Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk... fórum

Babát tervezünk... (beszélgetős fórum)


414. perfi (válaszként erre: 411. - Vica26)
2006. okt. 1. 18:06
Köszönöm Drága, aranyos vagy!!! :)))
413. Ekka
2006. okt. 1. 17:16

Utálom a főnököm és az összes munkatársamat!!

Annyira bunkók, hogy valami rettenet.. Én vagyok az egyetlen, aki nem dohányzom, így számukra teljesen term., hogy az orrom alá füstölnek. (van, hogy akár 4-en is, nem számít, hogy a füsttől nem látok, patakokban folyik a könnyem meg az orrom) Sőt képesek az ebédnél is rágyújtani.. Undorító!!! És még nekik áll feljebb, ha szólok, vagy kivágom az ablakot. Ők úgy vannak vele, ha nem tetszik, húzzak ki..

Ez eddig is k..ra zavart, de most, hogy babát szeretnénk szó szerint, idegesít. Simán fejbe tudnám őket úgy nyomni, hogy ott maradjanak. Szóval ennek örömére elhatároztam, hogy amint megtudom, hogy pocaklakóm van, elmegyek tp-re:P

412. Ekka
2006. okt. 1. 17:11
Perfi, én is sok boldogságot kívánok Nektek:-)
411. Vica26
2006. okt. 1. 16:18

<b>BOLDOG 1. HÁZASSÁGI ÉVFORDULÓT PERFIKE!!!</b>


Én is nagyon örülök, hogy megjött a mensim! Így már tényleg nem tűnik olyan távolinak, hogy újra babát várhassak!


A mi első együttlétünk pedig nem sikerült valami jól, mondhatni sehogy. Két v. három hete próbálkoztunk, de bennem fellépett valamilyen gátlás lelkileg. Eszembe jutott az a "dolog", és hogy mit is műveltek Velem. Így a férjecskémnek még egy kicsit türelmesnek kellett lennie. De már minden rendben!


Puszi és jó ünneplést!

A következőt remélem már hármasban ünneplitek!!!

410. perfi (válaszként erre: 409. - Vica26)
2006. okt. 1. 15:43

Szia Vica!


Ez nagyon jó hír! :))))))))

Egy lépéssel közelebb vagy már!

Olvastam a másik topikban, hogy csak 2 mensit kell várni, s utána ismét lehet a babával próbálkoznotok. Ez azt is jelentheti, hogy akár már tényleg lehet a pozitív teszt a Karácsonyi ajándékotok! ;)


Én csütörtökön megyek kontrollra. Lesz pár kérdésem a dokihoz. Pl. az, hogy mi mikor gyakorlatozhatunk újra. Egy kicsit már nehezen tűrtőztetjük magunkat. Főleg ennyi kihagyás után.

Minden vágyam, hogy babát várjak, de ezt gondolom nem is kell mondanom.

Na megyek, mert ma van a házassági évfordulónk és egy kicsit ünneplünk. Ha nem is úgy ahogy ezt nyáron elterveztük.


Vigyázz magadra!


Puszi

409. Vica26
2006. okt. 1. 12:18

Sziasztok Lányok!

Úgy tűnik, megjött a menstruációm!!! Végre! :-)

Már izgultam, hogy nem fog beállni, ismerve az előzményeket!

408. b61a5b4530 (válaszként erre: 346. - 7130b15964)
2006. okt. 1. 11:56

Szia Tereza!


Én most hagytam abba 3-om honapja. De csak 7-évig szedtem. Nekem eddig semmi baj nem volt. Remélem nem is lessz.

407. b61a5b4530 (válaszként erre: 326. - Perfi)
2006. okt. 1. 11:50

Szia!


Hát még nem igazán vagyunk rajta mret 3-om honapja hagytam abba a gyogyszer szedését.

A doki azt mondta még legalább még 3-om honapot várjunk. Alig várom, hogy elteljen ez a pár honap. Remélem utánna gyorsan össze jön.


Pusz

406. 'szti (válaszként erre: 405. - Ekka)
2006. okt. 1. 09:22
ilyen a természet :-))
405. Ekka
2006. okt. 1. 09:19

Egy kis merengés:P

Ugye azt mondják, hogy egy normál ciklus 28 nap, így a 14. nap környékén van peteérés. Így a nő egy ciklus során 3 napig termékeny.

Aztán máshol azt olvasni, hogy a termékeny időszak a 14.nap, -2 ill. +2 nap, (magyarul a 11- és a 16. nap között)Ezt akárhogy is számoljuk "már" 6 nap az előző 3-hoz képest:D

Aztán ott a Jónás-módszer. Na, ez felrúgja az eddig olvasottakat, mert semmi köze a peteéréshez. Én pl. a módszer szerint 16- és 19-e között vagyok termékeny.. Viszont a peteérésem 23-án van. (?????)

A következő helyen pedig már azt lehet olvasni, hogy teljesen mindegy mikor szeretkezünk. A lényeg: heti 1-3x össze kell bújni.


Na, ezt rakja össze valaki:P


És a hab a tortán:

Barátnőm férje külföldön dolgozik, havi 1x jön haza. A mensije 3. napján voltak együtt (1x) köv. hónapban már kismama volt..:-)))

404. 7130b15964 (válaszként erre: 403. - Perfi)
2006. szept. 30. 11:21

Keress valami olyan elfoglaltságot, amit szerettél csinálni, de valami miatt felhagytál vele vagy már régen ki akartak próbálni, csak sose volt időd rá vagy ilyesmi. Tűzz ki magadnak valami célt, nem kell nagyszabású dolognak lennie, csak olyan legyen, ami lelkesít, ha eléred. Az a lényeg, hogy a jövővel foglalkozz és ne a múltban történtekkel. Nézz előre, tervezz, ne engedd el magad!


Sikerülni fog! :)

403. perfi
2006. szept. 29. 17:02

Sziasztok!


A héten kicsit befordultam. Eléggé depis hangulatban teltek a napok. Sokszor csak úgy eltört nálam a mécses. Ma volt először könnyebb. Voltam a háziorvosomnál,aki segített és ajánlott nyugtató teát, meg valami alvást elősegítő tablettát, mert hát ugye az sem megy egyszerűen.

Eddig azt hittem jobban viselem a vetélést, de tévedtem. Most jött ki rajtam. Még másfél hetem van a regenerálódásra. Utána megyek dolgozni.

402. Ekka (válaszként erre: 401. - Mimo)
2006. szept. 28. 20:13

Szerintem tökéletes az Elevit, mert abban ezek mind megtalálhatóak.

Én már a babatervezés előtt is szedtem vitaminokat, aztán mióta babát szeretnénk áttértem a 365+ multivitamin készítményre, ez is várandós anyáknak javasolt.

Egyébként nem kell pánikolni, valaki azt mondta itt nekem, hogy Elevit előtt is születtek babák, és milyen igaza volt:-)

Másrészt pedig akik egészségesen táplálkoznak visznek be vitamit a szervezetükbe pl. most itt volt a nyár, rengeteg friss gyümi, zöldség.


Azt mondom, hogy fontos a vitamit, de nem kell azt hinni, hogy a vetélések azért köv. be, mert nem szedünk a terhesség előtt valami szuper készítményt. Persze segítenek, de azt mondom nem ezen múlik 100%-ig a siker.

401. mimo
2006. szept. 28. 20:03
Ezeket külön kellene szedni vagy elég az elevit??Abban is benn vannak ezek??Habár nekem azt mondták hogy a köv. terhesség előtt 3 hónappal kezdjem el az Elevitet,A folsavat, a Magne B6-ot, hogy előzzem meg a fejlődési rendellenességet.habár ezeket szedtem mikor kiderült ez a terhességem azonnal.de lehet késő volt((((((Mire megtudod hogy terhes vagy már a főbb dolgok, szervek, szervrendszerek, idegrendszer kialakul.Igaz hogy meg kell tervezni egy terhességet!!!!!!!No cigi, no alkohol, sok vitamin, egészséges életmód.
400. 'szti (válaszként erre: 399. - 7130b15964)
2006. szept. 28. 19:52
ha kártyában is cinkkelt lappal lehet tutira nyerni... ;-)
399. 7130b15964 (válaszként erre: 398. - Ekka)
2006. szept. 28. 19:48
Akkor cinkkelni kell a pasikat? ;)
398. Ekka
2006. szept. 28. 19:13

Az előbb találtam:-)


A sikeres megtermékenyítéshez sokféle vitaminra, ásványi anyagra és nyomelemre van szükség.


A B6-vitamin például a sejtosztódásban játszik fontos szerepet, s ezért oly fontos a terhesség alatt is. Ezenkívül ez a vitamin a folsavval, a pantoténsavval, a magnéziummal és a cinkkel együtt részt vesz a szexuálhormonok termelésében.


A B12-vitamin és a folsav a petefészek zavartalan működését segíti, hiánya negatív módon hat a termékenységre, és a magzat fejlődési rendellenességeinek kockázatát növelheti.


Az A-, C- és E-vitaminok hátráltatják a sejtkárosító molekulák tevékenységét, és védenek az örökletes betegségektől. Javítják az ondósejtek minőségét, és csökkentik a vetélés kockázatát.


Létezik egy "csodaszer", amelyet átlagos táplálkozással nem vehetünk magunkhoz a szükséges mennyiségben, és ez nem más, mint a cink. Nemcsak a szexuálhormonok termelődésében játszik fontos szerepet, hanem a spermium mennyiségét és a sejtek mozgékonyságát is javítja.

397. Ekka
2006. szept. 28. 18:56

Pár napja teljesen kerge vagyok.. Nyűgös mint a veszedelem, fájnak a melleim, annyit pisilek mint egy elefánt és különben is.. Nyüsz-nyüsz. ..minden bajom van.

Na, most ezt jól esett leírni:-)

396. 7130b15964 (válaszként erre: 394. - Ksmoni)
2006. szept. 28. 18:05
Ugyan már januárig még annyi minden történhet!!!
395. mimo
2006. szept. 28. 17:57
Az az egy most biztos már hogy van peteérésem, a dokik azt mondták megváltozik a hormonrendszer, meg érzem hogy fáj a jobb petefészkem, és mikor terhes lettem azelőtt is ezt éreztem!!!!Juhhééé!!!
394. ksmoni
2006. szept. 28. 13:15

én is azt hittem,túl sokat agyalok a dolgon,de aztán eltelet a nyár(ekkor nem a "produktum" miatt szeretkeztünk)és mégis semmi.Most meg jan-tól mehetek vissza dolgozni:(((((

mimo,nagyon összeszorult a szívem,mikor olvastalak,kitartás,ne veszd el a hitedet!

393. Ekka (válaszként erre: 392. - 7130b15964)
2006. szept. 28. 12:16

Igyekszem:)

Különben meg teljesen lüke vagyok. Így nem lehet egy terhességet kezdeni:D Nyugi van:P

392. 7130b15964 (válaszként erre: 391. - Ekka)
2006. szept. 28. 12:08
Akkor gyorsan pánikold ki magad előtte! Hátha annyira belefáradsz, hogy utána nyugton tudsz maradni:)
391. Ekka
2006. szept. 28. 08:52

Sziasztok.

Annyi rosszat hall az ember, hogy most már ott tartok, hogy lassan elkezdek pánikolni, úgy, hogy még nem is várok babát.

Annyira nem jó ez, nem akarom, hogy az első 3 hónapot rettegésben éljem meg..

390. 7130b15964 (válaszként erre: 389. - Mimo)
2006. szept. 27. 22:33
Jaj, szegénykém. Ez sem egy egyszerű történet. Akkor folytasd a Norbi konyhát, biztosan menni fog, legközelebb nem lesz semmi baj!
389. mimo
2006. szept. 27. 22:16
Sziasztok!!Mi próbálkoztunk hormonkezelésekkel 2 éve, nem sikerült teherbe esnem, most meg mikor szinte nem terveztük akkor lettem terhes.Őrült módon Norbi updateztünk a párommal, habár én csak főztem neki, de én is elhagytam a fehérkenyeret, meg a cukros üditőket, és akkor lettem terhes.Azt mondták egészésgesen élktünk ezért sikerült.5 hetes terhesen elkezdtem szedni az Elevitet, magne B6-ot, minden rendben volt, nem Norbiztunk tovább.sajnos 20 hetesen kiderült beteg a manócska, ezért meg kellett szülnöm(((((((ez 3 hete volt.csak azért irtam le mert tudom régen én is görcsösen akartam és nem sikerült((((most mikor nem várod akkor sikerül, csak mégis kegyetlen a sors.
388. Ekka (válaszként erre: 387. - 7130b15964)
2006. szept. 27. 18:49

Tökéletesen igazad van.. Én pl. azt olvastam, hogy a görcsös "gyártás" -de csúnya szó, de nem tudok jobbat- tökéletes "fogamzásgátló."

ÉS abban is igazad van, hogy ez nem arról szól, hogy gyerünk, adjunk bele mindent, most teherbe kell esnem! ..ha már erről szól a szeretkezés, (bár nem tudom, hogy ebben az esetben ez megfelelő szó)ott már rég baj van..

Szerintem elvezzétek egymást, aztán a baba legyen egy szép vég- vagy mellékeredmény:)

387. 7130b15964 (válaszként erre: 385. - Ksmoni)
2006. szept. 27. 18:44

Áh, azért vagyok ilyen okos, mert még bele sem kezdtem.


Szerintem el sem fogom mondani senkinek, mert tutti, hogy azt érezni, hogy mindenki látni akarja a produktumot (poroszoktatásból származó teljesítménykényszeresség). Ez meg tényleg nem egy verseny vagy munka, hogy az ember mindenképpen eredményt tegyen le az asztalra a hónap végén.


Meg nem tudom, de valahogy olyan "gyártás" hangulata lesz az egésznek, ha semmi más nem jár az ember fejében, hogy most terhes lesz vagy sem. Ha meg már a környezete is ezzel foglalkozik, az külön stresszelő lehet.


Legalábbis most így gondolom.


Ti, hogy vagytok vele? Hogy tapasztaltátok?

386. Ekka
2006. szept. 27. 17:58

Sziasztok:)

Csíkok sehol..:P

Ma egész nap leszakadni készültek a melleim.. Már csak az a kérdés, hogy mitől? Mensi v. baba? Előbb-utóbb erre is fény derül:-))(vagy csík derül?:D )

385. ksmoni
2006. szept. 27. 13:03

Köszi tereza,igyekszem megszívlelni a tanácsod!

Egyébként a doki szerint alul vagyok kezelve,ezért növelte az egyik gyógyszer adagját.A sárgateset hormon nem úgy termelődik,ahogy kéne.

Többiek?Mi újság,hol vannak a csíkok????:)))))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook