Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan fórum

A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan

1 2 3 4 5 6 7 8
2010. febr. 1. 20:57

Valaki szóba hozta az Agykontroll módszerét.Viszont Domján Laci,a módszer oktatója is felhívja a figyelmet a tudat alatt futó programokra,és múltbéli történésekre,mert van,aki fél éves programozás ellenére sem ér el a számára(!) pozitív eredményt az Agykontroll módszerével.És ott nem a módszer a hibás,de a módszer tanítói,elvégzői tisztában vannak azon ténnyel,hogy egy tudat alatt futó program felülírható,de előzetes feltárással,és semmiképp sem csak magunkra utalva,hanem segítséget kérve!Egyik program fut a másik ellen,és a pozitív gondolkodásba,ha csak nem az történik,amit programozunk,belefáradunk,letörik lelkesedésünk.Ki ne volna csalódott,ha pozitívan áll hozzá,mondjuk jó ideje a pénz kérdéséhez,de mégis csak a csekkek,a kiadások nőnek,és jönnek és jönnek.Bizonyára elgondolkozik azon,hogy csak álpozitívan állt ehhez a problémához,de érzelmileg semmit nem adott neki ez a gondolati sor.

Érzelmi toldással nagyobb erőt kap egyik,mint a másik.Ettől függetlenül szabad és kell is pozitívan hozzáállni a dolgokhoz,mert egyik nem zárja ki a másikat!

Aki akar,ennek utána is olvashat,mert az Agykontroll könyveiben is szerepel(pl.Útmutató Agykontrollosoknak).Ezt már az alapító,Jose Silva is tudta,hogy ha valakinek nem a várt hatást okozza a módszer,akkor ott bizony jobban utána kell nézni,fel kell tárni a háttérben,tudat alatt megbújó folyamatokat.

2010. febr. 1. 19:24

Idézet: Balogh Béla "A tudatalatti tízparancsolata" irójától


"Jó szándékkal, pozitív gondolatokkal, nagy lendülettel és szép reményekkel hozzá kezdünk valamihez, ám az eredmény messze elmarad elvárásainktól. Van, aki párkapcsolati viszonyait rontja el sorozatosan, mások anyagi nehézségeiktől nem tudnak szabadulni, és nagyon sokan egészségi állapotukra panaszkodnak. A tudatos gondolkodás és döntés úgy tűnik nem mindig segít. A titok nyitja a tudatalattiban rögzült programjainkban rejlik. Csakhogy a rosszul működő programok, beidegződések, sorozatos kudarcokhoz vezető hitrendszerek felülírhatók, kicserélhetők."

113. Tündér69 (válaszként erre: 112. - Stulika)
2010. febr. 1. 18:39

Elmondanám neked, hogy mióta a válság beköszöntött, rengeteg embert kezeltem teljesen ingyen, egy fillért sem kérve tőlük. Menj el bármelyik gyógyközpontban, hol teszik ezt meg veled? Számomra az volt a legnagyobb öröm, amikor páciensem 3 év után megkeresett, és megköszönte, hogy annak idején segítettem neki.Én nem szellemekben hiszek, én a Vezetőimet kérem néha, és bizony előfordult, hogy másnapra megtörténet a kért dolog. Én hiszek ezekben a dolgokban. Ez Téged mért zavar? Ha valakihez fordulok, azaz útmutatásért van, ha nem tudom, miért és hol akadtam el. A mások hibáztatásáról is tudnék mesélni. Én először mindig azt nézem , én hol követtem el a hibát.

Hogy mit tapasztaltam? Például sok év után jöttem rá, hogy a sok "pozitív gondolkodás" ellenére, mért nem sikerülnek a párkapcsolataim. A probléma az apám miatt volt, aki egy éves koromban elhagyta a családot. Tudatalatt ezek a dolgok, ezek a régi bennrm lévő érzések dolgoztak, és nem tudtam kialakítani normális kapcsolatatot. Mióta ezt rendeztem magamban, azóta kigyensúlyozott az életem.

Látod, ez a baj az emberekkel. Úgy itélsz, hogy azt sem tudod ki vagyok. Semmit nem tudsz rólam, azon kívül, ami az adatlapomon van. Soha nem voltak "pénzes" pácienseim, most jelenleg éppen munkanélküli segélyen tengődöm, és azért küzdök, írok, tartok előadásokat hogy megéljek. Tudod, mindenkinek ingyen segíteni nem lehet, ha éppen ez a munkád. Gondolom neked nem ez, ezért dobálod könnyen a szavakat. A nővér is dolgozzon ingyen? Vagy különben ő sem segít? Vagy orvos is? Különben csak a pénzt hajtja? Te nem pénzért dolgozol? Ha anélkül csinálnád, biztosan te is sokat segítenél másoknak. Ez éppen olyan, mint amit Te írtál.

én írtam valamit, ami az én szemléletem, ti pedig véleményt írtatok.

Mivel a cikk lapokban is megjelenik, gondoltam itt is érdekelhet valakit. De azt hiszem a jövőben felesleges olyan dolgokról írnom, ami gondolkodásra késztet. Sajnos én nem tudok az olyan "csajos" témákról írni, mint hogy milyen színü hajat szeretsz, milyen a műkörmöd stb:-).

Engem nem ez érdekel.

De azt nem igazán értem, miért akarod azt bebizonyítani, hogy én olyan vagyok, mint lent

írad? Én nem írok Rólad véleményt, mert fogalmam sincsen milyen vagy. Nem is akarok véleményt írni, mert nincs véleményem. Én csak olvasom a soraidat, és nem tudom, kinek akarsz ezekkel valamit bizonyítani.

Ha pedig valaki mer álmodni, hát az én vagyok:-).5 éves korom óta, amit elterveztem azt megvalósítottam. Akkor döntöttem el, hogy emberekkel akarok foglalkozni. Egész életemben azt is csináltam.

Még egy félreértés. Én nem kampányoltam a pozitív gondolkodás ellen. Én a pozitív gondokodás technikájáról ítam, és arról, hogy nem minden a pozitív gondolkodás.

Ja, és más terapeuta miért is ír cikket? Nem azért, hogy megossza a gondolatait másokkal? Mert lehet, hogy valakinek segít. Vagy miért írnak sokan könyvet? Szerintem ettől halad előre a világ. Hogy merünk másképp gondolkodni.

112. stulika (válaszként erre: 106. - Tündér69)
2010. febr. 1. 17:35

Örültem volna, ha végre azt írod le, hogy Te mit tapasztaltál, nem utalnál valakire, aki írt egy könyvet, amiben az a valaki azt állítja, hogy. Szeretnék végre arról beszélgetni Veled, hogy Te milyen negatív dolgot tapasztaltál meg az őszinte pozitív szemléleted ellenére. Én olyan húsvér emberekkel beszélgettem, akik csodaként élték meg a pozitív gondolkodás áldásait (megjegyzem, az első pár esetet én is így reagáltam le, de később rájöttem, hogy ez nem csoda, egész egyszerűen működik valami...), akik csak arról tudtak beszámolni, hogy jó irányba ment az életük mióta pozitívabban állnak a világhoz. Arról is mesélhetnél, hogy szerinted a szellemektől mennyivel nagyobb segítséget várhat egy ember, mint saját magától? Ha a szellemekben hiszel, magadban miért nem? Nem tudsz, vagy nem mersz? Vagy csak, ha véletlenül nem sikerül az elvárt dolog, mégiscsak egyszerűbb valaki mást hibáztatni, mint saját magadban megtalálni a hibát? Pedig, csak, ha látod a hibád, akkor tudsz csak változtatni, fejlődni. Higgyél magadban, higyj benne, hogy Te is megérdemled az áhított dolgot, merj álmodni, merj nagyot álmodni, és kitágul a világ. De tegyél is érte, mert az ácsingózás önmagában kevés. És ha elérted a célod, és az emberek azt mondják rád milyen mázlista, ne csak legyints, hanem legalább egy embert avass be a titkodba, hogy ő is megtapasztalhassa a benne rejlő erőt.

Te azt mondod, hogy adsz az embereknek, én azt mondom elveszel. Mit adsz nekik? Csupán egy lehetőséget, hogy egyáltalán halljanak Rólad, megismerhessenek, és főleg, hogy súlyos ezrekért, tízezrekért "segítsél" rajtuk. Mit veszel el Tőlük? A reményt, a hitet, hogy pénz nélkül is sokat tehetnek magukért. A kishitű kételkedőnek nagy kapaszkodó, amikor szkeptikus által látja igazolni, hogy ne próbálkozzon, úgy sem sikerülhet, Ő sohasem tud tenni magáért semmit, csupán a szkeptikus segíthet rajta. Azt mondják az embereken nem úgy segíthetünk, ha egy halat nyomunk a kezükben, hanem ha megtanítjuk őket horgászni. A mi esetünkben Nálad a hal, Nálam a horgászbot. És én mit veszek el, ill. mit adhatok nekik? Elveszem tőlük a rossz beidegződést, hogy a gondolkodásukon, körülményükön csakis kivül álló változtathat. Elveszem a meggyőződésüket, hogy a szegény ember az is marad, hogy amikor látják a szomszédot szép házat építeni, ők beletörődjenek, hogy nekik sosem lehet olyan, elveszem tőlük azt a szent meggyőződésüket, hogy ők kövérnek, csúnyának, szegénynek, stb.-nek születtek, és így is halnak meg, hogy őket nem lehet semmiért szeretni. Viszont adhatok egy eszközt a kezükbe ahhoz, hogy megszeressék magukat, ezáltal mások is szeressék őket, hogy megtanuljanak bízni saját magukban, hogy elérhessenek bármit, jelzem, bármit, amihez meg van a kellő vágyuk, hitük, elvárásuk, hogy megtegyék a kellő lépéseket a célok eléréséhez, és ne másra kelljen várniuk. Adok egy eszközt, ami csak akkor működik, ha tiszta szándékkal használják (ugyanis ez nem a fekete mágia), és ha kellőképpen kitartóak (bár ezt is lehet programozni) céljaik eléréséhez. Honnan vetted a bizonyosságot ahhoz, hogy az általad sosem tapasztalt dolgok nem működnek, ill. azok pont az ellenkező módon működnek, mint kellene? Egy-két jelentéktelen írásból? És miért nem a több száz jelentékeny, elismert ember írásának hiszel? Miért félsz ennyire a pozitív szemlélettől? Miért félsz a megtapasztalásától? És főleg, miért Te vagy a hitelesebb, aki ellen kampányol a pozitív gondolkodásnak, véleményem szerint csupán azért, hogy minél több pénzes páciense lehessen a kineziológiában? Szerinted miért ne lennék Én a hitelesebb, aki azt mondom a rászoruló embereknek, ha gondod van, gyere ingyen adok egy eszközt a kezedbe, amivel megváltoztathatod az életed jó irányba. Melyikünknek fűződik érdeke az igazmondáshoz? Mi érdekem fűződik ennyire védeni a pozitív gondolkodás becsületét? Csupán az erős hitem, ami a megtapasztaláson alapul.


Örülök, hogy csak kibújt a szög a zsákból, mármint, hogy mire ment ki az egész : "Aki Budapest környéki vagy Budapesti és szeretne velem tovább vitatkozni, azt szeretettel látom március 5-én a Csabaházban Rákoscsabán:-). Akinek infó kell, elküldöm privátban." - idéztelek. És ez is csak engem igazol, hogy érdek nélkül sosem támad senki olyat, amit nem ismer... Minden fórunozó belátására bízom, hogy melyikünknek hisz jobban. Mindenesetre nagyon sajnálom, hogy ilyen cél érdekében "ezoterikus szemléletű" ember az ezotéria másik ágát beáldozta :(


Azért örülök, hogy csak kiderült a cikk hátsó szándéka. Csupán az a baj vele, hogy negatív erők árán akartad elérni

111. c502273b01 (válaszként erre: 98. - Tündér69)
2010. febr. 1. 16:20
Oké:-))Én várom,majd szólj,ha megjelent.Mindig csak tanulhatunk az újabb felfedezésekből,amiket beépíthetünk hasznunkra életünkbe.
110. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 109. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 1. 16:18

Kicsit zavaros lett az egyik mondatom, javítom, mielőtt féleértenétek.

De azt hiszem sem a pozitív hozzáállás, gondolkodás, sem a tudatalatti megismerése, nem az a terület, amit érdemes lenne leszólni, vagy el lehet vetni.

2010. febr. 1. 16:15

Na, kicsit visszább olvastam :-). Ez a baj az írott szóval, hogy könnyen félreérthető. Szerintem az igazság valahol középen van, mint általában. És nem értem, hogy aki pozitív gondolkodásról papol,- elég agresszíven-, és szinte látom, hogy közben inkább fortyog, mint mosolyog, mégsem ismeri el a tudatalatti hatalmát. Szakirodalmat lehet találni mindenre. Olyanokat is, amiket, prof. dr. tábornok, diktátor rangú emberek publikáltak, akármilyen tudományos magazinokban. De fejlődünk. A tudomány is. Napi szinten cáfolnak meg elméleteket minden területen. Ami tegnap még üdvös volt, az ma elvetendő. De azt hiszem sem a pozitív hozzáállás, gondolkodás, sem a tudatalatti megismerése, nem az a terület, amit érdemes, le lehet húzni, vagy el lehet vetni. Mindkettőnek helye van, érdekes és hasznos. És mindkettőre igen sok publikációt építettek. Csak el kell olvasni őket. És el kell fogadni, hogy mindig is lesznek ilyen olyan irányzatok. Mindenki azt képviseli, amit közelebb érez magához. Vegyük csak szerencsétlen Freud-ot. Vannak szakemberek, akik a pszichológia, pszichoanalízis atyjának tartják, van, akik meg egy idiótának.

És igenis, a pozitív gondolkodás tanulható, ahogy azt már előttem többen is mondták. De nem mindegy, hogyan. És lehet vitatkozni rajta, hogy ki miért hal meg fiatalon. Engem biztosan nem győztök meg arról, hogy egy kisgyerek, aki meghal, elvégezte a feladatát, és az is a feladata, hogy rákban, vagy más súlyos betegségben haljon meg. Ezt senki sem érdemli. És ott van tucatnyi semmirekellő, aki meg 80 éves koráig él. Ugyanakkor tuti, ha azon görcsölsz, hogy az összes felmenőm fiatalon halt meg, akkor én is így fogok, akkor így is fogsz. Ez olyan, mint a péntek 13. Ha azt sem tudom, hogy péntek 13 van, semmi sem történik. Mert nem foglalkozom vele, még tudat alatt sem. De ha egész nap a balsorsomat várom, el is jön. És nem azért, mert a Mindenható azt írta a nyagykönyvbe, hogy ennek a hülye nőnek ma téglát ejtek a fejére, és mellékesen péntek 13-a van. Hanem egyszerűen csak saját magadat hecceled, ami által figyelmetlenebbé válsz, és az összes többiek is, akik ezen görcsölnek, és máris ott a baj. És ebben bizony benne van a tudatalatti.

108. 274c9996b8 (válaszként erre: 103. - Stulika)
2010. febr. 1. 16:03
Igen , en is nagy csodaloja vagyok az agykontrollnak es azon belul a LEGJOBB oktatonak ; Domjan Laszlonak ! Aki csodalatos ember szerintem , na es az agykontroll feltalalojanak Jose Silvanak !
107. Tündér69 (válaszként erre: 103. - Stulika)
2010. febr. 1. 15:54

Ismerem Domján Lászlót. Az agykontroll valóban jó dolog. Az is biztos, hogy nagy a tudása. De a gyógyszereket is nagy tudású emberek, kutatók fedezik fel, melyekről évek múltán kiderűl, hogy több kárt okoznak, mint hasznot. Ezzel nem őt akarom leszólni, félre ne értsed, nagyra értékelem a munkáját. De nem biztos, hogy ő mindent tud a világról. Lehet hiteles, de ne mindenttudó. Én mindenre fenntartással nézek, még a saját dolgaimra is:-). Soha nem mondhatjuk azt valamire, hogy ez csak így jó, és csak ez a jó.

Mindemelett lehet nagyon jó:-).

106. Tündér69 (válaszként erre: 104. - Stulika)
2010. febr. 1. 15:45

"de mivel csak pozitív dolgot programoztam pozitív szavakkal, ezért semmi rossz sem történik. " idézlek:-).

Ismét utalnék Simonfalvy Tamás: Gyógyító agy című könyvére. Érthető magyarázatot ad, miért történhet mégis rossz dolog:-). Abban olvashatsz megtörtént eseteket is!


Aki Budapest környéki vagy Budapesti és szeretne velem tovább vitatkozni, azt szeretettel látom március 5-én a Csabaházban Rákoscsabán:-). Akinek infó kell, elküldöm privátban.

105. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 96. - 35491a860f)
2010. febr. 1. 15:43

Talán kicsit figyelmesebben kellene olvasnod :-). Éppen azt írtam, hogy a mantráknak semmi jelentőségük, főleg, ha nem is hiszed el, amit mormolgatsz.

De bizony nem mindig van lehetőséged pozitív emberekkel körülvenni magad, és a negatívokat sem küldheted a sunyiba, mert teszem azt a főnököd, a gyereked tanára stb. De a pozitív hozzáállással megtanulhatod kezelni a stresszes helyzeteket, hogy legalább a magad számára elviselhetővé, stresszmentessé tedd őket .

104. stulika (válaszként erre: 101. - Tündér69)
2010. febr. 1. 15:27

Hidd el én sem haragból mondom, amit mondok. Mint nagy költőnk írta : "Érted haragszom, nem ellened..."

A kigyó-béka dobálást pedig nem én kezdtem. Bár az általam írt kifogásokat megcáfolni nem tudtad, csak átlépted, vagy újból úgy tálaltad, mintha az tudományos lenne, sajnálom...én pedig nagyon szeretem az építő vitákat, amiből tanulni tudok. Dogmákból, fél(re)információkból pedig erre képtelen vagyok:) Vagy ez is az én bűnőm?

103. stulika
2010. febr. 1. 15:21

Figyelmetekbe ajánlom az alábbi cikket : [link]


Dr Domján László mellesleg orvos-kandidátus. Ő a pozitív gondolkodás elkötelezett híve :))) Ő tanított az agykontrollra. Nekem Ő a HITELES EMBER. Ugyanis amit mondott, azt megtapasztaltam, és minden igaz.

102. Tündér69 (válaszként erre: 100. - 35491a860f)
2010. febr. 1. 15:08

Nyugodtan, már megszoktuk:-)). De addig még egy saját cikkemet kell végigszörnyölködnötök:-).

Sajna, abban is benne lesz a tudatalatti:-).

Valahogy ez a mániám:-).

101. Tündér69 (válaszként erre: 91. - Stulika)
2010. febr. 1. 15:03
Hála istennek nem csak a kineziológiát tanultam meg az elmúlt 10 év alatt, hanem még sok más dolgot is:-). Az, hogy nem fitoterapeuta vagyok, még nem jelenti, hogy nem értek a gyógynövényekhez. Bizony, azt is megtanultam. Valóban sok a kókler a kineziológia területén is, pácienseltől hallok dolgokat. Még csoda, hogy ezek után el mernek jönni. A párom hamarosan megírja a cikket, betettelek a kedvencek közé,nem felejtelek el:-). Nehogy azt higgye valaki, hogy én haragszom a negatív kritikák miatt. Dobáljatok nyugodtan kígyót-békát:-).
100. 35491a860f (válaszként erre: 98. - Tündér69)
2010. febr. 1. 14:47
Most már én is várom a párod cikkét, már csak kíváncsiságból is. Ne aggódj nem fogok nektek ugrani, ha esetleg nem értek majd egyet. :))))
99. 35491a860f (válaszként erre: 95. - Tündér69)
2010. febr. 1. 14:46
Akkor legyél szíves olvasd végig még egyszer, amit írtam. Nem azt írtam, hogy te és a párod hülyék vagytok és az összes kutató az! Azért ennyire nem kell kiforgatni mások szavát, mert azt nagyon nem csipázom!!!! Hanem azt írtam, hogy ti a tudatalatti hülyeségeiben hisztek! Nem ugyanaz a kettő, vágod???? És nyilván mindenkinek úgy alakul az élete, az alapján, amiben hisz. Ha te abban hiszel, hogy így a tudatalatti, meg úgy a tudatalatti, akkor aszerint fog az életed is alakulni. Ha meg valaki másban hisz, másképp fog alakulni az élete és lehet, hogy épp rácáfol a te teóriádra! Egyébként meg minden elismerésem azoknak, akik olyanok, mint a párod és külföldön is közlik a cikkeiket, DE (!!!!) annyiszor bebizonyosodott már a történelemben, hogy a tudományos kutatásokra mindig, de kivétel nélkül mindig rácáfolt és rácáfol a mai napig is valami, amit csak "megmagyarázhatatlan dolgoknak" szoktak nevezni! Én ezért nem bíznám magam rá 100%-ig a tudatalattimra, mert egyáltalán nem biztos, hogy "ő" a felelős mindenért.
98. Tündér69 (válaszként erre: 90. - C502273b01)
2010. febr. 1. 14:42

Most már biztosan megírja:-))).

Alátámasztva bizonyítékokkal.-)).

97. 35491a860f (válaszként erre: 94. - Zizisicc)
2010. febr. 1. 14:39
Ja-ja, arról vagyok híres! ;))))
96. 35491a860f (válaszként erre: 93. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 1. 14:39
Na én meg ezzel nem értek egyet! Nem mantrákat kell mormolni, nem azáltal lesz jobb az életed, és nem a mantrák mormolgatása által fognak teljesülni legnagyobb vágyaid, hanem azáltal, hogy minden rosszban van valami jó elv alapján, mindennek megtalálod a napos oldalát és nem csak feketén-fehéren az árnyékosat nézed! Nem elég az, hogy valaki csak mormolgatja, hogy gazdag akarok lenni, gazdag akarok lenni, hanem tenni is kell érte, hogy fellendüljön az anyagi helyzeted és közben a jót kell keresni, a jót kell nézni mindenben és nem azt, hogy bakker x és y már megint át akarnak verni. Ha tudod valakiről, hogy rosszindulatú, azzal az emberrel ne foglalkozz, kerüld messziről és csak olyan emberekkel vedd körül magad, akik jó hatással vannak rád. És a legfőbb, légy minél többet vidám és élj békében önmagaddal akárhogy is nézel ki külsőleg, meg, mert a belső boldogság valóban kisugárzik és ezt mások is észreveszik.
95. Tündér69 (válaszként erre: 81. - 35491a860f)
2010. febr. 1. 14:38
Senki nem akarja megmondani Neked, hogy mit tegyél és hogyan gondolkodjál. Naponta több száz terapeuta ír cikkeket különféle újságokban, amivel nem értenél egyet. Az enyémmel sem értesz egyet, ez nem baj:-). Mellesleg én nem a vonzásról beszéltem, mert a Titok és társai azt boncolgatják. Szerintem nem kellene egy több diplomás kutatót hülyének nevezni, csak azért mert valaki nem ért bizonyos dolgokhoz. Két felfedézése van, ami éppen a tudatalattival kapcsolatos, és külföldi tudományos lapokban közölték le. Ezeket a cikkeket pdig szintén neves kutatatók bírálták. Hogy ennyi hülye ember van a tudományban?
94. Zizisicc (válaszként erre: 87. - 35491a860f)
2010. febr. 1. 14:12
Szóval elfojtasz ezerrel? ;o))
2010. febr. 1. 13:58

Sziasztok! Nem olvastam végig az összes hozzászólást, így lehet, olyasmit írok, ami már elhangzott előttem.

Az első kérdés, ami eszembe jutott, minden felvetett problémára, hogy de ki mondta, hogy ez így pozitív és így kell? Minden ezzel a területtel foglalkozó könyv alappilére: hiába mondogatsz magadban szeretem magam, vagy állati dögös vagyok mantrákat, ha NEM HISZED EL ÉS NEM OKOZ JÓ ÉRZÉST. A pozitív gondolkodás lényege nem az elfojtás, és a mindenáron én akkor is rohadt jól fogom magam érezni a bőrömben. Hanem az, hogy megtanuld - és ez hosszú folyamat, hogy az alaphozzáállásod inkább a félig teli pohár felé billenjen. Senki sem mondta, hogy boxzsákként kell viselkedni, és elviselni, ha minden idióta téged rugdal. De megtanulhatod, hogy a véleményedet ilyen esetben is saját belső derűddel, higgadtsággal, erőszakmentesen mondd el. Persze a fogadó fél nyilván nem mindig vevő erre, de akkor meg úgyis mindegy, hogy pozitív, avagy negatív a hozzáállásod. Ezt az ún. zsiráfnyelvet most tanulom, főleg, mert a gyerekeimmel szemben egyértelműen változásokat kellett bevezetnem az ordibálás helyett. De működik. És nem mondom azt neki, mosolyogva,hogy jaj kisfiam, milyen jó, hogy összetörted 2 hete azt a tojást a kamrában, és jól rápakoltál, hogy ne vegyem észre, majd anya feltakarítja. Hanem nyomatékosan, de nem ordítva elmagyarázom neki, hogy nem az a bosszantó, hogy eltörted, az előfordul, hanem, hogy nem szóltál rögtön. Most szükségünk lesz erre, meg erre, hogy feltakarítsuk. Igen, neked is, de segítek. És láttam a szemében a döbbenetet és hálás volt érte, hogy nem aláztam meg, nem mondtam neki milyen béna stb. És nem mellesleg én sem lettem idegbeteg.


A Titok könyv-höz én túl gyakorlatias vagyok. Közel sem találtam annyira hasznosnak, mint pl. a Kérd és megadatik-ot. Amiben pontos gyakorlatok vannak 1-1 problémára, amik alapján lényegesen könnyebb megérteni, kivitelezni a pozitív gondolkodást, kiküszöbölve az itt felsorolt negatív hatásokat.


A SORS pedig nem biztos, hogy ennyire megfogható valami, hiszen akkor megszűnne az Én hatalma. Akár kicsivel írom, akár naggyal. Ennyi erővel nyugodtan ülhetünk a trutyiban, mert nekünk biztos ez van megírva. Egy frászt. Persze vannak dolgok, amikre azt mondjuk sorsszerűek, de ezeket úgyis csak utólag értjük meg, talán a rossz dolgok hasznát is látjuk bennük. De a sors talán csak egy irányvonal. És ha valóban ennyire erős, akkor pozitív ide vagy oda, vannak dolgok, amiknek meg kell történni. De az nem mindegy, hogy hogyan éled meg ezeket a dolgokat. Senki sem mondta, hogy ha pozitív vagy, csak jó dolgok történnek majd. De nagyban befolyásolja a hozzáállásodat, bátorságodat az élettel szemben. Mert nem az a bátor, aki nem fél. Hanem az, aki szembe mer nézni a félelmeivel, a problémáival. Ebben segít a pozitív gondolkodás. Hogy hagyod, hogy minden nap azt mondhasd, "fúj, ez egy szar nap". Vagy megállsz egy pillanatra és azt mondod, fúj ez egy szar napnak indult, de körülnézel, és keresel valamit, ami szép, és felderít. Szép virág, szép ház, aranyos hóember, tök mindegy. Én ilyenkor latin zenét hallgatok :-). De ezt bizony tudatosan meg kell próbálni. Az is lehet, hogy nem fog menni. De idővel igen.

És aki egy kicsit is komolyan veszi a pozitív gondolkodást, és nem csak azt akarja igazolni, hogy ez a sok ezoterikus süketelés nem működik, az nem fog reggel úgy felkelni, hogy (elnézést) B.... meg, még mindig nem vagyok olyan gazdag, mint Bill Gates, pedig egész éjjel azt a rohadt mantrát mormoltam.

De ha már arról letudom magam szoktatni, hogy minden vackon görcsöljek, menni fog. Tapasztalat.

2010. febr. 1. 10:56
Nekem tetszett a cikk, és szerintem még érthető is:p
91. stulika (válaszként erre: 74. - Tündér69)
2010. febr. 1. 10:47

Szeretnék kérni néhány ilyen cikk elérhetőségét (cím, kipublikálta, hol publikálta), hogy lássam mi is az igazi probléma:) Ugyanis ha én csak pozitív dolgokat programozok de nem megfelelően (akár a technikával, akár a szavakkal legyen a gond), akkor mi történik? Nem történik meg velem az a jó dolog, amit én szeretnék elérni, de mivel csak pozitív dolgot programoztam pozitív szavakkal, ezért semmi rossz sem történik. Ezek a dolgok a cikkedben összeférhetetlenek a pozitív életszemlélettel, akkor meg miért vannak ott? Miért nem arról szól a cikk, hogy hogyan lehet felismerni a pozitív gondolkodást. Nem a divatból mondottat, hanem a szív mélyéről jövő igaz dolgokat. Mindenkit elárulnak a szavai, tettei, bárhogy is szeretné leplezni. Ahogyan Te is csak elárultad Magad, hogy nem valami mellett kampányolsz, hanem valami ellen, ráadásul teszed úgy, hogy a témáról igencsak felületes tudással rendelkezel - idézlek : "Én kineziológus vagyok, nem konkrétan a pozitív gondolkodással foglalkozom:-)". Van egy régi kínai bölcsesség, miszerint az érzéseink nem mások, mint a gondolataink kivetítése. De van egy másik törvényszerőség, miszerint a gondolataink meghatározzák érzelmeinket, és érzelmeink által cselekszünk. Tehát baj akkor lehet, ha valaki nem őszintén pozitív beállítottságú, és a gondolatai szerint (ami már nem mindig pozitív) programoz, már pedig csak úgy tud. Ilyen esetekben valóban beláthatatalan dolgok történhetnek...de mindenkinek viselnie kell ezek következményét.

Mégegyszer elmondom, ha akarod megérted, ha nem akkor úgysem. A pozitív gondolkodású ember attól az, hogy ő csak pozitív dolgokat akar. A pozitív azt jelenti, hogy sosem úgy akarok elérni dolgokat, hogy valakinek abból a legcsekélyebb kára, hátránya származzon. Például munnkaélküliként már vagy száz helyre jelentkeztem, de sehol sem én lettem a befutó. Mit csinálok? programozok. És hogyan? Semmiesetre sem úgy, hogy tudom a szomszédomnak pl. pazar állása van remek bérért, nekem is jó lenne ilyen, no akkor fúrjuk ki, és konkrétan az ő munkakörére programozok. Ehelyett azt programozom, hogy olyan állásom van, ami a képzettségemnek, elvárásaimnak maximálisan megfelel, a cégnél is elégedettek velem, és én is elégedett vagyok a céggel. Azért is hoztam fel ezt a példát, mert 1996-ban ez megtörtént velem (1995-ben végeztem el az AK-t), és 1997.01.01.-től dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Akkor most kérdezem, ebben a helyzetben mi a nem pozitív? Senkit nem bántottam azzal, hogy ezt programoztam, tehát negatív dolog nem történt. Hogy lenne ebből baj? A programozással csupán a feladatra összpontosítom minden idegszálam, és bevonzom az életembe azokat az embereket és a helyzeteket, amik segítenek. Ha nem pozitív a perogramozás, a válasz sem lesz nagy valószínűséggel pozitív.

Úgy gondolom, hogy szerencsésebb lett volna a kineziológiáról írni cikket, ha azt ismered, tudod, mint a pozitív gondolkodásról, ha azt meg nem, vagy csak felületesen. Engem is érdekel többek között a kineziólogia is, olvastam is sok mindent róla, azért cikket nem írnék róla így "amatőrként", felületes tudással, megtapasztalás nélkül, ugyanis nagy különbség van az "hallottam róla" és a "tudom, megtapasztaltam már" között. Én is hallottam már olyan "kineziológusról", aki többet ártot, mnit használt. De kérdezem ettől maga a módszer a rossz, vagy csak az alkalmazása történt rosszul, vagy csupán egy kontár kezébe került az illető?

A tudatalatti nagyon izgalmas dolog, kíváncsian várom a párod cikkét. Ha megtennéd majd, hogy jelzed hol tudom elolvasni, azt megköszönném.


Végezetül annyit szeretnék még, hogy a pozitív életszemlélet elsajátítható, mivel mi emberek életünk során állandó változásban, fejlődésben vagyunk. Csak rengeteg önkontrollra, türelemre, kitartásra van szükség hozzá. De hiszem, hogy napról-napra gyarapszik a pozitívan gondolkodó, élő emberek tábora, akik azt vallják, hogy "ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI" nagyon jó dolog. Akik felismerik, hogy önmagunkért csakis mi tehetünk, úgy éljük az életünket, amilyen döntéseket hozunk, legyen az jó ill. rossz, de mindezért csakis saját magunkat dícsérhetjük, ill. okolhatjuk és nem a környezetünket, körülményeinket. Hiszen ki mint vet, úgy arat:))) Hiszen azt az energiát, amit az önmagunk sajnálására, mások okolására fordítunk, azt fordíthatjuk saját életünk jobbítására, gazdagítására (és ez nem csak az anyagi gazdagság) is.

2010. febr. 1. 10:45
Tündér,én azért érdeklődve várom a férjed cikkét,mert a téma nagyon érdekel,mármint az agykutatás területe.
89. 35491a860f (válaszként erre: 88. - C502273b01)
2010. febr. 1. 10:43
Egyetértek. :)
2010. febr. 1. 10:43

Hűha,látom,mindenkinek megvan a véleménye....egy a lényeg:ne tettessük magunkat pozitívnak,inkább érezzük át azt,és annak arathatjuk le gyümölcsét:-)

Viszont el kell fogadni,ha nem minden nap tudjuk hozni ezt a pozitív formánkat,de ezzel együtt is szeretni kell önmagunkat,mert azok is mi vagyunk...és tapasztalatom szerint,minden mélyrepülésnek megvan az oka,és aztán újult erővel jöhetnek a vidám,tetterős napok.

87. 35491a860f (válaszként erre: 86. - 40163fd81d)
2010. febr. 1. 10:43
Örülök. :))))) Egyébként nem vagyok fanatikus, csak egyfolytában azon dolgozom, hogy boldog, vidám, kiegyensúlyozott jövőt teremtsek két gyönyörű gyermekem részére és ezt csak akkor tudom megtenni, ha én is pozitívabban gondolkodom. Mert ha Anyuci boldog és vidám, akkor a család is az, mert minden család motorja az Anya. És ha egy Anya kiegyensúlyozott, akkor könnyebb ellavírozni az élet viharaiban. Hú, de költői voltam. ;)))))
2010. febr. 1. 10:36

Ó,azért hidd el,a leírt mondataid sok mindent elárulnak,és mindez át is jön.


:))

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook