Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát tervezünk... fórum

Babát tervezünk... (beszélgetős fórum)


2006. júl. 26. 19:10
Én is köszönöm a tanácsokat.
23. ksmoni
2006. júl. 26. 15:07

Hát,ma kaptam egy új fülest. Állítólag ,itt helyben is vizsgálnak sperma elemzést INGYEN,ha a nőgyógy.ad egy beutalót a páromnak.

Ebből sok mindenre lehet következtetni,ezt még megjátszuk,aztán jöhet a magándoki!Szegény férjem:)

22. mandy
2006. júl. 26. 08:45

Hát ez inkább az orvosodról árul el sokat, nem az sztk-ról :(

Én világ életemben sztk-ba jártam, és minden rendben volt. Azaz úgy pontos, hogy két alkalommal elmentem egy-egy orvoshoz a magánrendelőjébe, de én semmi különbséget nem vettem észre, csak a végén fizetni kellett, nem is keveset ugyebár. De ha nálad ilyen bonyolult a helyzet, akkor nyilván érdemesebb kipróbálni ezt az utat. Mikor mész ehhez az új orvoshoz?

21. ksmoni (válaszként erre: 20. - Mandy)
2006. júl. 25. 22:51

Az az igazság,hogy az sztk-s rendelés nem az alapos vizsgálatokról és beszélgetésekről szól.

Én kérdeztem,mi a teendőm,ő azt mondta,semmi. Ellátta a küretvétel okozta sebet (nagyon kellemetlen volt a vizsg.)és ennyi...!

Most vettem fel a kapcs. egy orvossal,akivel remélhetőleg végignyomozzuk a dolgokat(a magán praxisában)

Jan-ban is előkerültek ezek a tünetek,akkor egy másik doki méhszájsebet diagnosztizált.Ha az kiújult volna,biztosan érezte,látta volna ez a doki is. Elég kusza az egész.

20. mandy (válaszként erre: 19. - Ksmoni)
2006. júl. 25. 15:52

Szia ksmoni,

és a nőgyógyász mit szól a barnás váladékra? Az nem lehet, hogy semmit. Lehet valami fertőzés, amit adtok egymásnak, de akkor azt gyógyszerrel ki lehet írtani. Nem vagyok orvos, de én is jártam már ebben a cipőben.

Mióta próbálkoztok?

19. ksmoni
2006. júl. 25. 14:26

Hello!

Köszi a tanácsokat és a biztató szavakat!

A mi dolgunkat az nehezíti,hogy minden "odajutott" együttlét után barnás trutyi jön belőlem,több napig.Nőgyógy.engem,urológus férjem megvizsg.,semmit nem találtak.Most keresem az okát.

Vhol olastam,hogy az antibiotikum szedése rongálhatja az ondó minőségét és bakteriális fert.okozhat,amit aztán adogatunk egymásnak oda-vissza.Na,erre gondolok,más magyarázatot nem nagyon tudok.

18. Vica26
2006. júl. 25. 13:52

Sziasztok!


Hát nekem sem volt egyszerű "menet"! Mármint a teherbeesés:) Jaj, egy kicsit félreérthetően fogalmaztam:) hi-hi-hi


Tavaly júniusban hagytam abba a fogamzásgátlót, amit hat évig szedtem. (Diane-35) Utána meg is jött az első normál mensim két hét késéssel, majd a következő váratott magára. Persze, már kezdett felcsillani a szemem, hogy talán már sikerült is? A teszt azonban negatív volt. De a "Mikulás" se volt sehol. Elmentem orvoshoz, akik persze türelmet javasoltak, majd idővel visszaáll a hormonrendszerem. Később voltam hormonvizsgálaton is, ahol kiderült, hogy a progeszteron szintem nagyon alacsony, de ekkor se írtak fel semmilyen hormonkészítményt! Legyek türelmes és várjak. Ha februárig nem jön meg, akkor vissza kellene mennem. Csodák-csodájára januárban megjött 7 hónap!!! után:)

S most júniusban fogant meg a bébi fél év után:) Igaz a mensim 28 helyett inkább 35-40 napokra jött, de jött:)


Hát nálunk így húzodott el a baba-project!

Remélem ezután már minden simán megy:)


Sok sikert nektek, és én tényleg tudom, hogy rengeteg türelemre és hitre van szükség! :))))

17. mandy
2006. júl. 25. 13:34

Sziasztok :)

Mi is terveztük már három éve .... igaz tenni nem tettünk érte, mert mindig közbejött valami. Lakást vettünk, akkor felújítás, berendezés, jaj illeték, aztán menjünk el még utoljára hármasban nyaralni (van már egy 7 éves nagylányunk). Aztán júniusban nekiláttunk. Féltem, mert 2001ben volt egy vetélésem, aztán úgy éreztem én ezt még egyszer nem bírom ki, inkább nem is leszek terhes. Feltetettem egy spirált, ez meg ugye fokozza a meddőség esélyét. És láss csodát, mindezek ellenére első hónapban sikerült!

Nekem egy receptem van ... hogy is fogalmazzak ;-)

Minél több kis 'lurkót' juttatunk be, annál nagyobb az esély, hogy az egyik célba ér. Ez érvényes az alkalmak számára is, illetve hogy utána sosem pattantam fel, sőt alápárnáztam az alsómat.

Ne parázzatok, az csak megnehezíti ;-)

16. ksmoni (válaszként erre: 15. - V.erika)
2006. júl. 24. 15:27
Mi is ebben a cipőben járunk.Az orvosok szerint nincs okunk parázni ennyi idő után.Ok.,de a kisfiúnk 1 alkalom után fogant.
2006. júl. 20. 12:08

8 hónapja próbálkozunk a másodikkal,valahogy nem akar össze jönni.


Nagy-nagy gratula Hoxa.

14. Hoxa
2006. márc. 17. 19:49

Igen, megszületett Benji :)

Minden babavárónak nagy nagy hajrá és drukk, mert ez egy csoda! :))

13. Csiri
2006. márc. 17. 01:33

Régen nem jártam erre:) Látom közben megszületett Hoxa kisbabája:)

Szindy! Megnéztem a naptárat, én tavaly októberben voltam harminc, így a 30 éves mezőt tanulmányoztam, aszerint pedig egészen őszig kislány várható:)))))))

12. Hoxa (válaszként erre: 11. - Bige)
2006. márc. 5. 17:08
Hahó, nyugi, itt vagyok, még 2 in 1 :) Benjinek meg se kottyan a hasisimi :))) Sőt, még a hóesésben sétálás sem.
11. bige
2006. márc. 5. 16:21

sziasztok!


Nektek is feltűnt, hogy Hoxa ma egész nap nem volt online? 7-re van kiírva. Lehet, hogy túlsimogatta a hasát? :-)))

10. Hoxa (válaszként erre: 9. - Szindy)
2006. márc. 3. 11:10

Az nekünk bejött, mármint utólag nézve. Merthogy a tábla szerint is fiú jönne ki.

Na majd a második gyereknél figyelembe vesszük :)))


Bár én mindenképp a másodikat is így időzíteném, hogy kora tavaszi baba legyen. Megőrülnék pl. a nyári 40 fokos melegben terhesen. Igaz, télen nehezebb öltözködni, de a szervezetem sokkal könnyebben vészelte át szerintem.

9. Szindy (válaszként erre: 7. - Csiri)
2006. márc. 2. 15:57
Ajánlom figyelmedbe a Befolyásolható-e a születendő baba neme? tudásbázis kérdést. Hátha érdemes ráhajtani a kislányra. :)
8. aed3e137e4 (válaszként erre: 7. - Csiri)
2006. márc. 2. 14:57
Csiri, a lényeg, hogy ne aggódd és ne görcsöld túl, akkor nem kell sokáig várni, majd meglátod :)
2006. febr. 27. 21:06

Kislányt szeretnénk, de persze amennyiben fiú lenne annak is örülnénk. De valahogy a kislány gondolata jobban tetszik:)

Valóban nem rossz a '75-ös évjárat:) De azért már éppen ideje, hogy hozzánk is beköszöntsön a gólya:)

6. Hoxa (válaszként erre: 4. - Csiri)
2006. febr. 27. 11:55
Azért a 1975-ös évjárat nem olyan rossz :))) Én is az vagyok.
5. Szindy (válaszként erre: 2. - Csiri)
2006. febr. 27. 09:34
Fiút vagy lányt terveztek? És miért pont azt?
2006. febr. 27. 00:11
Hát ránk fér a drukkolás, mert már nem vagyok 20 éves és hallottam, hogy nem jön a baba össze minden esetben annyira gyorsan, mint amennyire szeretnénk:)
3. Hoxa (válaszként erre: 2. - Csiri)
2006. febr. 26. 09:33

Szia Csiri!

Nagyon drukkolok nektek, izgalmas időszak elé néztek :)))

Hoxa

2. Csiri (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2006. febr. 26. 00:23

Helló Hoxa


Mi a párommal most kezdtük el tervezni és hamarosan nekilátni a gyerekvállalásnak. Nagyon izgatott vagyok már a gondolattól is és remélem mihamarabb kismamaként üllhetek le a számítógép elé:)

1. Hoxa
2006. febr. 21. 15:28

Ide szeretném csalogatni azokat, akik már tervezgetik a gyermekvállalást.


Beszélgessünk róla :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook