Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


6698. Sylvia.Lili (válaszként erre: 6697. - Noralux)
2016. jún. 28. 15:16

Köszi szépen, vaarenyka, tiszike, nektek is! :)

Örülök, ha tudok valami hasznosat/érdekeset mondani, sose lehet tudni, hogy kinek milyen infó jön jól. :)


Most például azt olvastam, hogy a botox hatása 30 %-kal is tovább tarthat, ha sok cinket szedtek.

Sok hollywoodi színész szerződésben benne van, hogy nem botoxoltathatnak, mert akkor nem elég kifejező a mimika és így nem kapnak munkát, illetve kirúghatják őket... Casting ügynökök panaszkodnak, hogy alig találnak olyan színésznőt (illetve lassan színészt se), aki fel tudja húzni a szemöldökét stb.

A színészek ezért botox light-ot (baby botox) szoktak kérni, hogy káposzta és kecske is, de a hatás csak kb. 3 hónapig tart a szokásos 5 helyett.

Az orvosok egy új receptköteles tablettával hosszbbítják a hatást: Zytaze. Cink és fitáz (phytase) enzim kombinációja, ami a fitátokat bontja (phytate)amik a cink felszívódását ronthatják.

Ahhoz, hogy a botox hatásos legyen, a méregmolekuláknak cinkhez (is?) kell kötődni a testben. 5 nappal a botox injekció előtt kell szedni, ezáltal jóval több tud felszívódni, ami hosszabb hatást eredményez.

Egy kettős vak teszt során kiderült, hogy 30 %-kal tovább tartott a botox, ha 4 nappal előtte elkezdték szedni ezt a tablettát.

Egy próbát megér sima szerves cinket szedni. Ártani nem fog, és hátha... :)

6697. Noralux (válaszként erre: 6688. - Sylvia.Lili)
2016. jún. 27. 21:34

Szia ismét köztünk :)))

Pár betűd változott, de a lényeg:

a tartalom és a stílus maradt!:)

Élmény olvasni!

6696. szédült-napraforgó (válaszként erre: 6695. - Amygdala)
2016. jún. 27. 15:03
Nem hogy semmi, többeknek ártott is. Kb fél évesen kezdődik el egy látványos zsírvesztés.Addig kecsegtető...
6695. Amygdala
2016. jún. 26. 21:29

Sziasztok, egészen új vagyok itt, és egészen zavarban. Milyen kezelést ajánlotok, ha nincsenek ráncaim, csak nagyon laza a kötőszövetem, és lassan szomorú kutyafejem kezd lenni. A műtét korai lenne, meg félek is tőle. Ha 4-5 évig kitart, az már jó.

A HIFU mindenképp nagy semmi?

Köszi a segítséget!

2016. jún. 24. 16:36
Egyébként én vagyok aki magamnak is csináltam. És gyönyörű lett..de csak egy kis horpadast töltöttem fel az államon..de nem ajánlom senkinek hogy magán próbálkozzon..mert nagyon nehéz...és veszélyes..
6693. 01d18476a0 (válaszként erre: 6688. - Sylvia.Lili)
2016. jún. 24. 16:28

Teljesen igazad van...

Én megcsináltattam a szemhéjplasztikat..szikevel (felul) és co2 erbium lézerrel ránctalanítás szemkörnyék.Plusz járom iv ki emelés.(voluma juvederm ) .plusz botox.

Ezek csak igy együttesen lettek tökéletesek..és imádom.

6692. 01d18476a0 (válaszként erre: 6686. - Vaarenyka)
2016. jún. 24. 16:19
Szia vaarenyka.nekem 3ml ment a 2 járomcsontom ki emelesere..plusz még egy fél adag ami vissza maradt az áll feltöltesbol..de nagyon nehéz jó járomivet csinálni. Úgy hogy vigyázz kihez mész. Mert ez már arc szobrászat.
6691. vaarenyka (válaszként erre: 6688. - Sylvia.Lili)
2016. jún. 24. 15:58
Köszönöm!
6690. vaarenyka (válaszként erre: 6688. - Sylvia.Lili)
2016. jún. 24. 15:57
Ez nagyon érdekes és informatív, örülök, hogy megkérdeztem :)
6689. vaarenyka (válaszként erre: 6687. - Kékucika)
2016. jún. 24. 15:56
Már bent is vagy :)
6688. Sylvia.Lili (válaszként erre: 6686. - Vaarenyka)
2016. jún. 24. 12:51

Az arckarakteredtől, a volumenvesztéstől és a nasolabiális redő mélységétől függ, de alapvetően igen.

A járomív töltésével több problémát lehet kezelni, az egész arc látványosan megfiatalodik. Szóval érdemes szerintem erre kicsit többet áldozni. A magas, telt, határozottan kidomborodó járomív a fiatalság egyik legfontosabb jele(Ogee Curve). Ez az, ami idővel ellaposodik, "lecsúszik", és mélyíti, "nyomja le" a nasolabiális redőt. Amúgy ez utóbbit nem kell teljesen eltüntetni, hiszen a kisbabáknak is van. :)A száj körüli "zárójel" mérséklése, eltüntetése itt a cél elsősorban. Ha jók a szövetek, akkor szinte implantátumszerűen lehet használni a töltőanyagokat és ezek valóban tartósabbak.

Mindig az a kérdés, hogy mi a cél (az anyagi korlátokon kívül, persze).

Itt is sokszor volt már róla szó, hogy ha az arc egy részéhez hozzányúlunk, akkor az kívánja, hogy máshol is javítsunk. Tehát ha pl. feltöltik a járomívet, aztán kapsz egy kicsit a nasolabiálisba, de akkor nem árt adni egykicsit az ajkakba, esetleg az állba vagy a száj alatti mélyülő árokba, akkor meg jön, hogy fura a szarkalaábas szem ehhez a megfiatalodott közép-és alsó arcrészhez, akkor mehet oda egy kis botox, de akkor emelni is kéne a szemöldökön, oda is egy szuri... Egy jó orcossal ki kell alakítani, hogy a rendelkezésre álló keretből mit kéne megcsinálni úgy, hogy a lehető legtöbbet hozza ki belőled. Különben a kezelés után nem leszel elégedett azzal, amit a tükörben látsz.

Mindig jó óvatos tempóban haladni, mert sokkal könnyebb hozzátölteni, ha kevés (a szurkálások utáni napok duzzanatának elmúltával derül ki, hogy úgy tetszett magának, amilyen a duzzanattal együtt volt), mint hialuronidázzal eltüntetni az anyagot. Ez azért se jó, mert sajna a saját hialuron savadat is bontani fogja, nemcsak a bevittet és ezáltal mélyedés alakulhat ki.

A lényeg: én inkább gyűjtenék egy alaposabb feltöltésre, mert csak az első alkalom kerül jóval többe, egyszer kell jól megcsinálni, utána a szinten tartás más nem olyan vészes. És persze nagyon jól válassz orvost, mert mint mindig, itt is a legtöbb azon múlik, hogy kinek a kezei közé kerülsz. :)

6687. kékucika (válaszként erre: 6686. - Vaarenyka)
2016. jún. 24. 12:06

Szia Vaarenyka, nekem a nasolabialisbe ment picit nagyobb mennyiség, mint neked, mindez áprilisban volt egy éve. Nem napoztattam, nem szaunáztam, ha megnyomkodom kicsit érezhető még mindig. Meg voltam vele elégedve, nem lett majom arcom, de nem biztos, hogy töltetném ismét. BB látta januárban (nem ő csinálta) és azt mondta szépen lett feltöltve, mert természetes maradt.

Nekem is első körben az orcába javasolták, ami a nevető ráncot is megemeli, de oda dupla töltőanyag kellett volna. Így maradtam az olcsóbb megoldásnál.

Kopogtatok.

6686. vaarenyka (válaszként erre: 6684. - Sylvia.Lili)
2016. jún. 24. 10:54
A járomív töltèse több töltőanyagot igényel,ugye?
6685. vaarenyka (válaszként erre: 6684. - Sylvia.Lili)
2016. jún. 24. 10:50

1 ml Juvederm volumát oszlattunk el.Nazolabiálisban a legtöbb, volt egy mérges ráncom,egy pici az ajakba is ment,mert BB ràbeszèlt.Nekem tetszik, mert a fényképezőgép nem azt "látja",amit eddig.Hogy ez hosszú távon is megoldás-e, az infók ismeretében kérdéses.

Fotó a szemhéjas naplómban becsekkolás után rendelkezésre áll :)

Gondolkodtam én is a szálbehúzáson.Ameddig olvasásban eljutottam itt az elejétől, az sem egyèrtelmű siker (legalább is az FTC).Ha valakinek ezzel kapcsolatban van friss infója (akár egy hsz. száma, amit nem olvastam), kèrem,ne habozzon megosztani velem.

6684. Sylvia.Lili (válaszként erre: 6683. - Vaarenyka)
2016. jún. 24. 07:43

Szívesen! :)

A töltéssel kapcsolatban: csak a nasolabiálisba adtak hialuronsavat? Meg vagy elégedve az eredménnyel? Csak azért kérdezem, mert ilyenkor általában a járomívbe (vagy elsősorban oda) töltenek pótolva a hiányzó volument, így az okot szüntetik meg, mert ez megemeli a középarcot, ami sokkal szebb, fiatalosabb arcot eredményez. Ha ez nem elég, akkor a következményt azaz a nasolabiális redőt is kezelik. Ha önmagában, csak a nasolabiális redőt töltik, kevésbé szokott szép lenni az eredmény, illetve arra kell vigyázni, hogy ne töltsenek túl sokat, mert könnyen majomszerűvé (domborúvá)válik a szájkörnyék.

6683. vaarenyka (válaszként erre: 6682. - Sylvia.Lili)
2016. jún. 24. 06:59
Köszönöm szépen az infót!
6682. Sylvia.Lili (válaszként erre: 6681. - Vaarenyka)
2016. jún. 24. 06:52

Szia!

Alapvetően az extrém magas hő nem jó a szépségnek. Már a mostani 35 C is fokozott szabadgyök terhelést jelent, illetve a hő önmagában, UV nélkül is stimulálhatja a melanociták pigmenttermelését, ami a hiperpigmentációt ronthatja.

Én a szolit is hanyagolnám sok más szempontból is - most nem ragoznám, hogy milyen turbó sebességben öregíted, rongálod a bőröd vele. Számomra rejtély, hogy bár foglalkoztat az öregedés, zavarnak a jelei, mégis az a kérdésed a hialuronsavas töltés után, hogy hogyan öregítsd magad tovább aktívan, de szerencsére nem vagyunk egyformák. :)

Minden fokozza a hialuronsav lebomlását, ami növeli az anyagcserét(intenzív sport pl.), illetve ha jó vérellátású, mozgékony helyen van a töltőanyag (pl. száj).

Ha nem szeretnél a szoliról és a szaunáról lemondani, akkor aszerint csökkentsd a gyakoriságot, hogy mennyi pénzed van sűrűbben töltésre járni, illetve az ezek következtében gyorsított öregedés mennyire fog zavarni, s hogy győzöd majd anyagilag az egyéb kezeléseket.

6681. vaarenyka (válaszként erre: 6679. - 8f8f3a827e)
2016. jún. 23. 10:48
Kérdeztem.Szoli OK.A túl sok szauna gyorsabban "kiviszi"- így mondta.Wellness-fan vagyok.Nem tudom, mi a túl sok.Ezért érdeklődöm a tapasztalataitokról.
6680. kékucika (válaszként erre: 6674. - 8f8f3a827e)
2016. jún. 22. 22:03
Szia Kolbi, a Differin akkor mehet a szemkörnyékre is? Mindig gondosan kikerültem. Valamennyi halványítást akkor gondolom el lehet vele érni ott is.
6679. 8f8f3a827e (válaszként erre: 6677. - Vaarenyka)
2016. jún. 22. 10:16

Kérdezd meg az orvosodat(


Kolbi

6678. vaarenyka (válaszként erre: 6677. - Vaarenyka)
2016. jún. 22. 09:02
hyakuron=hyaluron
6677. vaarenyka
2016. jún. 22. 08:32
Sziasztok!A szemhéjplasztika fórumon voltam eddig többé-kevésbé aktív. Most kaptam egy kis hyakuronsavat a nazolabiálisba BB-től. Ez az első.Mire kell vigyázni?Mehetek szoláriumba?A szaunázás tényleg gyorsítja a töltőanyag bomlását? Előre is köszi az infót!V.
6676. Sylvia.Lili (válaszként erre: 6674. - 8f8f3a827e)
2016. jún. 21. 18:32

Köszi. :)

Hallottam az adapalene-ről, de sosem próbáltam. Mennyiben eltérő hatású a tretinoinhoz képest? Most az Airol-t használom, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyik ismerősöm a tazaroténre esküszik, neki az vált be leginkább.


Igen, ez csak az egyik, és nem azoknak való, akiknek lógó bőrük, nagy volumenvesztésük az arcukon.

6675. 8f8f3a827e (válaszként erre: 6674. - 8f8f3a827e)
2016. jún. 21. 17:43

Elfelejtettem írni, erős fényérzékenyítő hatása van, csak este szabad használni. De ez általánosságban minden retinoid származékra igaz!


Kolbi

6674. 8f8f3a827e (válaszként erre: 6670. - Sylvia.Lili)
2016. jún. 21. 17:41

Jó írás! Kösz. Az első képek, amik a retinol jótékony hatásáról írtak, az a szem körüli ráncok elsimítása volt. Nyugodtan lehet használni rá.


Én a harmadik generációs tretinoin származékot adom, és azt használja a feleségem is hébe-hóba. Adapalen a kémiai neve és a fantázia neve Differin. Itthon is lehet kapni (repectköteles) 2 ezer valahányszáz Ft-ért és a TB még támogatja is.


A lényeg, amit mindig leírok: ez is csak egy gyakorlat a széles skálájú edzésből.


Kolbi

6673. mélykúti (válaszként erre: 6666. - Velvet67)
2016. jún. 21. 15:48
Köszönöm szépen!
6672. Sylvia.Lili (válaszként erre: 6671. - Velvet67)
2016. jún. 21. 15:28
Külföldön veszem, de itthon a Pharmafutár behozza. Receptköteles a kence.
6671. Velvet67 (válaszként erre: 6670. - Sylvia.Lili)
2016. jún. 21. 14:58

én is nagy híve vagyok a retinolnak vagy a retinálnak....

tretinoin-t hol lehet beszerezni???

6670. Sylvia.Lili (válaszként erre: 6658. - 8f8f3a827e)
2016. jún. 21. 14:21

Hát ez édes, hogy bőrgyógyászként hallottál-e a tazaroténről és a tretinoinról... :)

A többit természetesen nem neked írom, csak kiegészítés azoknak az érdeklődőknek, akik nincsenek annyira képben.

Kisregény jön, csak kitartó érdeklődőknek.


Ha egyetlen krémet kellene megnenevezni, amit érdemes megvenni, mert valóban nagyon hatékony, akkor azok az A-vitamin derivátumok gyógyszer formái. Persze nagyon jó a glikolsav és a C-vitaminos kozmetikumok is, de ha csak egyet akarunk kiemelni, akkor az ez. Gyógyszernek számítanak, hiszen a genetika szintjén hatnak a bőrre, szó szerint megfiatalítva a sejteket.

Amellett, hogy ez a legjobb hatóanyag (én is használom a tretinoint), az egyik legolcsóbb, amit el lehet képzelni. Amíg gyártották a Retin-A krémet, addig azt vettem, de valami vivőanyag irritálta a bőröm, bár akkor azt hittem, a tretinoin hatása. Erre akkor jöttem rá, amikor a Retin-A megszűnése után egy másik tretinoin krémet kezdtem el használni, és egyáltalán semmi problémám nincs vele.

A tretinoin "atyja" az amerikai bőrgyógyász professzor, Albert Kligman, aki gyakran hangoztatta, hogy mindent szeretne tudni a bőrről, mielőtt meghal.:)

Az FDA 1971-ben hagyta jóvá akné kezelésére. Az akné-páciensek hamarosan elkezdtek visszajelezni, hogy a ráncaik is eltűnnek a krémtől, s ekkortól kezdtek el kutatni ebbe az irányba is.

Amúgy a botoxnak is hasonló a története: amikor szemész orvosok kancsalság ellen használták, jöttek vissza a boldog páciensek, hogy eltűntek a szarkalábaik, és követelték az újabb injekciót.

Kligman 93 évesen halt 6 évvel ezelőtt, és meglepően szép volt a bőre. Amikor a titokról faggatták korábban, azt mondta: "Kerülöm a napot, Jack Daniels-t iszom és Retin-A-t használok. A túl gyakori használat irritálhatja a bőrt, ezért csak hétvégeken használom." :)

A Jack Daniels-ről nem nyilatkozom, de a legjobb hír, hogy a két legfontosabb dolog, amit mindenki könnyen, fillérekért meg tud tenni a fiatalos bőrért, egyben a leghatékonyabb is: mániákusan kerülni a napot és tretinoint használni.

Csak ezek után érdemes a high tech és a plasztikai sebészet nyújtotta szuper lehetőségekkel élni, hiszen anélkül, hogy mi magunk vigyáznánk a bőrünkre, nagyon korlátozottan lehet csak segíteni a rozoga bőrön.

Sok téves infó kering a tretinoin használatáról. Nem igaz, hogy nem lehet szem köré kenni, hogy nem lehet nedves bőrre használni. Sokan azt hiszik, hogy a tretinoin csupán egy hámlasztó. A vörösség, bőrszárazság és a hámlás valóban a kezdeti használat velejárója, de ennek a mellékhatásnak az oka az irritáció, egyfajta gyulladás (retinoid dermatitis), ami nem valódi és egyenletes hámlasztás, mint amit pl. a glikolsavval nagyon szépen el lehet érni. Szóval aki hámlasztani szeretne, ne ezt használja, ráadásul ekkor kell kitartani, hiszen sokan pont emiatt hagyják abba a használatát, mondván, "sokkal rosszabb a bőröm, mióta ezt kenem." Pár hát múlva elmúlik ez a kellemetlenség, és utána jön a gyönyörű, sima, a fényt fantasztikusan visszaverő, ezért ragyogó bőr, amit szerintem a bőrgyógyászok messziről kiszúrnak (mármint, hogy valaki tretinoint használ), ugyanúgy, mint a dohányosokat, iszákosokat, napimádókat (akkor is, ha épp nem barnák). :)

2016. jún. 20. 13:34
Itt franciaorszagban azt olvastam hogy az arany szál behuzas már régen elavult eljárás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook