Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodást lehet tanulni? Hogyan kell pozitívan gondolkodni? fórum

A pozitív gondolkodást lehet tanulni? Hogyan kell pozitívan gondolkodni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
102. 978d6e406c (válaszként erre: 96. - Wecuska)
2011. nov. 26. 18:59
A pozitív gondolkodást lehet tanulni,de igen nagy akarat,és szorgalom kell hozzá.Meg kell tanulnunk megfigyelni a gondolatainkat,tudatosan.És ha kell,megváltoztatni-negatívról pozitívra.Ez nem kis munka,de nem is annyira hatalmas.Azonban nagyon hasznos!:)
2011. nov. 26. 18:47
relax ztán kellő önismeret...ha benne vagyon az elégedettség...minden megy a maga útján
2011. nov. 22. 10:21
Hat nem ugy mint Jeffrey Locker tette -:(
2011. aug. 10. 08:49
"Intuíciódat naponta használod, hogy meggyőződj róla, hogy élsz, vagy, hogy az igazság jobb a hazugságnál. Ha egyszer az intuíciód megsúgja, mit jelent valójában életben lenni, akkor elkezdheted felfedezni a saját életedet, azt, hogy honnan jöttél és hova tartasz."
98. bucimami (válaszként erre: 96. - Wecuska)
2011. márc. 25. 20:03

Szia!

Ha érdekel a téma, mármint a gondolatok és a betegségek összefüggése, figyelmedbe ajánlanám Rüdiger Dahlke és Thorwald Dethlefsen könyveit.

Nem éppen könnyen emészthető művek - mint mondjuk a már említett "Éld az életed" Luise L. Hay-től, ami nagyon jó gyakorlati útmutatást is ad a pozitív gondolkodás elsajátításához -, de segíthetnek megérteni a betegségek mögött rejlő mélyebb lelki okokat. És ha azokat tisztáztad, az út nagy részét már megtetted a gyógyulás felé.


Köszi Neked a fórumot, sok pozitív gondolkodót vonzott ide!:-))

2011. márc. 24. 19:34
IDÉZET:Szeresd a testedet,az jól tudja mit gondolsz.Gondolataidból fakad az egészség vagy a betegség.Mindig pozitívan gondolkozz.
2011. márc. 24. 19:30
Sziasztok.Elnézést,hogy fórumindítóként leléptem,de nem volt időm gépezni.Annyira jó olvasni ,hogy ez az állapot tanulható.Nekem is mindig van valami betegségem és tudom,hogy a gondolataim tesznek beteggé.Igyekezni fogok,hogy minden reggel csak a jó dolgokra koncentráljak és hálát adjak valami olyanért ami számomra pozitív.
95. ac808a6b30 (válaszként erre: 93. - 9536810fa1)
2011. márc. 24. 06:50

Én a lányommal néztem meg, és a fiam is csatlakozott (6 volt akkor most 7) és egész jó hatással volt rá, a felét nem értette, de napokig azt hallgattam tőle: ugye anya, mint abban a filmben.

Ha pedig a VV kampányt nem láttad, nem tudhatod, hogy hivatkoznál -e rá, egyébként ez csak egy morzsa volt egy példához!

De tetszik, amit írsz!

94. 9536810fa1 (válaszként erre: 92. - Ac808a6b30)
2011. márc. 24. 05:48
hehe... a VV kampányt nem láttam, de hogy arra nem utalnék szintén, aaaaaaaaaaz tutttiiii! :))))
93. 9536810fa1 (válaszként erre: 91. - Ac808a6b30)
2011. márc. 24. 05:41

.... hát nemtom, én kisiskolásnál azért nem a Titkot vetném be, tuti. :) Neki abban nagyon sok minden még nem kézzelfogható. :)

Inkább rávilágítanék az erényeire...és sokat beszélgetnék arról, hogy mi lehet... milyen utak állhatnak előtte... Tervezgetnék vele...


Pablo Casals: Te vagy a csoda


Életünk minden másodperce az univerzum új és egyedülálló pillanata, egy pillanat, mely soha többé nem tér vissza. Ezzel szemben mire tanítjuk a gyermekeinket? Arra, hogy kettő meg kettő az négy, és Párizs Franciaország fővárosa.

Mikor tanítjuk meg őket arra, hogy mik valójában?

Mindegyikünknek azt kellene mondanunk:

- Tudod, mi vagy te? Csoda. Páratlan a magad nemében. Soha ezelőtt nem született hozzád fogható. Csodálatos a lábad, a karod, az ügyes ujjad, a mozgásod. Lehet belőled Shakespeare, Michelangelo vagy Beethoven. Képes vagy bármire. Igen, te vagy a csoda. Vajon, ha felnősz, tudsz-e majd ártani valakinek, aki éppolyan csoda, akárcsak te magad?

Mindannyiunknak azon kell fáradoznunk, hogy a világot gyermekeihez méltóvá tegyük.

92. ac808a6b30 (válaszként erre: 91. - Ac808a6b30)
2011. márc. 24. 05:39

..............62. hsz-ben leírtam.

Továbbá hozz fel nekik olyan példákat, amik nagyobbak az ő problémájánál!

Ha pl. párom azon nyavalyog, milyen sok pénz megy el adóra, mindig mondom neki: Kívánom, hogy ennél nagyobb problémád ne legyen az életben, valaki épp a beteg gyermeke ágya felett sír, na persze ezt nem gyereknek.

Van gey Brav. újságja a lányomnak, amiben éhező lányok, nők vannak, akik nem tudnak felállni a gyengeségtől, és egy nagyon jó cikk.

Ha nem akarják megenni a kaját, mindig emlékeztetem erre őket, most persze a VV kampányban látott-hallottakkal jöttem épp tegnap a fiamnak!

Ilyesmikre gondolok.

91. ac808a6b30 (válaszként erre: 90. - Mamcili)
2011. márc. 24. 05:33
Úgy, hogy elbeszélgetsz vele erről, és miután megtetted, mindig javítsd ki a pesszimista mondatait. Nyugodtan megnézhetitek a titkot ti is vagy azt amit a ...........
90. mamcili (válaszként erre: 78. - Ac808a6b30)
2011. márc. 23. 22:05
kisiskolás
2011. márc. 23. 19:54
A vasaló nálam nem esik le ( remélem ) ritkán vasalok.
2011. márc. 23. 16:21

M több mindennek örültem: nagyon gyorsan elintéztem az önkormányzatnál egy ügyemet, mert kiderült, hogy aki az ügyintéző, anno régan még munkatársam volt egy másik helye. Otthon találtam az egyik barátnőmet, nem dolgozott, igy nagyon jót beszélgettünk. A legnagyobb örömöm pedig ma az volt (ne nevessetek ki), hogy a működő vasaló leesett a vasalódeszkáról, és az utolsó pillanatban, mielőtt még hozzáragadt volna a szőnyeghez, sikerült a zsinórnál fogva elkapnom. Képzeljétek csak el ha ráesik a szőnyegre, pillanatok alatt odaragad, lehet hogy el is dobhattam volna.

Hát ezek voltak az én mai kis örömeim, és tudom, hogy ma még biztosan lesz valami, aminek örülni fogok.

2011. márc. 23. 14:47

Ma eddig ezeknek örültem..

Figyelmetlen voltam. Lejárt a hűségidőn. És ez azzal járt, hogy 2000Ft - ta több 2 hónapja a netünk / telefonunk. Megnéztem a számlákat és az a bizonyos hűségkedvezmény már nem jár.. az volt az a 2000 Ft. Összeszedtem a gondolataimat, felhívtam az ügyfélszolgálatot.

Talán " visszejön " az amit ez a malőr miatt " kidobtam az ablakon. Csomagváltás lesz. Persze ez is "akció ". Ki is van téve az infó pár napja a faliújságra a lépcsőházba. Nagy tábla, rá is néztem, de nem olvastam el. Mindegy talán jól jövök ki ebből. Ez is egy jó hír.

Adóbevallás is elkészült... Beviszem személyesen, és 30 napon belül várható a többletlevonás..

Ez se rossz.

" Sétáltam egyet " búszal :). De előtte gyalog mentem le a városba, lejtőn - lépcsőn lefelé könnyebb mint dombnak fel..

Kedves ismerőssel dumcsiztam, kicsit politizáltunk. Neki se ártana némi optimizmus.. Őt nagyon rég láttam.

Jól elfárasztott a levegő, fújt a szél is, mint nálunk mindig. Éhes voltam. Rábuktam a pörire.. Milyen jó hogy csak mikrózni kellett..

86. Etke75 (válaszként erre: 85. - 2e8c028830)
2011. márc. 23. 12:51
Aminek rettenetesen örülök, mert ki lehet vinni a csemetéimet bicajozni. És este nem egymást ölik, hanem a fáradságtól majd elalszanak vacsi közben. Végre csendes estéink vannak a párommal.
2011. márc. 23. 12:04

Én is most tanulom...

Szóval, a legapróbb dolognak is tudni kell örülni,pl. hogy végre tavasz van, és süt a napocska...

84. ac808a6b30 (válaszként erre: 83. - 9536810fa1)
2011. márc. 23. 12:00

Én bármit írok oda, azt mind magamnak írom, nem azért, hogy hülyének néznek -e vagy sem, engem ez nem érdekel!

Nekem ezt leírni pont olyan, mint kimondani a páromnak, gyerekeimnek, szüleimnek azt, ami kikívánkozik, hogy szeretlek!

Fórumként meg azért indítottam (mert itthon is leírhatnám ugye magamnak, sőt, le sem kellene írni)mert kíváncsi voltam, változik -e valamit a hozzászólások gyakorisága majd évről-évre...most mintha ritkulna napról-napra:)

83. 9536810fa1 (válaszként erre: 82. - Ac808a6b30)
2011. márc. 23. 11:27

... Nézd, aki alapból pozitív, észreveszi és boldogan, hogy nyílik az aranyeső... hja ááám, nyílik.. :))) .. nekik egy ilyen fórum... hm... most akko' mi vaaan? Minek is? ... Megmondom a frankót beleolvasok, olvasom, de ha leírnám valósan a hozzáállásom az élethez, nagyon sokan néznének hülyének, naívnak... (hehe... naív fiatalnak, 45 évesen) ... szóval már nem erőlködöm.

Az élet szép... ragyogó, mert CSAK! ... valamikor, valahol tuti megdolgoztam érte.... most már csak érzem! :))

2011. márc. 23. 11:24

Igen, én is ezért indítottam egy


"hálás vagyok mert....." fórumot, mert panaszkodni azt tudunk mi magyarok, de értékelni azt, amint van, nem igazán.

Nem mondanám, hogy haj de egy látodatott fórum lett!Sajna pont erre számítottam!

81. Fame
2011. márc. 23. 10:46

Nos,ha van kedvetek,akkor néha beírhatnátok,olyan pozitív gondolatokat,amiket észre sem veszünk,nap mint nap elmegyünk mellette és rá sem döbbenünk,hogy mennyire is kéne értékelnünk,hogy van!


Ez lehet az ,hogy ma reggel azért "kell" felkeljek,hogy dolgozni tudjak menni!

Ebben a helyzetben ez ez nagy dolog!

Mindenkinek kinek munkája van becsülje meg,nehéz manapság találni!

És örülsz ,hogy van miért felkelned!

Én ma ennyivel szeretnék hozzájárulni a pozitívabb élethez! Szép napsütéses napot!

80. ac808a6b30 (válaszként erre: 79. - 9536810fa1)
2011. márc. 23. 06:14

:)

Gratula!

79. 9536810fa1 (válaszként erre: 77. - Mamcili)
2011. márc. 23. 06:04

dicsérni, dicsérni, dicsérni... kiemelni ami jó és szép rajt.... és megtanítani neki, hogy övé a világ, mert bármi lehet, csak a munkát kell belerakni, és persze segíteni kell napról napra. :)

Első osztály előtt szembesültem már vele, hogy mennyire negatív a kisfiam.... "csak fekete pontot fogok kapni" "buta vagyok", csak pilláztam, persze tény, hogy volt egy hiperszuper nővérkéje. ... ráfordultunk, egy rendkívül pozitív, magabiztos, biztos lábakon álló srác lett. :))

78. ac808a6b30 (válaszként erre: 77. - Mamcili)
2011. márc. 23. 05:05
Mekkora?
2011. márc. 22. 21:26
gyereket hogy lehet pozitívabb gondolkodásúvá tenni...
76. ac808a6b30 (válaszként erre: 75. - Ncilány)
2011. márc. 22. 18:41

Hát, így lenne normális, ha adnának felvételt mindenhol, de néha úgy kell kunyerválni:)


Na ne offoljunk, ez a pozitiv gondolkodó fórum:)

75. Ncilány (válaszként erre: 73. - 2a41dd94d4)
2011. márc. 22. 17:34

Én megkaptam a cd - t szinte azonnal.

A lelet az később jött Pécsről. Mindkettő megvolt akkor mentem vissza a küldő orvoshoz.

Én megnéztem a számgépemen..

74. ac808a6b30 (válaszként erre: 73. - 2a41dd94d4)
2011. márc. 22. 16:02
Szuper!
73. 2a41dd94d4 (válaszként erre: 72. - Ac808a6b30)
2011. márc. 22. 15:22
De amúgy aki MRi-re küldött főorvos,holnap miután kikértük a filmet az MRI-ről,megnézi,kiértékeli a leletet.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook