Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Árverezés, kilakoltatás fórum

Árverezés, kilakoltatás (beszélgetős fórum)


172. Channa* (válaszként erre: 171. - Birebora)
2018. aug. 20. 15:09

Értem, hogy mire szeretnétek kilyukadni, de az nem a valóság.

A valóság az, hogy a hitelt vissza kell fizetni, a feltételei nem titkosak, és senkit nem kényszerítenek rá.


Sok hitel terméket láttam az elmúlt 23 évben, de egyiknek sem volt uzsora kamata.


Uzsorakamata van már majd nem a Providentnek, illetve léteznek uzsorások, akik viszont nem bankban dolgoznak.


A bankok tisztán beleírják a szerződésekbe, hogy mennyi a kamat. Vagy úgy, hogy a kamat perióduskor érvényes referenciakamat+x%, vagy konkrétan azt, hogy x%. A kondíciós listák mindenkinek elérhetők, illetve neten rá lehet keresni a referenciakamatok mértékére.


1 millióért nem vesz senki új autót, ezért is írtam, hogy használt autót is lehet venni KP-ért, ami olcsóbb.

Ciki, nem ciki, ha erre telik, akkor ezt kell szeretni.

171. birebora (válaszként erre: 158. - Channa*)
2018. aug. 20. 14:47
Nem hiszem el, hogy nem érted mit írunk.
170. birebora (válaszként erre: 159. - Channa*)
2018. aug. 20. 14:46

Nyilvánvaló, hogy van kamat. Mindig is volt. De ami most van az az uzsoránál is rosszabb. Mindegy.


Autó: kimondta, hogy ciki? Szerinted nem egész 1 milláért hol és milyen ÚJ autót vesz valaki? De ez is mindegy:)

169. Channa* (válaszként erre: 167. - Nyamitörp)
2018. aug. 20. 13:06

A kötelező tartalom miatt lesz egyre hosszabb és nem azért, hogy ne olvassák el az emberek.

Tudom, hogy nekem "könnyű", mert bankos témákkal foglalkozok már régen.


Tehát, ha a hitel szerződést nem is olvassuk el, mert hosszú, mert nem értjük, meg egyébként is, akkor is kell tudni, hogy a hitelt vissza kell fizetni, mert nem csak úgy adják ajándékba. És nem csak vissza kell fizetni, hanem adott határidőn belül is, valamint azon belül is maghatározott napokon kell törleszteni.

Ez azt hiszem egyértelmű, ahogy az is, hogy kamatot kell fizetni, amiről az ügyfél tájékoztatva van, ha máshogy nem, akkor a szerződésbe le van írva, illetve van késedelmi kamat, ha nem időben törleszt az ügyfél, illetve ha egyáltalán nem törleszt, akkor behajtják. Felszólítják 30 napos nem fizetés után, 90 napos nem fizetés után felmondják a hitelt, majd elkezdődik a behajtási procedúra (fizetési meghagyás, inkasszó a számlára, letiltás a fizetésből, árverezés....).

Ezt tudja szerintem mindenki. A szerződésből ez a fontos. A többi csak behivatkozza a jogszabályokat, stb.


Tehát, nincs semmi kis betűs, ami olyat tartalmaz, ami miatt hátránya lenne az ügyfélnek. esetleg az, hogy van pl. olyan, hogy fél évig csak 30 ezret kell fizetni, utána viszont 50 ezret, de jellemzően ezt is elmondják az ügyfélnek.


Sok ügyfél szeret azzal "érvelni", hogy nem mondták el neki, nem érti a szerződést, stb. Dehogy nem érti, csak kényelmesebb másra mutatni, mint bevallani, hogy nem akart semmit tenni....


Nem rólad beszélek!

168. Amaunet (válaszként erre: 110. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 22:48

Az említett pénzügyi vállalkozás hitelezési politikája azt hiszem mindenki előtt ismert.

Ők a késedelmi kamatokon keresnek sokat. Kis hiteleket nyújtanak, nem jelzálogoznak, és ha az adós szépe, rendre törleszt, akkor nekik nem lesz bevétel.

167. Nyamitörp (válaszként erre: 166. - Channa*)
2018. aug. 19. 21:07
Fáradt vagyok, biztos sok hülyeséget írtam ma is. Nekem néha ki kell nézni a két szemem, mire elolvasok egy hivatalos szerződést és bevallom vannak olyan megfogalmazások, amiken el kell gondolkoznom, mert első olvasatra nem világos, hogy ez mit takar. Hitelem nincs, de ugyanez a helyzet a szolgáltatóknál is. Lehet, hogy mégis gyengeelméjű vagyok. Sokszor nekem is alig van türelmem ezekhez a szerződésekhez, megértem azt, aki nem bajlódik az apróbetűs résszel és nem tudok 100%-ig egyetérteni azzal, hogy ha ilyen hülye volt, akkor csak hadd vigyék a házát. Van abban is szándékosság szerintem, hogy egy hitel szerződés kb. 10 oldal. Számítanak rá, hogy sokan nem olvassák végig. Ettől még az ügyfél hibája, de ez az én szememben kissé aljas magatartás.
166. Channa* (válaszként erre: 165. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 20:52

Én ezt csak azért írtam mert azt írtad, hogy nincs egyértelműen leírva....

Ha nem erre gondoltál, akkor elnézést!

165. Nyamitörp (válaszként erre: 158. - Channa*)
2018. aug. 19. 20:49
Nekem nem kell elmagyarázni a helyzetet. Nem akarok felvenni hitelt, ha majd szeretnék egyértelmű, hogy átnézem és rákérdezek, ha valamit nem értek. Teljesen nem vagyok gyengeelméjű, de ettől még én nem vagyok olyan merész, hogy kijelentsem, hogy velem nem történhet meg, hogy valamit elnézek vagy elszámolok. A felelősséget nyilván vállalnám, nem rinyálnék, megoldásra koncentrálnék. De annyira se lennék merész, hogy kijelentsem, hogy a bank soha nem él vissza a helyzetével. A jogi oldala biztos okés ezeknek az ügyleteknek, az emberi az más kérdés, nekem erről az oldalról volt meg a véleményem. Tudom, feleslegesen.
164. Piroska52 (válaszként erre: 162. - Smirnoff)
2018. aug. 19. 20:48

jó az,addig jó még itthon van,

ha meg elmegy majd az lesz a jó,

jó éjszakát mindenkinek,

163. Channa* (válaszként erre: 162. - Smirnoff)
2018. aug. 19. 20:46
:DDDDD
162. Smirnoff (válaszként erre: 150. - Channa*)
2018. aug. 19. 20:42
A mamahotel ciki, mint tudjuk... :/
2018. aug. 19. 20:26

ragozhatjuk ezt itt reggelig,

a lényeg akkor is az,ha kölcsönt veszünk fel,azt vissza kell fizetni,

a bank igy is úgy is visszaszerzi amit kölcsönadott,

ha meg beüt a baj,még mindig jobb ha bemegyünk érdeklődni mit lehet tenni,mint homokba dugni a fejünket,és várni a csodát,mert az bizony nics,

160. Channa* (válaszként erre: 77. - Birebora)
2018. aug. 19. 20:04
A szerződés akkor is így szólt.
159. Channa* (válaszként erre: 73. - Birebora)
2018. aug. 19. 20:02

Kamat! Benne van a szerződésben! Azaz tudja, hogy kamatot is fizet!

Miért nem vesz használtat KP-ért? Ciki?

Nekem miért nem ciki a 12 éves s.Ignis? Pont megfelel arra amire használjuk.

158. Channa* (válaszként erre: 68. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 19:58
A bank ebből él! Beleírja a szerződésbe, hogy a hitelkamat a jegybanki alapkamat kétszerese+3%. Ez teljesen egyértelmű. Az is, hogy a futamidő elkezdődik a szerződés aláírásával, és az utolsó törlesztéssel megszűnik. És az is benne van, hogy ha nem fizet az adós, akkor azt behajtják a hatályos törvények alapján. Mi nem egyértelmű ebben?
2018. aug. 19. 19:57
Nézzétek meg A nagy dobás című filmet. Arról szól, miért lett válság. Azt is az ingatlan hiteleknek köszönhetjük, és a bankok nem túl tisztességes hozzáállásának. Tényleg érdemes megnézni.
156. Channa* (válaszként erre: 65. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 19:55

És mit módosít? A kamatot? Ez benne van a szerződésben! Kamat periódus! Azaz a szerződésben foglaltak alapján újraszámolják a hitelt az új kondíciókkal. Ha a kamat periódus alatt a 2% kamat (jegybanki alapkamat) emelkedett 2%-ot, akkor hozzá igazítják a hitelt, ha csökkent, akkor is. Nekem így csökkent a törlesztésem évről évre.

Azaz nem egyoldalú, csak az ügyfél nem tudja, hogy mit jelent a kamatperiódus....

155. Channa* (válaszként erre: 63. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 19:52

És vajon ki volt 2000-ben a kormányfő?

Hát nem érdekes?

154. fincsi5 (válaszként erre: 150. - Channa*)
2018. aug. 19. 19:52

S pláne, akik építkeznek! Mekkorákat...200 alatt el sem tudnak képzelni egy házat.

amikor mi kerestünk, nem hittünk a szemünknek, hogy 80m2-es, új építésűt (6 évest) találtunk.


Házaspár, és 1 gyerek lakta.

Ahogy megegyeztünk, hogy keresünk, egy félelmünk volt: nagy lesz csak, sőt emeletes, ami nekünk már nem hiányzik.

S még ezt sem bírták fizetni, legalábbis azt mondták, azért adják el.

153. Channa* (válaszként erre: 61. - Birebora)
2018. aug. 19. 19:49
Megcsúszni! És ilyenkor be kell menni a bankban és átütemeztetni, haladékot kérni, stb. Ha az ügyfél normális, akkor ebből nincs gond, de ha évekig még a levelet sem veszi át, akkor nem látják azt a nagy fizetési hajlandóságot, így nem tudnak mit tenni...
152. Channa* (válaszként erre: 60. - 12d083b51b)
2018. aug. 19. 19:47

Nem. És nem is a bank kereste meg, hanem egy hozzá nem értő pénzügyi tanácsadó, aki abból él, hogy sok hitelt, biztosítást, stb. rátukmál az emberekre úgy, hogy ő maga sem tudja miről beszél.

A bankok nem tudták, ahogy az emberek sem. Valószínű, hogy ez is politika...

151. Channa* (válaszként erre: 59. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 19:44
Sajnos ez így igaz. Én is ledöbbenek azon, hogy felvették őket...
150. Channa* (válaszként erre: 58. - Nyamitörp)
2018. aug. 19. 19:43

Szerintem meg legtöbb ember azért vesz nagy házat, hogy megjátsza magát.

Hányszor megkaptam én már itt, hogy csak egy 65-70 nm-es lakásom van.

Igen, az van, mert nekem erre telik. Vehetnék én is egy 200 nm-est, és még fizetni is tudnám, de minek? Attól nem leszek menőbb, ha nagy házam van, max. nem tudom fizetni, fenntartani, többet takarítok, stb., aztán majd elveszik. Nem?

3-4 embernek nem elég egy ekkora lakás? Kell a 200 nm?

Nekünk úgy is elég volt egy ekkor, hogy anyósom is velünk élt, pedig simán fenn tudtunk volna tartani nagyobbat is, de minek?

149. Channa* (válaszként erre: 56. - Birebora)
2018. aug. 19. 19:37

A megcsúszás<>lesz@rom az egészet és nem fizetekkel, majd lesz valahogy, stb.

Nem tudom mire számítanak azok az emberek, akik addig várakoznak, amíg el nem adják a fejük fölül a házat?

Ha mást nem, akkor el kell adni, meg kell egyezi a bankkal, hogy máshogy fizeti, letiltják a fizetést és akkor még sok esetben olcsóbb is a havi törlesztés, mint az, ha rendesen törlesztené, stb.

148. papája
2018. aug. 19. 19:29

Sajnos az sem normális, hogy nem egyenlően fejlődik az ország. A már megépült, vagy tervezett gyárak - autó - körül van élet. Van munka, pörög a ingatlan biznisz, fejlődik minden tekintetben a térség. Vannak megyék, amik viszont elmaradottak és kilátás sincs arra, hogy fejlődjön. Ilyen helyen lakunk, nem is csoda, hogy elmentek a gyerekek. Egyik főváros közelébe, de legalább itthon van. A másik külföldön, nem akar visszatérni.

Ha fejlesztenék az anyaországot, munkahely, bér, infrastruktúra több lenne a bér, akkor kevesebben nyúlnának az öngyilkossággal felérő kölcsönökhöz.

HA nem menne ki milliárdnyi pénz határon túlra...akkor bizony nem itt tartanánk.

147. Piroska52 (válaszként erre: 139. - Semleges)
2018. aug. 19. 19:28
Nem
146. Channa* (válaszként erre: 44. - Ab61752c45)
2018. aug. 19. 19:26

Ezt nem fizeti meg a többi adós!

A követelést a bank eladja, ő nem bajlódik vele, majd a behajtó jó kis költségért. És be is hajtja, mert számlát inkasszál, letilt, foglal, árverez...A banknak ehhez semmi köze.

145. Channa* (válaszként erre: 38. - Smirnoff)
2018. aug. 19. 19:23

És az, hogy lehet?

Nekem forint hitelem van. 9 éve 82 eFt volt havonta az induló törlesztés, idén már csak 43 ezer. Csökkent a jegybanki alapkamat, így a törlesztés is csökken. Nekem szinte a felére lecsökkent. sajnos ez alá már nem nagyon megy, mert annyira alacsony a referencia kamat, hogy már az sem fog csökkenni...


Egyébként szerintem is igazságtalan lenne azokkal szemben, akik már kifizették a deviza hitelüket magas árfolyamon vagy akik FT hitelt vettek fel...

144. Channa* (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2018. aug. 19. 19:19
Pontosan.
143. Mezei Virág (válaszként erre: 142. - Fincsi5)
2018. aug. 19. 19:18

:(

A mi pénzünkből...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook