Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? fórum

A pozitív gondolkodás valóban jobbá teszi az életet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
148. 50aa831df8 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2017. febr. 10. 06:44
Az élet olyan, amilyen, de ha mosolyogva éled - visszamosolyog. :-)
2013. máj. 10. 00:32

Figyeljetek!

Ha ezt a lehetőséget nem veszitek figyelembe, mint abszolút közérzet javító, sikert hozó és egészséget generáló eszközt, akkor mire vártok????????

2013. febr. 5. 19:54
Persze ! De leginkább maga az embernek kell megtapasztalni a dolgokat !
2013. febr. 3. 18:40
IGEN MINDENKÉPP!:-)))
2013. febr. 3. 09:43
Nem teszi jobbá, de másokat annyira felbosszant, hogy érdemes kipróbálni. :)
143. happy3
2012. nov. 24. 12:16
Helló!Valami hasonló történt velem is,mint Éda 89-el. Korábban folyton csak a rosszat láttam mindenben,elég pesszimista voltam,de egy ideje elkezdtem másképp látni a dolgokat. Az apró dolgoknak is tudok örülni,és ez megváltoztatta az életem. A hozzáállásom megváltoztatása kellett ehhez.
142. balageee (válaszként erre: 118. - B4d40997c0)
2012. okt. 14. 03:50
De miért rettegnél attól, hogy más lánnyal jön össze?Annak semmi értelme nincs. Ebben a történetben neked csak a saját magad promózásával kell foglalkoznod. Te szerintem nem vagy rendben magaddal. Fogadd el magad első körben, és aztán hozd ki magadból a legtöbbet, úgy hogy közben mindent a cél érdekének rendelsz alá, vagyis ha tisztán látod a célod amit el akarsz érni, akkor észreveszed a dolgokat, és csak azokat a dolgokat, amelyek által mind közelebb és közelebb kerülsz hozzá, mivel mindent annak tükrében ítélsz meg. (Egyébként ez a vonzás törvénye)Most azonban nem tudsz tisztán a célodra koncentrálni, mert a tehetetlenség frusztrál, és saját magad vagy az akadálya annak, hogy azonosulj a céloddal. A kételkedő gondolatok a háttérben bezavarnak és rossz érzéseket keltenek. Bízz magadban és ne arra gondolj mi lesz ha nem jön össze, mert te csak nyerhetsz, tehát nincs tétje. Aztán az már csak rajtad múlik, mennyire vagy kitartó és mikor mondod azt, hogy én megtettem mindent, mert azután meg jön az elfogadás, de akkor már nem hibáztatod magad. A lényeg, hogy felmérd, mi az amit meg tudsz változtatni akkor cselekedj, amit nem azt meg el kell fogadni.
2012. szept. 18. 07:58
"Ha hajlamosak vagyunk a szorongásra, azt gondolhatjuk, hogy majd akkor indulunk el a számunkra fontos cél felé, ha elõbb megszûntettük a belsõ feszültséget. Ez azonban olyan, mintha Roald Amundsen azzal halogatta volna a Déli-sark expedíciót, hogy elõbb megvárja, amíg elolvad az a sok jég. Nem várta meg - a fagyott vízpáncél dacára is sikerült elsõként végrehajtania a küldetést. Hasonló módon mi is akkor élhetünk teljes és értelmes életet, ha a szorongás jelenlétében is képesek vagyunk a számunkra fontos értékek felé haladni. A tudatos jelenlét alapú terápiákban a szorongás tudatos megélésén, jelenlétének elfogadásán és a rá adott tudatos válaszon van a hangsúly. Így ezek a technikák növelik a szorongástûrést, és hatékonyabb életvitelt tesznek lehetõvé."
2012. szept. 18. 07:56

Az elfogadásról másolok be néhány sort:


"Egy adott helyzet elfogadása nem egyenlõ az abba való belenyugvással. Van, amikor elengedhetetlen a változás. A két fogalom tehát nemcsak hogy nem zárja ki, de erõsíti is egymást, hiszen az elfogadás segítheti a változást. A változtatáshoz ugyanis elõször el kell ismerni az adott helyzet valóságosságát - ez pedig a tények elfogadása nélkül nem lehetséges. Az a nõ például, aki tagadja azt a tényt, hogy családon belüli erõszak áldozata, nem fog tudni változtatni a helyzetén. Bizonyos eseményeken pedig (például egy szeretett személy halálán) nem tudunk változtatni. Ha az ilyen történések realitását nem fogadjuk el, akkor ez lehetetlenné teszi az értelmes életet. Marsha M. Linehan a radikális elfogadást a valósággal való küzdelem feladásaként és a valóság teljes elfogadásaként definiálja. A személy ekkor úgy dönt, hogy elfogadja helyzeteinek és érzelmeinek a valóságát, átéli ezeket, és hatékonyan reagál rájuk. E nélkül nagyon nehéz (ha nem egyenesen lehetetlen) egy traumatikus élmény után folytatni az életet."


Dr Szondy Máté

139. michelle.r (válaszként erre: 136. - Sugi123)
2012. szept. 17. 21:25
Sose hallottam róla, de megnézem.
138. michelle.r (válaszként erre: 135. - 9886f305e8)
2012. szept. 17. 21:25
Itt figyel a polcon. Érdekes, jó pillanatban kapott el :). Kicsit szkeptikusan, de érdeklődve olvastam már először is. Azóta szintén még vagy háromszor.
2012. szept. 17. 20:16

Teljesen jó gyakorolni egyszerű dolgokkal. Hihetőbb és egyszerűbb, kezdésnek teljesen megfelelnek a kisebb kívánságok.

Nekem több kisebb bejött, utána kezdtem rájönni a működésre. Aztán megpróbáltam nagyobb dolgokkal is, volt ami bejött, volt ami nem. :)

De mindegyikkel valamennyire tökéletesítettem a működési elvet...:)

136. sugi123
2012. szept. 16. 22:24

Én is Tolle:)

Viszont,elolvastam Anita Moorjani: Meghaltam, hogy önmagamra találjak című könyvét,ami sokkal több mint pozitív gondolkodás.Mindenkinek ajánlom szívből!

135. 9886f305e8 (válaszként erre: 130. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 19:46
:) Nekem a Beszélgetések Istennel első volt olyan, hogy 16 évesen kb felét nem értettem, azt mondtam marhaság is van benne, aztán azóta még vagy 3szor olvastam, mindig tud újat mondani! :) Bizony vannak dolgok amihez érnünk kell.
134. töprengő (válaszként erre: 130. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 22:35

Én is voltam így egy könyvvel, először nem értettem.

Nekiálltam sokkal később, és szinte faltam.


Jobbá teszi e a pozitív gondolkodás nem tudom, de tuti nem szabad egyfolytába keseregni, nekem milyen rossz, mert beteg vagyok, nincs melóm, pénzem.

133. Deni plus (válaszként erre: 132. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 21:26
...alig várom :)))Az életed szét is stresszelheted vagy nem a döntés saját :))
132. michelle.r (válaszként erre: 131. - One euro)
2012. szept. 15. 20:56
Te is filyam blútúsz? ;)
131. one euro (válaszként erre: 130. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 20:25
na ja:))
130. michelle.r (válaszként erre: 129. - 9886f305e8)
2012. szept. 15. 20:24
Én csendo-zom. Döbbenetes, mekkora az összhangzattan :)). Kb. tíz éve vettem meg először az első Tolle könyvemet, úgy dobtam a sarokba, mintha megégette volna a kezem. Egy szót nem értettem belőle. Most érettem meg rá :)
129. 9886f305e8 (válaszként erre: 109. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 13:00
Tolle :)
2012. szept. 14. 22:40
az univerzumtól úgy kell kérni,hogy elmondod a kívánságod és utána hozzáteszed,vagy ettől még jobbat és ezzel felülírsz mindent.)))és így azt kapod ,amit a jóisten jónak lát.)))
2012. szept. 14. 21:55

Az egészben az az érdekes, hogy ha valami bonyolultabbat kérünk, akkor mindig lesznek olyan fehér foltok amiről a teremtés idejében elfelejtkeztünk, és csak akkor vesszük észre a defektet, amikor már meg van az a férfi, az a ház, az a helyzet, vagy akármi amit akartunk...

Én már 3.-ik alkalommal próbálkoztam a nekem megfelelő férfi bevonzásával... mindig valamivel jobbat kaptam, pontosan annyival jobbat, amennyivel pontosabban letudtam írni gondolatban a létezése részleteit. De ez sem lesz sosem tökéletes. :)

A mostani párom sem a legnagyobb tökéletesség, de mégis jobb mint az előzők... és rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal, amiket kértem...

Meglepő dolgokat lehet teljesíttetni az univerzummal...:)

126. b4d40997c0 (válaszként erre: 125. - F6adc49b0f)
2012. szept. 14. 21:12

Neked válaszolok, mert kettőnek egyszerre nem tudok, de közben Michelle-nek is írok ^^


Szóval, Michelle (remélem jól írtam): igen, igaz, attól, hogy én akarom... de akkor inkább úgy fogalmazok, hogy újra vissza tudom csábítani, újra el tudom érni, hogy belém szeressen... hisz szeret, és kötődik hozzám, csak mindig elrontok valamit, amik köre egyre csökkent az idők folyamán... szóval tanultam belőlük.


Angyaliérintés: neked a válaszom ebből adódik... lehet még tanulnod kell valamit, vagy neki kell még valamit elérnie, és utána lesztek csak egy pár... ha összetartoztok úgyis sikerülni fog... ha nem, akkor túl leszel rajta, és mást fogsz találni :)


Ebből áll a pozitív gondolkodás nem?

2012. szept. 14. 14:50

én vasárnap mentem valahová...mikor elindultam gondoltam magamban,hogy de jó volna leülni..azt is gondoltam,hogy de jó lenne a harmadik vagy a negyedik sorba ülni..odamentem..iszonyatos tömeg volt..széjjelnézek szinte minden ülőhely foglalt volt..de a 3. és a 4. sorban is volt hely..nekem!.))szóval bárhová ülhettem volna..a negyedikbe ültem,mert oda könnyebb volt bejutnom.)


kértem..megkaptam!


vasárnap este édesapámmal beszélgetek..mondom neki..kellene nekem valaki ,akitől tudnék tanulni valamit..és mi történik hétfőn este?leltem valakit!!!!meg is beszéltük a dolgot..siker van!


de egyetlen egy valamit nem tudok bevonzani..a páromat!és szerintem a hiba ott van,hogy még nem akarom igazán..tudat alatt lázadok ellene..de hogy miért is?nem tudom..nem tudom és nem tudom..

pedig a vágyásom megvan rá és mégse..ti értitek ezt?


amit elgondolok sikerül..azt már megszoktam,hogy esetleg valamire éveket várok,de azok is összejönnek..de a férjem hol lehet?hol van az én emberem?

124. Castellina (válaszként erre: 123. - Michelle.r)
2012. szept. 14. 14:22
Sok lottóötös lenne, ha csak így müködne:))
123. michelle.r (válaszként erre: 120. - B4d40997c0)
2012. szept. 13. 14:46

Szép világ lenne, ha ez így működne :P. Képzeld el, a lámpánál álló hajléktalan akarna bevonzani téged, mert olyan kis cuki a mosolyod. És mert ő szeretné elérni, meg is történik ;)


Ez ennél sokkal bonyolultabb, ugyanakkor egyszerűbb is. Nem akarok itt okoskodni, olvass, tájékozódj. Csak fogadd el, hogy pusztán attól hogy te nagyon akarod, még nem lesz a tied.

2012. szept. 13. 14:32
Igen!
121. ariadné fonala (válaszként erre: 120. - B4d40997c0)
2012. szept. 13. 14:31
Azért, nem minden múlik rajtad.
120. b4d40997c0 (válaszként erre: 119. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 13:58
De én ezt szeretném elérni... igyekszem nem görcsölni rajta, de ha nem erre gondolok, akkor nem fog összejönni...
119. michelle.r (válaszként erre: 118. - B4d40997c0)
2012. szept. 13. 13:24
Ha arra koncentrálsz, hogy vele összejöjj, akkor mindig a hiány van a gondolataidban. Mások életében pedig nem tudsz "megteremteni" semmit. Engedd el ez a projektet, mert már merő görcs vagy. A fene nagy akarás mindig megtorpedóz mindent.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook