Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok fórum

A napokban pozitívat teszteltem, a terhességem első heteiben járok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
206. FaddiAni (válaszként erre: 205. - Melcsi21)
2011. máj. 6. 21:37
Jaj.. Én bármit "bevállalok", csak a hányás kerüljön el... A napokban egy kislányt az oviban előttem kapta el, szegényke... Hirtelen még én is rosszul lettem. De úgy vagyok vele, hogy ez legyen a legnagyobb probléma! Gyerkőcöknek beszéltetek már a tesókról? Hogy fogadták?
205. melcsi21 (válaszként erre: 204. - FaddiAni)
2011. máj. 6. 21:29

Én még mindig ugyanolyan rosszul vagyok, mint eddig. Egész nap émelygek, reggelente már epe jön fel annyira erőlködöm. Remélem most már enyhülni fognak ezek a tünetek.

Biztos minden rendben lesz ne izgulj :-)

204. FaddiAni (válaszként erre: 201. - Melcsi21)
2011. máj. 6. 21:11

Halihó!!

Tegnap úgy elment az este, hogy csak na. Ma meg lekéstem hazafelé a buszom, így több mint egy órával később értem haza, mire rendet raktam itthon... De itt vagyok!! előző kérdésedre válaszolva, köszönöm jól vagyok!! Semmi meglepőt nem érzek, remélem minden rendben van odabent. Izgatottan várom a keddet!!! És te hogy vagy?

203. melcsi21 (válaszként erre: 202. - Zani)
2011. máj. 6. 19:10
Akkor te már mindent tudsz, sok új dolgot nem tudnak mondani. :-)
202. zani (válaszként erre: 201. - Melcsi21)
2011. máj. 6. 18:55
és én is védőnő vagyok egyébként.... :)
201. melcsi21 (válaszként erre: 200. - Zani)
2011. máj. 6. 18:30

Szép nagy babád van. Mázlista vagy, hogy a védőnő az anyukád :-). Én jövő hét szerdán megyek védőnőhöz kiskönyvet csináltatni, utána meg a munkahelyemre, hogy betegállományba menjek vagy a két gyermekem után a szabadságot vegyem ki (persze, ha engedélyezik).

FaddiAni, Taurus hol vagytok?

200. zani
2011. máj. 6. 16:27

sziasztok! megjöttem az orvostól, igazolta amit már eddig is tudtam, 18 mm-es a bébim. :)

már voltam védőnőnél is, aki az anyukám :)))

2011. máj. 5. 19:14

Köszönöm szépen a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok.

Taurus eddig mi az első két gyerkőcnél készültünk ikrekre, mert az én őseim között is találhatunk és a férjem családjánál is vannak ikrek. Mostanra viszont lemondtunk erről és nem is gondoltunk rá, erre most jön össze. Ezután a doki 1000% hogy elköt. Szép nagy család leszünk az biztos, nem bánjuk az a lényeg egészségesek legyenek.

198. zani (válaszként erre: 193. - Melcsi21)
2011. máj. 5. 17:34
A mindenit, gratulálok!!!! szép nagy család lesztek!
197. taurus82 (válaszként erre: 193. - Melcsi21)
2011. máj. 5. 09:10

Úristen, Melcsi, gratulálok:):):)

Na, akkor elmesélem, mi nem terveztük a kistesót. Viszont megvettük a nők lapja asztro 2011 horoszkóp különkiadást, azt a könyv-formátumút. Elolvastuk a páromét, hát az volt nála, hogy idén végre megfogan a várva várt gyermeke. Még játékosan meg is fenyegettem, hogy hát nem a fiunk a várva várt? de jót nevettünk rajta, továbbá azt is írta még a horoszkóp, hogy lehet, ikrek lesznek, nem lesz egyezés a névben, és családi viszály várható.


Eddig a névvel nem foglalkoztunk, a családi viszály megvan, és nálunk nem ikrek, de lélekben készültem rá a pozitív teszt után:)

Még egyszer nagyon-nagyon gratulálok, ekkora örömhír:)

196. melcsi21 (válaszként erre: 188. - Zani)
2011. máj. 4. 21:37

Zani hidd el nekem mindent meglehet oldani kisgyerek mellett. Én mellettük diplomáztam le. Most is nagyon rosszul vagyok, de valahogy elvonszolom magam reggelente az oviba, mert a kisfiamat vinni kell, a lányommal meg itthon játszunk. Délben megyünk a fiamért, egy kicsit játszóterezünk és együtt alszunk utána. Szerencsére 2-2,5 órát alszanak délután.

A wellnesbe észre sem veszed majd, hogy babát vársz, nekem legalábbis nagyon jót tett a múlt hét, hogy nem voltunk itthon, nem kellett főzni, egész nap pihenhettem és a gyerekekkel játszhattam.

195. melcsi21 (válaszként erre: 194. - FaddiAni)
2011. máj. 4. 21:26
Köszönöm. Én is gratulálok, hogy neked erős lett a teszt. Lassan mehetsz dokihoz. Hogy érzed magad?
194. FaddiAni (válaszként erre: 193. - Melcsi21)
2011. máj. 4. 20:08
Gratulálok a dupla örömhöz!!!!!!!!!!
2011. máj. 4. 19:33

Sziasztok Lányok! Fel sem fogtam még mindig ami velem ma történt. Képzeljétek ikreket várok. Már gyanús volt az előző ultrahang amin nagyon ovális volt a petezsák, mert eddig én ilyet még nem láttam. A doki szerint akkor osztódott. Először kézzel vizsgált és mondta, hogy ahhoz képest, hogy 8 hetes vagyok 12 hetesnek megfelel a méhem mérete. Utána következett a hüvelyi ultrahang ami elég homályos volt ezért a doki azt mondta hasi ultrahangot nézzünk és akkor megláttunk két petezsákot az egyik 15 mm a másik 16 mm-es. Azután behívta apát is és mikor megmutatta, apa fal fehér lett, ő se tudta felfogni, hogy most mi van. A doki kérdezte is, hogy kér-e egy pohár vizet, mert nagyon fehér lett. Mindkét babánknak jó volt a szívverése. Szigorú diétára fogott a doki, nem szabad sokat híznom max. 10 kg-t engedélyezett (ez a mostani állapotom szerint nem lesz nehéz, és főleg, ha ilyen rosszul leszek végig) és közölte november 25-e körül szülünk.

Nekem a kisfiam decemberben múlt 4 éves, a kislányom augusztusban lesz 3 éves (20 hónap van kettőjük között). Bocsi, hogy kicsit hosszúra nyúltam, de ki kellett írnom magamból, mert még most sem hiszem el, de nagyon boldogok vagyunk. Apa is közölte: "most már még jobban kell rátok vigyáznom!"

192. FaddiAni (válaszként erre: 188. - Zani)
2011. máj. 4. 18:01

nekem ez a fájdalom inkább nyilalló, ahhoz tudnám hasonlítani, mikor peteérésem van, volt.. Ma hogy megcsináltam még egy tesztet, hogy a második csík sötétedik-e (és IGEN!!!!!), és már mondhatni, hogy eltelt ez a nap is, nem volt fájdalmam. Egy-egy Magne B6-ot bekapok, meg esténként egy Elevitet, aztán keddre kaptam időpontot a dokitól. Izgatottan várom, hogy mit mond!!!

Melcsi nálad mi volt ma??

191. zani (válaszként erre: 189. - Taurus82)
2011. máj. 4. 14:47

:) akkor neked is nagyon jó férjed van.

enyém is tünemény. mosogat, mos, takarít (na nem olyan mint az én munkám, de azért..na.. senki sem tud úgy ahogy én... :)

még amikor rosszul vagyok akkor is megkérdezi h segítsen-e. nem tudom ekkor mire gondol: h drukkol nekem vagy fogja a hajam??? :)


az biztos h sok energiát és teljes embert igényel egy ilyen kis lurkó. lehet h ha nekem sem lenne választási lehetőségem és nem lenne időm arra gondolni h rossz a közérzetem, akkor nem venném ennyire észre h émelygek... de most élvezem a kényeztetést. :)

190. taurus82 (válaszként erre: 186. - Melcsi21)
2011. máj. 4. 14:06
A kisfiam most múlt egy éves április elején. A te gyerekeid között mennyi korkülönbség van?
189. taurus82 (válaszként erre: 188. - Zani)
2011. máj. 4. 14:03

Sok múlik a partneren:)

Nálam most kiderült, hogy nem bírom a babot. Babfőzeléket csináltam a páromnak, gondoltam este mér nagyon éhesen, eszek belőle egy kicsit. Másfél óráig feküdtem utána, iszonyatos hányingerrel, majd fél órára beköltöztem a wcre. Közben a párom megfürdette, megetette, lerakta aludni a fiunkat. Nem tudom, mit csináltam volna, ha nincs otthon:) mi a franc lehet a babban, amitől ennyire rosszul lettem?


Pénteken megyek vérvételre, jövő héten háziorvoshoz, csütörtökön uh.

Zani, nem akarlak elkeseríteni, meg lehet, nálad nem így lesz, én a végén akartam "meghalni". Úgy a 8. hónapig semmi bajom nem volt, leszámítva, hogy a tüdőkapacitásom lecsökkent, és idegesített, hogy nem tudok a szokott tempómban haladni, különben nem kapok levegőt, de utána...az utolsó nap katasztrófa volt, folyton fáradt voltam, ha mennem kellett délelőtt valami vizsgálatra, utána egész nap csak feküdtem. PErsze akkor már a sima fekvés is megerőltető, mert itt fáj, ott fáj...én most ettől a résztől félek, a fiam akkor lesz másfél kb, nem hiszem, hogy heverészhetek majd mellette...

188. zani
2011. máj. 4. 10:15

Melcsi! én is egyik nap úgy érzem h tök jól vagyok, már kezdek örülni h túl leszek ezen a szakaszon, de a következő nap megint rosszul vagyok. remélem a 12. héten már jól leszek mert akkor megyünk wellnessbe. amúgy azon gondolkodtam egyik nap, h ha a következő terhességem is ilyen lesz, ezt kisgyerek mellett h lehet megoldani? mert én sokszor semmire nem vagyok képes csak fekszek mint egy darab fa...

Drukkolok neked az uh miatt.

Mi pénteken megyünk először orvoshoz.


FaddiAni! görcsölgetsz vagy nyilalló fájdogálást érzel? megelőző jelleggel szoktam javasolni egy kis magnézium pótlást, csökkenti a méh izom ingerlékenységét.

187. FaddiAni (válaszként erre: 184. - Melcsi21)
2011. máj. 3. 22:29

Sziasztok!

Köszönöm, jól vagyok, izgulok, mert holnap megint csinálok egy tesztet,vasárnap óta azért eltelt megint pár nap, erősödnie kell már annak a második csíknak is! Kicsit fájdogál a hasam, legfőképpen, mikor úgy érzem, hogy wc-re kell mennem, de különben semmi más. izgulok először a holnap miatt, aztán meg, hogy a doki mit mond. Holnap gondolok rád, és este felnézek munka után! Ne izgulj!!!! Jó éjt Nektek!!

186. melcsi21 (válaszként erre: 185. - Taurus82)
2011. máj. 3. 21:20
Jaj de mázlista vagy, irigyellek. Nekem mindkét sőt már a harmadik terhességem is nagyon rosszul viselem, de hát a babáért mindent :-). Mennyi idős a kisfiad? Nálunk szerencsére a párom mindig úgy intézi a munkahelyén, hogy eltudjon jönni velem a dokihoz. Holnap drukkoljatok, megyünk a orvoshoz, szívhangot nézni. Remélem minden rendben lesz.
2011. máj. 3. 08:32

Én estefelé émelygek néha. Mondjuk mikor a fiamat vártam, akkor sem volt se hányás, se rosszullét, azt hittem, most biztos megszívom. Szerencsére ez a baba is kíméletes:)

Nem dolgozom, még itthon vagyok a fiammal, de pont ezen gondolkoztam, hogy nála a meló miatt volt macerás a dokihoz járkálás, most meg ugye ha épp senki nem ér rá, akkor vinnem kell magammal. Végülis marha jól bírja a strapát, csak azért sajnálom szegényt. Eddig az összes jelenésünk (amihez utaznunk kell, tömegközlekedni meg itt szinte lehetetlen babakocsival- csak távolsági buszok vannak keskeny folyosóval)alvásidőben volt. Na mindegy, ezen a vizsgálatosdin túl kell esni:)

2011. máj. 2. 21:23

Taurus neked vannak még rosszulléteid? De jó, hogy már a 12. hétnél tartasz.

Mi ma jöttünk haza a balcsiról, 1 hetet nyaraltunk. Képzeljétek semmi bajom nem volt, semmilyen rosszullét. Ma amikor jöttünk hazafele kezdtem émelyegni. Hazaértünk dél körül és az egész reggeli kijött belőlem. Nem értem, most pszichésen van ez, hogy újra itthon kezdődik elölről a mókuskerék, vagy a terhesség jelei egyik héten jó a másikon rossz?!

Zani eltudom képzelni te is mit élsz át.

FaddiAni te hogy érzed magad?

183. FaddiAni (válaszként erre: 179. - Zani)
2011. máj. 2. 20:24

Szia!

Köszönöm a biztató szavakat, nagyon-nagyon reménykedem, hogy minden rendben lesz!! Most várok pár napot és csinálok még egy tesztet, de biztos vagyok benne, hogy a két csík nem véletlen, mivel a havim sem jött meg most már egy hete. Velem ilyen nem szokott lenni. Kicsit az aggaszt, hogy míg az előző terhességem alatt semmi "panaszom" nem volt, most kicsit fájdogál néha a jobb oldalam. Jövő hétre be is jelentkezem a dokihoz, anno a tragédiánk után így beszéltük meg vele. Minél előbb, annál jobb, remélem látni is fog valam(k)it!!

182. zani
2011. máj. 2. 18:27

azta... már 12 hetes vagy??!! h szalad az idő.... akkor nem lesz unalmas a heted, mire végig járod a vizsgálatokat. dolgozol?

én csütörtökön tervezem az első látogatásomat az orvosnál, bár még nem hívtam fel, de gondolom kapok protekciós időpontot. :)

az első teszt nekem is elég halvány volt de valójában már 2 nappal hamarabb megcsináltam mint h késett volna egyáltalán.

ez függ attól h kinek milyen hosszú a ciklusa, mikor van peteérés és milyen érzékeny a teszt.

2011. máj. 2. 17:02

Sziasztok csajok, na mizu?

Voltam dokinál, "csak" egy órát vártam,(gyerekkel) majd le is cseszerintettek, hogy miért nem voltam a regisztrációs szobában. (azért, mert tök más helyen van a terhesgondozás, mint a fiamnál, és halvány gőzöm sem volt róla)Kaptam egy halom új beutalót, meg lepecsételték a régieket. És mehetek csütörtökön a 12 hetes uh-ra. Nálatok mi újság?

2011. máj. 2. 09:28

Sziasztok,

én igazából Pettkán nem tudom túltenni magam. Nagyon remélem, hogy ma kiderül, a baba nő és minden rendben van velük.


FaddiAni, nekem is baromi halványak voltak a csíkok, 3 tesztet csináltam. Végül kiderült, mikor 8 hetesen mentem a dokihoz, hogy csak 6 hetes a baba, tehát a teszteket is túl korán végeztem el. Iszonyat későn volt a peteérésem.


A héten visszamentem kontrollpisilni a védőnőhöz, szerencsére nála is negatív lett ez a vizeletvizsgálat. Ma megyek délre terhesgondozóba, remélem végre lepecsétlik a beutalóimat, meg kapok uh időpontot.

Szép napot, lányok!

179. zani
2011. máj. 1. 19:44

Sziasztok!

vagyok, csak nagyon zsúfolt és fárasztó volta hétvége és nem volt se időm se energiám a géphez ülni. étvággyal még hadilábon állok, átlag 2 naponta visszajön az a kevés is ami lement.


FaddiAni! Üdv itt, a halvány csík is csík, szóval a hcg jelenléte biztos. a tesztek pozitívra nem csalnak, max úgy h negatívat mutat de terhes vagy, mert pl még kevés a hcg koncentrációja a vizeletben, de úgy nem tud tévedni h nincs hcg a vizeletben és mégis kimutatja. úgyhogy bátran reménykedj és vigyázz magad(tok)ra!

sajnálom ami az előző babáddal történt.

178. FaddiAni (válaszként erre: 177. - Melcsi21)
2011. máj. 1. 17:11
Köszönöm szépen a biztató szavakat, igyekszem megfogadni! Felétek ilyen jó idő van?! itt nagyon borult az ég. További szép napot és vigyázz magatokra!
177. melcsi21 (válaszként erre: 176. - FaddiAni)
2011. máj. 1. 17:07

Szerintem azért, mert még korai, legalábbis nálam ez volt. Nem szabad ilyenkor ilyeneket olvasni, mert csak agyal rajta az ember. Csak magaddal legyél elfoglalva mással ne törődjél és minden rendben lesz.

Lassan viszont mennem kell, mert ébresztem a törpéimet és megyünk sétálni, hogy estére fáradjanak jól ki. Te viszont vigyázz nagyon magadra / magatokra.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook