Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan fórum

A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan

1 2 3 4 5 6 7 8
55. marduk
2010. jan. 31. 16:12
meglehet tanulni.Ahhoz helyesen alkalmazni kell az igent és a nemet ezért vállalni is a felelőseget.Nem szabad kételkedni a döntéseidben.Ha nem bízol magadban hogyan bízón másvalaki.Ha tapasztalatlan az ember és kiderül rossz volt a döntés,hiba de nem bűn.Minden mégis csak arról szól élni,túlélni.Nem életellenes a döntés.Hól a baj
54. marduk
2010. jan. 31. 15:56
Az ember azt hiszi csak a másik emberből áradhat a negatív kisugárzás pedig a bútorok és az ami körül vesz bennünket mert tanúi az életünknek.Aki sokat szenved mert megbántották,jó ha tudja minden emlékezteti a negatív hatásokra.Van aki cseréli a bútorait vagy olyan aki hatástalanítja az egészet.Nagyon érzékeny lény az ember saját magát nem érti.
53. A2880
2010. jan. 31. 15:47
Nagyon érdekes.Szerintem nagyon nehéz ezt véghezvinni,vagyis e szerint cselekedni.Mindenképp szívesen megtanulnám,ha ez egyáltalán tanulható.Valamilyen segítséggel.Mi vagy ki kell ehhez? Milyen szakember? Ez tényleg igaz nálam is,el akartam fojtani a rosszat,kívülre a szépet,jót mutattam,de belül nem azt éreztem.Szeretnék e szerint élni,Tündér69 te hogyan csinálod????
52. marduk
2010. jan. 31. 15:41
Nagyon okos ezek a fejtegetések,benne van az igazság és a felismerés.Az az igazság az ember zaklatottá válik az összetűzésektől így akár lehet menedék is a pozitív hozzá állás.Ha sokat zaklatott az ember akkor meg is betegszik.Lehet felelős a negatív kihatású.Isten?Sátán?Pofon vágnál egy szeretetet sugárzó embert?A negatív vagy a pozitív alkat gerjeszt?Van olyan aki ki nem állja a jó kisugárzásút. Aki gyászol és sír gyűlöli azt aki vidám,.Nagyon sok minden motiválja az embert a másik gyanútlanul viselkedhet mások számára rosszul.
2010. jan. 31. 15:40

43. Tündér69: én is tudok kitartó lenni, ehhez nem kell hit. Sőt, ha valamit igazán szeretnél, ahhoz még kitartás sem kell.


45. stulika: Ebben nem látok pozitív gondolkodást, ez egyszerű probléma megoldás, döntés hozás. Ha arra gondoltál, hogy negatív gondolkodás következménye az lett volna, hogy nyomorékként él, azt inkább egy egyszerűbb fogalommal magyaráznám: hülyeség. Ahogy olvasom a dolgot, semmi pozitív nincs benne. Sajnálatos, hogy elvesztette a lábát.


46. Csipkerózsika: Ha valaki nem látja a jó dolgokat maga körül, az egy érzelmi betegség. Valóban helyes gondolkodás, amit leírtál, szóval mindkettőt kell látni egyaránt és megfelelően kell kezelni. Az ember célja legyen, hogy boldogan éljen. Mindenki erre törekszik és nem arra, hogy tele legyen gondokkal. Ez nem egy külön szemléletmód.

2010. jan. 31. 15:34
Nagyon tetszett a cikk, abszolut egyetértek!
49. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 22. - Gyula85)
2010. jan. 31. 15:30
Egyetértek. Kell a harmónia. :)
48. Tündér69 (válaszként erre: 47. - Csipkerózsika)
2010. jan. 31. 15:18
Valaki megértette:-). Jó a megfogalmazásod, és amit én kihagytam épp arra hívtad fel a figyelmet. A különböző ma megjelenő irodalomra. Mindenki magmondja Neked, hogy lesz "happy" az életed, de azt senki nem mondja meg, hogy ez munkával is jár, és néha több fáradtsággal mint örömmel.Köszönöm:-).
2010. jan. 31. 14:52

A cikk jó, és nem a pozitív gondolkodás ellen van, csupán felhívja a figyelmet arra, hogy annak is vannak korlátai. Nem csodaszer, amitől minden egyszeriben rózsaszínűvé és tökéletessé válik.


A cikk írója arra hívja fel figyelmet, hogy a rengeteg megjelent önsegítő és menedzselő irodalom eltorzította a pozitív gondolkodás fogalmát, és a lényegét. A pozitív gondolkodás ugyanis nem a valóság elkendőzésére szolgál, nem egy álomvilágba menekülést jelent, csupán annyit, hogy bár abszolút tudatában vagyunk az életünkben jelen levő negatív dolgoknak és körülményeknek és megteszünk mindent a megoldás érdekében, de igyekszünk A JÓ DOLGOKRA FIGYELNI, AMIK JELEN VANNAK AZ ÉLETÜNKBEN, ÖRÜLNI NEKIK ÉS MAXIMÁLISAN KIÉLVEZNI ŐKET.

Erre az életfilozófiára talán tényleg a "relatív gondolkodás" lenne a jobb kifejezés. Viszont mivel az emberek jelentős része -ez sajnos társadalmi hagyomány- úgy beleássa magát a problémáiba, hogy az életét már szinte élvezni sem tudja, a jó dolgokat alig veszi észre (magyarul negatívan gondolkodik), az ettől a hozzáállástól való eltérést mindenképpen pozitív gondolkodásnak kell nevezni.

A cikk csak arra hívja fel a figyelmet, hogy attól, hogy "pozitívan gondolkodunk", még nem lesz minden eszményi körülöttünk, és nem is szabad úgy tennünk, mintha az lenne. Problémák és negatív események továbbra is előfordulnak velünk, azokat ezután is észre kell venni, meg kell oldani -ha lehet-. A lényeg csupán annyi, hogy ezek mellett próbáljunk meg örülni mindannak a jónak, amink van.

46. stulika (válaszként erre: 22. - Gyula85)
2010. jan. 31. 14:48
"A negatív dolgot nem lehet pozitívan megélni. Mondjuk, ha levágják a karod (csak példa), arra rohadt kíváncsi vagyok, hogyan éled meg pozitívan, hogy oldod meg mosolyogva." - írod, és erre én mondok pozitív példát : mond Neked valamit az a név, hogy Erőss Zsolt? Ő az a magyar hegymászó, akit két társával elsodort a lavina a Magas-Tátrában, és neki amputálták a lábát. Nos, az én szememben ez az ember a pozitív gondolkodás maximális megtestesítője. Azért döntött a láb amputáció mellett, mert ha esetleg meg is tudták volna menteni a lábát (ami korántsem biztos), azt mégsem tudta volna úgy használni, mint a térd alatt csonkolt lábát a műlábbal. Nem annak örül, hogy elvesztette a fél lábát, hanem annak, hogy a szerencsétlenség közepette is tudott olyat lépni, ami által a hátralevő életében teljes életet élhet, és nem kell a mozgássérültek táborát népesítenie.
45. Csipkerózsika (válaszként erre: 39. - Tündér69)
2010. jan. 31. 14:30

Abszolút így van. Én rengeteget olvastam a tudatalattiról, és -sajnos- a saját bőrömön is tapasztalhattam, hogy az irányít minket, a tetteinket, a viselkedésünket, sőt szerintem a tudatos gondolkodásunkra is erőteljes hatással van.

Tényleg jó ötlet a cikk, én kíváncsian várom.

44. Tündér69 (válaszként erre: 42. - Gyula85)
2010. jan. 31. 14:16
A hittel kapcsolatban. Két évvel ezelőtt azt mondtam az ismerőseimnek, hogy egyszer fogok kapni egy e-mailt, amiben felkérnek egy olyan munkára, amire mindig is vágytam. Akkor mindenki nevetett, hogy "persze, majd így ismeretlenül ír neked valaki". Azóta rendületlenül dolgoztam ennek érdekében, és bizony voltak olyan pillanatok, amikor azt mondtam, hogy feladom, mert nem jutok sehová. Ilyenkor mindig történt valami, ami miatt tovább folytattam az írást, a tanulást, az olvasást, a betegekkel való foglalkozást. Abban viszont rendületlenűl hittem, hogy ez az e-mail egyszer megérkezik. Két év után, éppen 2 hete megérkezett. Én magam lepődtem meg a legjobban, hogy valaki tényleg ismeretlenűl, csak az írásaim alapján felkért egy munkára. Na, erről beszéltem. A kitartásról, a munkáról, de mindez semmit nem ért volna, és rég feladtam volna ha nincs a hitem, hogy sikerül.
43. 274c9996b8 (válaszként erre: 36. - Gyula85)
2010. jan. 31. 14:15

Bocsi en a "segitseget!" a pozitiv gondolkodas tecnikajanak a konkret alkalmazasara/elsajatitasara ertettem :)

Es hat igen a logikus gondolkodas feltetlen szugseges ahhoz hogy , egyalltalan eletben maradjunk ! De ettöl többre is kepes az ember , szerintem :D

42. Gyula85 (válaszként erre: 40. - Tündér69)
2010. jan. 31. 14:04
Nálam csak három dolog létezik ebből a szempontból: tudok, nem tudok, vagy lehetségesnek tartok. Sosem hiszek. A hit számomra alaptalan tudást jelent.
41. Gyula85 (válaszként erre: 39. - Tündér69)
2010. jan. 31. 14:02

Igen, neked is szerettem volna válaszolni. Én nem lehúzom a cikkedet, sőt jónak tartom, csak szerintem köztes állomáson ragadt. Ha ezt jól végiggondoljuk, értelmét veszíti a pozitív gondolkodás.

A pozitív gondolkodás lényege, hogy előtérbe hozzon bizonyos dolgokat, ezzel háttérbe szorul némelyik. Ha tudatosan cselekszünk, a tudatalatti a tudatban mozog, akkor értelmetlennek találok bármit is felszínre hozni, mert már a felszínen van.

40. Tündér69 (válaszként erre: 36. - Gyula85)
2010. jan. 31. 13:54
Na látod, Te is hiszel valamiben:-). A logikus gondolkodásban:-). Tulajdonképpen nem mindegy? Ha semmi problémád nincsen az életben, akkor jól csinálod:-).
39. Tündér69 (válaszként erre: 35. - 35491a860f)
2010. jan. 31. 13:52
Hogyan akarja ez a cikk "lehúzni" a pozitív gondolkodású embereket? Ezt nem igazán értem. Ez a cikk arról szól, hogy nem elég azt mondani, hogy én mától kezdve pozitívan gondolkodok. Te gondolkodhatsz bárhogy, ha tudatalatt nem úgy érzel a dolgokkal szemben mint tudatosan. Az én párom agykutatással foglalkozik, és láttam, olvastam néhány tudományosan alátámasztott cikket, ami a tudatalatti működéséről szól. Én sem akartam elhinni azt, hogy az életünket végső soron majdnemhogy teljes mértékben a tudatalattink irányítja. Azt hiszem megkérem írjon egy cikket róla, talán ő érthetőbben el tudja mondani mint én:-).
38. Gyula85 (válaszként erre: 37. - 35491a860f)
2010. jan. 31. 13:50
De fel sem merülne ennek a fordítottja. Ilyenek a hívők.
37. 35491a860f (válaszként erre: 36. - Gyula85)
2010. jan. 31. 13:47
Szerintem hagyd. Úgyse fogja megérteni miről beszélsz...
36. Gyula85 (válaszként erre: 33. - 274c9996b8)
2010. jan. 31. 13:45

El vagy tévedve, nekem semmiféle segítség nem kell :)

A logikus álláspontom odáig jutott, hogy erősebb, mint bármelyik hit, vagy ezotéria. Bármelyikkel szívesen vitázok, semelyik nem tudja megdönteni. A véleményem ezekről nem írom ide, mert nem ez a téma.

2010. jan. 31. 13:40
Szerintem meg az a fontos, hogy az ember miben hisz. Tök mindegy, hogy te vagy más miben hisznek, ha neked jó az amiben hiszel, és jó hatással van az életedre is, és te ettől vagy boldog, akkor az ilyen cikkek, mint ez is, nem fognak "negatív" irányba befolyásolni. Az ilyen cikkek a pozitív gondolkodású embereket próbálják lehúzni. :) De aki erős lelkileg, azt úgysem sikerül. :P
2010. jan. 31. 13:40
Fontosnak tartom, az egyszerű, minden külső "buta, manipulatív" eszmétől mentes okos, szabad gondolkodást. Semmit nem találtam, ami ezzel szemben bármiféle előnyt élvezhetne. Azt hiszem nem is fogok.
33. 274c9996b8 (válaszként erre: 32. - Gyula85)
2010. jan. 31. 13:39

Nem hinnem hogy eleget tudsz a temarol , plane nem hiszem hogy , valamikor is megprobaltad alkalmazni ? ! Mert akkor egesz maskeppen irnal,gondolkodnal.

Az ember/emberek felnek az ismeretlentöl , ez az amit en kiolvasok a soraidbol ! Megprobalsz logikussan gondolkodni,irni a temaban , de ebben az a poen hogy , az ember kizarja a "logikus" gondolkodast :)

Tudod a HIT , a feltetlen HIT barmiben,barkiben csodakra kepes :) De , hogy ezt elerd rengeteget kell dolgozni magadon , mert senki nem segit , mert senki nem tud segiteni !

32. Gyula85 (válaszként erre: 26. - 274c9996b8)
2010. jan. 31. 13:30
Első mondat így van, második ellentmondás, a többi részlete a dolognak meg rohadtul nem érdekel. Bőven eleget tudok a témáról, hogy tudjam, hogy ez számomra mérgező lenne.
31. Tündér69 (válaszként erre: 28. - Gyula85)
2010. jan. 31. 13:27
Hogy is van ez? :-)
30. etikat
2010. jan. 31. 13:26
Ez a cikk , nekem is nagyon tetszett !!!Köszönöm :)
29. Tündér69 (válaszként erre: 26. - 274c9996b8)
2010. jan. 31. 13:26

Egyetértek.

Simonfalvy Tamás: Gyógyító agy. Érdemes elolvasni:-)

28. Gyula85 (válaszként erre: 25. - Tündér69)
2010. jan. 31. 13:24
Ne cáfolj egy olyan cáfolatra, ami nem cáfolat :)
27. Tündér69 (válaszként erre: 22. - Gyula85)
2010. jan. 31. 13:23
Az a baj, hogy az emberek csak a testi, fizikai szinttel foglalkoznak, a többi (ami a lényeg lenne) elmarad valahol. Ha levágták a karom, elgondolkodom azon, hogyan jutottam idáig. Valószinüleg elötte már kaptam néhány figyelmeztetést az élettől, amire nem figyeltem oda.
26. 274c9996b8 (válaszként erre: 16. - Gyula85)
2010. jan. 31. 13:20

Miota a vilagon vagy BEFOLYASOLNAK :)

A pozitiv gondolkodassal nem menekulsz semmi es senki elöl ! Csak kihagyod a veres veriteket a szivinfarktussal egyutt !

Van a temaban nagyon sok jo oldal,irodalom stb...

Erdemes utanna nezni hogy , s mint muködik :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook