Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan fórum

A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan

1 2 3 4 5 6 7 8
25. Tündér69 (válaszként erre: 16. - Gyula85)
2010. jan. 31. 13:19

Én egy szót sem írtam tudatbefolyásolásról:-).

A lényeg, hogy lehet, hogy én szeretnék valamit elérni, valamit megkapni, de a tudatalattimban egy ellentétes programozás van, amely legtöbbször a gyermekkorból származik, hiába akarom azt a dolgot, nem fogom elérni.Hiába akarok gazdag lenni, ha a pénzzel kapcsolatban negatív érzéseim vannak. A másik dolog, hogy épp arról írtam, hogy a rossz dolgokat is fogadjuk el, ne futamodjunk meg előlük, mert azok is valamilyen okból kifolyólag történtek velünk.

24. Gyula85 (válaszként erre: 21. - Da6e03a5ba)
2010. jan. 31. 13:16
A tudásnak semmi köze ahhoz, hogy milyen információt tömtél magadba, hogy elvégezhess egy bizonyos munkát.
2010. jan. 31. 13:16

Tündér,nagyon tetszett a cikk első olvasatra is,rátapintott a lényegre.

Önámítás úgy programozni,főleg egyből önmagunkat,hogy nem tudhatjuk,mi bújik meg a tudatalattinkban,ahol minden elraktározódik,és bármilyen tudatos programozással felszínre törhetnek ezek érzetek széles skáláját produkálva.Ezért nem meglepő az sem,ha valaki egy meditálás után nem éppen a legjobban érzi magát.

A jobb agyféltekét nem igazán érdeklik a szavak,sem az ismételgetések,nem 'tanul' belőlük,csak ha azokat érzetekhez társítjuk,és tanítjuk meg,illetve vezetjük rá,mit szeretnénk.Amikor a szavak tartalmát magunkévá tettük,és azok megjelennek előttünk képek formájában,komoly folyamatok indulnak be,itt már bekapcsolódik a jobb agyfélteke,és képes a kitörő öröm és a hatalmas feszültség érzetével reagálni.Aki elsőre programozással indít ekkor,az nem biztos,hogy jót tesz magának,mert olyan területre tévedt,ahol nincs fogódzója.Fontos lehet egy már tapasztalt segítő ekkor,aki felszínre hozhatja a titokban,de semmiképpen nem csettintésre előhívható információkat,és erőltetés nélkül felszínre jöhetnek,amiknek kell,rendszerint hatalmas megkönnyebbülést okozva,amikor megértjük,mi miért 'futott' eddig így elménkben.

Felületes programozással nem tudjuk becsapni saját magunkat.Aki elfogadja,hogy bonyolult és hosszadalmas folyamatokba vág bele,amikor elméjét pozitívan akarja használni,azaz megtanítani valamire,időt kell adnia magának,és fontos lehet egy megnyugtató ember jelenléte,aki útmutatásával vezeti az ismeretlen 'tájakon' kalandozót.


Én ezt a fajta programozást nem hívom befolyásolásnak,hanem az agy további területeinek kihasználásának.Tanulás és idő kérdése minden!

Ettől még egy ember nagyon is tisztában lehet,mi zajlik körülötte,változtatni mindenen lehet.

Annak nem sok értelme van,ha pl.eltűrünk egy sértést,ami szíven üt,ettől függetlenül emberi módon is ki lehet fejezni nem tetszésünket.

22. Gyula85 (válaszként erre: 20. - Da6e03a5ba)
2010. jan. 31. 13:15

Ellentmondások. A negatív dolgot nem lehet pozitívan megélni. Mondjuk, ha levágják a karod (csak példa), arra rohadt kíváncsi vagyok, hogyan éled meg pozitívan, hogy oldod meg mosolyogva.


A kiegyensúlyozottságnak pedig pont két oldala van. Nem lehet egy oldalúan kiegyensúlyozottnak lenni.

21. da6e03a5ba (válaszként erre: 18. - Gyula85)
2010. jan. 31. 13:06
szerintem a tudasnak sok koze nincs a pozitiv es negativ gondolkodanak,lehetsz orvos de boldogtalan,es lehetsz komuves de boldog,nem az agy iranyitja az erzelmeket hanem a lelek!En igy gondolom.
2010. jan. 31. 13:03
Aki pozitivan gondolkodik az egesz lenyeben egy kiegyensulyozott ember,ot is erik negativ hatasok,gondolatok de azt o nem negativ elmenykent eli meg ,hanem pozitiv hozaalassal kezeli es megoldja,nem lovagol rajta es emeszti magat,hanem pozitivan all hozza es megodja!
19. da6e03a5ba (válaszként erre: 15. - 274c9996b8)
2010. jan. 31. 12:59
igaz
2010. jan. 31. 12:54
Lehet, hogy az ember nem képes meglátni néhány jó és rossz dolgot. De ahhoz nem kell semmiféle pozitív gondolkodás, csak tudás.
17. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 16. - Gyula85)
2010. jan. 31. 12:37
Azért nem "gyáva, buta, nyuszi dolog"...Inkább egy kezdet, egy kiindulópont, ahonnan az ember továbbfejlődhet és beláthatja, hogy azzal, ha pozitívan gondolkodunk, de mindez csak szó, nem haladunk sehova. Sőt, önmagunk becsapása lehet, ami semmi esetben sem vezet jóra. Viszont, ha valaki azért gondolkosik pozitívan, mert nemcsak a rosszat, hanem a jót is meglátja a világban, az rossz nem lehet. Szerintem. Ez viszont már a valós dolgok meglátása, amibe beletartozik a jó és rossz egyaránt, illetve már nem is igazán gondolkodás, hanem "látás". :S
2010. jan. 31. 12:31

Ellene vagyok mindenféle tudatbefolyásolásnak. Hogy egyesek miért teszik magukkal tudatosan, el sem tudom képzelni. Ahogy ez a pozitív gondolkodás is, mindenféle ilyen dolog szerintem valamiféle menekülés valami elől. Ez még nem is olyan szörnyű, de, ha a problémáink elől menekülünk, akkor a probléma továbbá ugyanúgy fennáll és gyarapszik.

Magunk alatt vágjuk a fát, ha nem merünk szembenézni a gondjainkkal. Nem beszélve arról, hogy egy megoldott problémától megkapjuk a szükséges pozitív élményt és sikerélményt, továbbá nem áll fent. Tehát értelmetlennek tartom, gyáva, buta, nyuszi dolognak.

2010. jan. 31. 12:11

Hiaba gondolkodunk vagy programozunk pozitivan , ha mindeg ott van az pici ketelkedö negativ hatso gondolat , ami ugyebar az egesz erölködest semmive teszi !

Masszoval a pozitiv gondolkodasnak,cselekedetnek NINCS negativ mellekhatasa abban az esetben ha valoban kint es bent-lent es fent POZITIV :)

14. cel (válaszként erre: 13. - Cel)
2010. jan. 31. 12:07
használata = alkalmazása = megélése
13. cel
2010. jan. 31. 12:06
A pozitív gondolkodás nem egy önmagában álló valami. Meglátásom szerint a pozitív gondolkodás egy életforma, életszemlélet, teljes személyiségünkkel éljük meg. Valóban lehet negatív hatása, de nem magának a pozitív gondolkodásnak, hanem annak nem megfelelő használata miatt.
12. marduk
2010. jan. 31. 11:49
A pozitív gondolkodás magunk javára szolgál,hogy elviselhető legyen a negatív megnyilvánulás.Nem elég a jó gondolkodás attól még nem történik az,hogy elfogadom.Nagyon sok idő kell arra,hogy igylegyen.Azért érezzük azt hogy vannak rossz aspektusai a pozitív gondolkodásnak mert a negatívval folyton összecsapással áll.Aki nem hajlandó elhinni a pozitív kihatást a másikból, azt meggyőzni nem lehet.Ám ha biztos vagy abban benned a pozitív gondolkodás munkálkodik idő teltével pajzzsá nő naggyá.Mégis megálapitható másokra nincs nagy hatással.Aki pozitív gondolkodású szépen lassan felismeri,kivel mit tehet vagy mond.Tényleg a pozitív gondolkodás Önvédelmi álapotot bíztosit.
11. 4abfd92b5a (válaszként erre: 10. - 4abfd92b5a)
2010. jan. 31. 11:47
a negativ, ha ezen kivül vagy...
2010. jan. 31. 11:45

a "pozitiv" szó a latin positivus kifejezésböl ered, melynek a jelentése "megtett, adott", vagyis azt jelöli, "ami van"- a létezöt irja le.

igy a pozitiv gondolkodás tulajdonképpen nem más, mint a lét, az "itt lenni" igenlése, mégpedig az összes körülményekkel és korlátokkal együtt, amelyeket magával hoz az élet.

9. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 3. - 08e46ada5d)
2010. jan. 31. 11:15
Én sem hiszem, hogy ha valami rossz dolog történik velünk, azt pozitívnak kellene érezni. Persze mindig el lehet azon gondolkodni, hogy "mihez képest" rossz az ami rossz.
2010. jan. 31. 11:01

Tetszett.

Leginkabb az "en" es "EN" kozotti kulonbseg feszegetese, ez egy nagyon erdekes es osszetett tema onmagaban is. Hiaba gondolkozunk pozitivan, programozzuk be legtitkosabb vagyainkat nap mint nap, ha nem hiszunk benne, hogy bekovetkezik. Es hinni valamiben, az nem egy dontes, az belulrol jon, illetve egy magasabb hatalomtol jon, en Istennek nevezem, mas Univerzumnak megint mas Magasabb Intelligencianak. Szoval szerintem a pozitiv gondolkozas alapja, hinni magunkban - oszinten, melyen.

2010. jan. 31. 10:33
A legjobb gondolkozás a relatív gondolkozás, az pedig sose baj, ha ez egyben pozitív is... ;))) Egyébként szerintem bármelyik jó, csak ne negatív legyen. Annak ugyanis csak "mellékhatása" van, szerintem. ^^
2010. jan. 31. 10:27

érdekes,amit itt leírtál.

van benne sok igazság.

2010. jan. 31. 10:27

Hiába gondolkozol pozítívan, ha a cselekedeteid tömkelege negatív következménnyel jár.

Előszőr igazitsd meg a cselekedeteidet, gondolkodásodat és csak után avárd a poz. előmenetelt.

Addig míg nincs összhangban a kettő-ne várj sikert.

2010. jan. 31. 10:24

a cikked nagyon sok igazságot tartalmaz.

ahhoz, hogy teljesen, egészében megértsem, elolvasom még egypárszor. :))

2010. jan. 31. 10:19
Tündér, ennek a cikknek az olvasása boldogsággal töltött el, köszönöm. Végre igazoltnak érzem a fenntartásaimat a pozitív gondolkodás feltételek nélküli gyakorlásával szemben.
2010. jan. 31. 10:18
Ez nagyon érdekes volt!
2010. jan. 31. 10:03
Vajon pozitívan gondolkodunk? Biztos, hogy gondolatainkkal azt a végeredményt fogjuk elérni, amire vágyunk? Miért az ellenkező dolog történik sok esetben, és nem az, amit olyan régóta programozunk? Lehet, hogy van valami, amiről még nem beszélt senki? Igen! Arról, hogy pozitív gondolatainknak is lehetnek negatív hatásai.

Ugrás a teljes írásra: A pozitív gondolkodás negatív hatása, avagy: hogyan ne gondolkodjunk pozitívan
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook