Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Árverezés, kilakoltatás fórum

Árverezés, kilakoltatás (beszélgetős fórum)


112. Mezei Virág (válaszként erre: 99. - Amaunet)
2018. aug. 19. 17:59

46. Hsz-be én is ezt tettem be, bizony nyerészkedtek a szerencsétlenül járt embereken. Igen tisztességtelenül...

Az MNB 136 milliárdot keresett a forintosításon...

111. Smirnoff (válaszként erre: 107. - PöttyösPanka)
2018. aug. 19. 17:58
Mi elég sokáig laktunk sokan kicsi lakásban. Nem azért, mert akkora buli volt. Már majdnem nagykoru voltam, mire saját szobám lett. Én nem tudom sajnálni azokat, akiknek beüt a krach, mert azonnal minden gyereknek sajat szoba kell, és/vagy nem veszünk panelt, mert ciki, csak az új építésű jó.
110. Nyamitörp (válaszként erre: 93. - Amaunet)
2018. aug. 19. 17:58

Az biztos, hogy az nagy hiba.


Gurujka írta, hogy nem kapott a pro..denttől hitelt. Hát az én anyukám szomszédja simán kapott 300.000 ft-ot, úgy hogy segélyből él ő is meg a felesége is és van egy kiskorú a háztartásban. A házuknak meg nem sok kell már, hogy rájuk dőljön. Amilyen sötétek voltak simán elkocsmázták ezt a pénzt is. Mostanában megint könnyebb hitelt kapni. Egy ideig szigorítottak miután kirobbant a devizahiteles dolog, aztán utána annyira lecsökkent a hitelkihelyezések száma, hogy megint elkezdték osztogatni a hiteleket.

109. PöttyösPanka (válaszként erre: 104. - Mezei Virág)
2018. aug. 19. 17:55
Igaz, hogy nagyon dugdosták a forint hiteleket, nehogy valaki azt válassza.
108. PöttyösPanka (válaszként erre: 101. - Birebora)
2018. aug. 19. 17:53
Természetesen közel sem mindenben, de amit önként vállaltam, és amibe belerokkanhat a család, abban azért igyekszem.
107. PöttyösPanka (válaszként erre: 78. - Csikil4ny)
2018. aug. 19. 17:51

Pontosan. A hitelnek kellene a legutolsónak lennie.


Valaki írta lejjebb, hogy érthető, ha valaki nem akar egy szobában élni 4 másik emberrel, ezért hitelt vesz fel, hogy elköltözhessen. Nos, az érthető, hogy nem akar, de sajnos ez nem olyan világ, ahol bárkit is érdekel, hogy egyesek mit nem akarnak. A thaiföldi kisgyerek sem akar napi 12 órát dolgozni éhbérért egy olyan helyen, ahol hírből sem ismerik a munkavédelmet. Sajnos az emberek nem egyforma lehetőségekkel születnek.

106. Smirnoff (válaszként erre: 73. - Birebora)
2018. aug. 19. 17:50
Bevásárolni, és a gyerekeket elvinni pár kulonorara (ha máshogy nem megoldható, bár sztem ez már megkérdőjelezheti a szükségességét), egy milliós autó sem kell. Én ezt láttam otthon, 4 gyerekes családban. De kinek hogy ... Csaknem sirjon, ha rafizet.
105. Amaunet (válaszként erre: 98. - PöttyösPanka)
2018. aug. 19. 17:50

A bankoknak kéne megszigorítani a hitelfelvétel szabályait, vagy azt, hogy kinek ad és kinek nem.

Ma is fű, fa, virág hitelt vesz fel, csak nem gondolja végig, hogy azt miből fogja visszafizetni.

104. Mezei Virág (válaszként erre: 95. - PöttyösPanka)
2018. aug. 19. 17:50

És sok helyen nem is adtak Ft alapút!

Lányomék a lakásukra vettek fel 2007-8 körül, alig találtak olyan bankot, aki hajlandó volt forint hitelt adni.

Ismerősnek autóra, csak deviza hitelt adtak.

103. 12d083b51b (válaszként erre: 95. - PöttyösPanka)
2018. aug. 19. 17:49

Mondom, annak az ügyfelemnek esze ágában sem volt éppen akkor hitelt felvenni. A bank (mert hogy náluk vezette a vállalkozói bankszámlát) hívta fel őket telefonon, menjen be, vagy egy jó ajánlatuk.

És utána még többször is rájuk telefonáltak, szinte belezavarták őket a hitel felvételbe. És hogy a céges autó pár éven belül úgyis eladó-sorba kerül, hát beleugrottak! Mondjuk ők is visszafizették, amikor jött a baj, de minden családi tartalékot össze kellett kaparni!

Vagyis sok esetben a bank volt a hunyó, hogy úgy csináltak, mintha "utána dobjuk" az ügyfélnek ezt a szinte ajándék-lehetőséget, és ne legyen már olyan buta, hogy nem él vele... Nem volt tisztességes, amit csináltak, már az indításkor sem! Ezért gyanítom azt, hogy ők már akkor tudtak valamit!

102. Nyamitörp (válaszként erre: 85. - PöttyösPanka)
2018. aug. 19. 17:49

Én meg nem csinálok úgy, mintha nem lennének felelőtlen és buta emberek. Találkoztam én is nem eggyel. Meg a hiteldömping idején is sokan úgy kaptak hitelt, hogy letagadták, hogy más hitelintézet felé már van tartozásuk, aztán meg próbáltak lavírozni, hogy egyik hónapban ezeket a csekkeket fizetik a másikban meg a másik felét és felháborodtak, hogy egy idő után az összes szolgáltató meg bank a nyakukra járt.

Ettől függetlenül pofátlan feltételekkel adják a bankok a hitelt és nem mindenki teheti meg, hogy ne kelljen felvennie hitelt. Én nem csak azokat sajnálom, akiknek bedőlt a hitele, azokat is, akik tudják fizetni.

Nekem nincs hitelem és szerencsére nem is nagyon volt még eddigi életemben. Valószínű előbb adnám éhezésre a fejem, minthogy felvegyek hitelt, de mindjárt más lenne a helyzet, ha lenne gyerekem vagy bárki akit el kéne tartanom.

101. birebora (válaszként erre: 100. - PöttyösPanka)
2018. aug. 19. 17:49

Én nem hiszem, hogy te az élet minden területen patent tájékozott vagy mindenben és mindenkor:)

De abban igazad van nagy kérdésekben legyünk azok és egy több 10 millás hitel szerződés az.

100. PöttyösPanka (válaszként erre: 97. - Birebora)
2018. aug. 19. 17:47
Itt megint az köszön vissza, hogy ha nem elég tájékozott, hogy felelős döntést hozzon, akkor magára vessen.
99. Amaunet (válaszként erre: 63. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 17:46

Nem a bankok nyelték be az árfolyam-különbözetet, hanem az MNB. Ott van a pénzük az alapítványokban, a zongorákban. Matolcsi gazdálkodik vele.

A bankok csak közvetítők voltak.

98. PöttyösPanka (válaszként erre: 93. - Amaunet)
2018. aug. 19. 17:45
Ez a bankok szemszögéből nem hiba. Ők akkor is elérik, hogy megkapják a pénzüket.
97. birebora (válaszként erre: 95. - PöttyösPanka)
2018. aug. 19. 17:45
Nem egészen jó ez a példa. Az emberek nagy része nem gazdasági és pénzügyi szakember. Naná, hogy az "olcsóbbat" veszi fel.
96. Amaunet (válaszként erre: 61. - Birebora)
2018. aug. 19. 17:42
Erre jó a hitelbiztosítás.
95. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - 12d083b51b)
2018. aug. 19. 17:41
Itt is igaz a mondás, hogy olcsó húsnak híg a leve. Lehetett volna forintalapú hitelt is felvenni, csak a devizaalapú "olcsóbb" volt.
94. Mezei Virág (válaszként erre: 87. - Birebora)
2018. aug. 19. 17:35

Nem mindenki így indul lesz, akinek vissza is kellene majd a nem alacsony törlesztőt is fizetni.


Bár az is igaz, hogy ezt nem a szegényeknek találták ki.

És jól megemelte az ingatlan árakat.

93. Amaunet (válaszként erre: 58. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 17:35

A bankok ott követik/követték el a hibát, hogy olyan embereknek is nyújtanak hitelt, akik közel sem biztos, hogy vissza tudják majd fizetni.

A kamatokat pedig az MNB diktálja. (azon túl a nemzetközi pénzpiac)

92. birebora (válaszként erre: 91. - Piroska52)
2018. aug. 19. 17:34
Gratula, ez nagyon szép:)
91. Piroska52 (válaszként erre: 87. - Birebora)
2018. aug. 19. 17:32

nekem 5-van,

volt hogy hallottam a hátam mögött, ,,,minek annyi,,,

hát,csak, mert nem akart jönni az az egyszem lány,

ha másodiknak jön,akkor nem lenne 4-fiú tesója,

90. birebora (válaszként erre: 82. - Guruljka)
2018. aug. 19. 17:30
De látod, hogy van az ellenkezőjére is bőven példa. És ha már eléred az alsó határt adnak.
89. ab61752c45 (válaszként erre: 78. - Csikil4ny)
2018. aug. 19. 17:30
egy nálunk dolgozó a gyerek ballagására vett föl személyi kölcsönt.már meg is halt,a kezes még mindig fizette.ha nincs pénzem,nem csinálok bulit.
88. birebora (válaszként erre: 86. - PöttyösPanka)
2018. aug. 19. 17:28
Mondasz valamit.
87. birebora (válaszként erre: 80. - Mezei Virág)
2018. aug. 19. 17:27
Egy ismerősöm 4 gyereke van kapott 20 vagy 30 millát CSOK-ként, plusz eladott egy ingatlant és építkezésbe fogott. El nem tudom képzelni, hogy velük mi baj lehet? Szerintem "ingyen" meglesz a háza.
86. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Birebora)
2018. aug. 19. 17:27
Nem azt kell megkérdőjelezni, hogy minek 3 gyerekhez autó, hanem azt, hogy miért vállal 3 gyereket az, aki nincs olyan anyagi helyzetben, hogy felnevelje őket.
85. PöttyösPanka (válaszként erre: 68. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 17:25
Nem csinálunk úgy, mintha a bankok becsületesek lennének. Sőt, úgy csinálunk, hogy tudjuk nagyon nem azok. Ezért nem írunk alá nekik semmit csak úgy. A bankoknak is csak egy céljuk van, a profit. Az üzletkötőik is épp olyanok, mint bárki más, aki el akar adni valamit. Bár tudom, vannak, akik a homeopátiás szereket is megveszik. Ilyen esetben sem a forgalmazót hibáztatod, ha nem gyógyulnak meg az emberek.
84. Piroska52 (válaszként erre: 82. - Guruljka)
2018. aug. 19. 17:24
köszönöm,
83. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Csikil4ny)
2018. aug. 19. 17:22

"nem kell hitelt felvenni csak azért, mert adnak."


Ezt én is mondtam sok fiatalnak, kiröhögtek! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook