes 25ezer:(nekem sajna nem volt bejelentett munkahelyem feketén dolgoztam így ez az alap.2éves most a fiunk de ha a kormány bevezeti az új dolgokat akkor később se lesz jobb,mi most tudtunk lakást venni vagyis majd 25év múlva lesz a miénk:(de szülői segítséggel,én apum az örökségéből adott anyosék meg megengedték h jelzálog legyen a házukon:(2évig egy kb 10m2es szobában voltunk 3an..muszály volt lépni.szűkösen élünk de eddig se volt dorbézolás így beleférne még egy baba,aztán az is megfordult a fejünkben h elveszik a családit az egy gyerekesektől akkor meg még kevesebből kell megélni,szeretnénk babát és remélem össze is jön.

83. Ella89 (válaszként erre: 81. - Katka83)
2009. ápr. 3. 09:44
A nappalin halasztok 2 évet, a babát megpróbálom rábízni valakire, befejezem a szakomat (még 3 év, osztatlan képzés lévén), a levelezőt pedig végigcsinálom, megszakítás nékül. Ezek a terveim.
82. Nagyir
2009. ápr. 2. 20:39
Sziasztok! Párommal egyelőre még nem tartunk a gyerekvállalásnál, bár korban mindketten ott vagyunk, hogy lehetne (24, 28). De a jelenlegi helyzetben nem is mernék belevágni. Sőt, valószínűleg a következő két-három évben inkább arra kell majd koncentrálnom, hogy véletlenül se legyek várandós. Sajnos, nekünk nem olyan stabil a helyünk a munkahelyen, hogy igazából hosszú távon tervezhessünk. :((
81. Katka83 (válaszként erre: 78. - Ella89)
2009. ápr. 2. 19:15
És a tanulás terén mit tervezel ebben a helyzetben?
2009. ápr. 1. 21:36
Ez sok mindenkit aggaszt. Mi a kistesón gondolkodunk, de nem merünk még belevágni, nagyon bizonytalan most minden munkahely, egy gyereket se könnyű felnevelni. Szomorú dolog, hogy a gazdasági helyzet ennyire befolyásolja a gyerekvállalást.
2009. ápr. 1. 08:30

Hát igen mi sem tudjuk mit csináljunk.

De annyira vágyom a babára, komolyan úgy érzem kezdem a depresszió határát súrolni.

Amikor az ember lelkileg rákészül egy ilyen fontos dologra aztán meg le kell mondania róla az őrítő...:S

78. Ella89
2009. márc. 31. 17:10
Amúgy meg nem tudom, én mit csinálnék, ha az alacsony fizetés mellett még a munkanélküliség is fenyegetné. :S Nem találnék sehol se olyan állást, ahová vihetném a babát vagy amivel annyit keresnék, hogy felügyeletet biztosítsak neki. Szóval hálát adhatok így is a Jóistennek, hogy mégse olyan kilátástalan a helyzetünk. Habár azt mondják, ahová Isten gyermeked áld, oda segítséget is nyújt. Ebben bízok! :-)
77. Ella89
2009. márc. 31. 17:07
Na igen. Nekünk annyival könnyebb, hogy ha kevés is a férjem fizetése, de legalább biztosnak mondható a munkahelye (
2009. márc. 31. 16:38

Ella!


Még jó hogy nem mondasz le a gyermekedről!

Ha várandós lennék én se gondolkodnék.

De így hogy mot még tehetek ellene, elgondolkodtató, nekünk ugyanennyiből kéne megélnünk és félek, mert mi vn ha a Párom i elveszíti az állását, akkor mit csinálunk.

Ezt mondja az eszem,de a szívem...

75. Ella89
2009. márc. 31. 15:48
Na, ez egy jó téma. Én 20 vagyok, másodéves teológus hallgató, mellette egy levező szakot is beválllaltam a jogi karon. Semmi jövedelmem nincs, a férjem 120-t keres, ami szinte semmi, este későn ér haza, nem tud még plusz munkát vállalni, de legalább van lakás, még ha pici is (60 m2). Május 3-ra vagyok kiírva szülni és egy percig se bántam meg, hogy megtartottam, igaz, még nem született meg. Sajnos a szüleim nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy támogassanak minket, ezért gyakorlatilag 120+20-ból fogunk megélni hárman (azt hiszem 20 a GYES). Nem lesz pénzem még egy havilapra se, de a piciért bármiről szívesen lemondok! Persze minket is zavar a pénzügyi helyzet, de nem tudunk mit tenni ellene. :(
74. csókica (válaszként erre: 68. - Nikice)
2009. márc. 30. 12:31
A lányom lehetnél:)))Megkell állapitanom,hogy mikor én szűltem 78 és 82-ben,nem volt ilyen reménytelen a helyzet,pedig akkor is megkellett húzni a nadrágszíjjat,mert szülőknél laktunk,és szerettük volna lakást.Akkor az ember fejében felsem merült az a kérdés,hogy most szűljek vagy ne szűljek,minden ment szépen sorba.Most meg nagy fejtörést okoz a fiatalabb generációnak,hogy vajon merre is induljon,mi is a legjobb,mert bármikor beüthet valami negatív dolog.Nagyon jó a babadolog,hogyne lenne az hisz minden szűlő álma.
2009. márc. 30. 11:50

Ok!Aláírom,hogy nem mindenki az a kiélős fajta,mint én!:DD De sztem is kell egy kis háttér annak a gyereknek!mert a szeretet megfizethetetlen,de pelenkát nem adnak érte a boltban!

Az én gyerekem apja 33 éves,imádja a fiát,remek apa,de egyéb téren olyan mint egy nagy gyerek.Sajnos így lett nevelve.

Az öcsémről nem is beszélve,aki ugyan 30 éves,de nehezen tudnám elképzelni apaként,pedig ő elég jól lett nevelve!Talán majd 10 év múlva!:DDD

Dehát mindig vannak kivételek!És mivel a fórum indítója és párja között elég nagy a korkülönbség,így ő ezt nem érzékelheti!

Ja és ez nem bántás!Ennyi idősen nekem is volt egy sokkal idősebb párom!úgyhogy tudom miről dumálok itt össze-vissza!:DD

72. Nikice (válaszként erre: 70. - C42aaaac41)
2009. márc. 30. 11:26

Ezt le sem mertem írni! :)))

Biza a pasik kicsit később érnek meg rá. Ez tény. Én mondjuk apukámon látom, hogy talán ő iagzán meg sem érett az apaságra, és már volt unokája, mikor még a nagypapaságra sem, hanem most, újabb 7 év elteltével( kezdem látni rajta, hogy ragaszkodik, lemond dolgokról, minden alkalmat megragad, hogy velünk lehessen... Szeret minket meg minden, mi is őt, de ebben ki is merült részéről a dolog.

71. vvicus (válaszként erre: 70. - C42aaaac41)
2009. márc. 30. 11:22
Nem mindenki igényli, hogy kiélje magát. Én pl. sosem voltam az a bulizós, meg utazgatós típus, gyerek koromtól a szabadidőmet olvasással töltöttem, meg a családdal. Mondjuk még nem szeretnék vagy 2-3 évig, inkább 3 évig gyereket, de majd ahogy adja magát. Vőlegényem már 34 éves, és ő él-hal a gyerekekért. Nem szeretném, ha arra menne rá a házasságunk, hogy én még nem akarok szülni jó sokáig, mert így vagy úgy. Nem is berzenkedem a dologtól, de a jelen körülmények között azért normális munkahelyről szeretnék elmenni szülni, nem az iskolapadból, meg az alkalmi munkáim mellől. Ennyi az én indokom a gyerekkel való várásra, és a topic indítójának is azt javaslom, mérlegeljen.
70. c42aaaac41 (válaszként erre: 68. - Nikice)
2009. márc. 30. 11:15

Nem vagy egyedül és nem is leszel,ha a gyerekedet úgy neveled!

Nagyon igazad van abban,hogy nincs ideális idő a szülésre.De én akkor is azt vallom,hogy bőven ráér 25 éves kora után is szülni,mikor már élt is egy kicsit!

Mondjuk sztem egy férfi 30 évesen még gyerek!Főleg manapság!:DD

69. Nikice (válaszként erre: 68. - Nikice)
2009. márc. 30. 11:07
ujj nem újj :)
68. Nikice (válaszként erre: 63. - 472361965f)
2009. márc. 30. 11:06

Azt hiszem, ebben az összes korombeli barátnőmmel egyetértünk, ha pusztán gazdasági alapon szülnénk, akkor nem lenne gyermekünk. Van aki fiatalabban szült közülünk, van aki idősebben, de ebben teljes asz összhang. Szinte sosem éred el azt az ideális állapotot (nagyon-nagyon kevés kivétellel), mikor azt mondhatod: Most minden megvan, most otthon tudok vele maradni, most megadhatom a fontos dolgokat és 18 év múlva is bizonyosan fogom tudni iskolázni, elindítani az életben. Ez kevés embernek adatik meg.


Mi nem kaptunk lakást, de van, és nem zavar, hogy más könnyebben jut hozzá (kirívó esetek azért vannak persze), a szüleink nem igazán tudnak segíteni, max annyiban, hogy ha valami ünnep van, megkérdik, mire lenne szükség (ez is csak párom részéről), az én részemről apukám annyiban segít, hogy időnként küld az étteremből menüt. Azt kell mondjam, nem számottevő, de mégis örülök neki. Úgy érzem, mindezek ellenére igyekszünk a gyerekeink számára ideális légkört teremteni. Sok-sok áldozat és lemondás, amit nem sajnálok. Nem járunk színházba, moziba, kiállításokra, keveset utazunk.. ez hiányzik. De hiszem, hogy eljön az idő, mikor megtehetjük, nem azon kapom magam, hogy már belefáradtam a nagyvilági életbe, de egyedül vagyok, mint a kisújjam.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook