Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan győzzük meg apát a babavállalásról? fórum

Hogyan győzzük meg apát a babavállalásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. márc. 18. 06:58

Kedves fórumozók!

Mai világban elég nehéz kérdéssé vált a gyermekvállalás apát meggyőzni sem könnyű, hiszen biztos pénzkereset kell ahhoz és nem is kevés és stabil munkahely szükséges hozzá koczkázatos az egszer biztos, mert a feltételeket mindenképpen meg kell teremteni és anyagi háttér is legyen hozzá. Nem akarok senkit elkeseríteni, de jóval kevesebb gyermek születik, mint a régi időkben, akkor kiszámítható volt az élet a bizonytalanra pedig építeni teljességgel lehetetlen. Üdv.Ágnes

2011. márc. 15. 15:15

Sziasztok!

Meg kell osztanom, h a gyerekem apja, nevezzük donornak- viselkedés miatt, megvállt az álmai autójától, s beéri anyukája régi, kicsi kocsijával, mert az új csaj egy forintott se ad neki. :)

2009. júl. 21. 14:26
Pf.. látom behalt a fórum :(
100. 816fca07b8 (válaszként erre: 98. - Klara1020)
2009. júl. 16. 21:37

igaz van dege-nek.. a gyerekei elég nagyok,mondja meg nekik,h nagyon szereti őket,de kisbabát szeretnétek,a helyzet változik. én már 15évesen is dolgoztam,h anyunak ne kelljen még a ruhámat is megvennie. az meg h sokat vannak ott.. erről is lehet sztem beszélni velük,attól még lehet jó a kapcsolatuk ha másképp jönnek,nem alszanakott annyit stb..



drukkolok!!!

99. d3b579f735 (válaszként erre: 98. - Klara1020)
2009. júl. 15. 15:58

Szia!


Hát.. ez nem egyszerű helyzet..:(

Én a helyedben megpróbálnék elbeszélgetni pároddal arról, hogy bizony ha szeretne egy harmadik gyereket, arra készülni kell és meg kell teremteni a feltételeket.

Ami lemondásokkal fog járni, valószínűleg kevesebbet lehetnek majd ott a nagy gyerekei, ..pláne ha meglesz a pici az első időkben és bizony kevesebb támogatást fog tudni nyújtani a másik kettőnek. Ahogy elnézem azért ők már elég nagyok, gondolom az anyukájukkal laknak, van ki gondoskodjon róluk, persze ez alatt nem azt értem, hogy meg kellene vonni tőlük minden támogatást, de ahhoz,hogy be tudjatok vállalni egy közös babát, el kellene kezdeni szűkebbre venni a nacit és ha ez azzal jár, hogy a két nagy gyereknek nem tud ruhákat venni, akkor azzal jár. A nagyobbik gyerek gondolom azért már dolgozik 21 évesen, tud gondoskodni magáról..tehát összességében én azt mondanám, hogy nem reménytelen a helyzet abban az esetben, ha a fentieket belátja a párod is és hajlandó lépéseket is tenni érte..

Azt is gondolom, hogy valószínűleg ez mindaddig így fog maradni, míg nem esel teherbe és nem születik meg a pici. Ott már nem lesz kérdés, hogy a 21 éves lányzónak vegyen-e meg egy negyedik szandált, vagy a picinek pelust :)


De tökéletesen megértem, hogy félelmeid vannak, hogy hogy fogod felnevelni nehéz anyagi körülmények közt, ez a legnehezebb, mikor mindenki akarja, csak az a rohadt pénz.. Milyen szemét világ ez.. :(


De nagyon remélem, hogy összejön nektek :)

2009. júl. 15. 10:16
Sziasztok!Én 29éves leszek,a párom 41 és megbeszéltük már a kapcsolat elején,hogy szeretnénk legalább 1 közös gyereket(neki van egy 21 és egy 15éves lánya),nagyon szeretnénk egy kisfiút:)Lassan 2éve vagyunk együtt,de anyagi okok miatt nem tudunk gyermeket vállalni(másfél szobás lakás,ő gyerekei sokszor vannak itt,tehát nem ideális hely egy baba vállalására)Ő tud néha másodállást vállalni,de mindig ki is folyik a pénz,hol a gyerekeknek ruhára,hol a be nem fizetett csekkekre,tehát még félre tenni sem tudunk:(Plussz 2nagyobb hitelt is kell törlesztenünk.Én pedig munkanélküli lettem:(Erre adjon valaki tanácsot....nagyon szeretnék már babát....
97. d3b579f735 (válaszként erre: 96. - Meliiiii)
2009. júl. 9. 09:19

Hát ha a TT fontosabb.. hadd kínlódjon majd a részletekkel.


Rájön majd úgyis, hogy mit veszített..

A lényeg, hogy otthon vagy, biztonságban!

96. Meliiiii (válaszként erre: 83. - D3b579f735)
2009. júl. 8. 18:59

Köszi! Annak nagyon örülök, h itthon lehetek, a saját, igényes környezetemben. Állandóan kértem, h jöjjünk haza végleg Debrecenből, mert 20 éve nem volt festve nála, persze a festéket én szedtem le a fürdőből, anyukáját elköltöztette egy igényes helyre. Ennek ellenére Audi TT-vel jár mert az már valami. Csak azt nem tudom, h ki fogja kifizetnie a lizinget, mert sosem volt pénze.

Na majd megoldja ahogy akarja.

2009. júl. 8. 16:57
fél év az nem sok, adj időt és meglátog, hogy magától akarja majd. nem kell hozzá 5-6 év , meglátod. csak becsüld meg és érezni fogja, hogy egy kiegyensúlyozott a kapcsolatotok és akkor majd mondja ő magától.most lesz paparoszkópiás műtétem, a férjem eredménye holnap lesznek kész, hogy hogy műküdnek a katonái.a dokim endora tippel,de ez még nem bizonyított.
94. d3b579f735 (válaszként erre: 89. - 816fca07b8)
2009. júl. 8. 16:50

De drága vagy.. :)

Köszi

93. d3b579f735 (válaszként erre: 90. - Manon)
2009. júl. 8. 16:50
Hát.. nem győzöm bizonygatni... :)
92. d3b579f735 (válaszként erre: 88. - E799f80651)
2009. júl. 8. 16:49

Szia Angi!

Nálunk nincs nagy korkülönbség, én 28, ő 30.

Viszont nem vagyunk túl régóta partnerkapcsolatban, fél éve van ez így. Előtte évekig legjobb barát státusz.

Szóval valószínű kevés még ez az idő neki a meggyőzéshez. De nincs is ezzel baj, türelmes vagyok én.. bizonyos határokon belül. De az 5-6 év az már ezen a határon kívül esi. ez itt a gond..


Remélem összejön a babátok hamarosan, szurkolok.

Voltál már dokinál, hogy mi lehet az oka, hogy nem jön össze?

91. Manon (válaszként erre: 89. - 816fca07b8)
2009. júl. 8. 16:08
köszi, ránk fér
90. Manon (válaszként erre: 87. - D3b579f735)
2009. júl. 8. 16:02

óóó, értem :(


akkor ingencsak kemény dió így. De hátha rájön, hogy neked ő kell... :)

89. 816fca07b8 (válaszként erre: 79. - Manon)
2009. júl. 8. 15:11

hát igen,ez az egyelőre..mert legalább akkor kötnék valamihez nem? pl: még 2évig tanulok,aztán szerzek egy jó állást,bebiztosítom magam aztán hajrá!-ez pl 3év.. nem irigylek senkit aki ilyen helyzetbe kerül nagyon nehéz lehet..


fura én meg olyanokkal vagyok körülvéve-férjem barátai-akik meg-1 kivételével,de ő katona,jár ki,pénzt gyűjt ő még 2évig nem- akiknek vagy már van,vagy hamarosan lesz babájuk.. és még egyik sincs 30.. a férjem is csak 29.. és egyik se miliomos,csak megélnek..


én azért drukkolok mindenkinek.. szomorú h manapság az elköteleződés,gyerekvállalás valahogy teher,és félelmet gerjeszt emberekben,pedig olyan csodás egy gyermek!!!


remélem párjaitok hamar rájönnek,csak nyernek egy babával és semmi olyat nem veszítenek,amitől összedől a világ!


persze ezt csak akkor érti meg általában a férfi,amikor először a gyermeke szemébe néz még akkor is ha nagyon akart már gyereket:)


szívből drukkolok nektek!!!!

2009. júl. 8. 14:21

sziasztok

Dege bocs, hogy beleszólok, csak eleinte ez volt nálam is csak nálunk a korkülömbség miatt volt(15 évvel idősebb a férjem). számára az, hogy hozzá mentem azt jelentette, hogy magbízok benne és nem akarok mást csak őt. Már 14 hónapja szeretném megajándékozni egy babával, de nem sikerül, pedig igazán megérdemli, hogy kitart mellettem.


Ti mióta vagytok együtt a pároddal?

87. d3b579f735 (válaszként erre: 86. - Manon)
2009. júl. 8. 14:04

Az én párommal elég speckó a helyzet, mert ugye adott egy több éves barátság, amiben ő végig "reménytelenül" szerelmes volt belém, persze én erről nem tudtam. Most pedig, hogy együtt vagyunk, nagyon próbál úgy kezelni, ahogy tudja, hogy engem kell (mivel minden pasi élményemet kívülről tudja.. :() Ezért keményebb annál mint amilyen alapból lenne, mert tudja, hogy engem fogni kell. És még mindig sűrűn mondja, hogy fél attól, hogy elveszít.. illetve attól, hogy mikor unom meg őt. Valamiért régebben is (mikor még csak barátság volt) sokat mondta, hogy ő biztos untat engem, nem elég ő nekem..stb. Kemény kisebbségi komplexusai vannak.

Tehát szerintem picit fél a kapcsolatunktól is, illetve attól, hogy mennyire tartósak az érzelmeim és hogy nem e csak egy fellángolás ez az egész nekem..

na hát ezt nem tudom, hogy mennyire érthetően írtam le.. :)

86. Manon (válaszként erre: 85. - D3b579f735)
2009. júl. 8. 13:05

igazad van.


szar ügy egyébként amiben benne vagyunk.

Hiszen velük képzeljük a jövönket, az egész hátralévő életünket.


Miért is nem fogják ezt fel???

85. d3b579f735 (válaszként erre: 84. - Manon)
2009. júl. 8. 13:00

Nem, nem beszéltem vele, nem volt megfelelő pillanat, szerintem várok vele még kicsit. majd úgyis adja magát a téma..


Na igen, ha meggondolná magát az szar ügy. igazából sztem nem árt mondanod neki majd párzsor időközben, hogy mondjuk: - de jó, már csak pár hónap és nekifogunk a babának, ugye drágám? :)

vagy ilyesmi.. hogy azért tudatosuljon benne mit vállalt. aztán a reakciójából meg úgyis meglátod, hogy mennyire komolyan gondolta. nem?

84. Manon (válaszként erre: 82. - D3b579f735)
2009. júl. 8. 12:47

Neked sikerült beszélni vele???



Igen szerintem is jó hír, csak nehogy meggondolja magát.

Hiszen sokaknak igaza van, hogy hiába állapodunk meg valamiben, ha utánna mégis viszakozik.

De csak nem.

Nem hagyom magam :)

83. d3b579f735 (válaszként erre: 77. - Meliiiii)
2009. júl. 8. 11:26

Meg akart ütni? :(

Egy várandós anyukát..a párját.. hát ez szép :(

Meg sem érdemli a gyereket.

Hát tudod ezek után talán jobb is, hogy émg most az elején vége és egyből eljöttél tőle. A saját és a baba testi éspége érdekében..

tényleg nagyon sajnálom ami történt. azt mondják minden okkal történik, semmi sem véletlen. Az életnek meg van a maga célja az ilyen történésekkel.

Én ezzel szoktam nyugtatni magam ha baj van..

Sok kitartást Meli, remélem jól van a babád, és minden rendben lesz, szorítok neked. Minden jót.

82. d3b579f735 (válaszként erre: 78. - Manon)
2009. júl. 8. 11:20

Óóóó.. hát ez szuper hír! :)))))

Akkor gondolom már pontosan ki is számoltad mikor kell akcióba lendülni, hogy akkorra szülessen meg. :)

Gyakorlatilag fél év lehet próbálkozni akár.. :)

pff.. bárcsak én is itt tartanék..

81. Meliiiii (válaszként erre: 80. - Manon)
2009. júl. 8. 10:17
Köszönöm, nektek is!
80. Manon (válaszként erre: 71. - Meliiiii)
2009. júl. 8. 09:58

Szia!

Sajnálom, hogy ezt történt veled.

Sok örömet kívánok a későbbiekben.

Manon

79. Manon (válaszként erre: 73. - 816fca07b8)
2009. júl. 8. 09:55

Szia!

Biztos igazad van, és félnek a férfiak a változástól.

A nő is fél azért valamilyen szinten szerintem.

Benne is megfordulnak azok a gondolatok, hogy lesz-e ereje mindenre, jó anya lesz-e stb...

De ösztönösen érzi, hogy igen minden rendben lesz, sőt megváltozik ugyan az élet, de sokkal jobb lesz.


Sajnos elég sok negatív példa van a férfiak előtt (persze a nők előtt is), de a nők próbálják a pozitívat is meglátni, nem úgy mint a pasik.


Biztos van olyan férfi (hiszen itt is hallottunk róluk:) akik szívesen vállalják a babát. De sajnos az én környezetemben csupa olyan pasi lapul akik bizony nem akarnak egyenlőre. Mindig ez az egyenlőre....

78. Manon
2009. júl. 8. 09:45

Szép jó reggelt!


Annyira benne vagyok a baba témában, hogy el is felejtettem, hogy én bizony már, egyeztettem a párommal időpont ügyileg:)


Ami úgy zajlott, hogy közöltem, ügye, hogy milyen jó lenne, ha pont akkor születne a pici, mikor az ő szülinapja lenne tehát 2011.01.11! vicces lenne a dátum, mert hogy pici ügye a fenti, apa meg 81.01.11.

És erre rábolintott, hogy igen de jó volna.

Tehát végülis én nem is értem mit zizegek itt nektek, hogy nincs kompromisszum.

Hát ez mi ha nem az??? :)


Csak arra kell figyelnem, hogy nehogy elfelejtse...

77. Meliiiii (válaszként erre: 75. - D3b579f735)
2009. júl. 8. 09:38

Szia!


Köszönöm, egyelőre minden rendben van, bár szeretném a genetikát is. A dr is egyetért velem.

Már 5 cm, mindene megvan, kezei, újjai, lábai, gerince, s a dobogó kis szíve.

Azt nem tudom, h mi történt vele, nincs indok a szakításra. Egyelőre csak a hibás én vagyok, mert miután meg akart ütni, így hazajöttem a saját otthonomba. Egyszer talán lesz rá válasz, egyelőre nincs.

Minden jót, szép napot!

76. d3b579f735 (válaszként erre: 73. - 816fca07b8)
2009. júl. 8. 09:33

Köszönöm Hajni,hogy leírtad mit gondolsz.

Tulajdonképpen egyet is értek veled részben.

Ha 2-3 év után nem akar, had menjen. Nekem nincsenek még 10 éveim.

De szerintem nem ennyire egyszerűen fekete vagy fehér a helyzet.

Az én páromban nagyon nagy a kettősség ebben a témában.

Nagyon sokszor példálózik azzal, hogy na majd a kisfiunknak/kislányunknak mit mondok.. milyen rosszasságra/csínytevésre tanítom..stb.

Heti 4-5 ilyen beszólása van. Nem gondolom egy percig sem, hogy nem akar gyereket.

Csak érzek egy gátat benne..

És ahogy te is írtad, biztos vagyok benne, hogy fél attól is, hogy én milyen leszek majd ,ha lesz gyerek. Én eleve egy határozottabb nő vagyok, vezető pozícióban dolgozom, lehet, hogy attól fél, hogy iagzi házisárkány lennék, ha lenne gyerekünk :)))))

75. d3b579f735 (válaszként erre: 71. - Meliiiii)
2009. júl. 8. 09:20

Szia Meliii!

A baba miatt szakított veled??? Úgy, hogy ő elvileg akarta? Ezt el sem hiszem, nagyon sajnálom :(

Hát nem is tudom mit lehet erre mondani..ezen kívül. Talán azt ,hogy bízom benne, hogy egészséges a babócád (kérlek majd írd meg feltétlenül) és bár tény, hogy ez szörnyű ami történt az a lényeg, hogy te várod és szereted ezt a picurt.

2009. júl. 7. 23:23

és: a pasik attól félnek,h a párjuk ahogy meg lesz a gyerek,hárpiák lesznek,akiket a feleség már sehová nem enged,nem mehetnek sportolni,barátokkal stb. mert sajnos nagyon sok ilyen nő van,én is imertem ilyet,tök jó fej csaj volt,amíg meg nem szült onnantól a férje csak egy pénzkereső robot volt. már ameddig bírta szegény pasi.3év után elváltak.


szóval sok a rossz példa,ez is benne van a pasikban.


ha már győzködés,azt kell elmondani nekik,h bár hatalmasat fordul a világ ha gyerek lesz,de attól még mindketten megadjátok a másiknak a vágyott kikapcsolódást.az én férjem is jár focizni,úszni,találkozik a barátaival,és közben rengeteget van velünk. egyensúlyt kell teremteni

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook